Veren igi n gsvaria Twee lokalen bij de Jan Campertschool Opruiming 10-50% Fa R. de Boer ïT) Agenda voor Velsen HORLOGES Havenberichten Katholieke leeszaal-bibliotheek onder grote belangstelling geopend Visserij-varia uit de Ui KORTING „Oom Piet" luisterde debuut van „IJmond" op Voor jonge hersens Het is weer winter: denk aan de vogels! Het nieuwe puntenraadsel Vier Watervliet- twaalftallen spelen Castricum DONDERDAG 13 JANUARI 1955 8 Als de tweede lagere school er is, komen zij voor de kleuters vrij De onderlinge competitie bij „Sportief" in De elftallen van „Noord" „Heuvelwijk" vier' eerste lustrum Pauselijke onderscheiding vcor de heer P. Bakker b r P. DE GROOT Wat de tuinders kregen bruidsparen opgelet Burgerlijke stand Velsen Alleen IJmond-reserves in het veld Beverwijkse accordeon vereniging houdt fancy-fair De Kempenaers voerden „Springtij" op B. Beentjes aan de kop bij St Thomas Huldigingscomité voor jubilerende besteller De snelle toeneming van het aantal leer lingen van de Jan Campertschool te Drie huis heeft tot gevolg gehad, dat by de aan vang van het schooljaar 1954/55 één klasse buiten het schoolgebouw moest worden ge huisvest en dat geen leslokaal meer be schikbaar Is voor handenarbeid en als film lokaal. Uitbreiding van deze school met twee lokalen is dan ook noodzakelyk. B. en W. van Vclsen hebben een plan doen ontwerpen voor deze uitbreiding op het nabij ae school gelegen terrein, dat be stemd is voor de bouw van een openbare kleuterschool. De beide lokalen zullen voor lopig gebruikt kunnen worden voor het ge woon lager onderwijs en in de toekomst, als de bouw van een tweede openbare la gere school te Driehuis zyn beslag heeft gekregen, geschikt kunnen worden ge maakt voor kleuteronderwijs. Het zal dan tevens mogeltjk zyn, ter plaatse een volledige kleuterschool van 4 lokalen te stichten. De kosten van de bouw en inrichting van Ook vorige week zijn de onderlinge wed strijden bij de damclub Sportief voortge zet. In groep A ontmoette J. Slager P. Bakker. In deze partij bleek ook nu weer dat P. Bakker nog steeds de goede vorm niet te pakken heeft. Hij gaf zijn partij gewonnen. J. Lichtendahl, die tegen J. Jonker speelde, sloeg alle pessimistische gedachten van zijn clubleden de bodem in, door zijn partij overtuigend te winnen. Door de nederlaag van J. Jonker wist H. Andrea (die zelf won van W. Post) de beste kansen op de titel te behouden. In een interessante partij wist J. Janssen twee punten op W. Hoefakker te veroveren. G. Mooi speelde remise tegen K. v. d. Berg. Ook de partij H. HoltJ. Wesselius, die elkaar niets toegaven, eindigde in remise. Jan de Boer en Piet Veen lieten fraai spel zien. Het eindspel was zeer boeiend. J. de Boer wist tenslotte op het nippertje door tempo-voordeel remise te bereiken. H. LichtendahlJoh. Bos werd eveneens re mise. In de kopgroep heerst een sportieve rivaliteit tussen J. Jonker, H. Andrea, J. Janssen, J. Wesselius en J. de Boer om de bovenste plaats. In groep B werden de volgende uitsla gen genoteerd: M. Menger, die met zijn spel vooruit gaat, wist een lastige klip te omzeilen door H. Veldman een nederlaag toe te brengen. J. Bakker heeft iets betere kansen (hij heeft enkele partijen minder gespeeld), maar heeft deze avond niet zo overtuigend gespeeld als in vorige wed strijden. Hij moest met remise genoegen nemen tegen C. de