,nstPONT I H00GTEZ0N J. van den Berg Hollywood NIEUWE UITVERKOOP Successen!! IfICOCDC Plotseling opgestoken storm bracht schepen in moeilijkheden Havenberichten B. de Vilder en Zn Opheffing der Velser Orkest Vereniging? Langedijkervloot moet wijken voor het moderne snelvervoer Wellicht hedenavond beslissing Vanmorgen in de Vishal en op zee Schippers zoeken ander bestaan STENO en TYPEN BOEKH. ENGELS DUITS NEDERL. NIEUW GRIEPASAN IIUULIIU MAANDAG 17 JANUARI 1955 6 Loodsdienst gestaakt Expositie „De film in beeld" Scheepvaart verkoudheid en griep Gemakkelijk slankworden GRACIAL EEN NETTE VERKOOPSTER „De gemeente Velsen is tot nu toe nog een symphonieorkest rijk. Dat kunnen niet veel Nederlandse gemeenten ons na zeggen. Is het dan niet beschamend, dat wij slechts zo weinig luisterenden naar onze concerten kunnen trekken? Wij trachten ons orkest zo goed mogelijk in stand te houden, maar soms wordt het ons toch wel eens bang te moede". Dit zeide voorzitter Muntz bij het begin van de uitvoering, welke de Velser Orkest Vereniging Zaterdagavond in het Patronaatsgebouw voor een half gevulde zaal gaf. De spreker had volkomen gelijk, want dit gebrek aan belangstel ling voor dit orkest is inderdaad voor bestuur en leden maar al te vaak zeer ontmoedi gend. Indien men dan daarbij bedenkt (en ziet) met welk een forse bezetting de V.O.V. (ongeveer veertig leden) op het podium verschijnt en hoe de amateur musici met volle ambitie zich van het spelen hunner partijen kwijten, wordt het schrijnend duidelijk, dat er in dit opzicht toch nog wei wat ontbreekt aan gerichte culturele belangstelling. Voortreffelijk concert Het was deze avond Ber Joosen's eerste optreden als dirigent van een symphonie orkest. Wij kennen hem als een bekwaam musicus, die zich voor de harmoniekapel „De Eendracht" volkomen thuis voelt. De V.O.V. staat sinds kort onder zijn directie. Hij heeft deze uitvoering met het alleen klassieke nummers bevattende programma Voor de Dinsdag Voor morgen is al binnen de trawler „Polderman" (van Woensdag 5 Jan.) met 605 kisten, waarvan 70 zwarte koolvis, 230 schelvis en piepers, 65 wijting, 160 gul. 10 makreel, 5 haring, 50 radio, 15 stokkebit en 170 stuks stijve kabeljauwen. Voorts komt waarschijnlijk de „Thorina" (van Woensdag 5 Jan.) met 700 kisten vis, waar van 290 schelvis en piepers, 200 kabeljauw en blanke koolvis. 50 zwarte koolvis, 50 ge stripte wijting. 30 dichte wijting. 40 haring, 30 makreel, 10 diversen en 70 stuks stijve kabeljauwen. Ook de Helderse „Pietertje" HD 87 komt er aan met 180 kisten vis, waarvan 2500 kg tong. 60 kisten schol, 8 tarbot, 35 gestripte wijting, 20 dichte wij ting, 7 stokkebit en 100 stuks stijve kabel jauwen. En dan Woensdag De „Medan" (van 7 Januari) wordt Woensdag verwacht met 500 kisten vis. waarvan 130 kisten schelvis en piepers. 170 kisten koolvis, 30 gestripte wijting, 55 dich te wijting, 25 kisten radio, 65 kabeljauw en blanke kool, 25 stokkebit en 25 stijve kabeljauwen. De „Dirkje" (van 5 Jan.) komt met 560 kisten vis, waarvan 300 kis ten schelvis en piepers, 120 kisten gul, ka beljauw en blanke kool, 20 gestripte wij ting, 30 dichte wijting, 35 kisten radio, 40 stokkebit en poon, 15 kisten haring en 110 stijve kabeljauwen. Oudste boten Oudste boten zijn daarna de „Eveline" (van 5 Januari), de „Herman" en de SCH 153 (van 6 Januari) en de „Tzonne" (van 7 Januari). Slechte trekjes De visserij in de Noord was slecht, er werd over het algemeen niets gevangen. Alleen de „Klaas Wijker" maakte een trek van 50 manden hoops. De „Allan Water" een trek van 12 manden hoops. De andere boten kwamen niet boven de 40 manden in totaal. Binnengekomen IJM 71 Bloemendaal, 20 Johannus Pol derman, 204 Verwachting. 74 Martha, 53 Heemstede, 75 Gorredijk, 228. 31, 272, 52, 3; KW 59 Floris, 107 Jacoba. 65 Willy Ali- da, 161 Katwijk III, 169 Aleida. 57 Dina Marie, 123 Robert William. 