Regering Van Acker versterkt na ontslag van Van Glabbeke Het woord ,is aan Heden begint Frans-Duits gesprek in Baden Baden Weerbericht Zo spoedig mogelijk dammen in Veeregat en Zandkreek Sneeuwstormen leggen verkeer in Schotland lam Proces verwacht tegen „Het Volk Onderdeel van groter plan Moskou waarschuwt zes West-Europese landen Thee duurder Dijk doorgebroken, polder overstroomd Vorst in Zweden, lente op de Krim Accoord over benoeming van een Engelse Hoge-Commiss aris voor de Saar Komende nacht wellicht vrij strenge vorst 69e JAARGANG No 159 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 14 JANUARI 1955 VELSER Haarlems Dagblad EDITIE 299e JAARGANG fro 6 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ADVIES VAN DELTA-COMMISSIE: Parijse accoorden in strijd met Geneefs protocol van 1925 Atoom-document uit Brits regeringsbureau ontvreemd Dr. Albert Schweitzer viert zijn 80ste verjaardag Efficiency in de détailhandel Oordeel Nederlandse Huishoudraad De „Big Ben" bleef stilstaan Optimisme in New York bij Hammarskjoelds aankomst Duitse socialisten ageren tegen Parijse verdragen Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Zware zeeën slaan over het Noorse s.s. „Catt", dat bij Hoek van Holland op een strekdam is gelopen. De opvarenden wer den met een helicoptère van de „Karei Doorman" en de vlet van de Koninklijke Zuid-Hollandse Reddingsmij. gered. De Deltacommissie heeft in haar vierde interim-rapport de regering geadviseerd zo spoedig mogelijk over te gaan tot de uitvoering van het zogenaamd Drie- eilandenplan, dat voorziet in ae afdamming van het Veeregat en de Zandkreek. Dit spoedige begin is volgens de commissie nodig omdat bij de bouw van de dam in het Veeregat ervaring zal kunnen worden opgedaan voor het maken van de grote afsluitdammen in het Brouwershavensche Gat en de Oosterschelde, zo hier toe wordt besloten. De Delta-commissie meent, dat het niet nodig is de. afdamming van het Veeregat en de Zandkreek afhankelijk te stellen van de beslissing over de Deltawerken, zoals zij deze in het derde interim-rapport heeft voorgesteld en waarin uiteraard het Drie-eilandenplan past. Wanneer in afwijking van het gegeven advies in het algemeen een versterking van de bestaande dijken de voorkeur zou worden ge geven, zou toch plaatselijk voor versterking det zeeweringen langs Veeregat en Zandkreek afdamming van deze wateren noodzakelijk zijn. In plaats van door versterking van deze dijken kan men door de afsluiting van het Veeregat en de Zandkreek voor verscheidene millioenen guldens minder een veel grotere veiligheid verkrijgen, omdat in dat geval de korte afsluitdammen een betrouwbare zeewering zullen vormen, waarachter de andere dijken als een tweede verdedigingslinie zullen blijven liggen. Zowel de afsluiting van het Veeregat als die van de Zandkreek vormen een onder deel van elk plan tot verbetering van de veiligheid door afsluiting van de zee-armen. Eén enkele dam in de mond van de Ooster schelde, lopende van Walcheren naar Schouwen, wordt om waterbouwkundige en financiële redenen niet aanbevelens waardig geacht, zodat de Oosterschelde en het Veeregat afzonderlijk zullen moeten worden afgesloten. In de afsluitdam in de Zandkreek is een schutsluis geprojecteerd ten behoeve van de scheepvaart door het kanaal door Wal- MOSKOU Reuter-AFP) De Sovjet- Unie heeft Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië, Nederland, België en Luxemburg in nota's gewaarschuwd, dat ratificatie van de Parijse overeenkomsten, waarbij West- Duitsland bewapend wordt, in strijd is met het Geneefse protocol van 1925, waarin het gebruik van gifgas en bacteriologische oor logvoering worden verboden. In de nota's verklaart de Sovjet-Unie, dat de West-Europese Unie „voorziet In voorbereiding tot een chemische en bac teriologische oorlog, hetgeen in strijd is met de bepalingen van het Geneefse proto