Ruiter. D. C. Koster speelde remise tegen J. de Ruiter. Henk Dijkhuizen, die tegenover P. Westerwal plaats nam, wist zijn positie enigszins te verbeteren door met twee punten rijker huiswaarts te keren. J. Hiemstra en B. Glas deelden de punten: remise. Naar Haarlem Woensdag 19 Januari gaat het eerste tiental van Sportief in Haarlem op bezoek bij V.K.D. II. Indien Sportief deze ont moeting wint, wordt de plaatselijke strijd tegen D.C.IJ. III op Vrijdag 23 Januari zeer belangrijk voor het kampioenschap der tweede klasse. Mocht Sportief ook deze wedstrijd winnen, wat zeker niet ge makkelijk zal zijn, dan zouden beide ver enigingen gelijk kunnen eindigen. Waarna een beslissingswedstrijd noodzakelijk wordt. Grondstoffenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmorgen aangekomen het Zweed se s.s. „Ardennia", dat van Gothenburg een lading van 650 ton cellulose aanvoerde. de bovenbedoelde twee leslokalen, waarby is inbegrepen een uitbreiding van de rij wielstalling, worden geraamd op f 97.500. Het college stelt de raad voor te beslui ten tot uitbreiding van de Jan Campert school te Driehuis met twee leslokalen en B. en W. het hervoor benodigde crediet te verlenen. ADVERTENTIE Alleen VRIJDAG en ZATERDAG a.s. TOPMERKEN (met onze volle garantie) worden verkocht met KEN NEMERLAAN 60 Het adres voor het goede horloge P. S. Wij hebben ook nog wat RESTANTEN in Klokken en Horlogebanden. KOMT U EENS KIJKEN Kinheim—Purmersteyn (op „Tussenwijk", 14.30 uur). Kinheim: E. de Boer; A. Paap en W. Mol; C. de Boer, W. Groeneveld en Th. v. Vuuren; N. Sluiter, H. Haan, J. H. v. d. Wateren, H. Prinsen en N. v. Domselaar. ZWVVB (te Zaandam, 14.30 uur). WB: A. Nieuwenhuys; F. Bruinzeel en K. Kil; F. Morlang, P. de Wolf en J. Kersber gen; G. Steinvoort, J. v. d. Linde; F. Kooi- mans, P. Bleeker en C. Luntz. De speeltuinvereniging „Heuvelwijk" her dacht deze maand het feit. dat de vereni ging vijf jaar geleden werd opgericht. Dit eerste lustrum wil het bestuur niet onop gemerkt voorbij laten gaan. Op 26 Januari komen de kinderen 's middags in Thalia bijeen en 's avonds de ouderen. Het avond programma wordt opgeluisterd door de accordeonvereniging „IJmuidens Roem" onder leiding van Dirk Wijker. De onlangs opgerichte buurt- en speel tuinvereniging „IJmond" heeft zich giste ren al danig geweerd door de kindermid- dag, die zij in. de cantine van de Nijver heidsschool had georganiseerd. Het mag dan tot nu toe meer een buurt- dan een speeltuinvereniging zijn, de onderhande lingen over een tuin zijn met de gemeente nog in volle gang, het bestuur heeft het als zijn eerste taak gezien, de kinderen nu al zoveel mogelijk van de straat te moeten houden. De financiën zijn uiteraard nog maar miniem en de kas kan dus geen grote uitgaven gedogen. Maar de speeltuinver enigingen in Velsen weten waar ze in zulke omstandigheden naar toe moeten: „Oom Piet", de man die al een kwart eeuw lang honderden, nee duiÜenden kinderen weet te vermaken met zijn poppenkast brengt altijd uitkomst. Zijn fantast is onuitput telijk en op het motief „Jan Klaassen" weet hij voortdurend nieuwe en vaak ver rassende variaties te bouwen. Hoe ondeu gend Jan Klaassen op school is geweest, hebben de vele tientallen IJmondertjes gisteren kunnen beluisteren, evertals het schone vertelsel van Roodkapje, waarin Jan, gezien door de bril van Oom Piet, de rol van