73 Maria Ja coba, 37 Nederland VI, 127 Borneo, 175 On derneming, 40 Everhard Cristina, 48 Cor- nelis Marinus, 6 Vertrouwen; 176 Gezina Geertrui, 140 Voorwaarts; RO 15 Antje, 29; HD 87 Pietertje; AM 16, 17, 18; BU 33; WR 33, 34; UK 48. Vertrokken IJM 99 Batavia, eerste reis, IJM 9 Haar lem; KW 85 Huberdina Gijsbertha. Er waren drie trawlers Vanmorgen waren drie trawlers met verse vis aan de markt. De „Maria van Hattum" (van 4 Januari) voerde aan 645 kisten,waarvan 370 schelvis, 160 kabeljauw gul en witte kool, 70 zwarte kool, 10 ma kreel, 5 haring. 30 wijting, 5 diversen en 125 stijve kabeljauwen. De „Bloemendaal" (eveneens van 4 Januari) bracht 500 kis ten, waarvan 419 kisten schelvis, 40 diver, sen en 40 stijve kabeljauwen aan. De „An tje" (ook van de vierde) bracht 300 kisten, waarvan 220 kisten schelvis, 65 wijting en 40 stijve kabeljauwen mee. Veel tong Zestien loggers en 22 kotters brachten samen 35.000 kilo tong, 1200 kisten schol. 300 diversen, 25 tarbot en 225 stijve kabel jauwen aan. Besommingen De besommingen van Zaterdag ziin: Ber gen 22.180. SCH 107 f 6190, IJM 208 4540. IJM 221 8040. IJM 45 3980, KW 70 6238, KW 10 f 5290, KW 23 f 4110. KW 69 f 5530, KW162 6720, KW 20 6210. KW 41 f 6690. KW 39 f 6*>90. KW 16 5690, KW84 f 6390. KW 17 5400. KW 128 57, IJM 23 185. België en Engeland graag België kocht de rijen kabeljauw voor 11090, de kisten kabeljauw voor f 139 f 140. Kleine kabeljauw ging voor 108 112. Ook de grote en groot-middel schel vis ging het Zuiden in. resoectievelijk voor 32—42 en voor 26—42. Engeland kocht grif de zogenaamde Noordschol. Grote schol deed 3032. groot-middel lier» op van 3140, zet- schol ging van 42 naar 50. Ook tong naar het buitenland Van de tongen was het grootste gedeelte eveneens voor export bestemd. Grote tong haalde 2.602.70, groot-middel 2 2.15, klein-middel 2.25, enen maakten 2.40 en tweetjes 2.30. En dan het binnenland Het binnenland vroeg de rest. Het nam de makreel af voor 55, de haring voor f 22. Klein-middel schelvis ging weg voor 3132, pennen 9oor 23, braad voor 2024. Grote gul bracht op 3035. middel gul 2730, torren haalden 18 tot 22. Zwarte kolen gingen van de hand voor 6065, wijting voor 22f 27. Schol III werd betaald met 2837 en schol II met 40. muzikaal geleid en verantwoorde interpre taties gegeven van het gespeelde. Het concert was voor het grootste deel gewijd aan werken van Franz Schubert: voor de pauze werd diens Vijfde Symphonie vertolkt. Het inleidende allegro klonk nog wat onwennig, maar in het andante con moto waar Schubert zich melodieus liet gaan verkreeg men een sluitend samen spel en kon men zich ten volle aan de ver klanking van deze compositie wijden. Het corps strijkers bleek fraai bezet te zijn en gaf uitstekend partij. Met name het register eerste violen. Alten en celli, gesecundeerd door accuraat musicerende bassen, ver grootten het reeds bereikte effect. Het hout klonk, in het bijzonder in de onvergelijke lijk mooie „Rosamunde"-muziek, stijlvol en geacheveerd. Naar het spel der klarinetten en van de hobo heb ik met grote waar dering geluisterd. Dat was prima. Daarbij geschiedde het responderen foutloos, wat de bereikte totaal-indruk nog meer ten goede kwam. De V.O.V. heeft met de vertolking van deze muziek weer eens laten horen wat dit orkest met zijn roemrijke staat van dienst in de mars heeft. Is het dan niet triest te moeten bedenken dat hedenavond wan neer de vereniging zijn algemene ledenver gadering houdt wellicht over het lot der V.O.V. in negatieve zin wordt beslist? Want als een der agenda-punten staat vermeld: „Opheffir» der vereniging." Wij dewKen aan de oprichters van het vroegere „Euphonie", thans Velser Orkest Vereniging, die jaren geleden dit gezelschap gevormd hebben. Zouden zij ooit hebben kunnen denken, dat „de nieuwe tijd" met zijn graag gebruikte terminologie der „grote culturele waarden" deze vereniging wegens financiële onmacht „de woestijn in sturen" zou? Omdat de vele leden der V.O.V. een volkomen verantwoorde opvat ting hebben van het