REM Amerikanen voorspellen: in 1957 kunstmatige manen E Ztr. V voelt het met Uw vingertoppen véél schoner Eisenhowers populariteit in Amerika nog steeds groeiende „WAAR DE BLANKE TOP" Ph. O: BELANGRIJKE SAMENKOMST Democratische meerderheid in Congres heeft zijn positie allerminst verzwakt De strijd om het heelal Maar ook de Russen vorderen met hun ruimtevaart plannen Vluchtelingen slaags met Vietminhtroepen Sr A 6 Tankstations met nieuwe auto-brandstof Weg ten Westen van Haarlem B. en W. van Den Haag stellen bouw voor van industriepanden „Plein 1945" krijgt zijn winkels De Begraafplaats We ster veld" Nationale tentoonstelling van beeldende kunst N.V. Erven Lucas Bols heeft meerderheid in Bootz-aandelen Vermoedelijk geen tanks op terreinen in Gooi Rapport over wenselijkheid van Rotterdamse universiteit Handelsbetrekkingen Nederland-China Inbrekersbende voor Amsterdamse rechtbank Gerucht uit Annam: STADSSCHOUWBURG O. Dr. A. MELCHIOR reinigt vlugger, grondiger en... toch zo veilig! schuimt nóg meer en kan niet krassen V'm échter, d"* veilige WOENSDAG 12 JANUARI 1955 (Van onze correspondent in Washington In de „State of the Union"-boodschap, die Eisenhower op 6 Januari heeft voorge lezen in een gecombineerde vergadering van Senaat en Huis, was nauwelijks één passage, die men niet had kunnen verwach ten. Men was reeds lang op de hoogte van Eisenhower's streven naar meer internatio nale handel, naar een sluitende begroting (dit jaar nog niet mogelijk), naar een zo klein, doch zo effectief mogelijk gewapende macht ennaar welvaart natuurlijk. Alleen de nadruk op de bouw van meer scholen was wellicht wat sterker dan men verwacht had. Misschien juist omdat de president niets sensationeels zei, had men als toehoorder een extra goede gelegenheid niet alleen naar hem te luisteren, doch ook te k ij k e n naar de man die daar sprak en te denken over de redenen van zijn waarlijk zeer grote populariteit. Deze lange kaarsrechte man, in het begin van de zestig, is precies de figuur, die men in Amerika graag ziet. Er straalt een ge lovig optimisme uit van deze president. Zijn blik is vast, zijn taal en betoogtrant zijn helder, eer geneigd tot gemeenplaatsen dan tot «subtiliteit, meer humaan dan geestig. Eisenhower is een man, die in zijn leven niet over gebrek aan veine te klagen heeft gehad, noch als militair, noch als politicus. Misschien meer dan elders ter wereld is men in Amerika gesteld op mensen, wie het goed gaat, op mensen, wier opgewekt heid zowel gevolg als oorzaak is van hun voorspoed. Men zal zich wellicht herinneren dat „Ike" toen hij nog in Europa wSs aan de mogelijkheid heeft gedacht, presidentieel candidaat te worden voor beide grote poli tieke partijen tegelijk. Verwonderlijk was dat niet, want Eisenhower typisch een man van de middenweg is een republi kein, die veel gemeen heeft met de demo craten. Die „mogelijkheid" waar Eisenhower aan gedacht heeft, zou men in het bestel van voor 1952 eerder een „on mogelijkheid" moeten noemen. Maar toch heeft de president door eigen aanleg en opnieuw door zijn veine dat ideaal van „president van twee partijen" vrij dicht benaderd. Hij kan, nu de democraten de meerderheid in Huis en Senaat hebben verworven, meer steun van het Congres verwach ten dan in de eerste helft van zijn ambtsperiode. Niet langer delen thans namelijk de conservatieve republikei nen in de Congrescommissies de lakens uit en thans krijgt