Londen streeft naar staking der gevechten om Formosa Formosa-resolutie stuit op verzet in de Senaat Weerbericht Volgens Attlee mengen V.S. zich in een burgeroorlog Amerikaanse zevende vloot gereed voor de evacuatie Belgische schoolstrijd in een nieuwe periode van spanning Mijn moeilijkste probleem," zegt Sir Anthony Veldonderzoek door studenten in Nw Guinea? Het woord is aan Felle debatten over presidentiële bevoegdheden jegens kusteilanden Scherm van vliegtuigen tijdelijk in de richting van Tatsjen verschoven Generaal Mac Arthur wil de oorlog afschaffen Arabische landen laten Irak alleen staan Belgische kinderbeulen stonden terecht Hoever zal de regering gaan? it P II laJs Onbehagen Contact met India IS Griekse wapensmokkelaars bij Cyprus aangehouden Ir. J. J. de Bruin van P.E.N. overleden Internationaal toezicht op de bewapening geen vereiste Premiers besluiten zich niet buiten Liga te binden Strafproces aanleiding tot hervormingen De „Katingo" nog niet vlot Frans-Tunesisch overleg in Parijs hervat Weerrapport 6 6 w 5 2 6 2 5 zo 2 z -1 0 zo 2 -6 zo 2 1 2 69e JAARGANG No 170 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295* Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 27 JANUARI 1955 v IJmuider Courant v e l s e r Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 '(Van onze correspondent in Londen) IN HET THANS VERSCHERPTE CONFLICT tussen de Verenigde Staten en communistisch China houdt de wereld meer dan ooit het oog op Groot-Brit- tannië gericht omdat het vooral als deel van het Britse Gemenebest de aan gewezen bemiddelaar lijkt, temeer daar Londen al zo lang de realiteit van het regiem van Peking door middel van een demonstratieve diplomatieke erkenning heeft aanvaard. Het ligt in de lijn van de Britse kalmeringspolitiek na de wapen stilstand in Indo-China ook het smeulende vuur rond Formosa te helpen uit doven. Sir Anthony Eden bevestigde dit toen hij gistermiddag in het Lagerhuis, ge ïnterpelleerd door de oppositieleider Attlee, verklaarde dat de Britse regering streeft naar vrede in het Verre Oosten. Er wordt langs verschillende kanalen in deze richting gewerkt. De toestand rond Formosa behoort volgens Sir Anthony tot de moeilijkste, die hij ooit heeft gekend. Ons doel is, zo zeide hij, rechtshandelingen onmiddellijk te doen staken. de ge- Attlee, die na hem sprak, verklaarde onder instemming van de Labour-fractie dat hij de actie van de Amerikaanse re gering beschouwde als een inmenging in een burgeroorlog. De remedie was China's opneming in de UNO. Sir Anthony zeide, dat met geweld geen oplossing kan worden bereikt, doch alleen door middel van geduldige onderhande lingen. De Britse regering staat voort durend in nauw contact met Washington en met de landen van het Britse Gemene best, in het bijzonder met Nieuw Zeeland, dat het voorzitterschap Van de Veilig heidsraad bekleedt. De Chinese aanvallen worden vergezeld door een steeds luidere eis om Formosa aan de communisten over te dragen. Wil hebben er daarom bij alle betrok kenen op aangedrongen de strijd te staken en daardoor een uitbreiding van het con flict te voorkomen. Volgens Sir Anthony had president Eisenhower opnieuw de nadruk gelegd op het defensieve karakter van de tussen Washington en Tsjang Kai Tsjek getroffen regeling. Hij begreep echter de gevoelens van Peking-China ten opzichte van de kusteilanden. Dit probleem kan echter vreedzaam worden opgelost indien alle erbij betrokkenen daartoe bereid zijn. Sir Anthony herinnerde er aan dat Formosa in deze eeuw nooit deel heeft uitgemaakt van China. De kusteilanden