besteden van hun vrije tijd en iets waardevols opgebouwd hebben staat bovengenoemd punt op de agenda Triest tijdsbeeld in het Velsen van heden. A. J. VAN DER WEIJDEN Ondanks zware concurrentie heeft de binnenvaart in Nederland zich nog steeds kunnen handhaven. Deze oudste vervoers tak in ons land heeft reeds vele slagen te incasseren gekregen, die vooral onder de kleinere schepen hard aankwamen. De Friese tjalkjesde Westlanders, bolpramen, snikken, vletten, aakjes, die allen gebouwd zijn voor het vervoer in bepaalde streken en in grootte variëren van tien tot zestig ton, vinden steeds minder emplooi door de 'toenemende concurrentie van het moderne snelvervoer. Ook de Langedijker vloot is bijna in zijn geheel door deze concurrent verdrongen en slechts de eigen handel- en relatieschippers kunnen met deze kleine schepen nog een goed belegde boterham verdienen. Hoewel vele schippers van de kleine schepen een oplossing vonden in het laten verlengen van hun schip, is dit bij de Langedijkers om stabiliteitsredenen niet mogelijk. De Langedijkervloot, bestaande uit snelle motorscheepjes van 20 tot 45 ton, is dan ook nagenoeg weer in hetzelfde sta dium beland als de crisisjaren vóór de tweede wereldoorlog. Toen lagen ook de meeste van deze scheepjes tussen Broek op Langedijk en Noord-Scharwoude aan de trossen en gingen de schippers elke morgen met de broodzak op de rug naar de werkverschaffing. De Langedijkers, die 3,10 meter breed zijn en vanwege deze geringe breedte niet verlengd kunnen worden ze zijn ge bouwd op de reeds lang ter ziele zijnde sluis aan de „Zes wielen" bij Alkmaar, die geen grotere breedte toeliet vervoeren in hoofdzaak: kool en aardappelen van de Langedijker veilingen naar de grote steden. Grotendeels is dit werk nu overgenomen door spoor en auto, zodat de schepen soms weken liggen te wachten op een vrachtje en daar kan de schoorsteen niet van blij ven roken. Sommige Langedijker schippers werken dan ook af en toe bij boeren of tuinders op het land, of verrichten andere werk zaamheden om zodoende de kost voor hun gezin te verdienen. Ook zijn er enkelen die overstapten op de auto, nadat zij hun schip verkocht hadden aan de Stichting Graan- en Akkerbouwproducten Suriname, die deze scheepjes per zeeboot naar de West transporteerde. Daar varen zij nu op de rivieren en vervoeren rijst, maïs enzo voort van de plantages naar de zeeschepen op de redes. Een hele verandering na zulk een jarenlange dienst in het Noordholland se polderlandschap. Voorts zijn er schip pers, die zich een groter schip hebben aan geschaft en daar nu in het wilde binnen- vaartwerk hun brood mee verdienen. Voor dit werk aijn de Langedijkers te klein, zo dat zij afhankelijk blijven van de tuin bouwproducten uit eigen streek, die het spoor en de auto voor hen laten liggen. Elk jaar worden er door de Verenigde Beurtbevrachting in Langedijk, een paar schippers aangewezen om naar de markt in Amsterdam te varen. Dezen hebben dan het hele jaar door werk ook al varen zij soms met kleine partijen. De andere Lan gedijker schippers verslijten dan hun klompen tussen thuis, de bevrachter en de schuit, die voor onbepaalde tijd aan zijn trossen ligt. Slechts de eigen handel- en relatieschippers hebben regelmatig em plooi voor hun schepen. Om 20 uur 25 werd de loodsdienst in IJmuiden gestaakt voor zover het kleine schepen betrof, om 21 uur 25 werd ook het beloodsen van grotere varatuigen stil ge legd. Bij contrèle van de administratie van de officierscantine in de Prinses Margriet kazerne te Wezep is ontdekt, dat er een te kort van ongeveer f3000 is. De naréchaus- sée heeft een mi,:'iir uit Winschoten aan gehouden, die ervan verdacht wordt samen met vijf andere cantinebedienden gedurende ruim een jaar sigaretten uit de voorraad van de cantine weggenomen te hebben zonder betalen. De Noorderstorm, die Zondagmiddag vrij onverwacht opstak, heeft vooral de scheepvaart moeilijkheden berokkend. Aan de