de president kans om te regeren met een soort coalitie van Eisenhower-republikeinen plus de overgrote meerderheid der democraten. Blijft het Amerika goed gaan tot Novem- bei 1956 en wil Eisenhower zich opnieuw beschikbaar stellen als president, dan zal het zeer moeilijk zijn voor een candidaat der democraten, hem te verslaan. Amerika Binnen afzienbare tijd hoopt men in het Westen des lands een aantal propaan (LPG i-tankstations op te richten. De plan nen daartoe ziin gereed voor onmiddellijke uitvoering, zodra het ijkwezen de voor deze stations ontworpen TAB-mstallaties en pompen heeft goedgekeurd. Het eerste tankstation voor dit onder hoge druk vloeibaar gehouden gas is oo Schiphol in Augustus 1954 geopend. Auto'-, die op dit gas rijden, krijgen een speciale tankinstallatie aan boord. Het „liquid petrol gas", een mengsel van voornamelijk progaan met andere restgassen van de petroleumindustrie, biedt bepaalde technische voordelen boven benzine. Bovendien is het goedkoper. Proeven hebben bewezen, dat LPG voor het gebruik in personen- en vrachtauto's hier te lande rendabel kan zijn. Een Ame rikaanse autofabriek importeert hier te lande reeds vrachtauto's, die geheel voor LPG-verbranding zijn ingericht. Met be trekkelijk weinig kosten kunnen ook nor male benzinewagens voor LPG-gebruik omgebouwd worden. is als geheel zeer gesteld op „Ike". Meer en meer wordt hij „mr. America", het ideaal-beeld van de bevolking. Is het dan verwonderlijk, dat nu en dan in ge sprekken toch die nauwelijks denkbare mogelijkheid weer naar voren wordt ge bracht, of het toch niet zou kunnen gebeu ren dat Eisenhower in 1956 door beide par tijen candidaat wordt gesteld. Knowland geen candidaat De leider van de republikeinse Senaats fractie, Senator William Knowland (Cali- fornië), heeft in een onderhoud voor de televisie verklaard, dat hij geen candidaat zal zijn voor de presidentiële verkiezingen van volgend jaar. Hij zei, dat hij gedurende 1955 veel werk te doen had in de Senaat en dat hij tot 1956 buiten de partij-politiek zou blijven. De wegen, die direct bij de in aanbouw zijnde tunnel te Velsen zullen aansluiten, zijn rijkswegen. Op grotere afstand zal het verkeer ook op andere wegen zijn aange wezen en deze wegen zullen na openstel ling van de tunnel zo zwaar worden be last, dat met de meeste spoed maatregelen moeten worden genomen om dat verkeer af te leiden, aldus delen Gedeputeerde Sta ten van Noordholland aan de Provinciale Staten mee. Het college is zich er van bewust, dat ter oplossing van dit urgente vraagstuk de medewerking van de provincie noodzake lijk zal zijn en verwacht zo spoedig moge lijk aan de Provinciale Staten een voorstel te kunnen doen toekomen betreffende het in samenwerking met het rijk en de be langhebbende gemeenten tot stand bren gen van een weg bewesten Haarlem. Oeververbinding Het vraagstuk van de verbindingen tus sen de beide oevers van het Noordzee kanaal heeft, gelijk uit de in het verleden ontwikkelde activiteit blijkt, de voortdu rende aandacht van Gedeputeerde Staten. Ten dele ligt de aanleg van de in het rap port-De Vos van Steenwijk aanbevolen oeververbindingen op de weg van het rijk, ten dele op de weg van de gemeente Am sterdam. Bij de minister van Verkeer en Water staat zal er voor zoveel nodig op worden aangedrongen zich uit te spreken omtrent de uitvoering van de voorgestelde oeververbindingen en worden bepleit deze uitvoering