bevrijder vervult. En tot slot hoorden en zagen zij de levensgeschiedenis van VadeT Piet en zijn poppenkast. Ze hebben ademloos geluis terd naar het verhaal vaji de man. die in vroeger tijden met zijn poDpen van dom tot dorp trok en daarbij allerlei mooie en minder aangename zaken beleefde. Zij voelden de angst van de man toen hij in een der plaatsen, waar zijn ontreden clan destien was, verraden werd door een boer. Maar met tevredenheid m het hart zijn ze huiswaarts getogen, want ook aan dit ver telsel kwam een gelukkig einde. Ongetwijfeld zal de jeugd uit de straten tussen de De Noo- en Lagersstraat voldaan huiswaarts zijn gegaan met het vaste voor nemen zodra de speeltuin er is, daar een dankbaar gebruik van te maken. Het de buut van „IJmond" is eoed geweest. „Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie In de voortgezette onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Wee nink" werden de volgende resultaten be haald: NijmanSiebers afg.; Bakker Slings afg.; JimminkNijkamp >/2i/2; MolenaarKoomen 01; Duinmeyer Limmen 10; BoonstraDe Vries afg.; Meyer Sr.Hoppen 01; VerduitVers- seveld y2y2; BeekhovenR. Meyer 01; KatersBelterman afg.; LosHoogvorst V2—V2. Woensdag 12 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Ardennia van Gothen burg. Dora Oldendorff van Antwerpen. Oranjestad van Plymouth. Westerdok van Londen. Egina van Christiansund. Vertrokken zijn: Amsteldiep naar New Orleans. Prins Maurits n. Hamburg. Ariadne naar Hamburg.. Midas naar Gothenburg. Saint Matthieu naar Hamburg, Canada naar Rotterdam. Saint Lo naar Puinkerken. Quistrihamn naar Antwerpen. Iris naar Lon den. Corona naar Antwerpen. Corsö naar Malmö. Ardennia naar Antwerpen. Bittern naar Rotterdam. Nadat des morgens de kerkelijke plechtigheid had plaats gevonden, waarbij deken Hosman het gebouw inzegende, is des middags in het gymnastieklokaal van de Beverwijkse II. Hartschool de nieuwe Katholieke leeszaal annex bibliotheek officieel geopend. In zijn openingsrede heette de voorzitter, mr. J. F. M. Homulle, alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, deken Hosman van Beverwijk en de heer Zwier, de voorzitter van de Stichting Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Nederland. Het tot stand komen van deze biblio theek in Beverwijk is eigenlijk het werk geweest van twee mannen, namelijk de heer P. Bakker en kapelaan Jansen. Toen kapelaan Jansen bij mij kwam om zijn idee te kunnen verwezenlijken, was de grote moeilijkheid een gebouw te vinden en bo vendien ontbrak het geld om deze onder neming te kunnen financieren. Mede dank zij de medewerking van Deken Hosman en van het Parochiële Kerk- en schoolbe stuur van de „Goede Raad" kon beschikt worden over het gebouw van de R.K. Meis jes U L.O. school. Enig in ons land mag de gemeentelijke financiële medewerking genoemd worden, zei de heer Homulle: de overheid zal na melijk op den duur 75 percent van de ex ploitatiekosten vergoeden, met dien ver stande zelfs, dat dit eerste jaar 80 percent vergoed wordt, het volgende jaar 79 en zo vervolgens tot de 75 percent zal zijn be reikt. Zich tot de aanwezigen richtend en over hun hoofd tot de hele stad, zei de voorzit ter, dat het werk der stichting slechts in stand gehouden kan worden als er een druk gebruik van een bibliotheek die aan alle gestelde voorwaarden voldoet, gemaakt wordt. De