Nederlandse kust werden af en toe windstoten waargenomen van 90 tot 100 kilometer per uur. Op de Nieuwe Maas bij Rotterdam sloeg het Britse tankschip „Regent Jaguar", dat 8439 ton meet, van zijn boeien. Het sloeg tegen een steiger, maar richtte geen ernstige schade aan. In de Scheveningse haven werden enige log gers van hun trossen losgerukt, maar ook hierbij viel de schade mee. Het Griekse tankschip „World Harmony" dat 20350 ton meet, kwam gistermiddag voor oe monding van de Nieuwe Water weg door dc storm in moeilijkheden. Op ongeveer 800 meter van het Noorder- hoofd liep het bij Hoek van Holland aan de grond. Het geluke de sleepboten „Maas" en „Blankenberg" het schip om streeks halfzes los te trekken en de Wa terweg binnen te slepen. Het Franse s.s. „Oradour" (7176 ton) liep in de Westerschelde ter hoogte van Breskens aan de grond. Het is vanmor gen door de sleepboten „Elbro" en ..Witte Zee" vlotgelrokken. Meer moeite had men met het Japanse schip „Asa Kasamaru (6075 ton) dat op de Bierelingen bij Hoe- dekenskerke strandde. Er waren niet min der dan tien sleepboten nodig om het schip, dat vastzat op een zandplaat, vlot te krij gen. Ook de Nederlandse kustvaarder „Joost" heeft in de Schelde aan de grond gezeten. De Nederlandse kustvaarder „Bierum" heeft Zondagmiddag geseind, dat het onge veer 45 mijl ten Noorden van de Oostpunt van Ameland een onbemande witte red dingboot uit zee heeft opgepikt. De boot hëeft een gelakte rand en is van binnen grijs geschilderd. Op de boeg van de boot staat Z-504 en op de achtersteven de naam „Golfbreker". Op het strand van La Rochelle (Frank rijk) is het stoffelijk overschot aangespoeld van de negentienjarige Rulof Scheffer, een der opvarenden van de Nederlandse kust vaarder „Ariël", die in December ter hoog te van de Franse kust is vergaan. Nederlands schip redde vier zeilers Het Nederlands vrachtschip „Prins Bern- hard" heeft Zondag per radio gemeld dat het een Amerikaanse zeiler, zijn Britse vrouw en twee matrozen van het jacht Colleen", 50 ton metend en weg naar Amerika, aan boord heeft genomen. De „Prins Bernhard" meldde dat hef het viertal heeft opgepikt ter hoogte van de kust van Cornwall gedurende de nacht, nadat het jacht Colleen bij zware zee zijn roer had verloren. Aan boord van de „Col- leen" bevonden zich de 25-jarige Fred Wichman, die in Engeland als sergeant bij de Amerikaanse luchtmacht heeft gediend en die de eigenaar van het jacht was, zijn 21-jarige Engelse vrouw Marianne en twee Engelsen, Geoffrey Peart en Bill Weston. Een week geleden weren zij uit Fowey aan de Zuidwestpunt van Engeland vertrokken, cm te pogen de 5.000 mijl naar South Ca rolina af te leggen. De „Prins Bernhard" zette haar sloep uit om de vier mensen op te nemen. Het jacht drijft nu onbeheerd rond tot een of ander vaartuig het op sleep touw neemt. Verwacht wordt dat de „Prins Bernhard" vanavond in Waterford (Ier land) zal binnenlopen. In Berlijn woedde hedenochtend een zwa re sneeuwstorm met windsnelheden van 118 tot 133 kilometer per uur. „De film in beeld" is de titel van een expositie van het Nederlands Film Insti tuut, die op 26 Januari in het Maerlant- lyceum in Den Haag zal worden geopend. De tentoonstelling wil vooral de rijpere jeugd inzicht geven in en belangstelling bijbrengen voor het verschijnsel film in de samenleving. Het ligt in de bedoeling dat deze tentoonstelling op tal van scholen voor voortgezet onderwas, overal waar er belangstelling voor bestaat wordt openge steld. De expositie bestaat uit een 22-tal schotten, waarop met behulp van grote foto's en beknopte toelichtende teksten een indruk wordt gegeven van de techni sche en artistieke ontwikkeling van het verschijnsel film, van de wijze waarop een film wordt vervaardigd, van dc hui dige filmsituatie in Nederland en vooral van de kunstzinnige middelen en mogelijk heden van de film. Zondag 16 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Vigelanter van Rotterdam. Agamemnon