zoveel mogelijk te bespoedigen. B. en W. van 's Gravenhage hebben de raad voorgesteld een bedrag van 1.900.000 gulden beschikbaar te stellen voor de stich ting van een complex industriepanden aan de Melkwegstraat. Deze panden zullen een gezamenlijke oppervlakte van 12690 vier kante meter bedrijfsruimte beslaan. Het complex zal door de gemeente worden ge ëxploiteerd. Het wordt tot stand gebracht met het oog op de behoefte aan bedrijfs ruimte voor kleine en middelgrote onder nemingen, die bij de bestaande kostenver- houdingen zelf niet tot nieuwbouw in staat zijn. In verband met het nijpende tekort aan bedrijfsruimte was men reeds in 1950 overgegaan tot stichting van industrie- loodsen tot een oppervlakte van ruim 9000 vierkante meter in de industriewijk Binck- horstpolder. B. en W. zijn van oordeel, dat bij een jaarlijkse verhuurpriis van 11.25 gulden per vierkante meter bedrijfsruimte een sluitende exploitatie kan worden ver kregen. In een gisteren gehouden vergadering over de houw van 20 winkelpanden op het Plein 1945 te IJmuden-Oost, is komen vast te staan, dat dit project definitief door gaat. Er is echter nog geen opdracht ver strekt. 1905 1955 Onze geliefde ouders en grootouders H. BOSMAN en N. BOSMAN- DE WAARD hopen D.V. op 26 Januari 1955 de dag te herdenken dat zij 50 jaar in de echt zijn verbonden. Dat zij nog van een geze gende levensavond mogen genieten is de wens van hun dankbare kinderen en klein kinderen. IJmuiden-O., 12 Jan. 1955. Velserduinweg 36. Hiermede geven wij ken nis van het plotselinge overlijden van onze ge liefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader JAN WILLEM LENDFERS echtgenoot van Elizabeth Swidden in de leeftijd van 72 jaar IJmuiden-O., 11 Jan. '55. Zoutmanstraat 3. Uit aller naam: E. Lendfers-Swidden De plechtige Uitvaart dienst zal gehouden wor den in de Parochiekerk van de H. Laurentius van Brindisië te IJmuiden-O. op Vrijdag a.s. te 9.30 u. waarna de Begrafenis op het R.K. Kerkhof te Drie huis. Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen onze innig geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MIJNTJE SCHAAP wed. van Frank Zijl in de ouderdom van bijna 89 jaar. Namens de familie: Johan Zijl kinderen en klein kinderen. IJmuiden, 11 Jan. 1955. Condoleantie-adres: Bakkerstraat 20. De begrafenis zal D.V. plaats vinden op Vrijdag 14 Januari a.s. des namid dags 2 uur op de „Wester begraafplaats" te IJmui den. Verzoeke geen bloemen. Bij exploit van mij Deur waarder, d.d. elf Januari 1955, is ten verzoeke van Jacobus Vrolijk, als tijdelijk voogd over de minderjarige Jacobus Vrolijk, te IJmui den, Procureur Mr. A. E. Hellema Sr. Opgeroepen: zijn zoon Johannes Vrolijk thans afwezig en zonder be kende woon- of verblijfplaats Om op Dinsdag, 19 April 1955 des v.m. 10 uur, te ver schijnen ter terechtzitting der Arr. Rechtbank te Haar lem, in het Paleis van Justi tie aan de Jansstraat 81 al daar. Ten einde: in persoon, of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan zal wor den geconcludeerd dat er te zijnen aanzien sedert 1 Fe bruari 1953 rechtsvermoe den van overlijden bestaat. De Deurwaarder, Van den Steenhoven Klompschoenen f 7-50 Idem met rubber zolen en hakken f 8.95 KENNEMERLAAN 147 TeL 4057 Heden overleed na een kortstondige ziekte onze lieve moeder, behuwd- moeder, grootmoeder en zuster HENDRIKA HELENA VAN DUIJN wed. van Albertus Glas in de ouderdom van 70 jaar. IJmuiden, 