Wegenbouwbedrijven waren vorig jaar onderbezet Agenda voor Velsen Mejuffrouw J. A. Kloosterman belast met leiding „Duinenbosch" Grote ongerustheid over melkprijs Curagao voer wel bij Amerikaanse proef Beilen boos op Assen Weinig opdrachten van de overheid Woensdag Laatste Restanten Luidsprekers DOUWE EGBERTS lekkere koffie... direct klaar! Katholieke Boeren- en Tuindersbond: Egypte wil niet toetreden tot Turks-Iraaks verdrag Sch roefwormvlieg uitgeroeid Wegens plan tot wijziging van TT-circuit Evert Vermeer candidaat P.v.d.A.-voorzitterschap Strasstr via Zwitserland VANMORGEN IN DE VISHAL naar West-Duitsland I EN OP ZEE1 Provinciale Staten Noordholland Sovjet-lening aan Finland lAI/n ANEGANG 22 JAllU HAARLEM TEL 19743 f. 2.65 per potje DINSDAG 25 JANUARI 1955 99 99 Op de heden te Utrecht gehouden bui tengewone algemene vergadering van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuin dersband heeft de voorzitter, de heer C. G. A. Mertens, in zijn openingsrede het woord gevoerd over onder meer de melkprijs. „Er zijn aanwijzingen, dat het aandeel van de landbouw in het nationale inko men de laatste tijd dalende is; dit alleen zou reeds voldoende zijn, om ae grote be zorgdheid te verklaren die in landbouw- kringen bestaat, maar sinds de regerings beslissing betreffende de nieuwe melkprijs is deze bezorgdheid overgegaan in een grote ongerustheid", zei de heer Mertens. Door de regeringsbeslissing en haar ge volgen is het vertrouwen van de georgani seerde landbouw in de regering vrij ernstig geschokt. Het lijkt wel of de regering de consequenties niet aandurft, die toch eigenlijk het gevolg zijn van het tot nu toe gevoerde landbouwbeleid, waarbij een re delijk bestaan werd gegarandeerd aan de werkers op de goedgeleide, sociaal-econo- misch-verantwoorde bedrijven. Hoewel lang niet altijd overeenstemming werd be reikt over bijvoorbeeld garantieprijzen van bepaalde producten, moet toch worden er kend, dat het gevoerde beleid in het al gemeen bevredigde. De gegeven garanties hebben tot op heden weinig nadelige ge volgen voor de overheid opgeleverd. Nu er echter gerede kans bestaat,t dat de ver hoging van de melkprijs geld zal kosten aan de regering, toont deze zich plotseling niet meer daartoe bereid, in de mate waarin dit redelijkerwijs door de land bouw verwacht mocht worden. De hier door ontstane onrust is nog versterkt door de manier waarop het Nederlandse pu bliek heeft gereageerd op de aangekondig de vernoging van de melkprijs. Het is vol komen begrijpelijk, aldus de spreker, dat een plotselinge prijsverhoging van een be langrijk voedingsmiddel aanleiding geeft tot verzet. Het zou dan ook naar sprekers mening verstandiger zijn geweest van de regering om de verhoging van de prijs van de consurnptiemelk op een tijdstip te laten ingaan, dat gelijk viel met een algemene prijs- of loonsverhoging. Tevens zou een betere voorlichting hier kalmerend hebben gewerkt. Maar wat ons het meest heeft gegriefd, aldus de heer Mertens, is wel dit, dat het niet-agrarische volksdeel op allerlei wijze heeft blijk gegeven van grote ontstemming, zonde*- dat daarbij in het algemeen onder scheid werd gemaakt in de verhoging var. de melkprijs voor wat betref: dat wat de veehouder ontvangt en dat de de consu ment moet betalen. Hét rumoer rond de verhooing van de melkprijs zou wel een aanwijzing kunnen zijn dat het Nederlandse volk niet bereid is de kostprijs plus een redelijke onder nemerswinst te betalen voor producten, welke door de Nederlandse agrariër woor den opgeleverd. Jarenlang heeft de Neder - CAïRO (Reuter-AFP) Turkije heeft de Egyptische regering officieel uitgeno digd tot het verdedigingsverdrag, dat Tur kije