daarentegen beschouwen wij wel als een deel van het vasteland en wij mogen deze eilanden niet (zoals Attlee gedaan had) in één adem met Formosa noemen. Attlee beschouwde de maatregel van Washington als een zuivere Amerikaanse actie en niet als een actie van de UNO. Toen Attlee. zinspeelde op toelating van Peking-China tot de UNO interrumpeerde Sir Anthony met de opmerking dat nie mand beter dan de Labour-regering weet wat de opneming van China in de UNO heeft vertraagd. Toen Attlee ontkennend het hoofd schudde zei Sir Anthony, dat het de Chinese aggressie in Korea was ge weest, zoals de Britse vertegenwoordiger in de UNO had verklaard toen Attlee aan het bewind was. Grotere problemen kun nen pas aan de orde komen nadat eerst de aanvallen worden gestaakt, alejus Sir Anthony. Over de situatie heerst in politieke kringen te Londen het nodige onbehagen door de nogal dubbelzinnige formulering van het Amerikaanse plan en de risico's, welke het ook voor Groot-Brittannië als lid van de UNO meebrengt. Men is ge neigd de strategische betekenis van For mosa voor het Westen te kleineren, al er kent men in zekere zin het Amerikaanse belang van het eiland als schakel in de buitenste verdedigingsgordel. Het wordt juist geacht dat Washington Peking on dubbelzinnig te kennen heeft gegeven hoever het kan gaan. Het gevaar op het ogenblik is echter dat China door provo catief optreden zal trachten het Westen te splitsen. Als werkelijke oplossing wordt in Lon den het denkbeeld gepropageerd van een onafhankelijk Formosa of verandering van Formosa in een trustgebied van de UNO. Nationalistisch China zou in dat geval haar aanspraken op het Chinese vaste land moeten opgeven en zijn permanente zetel in de Veiligheidsraad aan Peking dienen af te staan, doch zijn lidmaatschap van de UNO kunnen behouden. Een an dere suggestie is de bevolking van For mosa door een vrije stemming zelf over zijn lot te laten beslissen. Sir Anthony's politiek is, zoals elders, stap voor stap te werk te gaan. Slechts na In Hollartdia is dezer dagen aangekomen de directeur van het Volkenkundig Insti tuut in Utrecht en hoogleraar in de eth- nologie aan de universiteit in Utrecht, prof. dr. H. Th. Fisher. Dr. Fisher onderzoekt in Nieuw-Guinea de mogelijkheid voor stu denten in de sociale wetenschappen daar te lande practisch werk te verrichten. Het plan houdt in dat, indien prof. Fisher dit te verwezenlijken acht, de studenten een jaar in Nieuw-Guinea verblijven voor het doen van veldonderzoek, voordat zij hun studie in Nederland voltooien. Prof. Fisher zal 11 Februari naar Nederland terug keren. een wapenstilstand aldus luidt de Britse opvatting kan er over constructieve plannen worden gepraat. (Reuter/AFP) Krisjna Menon, de voornaamste diplomatieke raadsman van premier Nehroe van India en permanent vertegenwoordiger van India bij de UNO, die zich voor enkele dagen in Londen be vindt, heeft Sir Anthony bezocht. Volgens politieke waarnemers hebben Menon en Sir Anthony over de toestand in het Verre Oosten gesproken. Deze waarnemers me nen te weten dat de Hoge Commissaris van India in Londen, mevrouw Vijaya Laksjmi Pandit eveneens met Sir Anthony over de kwestie Formosa heeft gesproken. Uit gewoonlijk welingelichte UNO- kringen te New York wordt vernomen, dat de Veiligheidsraad waarschijnlijk be gin volgende week bijeen zal komen ter bespreking van een staken van het vuren in de Straat van Formosa. 