11 Jan. 1955. Evertsenstraat 17. Uit aller naam: H. Glas De teraardebestelling zal plaats vinden Zaterdag 15 Jan. des njn. 2 uur op de Begraafplaats te IJmui den. Vertrek sterfhuis 1.45 uur v. Leeuwenstraat 83, alwaar de overledene staat opgebaard. Ter ere van hun nagedachtenis biedt hun, die de zekerheid uiillen hebben dat hun dier bare overledene in een rustige waardige omgeving te midden van een grootse natuur een on gestoorde rustplaats zal vinden, de mogelijkheid om eeuwigdu rende grafrechten met onderhoud te verkrijgen. Ook bij crematie biedt de Begraafplaats Westerveld de gelegenheid de as van de over ledene in een waardig graf te doen bijzetten. Op aanvraifc wordt aaarne een folder met uitvoerige gegevens toegezonden door de N.V. Begraafplaat» „Westerveld" Hoofdkantoor, Spui 7, A'd.m. Telefoon 3.20.63 A rtistieke manifestatie ter herdenking der bevrijding In Amsterdam is een comité gevormd, dat zich tot doel stelt de bevrijding van ons land telken jare in Mei te herdenken met belangrijke nationale manifestaties op het gebied van de kunst in de hoofdstad. Het wil daartoe een stichting in het leven roepen. Hoewel het in de bedoeling lag reeds dit jaar manifestaties op verscheidene gebie den van kunst te doen houden, werd gezien de korte tijd van voorbereiding besloten dit jaar alleen een representatieve natio nale tentoonstelling van schilderkunst, beeldhouwkunst en grafiek in het Stedelijk Museum te Amsterdam te houden, die op Donderdag 5 Mei zal worden geopend. Deelneming aan de tentoonstelling zal ge schieden op uitnodiging, waartoe een jury van schilders, beeldhouwers en grafici ge vormd zal worden. Gestreefd wordt naar het uitloven van jaarlijks terugkerende prijzen voor schilderkunst, beeldhouwkunst en grafiek. Reeds werd contact opgenomen met het gemeentebestuur van Amsterdam, het Na tionaal Herdenkingscomité en figuren uit de burgerij voor het verkrijgen van de be nodigde gelden. Vele bekende figuren uit kringen van kunstenaars en kunstminnen- den hebben reeds hun adhaesie betuigd met deze manifestatie, onder anderen: Mari An- driessen, L. P. J. Braat, Joh. Bendien, prof. S. Dresden, A. Defresne, Ben Groenier, prof. A. M. Hammacher, H. L. C. Jaffé, Charlotte Kohier, J. Kassies, G. Lataster, W. Ph. Pos, jhr. D. C. Roëll, jhr. W. J. H. B. Sandberg, Jan Sluyters, dr. Victor E. Van Vriesland en prof. dr. N. R. A. Vroom. De N.V. Erven Lucas Bols heeft per 1 Januari 1955 de meerderheid der aandelen van de firma Bootz en daarmee de zeggen schap verkregen. Het ligt in het voorne men. de zelfstandige activiteit van de firma Bootz op de buitenlandse exportmarkten en de binnenlandse markt te doen voort bestaan. Naar bekend heeft Lucas Bols on langs ook een bod gedaan op de "aandelen van de likeurstokerij Wijnand Fockink. Een voldoende meerderheid van deze aan delen is inmiddels ter overneming aange meld. In de afdelingen van de Provinciale Staten van Noordholland is bij de behandeling van de provinciale begroting o.a. de vraag ge steld of de terreinen in het Gooi gebruikt zullen worden als oefenterreinen voor tanks door militairen. Gedeputeerde Staten hebben geantwoord, dat de eigendommen van de Stichting „Gooisch Natuurreservaat" sterk verspreid liggen, onderling gescheiden zijn door be bouwingskernen, spoorlijnen eon rijksweg en enige andere grote wegen. Hierop gelet lijkt het volgens het college vooralsnog weinig waarschijnlijk, dat