Burgemeester Kwint opende duivententoonstelling in Santpoort Voorman-timmerman J. A. Mak jubileerde bij VGZ „Bij moderne bouw weinig gelegenheid voor liefhebberijen" Brand na vijven kan in Velsen-N. TVIJ verwijdert zich van onderste plaats Acht en twintig „span" op de Breskensharing Postbesteller J. Meyne hartelijk gehuldigd Castricum MAANDAG 17 JANUARI 1955 7 Nevelspuit als hulp „Een baby van duizend weken" bij „Advendo'' Burgerlijke stand Velsen Vestzaktrawler „Wiron II" te water gelaten Uitgevaren vissersvaartuigen Ondanks ongeval werd hij van harte gehuldigd Dc eerste plaatsen bij „De Jump" zijn bezet „Het lassen van gietijzer" voor Velsense lassers Keirsgieter naar Neder landse kampioenschappen I Jm on d-volleybal Oranjevereniging „Velsen" viert verjaardag van prinses Beatrix IJmuiden kan het merken WV heeft andere administrateur Aquarianen feestelijk bijeen Viool-leerlingen deden snaren zingen Aanleg klinkerbestrating aanbesteed CAV concerteerde met BAV en Roggebouvvers De grote duivententoonstelling van liefst zeshonderd vogels welke onder auspiciën van de IJmuider Concouscommissie het afgelopen weekeinde in „Zomerlust" werd georganiseerd, is Zaterdagmiddag om vijf uur door Velsens burgemeester, mr. M. M. Kwint, geopend. Deze zeide met vreugde deze taak op zich genomen te hebben, daar het gemeentebestuur de grootst mogelijke belangstelling heeft voor vrijetijdsbesteding in de gemeente, waaronder de duivensport een grote plaats inneemt. Hij merkte voorts op, dat het gemeentebestuur zich realiseert dat bij de modern-gebouwde blokken weinig tijd overblijft voor deze en andere liefhebberijen, maar gaf de ver zekering dat zij alles zal doen om een en ander mogelijk te maken. Met de wens dat de tentoonstelling zou slagen, ven-klaarde mr. Kwint de expositie voor geopend. Hij liet zich hierna uitvoe rig door de secretaris van de Concourscom- missie, de heer M. Janssen, tijdens een rondgang voorlichten. De zeshonderd duiven waren inzendingen van de verenigingen „De Bonte Duif", „De Snelvlieger" en „Oranje Nassau" uit IJmuiden; „Snelle Wieken en Luchtpost" uit Santpoort, terwijl Haarlem-Noord door de Haarlemse Postduivensociëteit werd vertegenwoordigd. Het moet voor de keurmeesters de heren Heerschop, Robeerts en Brauwn geen sinecure zijn geweest, de prijswin naars in de verscheidenheid van blauw en zwart kras doffers en duiven, rode en vale cn alle andere kleuren vogels, aan te wij zen, maar zij bracht tenslotte deze taak met kennis van zaken tot een goed einde. Achttien klassen 120 prijzen Er waren c.a, 150 inzendingen, verdeeld Jn 18 groepen, waaronder een specia'e damesklasse en een Derby Orleans-klasse, waarvoor 120 prijzen, deels schenkingen van particulieren, beschikbaar waren. Zondagavond had de uitreiking van de prijzen tijdens een feestavond plaats. De band de „Mirlitons", Mizzy Waller met jodelen en kunstfluiten, Lajos Heros xylo- phoon en zang van de heer J. Souverein hebben de aanwezigen enkele uren aan genaam vermaakt, waarna een bal, dat tot laat in de avond duurde, het slot van dit geslaagde duivensport-weekeinde beteken de. De watervoorziening te Velsen-Noord is gedurende de uren van hoog verbruik niet geheel voldoende. De oorzaak is de toene ming van het aantal woningen, maar voor al de toename van het industrieverbruik, welke toename veel groter is, dan werd verwacht. Plannen voor verhete.ring zijn reeds enige t\jd in bewerking, en zeer bin nenkort zullen de nodige voorstellen voor deze verbetering worden ingediend. Indien na 17.00 uur (de machinist van De fraaie legpenning van de gemeente hPl opjactation is daarna weg) brand voor de schoonste vogel der tentoonstelling ging naar de heer