van San Juan. Prins Maurits van Hamburg. Fivelborg van Norrköning. Wiros van Stockholm. Marpessa van Bona. Sea Clipper van Bremen. Lingestroom van Londen. Marie van Swansea. Bomma van Halden. TJstroom van Bristol. Falcon van Londen. Sagen van Otterbacken. Heemraad singel van S- ansea. Talisse van Port Said. Eemstroom van Hull. Celebes van Ham burg. Margriet L van Londen. Renovatie v. Londen. Doklaan van Fowey. Berkelstroom van Plymouth. Amstelland van Hamburg. Rieel van Kotka. Vertrokken zijn: Midgard naar Huil. Ga- pern naar Gothenburg. Saparoea naar Ant werpen. Jon- naar Londen. Rijnstroom naar Londen. Agamemnon, pass. 14 Ouessant n. Amsterdam. Albireo, 14 v. Rio Grande n. Rosarlo. Alcyone. 14 v. Bahia n. St. Vincent. Aldabi, 14 te Antwerpen. Alkaid, 14 te Bahia. Atnoi, 14 v. Beyrouth n. Iskenderun. Appingedijk, 14 te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 14 v. Boston n. Philadelphia. Arundo 15 te Charleston. Alblasserdijk, 15 te Antwerpen. Algenib, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Ariadne, 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Aaledijk, 18 te Antwerpen. Aalsum, 17 te Bahrein. Aardijk, 17 te Havanna. Abbekerk, 16 140 m. O.ZO. Hongkong. Agatha. 16 v. Tj- Priok n. Pladju. Aletta, 17 te Singapore. Alioth. 15 v. Montevideo n. Santos. Alnati. 16 160 m. NO. Rio Grande <lo Su_. Alpherat, 16 te New York. Amerskerk, 16 te Genua. Ampenan, 15 v. Suez n. Belawan. Amstelkroon. pass. 16 Lizard n. Emd: Aotonia, 16 v. Soerabaja n. Pladju. Appingedijk, 16 te Santos. Argoc. pass. 16 Dover n. Lissabon. Arkeldijk, 17 te New Orleans. A in ed ijk, 15 v. Liverpool n. Londen. Bacchus, 15 te Rotterdam. Beniokust, 15 v. Freetown n. Dakar. Bennekom. 16 te Callao. Blitar, 15 te Genua. 0 Bloemfontein, pass. 16 Kp. Finisterre n. South ampton. Blijdendijk, pass, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Bonaire 15 v. Dover n. Funchal Madeira. Borneo. 16 te New York. Boschfontein. 17 te Mombasa. Boskoop. 17 te Cristobal. Cronenburgh. 14 te On ton. Callisto, 16 te Leith. Caltex Delft. pass. 16 Algiers n. Sidon. Caitex Nederland, 16 v. Malmö n- Frederlcia. Caltex Pemis. 15 te Rotterdam. Ceronia, 18 Port Plrie verwacht. Ctiama, 16 te Balikpapan. Charis. 18 Houston verwacht. Clavella, pass. 16 Minikoy n. Port Sudan. Cleodora, pass. 16 Thursday eil. n. Brisbane. Congostroom, 15 v. Amsterdam n. Dakar. Cotiica, 15 v. Paramaribo n. Plymouth. Daphnis, 15 v. Savanna n. Baltimore. Eemdijk, 14 v. Havana n. Vera Cruz. Elmma. 14 te Takoradi. Elisabeth b. 14 v. Philadelphia n. Dordrecht. Ena. 15 te Cristobal. Erjrma, 16 te Singapore* Esso Den Haag. pass. 16 Algiers n. Antw. Esso Rotterdam. 16 240 m. O. Guadeloupe 18 Aruba verwacht. Friesland (SSM). pass. 15 Ouessant n. Huelva. Farmsum, 15 te Mobile. Gooiland, pass. 14 Kp. Verdische «1. n. Recife Gouwe, 14 v. Hamburg n. Blyth. Graveland. 14 te Pto Alegre. Gordias, 15 te Algiers. Gaasterland. 16 te Victoria Braz. Groote Kerk. 16 v. Hamburg n. Amsterdam. Hera. 15 v. Georgetown n. Paramaribo. Hersilia, 15 te Barbados. Hathor, 15 v. Bougie n. Antwerpen. Hector. 15 te Lissabon. Heemskerk. 16 te Melbourne. Hoogkerk, 16 te Bremen. Houtman, pass. 16 Ceylon n. Belawan. Ittersum, 13 v. New Orleans n. Jacksonville. Ilos 14 v. Saloniki n. Istanboel. Indrapoera. 16 te Belawan. Jagersfontein, 16 50 m. NO. Ouessant. joh. v. Oldenbarnevelt. 16 v. Sydney n. Soerabaja Karimun, 17 te Suez. Kieldrecht, 15 te Bremen. Kota Agoeng. 16 te Port Said- Kota Gede. 16 v. Soerabaja n. Cheriboo Kota Inten. 15 te Djibouti. Langkoeas, 15 te New York. Larenberg. 15 te Hamburg. Leuvekerk, 15 v. Suez n. Aden. Loppersum. 15 te La Goulete. Leersum. pass. 13 Vlissingen n. Houston. Laertes, pass. nacht 16-17 Colombo n. Belawan Laurenskerk. pass. 15 Ouessant n. Marseille Lawak. 14 v. Trinidad n. Kaapstad. Lekkerkerk, 16 te Marseille. Lemsterkerk, 16 v. Bahrein n. Damman. Liberty Bell. 16 te Suez. Lieve Vrouwekerk. 16 v. Madeira n. Aden. Limburg. 