de terreinen ge schikt zouden worden geacht om als oefen terrein voor tanks e.d. te worden gebezigd. Voorts delen Gedeputeerde Staten mee, dat de Stichting in de laatste jaren ken nelijk zeer intensief bezig is haar doel na te streven. Er bestaan plannen tot het aan brengen van nieuwe beplantingen. Voor de schaapskooi bij Laren heeft de bevolking van het Gooi grote belangstelling. Het Nederlands Economisch Instituut heeft een uitvoerig interim-rapport uitge bracht over het onderzoek naar de behoef te aan universitair onderwijs in de gemeen te Rotterdam. Bij de berekening van het aantal studen ten is als peildatum het jaar 1970 genomen. In dat jaar. aldus het interim-rapport, kan een Rotterdamse universiteit tezamen met de Nederlandse Economische Hogeschool of eventueel met inbegrip van een econo mische faculteit 6000 tot 6500 studenten verwachten. Het deel van het onderzoek, gewijd aan de wenselijkheid van een universiteit in Rotterdam is nog niet voltooid. In het de finitieve rapport hoopt men een kwanti tatief overzicht te kunnen geven van de voor- en nadelen, om zodoende een uit spraak te kunnen doen over de kwestie van de maatschappelijke rentabiliteit, die bij de beslissing ten aanzien van de oprichting van een Rotterdamse universiteit een zeer belangrijke rol speelt. De Nederlandse handelsdelegatie, die van 11 tot 28 December in communistisch China heeft vertoefd om daar te trachten handels betrekkingen aan te knopen, heeft daar. zoals reeds gemeld is, voor een bedrag van 650.000 pond aan transacties afgesloten. Hierin rs verdisconteerd een bedrag van 400.000 pond aan goederen die Nederland aan China levert en een bedrag van 250.000 pond voor hetgeen China naar Nederland zal exporteren. Dit be drag van 650.000 pond kan misschien nog hoger worden, daar een lid van de delegatie is achter gebleven om te trachten nog verder zaken te doen. De Nederlanders hebben aan de Chinezen pharmaceutische producten, oliën, chemica liën en rayongarens verkocht. China zal aan Nederland landbouwproducten, dierlijke pro ducten en thee leveren. Elke transactie zal afzonderlijk gefinan cierd worden via de Bank of China in Lon den. China zal daar dus een crediet openen van 400.000 pond. Nederland van 250.000 pond. De Amsterdamse rechtbank heeft Woens dagochtend de zaak behandeld van zeven verdachten, waarvan er zes. na elkaar te hebben leren kennen in de strafgevangenis te Groningen, in Amsterdam waren gaan sa menwerken en aldaar tientallen inbraken pleegden, waarvan slechts een gering aantal ten laste was gelegd. Van de zes verdachten bevinden zich geheel beschreven strafbladen in het dossier. De officier van Justitie be rekende. dat de zes tezamen 250 jaar oud zijn en daarvan ruim 70 jaar in de gevangenis hebben doorgebracht. Een der hoofdschuldigen, de 43-jarige in Indonesië geboren en opgegroeide koopman J. van de V. uit Amsterdam, die reeds tien maal is veroordeeld wegens inbraken in Den Haag en omgeving, hoorde wegens diefstal in vereniging, onder meer van een lauwerkrans, twee kruisen met diamanten en een bedrag van circa 30 gulden uit offerblokken uit de kapel van de St. Elisabethstichting aan de Mauritskade te Amsterdam in de nacht van 5 op 6 Mei vier jaar met aftrek van de AJ/2 maand preventieve hechtenis tegen zich eisen, alsmede terbeschikkingstelling van de regering. Tegen de óverigen eiste hij straffen, varië rend van een tot,vier jaar. WASHINGTON (Un. Press) Prof. Fred. S. Singer van de universiteit van Maryland, een van de bekendste Ameri kaanse vorsers op het gebied der natuur kunde, is de mening toegedaan dat de Ver- Enigde Staten tegen 1957 in staat zullen zijn enige ruimte-satellieten te vervaardigen die de aarde van pool tot pool kfinnen om cirkelen op een hoogte van 190 mijl en met een snelheid van 17.000 mijl per uur. Prof. Singer heeft dit medegedeeld op een bijeenkomst van astronomen. Volgens hem zullen deze ruimte-satellieten de weg openen uoor het vliegen in de interplane taire ruimte. Door middel van deze kunst matige satellieten zullen, naar Singer ver klaarde, gegevens verkregen worden van de gesteldheid boven de atmosferische laag van de aarde en deze gegevens zullen van grote militaire, economische en weten schappelijke waarde zijn met betrekking tot de zonne- en kosmische radiatie in haar invloed op het weer en de communicatie middelen. Prof. Singer gaf een gedetailleerde be schrijving van het project. Hij sprak over een kunstmatige maan die hij „muis" noemde en die naar zijn mening met behulp van de bestaande technische ken nis gebouwd kon worden. De „muis" zal door middel van drie raketten in het heela- geslingerd worden. De satelliet zelf bestaat uit een cylinder van slechts 30 centimeter doorsnee, waar in zich de diverse instrumenten bevinden. De eerste raket zal van zeer grote afmetin gen zijn. Zodra deze de satelliet,in de at mosfeer heeft gestuwd, zal zij terugvallen, waarna het werk door raket no. 2 wordt overgenomen. Deze zal de „muis" op de gewenste hoogte van 190 mijl brer-gen. De taak van de derde raket is, de snelheid tot 17.000 mijl per uur op te voeren en de satelliet in zijn baan van pool tot pool houden. Elke 90 minuten zou de satelliet de Noordpool passeren. Ook Moskou wil naar de maan Intussen heeft radio-Moskou bekend ge maakt dat prof. Dobronravov Zaterdag in Moskou heeft meegedeeld dat ook Rusland .binnen enkele jaren" kunstmatige satel lieten kan produceren. Deze zouden ge bruikt kunnen worden „om raketten naar de maan, naar Mars en andere planeten te zenden." Prof. Dobronravov verklaarde niet uit drukkelijk dat Rusland gan een dergelijk project bezig was. Hij zei: „Wij achten ons gerechtigd tot de overtuiging dat het reizen tussen de planeten in de naaste toekomst werkelijkheid zal worden. Wij kunnen nu zelfs met volkomen zekerheid zeggen dat de mogelijkheid van ruimtevluchten, op zijn minst naar het gebied van Mars, bui- tèn twijfel is". De Russische gejeerd» zei dat het onder zoek van de ruimte zich in drie stadia zou voltrekken: 1. Het vervaardigen van onbemande satellieten, die vaste banen rond de aarde trekken. 2. Het lanceren van raketten, die van verre worden geleid en die iin staat zijn. de maan te bereilvn, er omheen te trekken en terug te keren. 3. De constructie van satellieten, waar op de mens kan leven en de constructie van raketten die mensen kunnen vervoe ren. „De mens bezit op het ogenblik die krachten waarmee de ruimtevaart ver wezenlijkt kan worden. Wij moeten nu nog slechts de technische vervolmaking vin den van alle theoretische astronautische regels. Daarmee is nu in feite een begin gemaakt", aldus prof. Dobronravov. HAIPHONG (Un. Press) Naar ver luidt zouden 10.000 wanhopige katholieke vluchtelingen in Annam een bloedige strijd hebben uitgevochten met ongeveer 5000 man Vietminh-troepen in een vergeefse poging om te ontkomen, zo