W. Remmers. De andere eerste prijswinnaars waren: •choonste oude doffer: A. J. Waal, schoon ste oude duif: W. Remmers, schoonste jonge doffer: Th. Dekker, schoonste jonge duif: K. Klepper, schoonste viertal: G. W. van Zutphen, schoonste blauwband: W. Rem mers. Oude doffers: kl. 1 G. van Zutphen, kl. 2 A. Waal, kl. 3 J. Bonarius, kl. 4 K. Bouwers. Oude duiven: kl. 5 W. Remmers, kl. 6 A. Koster, kl. 7 E. Gorter, kl. 8 A. Schreuder. Jonge doffers: kl. 9 Th. Dekker, kl. 10 H. v. d. Pieterman, kl. 11 A. Schotvanger, kl. 12 W. van Zutphen. Jonge duiven: kl. 13 K. Inia, kl. 14 J. Minneboo, kl. 15 B. v. d. Werf, kl. 16 J. Andriesma. Dames: kl. 17 J. Andriesma. Derby Orleans 1954: kl. 18 H. v. d. Pie terman. mocht uitbreken, behoeft niet gevreesd te worden voor te lage waterdruk, daar juist gedurende de avond- en nachturen de druk voldoende is. Aanschaffing van een nevelspuit is in al le opzichten aan te bevelen, zodat op de be groting 1955 van de brandweer daarin is voorzien. De toneelvereniging „Advendo" ..geeft op Donderdag 27 Januari in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost een opvoering van het to neelwerk „Een baby van duizend wéken". GEBOREN: A. Budingvan der Kroft, z., Conradstraat 3 rd, IJmuiden; A. J. Butter— Nijssen, d.. Rijksweg 519. Santpoort; V. G. van de GicssenAdmiraal, d., Merwede- straat 41. Velsen; J. G. de Vries—de Best. z.t de Noostraat 30. IJmuiden-O.; M. A. An dersonSom.broek, d., Driehuizerkerkweg 89, Driehuis; G. van Lingen—Lassche. d., Voorstraat 2, Velsen-N.; E. J. M. van Leeu wen—Strijbosch, z., Trompstraat 22, IJmui- den-Oost. OVERLEDEN: H. Pul. 66 j., echtgenote van W. A. van Soelen, Rijksstraatweg 141, Eist; J. W. Lendfers, 73 j., echtgenoot van H. E. Schwidden, Zoutmanstraat 3, IJmuiden-O.; H. H. van Duijn, 70 j., weduwe van A. Glas, Evertsenstrart 17, IJmuiden-O.; M. Schaap, 88 j„ weduwe van F. Zijl, Wijkeroogstraat 30. Velsen-N. ONDERTROUWD: K. Verbaan, Tuinders straat 102, IJmuiden-O. en G. Jongbloed, Acaciastraat 5, IJmuiden-O.: P. W. Nan, Sta tionsweg 102, Velsen en M. B. Mahlberg, Voorstraat 30. Beverwijk; K. Dorsz. Schou tenstraat 5, IJmuiden en T. F. N. Hufnagel, Iepenlaan 92. Bloemendaal: W. Couwenho- ven, Beukenstraat 28, IJmuiden-O. en H. C. van den Bos. Esdoornstraat 12. IJmuiden-O., toek. adres: Esdoornstraat 12, IJmuidne-O.; R. van der Velde, Spaarndammerweg 244, Haarlem en E. van der Wal, Kievitlaan 3, IJmuiden-O.; J. van der Oordt, J. v. Heems kerkstraat 20, IJmuiden en J. Leijen. Tromp straat 138, IJmuiden-O., toek. adres: Tromp straat 138, IJmuiden-O.; K. G. Burgier. Spar- straat 63. Utrecht en K. van der Vaart. J. P. Coenstraat 93, IJmuiden; L. J. H. Ouwehand, Mercuriusstraat 32, IJmuiden en C. Verheij, Lindenstraat 26, IJmuiden-O.; W. T. van Westerop, Broekbergenlaan 17, Santpoort en B. M. Baaijens, Harddraverslaan 37, Sant poort; H. Verhoef, Wijk aan Zeeërweg 82, IJmuiden-O. en A. C. Vessies, Wijk aan Zeeërweg 82, IJmuiden-O., toek. adres: Wijk aan Zeeërweg 82, IJmuiden-O. GEHUWD: P. Veldkamp en A. M. Wokke, Kennemerlaan 148. IJmuiden; F. J. Barends en M. J Fijth, Prinsengracht 664, Amster dam; B. W. Jansen en M. J. Hoebe. Zinne- veltlaan 2, Santpoort; S. J. Groen en G. Krab. I-Tsselstraat 37, IJmuiden: A. Sjoukens en N. Kok, Bloemstraat 10, IJmuiden; C. H. J. Schulte en H. W. van IJzendoorn, Kastanje straat 23, IJmuiden-O.; K. Kaas en Th. Th. Boedart, Dennenstraat 14, IJmuiden. Op de scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge is de vestzaktrawler „Wiron II" voor rekening van de rederij Wiron te Wieringen te water gelaten. De afmetingen bedragen: lengte over al les 33.75 m, lengte tussen loodlijnen 29.65 m breedte 7.00 m en holte 3.80 m. De