Agenda voor Velsen Kennemer l Lantaarn Havenberichten Beverwijk Castricum TAXI NODIG? 7 De groenteveiling van Vrijdag R.U.A.Z. Geen redden aan Uitsluitend groene schoolmelkkaarten geldig BEL 5000 Brandweer bij brandende schoorsteen De elftallen van „Noord" „Go Ahead" in IJmuiden Om de damtitel van Kennemerland Old Clothes New DRY CLEANING ONLY J aarvergadering P.v.d.A.-Vrouwenbond „Menselijke waardigheid" Drie filmavonden van Alcura en BBIJ ZATERDAG 8 JANUARI 1955 „BerlijnOostzóne", (Thalia, van Vrijdag tot en met Zondag) Enige tijd geleden schreven we in „Erbij" uitvoerig over deze spannende nieuwe film van Ca rol Reed, die het midden houdt tussen „Odd man out" en „The third man". Een film "van allure, opwindend en boeiend met zeer knap camerawerk. De rivaliteit tus sen Oost- en West-Berlijn speelt er de hoofdrol in. James Mason in „Berlijn Oostzóne" „Boem b|J de luchtmacht" (Thalia, Zondagmiddag, Maandag tot en met Woensdag) Wie van eenvoudige pret houdt, kan zich vermaken in het Thalia theater, waar de Deense acteur Niels Poppe een rol vervult in de klucht „Boem bij de luchtmacht". Het is wel zo dat deze grappenmaker zich niet geheel los kan maken van Chaplin, waar hij als leider van een kwijnende balletschool zelfs hier en daar bedenkelijk dicht bij komt, maar het succes van deze Boem-figuur is aan vaardbaar. Op aanstekelijke manier weet hij zijn humor te plaatsen en dit is zeker mede te danken aan een goed gebruik van zijn niet te verdoezelen plastische vaardigheid. Het geheel is uitgegroeid tot een aardig Deens filmpje, dat de toe schouwer ongecompliceerd doet genieten vam de vrolijkheid. ^Lavastroom over Java", (R e x, Vrijdag tot-en met Maandag) Naar het boek 'van Gerland Roark „Lavastroom over Java", dat een beeld geeft van gevechten op zee ten tijde, dat zeventig jaar geleden de Krakatau werkte, is een film gemaakt. De uitbarsting is van ernstige aard ge weest en het grootste eiland is verdwenen. Vele duizenden zijn om het leven ge komen, volgens de film echter niet de bemanrijng van een Amerikaans schip, die op 2oèk was néar verborgen schatten. Een jonge danseres vervult daarbij een be langrijke rol en werkt mee, dat het eiland bereikt wordt. Dit is echter de Krakatau. De opzet van de film is niet geweest om uitsluitend aandacht te besteden aan de uitbarsting. De toeschouwer kan tevens genieten van een spannende avonturen film. Om een indruk te krijgen hoe de uit barsting is geweest, is een vijftig meter hoge miniatuur vervaardigd van de Kra katau. „Hij, zij en de auto", (R e x, Woensdag en Donderdag) Henry Cornelius, die men nog wel kent van „passport to Pim- lico", regisseerde ook deze luchtige ge schiedenis, gebaseerd op een Engels stukje traditie: de jaarlijkse veteranenauto-tocht van Londen naar Brighton, waaraan kar retjes uit de oertijd deelnemen. Het werd een bijzonder geestige film, die als vacan- tie-verstrooiïng bij miezerige dagen de ge zichten stralend van vrolijkheid kan maken. De race tussen twee aftandse ve hikels en het voortdurend afgrijselijk op onthoud der concurrenten vormt er het enerverende sluitstuk van. „In de schaduw van de troon" (L u x o r theater Beverwijk, Maandag t/m Woensdag) Deze rijk-gemonteerdé Amerikaanse technicolor geeft een leven dig (en historisch niet al te krom) beeld van het hofleven in het Engeland ten tijde van Henry VIII en prinses Elizabeth (de latere „Queen Bess"), een bewogen tijd, waarin de hoofden der machtigen „vielen als rijpe appelen", maar waarin