met Irak wil sluiten, toe te treden, maar Egypte heeft dit voorstel van de hand gewezen. De conferentie van Arabische eerste- ministers te Cairo eindigt Vrijdag. Irak zaï twee speciale afgevaardigden sturen. Volgens diplomatieke kringen hebben de delegaties van de Libanon en Jordanië verklaard, dat naar haar mening Irak niet het Arabische verdrag heeft geschonden door een overeenkomst met Turkije te overwegen. Zaterdagmorgen is officieel vastgesteld, dat, in goed tien maanden tijd, de voor de veeteelt zeer schadelijke schroefwormvlieg op Curagao is uitgeroeid. De schroef- wormvlieg heeft de gewoonte eitjes te leg gen in wonden van levende dieren. De jonge vliegjes voeden zich met het levende vlees en de aldus geïnfecteerde wonden woekeren onderhuids door tot de dood van het dier er op volgt. Op Curagao viel jaar lijks meer dan een derde van de geiten stapel, de belangrijkste veeteelt op het eiland, aan dit vliegje ten slachtoffer. De schroefwormvlieg komt in Amerika voor van de Zuidelijke staten in het Noorden tot het Noorden van Argentinië. In de laboratoria van het Amerikaanse departement van Landbouw te Washing ton onderzocht men langdurig de mogelijk heden tot bestrijding van dit uiterst scha delijke vliegje. De volgende stap was een proefneming op beperkte schaal in de praktijk. Men wist in Washington, dat in de Nederlandse Antillen de schroefwormvlieg op ernstige wijze huishield. Het oog viel dan ook voor deze proef op Curagao en aangezien de eilandelijke autoriteiten zeer wel oren had den naar dit voorstel werd in Maart 1954 begonnen met het loslaten van grote hoe veelheden gesteriliseerde marine tj es- schroefwormvliegen boven Curagao. Het resultaat was bijna verbluffend: na enkele maanden experimenteren werd per 1 Augustus serieus met de proef begonnen en per 1 October bleek reeds, dat de plaag onmiskenbaar was afgenomen. Na 1 No vember werd geen geïnfecteerd dier meer aangetroffen en per 31 December werd de proef beëindigd. De gesteriliseerde manne tjes hadden de gezonde mannetjes volko men verdrongen en het uitblijven van kroost had de schroefwormvlieg in enkele maanden doen uitsterven. De totale kosten van het experiment op Curagao betaald door het depar tement van Landbouw der V. S. be droegen ruim 100.000 dollar. Binnenkort zal men de proef in Florida op veel gro tere schaal herhalen. Bij de proefneming op Curagao werden de gesteriliseerde man- netjesvliegen per vliegtuig uitgewor pen. Medewerking hiertoe verleenden de K.L.M. en de Curagaose Aero Club. In Maart begon men met het uitwerpen van 52.000 vliegen, gevolgd door wekelijks 100 per vierkante mijl, wat bij een oppervlakte van 170 mijl een totaal van 17.000 is. Per 1 Augustus werd dit aantal verdubbeld en per 1 September nog eens, zodat in to taal ongeveer 100.000 vliegen werden los gelaten. De kans, dat Curogao opnieuw ge- infecteerde wordt is gering, te meer daar maatregelen hiertegen worden genomen. lands* consument niet gemerkt, dat onder andere de melk in wezen duurder was. dan wat hii er voor betaalde. De regering heeft in het verleden niet de veehouder, maar de consument gesteund door vrij hoge sub sidies. Nu de verhogingen niet meer door subsidies worden opgevangen, valt als het ware het scherm weg en ziet de consu ment plotseling de werkelijkheid; en het is nu de reactie daarop, die ons in hoge mate verontrust. De georganiseerde landbouw zal moeten zorgen voor een goed ingericht en slag vaardig voorlichtingsapparaat, waardoor het mogelijk wordt gemaakt, het Neder landse volk wat meer begrip bij te bren gen over de werkelijke situatie en positie van de Nederlandse landbouw. Drie P.v.d.A.