schrijver Anton Coolen sprak voorts in een waarlijk magistrale causerie over de drijfveren van een romanschrijver. Deken Hosman heeft vervolgens het be stuur zijn gelukwensen met de totstandko ming van de bibliotheek aangeboden; de voorzitter van de Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Nederland, de heer Zwier, richtte woorden van hulde aan het adres van het bestuur, zeggende: „Mijn taak is om te adviseren, maar zo'n taak kan met plezier en met tegenzin worden gedaan. Ik heb het in dit geval met plezier gedaan, omdat ik zag hoe deze mensen koste wat kost wilden doorzetten. Daarom kan ik u niet alleen feliciteren met uw bibliotheek, maar ook met de prachtige bijdrage, die de gemeente Beverwijk heeft geleverd, door een subsidie te verlenen die enig in Nederland kan worden genoemd en waar aan vele, zelfs grote, gemeenten een voor beeld kunnen nemen. Hierna verkreeg Pastoor Vollebrecht het woord. Hij richtte zich speciaal tot de heer P. Bakker: 37.500 uren bracht deze door met het lezen van boeken. Al deze be moeienissen en zijn zorg voor het jeugd werk hebben er toe bijgedragen dat ae pa rochiële bibliotheek kon worden overgeno men. Door bemiddeling van deken Hosman, heeft de Paus goedgunstig op het Bever wijkse verzoek gereageerd om hem te be giftigen met het grootkruis in goud van de orde „Pro Ecclesia et Pontifici". Onder daverend applaus van de geno digden speldde hierna Pastoor Vollebrecht de heer Bakker de Pauselijke onderschei ding op de borst. Burgemeester Scholtens De voorzitter, die elke spreker tot nu toe had bedankt, zei dat de hiërarchische volg orde niet in acht genomen was, daar nu pas de eerste burger van Beverwijk het woord zou voeren en de officiële opening zou ver richten, doch dit was met opzet geschied, „daar anders de aardigheid er zo gauw af zou zijn". Doch voor de brugemeester zou spreken kreeg de voorzitter van de Open bare Bibliotheek aan de Prinsesselaan, nog het woord. De heer Schuppens zei, dat hij hier zonder rancune was gekomen. Hij was blij dat eindelijk een lang verbeide wens in vervulling was gegaan en heeft zich er van overtuigd, dat de samenwerking, die tot op heden zulke vruchtbare resultaten had opgeleverd, ook in de toekomst zou blij ven voortbestaan. Het bestuur kreeg een blijvend geschenk, een fraai boekwerk. Mr. H. J. J. Scholtens, als burgemeester namens het gemeentebestuur sprekend, prees zich gelukkig met een aanwinst, die niet alleen de intellectueel van dienst zal zijn, doch iedere Beverwijker rijker zal kunnen maken in geestelijk opzicht. Het feit dat het gemeentebestuur van de raad de volle medewerking had gekregen het initiatief te steunen, is zeker mede te danken geweest, aan de overtuiging die ieder had, dat de oprichting van een open bare leeszaal en bibliotheek een grote cul turele betekenis voor onze stad zou heb- danken geweest aan de overtuiging die ben. Hij voldeed dan ook gaarne aan het verzoek van de voorzitter, om de officiële opening van de Openbare Bibliotheek en leeszaal op Katholieke grondslag te ver richten. Namens het gemeentebestuur bood hij de gelukwensen aan en sprak het vertrou wen iflt, dat de bibliotheek zou groeien en bloeien tot zegen van de bevolking. Hierna begaven zich de genodigden naar de bibliotheek waar burgemeester Schol tens de gebruikelijke woorden sprak. En kele fraaie geschenken en