16 voor Belfast ten anker. Lindekerk, 16 te Rotterdam. Mitra, pass. 14 Azoren n. Curasao. Mataram, 15 te Antwerpen. Mvdrecht. 15 te Vlissingen. Maas. 17 te Dlldpelll. Maasdam, 15 te Havanna. Maasland. 16 v. Hamburg n. Amsterdam. Macamo. 15 v La Spezia n. Port Said. Macuba, 17 te Soerabaja. Malvina, 16 te Suez. Mapia, 16 te Suez. Marisa. 16 v. Malta n. Berre. Markelo. 15 v. Hamburg n. Londen. Meerkerk, pass. 16 Kp. Guardafui n. Aden. Mirza. 15 v. Shimonoseki n. Balikpapan. Myonia. 17 te Singapore. Nestor, 16 Barbados verwacht. Noordam. 14 700 m. W. Ouessant n. Rotterdam Nieuw Amsterdam, 16 v. Havanna n. New York. Ondina, 15 te Suez. Ootmarsum. 15 te Houston. Orion, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Algiers. Orestes, 15 te Antwerpen. Oranje pass. 15 Daedalusrif n. Colombo. Ouwerkerk, 15 v. Brisbane n. Townsville. Pendrecht. pass. 14 Gibraltar n. Nynashamn. Pieter S, 14 v. Hoek v. Holland n. Cardiff. Prins Maurits. 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Polyphemus, 16 v. Algiers n. Halifax. Poelau Laut, 14 v. Algiers n. Port Said. Prins Alexander, 16 te Lissabon. Prins Fred. Willem, 15 v. Rotterdam n. Montrose Prins Joh. Willem Friso 15 te Tel Aviv. Prins Willem III, 15 v. Oslo n. Lissabon. Pygmalion, 15 v. Rotterdam n. Demerara. Rijnkerk. 14 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Rotula, verm. 13 v. Thameshaven n. Rotterdam Ridderkerk, 15 v. Kaapstad n. Port Elisabeth Rita, 17 te Penang. Roepat. 15 te Belawan. Rotti, 14 te Bremen. Ruys. 17 te Okinawa. Rijndam, pass. 16 Lands End n. Cot:-. Salawati, pass. 14 Perim n. Bahrein. Samarinda, pass. 14 Kp. Hatteras n. New Orleans Scherpendrecbt, 15 te Rio de Janeiro. Sarpedon, 16 te Pto Cabello. Sibajak, 16 210 m. Z.ZW- Ouessant. Slamat. 15 te Rotterdam. Soestdijk, 16 v. Tjilatjap n. Tj. Priok. Sommelsdijk. 17 te Houston. Stad Alkmaar. 16 te Immingham. Stad Maassluis. 15 v. Kirkennaes n. Rotterdam. Stad Maastricht, pass. 16 Ouessant n. Sluiskil. Stad Vlaardingen. 15 v. Rotterdam n. Narvik. Straat Mozambique. 15 v. Singapore n. Hongkong Sumatra, 14 te Hamburg. Tamo, 15 te St Vincent. Tara, 14 v. .Rotterdam n. Bremen. Temate, 14 v Rotterdam n. Tj. Priok. Tjisadane, 15 te Buenos Aires. Tero, 14 te Mar del Plata Tabinta, pass. 15 Kp. Finisterre n. Gen Tawali, 16 te New Orleans. Tibia, 17 te Auckland. Tomini, pass. 15 Sabang n. Aden. Trajanus, 16 te Georgetown. W. Alton Jones, pass. 14 Bermuda n. Philadelphia Westertoren, pass. 14 Kanarische eil. n. Kaap stad. Willem Ruys, pas. 14 Guardafui n. Port Said. Wonogiri, 15 v. Marseille n. Liverpool. Wonorato, pass. 15 Perim n. Ummsaid. Wieldrecht, 16 70 m. W. Den Helder. Waterland, 18 Las Palir.as verw. Waterman, 15 280 m. N.NO. Guadeloupe. Weltevreden, 15 v. New Orleans n. Charleston. Westerdam, 15 85 m. Z. eil. Sable. Zeeland (SSM), 15 te Tyne. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, vertr. 19 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 19 Antw., 21 Rotterdam verw. Alnati, 17 Montevideo, 19 Buenos Aires verw. Bloemfontein, 18 Southampton, 19 Antw. 20 Am sterdam verwacht. Bonaire, verm. 14 v. Amsterdam n. Georgetown Boschlontein, 17 Mombasa, 25 Tanga verw. Boskoop, 13 te Barranquilla. Cottica, vertr. 16 v. Paramaribo n. A'dam. Groote Beer. \eitr. 28 v. Rotterdam n. New York Indrapoera, 16 Belawan 26 Aden verw. Jagersfontein, verm. 14 v. Amsterdam n. Durban Joh. v. Oldenbarnevelt, 15 v. Amsterdam te Sydney, vertr. 16 v. Sydney n. Soerabaja. Maasdam, cruise, 15 te Havana, 19 New York verwacht. Nieuw Amsterdam, cruise, 18 New York verw Noordam, 17 v. New York te Rotterdam verw Oranje, 21 Colombo 24 Belawan verwacht. Oranjefontein, vertr. 23 v. Durban n. A dam. Oranjestad, vertr. 20 v. Amstredam n. Cristobaj Rijndam, 14 v. Rotterdam n. New York. Sibajak, 18 v. Tj. Priok te Rotterdam verw. Waterdam, 15 Cucagao, 17-18 Panamakan. verw Waterdam, 15 Curasao. 