col. Krachtens de Parijse overeenkomsten zal West-Duitsland worden voorzien van chemische, bacteriologische en atoom wapens, aldus de nota's, waarin spe ciaal wordt gewaarschuwd voor het ge vaar, dat dergelijke wapens ter beschikking van West-Duitse strijdkrachten zouden komen. De zes landen dragen een ernstige verantwoordelijkheid door de schending van het protocol van Genève, dat in be langrijke mate heeft bijgedragen om het gebruik van chemische en bacteriologische wapens in de tweede wereldoorlog, zelfs door de regering van Hitier, te verhinderen. Niettegenstaande dit voorzien de Parijse overeenkomsten er in, dat de partijen aan gesloten bij de West-Europese oorlogs alliantie zich voorbereiden op een chemi sche en bacteriologische oorlogvoering door dergelijke wapens op te slaan ten behoeve van hun strijdkrachten. Westelijke waarnemers te Moskou zien de Sovjet-nota als een nieuwe poging om druk uit te oefenen op Frankrijk in de hoop, dat de Parijse overeenkomsten als nog zullen worden verworpen. De Franse Raad van de Republiek (Senaat) moet de verdragen nog ratificeren. cheren. Er kan voorts een vaste verbinding komen tussen Noord- en Zuid-Beveland. De kosten van het Drie-eilandenplan worden geraamd op 40 millioen gulden, verkavelin gen inbegrepen. De dam in de Zandkreek voorziet in de vaste verbinding tussen Noord- en Zuid- Beveland. De dam in het Veeregat in de verbinding van Walcheren met Noord- Beveland. Voorts zullen in het tussenlig gende water ongeveer 2000 hectare land gewonnen kunnen worden. De commissie geeft de minister van Verkeer en Water staat in overweging thans in beginsel te be sluiten tot uitvoering van het Drie-eilan denplan en op zo kort mogelijke termijn over te gaan tot de bouw van de sluiswerken in de dam van de Zandkreek. De Delta-commissie is van mening dat de kostbare ervaring, welke zal worden op gedaan bij de bouw van de dam in het Veeregat en bij de daarbij te verrichten proefnemingen, ten nutte gemaakt moet worden bij de in een later stadium uit te voeren afdamminegn in het Brouwers- havense Gat en de Oosterschelde. De Delta-commissie beseft, dat nog niet voldoende inzicht omtrent de bouw der grote dammen is verkregen om thans reeds aan te geven op welke wijze het bedrijfs leven bij de uitvoering zal moeten worden ingeschakeld. Zij dringt er evenwel op aan, dat bij het voorbereiden en de uitvoering van de bouw van de dam in het Veeregat en het te voeren overleg over de daarbij te nemen proeven, beschikbare deskundigen op het gebied van dijksbouw en krachten uit het bedrijfsleven met erkende ervaring van werken aan open zee, ten nauwste zullen worden betrokken. LONDEN (Reuter-AFP). Drie Britse bladen melden dat Woensdag een geheim atoomdocument uit een regeringsbureau te Londen is gestolen. Het betrof gegevens over het gebruik van atoomenergie voor industriële doeleinden. Een officiële beves tiging was niet te krijgen. Het document zou zich bevonden hebben in de actetas van een man met een titel. De tas was uit zijn kantoor verdwenen. Slechts enkele personen wisten van het bestaan van het document af. Volgens het Labour blad „Daily Herald" was er geen spoor van inbraak en niets was in het kantoor overhoop gehaald. Brit se agenten in het buitenland, aldus het blad. hebben opdracht te onderzoeken of het rapport misschien in handen van een agent van een vreemde mogendheid is ge komen. In theemakelaarskringen neemt men aan» dat aan een stijging van de détailprfjs in de naaste toekomst niet valt te ontkomen. PARIJS (Reuter) De Nobelprijswin naar en zendeling-arts dr. Albert Schweit zer, die zich thans bij zijn Afrikaanse pa tiënten te Lambarene bevindt, wordt van daag tachtig jaar. Dr. Schweitzer zal weinig tijd besteden aan de viering van zijn verjaardag en zo als gewoonlijk zestien tot zeventien uur werken voor de leprozen en andere patiën ten in zijn