boekwerken werden aangeboden o.a. namens de twee grootste Beverwijkse boekhandelaren. Prijzen van Woensdag. Heilbot 2,502.30; gr. tong 3,55—3,15; grm. tong 2.95—2,36; kim. tong 2.64—2,46; kl. tong I 2.54—2,48; kl. tong II 2.30—2,24; tarbot I 2,30—2,00. per kg. Tar bot II 124—108: tarbot IV 73—50; gr. schol 41; grm. schol 4037; kim. schol 4642; kl. schol I 47—43; kl. schol II 51—22; schar 43—31; bot 18—14; v. haring 19—14; makreel 48—37; gr. schelvis 47—34; grm. schelvis 41—32; kim. schelvis 38—28.50; kl. schelvis I 31,50—27; kl. schelvis II 27—21.50; wijting 2514, gr. gul 35—30; midd. gul 30—27.50; kl gul 22—16,50: kl. koolvis zw. 21—17,50; kl. koolvis wit 33—27, per 50 kg. Gr. kabel jauw 228—90: gr. koolvis zw. 5440: gr. koolvis wit 75—66; gr. leng 86, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 147 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 148 kisten schol, 10 kisten schar, 14 kisten bot, 396 kisten haring. 78 kisten makreel, 103" kisten schel vis, 200 kisten writing, 330 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng. 560 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 3000 kisten. ADVERTENTIE RILLEN ETER en IL LIJK ER OPTICIEN - HORLOGEE Kennemerlaan 30 - Telefoon 4127 Bron met onderwaterpomp in Velsen-Noord Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat door de Gedeputeerde Staten van Noordholland ingevolge de Hinderwet vergunning is verleend aan de gemeente Velsen, tot het oprichten van een bron met onderwaterpomp ten behoeve van het com plex sportterreinen, gelegen aan de Grote Hout of Koningsweg te Velsen (Noord). Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: spruiten (geschoond) 6090, spruiten (onge- schoond) 45—65, andijvie 30—70, boeren kool 20—36. ADVERTENTIE „BEATRIX" maakt bij ieder toilet een passend BRUIDSBOUQUET Tevens dingt U mee naar een huis ter waarde van 20-009. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: „BEATRIX" - BLOEMSIERKUNST KENNEMERLAAN' 56 TELEFOON 6083 GEBOREN: W. van Dijkvan Os, z., Lad derbeekstraat 46. Velsen-N.; V. A. Philippo —Brand, d.. IJmuiderstraatweg 143, IJmui den; W. Prins—Mos, d., Pres. Krugerstraat 49, IJmuiden; J. DuitsHille, z., Wijker- straatweg 276, Velsen-N,; C. G. J. Schol— Neugebauer, d„ Rijnstraat 31, IJmuiden; G. Ras—Vlaming, d., Lange Nieuwstraat 716, IJmuiden; G. OuwehandSchipper, z., Rijn straat 87, IJmuiden; T. P. M. Kinneging— Burghouwt, d.. Zeeweg 321, Driehuis; P. G. H. Le Fevre—Eljong, z. Frans Halsstraat 15, IJmuiden-O.; T. KokDavidson, d.. Radar straat 104, IJmuiden; H. J. C. DocterEikel, d., Rijnstraat 140, IJmuiden; A. H. Schaap— Bannink, z„ Gijzenveltplantsoen 35, IJmui den; J. van Wieringen—Ostenbrug, d., Stra- tingplantsoen 70 rd. Velsen-N.; C. van Gel dervan der Burg, d., Celsiusstraat 1, IJmui den; H. N. Witte—de Wit, z„ Schuitstraat 1, Santpoort; N. Lökevan den Linden, d., Zoutmanstraat 11, IJmuiden-O. OVERLEDEN: C. C. Hamers. 72 j., echt genoot van S. M. van Deyck. Willemsbeek- weg 98, IJmuiden-O.; H. Piena. 71 j„ wed. van W. Brackmann, Duinweg of Duivelslaan 30, Santpoort. DONDERDAG 13 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Verdacht van zedenmis drijf". Rex, 20 uur, „Hij, zij en de auto", IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Vrouwen zonder vrij heid". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. Velser Jazz Society, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, lezing. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën. VELSEN-NOORD Velsed Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Ned. Herv. Wflkgebouw, voordrachts kunstavond. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. 4 J DONDERDAG, 13 Januari 1955. Beste kinderen, VANDAAG GA IK jullie alvast een voorproefje van de zomer laten zien, want daaraan hebben we eigenlijk allemaal behoefte in deze küle dagen. Op ons plaatje is het tenminste hartje zomer en we benijden bijna de jonge man, die één van de nieuwste sporten beoefent: het waterskiën. Natuurlijk weten jullie allen wat skiën is: het lopen en glijden over de sneeuw op daarvoor speciaal gemaakte lange houten latten. Diezelfde ,^kïs" worden nu op het water gebruikt (weliswaar zijn ze iets anders van vorm dan de sneeuw-ski's) en door de grote snelheid schiet men in „glijvlucht'' over het water. Zodra de boot echter vaart mindert en stopt, zak je onmiddellijk met de skis en al naar beneden en moet je je maar zwemmend boven water zien te houden. Deze sport telt, vooral in het buitenland, veel enthousiaste beoefenaars en er zijn zelfs mensen, die allerlei kunstjes uithalen, zoals het op één been skiën en het maken van ingewikkelde slingers en bochten achter de boot. Dat er daarbij vele keren een duik ge nomen wordt, doet aan de pret en de sport niets af! En nu onze post. Als eerste heb ik hier een nieuweling, die natuurlijk van harte welkom is. Wat leuk AKELEI, dat je moeder vroeger ook onder deze schuilnaam aan een „tante van de krant" geschreven heeft. Natuurlijk mag je deze naam houden en ik hoop dat je een trouw klantje van ons hoekje zal worden. Op welke school ben je? Dan is MARJANNEKE er weer met een gezellig briefje. Fijn, dat je zoveel plezier hebt gehad op het ijs. Nu kwam die mooie gebreide shawl goed te pas, zeg! Je zult er wel erg leuk uitgezien hebben met al die frisse kleuren! Jammer, dat de ijspret maar van zo korte duur geweest is, hè? WIELRENNER is tevreden over de resultaten op school. Inderdaad kunnen je cijfers voor rekenen en taal wat hoger zijn, maar als je flink aanpakt, dan kun je op 't Paas-rapport vast wel met een paar pun ten hoger pronken. Ik denk, dat je deze winter heus nog wel eens zult kunnen schaatsen, want de kou is alweer in aan tocht, zegt het weerbericht tenminste. Je raadsel was inderdaad niet goed opgelost, maar de anderen hebben er ook niet veel van gemaakt, dus probeer maar gauw hoe het raadsel van deze week opgelost kan worden. Succes, hoor! Tot slot is hier HARDLOPER, die stil moet zitten met een gekneusde enkel. Dus dat is geen „Hardloper" meer. Maar alle gekheid op een stokje; dat viel niet mee, iengen. Na die lelijke val op het ijs ben je jammer genoeg gedoemd tot stil zitten. Ge lukkig is meteen de dooi ingevallen, zodat voor iedereen de pret afgelopen is, wat een schrale troost voor je is. Houd je maar taai, hoor en schrijf me maar een lange brief volgende week. Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS (Briefjes vóór Dinsdag: Kennemerlaan 186, IJmuiden, of aan de bezorger meegeven), i De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: Winterkou (W, sip, hinde, protsig, 'wonderlijk, knerpen, koker, kom, u). Puntentelling: Woelwater 10, Marjanneke 10 -j- 3, Hardloper 10 5, Wielrenner 10 2. TANTE ELS FELICITEERT: Schone Slaapster en Luistervinkje, die allebei Zaterdag jarig zijn; Pietje Bell. die volgende week Maandag j het feestvarkentje wordt en i Kabouter Snelvoet en Langhaard, die samen de Woensdag daarop de bloe- metjes buiten gaan zetten. Veel plezier en veel geluk allemaal! iMOaOIMOMOOOOIOO oootMiiiooooia iiaaaaaaiiaiioanaa ■■■•aaiaiai Vul onderstaande rij woorden goed in, dan komen er op de kruisjes van boven naar beneden een paar woorden, die je goed onthouden moet. X X textielarbeider x x afgod x X kleverige versnapering X X versteviging van knoopsgat X X plaats in Groningen X X roodachtig X X kleine haring X X rekje in koelkast X X tegengestelde van „zinkt" X letter „d". Voor de veldhandbalcompetitie zullen Zondag alleen de reserve-elftallen van de handbal vereniging „IJmond" wedstrijden spelen, tenzij deze zullen worden uitgesteld om met een groot aantal leden naar Zwaag bij Hoorn te kunnen gaan. In deze plaats wordt namelijk een zaal- handbaltournooi gehouden, waarvoor IJ mond heeft ingeschreven met een dames-, een heren-, twee meisjes en een jongens team. De reis wordt per autobus gemaakt. Ten bate van het instrumentenfonds houdt de Beverwijkse accordeonvereniging Vrijdag 16, Zaterdag 17 en Zondag 18 Ja nuari in het veilinggebouw ,,'t Centrum" een fancy-fair. Klaver jaswedstrijd De onlangs opgerichte klaverjasclub „Funadama" te Castricum de vijfde in successie houdt Zaterdag in café Been tjes aan de Dorpsstraat een drive. Aan deze drive kunnen behalve de leden, ook niet-leden deelnemen. Er hebben zich in middels al 200 liefhebbers gemeld. De ramp van Februari 1953 is voor een Zeeuws auteur aanleiding geweest een to neelspel te schrijven getiteld .Springtij". Het geeft de onenigheid weer in het gezin van dijkgraaf Ignaat Vreken, die het niet met zijn schoondochter Marice kan vin den. De stormramp, die Vrekens zoon Bert de man van Marice het leven kost, maakt aan die onenigheid een einde. Van dit stuk, dat een hevig-dramatische inslag heeft, gaf de Amsterdamse toneel groep De Kempenaers, onder regie van de heer Ton Vonk, Woensdag voor de dames handbalvereniging D.I.S. te Castricum, een alleszins te loven uitvoering. Een stamp volle zaal Roozendaal luisterde en keek geboeid naar het spel van de hoofdste delingen, die met mej. W. Mulder als Ma rice, W. de Boer als dijkgraaf Vreken en L. v. d. Meer als Bert opnieuw bewezen van een niet altijd even sterk stuk een boeiende vertoning te kunnen maken. B. Beentjes van de Castricumse dam club St. Thomas, heeft na negen wedstrij den in de onderlinge competitie te hebben gespeeld, in afdeling I de leiding met 15 punten. Beentjes wordt gevolgd door de heer G. Sprenkeling die uit tien partijen eveneens 15 punten heeft vergaard. In afdeling II wordt de eerste plaats ge deeld door R. Stet en C. Reinders, met ieder tien punten uit zeven partijen. J. Steenman heeft in afdeling III vijftien wedstrijden gespeeld, wat hem twintig ounten en de eerste plaats opleverde. De uitslagen van de onderlinge wedstrii- den in hotel Sport-Dninzicht waren: af deling 1: C. Ory—P. Rietveld 1—1, C. v. d. HimstP. Ruiter 11, G. Sprenkeling A. Rietveld 20, A. de LeeuwC. Juffer mans 11. Afdeling 2: J. GroenS. Groentjes 20, A. ColletP. v. d. Himst (afgebroken). Afdeling 3: L. ZwartF. Zonneveld 0—2, .T. SteemanW. Admiraal 2—0. L. de Ridder—Th H-l'ander 1—1 