voortstuwing geschiedt door een 450 pk Industriemotor met 'reductie 2:1,4 tact en 6 cylinders, met 350 omwentelingen per minuut. Het schip heeft een accommodatie voor 13 man. Onmiddellijk na de tewaterlating van dit vaartuig is een begin gemaakt met de kiellegging van het nieuwe vaartiVig voor de visserij inspectie. Verschillende delen hiervan zijn reeds gereed gekomen, klaar voor. montage. Bij gunstige weersomstan digheden hoopt de directie van ,.De Dage raad" dit schip omstreeks 1 April te water te laten. Maandag 3 Januari: ml. Willem Cornelia KW 16, Grietje KW 20, Volharding KW 23. Helena KW 39. Aafkc Jacoba GW 41, De Vier .Gezusters KW 162. Dinsdag 4 Januari: st. Bergen IJM 16. Bloe mendaal IJM 71: mt. Maria van Hattem IJM 10, Antje RO 15; ml. Everard Christina KW 40, Nelly Maria (14 Jan. Binnen); mk, De Hoop I IJM 45. Woensdag 5 Januari: mt. Joannes Pol derman IJM 20, Thorina IJM 33, Eveline IJm 116, Drkie RO 53; ml. Martha IJM 74, Gorrediik IJM 75. Wiron III IJM 221. Ad ia- nus KW' 10 (14 Jan. binnen), Arie Nico KW 17, De Verwachting KW 28 (14 .Tan. binnen), Nederland VI KW 37. Bertha KW 38. Cor nells Marinus KW 48. Saturnus KW 69. Maria Jacoba KW 73. Jan KW 84. De Vrouw Dirkje KW 104 (14 Jan. binnen), Robert William KW 123. Borneo KW 127, Arie KW 155 (14 Jan. binnen). Gebroeders KW 166 (13 Jan. binr.erO. Ond»rneminc KW 175. Ge- zina Geertrui KW 176: mk. Nehim IV AM 26 (14 Jan. binnen), Agatha Arie KW 126 (14 Jan. binnen). Donderdag 6 Januari: st. Herman IJM 2; mk. Floris KW 59. Gebroeders KW 108, On derneming IV SCH 153; mk. Nelly v. B. IJM 23 (snurrevaad, 14 .Tan. binnen). Vrijdag 7 Januari: st. Tzonne IJM 1: mt. Medan I.TM 57, Wiron IV IJM 209, Excel sior III KW 76: ml. De Arend KW 7, Onder neming II SCH 27. Zaterdag 8 Januari: mt. Elie Chénévière IJM 32; ml. Onderneming III SCH 117. Maandag 10 Januari: ml. Huiberdina Gijs- bertha KW 85 (13 Jan. binnen), Alida KW 91 (12 Jan. binnen). Katwiik III KW 161; mk. Maartje IJM 8. Neeltje IJM 240. Dinsdag 11 Januari st. Flamingo IJM 25, Klaas Wijker IJM 85. Abraham VL 77; mt. Shamrock I.TM 129; ml. Annie IJM 14. Ver wachting IJM 204, Hubertha Gerarda KW 9, Rijnmond IV KW 15, Cornelis KW 24. Con cordia KW 2S. NeDtunus KW 45. De Vrouw Anna KW 52. Willy Alida KW 65 (13 Jan. binnen). Noordwester KW 67. Excelsior II KW 78. Willempie KW 89. Toenadering KW 95. Jacoba KW 107. Bah KW 129. Voorwaarts KW 140, Eendracht KW 168. Aleida KW 169. Cornelia Maria SCH 135. Dolfijn RO 2; mk I Dageraad IJM 4 (le reis. 14 Jan. binnen). Texel IJM 5, Marianne IJM 7. Poolster IJM 11 (12 Jan. binnen). Twee Gebroeders I.TM 27. Emisel IJM 31. Vios IJTI 52, Rex IJM 288. Maeda I.TM 272. N< him I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18. Arendje .Taeoha KW 21, Dine Marie KW 57, Alice KW 62. Prinses Beatrix KW 72. Arendje KW 98, Vier Gebroeders TX 14, Jan Willem WR 34, Hen- drikje BU 33. Woensdag 12 Januari: st. Gelria IJM 21; ml. Vertrouwen KW 6, Doggersbank KW 75. Donderdag 13 Januari: ml. Willy Alida KW 65. Alida SCH 6- "k. De T""»e Gebroe ders IJM 3. "ex IJM 228, Rein KW 30, Tiny Dieuw WR 39. Vrijdag 14 Januari: st. Haarlem IJM 9. Vios I ITM 24, Sumatra I.TM 62; mt. Allan Water IJM 34. Post Boy IJM 35; mk Nehim IV AM 26 naar Rotterdam. Voor de heer J. A. Mak, voorman-tim merman in de bouwafdeling van Van Gel der Zonen papierfabriek, die zijn zilveren arbeidsjubiieum vierde, is het tot kort voor zün feest nog een open vraag geweest of een huldiging door directie en collega's van het bedrijf wel zou kunnen doorgaan wegens een hem tijdens de herstelwerk zaamheden van papiermachine 14 overko men vrij ernstig ongeval, waardoor hij nog steeds buiten dienst is. Deze huldiging kon