ziekenhuis. Vanavond zou hij echter tijd nemen voor de uitwisseling van groeten door middel van de radio met vrienden in de Elzas, waar hij op 14 Ja nuari 1875 werd geboren. Te Bonn is bekend gemaakt, dat dr. Schweitzer het lidmaatschap is verleend van de hoogste West-Duitse orde, „Pour le mérite". Van deze orde kunnen hoogstens dertig Duitsers en dertig buitenlanders lid zijn. Er zijn ook zes andere buitenlanders tot de orde toegelaten, onder wie de Zwit serse geschiedkundige Carl Burckhardt en de Deense natuurkundige Niels Bohr. Het Zwitserse Rode Kruis heeft dr. Schweitzer ter gelegenheid van diens ver jaardag 5000 franken geschonken voor zijn zekenhuis. Het West-Duitse Jeugd-Rode- Kruis bracht ruim 5000 mark bijeen voor geneesmiddelen. President Eisenhower heeft dr. Schweit zer een felicitatietelegram gezonden: „Uw geest en uw werk vormen een voorbeeld en een inspiratie voor ons allen", aldus de pre sident. Bij het hoofdbureau van de Albert Schweitze- Fellowship in New York is een bedrag van 20.000 dollar binnengekomen en verdere giften worden verwacht. De op brengst van verscheidene concerten is be stemd voor Schweitzers arbeid. De leider van de democratische partij Adlai Steven son zal op een universitaire bijeenkomst in Evanston (Illinois) een rede aan Schweit zer wijden. De televisie zond een program ma uit dat getiteld was „Het leven begint bij 80". Vandaag is in de Verenigde Staten ook het boek „De wereld van Albert Schweitzer" van Erica Anderson en Euge ne Exman verschenen. (Van onze correspondent in Brussel) In politieke kringen te Brussel wordt het ontslag van minister Van Glabbeke druk besproken. Het feit dat het ontslag onmid dellijk is ingewilligd wijst er naar de waar nemers menen, wel op dat de regering zich ondanks de vriendelijke brief van de eerste minister, waarin wordt gezegd dat de heer Van Glabbeke niet oneerlijk is geweest, toch van hem wenst te distanciëren. De heer Van Glabbeke moge dus niet oneer lijk zijn geweest, hij was in ieder geval onkies. Het staat vast dat hij in zijn dubbele functie van minister van Openbare Wer ken en burgemeester op zichzelf reeds een betwistbaar samengaan van functies - de wethouders heeft beïnvloed opdat zij in de zaak van de bouw van een grote nij verheidsschool te Oostende een beslissing zouden nemen en daarbij indirect zijn zwa ger aanbevolen die aannemer en architect van beroep is. Van Glabbeke is een be kwaam politicus en hij bleek een uitste kend minister te zijn. Hij is echter het type van de bewindsman, die altijd en overal zijn politieke vrienden bevoordeeld, het geen hem thans noodlottig is geworden. De heer Van Glabbeke blijft lid van de Kamer, burgemeester van Oostende en voorzitter van de liberale vakbonden. Men kan hem dus interpelleren in de Kamer, voorts in de gemeenteraad van Oostende, of in beide. De heer Van Glabbeke kan ook van oordeel zijn dat het beter is zijn onschuld te bewijzen. Maar dan moet hij zijn parlementaire onschendbaarheid laten opheffen en „Het Volk", de krant der RK vakbonden te Gent, voor het gerecht dagen Van Glabbeke zal zichzelf kunnen verdedi gen daar hij een uitstekend jurist en ad vocaat is. De in de zaak betrokken journa- 99 list, de jonge correspondent van „Het Volk" te Oostende, zal dan voor het gerecht moe ten getuigen. De zaak is daarom ook delicaat omdat de president van de raad van beheer van deze Gentse krant de heer Cool, tevens voor zitter van de RK vakbonden is en indirect in conflict kan komen met de heer Van Glabbeke, de president van de liberale vak bonden. De regering-Van Acker komt versterkt uit het gehele geval te voorschijn. Koning Boudewijn heeft de liberale Vlaamse sena tor Vanaudenhoven, burgemeester van Dienst, aangewezen als opvolger van Van Glabbeke. De heer Vanaudenhoven heeft deze benoeming aanvaard. Wee degenen die nooit ongelijk hebben; zij hebben nooit gelijk. Amerikanen