Voorstellen gereed inzake 0 verschrij vingsbepalingen Bestuur VEK tegen de reorganisatie plannen van KNVB zoals ze nu zijn Het Bondselftal tegen HSV Stormvogels stond tegen MW met drie-één voor, maar verloor toch D.D.D. Willem 2 verspeelde tegen Sparta kostbaar winstpunt IS VLOEI KOPEN 'N KUNST? JEUK Ondanks regen toch nog voetbal Zwolse Boys verrasten Roda Sport: vier-één De uitslagen Ook in Engeland vele wedstrijden afgelast y\ SOfEUlUjS Bondsvergadering zal 100 leden gaan tellen IJmuidenaren hadden geen antwoord op MVV-offensief Kaartjes interland wedstrijden duurder r - Asser TT-races op een geheel nieuw circuit Sparta in vorm HVC verslagen Sunderland bleef de leiding behouden rolt beter plakt beter brandt beter Heringa Wuthrich Fout van Meert betekende nederlaag voor België tegen Italië in Bari Coach uit India voor Nederlands hockeyteam Training Nederlands zevental begint weer Van der Voort eerste bij wedstrijden in Midwolda Beslissing valt pas in laatste ronde „De Graafschap" gaat reorganiseren De nieuwe chef de mission van Olympische ploeg MAANDAG 17 JANUARI 1955 .5 Ondanks de vrijwel constant neer stromende regen is er Zondagmiddag toch nog voetbal gespeeld in Neder land. Ook al gingen in de eerste klasse dan maar zes van de achtentwintig vastgestelde competitiewedstrijden door, toch waren er weer enkele niet verwachte resultaten. Zo behaalde Sparta een gelijk spel tegen het in af deling B zo eenzaam aan de kop gaande Willem II - hetgeen voor EDO een voordeeltje betekende - en won nen de Zwolse Boys in Kerkrade zo maar van het tot dusver toch vrij constant en redelijk spelende Roda Sport. Verder behaalde Be Quick op eigen veld nog een gelijk spel tegen RBC. Hetgeen ook niemand had dur- ven verwachten. Zwolse Boys behaalde de ruime overwin ning op Roda Sport overigens met goed voetbal, waarbij vooral het voerhoedespel van de Zwollenaren werd geroemd. Voor de rust brachten Verbruggen en Dijkslag de stand al op twee-nul en na de thee maakte Van der Berg er al spoedig drie nul van. Pas toen de Zwollenaren het vierde doelpunt hadden gescoord, kon Roda Sport een tegenpunt maken. Het kwam op naam van Rutten. De positie van Stormvogels werd er in deze afdeling door de nederlaag tegen MW in Maastricht uiteraard niet beter op. De stand is nu: Flamingo's 7 6 1 0 13 22—5 MW 8 4 2 2 10 19—12 NAC 7 3 3 1 9 12—7 Excelsior 7 3 3 1 9 12—8 Emma 6 3 2 1 8 7—5 Roda Sport 8 3 2 3 8 11—12 Zwolse Boys 7 3 1 3 7 13—17 Leeuwarden 6 3 0 3 6 1413 Longa 7 2 2 3 6 18—17 Stormvogels 8 1 4 3 6 1315 Go Ahead6 1 3 2 5 7—7 Amsterdam 7 1 3 3 5 12—14 DOS 7 2 1 4 5 10—18 Veendam 7 0 1 6 1 12—32 In afdeling B snoepte ADO op eigen veld Brabantia een punt af. Op een wel heel slecht bespeelbaar veld ploeterden de ploe gen tarbe maal drie kwartier door de plas sen zonder er in te slagen eep doelpunt te maken. SpartaWillem II werd echter een duel waarnaar zestienduizend mensen met ple zier keken. En dat ondanks de aanhou dende regen. De Rotterdammers waren gedurende een groot gedeelte van de wed strijd in de meerderheid. Na 24 minuten ADVERTENTIE Rol zelf eens Uw Amerikaanse sigaret an echte Amerikaanse sigaretten tabak. Eerste klasse A MWStormvogels 43 Roda SportZwolse Boys 14 Eerste klasse B ADOBrabantia 00 Sparta—Willem II 1—1 3 Eerste klasse D Be Quick—RBC 1—1 HVC—Ajax 0—3 