toch nog plaats heb ben en dit feit deed ir. B. Verdoorn, be drijfsdirecteur, tijdens de ontvangst op het directie-kantoor opmerken dat hij zeer verheugd was onder deze omstandigheden de trouwe voorman te kunnen complimen teren; de directeur verwachtte nu spoe dig de heer Mak hersteld terug te zien. Hij schetste vervolgens de verdiensten van de jubilaris, die wegens zijn vakken nis en ambitie nog kort geleden tot zijn huidige functie promoveerde om hem voorts namens de directie en de hoofd directie te danken voor zijn trouw. De heer Verdoorn overhandigde hem als De bridgeclub „De Jump" speelde in haar clubgebouw het „Cultureel Centrum" haar wekelijkse wedstrijd. Deze avond werd de laatste ronde gespeeld om uit te maken wie respectievelijk in groep A, B of C om het clubkampioenschap zullen uitkomen. De uitslagen waren in percenten; Groep A: 1. mevr; Prins-Jonker 59.38, 2. Maarleveld-Mainz 55.21, 3. Porch-Prins 54.17, 4. v. d. Berg-Amsing 50, 5. mevr. Kuhlman-Van Amerongen 48.96, 6. dames Elzerman-Rolloos 41.67, 7. v. d. Berg-Kra- mer 40.63. Groep B: 1. mevr. Bloem-Van Loo 61, 2. v. d. Vis-v. d. Steen 53, 3. Boender-v. d. Wint 49, 4. dames De Haas-Van Ameron gen 49, 5. De Haas-Wey 47, 6. Boer-Broe- ren 41. Groep C: 1. Laman-Middelkoop 61, 2. Drijver-Veldman 56, 3. dames Hamers- Schol 56, 4. Westra-Hannema 48, 5. Floor- Schadé 42, 6. Reyendam-Schoen 37. jubileumgeschenk een enveloppe, alsmede een schriftelijke felicitatie van de hoofd directie. Een fleurig bloemstuk was van wege de directie aan de Hagelingerweg bezorgd. In de kring van collega's en personeel van de bóuwafdéling ontving de jubilaris in gebouw „Concordia" evenzeer alle waardering. De heer P. J. Elmers, bedrijfs. chef, herinnerde aan de goede keuze van een kwart eeuw geleden, toen de heer Mak de Hollandse Beton Maatschappij ver wisselde voor voor VGZ. Nadien is wel gebleken, dat hij een vakman is met uit stekende kwaliteiten, maar dat hij zich bovendien steeds met plezier aan zijn werk, waar ook in het bedrijf, wijdde. Als oud-schoolkameraad van de Bever- wijkse „school van Meester van Lingen", herinnerde de heer P. Veth, werkbaas, aan de van die tijd daterende kameraadschap, welke een hechte vriendschapsband heeft gelegd. Namens het bouwpersoneel schonk de heer A. Zomer met enkele hartelijke woorden een theeservies. De heer A. Boon sprak namens de fa- briekskern. De jubilaris dankte ten slotte voor de waardering en de geschenken. De afdeling „IJmond" en de lasclub „Vel sen en omstreken" en „Haarlem" zullen Vrijdag 21 Januari in de cantine van de centrale werkplaats van het Hoogovenbe- drijf een interessante en leerzame avond hebben met een lezing met lichtbeelden over ,,Het lassen van gietijzer". Deze lezing wordt op initiatief van een Amsterdamse handelsmaatschappij gehouden door dr. El- ster uit Herford, Duitsland. Op deze avond is er voor de lassers gelegenheid tot het stellen van vragen, waarna een demonstra tie volgt van het lassen van gietijzer. Op 23 Januari organiseert de kracht sportvereniging D.O.S. te Tegelen in Lim burg de kampioenschappen van Nederland gewichtheffen 2e klasse. D. Keirsgieter van de IJ.K.V. „Hercules"", IJmuiden, zal dc reis naar Tegelen aanvaarden om in de af deling zwaargewicht deel te nemen. ~n de IJmuidenaar is voor deze nationale titel niet geheel kansloos. Zaterdagmiddag zijn er enkele wedstrij den gespeeld voor de 2e klasse herencompe titie van de NeVoBo. Kennemers 2 verloor daarin reglemen tair wegens piet volledig opkomen tegen S.V.IJ. 2, dat daardoor de eerste twee pun ten in de wacht sleepte. Waterloo 2 speelde daarna tegen T.V.IJ., dat aanvankelijk de eerste set won en de volgende verloor. In ie 'laatste twee