tevens de basis gelegd werd voor de glorie van het Britse wereldrijk. Henry VIII wordt natuurlijk weer met veel verve vertolkt door de Engelse acteur Charles Laughton, die welhaast een monopolie bezit op deze schilderachtige Blauwbaard-figuur, maar de grote verrassing is „Young Bess", de eenzame verschoppelinge van Hathford Castlé met haar grootse plannen en haar ongelukkige liefde, die in Jean Simmons' uitbeelding dikwijls een waarlijk konink lijke allure krijgt. Om deze twee figuren heen zijn met veel deferentie voor de geschiedenis, de andere hoofdrolspelers in dit vorstendrama gegroepeerd: de nobele Thomas Seymoer of Sudeley, „Lord High Admiral of the Realm" en beschermer van de prinses (Stewart Granger), zijn infame broeder Edmund Seymoer, die als Lord Protector alle macht aan zich trekt en- een waar schrikbewind voert, het schrandere maar ziekelijke kind-koninkje Edward VI, Henry's warmbloedige wedu we Catherina Parr en alle andere promi nenten van de hofkliek, die als om strijd tegen elkaar intrigeren en complotteren. Hollywood heeft van dit bewogen tijd perk een alleszins aannemelijke film ge maakt, waarin men vooral de prachtige costumes en de somptueuze décors be wondert. H. C. „Perrucha" (Kennemer theater, Woensdag). De Fransen houden er zo van: de lantaarn op de hoek van de straat, het glimmende asfalt, de sfeer van de haven kroegen en van het onafwendbare nood lot, dat dikwijls het hoofdmotief van dit soort films vormt. „Perrucha, kind van de nacht", welke langademige titel gekozen is voor het Franse „l'Epave" (Het wrak) behoort tot dit genre. En het is een uit stekende rolprent met fel spel, knappe schildering van het havenmilieu en minder gebruikelijk uitermate boeiende opnamen onder water van het werk van een duiker. Toch is de opeenvolging van beelden vaak te abrupt en dat stoort nog wel eens. Men moet echter bewondering heoben voor het spel van André le Gall en Frangoise Arnoul, welke laatste bovendien knap chansons brengt. Dinsdag komt in dit theater „Manon", de bekende film op het witte doek en de filmweek wordt Donderdag besloten met „Er komt een vriend vanavond". Zondagmiddag komen zowel „Tarzan" als „Allemaal onzin" de toegewijde aan dacht vragen. „Tarzans avonturen" (L u x o r, Vrijdag tot en met Zondag). Een van de onver sneden Johnny Weismuller-creaties, die niet gauw vervelen. Het oerwoud is dan wel deels van Hollywoodse origine, Mau reen O'Sullivan is dan wel te veel pin-up om oer te zijn: dit gevecht tussen ivoor jagers en Tarzan met zijn troep apen en wilde beesten is volmaakt spannend en daarom een heerlijke ontspanning. „Jungle Jim en het oerwoudmonster" (W. B.-t h e a t e r, Vrijdag tot en met Maandag De Jungle Jim-serie is er nog altijd een die het doet en in welke ge vaarlijke situatie Jim ook op het doek verschijnt, zijn aanbidders vereren hem er des te meer om. De eerste dagen van de filmweek kunnen de jonge Beverwijkse bioscoopbezoekers dan ook weer van dit nieuwe drama genieten. Als waardige aanvulling van Jim wordt in de matinée Zondag „Het tUgermeisje" vertoond. „De onverschrokkenen" (Kennemer- t heater. Beverwijk, t.m. Zondag) zijn een tiental geallieerde militairen, die in een duikboot naar een Grieks eiland varen met de opdracht twee Duitse vliegbases te vernietigen. Bij El Alamein wachten de ge allieerde tanks op het sein voor de aanval, maar de Duits-Italiaanse luchtmacht is te sterk, door de onaantastbare bases op de Griekse eilanden. De operatie slaagt, al be reiken slechts twee van de tien weer de kust, waar zij met de duikboot ontkomen. Maar dan hebben de bommen, die zij op de vliegbases plaatsten hun werk gedaan; De Kermemer tuinders kregen Vrijdag in Castricum voor de door hen aangevoer de groente de volgende prijzen: spruiten a 6095, spruiten b 45—f>4, spruiten (afwij kend) 2550, spruiten koppen 2837, boerekool 3047, andijvie 3183, groene kool 2234, rode kool 4243. prei 5567, knolselderij 1426. Agenda voor Castricum „Corso"-Theater. Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur; Maandag, Dinsdag en Woesisoag 20 uur: „De gevangene van Zenda". Zondagmiddag 15 uur: „De verliefde cameraman. de tankijaanval kan beginnen. „De onver schrokkenen" is een spannende oorlogs film, zonder buitengewone tekorten of kwaliteiten. Wie van het genre houdt, kan aan deze film zijn hart ophalen. N. r Veertig jaar aan de lijn Hij is moeilijk aan het lijn tje te houden, deze meneer C. Schippers van de IJmuidense PTT, want zo zie je hem wel en zo is hij weer draadloos verdwenen. Niettemin werd zijn langdurige telefoon-carriè re opgebouwd van draad, om zo te zeggen, want het begon al heel vroeg in Utrecht, toen de jubilaris-van-nu als jong maatje bij de telefoondienst in actie kwam als „lijnwachter". Dat wilde niet zeggen, dat hij de wacht hield terwijl anderen de lijn trokken, of ook eigen lijk weer wel, al is dit een an dere lijn geweest, dan u en mij door het boze hoofd spookt. Dat lynwachten hield in het duchtig controleren der boven grondse verbindingen van 's Rijks telefoon in Utrecht, het spannen van draden en het de poneren van palen. Of het op zetten van bomen er toen ook al bg is geweest, is onmogelijk aan de historie te ontfutselen, maar op het ogenblik is meneer Schippers een gezellige prater, dat is vast. Na een paar jaar stugge op leiding werd h|j monteur in het Sticht, om al gauw als dienst- kringleider in Zoetermeer te gaan werken en in 1937 zelfs naar het milde Zuiden te ver trekken, waar hij in Maastricht electrotechnisch ambtenaar werd. Dat jaar zag IJmuiden hem ook, want hij werd prompt overgeplaatst en in 1943 is de ze gemoedelijke ambtenaar hier tot chef-monteur benoemd. Sindsdien ontwikkelde de le vensdraad zich in versneld tem po en zonder teveel weerstand- jes af: opzichter, opzichter eerste klas en tenslotte hoofd opzichter, wat hy nu nog (met hart en ziel) is. Want de tele foon en alles wat daar wijdlo pig en met veel gekleurde dra den aan vast zit, heeft zijn vol le hart, dat kan ik ulieden ver zekeren. Er wordt veel ge draafd in deze dienst, wat ver wonderlijk mag heten omdat er toch altijd wel een lijntje vrij is om het per verrespreker af te doen. hoewel een storing in Uitgeest toch wel even het wakend oog van de meester vergt en niet per kiesschijf is af te handelen. Het is óók draven, omdat meneer Schippers handen vol personeel te kort komt op zij 56 onderhorigen heeft hij er nog zeker 15 te weinig, want die dienstkring IJmuiden is na de oorlog net boerekool ge weest: groeien bij het leven af. De radiodistributie is er bo vendien nog als welgeschapen spruit bijgekomen en ook dat stuk van de dienst vergt nogal wat, vooral als je het goed wilt doen zoals meneer Schip pers van zijn prille dagen af beslist wou. Aan de Dirk Hartoghstraat, in dat van binnen zachtkens gonzende, geel-stenen gebouw, waar de apparatuur van de IJmuidense telefoon een paar losse centen staat te verbellen (en hier zitten ook de abonné's van Akersloot en Heemskerk en Castricum