-raadsleden van Beilen hadden de burgemeester van Beilen ver zocht een spoedvergadering bijeen te roe pen met het oog op het plan, de T.T.- races in de toekomst op een circuit binnen de gemeente Assen te houden. Deze raads leden achten het van het grootste belang, dat de T.T.-races voor de gemeente Beilen behouden blijven. Verscheidene Beiier raadsleden betoog den, dat veel ingezetenen door het besluit van Assen belangrijke inkomsten moeten derven. Er werd een bruto totaal bedrag genoemd van f 200.000. De heer Nortier had destijds gezegd, dat een baan van 12 kilometer het meest ge schikt was, terwijl Assen nu een baan van acht km had geprojecteerd. De burge meester zei, dat hij enkele weken geleden bij geruchte van het onderhavige plan kennis gekregen had. Ook hij was diep teleurgesteld door de houding van de ge meente Assen. Na discussie werd besloten aan Gedepu teerde Statgn te vragen, het raadsbesluit van Assen niet goed te keuren. Verder zal contact worden gezocht met de T.T.-com- missie. De verkiezing van een nieuwe voorzit ter van de Partij_ van de Arbeid, als op volger van de heer Kooos Vorrink, die in verband met zijn gezondheidstoestand geen nieuwe candidatuur kan aanvaarden, vormt een der hoofdpunten van het con gres, dat de Partij van de Arbeid op 22, 23 en 24 Februari in de Stadsgehoorzaal te Leiden zal houden. Nadat de afdelingen gelegenheid hebben gehad candidaten voor deze vacature aan te wijzen, heeft het par tijbestuur overeenkomstig de statuten be sloten dat uit de gestelde candidaten het congres zal worden aanbevolen de heer E. Vermeer, lid van de Tweede Kamer, te steunen. Een ruime afvaardiging van zusterpar tijen uit het buitenland wordt verwacht. Het is zeer waarschijnlijk, dat de politieke leider van de Britse socialisten, de oud minister-president Clement Attlee, het congres van de Partij van de Arbeid zal toespreken. PARADISE, Nova Srotia (Reuter) Otto Strasser, vroeger één van de naaste medewerkers van Hitier, heeft verklaard dat hij zich over ongeveer een week per vliegtuig naar Zwitserland zou begeven en dat hij hoopt later naar Duitsland terug te keren. Hij zei dankbaar te zijn, dat Zwitser land hem een visum had verstrekt op voor waarde dat hg zich niet met politiek zal bemoeien. Zijn vrouw en dochter wónen op het ogenblik in de buurt van Zürich. Strasser zei dat hij zou reizen als ..sta tenloze", hoewel hij weer in het bezit is ge steld van zijn Duitse staatsburgerschap, dat hem door Hitler was afgenomen toen hij met de nazi's had gebroken. Hij zei dat hjj zijn nieuwe Duitse paspoort nog niet had ontvangen. In West-Duitse regerings kringen werd verklaard dat zijn aanvrage voor een paspoort „nog in studie is". In een te Amsterdam gehouden verga dering van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers heeft de voorzitter, de heer P. C. Zanen, verklaard dat van een volledige bezetting van de bedrijven in 1954 geen sprake is geweest. Veel mate rieel heeft buiten bedrijf gestaan en het aantal'bedrijfsuren per jaar per machine was aanmerkelijk lager dan in 1953. Deze onderbezetting is volgens de heer Zanen veroorzaakt door de geringe hoeveelheid werk door de overheid aan de markt ge bracht. Vooral in het centrum en in het Westen van het land is zeer weinig nieuw werk aanbesteed in 1954. Uit informaties was de heer Zanen ge bleken, dat de uitvoering van nieuwe wer ken voor het rijk wordt afgeremd door de vele instanties, die zich hebben bezig te telingenhulp te steunen. De werkgevers zijn niet achtergebleven, evenmin het rijk. Gedeputeerde Staten menen, dat een be drag beschikbaar gesteld moet worden. Spreker deelde de heer De Jong mee, dat bij het beschikbaar stellen van een bedrag geval