x»xocooooooccooccoo5000oe<»o>>x*xm»x>ccoo6ooc^co spelen kwamen zij zelfs voor, toen links binnen Van der Waal een zuivere pass gaf aan midvoor Boot. die hard en zuiver in schoot. Ondanks het feit dat Sparta na de rust sterker bleef, kwamen de Tilburgers toch gelijk. Dat gebeurde toen keeper Mühring de bal na een schot van Beckx voor de voeten stompte van De Jong, die niets anders te doen had dan in het onbeschermde doel te schieten. De stand is hier: Willem II8 6 2 0 14 23—9 EDO 7 4 1 2 9 8—7 Elinkwijk 7 3 2 2 8 15—14 DWS 7 3 2 2 8 9—9 Fortuna 6 3 1 2 7 85 ADO 8 2 3 3 7 8—14 Heerenveen 5 2 2 1 6 1812 Rigtersbleek ..6 2 2 2 6 10—13 Sparta 7 0 6 1 6 11—12 SVV 7 2 2 3 6 15—17 Brabantia 8 2 2 4 6 1116 Heracles 6 2 1 3 5 1313 Sittardia 7 2 1 4 5 13—13 Wageningen 7 1 1 5 3 412 In afdeling D bleek HVC ditmaal over een te weinig doortastende voorhoede te beschikken om een overwinning te beha len. Tegen de verhouding in namen de Amsterdammers de leiding door Mutter. Een minuut later bracht Burgers de stand op twee-nul. Na de hervatting bewezen de bezoekers de voorsprong te verdienen. Zij waren toen over alle linies sterker. Den Edel bracht de stand uiteindelijk op drie-nul waarmede het einde kwam. Be Quick en RBC speelden in Groningen op een vrijwel onbespeelbaar veld. Bo vendien konden de toeschouwers nog wei nig van het spel zien, aangezien een dichte mist over het speelveld hing. Voor de rust scoorde Kools voor de gasten, vijf mimiten erna maakte Oldenstam voor de Groningers gelijk. De stand is: Ajax 8 5 2 1 12 21—8 VW 6 4 2 0 10 16—4 HVC 8 2 5 1 9 9—9 Eindhoven 7 2 4 1 8 115 RBC 8 3 2 3 8 14—15 DFC 6 3 1 2 7 10—8 Enschedé 6 3 1 2 7 810 BW 6 2 2 2 6 11—12 Volewijckers 6 2 2 2 6 910 Graafschap 7 2 2 3 6 7—11 AGOW 6 2 1 3 5 7—13 VSV 6 1 2 3 4 5—7 Xerxes 7 0 3 4 3 4—10 Be Quick 7 1 1 5 3 6—16 Koning Winter is de grootste ouertoin- naar geweest bij het voetbal in Engeland gedurende de afgelopen Zaterdag. Eén en veertig van de 62 wedstrijden, die op het programma stonden, konden geen doorgang vinden wegens sneeuw, ijs en mist. Drie wedstrijden, die wel waren begonnen, moesten worden gestaakt doordat de om standigheden om behoorlijk en zonder ge vaar te kunnen spelen, te slecht werden. Een logisch gevolg was. dat de organisato ren van de verschillende voetbalpools met de handen in het haar zaten. Zij zullen de gestorte bijdragen van hun deelnemers moeten teruggeven of laten staan tot de volgende gelegenheid. Sunderland behield de leiding in de eer ste divisie door een tweeeen overwinning in de uitwedstrijd tegen Sheffield Wednes day, dat nog iets verder zakte op de rang lijst. De doelpunten van Sunderland werden allebei gemaakt door de Ierse international Billy Bingham. De kampioensploeg van Wolverhampton Wanderers liep een punt op Sunderland in door een tweenul zege op Blackpool, ook al in een uitwedstrijd. Door een gelijk spel te behalen tegen Burnley, kwam Everton op de derde plaats gelijk te staan met Charlton. Chelsea en Manchester United. Farrel, Everton's captain, speelde de 350- ste wedstrijd voor zijn club. De beste recette viel ten deel aan Tot tenham Hotspur, waar 36-000 toeschouwers de wedstrijd bijwoonden tegen Arsenal. De Londenaren wonnen met eennul, en dat betekende hun vierde achtereenvolgende zege op de spurs. De beslissende goal werd gemaakt door Tommy Lawton, die het