sets werd de overwinning echter bewerkstelligd, waarmee T.V.IJ. zich verder van de onderste plaats distan- cieerde. S.V.IJ. 2 kwam daarna nog eens in het veld, ditmaal tegen Sportbond 2, dat geen halve maatregelen nam en gedeci deerd won. De uitslagen waren als volgt: Kennemers 2—S.V.IJ. 2 0—3 regl.; Water loo 2 T.V.IJ. 1—3 (515, 15—7, 13—15, 13—15); S.V.IJ. 2—Sportbond 2 0—3 (5— 15, 6—15, 10—15). Wedstrijden voor deze k Dinsdag- en Woensdagavond weer een aantal herenwedstrijden in de 2e en le klas se. In de 2e klasse begint V.C.K. 4 tegen S.V.IJ. 2 met winst. T.V.IJ. ontmoet S.VIJ 1 en heeft daarbij de kans nogmaals twee nuntcn binnen te halen IJ.C.K. 5 ontvangt Kennemers 2 eveneens met winst. Tenslotte bekampen Sportbond 2 en V.C.K. 3 elkaar. Voorlopig houden we het op de laatste. In de eerste klasse zal D.G.S. het moeten ontgelden tegen P.S.V. 1. Daarna volgt de belangrijke ontmoeting Sportbond 1 V.G.V. 1, waarbij het de vraag is of het laatste team zich volledig hersteld zal heb ben. P.S.V. 2 ontvangt Kennemers 1, dat naar behoren zal winnen. Tenslotte volgt nog een belangrijke wedstrijd, n.l. die tus sen V.C.K. 2 en Waterloo 1, waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen valt. Het actieve bestuur van de Oranjever eniging „Velsen" heeft gemeend ter ge legenheid van de verjaardag van kroon prinses Beatrix zijn leden een extra feest avond aan te moeten bieden op Maandag 31 Januari in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat. Voor deze feestavond, waarvan wegens het grote aantal leden twee voorstellingen noodzakelijk zijn en die te half zeven en kwart over negen beginnen, heeft men zich de medewerking verzekerd van de „Mu tanto's" uit Amsterdam. Opgevoerd wordt de revue „Rapsodie", waarbij in de schet sen en monologen optreden Bep Dijkstra, Gré Collee, Otto Collee en Henk den Duyn. De zang en muziek worden verzorgd door Loes de Boer, Marian Metselaar, Louis Kaulin en Frits de Klark. Achtentwintig spannen kotters uit Urk, IJmuiden, Texel, Volendam, Katwijk cn Den Helder, die regelmatig in IJmuiden lossen, vissen thans reeds enkele maanden in het Kanaal op baring. Het is dan in De Engelse marine heeft een nieuw systeem ontworpen voor het redden van drenke lingen op zee door een helicopter. Het nieuwe systeem berust op een soort „schepnet", waarmee men een persoon uit zee kan opvissen. Br) de proeven zijn al 100 succesvolle reddingen uitgevoerd. lerares, in het viool-duet van Mazas, en dat na drie jaar les. Jorien Uhl (13 jaar) speelde het Scholierenconcert, van Friedl Seitz, met grote overgave en het trio voor drie violen, van Mozart, kreeg van Jorien, Paul en de lerares, een bijna onberispe lijke uitvoering. De Golden Sonate, van Purcell, bleek voor de gevorderde mejuffrouw Evera Roorda een te zware partij, hoewel de zenuwen haar hierbij waarschijnlijk par ten speelden. Overigens vielen Mozarts' Duitse Dansen 1 en 4 van deze leerlinge te loven. Mevrouw A. Cannegieter had het zich met het Andante, van Handel, niet ge makkelijk gemaakt. Het optreden van de lerares (viool) en de heer Dirkse (fluit) in het concert voor fluit en viool van Handel, mocht het praedicaat „zeer goed" wegdragen en mevrouw Wybenga-Hof- mann, sloot de middag met het Largo en Presto uit het vioolconcert in A Moll, van Vivaldi en Mazurka no. 2 (Le Ménétrier), van Wieniawski. Als geheel was het een middag tijdens hetwelk met overgave voortreffelijk werd gemusiceerd en waarmee vooral de jeuggd bewees een warm gevoel te hebben voor klassieke muziek. Zuster M. Meihuizen, begeleidde de solisten op de piano. Na afloop heeft de heer Dirkse de lerares een nieuwe muziekstandaard aan geboden als een uiting van dank voor