en Wijk aan Zee in raadjes en tikkende palletjes opgesloten) zal het de acht tiende even feestelijker zijn dan normaal, vanwege het 40-jarig jubileum. Tussen de schilderijen thuis want de feesteling liefheb bert met grote vreugde in de reproductietechniek en is bo vendien een fervent voetbal enthousiast met een voor deze kringen opvallend-universele liefde voor è.lle Velsense elftal len) wordt er die dag hoogst waarschijnlijk eveneens menige handdruk gewisseld. Hij is echter vermoedelijk niet op te bellen, die dag. Even aanlopen is dan ook wel zo ge zellig. Honden, poesen en pinken Er zijn 19 honden, die hun keren naar een baas en een warme kachel, fluisterde de dierenbescherming mij in in het Velsense asyl zitten ze op u te wachten. Er is daar bovendien een se rie poezcbcesten voorradig, die eveneens snakken naar een paar benen, waar ze eens spin nend met de hoge rug langs kunnen strijken. Liefst met kachel. Wie inmiddels al voorzien is, moge ter harte nemen wat Die renbescherming verder fluis terde: „waakt over het dier in deze kille venijnigheid". Dat waken hoeft evenwel niet uit te lopen op zemelen, want de twee pinken, die ge heel bij de pinken door een weiland aan de Rijksweg dar telen, vinden het daar prima (al zijn enige zachtmoedige geesten van andere gedachten vervuld gaan klagen): ze heb ben een hok met stro en bo vendien voelt een pink zich juist kiplekker in de winter. Het wegpinken van tranen is derhalve zeer overbodig. DEZER DAGEN SCHREEF een patiënt mij uit het Anthonius- ziekenhuis een van herstel blakende brief, nog ietwat geurend naar de lysol, maar overigens voldoende optimistisch getint om de schrijver een spoedige thuiskomst te kunnen voorspel len. In dit schriftuur was een jubelkreet vervat over de nonnetjes en de zustertjes van het Anthoniusziekenhuis, die ik u niet wil onthouden op het moment, dat de Radio Uitzen dingen Anthonius Ziekenhuis (kortweg RUAZ) hun vijfde jaar binnengaan. Want dat heeft met elkaar te maken. Ge rrteogt mij bepaald niet van partijdigheid verdenken of van aanleg tot stoken in een ziekenhuisbinnenbrandje, dat in deze Velsense veste smeulende is, want van zulke dingen blijft deez' Lantaarn verre, maar wat waar is, is waar: het Sinterklaasfeest en het Kerstfeest en Oud en Nieuw zijn blijkens deze brief zo plezierig vergleden voor degenen, die tegen wil en dank tussen de lakens moesten vertoeven, dat één hunner de pen vatte en een blij verhaal aan mij neerpende. Over de zusters, die altoos maar weer klaar staan en wie niets nooit teveel is. Verant woordelijk voor deze prima stemming is mede die RUAZ van zo-even, want hadden de zieken deze radio-ontspanning niet, ocharm, dan zou zelfs de liefste zuster hen vaak niet uit de put kunnen sleuren. De eigen bandrecorder en de stil letjes uitgegroeide outillage hebben deze „radiodistributie" tot een stukje sociaal werk ge maakt, waarvoor ik zeer diep het verschoten petje afneem. Of is het voor de aan de sponde gekluisterden soms niet kostelijk, als hun zaal in de rubriek „Onder de RUAZ- schijnwerper" aan bod komt? Of is die eigen reportagedienst met Gerard Gallee als omroe per geen succesje, waarvan de zwaar-bekeven „echte" omroe pen nog wel eens kunnen gaan watertanden? Er is een uitwisselingspro gramma met Heliomare in Wijk aan Zee en er heeft een verpleegsterskoor gezongen (niet uit Casanova) terwijl een klankbeeld over „Velsen Staalstad" menigeen in het ziekenhuis weer even buiten de muren heeft doen leven. Er werd zelfs