komen lezingen houden Vijf Amerikaanse deskundigen zullen gedurende enkele weken in ons land lezin gen houden over verhoging van producti viteit en efficiency in de Nederlandse dé tailhandel. Zij zijn van mening dat het zwaartepunt in het bedrijfsleven steeds verder wordt verplaatst van de productie naar de distributie. Hogere melkprijs Naar aanleiding van de jongste melk- prijsverhoging heeft de Nederlandse Huis houdraad een adres gezonden aan de raad van ministers. Hierin wordt opgemerkt, dat de jongste melkprijsverhoging van 3 cent per liter, regionaal zelfs van 4 cent, bij de Nederlandse Huishoudraad een gevoel van ongerustheid heeft doen rijzen. De Neder landse Huishoudraad, als bundeling van 14 vrouwenorganisaties, vertegenwoordigt ge zamenlijk ongeveer een half millioen leden. In de voorafgaande jaren, met name 1952, 1953 en 1954, was het verbruik per hoofd per jaar respectievelijk 215.3, 212.4 en 209.5 kg., terwijl de gemiddelde consu mentenprijs in guldens in die jaren 0.206, 0.224 en 0.244 bedroeg. Hieruit blijkt dus, dat zich bij stijging van de melkprijs een daling in het verbruik heeft voorgedaan, aldus de Huishoudraad. Op deze ervaring verder bouwend, zou men van de nieuwe prijsverhoging een verdere achteruitgang van enkele procenten kunnen verwachten, waarbij in aanmerking dient te worden ge nomen, dat dit percentage voor de minder draagkrachtige bevolkingsgroepen en voor de grote gezinnen belangrijk hoger kan liggen. Gezien de uit het bovenstaande voort vloeiende consequenties voor de volksge zondheid, verzoekt de Nederlandse Huis houdraad de ministers aan dit aspect hun volle aandacht te willen besteden, mede omdat het melkverbruik in Nederland, zelfs zonder de huidige te verwachten afneming, zeker nog niet optimaal is. Gistermorgen om acht uur bij de hoge vloed Is de noodkade van Mokumpolder onder Made en Drimmelen doorgebroken, en is de polder weer onder water gelopen. GENEVE (Reuter/U.P.) Verschillen de delen van West-Europa worden op het ogenblik geteisterd door zware sneeuw stormen en overstromingen als gevolg van zware regenval en smeltende sneeuw. In de Oostenrijkse Alpen zijn verscheidene belangrijke wegen door lawines versperd, waaronder ook de Arlbergpas. In de Alpen valleien worden verscheidene dorpen door overstromingen bedreigd. Ook in Oost-Frankrijk hebben overstro mingen vele verbindingen verbroken. Vol gens de laatste berichten is ook het spoor wegverkeer tussen Dijon en Rijssel stop gezet doordat de Marne buiten haar oevers is getreden. In de buurt van Genève heb ben regens en smeltende sneeuw overstro mingen veroorzaakt. Uit het Zwitersere kanton Valais worden lawines gemeld, ter wijl vele bergwegen door aardverschuivin gen zijn geblokkeerd. In Duitsland is de koude weer terugge keerd. In Frankroft vroor het vijf graden Celsius en ijzel bemoeilijkt het verkeer op vele wegen in het midden en zuiden van West-Duitsland. In dit gebied wordt meer sneeuw verwacht. Te Irsina in Zuid-Italië verpletterde een grondverschuiving een huis, waardoor een man en twee jongens om het leven kwamen. In Zweden was het zeer koud. De tem peratuur daalde er tot 31 graden Celsius onder nul. In Noorwegen zijn twee man nen om het leven gekomen door een lawi ne toen zij huiswaarts keerden met medi cijnen voor het tien maanden oud dQchter- t.je van een van hen, dat ernstig ziek lag met longontsteking. Sneeuwstormen teis teren Denemarken, waar het verkeer werd lamgelegd. De Orkaden, ten Noorden van Schotland zijn geïsoleerd door een zware sneeuw storm. In Schotland en West-Engeland is het verkeer tot stilstand gekomen. Tele foon- en electriciteitskabels geraakten on klaar. In het Noorden van het land liepen verscheidene passagierstreinen vast in de opgewaaide sneeuw. De passagiers van deze treinen zijn door een speciale hulp- trein opgehaald. In Londen begon het Donderdagavond te