17-18 Panamakan. verw. Willem Ruys, 18 Port Said 21 Napels 23 Gibraltar verwacht. Wiliemstad 15 v. Amsterdam te Cristobal verw. vertr. 16 v. Cristobal n. Amsterdam Zuiderkruis, vertr. 21 v. Amsterdam n. Kaapstad KLEINE VAART Agiena, 15 v. Ipswich te Amsterdam. Albergen. 15 v. Swansea n. Bordeaux. Appingedam, 14 v. Rotterdam te Lissabon. Ardeas. 15 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Audacia, 15 te Gothenburg verwacht. Aunga, 15 v. Odense te kopenhagen. Atlas, 14 v. San Ferril n. Valencia. Aldo, pass. 15 Vlissingen n. Hansweert. Aigarve, 15 v. Rotterdam te Cork verw. Att S, verm. 15 v. Rotterdam n. Newross. Auriga, verm. 15 v. Kopenhagen n. Gdansk. Bernisse, 15 Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam Binnenhaven, 15 v. Casablanca te Valencia. Bree Helle, vertr. 15 v. Londen n. Rotterdam. Bab T. 13 te Bayonne. Boreas. 14 v. Livomo n. Genua. Bellatrix, 15 v. Skagen te Rotterdam verw. Bestevaer, vertr. 15 a 16 v. Grimsby n. Rottei- dam. Barcarola. pass. 15 Vlissingen n. Antw. Betty Anne S. 15 te Lissabon verw. Continental, 15 v. Midólesbro n. Guernsey. Draco, It v. Amsterdam te Rotterdam. Denl, 15 v. Rotterdam te Le Havre. Depa, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Diligentia, 15 v. Heysham te Workington verw. Delf borg. vertr. 15 v. Sagen n. Leeuwarden. Escaut, 15 v. Amsterdani te Rotterdam. Elsenburg. pass. 15 Kp. Vllano n. Casablanca Erasmus, 15 v. Rotterdam te Aalborg. F.vertsen. 15 v. Kragerc n. Par. Ferocia, verm. 15 v. Arendal n. Shoreham. Fiducia, 15 v. Boston n. Maassluis. Gaasterland. 15 v. Harlingen n. Leith. Gerrie S, verm. 15 v. Vianna n. Guernsey. Goote, vertr. 17 v. Amsterdam n. Savona. Harold. 15 v. Gdynia n. Bergen. Haskerland, 15 v. Harlingen n. Goole. Hoe Vinces, verm. 18 v. Maassluis n. Boston. Henrica, verm. 15 v. Antwerpen n. Belfast. Heerengracht. 15 v. Nantes te Rotterdam. Ilias. 14 v. Rotterdam n Malta. Ingeborg, vertr. 15 v. Bromboro n. Harburg. Joost. 14 te Antwerpen. Kemphaan, 15 te Cuxhaven. Larix. 14 v. Zaandam n. Londen. Leendert b. 15 v. Antwerpen te Stockvik verw. Mutatie, pass. 13 Lizard n. Waterford. Megrez N. 15 v. Itajai te Montevideo verw. Mirzam N. 18 Montevideo verw. Monica. 15 v. Zeebrugge n. Antwerpen. Matthew, verm. 15 v Grimsby n. Shoreham. Midsland, 15 v. Rotterdam n. Grangemouth. Myfem, 16 v. Stockholm teRouen verw. Myfem. 16 v. Stockholm te Rouen veiw. Manta. pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. May Mere. 15 v. Londen te Antwerpen. Noorderhaven. verm. 15 v. Bremen n. Garston. Noorderlicht, vertr. 15 v. Rotteidam n. Le Havrd Nottingham, 15 v. Rotterdam n. Kingslynn. Noorderhaven, 15 v. Assens te Bremen verw. Nieuwehaven, 15 v. Gothenburg te Rotterdam. Nijenstein, 15 v. Boston te Rotterdam. Oosterburgh, 15 30 m. N. Eland n. Paskalavik Pavo, 13 te Vasterik. Ponto. 14 te Bayonne. Ponza, 14 v. Londen n. Gyon Mussel. Philetas. 15 v. Tunis te Amsterdam. Rema, 15 v. Odense n. Kopenhagen. Rijnhaven. 17 Liverpool verwacht- Surte. 15 v. Skagen te Rotterdam verwacht. Spes. 15 v. Vlissingen n. Vejle. Strijpe. 17 Antwerpen verwacht. Teunika, 15 v. Sunderland te Amstredam. Theano, 15 v. Rotterdam n. Dublin. Trlto. 15 v. Drogheda te Dublin. Ton S, 15 v. Portsmouth te Duinkerken. Tilly. 13 te Huil. Vanessa, 15 v. Harlingen te Amsterdam. Veenenburgh, 15 v. Rotterdam n. Middlesbro. Venus. 15 v. Midllesbro n. Norwich. Vivo, 1 v. Londen n. Antwerpren. Vrijburgh. 15 v. Rotterdam n. Londen. Viking, vertr. 15 v. Rotterdam n. Saeby. Vitesse, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Westropa. pass. 15 Borkum n. Kopenhagen. Wickenburgh, 15 v. Londen te Rotterdam. Zeehaan, 16 v. Portsmouth te Foyness verw. SLEEPVAART Noordzee, pas. 14 Falmouth n. Maasluis. Oceaan, 14 60 m. NO. Algiers. Oostzee, 14 100 m. W. Scilly's met Shropshire. Heden nam God tot zich onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder HARMKE FEENSTRA weduwe van JOHANNES JACOB HUIZINGA, in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Psalm 138. Bennebroek: A. H. RINGNALDA—HUIZINGA M. RINGNALDA Geleen: S. P. HUIZINGA M. HUIZINGA-VAN DONSELAAR Utrecht: A. DRIJVER—HUIZINGA J. DRIJVER Driehuis-Velsen: J. J. HUIZINGA C. M. J. HUIZINGA—TESSELAAR Haarlem: W. J. PEEREBOOM A. PEEREBOOM—JENSEN Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Bennebroek. 