zelf de had gedaan in de laatste bekerwedstrijd tegen Cardiff en tegen Chelsea op de dag voor Kerstmis. De uitslagen Eerste divisie: BlackpoolWolverhamp ton Wanderers 02; EvertonBurnley 1—1; Manchester CityLeicester City 22; PortsmouthAston Villa 12 (ge staakt); Sheffield WednesdaySunderland 1--2; Tottenham HotspurArsenal 01. Tweede divisie: Blackburn RoversNotts County 45: Doncaster RoversPlymouth Argyle 32; Leeds UnitedBury 10; MiddlesbroughRotherham United 51; Nottingham ForestLincoln City 11. ADVERTENTIE iCATAL De keuze van het vloei is van grote invloed op de smaak van Uw shag. Slecht vloei zal de smaak van Uw shag bederven! Neem daarom nooit „zomaar"' vloei - zèg welk merk U hebben V-52T wilt. Dat is makkelijker voor de winkelier... en... beter voor U! Vraag Mascotte, om uit Uw shag alles te halen, wat er aan kwaliteit in zitl ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Het rapport van de reorganisatiecom missie van de KNVB is in de diverse groe pen van de Bond behandeld. In Amster dam vergaderden de eersteklassers. Ook de afdelingen zijn daar bijeengekomen. In Utrecht kwamen de tweede-, derde-, en vierdeklassers en het Zaterdagvoetbal bij een in afzonderlijke vergaderingen. X5000000000000000000C00001 De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Bondselftal, dat Woensdag 19 Januari in Rotterdam in het Feyenoord-stadion tegen de Hamburger Spiel Verein (H.S.V.) uitkomt, als volgt samengesteld: De Munck (Fortuna) Wiersma (Donar) en Kuys (Haarlem) Klaassens (VW), Van der Hart (Fortuna) en Van Schijndel (SW), aanvoerder Dillen (PSV), Timmermans (ADO), Cor van der Gijp (Emma), Lenstra (Heerenveen) en De Harder (Flamingo's). Alle andere spelers van de Nederlands-elftalclub zijn als reserve aangewezen. Een enthousiast publiek van ruim 40.000 toeschouwers heeft in het stadion in Bari het Italiaanse voetbalelftal met één-nul zien winnen van de Belgische nationale ploeg. De Italiaanse aanvoerder Boniperti maakte de enige en voor zijn land winnen de goal. Hij deed dit enkele minuten voor de rust. Italië heeft nu acht van de negen tegen België gespeelde wedstrijden ge wonnen. De duels tussen midvoor Coppens en de Italiaanse stopper Ferrario vormden een attractie op zichzelf. Coppens passeerde Ferrario (in 1950 voor tweeënhalf millioen lire door Juventus aangekocht) slechts zel den. En wanneer het de Antwerpenaar eens gelukte, bleken zijn schoten niet de volkomen precisie te hebben. Het enige doelpunt uit dit duel werd door de Italianen wel enigszins als een „geluks- goal" beschouwd. Kort voordat men het rustsignaal van de Hongaarse scheidsrech ter Harangozo kon verwachten, sprintte Boniperti af op een dieptepass van Bassetto en, nadat hij de verdediger Van Brandt van zich af had geschud, schoot hij de bal van vrij grote afstand in de richting van doel man Meert. Deze verkeek zich wellicht door een onverwacht effect, dat de bal mee kreeg op dit schot. De bal vloog langs hem heen in het net. In de laatste fase van de strijd werden de Italiaanse spelers door hun supporters uitgefloten omdat zij zich op de verdedi ging toelegden. De Belgen daarentegen werden toegejuicht om hun moedig spel. Voor Stormvogels heeft de verre tocht naar Maastricht geen al te best resultaat opgeleverd. Want al zagen de IJmuidenaren kans een bijzonder prettige drie-één voor