voor geval bekeken moet worden. Het is niet mogelijk een lijn aan te geven. Na repliek werd het voorstel aangeno men met de stemmen van de communisten tegen. In de heden gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland is in de vacatu-re-dr. P. E. M. Teenstra be noemd tot eerste-geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch te Bakkum, mej. J. A. Kloosterman, thans in gelijke functie werkzaam aan het Pro vinciaal Ziekenhuis te Medemblik. Laatst genoemd ziekenhuis zal in de toekomst worden opgeheven. Tot die tijd zal het als een onderdeel van het ziekenhuis „Duinen bosch" worden aangemerkt. Gedeputeerde Staten vroegen de Staten machtiging de verbetering van de zwakke gedeelten van de dijken van de polder de Eendragt op Texel voorlopig bij wijze van voorschot uit de provinciale kas te finan cieren. De heer L a n s e r (Comm.) juichte het toe, dat de provincie snel ingegrepen heeft na de stormen in de vorige maand. Toch wordt er nog niet snel genoeg gewerkt en volgens spreker had het rijk hogere cre- dieten moeten beschikbaar stellen. Het rijk besteedt echter aandacht aan een an dere „verdediging", namelijk die van het land. Dat betreurde de heer Lanser zeer en hij hoopte, dat hierin verandering komt. De heer De Vries (Arbeid) herinner de aan de ramp van 1953; er is gezegd, dat een stormvloed als toen eens in de drie honderd jaar voorkomt. Gebleken is ech ter in December j.l., dat men op zijn hoede moet zijn, want opnieuw is de kust van Texel bedreigd. Met veel moeite is de dijk behouden. Spreker is onder de indruk gé- komen van hetgeen de Provinciale Water staat na de stormen heeft gepresteerd en bracht de dienst daarvoor hulde. Eijerland is door het oog van de naald gekropen en als er niet voortgegaan wordt met herstel, dan blijft er gevaar op Texel dreigen. Spreker vroeg inlichtingen over de toe stand bij de Hondsbossche Zeewering en zeide tenslotte aceoord te gaan met het beleid van Gedeputeerde Staten. De heer Gortzak (Comm.) beval het treffen van afdoende maatregelen op korte termijn aan. Gedeputeerde Blaauwboer (V.V.D.) deelde mee. dat het college in de vergade ring van Februari een nieuw inzicht van de stand van zaken zal geven en welke werken uitgevoerd zullen worden.De rijks waterstaat onderzoekt thans de mogelijk heid de zeewering op Texel aan de Noord zijde binnenwaarts aan te brengen. Het staat nog niet vast wat er zal gebeuren en het is dus niet bekend of de vuurtoren zal verdwijnen. Zolang de duinenrij in stand blijft is er voor Eijerland geen gevaar te duchten. Spreker merkte op, dat de dijken zich goed gehouden hebben. Het rijk heeft een zwakke-plekken-plan opgesteld en een bedrag van 30.000.000 uitgetrokken. In dien aan de dijken op Texel gewerkt wordt door het rijk zal de provincie gelijktijdig de dijken verzwaren. Door de stormvloe den is het strand bezuiden de Hondsbos sche Zeewering zodanig verlaagd, dat de paalrij, dienende tot steun van de in 1953 gemaakte duinvoetverdediging over onge veer 100 meter lengte, voorover gekomen is. De aansluitende bazaltglooiïng is ont- grond en verzwakt. Het voorstel van Gedeputeerde Staten werd aanvaard. Vluchtelingenhulp Gedeputeerde Staten vroegen machti ging goed te vinden, het bedrag, dat door leden van het provinciaal personeel voor de nationale hulpactie ten bate van de vluchtelingen is bijeengebracht, belopende in totaal 3.353.73 ten behoeve van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 met een gelijk bedrag ten laste van de provinciale begroting aan te vullen. Mevrouw L i p s-0 d i n o t (Comm.) deelde mee, dat haar fractie geen behoefte heeft het voorstel te steunen. De heer De Jong (Prot groep), juicht