15 Januari 1955 Binnenweg 14 De begrafenis zal plaats vinden op Woensdag 19 Ja nuari a.s. des namiddags te 1.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal. Ver trek van het sterfhuis 1 uur n.m. Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het plotseling overlijden ten gevolge van een ongeval van onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader CORNELIS SCHAAP in de ouderdom van 61 jaar. T. Schaap-Bot J. Schaap W. A. Schaap-Roos Cornelis, Jan, Willem IJmuiden-O., 15 Jan. '55 Groeneweg 39. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 19 Januari a.s. des n.m. te 2 uur op de Algemene Begraafplaats De Biezen. /0F Dag- of avondcursus Aanvang 21 Januari 1(4 lesuur p. wk. op 1 avond. Aanv. 25 Jan. handelscorresp.. examen Dec. '55. Aanv. 21 Jan. Taal en conversatie v. beginners aanv. 26 Jan. handelscorresp. examen Dec. '55. Aanv. 24 Jan. Oude Gracht 71 Haarlem niet meer nodig I Na een ophefmaken de ontdekking werden tabletten samenge steld die onmiddellijk en radicaal helpen bij verkoudheid en griep. 95 cent per doosje. Uw eigen apotheker eo dro gist hebben het *oot U. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig lijden, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder LUCIA ALDERS weduwe van Jan van Kampen in de ouderdom van 66 jaar. IJmuiden-O., 16 Jan. '55. Willemsbeekweg 13. Uit aller naam: N. C. van Kampen De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 19 Januari a.s. des na middags 2 u., op de Wes terbegraafplaats te IJmui den. Vertrek huis 1.45 u. Heden behaagde het de Heere na een langdurig doch geduldig gedragen lijden tot Zich te nemen onze innig geliefde zorg zame vader, behuwd-, groot-. Overgrootvader en broer PIETER KOSTER weduwnaar van Lena Maria Noordzij in de ouderdom van 76 'jaar. Uit aller naam: A. Koster. IJmuiden, 16 Januari 1955 Bloemstraat 83. De begrafenis zal D.V. plaats hebben Donderdag 20 Januari a.s. op de Wes terbegraafplaats te IJmui den des namiddags 3 u. Vertrek van het sterfhuis pl.m. 2.40 uur n.m. Gracial werkt »*k<* door dat het de oorzaak eaa dikte bestrijdt. ATTENTIE: Breng in Uw maaltijden geen verandering. Drink tijdens Uw kuur met Graeial ro weinig mogeltjk. Vermageringsdragéee f IJl Bij uw apotheker en drogist- Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wfl geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. Dë Administratie Diverse modellen. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 Haarlem. LANGE NIEUWSTR. 793 IJmuiden. Infraphil en hoogtezonnen Electr. kachels Strijkbouten Scheerapparaten Schemerlampjes Radio's enz. Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173. Tel. 4402 2-pers. verende bedsteden, in prima damast, geheel pleet m. 2 Java-kapokkussens 95i Gezellige boekenkasten vanaf 55.- Goth. Rookfauteuil, compleet met geheel verende kussens, met 10 jaar garantie57a Pracht gewatteerde dekens met orig. halfwollen vulling 2 persoons19« 1 persoons15a®® Zware weefstoffen, 120 breed per meter 2a Frisse Cocosloper, 100 breed per meter 3«^ MEUBIIM AGAZUW ZEEWEG 191 IJMUIDEN-OOST Deeln. IJmond-zegels DEKKER S CONFECTIE BEDRIJF Groenelaan 27 - Beverwijk vraagt voor direct ENIGE BEKWAME AFPERSERS voor haar mantelafdeling. Goed salaris en toeslagregeling. Tevens kunnen wij nog plaatsen ENIGE MACHINESTIKSTERS Alleen zij die vakbekwaam zijn. gelieven zich te melden dagelijks van 85.30 uur. Reiskosten worden vergoed. PRESBURG N.V. SCHOENEN vragen niet onder 21 jaar. Voor goede kracht hoge verdiensten. Pers. aanmeldingen in ons filiaal Grote Houtstraat 29, hoek Anegang, Haarlem.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8