een hoorspel uitge zonden als sluitstuk van het Mariajaar „De danser van On ze Lieve Vrouw" en het Kerst- programma mocht er evenzeer zijn. Zulke dingen doen het hart goed, vrinden, want zij spre ken van mensenliefde in brede zin. Géén luistervergunningen en géén ruzies over het slecht ste bonte programma, maar slechts een eendracht in dienst van hen, die een ruggesteuntje dringend van node hebben. Nauwelijks ligt er een flintertje van een vliesje op, of de hope des vaderlands droomt over schaatsen en glijden. Wat dat laatste betreft hebben ze Woensdagmiddag in het spiegelend Velsen hun hart en hun kleren kunnen ophalen het eerste komt er nu ook van. Maar de voorpret is óók een daalder waard, daarbij inbegrepen het gooien van stenen op en door dunne vriesvloertjes, het poken met takken in zelfvervaardigde wakjes en het keilen van schotsen over vijvers. Ze moeten evenwel niet met reddingshaken aan het stoeien slaan, want dan wordt het gevaarlijk, zoals dezer dagen bij het Cultureel Centrum, waar Velsens gemeentevijver nodend pronkte met een dunne laag ijs. De haak, die daarbij behoed zaam is aangeschaft tot steun van eventuele misstappers des zomers en doorzakkers des winters, is door een groepje experi mentelen als stootwapen gebruikt en gebroken. Mannen dat gaat niet. Die haak is er tegen het verdrinken en niet voor jullie plezier. Voor mij is RUAZ een Radio, Uitgaande naar Alle Zieken. Hakken tegen elkaarI Bruno van Beek uit de Drlehuizer De Genestetlaan is een der ogenschijnlijk on opvallende bestanddelen onzer samenleving hij gaat rustig zijn gang, houdt zich bij zijn leest en is dus een goed en nijver schoenmaker. Maar op 15 Januari moet hij toch echt even els en pikdraad terzüde leggen, want die dag is het veertig jaar geleden, dat hij uit de voeten ging. Dat is niet iets om zonder meer overheen te lopen, vrin den. want zo"n loopbaan heeft duizenden voeten in de aarde, voeten met molières en met pumps, voetjes met sandaaltjes en met „hakkebandjes". Als knecht bij de firma Sterk begonnen het was 1915 stond hij toen mét die jonge zaak letterlijk nog in de kin derschoenen in het hoekpand aan de Zeeweg, maar in April 1919 werd het hem in gunstige zin te warm onder de voeten en richtte hij zijn schreden naar Venhuizen eerst, naar Schagen later, om daar (op klompen) het land te gaan bewerken. Oud leer verging echter niet: in 1921 kwam hij terug bij Sterk in de verheugende wetenschap, dat hij deze „oude schoenen" nog niet had weg geworpen. Het jaar 1926 zag hem op groter voet beginnen: een eigen zaak recht over de Engelmundusweg, waar voor dien schoenmaker Bleeker vaste voet had. De bezetter joeg hem op een schoen en een slof naar Driehuis, maar na de bevrijding lapte hij het hem, opnieuw te beginnen. De klanten kwamen zelfs uit Amsterdam naar lapper Bruno en zonder knecht of bij stand werkte hij zich al drie jaren dóór stapels en stapels schoeisel heen als het moest ook in de nachtelijke uren, wanneer een gewoon mens de schoenen er bij uit doet en de benen strekt. Ge kunt voetstoots van mij aannemen, dat deze jubile rende BRUNO over een per fect humeur beschikt en tot de bescheidenste schoenlappers tussen Rodeschool en Valken burg behoort. Vandaar dit kleine opstel te zijner glorie. Hij „doet er niets aan", Za terdag de vijftiende, maar kan naar ik meen verzekerd zijn van veler sympathie. Zondag zal de baas wel op de bromfiets klimmen, zijnde het enig vermaak, dat hem be schoren is sinds andere hobby's er