299c JAARGANG No 17 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening ST73107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S H o r a t i u s Mensen noch goden noch boek winkels staan dichters toe, mid delmatig te zijn. In de raadszaal van het gemeentehuis aan de Javastraat te Den Haag is Woensdag avond voor de eerste maal de door het Prins Bernhardfonds ingestelde Martinus Nijhoffprijs uitgereikt. Prinses Beatrix woonde de plechtigheid bij. Men ziet haar hier met Aleida G. Schot en Bertus van Lier aan wie de prijs was toegekend. WASHINGTON (Un. Press) Beide machtige commissies uit de Amerikaanse Senaat, die voor buitenlandse zaken en voor de gewapende strijdkrachten hebben met 27 tegen 2 gestemd voor het geven van bijzondere bevoegdheden aan presi dent Eisenhower om nationalistisch For mosa te verdedigen bij een communistische invasie. Doch onmiddellijk na deze gunstige stemming is er in de Senaat een fel debat losgebroken over het onderdeel van de presidentiële boodschap, waarin wordt ge zegd, dat de president de Amerikaanse strijdkrachten kan bevelen ieder eiland, van waaruit een invasie op Formosa kan worden ondernomen, te verdedigen. Verscheidene senatoren dienden amen dementen in waarbij de eilanden Quemoy en Matsu werden uitgezonderd. Een sena tor was bijvoorbeeld van mening, dat de verdediging van deze eilanden zeker tot oorlog zou leiden. Twee democratische senatoren hebben aangekondigd tegen te zullen stemmen, wanneer deze resolutie in Henaalde onderdelen niet zal worden her zien. Woensdagmorgen brak op de rijksweg Hengelo-Oldenzaal het chassis van een vracht wagen met vis, die op weg was naar Cuxhaven in Duitsland. De vrachtwagen was geladen met tien ton haring, die al spoedig over de weg „zwom". Urenlang heeft men er over gedaan om de duizenden haringen over te laden in een andere wagen, die juist uit Cuxhaven terugkeerde. TAIPEH (Reuter/AFP) In de Formo- saanse hoofdstad Taipeh verluidt dat de Amerikaanse zevende vloot de laatste hand legt aan de voorbereidingen tot het weg voeren van nationallstisch-Chinese militai ren en burgers van de groep der Tatsjen- ellanden. Van nationalistische militaire z\j- de wordt vernomen dat de eenheden der nationalistische vloot volledig gereed zjjn voor haar aandeel in de evacuatie, die naar men verwacht nog deze week zal beginnen. Volgens het communistische persbureau „Nieuw China" bevinden zich thans vier vliegdekschepen bjj de Amerikaanse zeven de vloot in de wateren voor de Oost-Chinese kust, nabij de Tatsjen-eilanden. Drie hon derd toestellen zouden een machtsvertoon- vlucht nabjj de eilanden hebben gemaakt, zo verluidt in Taipeh. Verslaggevers en fotoreporters zullen de evacuatie-operatie aan boord van schepen verslaan. Naar verluidt heeft de nationa listische regering de Verenigde Staten mee gedeeld, dat zy volledig instemt met voor stellen om de eilanden te ontruimen. Bommenwerpers van de nationalistische luchtmacht hebben het onlangs door de communisten veroverde eiland Jikjangsjan gebombardeerd. Van Okinawa en de Philippijnen zijn Amerikaanse jachtbommenwerpers voor een tijdelijke missie naar Formosa vertrok ken. Andere Amerikaanse luchtmachteen heden in het Verre Oosten zullen naar Wes telijker gelegen bases worden verplaatst, „waarmede het vermogen der Amerikaanse luchtstrijdkrachten om elke plaats ter we reld, waar moeilijkheden ontstaan of drei gen te komen, snel te bereiken, wordt on derstreept", aldus een mededeling van het hoofdkwartier der Amtrikaanse lucht macht te Tokio. Militaire waarnemers te Hongkong me nen dat het „bijna zeker" moet worden ge acht, dat vliegtuigen en oorlogsschepen der Chinese communisten bjj de ontruimings operatie betrokken zullen