sneeuwen. De Big Ben, de vermaarde klok van het Britse parle- BADEN BADEN (Un. Press) Kanse lier Adenauer en zijn adviseurs hebben de laatste hand gelegd aan de voorbereidin gen voor de belangrijke Frans-Duitse con ferentie van heden, welke naar men hoopt overeenstemming zullen brengen over het geschil inzake Saarland. Bij de voorbespre kingen zijn Frankrijk en Duitsland over eengekomen een Engelsman voor te dra gen als eerste neutrale hoge commissaris voor het Saargebied, zo wordt uit welin gelichte Duitse kringen vernomen. Het staat thans wel vast, dat deze overeenkomst bij de ontmoeting tussen kanselier Ade nauer en premier Mendès-France zal wor den bevestigd. De Franse premier is vanochtend per speciale trein uit Rome in Baden Baden gearriveerd om besprekingen te voeren met kanselier Adenauer. Op het station van Baden Baden werd hij ontvangen door de Franse hoge com missaris Frangois-Poncet, de Franse op perbevelhebber in Duitsland generaal Noqrte en ambassadeur Blankenhorn, die Adenauer vertegenwoordigde. De kanse lier zelf was niet naar het station ge komen. De voornaamste onderwerpen van het gesprek zijn het Franse voorstel voor een gemeenschappelijke wapenpool en de kwes tie van het Saargebied, meldt onze corres pondent. In politieke kringen verluidt, dat voor besprekingen, die tussen Adenauer's poli tieke raadgever Blankenhorn en de kabi netschef van de Franse premiere Soutou, in Parijs en Bonn zijn gehouden, al in veel opzichten tot overeenstemming hebben ge leid. Over de wapenpool lopen de meningen van Mendès-France en Adenauer echter totaal uit elkaar. Adenauer zal er zeker wel niet voor voelen deze aangelegenheid in een vloek en een zucht in Baden Baden te behandelen. Men neemt in officiële West-Duitse kringen aan dat Adenauer zijn Franse bezoeker heel vriendelijk en be leefd maar tevens gedecideerd onder het oog zal brengen dat daarover pas aan staande Maandag, 17 Januari, in Parijs onderhandeld zal behoeven te worden. Met zijn wapenpool-project zal Mendès- France in Baden Baden beslist geen succes kunnen boeken. Wat besprekingen met de Russen betreft, Adenauer en Mendès-France zyn allebei van mening dat eerst de Parijse accoorden zullen moeten worden geratificeerd en dat men zich pas daarna met de Russen aan een canferentietalfel zal kunnen zetten Misschien zal zo'n conferentie tussen Oost en West in Mei kunnen plaatsvinden. Adenauer zal het zeer op prijs stellen wanneer hij vantevoren nog een confe rentie met de grote Westelijke partners kon hebben, waarop een gemeenschappelijke politiek ten opzichte van de toekomst van Duitsland zal kunnen worden vastgesteld. NEW YORK (Reuter/AFP i De secre taris-generaal van de UNO Dag Ham- marskjoeld is uit Peking in New York teruggekeerd. Hij verklaarde: „Mijn bezoek aan Pe king was het eerste stadium in mijn po gingen om de vrijlating te verkrijgen der elf Amerikaanse vliegers (die wegen spi- onnage in China gevangen zijn gezet) en van de andere gevangenen der UNO- strijdkrachten die nog in China worden vastgehouden. Ik ben van mening, dat mijn besprekingen met premier Tsjoe en Lai beslist nuttig waren". De secretaris generaal sprak de mening uit, dat de deur geopend kan blijven, indien men aan beide zijden zelfbeheersing betracht. Hij zal hedenmiddag een persconferentie houden. Henry Cabot Lodge, hoofd van de Ame rikaanse UNO-delegatie, heeft na een on derhoud van een uur met Hammarskjoeld gezegd: „Ik ben er van overtuigd dat er voortgang gemaakt is en dat onze vliegers vrij zullen komen. Ik ben van plan zo spoedig mogelijk met minister Dulles te spreken en wij zullen met grote aandacht bestuderen wat Hammarskjoeld gezegd heeft. Het is wel teleurstellend dat de vliegers niet dadelijk worden vrijgelaten", aldus Lodge. Erich Ollenhauer naar Oslo BONN (ANP) Erich Ollenhauer, de leider der Duitse socialisten, is naar Oslo vertrokken, waar