de inzameling van harte toe, maar hii vroeg zich af of het wel juist is, dat de overheid bijdragen, die de vorm van een subsidie hebben, beschikbaar stelt. De heren Doek en Sajet (Arbeid* bevalen het voorstel aan Gedeputeerde Bouwman (K.V.P.) herinnerde er aan, dat werknemers een goede daad hebben verricht door de vluch- houden met de administratieve voorberei dingen en in sommige gevallen door moei lijkheden met de onteigeningen van de benodigde terreinen. De wegenbouwapparatuur in Nederland is van zodanige capaciteit, dat de uitvoe ring der werken vrijwel in een onbegrensd snel tempo kan geschieden. De opdracht gevers zullen hierbij wel rekening moeten houden met een spreiding van de verschil lende soorten wegsystemen. De arbeidsmarkt in het wegenbouwbe drijf is, aldus de heer Zanen, niet over spannen. In nagenoeg alle delen van het land is voldoende aanbod van arbeids krachten voor los werk. Tenslotte zei de heer Zanen dat sommige systemen onder het aanbestedingsstelsel vrijheidsbeperkingen en in zekere zin af vlakking van de concurrentie betekenen. Int dit laatste zag hij een ernstig gevaar voor de gehele aannemersstand. Elk aanbe stedingsstelsel moet zijn gebaseerd op de handhaving van de concurrentie. Dit spitst het vernuft en schept de mogelijk heid om door hard werken, zuinig beheer en goede organisatie vooruit te komen. Afvlakking van de concurrentie brengt af stomping van energie mede. HELSINKI (Reuter) De Sovjet-Unie heeft Finland een lening van 40 millioen roebel in goud toegestaan, volgens een overeenkomst, die te Moskou is onder tekend. Het bedrag kan in een of meer termijnen gedurende de komende drie jaren worden opgenomen en moet in tien jaar in goud worden afgelost. Finland mag op deze lening ook Amerikaanse dollars of andere harde valuta opnemen, in welk geval de terugbetaling in die valuta zal kunnen geschieden. De rentevoet is vast gesteld op 2,5 percent per jaar. Vier loggers Vier loggers, de KW 129 met 132 kisten, de KW 45 met 130 kisten en veertig stuks kabeljauwen, de SCH 135 met 200 kisten en 70 stuks stijve kabeljauwen en de SCH 107 met 70 kisten vis, waren vanmorgen in IJmuiden aan de afslag. Er stonden 7000 kg tongen, 250 kisten schol en 60 kisten schelvis in de hal. Voorts waren er 110 stuks stijve kabeljauwen. Zelfde beeld Met minder variatie in de aanvoer, bleef het beeld ongeveer als gisteren. Schol haalde dezelfde prijzen, de tong moest het voor de enen en de slips met iets minder doen en schelvis haalde evenveel als gis teren. Voor de export Grote schol ging weg voor 25 tot 27, middel voor 26 tot 30, zetschol voor 41 tot 48 en schol I voor 41 tot 42. Grote tongen maakten 2.25, grootmiddel 2.05, halve pondjes 2.30 tot 2.35, tong I 2.30 tot 2.35 en slips f 2.15. Ook regels kabel jauw gingen voor de export weg en maak ten 100 tot 72. Kisten kabeljauw deden 120. Voor binnenland Binnenland kocht schol 2 voor 26 tot 27, schol 3 voor ƒ21. Braad ging weg voor 25 tot 26 en wijting voor 19 tot 20. Een beetje haring van Brenskens deed 15. Vertrokken IJM 57 Medan (verre visserij New Found- land), '74 Martha, 204 Verwachting, 226, 202, 206, 249, 78, 4, 11, 218,5, 7, 31, 272, 52, IJM 53 Heemstede; KW 26 Concordia, 24 Cornelis, 67 Noordster I, 168 Eendracht, 52 Vrouw Anna, 155 Arie, 166 De Gebroeders, 169 Aleida, 64 Elizabeth, 125 Petronella, 65 Willy Alida, 51 Prinses Margriet, 107 Jacoba, 108 Gebroeders, 7 De Arend, 128, 30, 12. 94. 