door tijdnood bij inschoten, maar Zaterdag kunt ge wel een moment bij hem oplopen, om even de hakken tegen el kaar te slaan in een saluut voor deze trouwe werker, wie de schoen nimmer wrong, maar die overal een wit voetje heeft gehaald en een flinke p aan de grond kreeg. Proficiat dezerzijds! Veertig jaar langs de weg Er is nog een feestbazuin te steken,in dit frisse maandje. Ik moet er voor naar Castricum, maar ik blijf bij Tante Pos, want op 16 Januari viert daar in het ongerepte duin postbode Jan Meijne zijn veertigjarig jubileum veertig jaar post man, veertig jaar man van de klok en man van de weg. Het begon in Bakkum, waar hij in het begin van 1915 standplaats koos op het nieuwe hulppost- kantoortje. Op een poosje in Limmen na heeft Jan al die jaren de post rondgebracht in Bakkum en hij zag heel wat gezichten op klaren en betrekken bij zijn nadering, zijnde de bren ger van vele erfenissen en dwangbevelen uiteraard. Dat ze hem in Bakkum zo graag mogen, pleit wel voor zijn accuratesse en zijn men selijke warmte. Trouwens, als oud Bakkumer (geboren aan de Achterlaan, waaf hij nu nog woont) ken je die pappenhei mers daar zo langzamerhand, als je veertig jaar met hun ge luk onder de arm hebt ge- sjowd. Hebt u er wel eens over nagedacht, hoe iemand postbo de in Bakkum of in Honselers- dijk zou willen worden? Vooral wórden, zo'n veertig jaar te rug? Als ik het u verhaal, zult ge nog een tikkeltje meer waardering gaan koesteren voor deze oudgediende, die ove rigens zijn bodetje nog uiter mate dapper staat en die voor een paar rondes van Bakkum nog niet uit de weg gaat. In de begintijd van Meijne's „loop"baan was dat lopen na melijk wel hoofdzaak, of liever In de directe omgeving van het Muiderslot is de Genie met groot materieel aan het werk om de oude uit 1880 daterende vestingwerken op te ruimen. Deze werkzaam heden zijn een onderdeel van de plannen van slotvoogd Ton Koot om de directe omgeving van het slot te brengen in de toestand, waarin het ten tijde van P. C. Hooft verkeerde. Op de vrijkomende ruimte wordt o.a. de moestuin van Hooft in de oor spronkelijke staat aangelegd en ook krijgen de bezoekers een beter gezicht op het slot dan tot dusver het geval was. Schoolmelk in Velsen Het plaatselijk sohoolimelk ccimité te Velsen deelt mee ctet, in verband met de verhogimg van de melkprijs, met ingang van Maandag 10 Januari uitsluitend schoolmelkkaarten van groene kleur gel dig zullen zijn voor deelname aan de schoolmelkverstrekking. Derhalve moeten voor schooknel'k in de week van 17 tot er met 24 Januari 1955 alleen groene kaar ten aan de klasse-onderwijzer(es) worden overhandigd. De bij de melkslijters en/of de ouders van aan de schoolmelkverstrekking deel nemende scnolieren nog in bezit zijnde schoolmelkkaarten van een andere dan de bovengenoemde kleur zijn ongeldig ver klaard. Deze kaarten kunnen, uiterlijk tot 15 Februari 1955, zowel door de ouders als door de melkslijters, tegen teruggave "an 26 cent per schoolmelkkaart, worden in geleverd bij het plaatselijk schoolmelk- ccmité, raadhuis Velsen, 5e afdeling. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA het baggeren langs ongebaande klingen. Op de fiets trapte Jan elke dag bovendien, weer of geen weer of helemdAl geen weer, een veertig kilometer bij el kaar en de laatste post van de dag kwam dan ook wel eens tussen acht en negen uur by de mensen op de buitenposten thuis. Gladde wegen hebben er ook wel eens tien uur van ge maakt. Het werd in 1930 wel wat beter doordat er assisten tie opdaagde, maar toch fietst Bakkums besteller elke dag nog zijn 25 kilometers langs de klantjes. Ik heb me laten voor rekenen, dat hij in totaal per velocipède 370 keer op en neer naar Parijs is geweest. AI weet zijn vrouw daar niets van. Als hij dan (uit Parijs) terugkwam, ging hij ook nog wel eens het een en ander aan zgn fiets knutselen, want dat beestje moest in orde zijn en de werk gever was nu niet bepaald scheutig met nieuwe strijdros sen. Zaterdag 15 Januari zal de baas even naar hótel Meijer moeten. Er zit iets voor hem in het vet. Mevrouw en de kin- ders en kleinkinders zgn ook welkom. Bakkum wil even de kans waarnemen openl|jk over hem te praten. Inmiddelsprofit iat en graag de volgende keer een kaartje uit Parga). LAMPENIER De brandweer van Velsen-Noord werd Vrijdagavond om kwart voor zes gealar meerd voor een schoorsteenbrand in de woning van de familie S. aan het Van Saelenplantsoen. Toen de mannen met mo torspuit en ladderwagen binnen enkele mi nuten waren aangekomen sloeg het vuur uit de schoorsteen. Binnen een kwartier was het vuur echter gedoofd en kreeg de schoorsteen een speciale schoonmaakbeurt. W.F.C.Kinheim (te Wormerveer 14.30 uur): Kinheim: E. de Boer; A. Paap en W. Mol; C. de Boer, W. Groeneveld en Th. v. Vuuren; N. Sluiter, H. Haan, J. H. v. d. Wateren, H. Prinssen en N. v. Donselaar. V.V.B.Zilvermeeuwen (op „Watervliet" 14.30 uur): V.V.B.: A. Nieuwenhuys; F. Eruinzeel en K. Kil: F. Marlang, A. Both en J. Kersbergen: G. Steinvoort, J. v. d. Linde. P. Kooimans. P. Bleeker en C. Luntz. V.V.H.—I.E.V. (te Haarlem 14.00 uur): I.E.V.: H. Alkemade; A. Leering en J. Met ten; G. Dekker, G. v. Berneveld en J. Meurs; D. de Reus, H. Duin, W. Buur, J. de Reus en A. C. Leering. Het wedstrijd programma van „Stormvo gels" voor Zondag ziet er als volct uit: Stormvogels IGo Ahead I. 14.30 uur. Schoonenberg; Stormvogels IIVSV II. 12.30 uur, Schoonenberg; Stormvogels III Beverwijk II. 12.30 uur, Schoonenberg: Stormvogels IVVVD I. 10 uur, Schoonen berg; VSV VIStormvogels VI. 9.45 uur, VSV; Stormvogels VII—DCO IV, 10 uur, Schoonenberg: HFC XStormvogels VIII, 9.45 uur, H.F C.-Heemstede. Het eerste elftal komt uit met: N. A. de Graaf; D. v. d. Oever en C. Post; Fr. Ve nus, H. J. Snoeks en J. Tol; G. v. d. Meer. B. Freriks, J. Luppens, J. P. Snoeks en O. Stelling. DC IJ 2 degradeert De strijd om het kampioenschap tweede klasse tussen de Velsense damclubs D.C.IJ. 3, Sportief, Stabiel en de Haarlemse Dam club 3 blijft spannend. Deze week wist Sta biel met 119 van K.N.C. 2 te winnen. Sportief ging naar Haarlem om Haarlem- Oosterkwartier 2 te ontmoeten. De wed strijd werd in de stand 97 in het voordeel van Sportief afgebroken. De IJmuidense dammers zullen vermoedelijk winnen. D.C.IJ. 3, die in deze afdeling de leiding heeft met zeven gespeelde wedstrijden, zes overwinningen en één nederlaag, kon zelf niet spelen wegens het niet opkomen van Haarlem Oosterkwartier 2. Voor H D C. 3 werd de ontmoeting tegen Beverwijk 2 en Hoofddorp verplaatst naar 17 en 20 Ja nuari. Degradatie Nu de afgebroken wedstrijden zijn uitge speeld, zijn de volgende uitslagen bekend voor de eerste klasse: Haarlemse Damclub 2 verliest met 128 van Beverwijk; D.C.IJ. 2 verliest met 119 van St. Bavo, V.K.D gelijk met Haarlem. D.C.IJ. 2 en K.N.C. 2 degraderen naar de tweede klasse. Bouw gymnastieklokaal bij Julianaschool Dr. J. Cohen Ui s^>e*»kt Zondag 9 Januari in het Cultureel Centrum te IJmuiden voor de gemeenschap