hij een onderhoud zal hebben met de Noorse minister van Bui tenlandse Zaken, Lange. In socialistische kringen wordt de verwachting uitgespro ken, dat Ollenhauer in Mei naar Londen zal reizen om met premier Nehroe van India te spreken. De Christen-Democratische Unie van bondskanselier Adenauer beschouwt de buitenlandse activiteit van de socialisten als een gevaarlijke doorkruising van de politiek der bondsregering en zy heeft fel protest aangetekend tegen wat zij ziet als buitenlandse politiek der oppositie. Ollenhauer's vrees, dat de Westelijken het met Duitslands eenheid niet al te ern stig zouden menen, wordt door de C.D.U. als „grotesk" beschouwd. mentsgebouw kwam om 04.25 uur tot stil- siand. De auto van prinses Margaret slipte op weg van Sandringham naar Londen en botste tegen een andere auto op. De prin ses bleef ongedeerd. Radio-Moskou meldt dat het op de Krim zo warm en zonnig is dat men in sommige districten reeds met de lentezaai van gra nen is begonnen. De warmtegordel breid de zich uit tot Zuid-Oekraïne, de Kaukasus en de Centraal-Aziatische republieken. In Verchojansk in Siberië werd echter een temperatuur van min 54 graden Celsius ge meten. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen nacht trok een kleine depressie door het Engelse Kanaal en Bel gië naar het Oosten. De depressie voerde aan zijn Zuidflank warme lucht met tem peraturen van 12 tot 14 graden naar Frank rijk. Meer naar het Noorden stuitte deze warme lucht tegen de daar aanwezige koude lucht. Dit veroorzaakte in ons land sneeuwval. De meeste sneeuw lag vanoch- - tend in het Zuiden. Woensdrecht meldde 14, Vlissingen 12 centimeter. De warme lucht drong in de loop van de nacht door tot het uiterste Zuid-Oosten van ons land. De sneeuw ging daar over in regen en de temperatuur steeg er tot 4 graden. Achter de wegtrekkende depressie om begon van ochtend in Engeland de luchtdruk snel te stijgen. Dit had tot gevolg, dat bij ons de wind geleidelijk naar Noord-Oost tot Noord ging draaien en de koude lucht weer naar het Zuiden teruggedrongen werd. In de komende nacht zal hét weer in ons land onder invloed staan van een rug van hoge druk. Er zal daarom weinig wind zijn. Mede als gevolg vanhet aanwezige sneeuwdek kan dan plaatselijk matige of zelfs strenge vorst voorkomen. Een nieuwe storing is echter van de Oceaan onderweg, zodat er geen vorstperiode voor de deur staat. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 55 S e o Sf SË s Si S 2 c tl Ê-5 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Erussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome 3 -5 2 -6 windstil -6 ZW WNW NNW NO NO N geheel bew. ZO zwaar bew. ZZO zwaar bew. licht bew. licht bew. onbewolkt sneeuw sneeuw regen zwaar bew. ZZW zwaar bew. W zwaar bew. NW geheel bew. WNW nevel OZO motregen ZW zwaar bew. ZW geheel bew. WZW regen ZZW mist windstil geheel bew. ZO 4 8 -1 6 -6 2 -1 6 1 8 -2 1 1 19 8 113 12 15 4 3 10 12 5 18 0 4-2 0 4 0 9 7 7 9 6 11 26 7 12 16 5 0 0 2 zwaar bew. zwaar bew. OZO ZZO 1 -1 9 14 Neerslag laatste 24 uur. rrmrmx**«Y)0 6 VORST EN SNEEUW Verwachting, medegedeeld door bet K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk weinig wind en opkla rend. Plaatselijk vorming van mist. Later zwakke tot matige naar Zuid- Oost krimpende wind en toenemende bewolking met kans op sneeuw. Van nacht matige, hier en daar mogelijk strenge vorst. Morgenmiddag over het algemeen lichte vorst. 15 Januari Zon op 8.44 uur. onder 16.59 uur. Maan op 0.44 uur, onder 11.03 uur. Maanstanden 15 Jan. 23.13 uur: Laatste kwartier 24 Jan. 2.06 uur: Nieuwe maan 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden -Vrijdag 14 Januari Hoog water: 7.42 en 19 57 uur. Laag water: 3 11 en 15 34 uur. Zaterdag 15 Januari Hoog water: 8.21 en 20.40 uur. Laag water: 3.51 en 16.14 uur. 30CCOOCOOOO

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1