sprong te veroveren, de MVV'ers lieten zich daardoor kennelijk niet ontmoedigen en slaagden er zelfs in na de rust beide punten te veroveren. MW had oorspronkelijk het initiatief, maar er ontstonden in de verdediging af en toe grote gaten, waarvan linksbinnen Snoeks in de tiende minuut met een be heerst en onhoudbaar schot een dankbaar gebruik maakte (nul-één). De Maastrichte naren antwoordden met een overdonderend offensief en het zag er toen even naar uit, dat de IJmuidenaren overrompeld zouden worden. Een doelpunt dat Verdonschot scoorde (één-één), scheen deze verwach ting te bevestigen. Het liep echter, voor lopig, anders af. Want wel moest Van der Oever op de doellijn redding brengen, toen de IJmuider doelman De Graaf verslagen was, maar de gasten bleven het antwoord toch niet schuldig. Midvoor Luppens zette de bal hoog voor en iedereen ook de Maastrichtse doelman Weyzen dacht dat de bal achter zou gaan. Het leer kwam echter vlak voor de doelmond terecht en caramboleerde vervolgens ongehinderd in het net (één-twee). Nog geen zes minuten later had Luppens opnieuw succes. Zijn hard schot belandde via de staander opnieuw achter doelman Weyzen (één-drie). Dat was MW te erg en doelman De Graaf werd getracteerd op een regen van schoten. Een schuiver van Ummels werd hem te machtig (twee-drie) en twee minuten voor de rust bracht Vroe- men de stand in evenwic! t (drie-drie). Meer zelfvertrouwen Na deze successen bleek het zelfvertrou wen bij MW in de tweede helft belangrijk Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond heeft na rijp beraad besloten de heer R. A. Norris uit India aan te stellen als coach voor de Nederlandse Hockeyploeg. Het in dienst nemen van deze buitenlandse trainer is een onderdeel van het plan, dat de Hockeybond heeft ontworpen als voorbereiding van een even tuele deelneming aan het Olympische hockeytournooi in Melbourne. De heer R. A. Norris is oud-internatio nal van Brits-Indië. In 1928 speelde hij mee met het Brits-Indische team, dat de Olympische titel in het stadion in Amster dam veroverde. De heer Norris bevindt zich reeds onderweg van India naar Neder land. te zijn gestegen. Stormvogels werd voort durend in de verdediging teruggedrongen en doelman De Graaf kreeg keer op keer gelegenheid zijn kwaliteiten te tonen. Hij kweet zich evenals overigens de andere verdedigers voortreffelijk van zijn taak. In de dertigste minuut kreeg Stormvogels echter toch de genadeslag. Doelman De Graaf moest toen namelijk het hoofd bui gen. Een schot van Toennaer kon hij slechts gedeeltelijk keren en de toestormende Van het Hoofd had weinig moeite om de bal hard en zuiver langs de uit positie gespeel de IJmuider keeper te schieten (vier-drie). De MW'ers trokken zich na dit doelpunt onmiddellijk in de verdediging en wat de IJmuidenaren ook probeerden, er was geen doorkomen meer aan. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de KNVB besloten de toegangsprijzen voor alle rangen bij landenwedstrijden met ongeveer vijftig procent te verhogen. Deze verhoogde toegangsprijzen zullen voor de wedstrijd tussen Nederland en Denemarken op 13 Maart in het Olympisch stadion* in Amsterdam voor de eerste maal worden toegepast. Het ligt in de bedoeling om tienduizend van de beschikbare plaatsen voor het publiek en dus niet via de voetbal clubs te reserveren. Over de methode, waarop deze tienduizend plaatsen zullen worden verdeeld, zal binnen korte tijd een beslissing worden genomen. De reorganisatiecommissie van de KNVB heeft voorstellen ontworpen voor de over schrijvingsbepalingen, noodzakelijk gewor den door de gewijzigde constellatie van het Nederlandse voetbal en de invoering van het semiprofessionalisme. Deze overschrü- vingsbepalingen zullen eerst door de ver schillende groepen, te weten de vereniging van eersteklassers, de Federatie van twee de-, derde- en vierde klassers, de afdelin gen en het Zaterdagvoetbal, worden bestu deerd. Vervolgens zullen de gemaakte opmer kingen en eventueel voorgestelde verande ringen naar de reorganisatiecommissie teruggaan, waarna definitieve bepalingen zullen kunnen worden vastgesteld en op de bondsvergadering behandeld. De bedoeling is, dat de nieuwe overschrijvingsbepalingen het volgend seizoen in werking treden. De voorstellen van de reortlinisatiecom- missie zien er als volgt uit: Van semi-prof naar semi-prof: a. De aanvrage kan het gehele jaar worden ingediend; b. Gaat de oude club acoord, dan kan de overschrijving onmiddellijk volgen; c. Heeft de overnemende vereniging 75 procent van haar competitiewedstrijden ge speeld, dan volgt de toestemming om te mogen spelen per 1 Augustus aanstaande; d. Betreffende de grootte van de trans fersom moeten beide verenigingen het eens worden. Van amateur naar semi-prof: a. De leeftijd van de amateur moet ten minste 18 jaar zijn; b. De aanvrage kan alleen worden inge diend in de maand Juni; c. Indien de amateurclub accoord gaat, volgt toestemming om te mogen spelen per 1 Augustus daaraanvolgend; d. Indien de amateurclub niet accoord gaat, dan wordt de overschrijving per 1 Januari daaraanvolgend /erleend; e. Het betalen van een transfersom vol gens het bestuur van de KNVB vastgestelde bepalingen is verplicht, tenzij de vereni ging die wordt verlaten geen prijs op een transfersom stelt. Van semi-prof naar amateur: a. De aanvrage kan het gehele jaar worden ingediend; b. Een accoordverklaring van de oude vereniging is noodzakelijk; c. Toestemming tot het spelen voor een amateurelftal der nieuwe vereniging kan worden verleend een jaar nadat de laatste bindende wedstrijd in betaald voetbal is gespeeld. De bepalingen inzake overschrijving van een speler van een amateurclub naar een amateurclub zijn niet ingrijpend gewijzigd in het ontwerp van de reorganisatiecom missie. ADVERTENTIE Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen, zuivert en ite- neest tot diep in de huidponen. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM De reorganisatiecommissie is in haar rapport uitgegaan van de grondgedachten, dat in de besturen en in de wetgevende colleges de kwalitatief meest geschikte mensen zitting moeten hebben, dat de werkzaamheden zoveel mogelijk moeten worden gedecentraliseerd, dat de leden van het wetgevende college meer moeten worden ingeschakeld in het bondswerk en dat het sterk aanbeveling verdient dat een verjonging der functionarissen plaats vindt, waarbij men zelfs een maximum leeftijd van 60 jaar wil vastleggen. Voorts is de commissie tot de conclusie gekomen, dat het aantal afdelingen op twintig en het aantal districten op zes ge handhaafd moet blijven. In de samenstel ling van de bondsvergadering dient vol gens de