wordt „uit de omgeving van de internationale wapen- stilstandscommissde" gemeld. Volgens deze onbevestigde berichten werden zes soldaten van de Vietminh ge dood en ongeveer 40 gewond. De katholie ken trachtten de kust te bereiken om scheep te gaan naar Haiphong. De commu nisten verdreven hen met zware verliezen. Een aantal vluchtelingen, waaronder een priester, werden gearresteerd, aldus deze berichten. Het bloedige incident had plaats gegre pen in Balang op ongeveer 20 kilometer ten Noord-Oosten van Thanh Hoa in Noord Annam. Sedert de wapenstilstand zijn ongeveer 600.000 Noord-Vietnamezen naar het Zui den gevlucht wegens de toenemende com munistische druk. De meesten van hen ontsnapten door naar de kust te trekken en zich vandaar in te schepen op vlotten, jon ken of andere vaartuigen. Franse marinevaartuigen die langs de Noord-Vietnamese kust patrouilleren, heb ben duizenden vluchtelingen opgepikt, die op deze wijze uit het door communisten be heerde gebied trachtten te ontsnappen. Het waren voornamelijk Rooms-Katholieken. Niet bekend is, wanneer het incident zich precies voorgedaan heeft, maar d« strijd heeft waarschijnlijk in de laatste twee dagen gewoed. Zaterdag 15 tot en met Maandag; 17 Januari, 8 uur ENSEMBLE WIM SONNEVELD met Conny Stuart, Kitty Kluppell, Karin Larsen, Miek Last, Wim Sonneveld, Joop Doderer. Frans Vasen, Jan Staal. A.d. vleugel: Jelle de Vries. Pr. 1.— tot 4.— (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverk. v.a. Dond. van 10—3 uur. Telef. na 12 uur. Voor Zat. Amphith. uitverkocht. Minerva Theater, Heemstede - 18 Januari, 8.13 uur le ABONNEMENTSCONCERT Dirigent: TOON VERHEY Solist: WILLEM NOSKE - viool Programma: Symphonie No. 7 (Le midi) - Haydn; Vioolconcert - Bruch; Symphonie in g moll - Mozart Entrée: 1.15 (bel. inbegrepen) Kaartverkoop en plaatsbespreken van Vrijdag 14 Ja nuari af, van 103 uur aan het Minerva Theater, Telefoon 34345. MINERVA THEATER HEEMSTEDE 3 CONCERTEN in samenwerking met de Heemsteedse Kunstkring op de Dinsdagen 18 Jan., 1 Maart, 26 April 1955, 8.15 uur Plaatsbespreken aan het Minerva Theater, dagelijks van 10—3 uur van heden.af. Tel. 34345. ST' ter. - -:rrv-*■- p- Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Departement IJmuiden Als voortzetting van onze cyclus: „IN, OP EN BOVEN DE AARDE" zal op Donderdag 13 Januari a.s. in ons gebouw Abee- lenstraat 1, des avonds 8 uur precies zijn voordracht houden, toegelicht met film, getiteld „LANGS EN IN DE REGENWOUDEN VAN DE AMAZONE". Leden vrije toegang, niet leden 0.75 per persoon. HET BESTUUR in het Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost. Spreker: Ds. A. H. v. GENT Onderwerp: Slechts één Woord Het Zangkoor ASAF zal zingen. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. VRIJE EVANG. GEMEENTE De grootste ondernemingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar de advertentie pagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. U ziet hoe alles glanst en glimt en blinkt na 'n rappe beurt met Vim. Maar het bewijs leveren Uw vingertoppen: laat ze eens gaan langs de rand van Uw wastafel, langs de bodem van een pan, langs ieder oppervlak waar Vim met z'n actieve snelschuim is geweest. Voelt U? Geen spoor van vet of vuil meer. Vim lost het op, Vim bruist het weg, volkomen Dat kan alleen Vim, nieuwe Vim met snelschuim, uit de gele bus. toPPen

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8