geraken. Het nationalistisch-Chinese dagblad „Nieuws van China" meldt, dat het natio nalistisch-Chinese kabinet zich op een spoed-bijeenkomst met algemene stemmen heeft uitgesproken tegen een door de UNO geïnspireerd staken van het vuren in Straat van Formosa. NICOSIA (United Press) Een Britse torpedobootjager heeft een klein Grieks schip, dat heimelijk wapens naar Cyprus wilde vervoeren binnen de territoriale wa teren van de Britse kroonkolonie aangehou den en opgebracht naar de havenplaats Paphos. Naar verluidt zijn drie personen gearresteerd, onder wie Socrates Loizides, een Cypriotische politicus die enkele jaren geleden werd verbannen. Voigens een officiële bekendmaking had de politie onlangs aanwijzingen ontvangen dat pogingen zouden worden ondernomen wapens en ontploffingsmiddelen naar Cy prus te smokkelen. Een groep personen was voornemens de smokkelwaar nabij Pa phos in ontvangst te nemen. Volgens be richten uit Paphos kwam het smokkelschip van het Zuid-Griekse eiland Idhra. Vjjftig inwoners van Paphos zouden zijn verhoord. Op 26 Januari is geheel onverwacht in de leeftijd van 52 jaar overleden de heer ir. J. J. de Bruin, werkzaam als hoofd ingenieur bij de centrale Velsen van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noordhol land. De begrafenis zal plaats hebben op Za terdag 29 Januari om twaalf uur, op de begraafplaats Oud Eikenduinen in Den Haag. De leiders in de Senaat waren echter van mening, dat de resolutie tegen Zater dag met een overweldigende meerderheid zal worden aangenomen. De twee senatoren Wayne Morse (onaf hankelijk) en William Langer (democraat) die in de commissies reeds tegen de reso lutie hadden gestemd, hielden bij het debat in de Senaat verhitte redevoeringen. Se nator Morse noemde de resolutie „kwasi wetgeving", die een preventieve oorlog aanmoedigt. Hij beschuldigde admiraal Radford, de voorzitter van de chefs van staven deze stap aan te moedigen. In een vlammende antwoordrede noemde de lei der van de republikeinse fractie senator Knowland de woorden van zijn collega Morse een schande voor het land. Het ge volg zou een Russische aanval op de ze vende vloot kunnen zijn, die in de Straat van Formosa de wacht houdt. Senator Margaret Chase Smith noemde het een ramp voor de Verenigde Staten, wanneer de Senaat niet spoedig en met een overweldigende meerderheid de reso lutie van Eisenhower zou bekrachtigen. De democratische senatoren Humphrey en Kefauver dienden enkele amendementen in inzake de eilanden Quemoy en Matsu, die volgens hen uit de Amerikaanse de- fcnsielijn zouden moeten worden verwij derd. Verder waren zij van oordeel, dat de UNO een kans zou moeten krijgen om een wapenstilstand uit te werken tussen beide China's. Men verwacht, dat 8 tot 10 senatoren tegen de resolutie zullen stemmen. De Amerikaanse minister van Defensie Charles E. Wilson heeft verklaard dat de crisis Formosa „niet meer dan een rimpel tje in de zee is en geen reden om de voor genomen vermindering van de mankracht van de Amerikaanse strijdkrachten op te geven." Wilson deelde dit aan de commis sie voor de strijdkrachten van het Huis van Afgevaardigden mede, nadat Carl Vin son, voorzitter van die commissie, geop perd had dat de regering de voorgestelde besnoeiingen zou „afremmen". Het Witte Huis heeft bekend gemaakt dat president Eisenhower besloten heeft in de komende twee tot drie maanden dicht bij Washington te blijven, in uitzonde ringsgevallen zal hij meer dan twee uur vliegens van huis gaan maar dan ten hoog ste een nacht wegblijven. De president, aldus perschef James