Maandag 14 Februari k- m^n de ''am- mers met hun dames in hotel Sport-Duin- I zicht bijeen; het bestuur heeft voor hen een kien-avond in petto. HvlHJ „De Strandmeeuwen" klaverjasten om de beker De voornaamste uitslagen van de op de jongste clubavond van de Wijk aan Zeese klaverjasvereniging „De Strandmeeuwen" gespeelde wedstrijden zijn: 1. Chr. War- menhoven 4857 pnt; 2. J. v. d. Mey 4479 pnt; 3. P. de Boer 4243 pnt; 4. C. de Witte 4197 pnt; 5. mevr. de Boer 4194 pnt; 6. N. de Boer 4180 pnt; 7. Mevr. Seysener 4028 pnt; 8. M. G. Seysener 3987 pnt; 9. L. Schelvis 3979 pnt; 10 mevr. Paap 3966 pnt; 11. mevr. Warmenhoven 3795 pnt; 12. Mevr. v. d. Mey 3721 pnt; 13. C. Aarden burg 3688 pnt. Van de korfbalvereniging „Watervliet" zullen het komende weekeinde vier senioren twaalftallen competitiewedstrijden spelen, waarin alle vier teams uitstekende kansen hebben. Watervliet 2 begint de wedstrijdenreeks Zaterdagmiddag in Zaandam tegen ZKC 2, hetgeen de groen gele reserves wel voor moeilijkheden zal plaatsen, die met vlot combineren overwonnen zullen worden. Watervliet I ontvangt Fortuna I uit Am sterdam. Watervliet heeft een mooie voor sprong op ZKC en Fortuna, welke laatste ploeg met evenveel Verlieépunten als ZKC thans na Watervliet de derde plaats op de ranglijst bezet. Uiteraard kan deze wedstrijd dus beslissend zijn voor de bezetting van de bovenste plaats en de handhaving daarvan. Indien Watervliet I er in zou slagen en daar toe moet het Velsense team in staat zijn, om van Fortuna te winnen, is ZKC de grootste concurrent, die trouwens ook nog een ont moeting met Watervliet krijgt. De kansen om bovenaan de ranglijst te eindigen zijn voor Watervliet uitstekend. Watervliet 3, dat met slechts één verlies- punt leidt krijgt Zondag bezoek van Nieuw Flora 3 en zal zich niet laten verrassen. Watervliet 4, thans tweede op de ranglijst ontvangt Sport Vereent 4. Ook dit kan een overwinning worden. Voor de adspiranten zijn voor Zaterdag middag vastgesteld: DSV aWatervliet a en Watervliet b Haarlem c. De opstellingen zijn: Watervliet 1, dames: T. Waagmeester. R. Leyenaar, G. Kluft. A. Verkerk, J. Kluft. S. Meyer; heren: A. Wedemeyer, F. Vos. W. Berghuis, M. Veerbeek, S. Hartman en J. de Boer. Watervliet 2, dames: L. Kloosterman, A de Niet, A. Redeker, C. Zandbergen. I. Waag meester. B. Hoen; heren: A. Verkerk. A. Re deker, A. R. Verkerk. A. de Vries, A. Koet en D v. Ladesteijn. In Castricum is een comité opgericht dat rle nostbesteller J. Meijne, waneer hij Za terdag 15 Januari de dag herdenkt waar op hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de P.T.T., een warme huldiging wil be reiden. Dit comité heeft zich in een rond- schryven tot de bevolking gewend waarin zij de opwekking doet een geldelyke bijdra ge af te staan voor de aanschaffing van een cadeau „uit de burgerij". Gezien de populariteit die de heer Meijne in Castri cum en Bakkum geniet, kan het niet an ders of de bevoking zal met gulle hand het doel van het comité steunen. Men wordt Zaterdagmiddag van 16 uur af in staat ge steld de jubilaris in hotel Meyer te felici teren. MARKTBERICHT 12 Januari Andijvie 43—6c wasneei 4" 68; spruiten 183: prei 12-32: boerenkool 19—31; groe ne kool 1226; rode kool 1642; kroten 21—35: sjalotten 62; witlof 21—39; seldery- knollen 1534; rapen 49.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10