reorganisatiecommissie echter een belangrijke wijziging te komen. De dis tricts besturen, die door de verenigingen uit het district worden gekozen, zijn quali- tate qua lid van de bondsvergadering. Hun aantal wordt voor de bondsver gadering aangevuld tot zeven, hetgeen ge schiedt door de algemene vergadering van het district. In totaal komen er dus over het gehele land 6 maal 7 is 42 leden op deze wijze in de bondsvergadering. Honderd afgevaardigden Daaronder bevinden zich.de 4 leden van het Zaterdagvoetbal. De verenigingen voor het betaald voetbal kiezen 38 afgevaardig den naar de bondsvergadering. Iedere af deling wordt door één lid in de bondsver gadering vertegenwoordigd, zodat er 20 afgevaardigden uit de afdelingen komen en het bondsparlement in totaal 100 leden zal tellen. De leden van het bondsbestuur hebben geen stemrecht in de bondsver gadering. Het bondsbestuur zal bestaan uit negen I personen: een voorzitter, drie leden voort- 1 komende uit het amateurvoetbal, drie le den voortkomende uit het semi-profvoet- bal. een uit het Zaterdagmiddagvoetbal en een uit de afdelingen. Voor amateurvoet bal. profvoetbal, afdelingen en Zaterdag middagvoetbal worden sectiebesturen be noemd. Het lager voetbal De tweede-, derde-, en vierdeklassers waren van oordeel dat ook de districts- besturen niet in de bondsvergadering ver tegenwoordigd moeten zijn, terwijl zij 2 sectiebesturen voldoende achten, namelijk één voor het profvoetbal en één voor het amateurvoetbal, waarbij Zaterdagvoetbal en de afdelingen eveneens gerekend kun nen worden. Dit sectiebestuur zou daarom in plaats van zeven leden negen leden kunnen tellen. VEK teg-n Het bestuur van de Vereniging van Eersteklassers, dat Zaterdag in Amster dam deze materie heeft besproken, staat, zo vernemen wü, afwijzend tegenover het plan. zoals het er nu ligt. Het VEK- bestuur acht een en ander echter dermate belangrijk, dat het gaarne de mening van de leden van de verenigingen erover wil horen. Daartoe is voor de VEK voor Za terdag 29 Januari in Utrecht een vergade ring uitgeschreven, waarop het plan van de reorganisatie-commissie besproken zal worden. De training te water van het Neder lands waterpolo-zevental zal op Zaterdag 5 Februari weer beginnen. De oefeningen zullen, zoals voorheen, ieder weekeinde in het Sportfondsenöad-Oost in Amsterdam worden gehouden en onder leiding staan van Frans Kuyper. Om de damtitel ZEEP Tijdens de Zaterdag gehouden langebaan- wedstrijden in Midwolde verschenen twin tig hardrijders aan de start op goed ijs en bij uitstekend weer. Gereden werd op de 500 en 3000 meter. De uitslagen waren: 500 meter: 1. W. van der Voort Cs Graven- zande) 47.1 sec.; 2. N. Olsthoorn (Maasdijk) 49 sec.; 3. J. Pronk (Warmenhuizen) 51.8 sec. 3000 meter: 1. W. .an der Voort 5 min. 23.6 sec.; 2. N. Olsthoorn 5.24.4; 3. H. Schue- ler 5.37.4. Klassement na twee 'standen: 1. Van der Voort 101.033 punten; 2. Olsthoorn 103.067; 3. Schueler 108.033. De uitslagen van de afgebroken en uitge stelde damwedstrüden luiden: DCIJ—DSTO 15—5; ODV—GS II 13—7: HDC—WDC 15—5: Jozeph Blankenaar—DCIJ 6—14: CDA—GS I 8—12; DSTO—DCG 10—10; GS II-Zaan- dam 9—11; WDC—ODV 11—9; DWW—HDC 7—13. De stand van de hoofdklasse is nu: 1. IJmuiden 10, 20; 2. Gezellig Samenzijn 10, 18; 3. Jozeph Blankenaar 10. 18; 4. Haarlem se Damclub 10, 12; 5. DSTO 10. 