21, 98, 72, 53, 62; SCH 9 Prinses Marijke, 117 Onderneming III, 21 Arie van der Zwan, 36 Jacoba Gesina; RO 2 Dolfijn, 29; AM 18, 16, 17, 26; WR 33, 34; BU 33; UK 176; TX 14; EH 8. Er is geen vissersvaartuig binnengekomen. Oudste boten Oudste trawlers zijn de „Allanwater" en „Vios" (van 14 Jan.); de „Batavia" (van 15 Jan.) en de „Bergen", „Bloemendaal", „Folderman" en de „Van Hattum" (allen van 19 Jan.). Oudste loggers zijn de KW 43 (van 13 Jan.); KW 141 (van 14 Jan.); KW 41, 23. 123, 73 (van 17 Jan.); KW 176, 70, 38, 40, 39, 48 (van 18 Jan.); Wiron 5, Wiron 3; KW 161, 169, 107, 175, 10, 91, 166, 162, 69. 74, 84, 37, 17, 140, 155, 126, 6, 104, 59, HD 87 en IJM 75 (allen van 19 Januari). Ledenvergadering De Nederlandse Zeevisgroothandel Ver eniging, voorheen de IJmuider Vishandel Vereniging te IJmuiden, houdt Vrijdag 28 Januari in het Cultureel Gebouw te IJmui den een buitengewone algemene leden vergadering. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering zal de heer dr. E. J. Tobi, Economisch Adviseur te 's-Graven- hage een lezing houden over het onder werp „Wat te doen tegen ongezonde con currentie in de zeevisgroothandel?". Voor de Woensdag Voor morgen komen de trawlers: „Post boy" (van 14 Jan.) met 700 kisten vis, waarvan 225 schelvis piepers, 220 kool en gul, 60 gestripte wijting, 160 dichte wij ting, 15 haring, 5 makreel, 15 stokkebit en 110 stuks stijve kabeljauw; de „Haarlem" (van 15 Jan.) met 800 kisten vis, waarvan 210 schelvis en piepers, 110 kabeljauw en blanke kool, 180 zwarte kool, 115 gestripte wijting, 40 dichte wijting, 60 haring, 45 makreel, 40 diversen en 40 stuks stijve kabeljauwen. Ook de Gelria (van 12 Jan.) is thuisvarende met ongeveer 600 kisten vis. Voor de Donderdag Voor de Donderdagmarkt is de trawler „Sumatra" (van Vrijdag 14 Jan.) bekend met 550 kisten vis, waarvan 130 schelvis, 180 koolvis en gul, 70 gestripte wijting, 100 dichte wijting, 50 radio, 10 makreel, 10 stokkebit en 40 stuks stijve kabel jauwen. Besommingen (13 dagen): IJm. 85 Wij- ker 18.800, 25 Flamingo 17.500, 62 Elie 15.110, VI. 77 Abraham 22.710, Sch. 117 14.100. Overige besommingen: VI. 83 9.770, 85 8.100, 166 8.480, IJm. 204 2.000, 14 9550, 129 11.700, 53 3.400, Kw. 95 9.100,78 8.850, 15 8.250, 9 9.650, 125 5.850, 156 3.380, 166 2.330, 108 3.920, 51 6.230, 169 2.900, 107 3.080, 16 4.920, 20 5,250, 75 4.100, 98 2.890, 53 1.550, 21 1.170, 94 2.630, 12 3.040, 72 2.180, IJm. 52 2.060, 11 3.400, 61 2.780, TX. 14 3.970, WR. 34 3.230, 66 3.300; Am. 18 3.740, 17 3.300, 26 3.020, BM. 66 2.400, RO. 29 1.760, HD. 125 2.240. DINSDAG 25 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „99 River Street." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 14 16.30 uur. VELSEN: Raadhuis. 14 uur: Openbare Vergadering Gemeenteraad. WOENSDAG 26 JANUARI IJMUIDEN: „Felison", 20 uur, zaal Heidestraat, ledenvergadering en film. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw. als Dinsdag. „PALVU", 20 uur, Rex: Toneeluitvoering Speeltuinvereniging „Heuvelwük", 20 u., Thalia: Feestavond. Christelijke Besturenbond „IJmuiden," 20 uur, Patronaatsgebouw: Filmavond. SANTPOORT: Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdhuis: Voordrachtsavond door Enny MolsDe Leeuwe. VELSEN: Raadhuis, 10—12 uur: Spreekuur Wet houder van Sociale Zaken. CLIPPER GRASLINNEN LAKENS van 6.90 nu 5.#ö ANTI-RHEUMA 2 PERS. FLANEL LAKEN van 5.^8 nu ..9.7 0 GROTE GRASLINNEN SLOPEN van 1.95 nu ....1 .97 ZWARE BADDOEKEN flinke maat 4 van 1.95 nu *A7 INTERLOCK DAMESHEMD of DIRECTOIRE alle maten 4 TQ van 1.98 nu 1 7 ZWAAR INTERL. HERENHEMD, PANT, of BORSTR. maten 5—7 Ofi van 4.90 nu ....