het werk, dat zij in Castricum presteert. Door bedanken van de heer D. Keetbaas wegens drukke werkzaamheden, kwam de Castricumse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer zonder administrateur. In deze vacature is thans voorzien door de benoe ming van de heer J. de Nijs, Stationsweg 21, Castricum. De nieuwe functionaris heeft sinds1 verleden jaar zijn werkzaam heden bij het provinciaal ziekenhuis Dui nenbosch beëindigd in verband met het IJmuiden ook goed merkbaar dat deze 56 hereiken van de pensioengerechtigde leef- kotters voorlopig Breskens als thuishaven tüd. De heer De Nijs is voorzitter van de hebben gekozen. In de afgelopen week heb ben deze kotters in totaal tussen de 1200 en 1300 kisten haring gevangen. Dit is één der slechtste weken, omdat het weer niet bepaald meewerkte. De prij zen blijven uitstekend en variëren tussen de 0.28 en de 0.38 per kilo. Maar de haringscholen verplaatsen zich. Reeds moe ten de kotters uit Breskens 12 tot 14 uur stomen om ter visserij te komen. Over het algemeen zijn de vangsten niet zo royaal tot nu toe, als vorig jaar, doch de prijs is uitstekend. Verscheidene exporteurs in IJmuiden kopen de haring voor België en Duitsland. Maar voorlopig zal IJmuiden de aanvoer plaatselijke afdeling Volkspartij. van de Katholieke De dag van Zaterdag, waarop hij het feit herdacht 40 jaar als besteller bij de PTT werkzaam te zijn, is voor de 62-jarige heer J. Meijne en zijn gezin niet onopgemerkt voorbij gegaan. Om vier uur in de middag nam in hótel Meijer aan de Dorpsstraat de huldiging een aanvang, waarbij onder an dere aanwezig waren de directeur van het hoofdpostkantoor te Beverwijk, de heer van deze kottervloot moeten missen, min-Huizinga; burgemeester C. FSmeets en De noodverbinding over het IJmuidense sluizencomplex, welke in de eerstvolgende jaren de Velsense ponten zal ontlasten, is aan het begin van uitvoering toe. Rijks waterstaat legt op het ogenblik de aan- en afvoerwegen naar de bruggen en deuren in de grote sluis aanterwijl op deze deuren het rijdeh wordt verbreed. stens tot eind Februari, want, zoals vorige jaren, laat de haring zich na die tijd niet meer zien. Voor havenarbeiders, visknechts en vis handel betekent dit Breskens haringseizoen een teruggang in de verdienste. Als tegemoetkoming aan de dames vau de leden der apuarium-terrariumvereniging Roodvinzalm te Castricum, welke dames iedere maand minstens twee avonden hun echtgenoot- of verloofde „kwijt" zijn voor een vergadering, hield Roodvinzalm Zater dag een feestvergadering in hötel De Rus tende Jager. Men maakte tevens van de gelegenheid gebruik de finale te houden van de hersen-gymnastiekwed«trrjd en van de finalisten kwam de heer A. de Leeuw als overwinnaar uit de strijd met de heer J. Gorter als tweede, de heer J. Klaasse als j derde en de heer G. Lute eindigde op de vierde plaats. Het resterende gedeelte van de avond bracht men door met muziek van Johnny Westerman's band, waarbij uiter aard de benen van de vloer gingen. Zondagmiddag heeft de Castricumse vioollerares, mevrouw Wybenga-Hofmann, in hótel De Rustende Jager een bijeen komst gehouden die geheel gewijd was aan vioolmuziek. „De viool is geen een zijdig instrument en ook ben ik het er niet mee eens dat het „kattengejammer" is," zeide de lerares in haar openingswoord en haar mening werd deze middag gestaafd door het optreden van zeven harer leer lingen uit het aantal van 60. Mevrouw Wybenga-Hofmann geeft haar leerlingen van de eerste les af aan meteen een grote dosis zelfvertrouwen door met hen te spe len. Hiervan getuigde onder andere de elfjarige Tineke van Koten, door uit het eerste gedeelte van de Crickbonn-metho- de, studie 1 te spelen, na