12; 6. DCG 10. 11; 7. DCA 10. 7: 8. GS II 10, 6; 9. WDC 10. 6: 10 ODV 10, 4; 11. DWW 10, 3; 12. Zaandam 10. 3. In de laatste ronde kan de beslissing val len. DCIJ speelt op 26 Januari in IJmuiden tegen Gezellig Samenzijn. Met een gelijkspel is DCIJ kampioen. De N.V. „De Graafschap" in Doetinchem heeft besloten om over te gaan tot reor ganisatie. Deze reorganisatie zal hierin be staan, dat de voetbalvereniging „De Graaf schap" zal gaan bestaan uit twee afdelin gen, een prof-afdeling en een amateur afdeling. In de prof-afdeling worden onder gebracht een prof-elftal en een reserve- ploeg. In de amateurafdeling komen een aantal elftallen, dat in de amateurafdeling van de KNVB zal spelen. De Graafschap heeft onlangs reeds een fusie gesloten met de voetbalvereniging „Oosseld" te Doetinchem, thans spelende in de vierde klasse KNVB. Zowel de prof als de amateurafdeling zal een eigen be stuur krijgen, waarboven staat het bestuur van de N.V. „De Graafschap". De benoeming van de nieuwe Chef da Mission van de Nederlandse Olympische ploeg, waarvan wij Zaterdag melding maakten, is geschied in overleg met de heer K. J. J. Lotsy. die in 1935 in Ber lijn, in 1948 in Londen en in 1952 in Hel sinki als Chef de Mission optrad Op verzoek van de heer Kerdel heeft de heer De heer Kervel Lotsy zich bereid verklaard zijn opvolger van alle gewenste inlichtingen te dienen en hem aldus in staat te stellen zijn voor deel te doen met de grote ervaring, die de heer Lotsy met het leiden van de Olym pische ploegen heeft verkregen. Kees Kerdel, die 38 jaar oud is, heeft verscheidene takken van sport beoefend. Als actief allround sportbeoefenaar heeft hij mei vele Nederlandse athleten contact gehad en in latere jaren heeft hij enkele functies op organisatorisch gebied be kleed. Hij is president van de HHIJC se dert 1951 en sedert 1953 voorzitter van de Nederlandse Ski Vereniging. Uit zijn ac- tie\e sportloopbaan is nog te memoreren, dat hij in 1937 Nederlands skikampioen is geworden in Arosa. Het is, naar wij vernamen, zeer waar schijnlijk dat de in 1955 tc houden T.T- races op het circuit Drente op een geheel nieuwe, verkorte en verbrede baan zullen worden gehouden. De Stichting Circuit van Drente heeft daartoe samenwerking verzocht en verkregen met de gemeente Assen en het ligt in de bedoeling, behou dens goedkeuring door de gemeenteraad van Assen en Gedeputeerde Staten van Drente, zo spoedig mogelijk met de werk zaamheden te beginnen, opdat het nieuwe circuit vóór de aanstaande races, die dit jaar later dan anders (op 30 Juli) zullen plaats vinden, gereed zal zijn. De situatie is thans zo, dat binnen enkele dagen de gemeenteraad van Assen een ontwerp te behandelen zal krijgen voor een circuit, gehéél op Asser gebied gelegen, dat ongeveer 8 km lang zal zijn. Start en finish zijn daarbij uitgestippeld op hetzelfde punt van thans, dus op De Haar. Van het bestaande circuit zal onge veer 3 km gehandhaafd blijven en wel het gedeelte van de grens van Beilen af tot aan de nieuwe begraafplaats. De overige 5 km zal moeten worden aangelegd en zal. evenals het bestaande stuk, op zeven me ter breedte worden gebracht. Bij de vaststelling van het nieuwe cir cuit is er zoveel mogelijk naar gestreefd de interessante punten van het oude cir cuit te handhaven.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7