**7 RESTANTEN ZWANENDONS DAMES-PYAMA mooi fantasiedessin van 16.75 nu 7.7/ 1 Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie MEISJE gevr. voor de ocht. uren. Mevr. Buys, Bredero- delaan 115 Bl'daal. Tel. 25592 ZELFST. WERKSTER gevr. voor enkele hele- of enkele halve dagen p. week. Mevr. Santman, Jan Kostelijklaan 22, Velserbeek. FLINKE WERKSTER gevr. voor Maandag-, Woensdag- Vrijdagmorgen 8.30—1.30 u. Mevr. de Vries, Litslaan 31 Santpoort St. (halte v. Da-" lenlaan, buslijn 8). SCHRIJFMACHINE te huur f 2 p. dag. Noteer even: Tel. no. 6125. Ruilen z. g. a. n. VICKY BROMFIETS voor motor. Velserduinweg 54, IJm.-0. WASMACHINES v.af f 2.50 p. w. zonder vooruitbetaling Hartendorp. Gen Cronjéstr. 43, H'lem. Kruidbergerweg il. Santpoort-D. WONINGRUIL. Aangeb. ka mer en suite, 3 sl.k. vaste wast. vrij uitz. f 7.30 per w. Ruilen voor woning, liefst omg. halte Zeeweg of Drie huis. Hogere huur geen be zwaar. Inl. Platanenstr. 45. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet- Textielhandel J H. Oester^ holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis. Tel. 5084. WIST U dat als u 's morgens uw kapotte kousen brengt, u ze 's middags keurig en voordelig gerepareerd weer terug kunt halen? Elke 25ste reparatie gratis, bovendien uw IJmond-zegels. Ons adres Beusekom, Kr. Wilhelmstr. IJmuiden. ZOEKT UW VOORDEEL! Door wijziging der omzetbe lasting en verminderde cal culatie organiseren wij ge durende een week een re cord reductie verkoop van alle herencostuums. demi's, regenjassen en kinderpakjes en een special^ pantalon re clameverkoop." Klumpers' Kledinghuis, Rijksstraatweg 39, H.-N. hoek Zaanenlaan. RUILEN: 1 pers. ledikant m. spiraal voor opklapbed. Adr. te vern. bur. v. d. blad. RUILEN: Flat 4 kamers voor huis met tuin, onversch. waar. L. Benning, Moerberg- plantsoen 73. WONINGRUIL. Aangeb. vr. huis bev. v. en achterkam., keuken, 3 sl.k. badk. en zol der. Gevr. grotere woning m. ruime zolder, huur tot f 50. Omg. Santp., Driehuis. Inl. Kerkerinklaan 6, Santp. LOMPEN. METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel 5852. 1 pers. OPKLAPBED te k. gevr. m. of z. ombouw en te koop: electr. wasmachine. Prijs f 20. Daltonstraat 25, IJmuiden. Dank zij het feit, dat koffie-extract- poedcr thans ook is vrijgesteld van omzetbelasting (op bonenkoffic was de omzetbelasting al enige jaren vervallen), hebben wij de prijs van Douwc Egberts Moccona nu kunnen verlagen tot voldoende voor koppen. 'Tien waarde punten in bet deksel) Vraag vandaag nog Uw winkelier om Moccona. Het is zo'n gemak, om steeds een potje Moccona bij de hand te hebbenen het gebruik is nu nóg voordeliger geworden! Een theelepel Moccona in het kopje heet water bijgieten melk en suiker toevoegen en in een oog wenk geniet U van een kop lekkere koffie. Echte Douwc Egberts koffie, pittig en volgcurig! Moccona SANTPOORT. Zelfbewoning Middenstandswoningen f 15.500, Premie f 1000. Hy potheek beschikbaar. Inl. J. Bais, Da Costalaan 56, Drie huis. Tel. 5686. KAPTEIN MOBYLETTE als nieuw te koop wegens ver- trek. Te zien 's avonds na 6 V PLAATSGEBR goed uur Zaanenlaan 74, H.-N. onderh. dressoir te koop f 2o dam. mantel m. 42 f 17.50. 1 j pr. dam.schoenen zw. suède Prima PFAFF HAXDNAAI- m. 39 f 17.50. Groeneweg 50. MACHINE te k. Spieghel- IJmuiden. 1 laan 23, Driehuis. TE KOOP AGB. gashaard 12 staafs, 1 jaar oud f 200, Phi lips radio m. ingebouwde pick-up. Brieven L 3552. AQUARIUM 100 x 40 x 50 met vis, planten, tafel enz. Aangeboden pr. billijk. Pla tanenstr. 9, IJmuiden Oost MOTOR te koop, 500 c.c„ 2 cyl. voortel, achter zw. arm en electr. motor 3/10 p.k. 220 volt. Wijkcroogstr. 8, Vel- sen-Noord. TE KOOP: 1 pers. houten ledikant met spiraalmatras z. g. a. n. Trompstraat 41. SCHRIJFTAFEL te koop, in zeer goede staat met kastjes laden en opstand, tegen elk aann. bod. Adres te verne men bur. v. d. blad. JONGE BRAADHANEN te koop. Poulardes. B. Ensche- déstraat 8, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3