slechts twee weken les. Nora Bönnekamp (15 jaar) liet zich horen in Etude 17, van de Crickbonn- methode (deel 3), het viool-duet no. 1, van Mazas en tenslotte speelde zij het Arië, van Weber, met de lerares aan de piano. Etude no. 21, (Crickbonn), viool duet no. 2 (Mazas) en het Ballet (Crick bonn) had de heer D. Dirkse op zijn re pertoire genomen. De 11-jarige Paul Stuyt, kon met Zwei Tanzen, van Hasse, voor treffelijk overweg en demonstreerde zijn gevoel voor viool nog eens extra, met de de wethouders P. de Vries en N. Veldt; de kantoorhouder van de PTT te Castricum de „baas" van de jubilaris de heer G. Klaasse, alsmede enige afgevaardigden van dc katholieke Arbeiders Beweging, colle ga's, het huldigingscomité en belangstel lenden. De rij van sprekers werd geopend door de heer Huizinga, die de jubilaris „een man met gouden posthart" noemde en tevens van het grote gevoel voor het vak van postbesteller Meijne gewaagde. Names de directeur-generaal van de PTT overhan digde de heer Huizinga de heer Meijne een ingelijste oorkonde. Kantoorhouder G. Klaasse wilde de ju bilaris, naar hij zeide, niet graag ruilen voor een jongere kracht, te meer daar hij al 20 jaar in de beste verstandhouding met zijn postbesteller werkt. Het personeel toonde eveneens veel waardering voor hun collega, getuige de prachtige rookstoel die zij de jubilaris door middel van de heer Klaasse deden toekomen. Mevrouw Meijne mocht een bouquet bloemen in ontvangst nemen. Het cadeau van de burgerij een be drag aan geld werd na een korte speech onder couvert overhandigd door het lid van het huldigingscomité mej. T. Bloem. Al 34 jaar is de heer Meijne een actief lid van de KAB in Castricum en de voorzitter van de afdeling, de heer P. de Vries, die tevens wethouder is, was aanwezig om het jubile rend lid namens de KAB te complimente ren, waaraan uiteraard een speech vooraf ging. Tal van gemeentenaren hebben vervol gens van de gelegenheid gebruik gemaakt de jubilaris de hand te drukken. Zondag middag recipieerde de heer Meijne in zijn woning te Bakkum. Vele bloemstukken onderstreepten hier de warme gevoelens die men voor de bode koestert. Ten raadhuize van de gemeente Castri cum is Zaterdagmorgen de inschrijving gehouden van het aanleggen van een klin kerbestrating op het terrein gelegen tussen de Vinkebaan en Duinenboschweg te Cas tricum. Er waren acht inschrijvingen bin nen gekomen met het volgende resultaat: 1. fa. Posch (Beverwijk) 28.400; 2 fa. Kruyt (Zaandam) 29.200: 3. W. Borst (Bakkum) 29.900: 4. fa. J. Twisk (Castri cum) f 30 470: 5 A: le Qlercq (r^stricum) ƒ30.560: 6. fa. H. Groot (Woude) ƒ31.990 7 fa. Wollenberg-Steenbakker (Haarlem) 32.577: 8. fa. Joh. Dienaar en Zn. (IJmui den) 33.000. De gunning is aangehouden. HET IS EEN WEEK ZONDER veel we derwaardigheden geworden, die tweede van Januari. Wat op zichzelf eerder regel dan uitzondering is in deze tijd van het jaar. Een terugblik leert, dat de Deense import in België weer geen hoge prijzen voor de naar onze Zuiderburen te exporte ren kabeljauwen kon opleveren en de Brit ten zagen de markt in eigen land zowel als hier langzaam zakken als gevolg van vol doende eigen aanvoer. De handel heeft dan ook niet veel aan deze beide klanten ver diend tijdens de zes dagen van de vorige week. Voor Frankrijk lag de zaak iets anders: het contingent zal spoedig aflopen, maar er zijn een paar compensaties, waar door de kleine tongen zich prima hebben gehouden en de ene Zaterdag bij flinke aanvoer zelfs nog opliepen tot boven de rijksdaalder de kilo. De half pondjes waren tegen het einde der markt voor 2.25 te koop! Engeland zag er nog niet veel in: de prijs voor halfpondjes ligt aan de overkant om de 2 