Velsen van het Humanistisch Verbond. Het onderwerp van zijn lezing is: „Menselijke waardig heid". ADVERTENTIE Koningsplein 10 - Telefoon 4886 De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond Party van de Arbeid houdt Dins dagavond in het gemeenteiyk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat haar jaar vergadering. Behalve de gebruikelgke ver slagen is cr een bestuursverkiezing. Niet herkiesbaar zijn de secretaresse mevrouw v. d. Paard en de tweede secretaresse me vrouw Den Dekker. Namens het bestuur van Chr. Volkson derwijs te IJmuiden-Oost werd 5 Januari door arch. A. ten Broeke te IJmuiden aan besteed het bouwen van een gymnastiek lokaal bij de Julianaschool. De uitslag was: W. A. de Bruljn f64.700; P. Zwart f63.500; C. J. van Heyst, Velsen-N. f 63.400; A. Meinema f63 057; fa. Holleman f62.757 (Santpoort); J. Stolk. Driehuis, f61.680. Indien geen plaats genoemd is de firma te IJmuiden gevestigd. De gunning werd aan gehouden. De Algemene Culturele Raad in Velsen „Alcura" en B.B.IJ. verzorgen deze maand drie filmavonden in Velsen. In het jeugd huis te Santpoort Dorp zal op Vrijdag 28 Januari worden verioond „Zolang jij bij mij bent"; in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan is Donderdagavond 20 Januari te zien „Morgen is het te laat" en in het Verenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente aan het Stratingplantsoen te Velsen-Noord wordt dezelfde film ver toond als in IJmuiden-Oost. Door een des kundige zullen de films worden ingeleid. Feestavond harddraverij- vereniging „Santpoort" De harddraverijvereniging Santpoort en omstreken begint het jaar 1955 met een feestavond. Dinsdag 11 Januari wordt de eerste feestavond gehouden in „de Wey- man". Vrijdag 7 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Affirmaty van Londen, Ardetta van Rotterdam. Fountain Abbey v. Goole. Egee van Caen, Arctic van Rotter dam. Spaarnestroom van Huil. Deo Favente van Gothenburg. Elisabeth Berger van Ant werpen. Heriot van Leith. Fl. Lt. Vassiliades van Melilla. Ahmat Sand van Rotterdam. Trompenberg van Antwerpen. Johannes van Fowey Prins Maurits van Carthagena Lloyd Orest van Antwerpen. Charlotte Schroder van Antwerpen. Cypria van Hornilla. Vertrokkenzijn: Gooiland naar Rio de Janeiro. Anna Sylvia naar Londen. Hodder naar Rotterdam. Dieter Waltraud naar Bre men. Luna naar Alexandrië. Luise Berg- mann naar Hamburg. Seagul naar Trollhat- tan. Irene naar Nastved. Hampsö naar Helsingborg. American Defender naar Rot terdam. Franz naar Kopenhagen. Spaarne stroom naar Antwerepn. Bomma naar Oslo. Flevo naar Bordeaux. ZATERDAG 8 JANUARI IJMUIDEN ThaPa, 19 en 21.15 uur: „Berlyn, Oost zóne". Rex, 20 uur: „Lavastroom over Java". Groninger Ver. „Moushörn", 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt laan, operette. KZOS, 20 uur: Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. Pieter Vermculenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 1417 uur. ZONDAG 9 JANUARI IJMUIDEN Thalia, !5 uur: „Boem bi-' de lucht- maent"; 19 en 21.15 uur: „Berlyn. Oost zóne' Rex, 20 uur: „Lavastroom over Java". KZOS. 20 uur: Patronaatsgebouw, tonee- uitvoering. MAANDAG 10 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Boem by de lucht macht". Rex, 20 uur: „Lavastroom over Java". Nutsbibliotheek, Heidestraat. geopend van 19—21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 15>-17 uur, spreekuur wethou der van Onderwijs.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3