en grootmiddel had een 2.20 moe ten kosten, wilde ze op de Londense menu s zijn verschenen, zodat Engeland onder deze voorwaarden wat de fijnvis betrof verstek moest laten gaan. Import is er niet veel geweest: voor kool en wijting lag Oostende wat te hoog en de Deense invoer ligt tot 1 April stil. West-Duitsland daarentegen is weer open voor 150 ton (filets worden gerekend voor 2-1 kilo) en veel anders dan filets is er niet vandaan gekomen. De schelvis had wel goedkoper kunnen worden tegen het eind van de week, als het slechte weer het aanvoerschema niet in de war had gestuurd en er daardoor in plaats van drie maar één schip de Ber gen in dit geval ter markt verscheen. Dus bleef de schelvis prijzig, schelvis. d:e op het moment de hoofdschotel van de vangsten uitmaakt en die dan ook goed deels de besomming bepaalt. Makreel zou er graag weer eens gelost worden, dunkt ons de koelhuizen zijn zo goed als leeg en de f 50. die er Zaterdag voor een schaars kistje „blauwpijpjes" gegeven werd, wees bepaald niet op weelde. Wanneer in dit stille stukje jaar een IJslandvisser per week ter markt zou ko men. zou er wellicht een redelijke reis uit te halen zijn. Het project bevindt zich in tussen nog steeds op de plaats, die wij „tussen hangen en wurgen" zouden willen noemen: er kan moeilijk nee gezegd wor den en toestemmen is óók weer zo'n waag met een Noordzee, die misschien nog wel een paar jaar wat wil opleveren en de zekerheid, dat het de eerste jaren aanpoten wordt voor de Nederlanders in de verre wateren, die daar les moeten nemen van vissers, die er wel ervaring opdeden. Niet temin lijkt het enige mogelijke antwoord een zacht „ja" te moeten zijn, niet in de overtuiging, dat Nederland dit nu wel eens even vrolijk voor elkaar zal gaan brengen, maar in de bescheiden wetenschap, dat er een kans wordt geboden, die de eerste tien jaar niet en wellicht nooit meer terugkomt. Dat we de eerste zeven magere jaren door moeten om de volgende zeven vette te kunnen smaken, dat het met de afzet wel zal marcheren. Of is het geen plezierig te ken, dat de kleinhandel in diverse grote steden een onomwonden belangstelling aan de dag heeft gelegd voor de roodbaars, die het experiment van vorig jaar opleverde en deze eerste poging, om deze miskende vis in Nederland „bestaansrecht" te ver schaffen, op dat moment de wind mee ging krijgen? Wat de koolvis tenslotte heeft kunnen doen, kan de roodbaars zeker, zijnde een vis, die gefileerd tot de delica tessen kan behoren. Met dit kleine facetje uit de durende „strijd" om de verre visserij moge dit over zicht besloten worden, in de hoop, dat zo niet deze maand maar dan toch de volgen de de schepen, die het aan kunnen hun nieuwe vangstgebieden gaan opzoeken. En niet voor één keer, maar in continudienst. Een groot aantal muziekliefhebbers heeft Zaterdag in hótel Borst het hart opge haald aan het optreden van de Castricum se accordeon-vereniging, de Bergense ac cordeon-vereniging „Con Amore" en de boerenkapel De Roggebouwers. De accor deon-verenigingen staan onder leiding van de heer Alb. v. d. Wolff. Eerst trad Con Amore voor het voetlicht met een vijftal eenvoudige nummers Er bleek een tame lijk verschil te bestaan met het kunnen van de Castricumse accordeonnisten wier optreden zich kenmerkte door een perfect uitgevoerde Heitere Suite en ein Ballet- abend, beiden van Rudolf Wurther. CAV heeft het plan deze twee nummers de komende zomer op concours te doen horen, waarmee men ongetwijfeld lauweren zal oogsten. De boerenkapel speelde na de pauze polka's, mazurka's en wat dies meer zij. Boer Rogge liet zich met zijn snedige ver halen niet onbetuigt.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3