Hagerty, heeft dat besluit genomen, omdat hij de beraadsla gingen in de Senaat en het Huis van nabij wil volgen en omdat hii meent dat de toe stand in het Verre Oosten zijn aanwezig heid in Washington of de onmiddellijke omgeving daarvan vergt. LOS ANGELES (Reuter) Generaal Douglas Mac Arthur, een Amerikaanse oorlogsheld uit de tweede wereldoorlog, heeft op zijn 75ste verjaardag te Los Angeles gepleit voor afschaffing van de oorlog. De Verenigde Staten moeten zich als eerste bereid verklaren in samenwer king met de grote mogendheden van de wereld de oorlog af te schaffen". Mac Arthur verwerpt de leer van „wederzijdse paraatheid" en collectieve veiligheid. Ver der zeide hij, dat internationaal toezicht op de bewapening niet noodzakelijk een vereiste is voor de afschaffing van de oor log. De taak van de strijdkrachten zou de handhaving van de internationale orde worden. De militaire toestand rondom Formosa toont de zwakheid, die onafscheidelijk ver bonden is aan de theorie van collectieve veiligheid, aldus Mac Arthur. CAiRO (Reuter/AFP) Alle Arabische premiers die te Cairo in conferentie bijeen zijn, hebben goed gevonden dat hun lan den niet toetreden tot het Turks-Iraakse verdrag of enig ander defensief verbond buiten het inter-Arabische beveiligings verdrag. Men kwam voorts overeen de conferentie niet te sluiten alvorens zich te hebben uitgesproken over het Egyptische voorstel om het inter-Arabische collec tieve beveiligingsverdrag in werking te doen treden. Dit verdrag voorziet in een gemeenschappelijk opperbevel. De Iraakse delegatie heeft nog niet aan de beraadslagingen deelgenomen. De lei der der delegatie, oud-premier Djamali, zei bij aankomst te vertrouwen dat zijn delegatie tot volledige overeenstemming met de andere landen zal komen. Naar zijn mening kunnen de Arabische landen het niet zonder de hulp van buitenlandse troepen stellen. De Israëlische premier, Mosje Sjaret, heeft in het parlement te Jeruzalem ver klaard, dat het voorgestelde Turks-Iraakse verdrag de politieke en militaire krachts verhouding in het Midden-Oosten ten na dele van Israël wijzigt. Israël maakt bezwaar tegen het bewapenen van een Arabische staat, die Israël vijan dig gezind is, de staat van oorlog met Is raël handhaaft en een potentieel gevaar voor Israëls veiligheid vormt. (Van onze correspondent in Brussel) Woensdag ziin de zogenaamde opvoeders aan het rijksgesticht voor verwaarloosde kinderen te St. Hubert in de Ardennen tot gevangenisstraffen veroordeeld. Deze „op voeders" hebben zich schuldig gemaakt aan zware mishandeling. Sommigen van hen hebben minderjarige kinderen gesla gen met planken, waarin spijkers zaten, of dompelden de jongens met het hoofd in het water tot zij bewusteloos waren. De „opvoeders" worden allen ontslagen, ver oordeeld tot gevangenisstraffen van drie maanden tot een jaar, en tot een globale boete van 35.000 gulden. Het onderzoek in deze zaak is zeer moeilijk geweest omdat de directeur van het instituut niet vol doende inlichtingen gaf, zodat het gerecht niet precies heeft kunnen constateren voor hoeveel van dergelijke gevallen de „op voeders" individueel verantwoordelijk moesten worden gesteld. Verder werd re kening gehouden met hun vaderlands ge drag tijdens de bezetting. De meesten van hen zijn namelijk verdienstelijke verzets mannen geweest. Bovendien zegt de rech ter in zijn toelichting op het vonnis dat de opvoeders sterk gehandicapt werden door de overbevolking van het instituut van St. Hubert dat tweemaal zoveel „opvoeders" behoorde te tellen, gezien het aantal kin deren. Geen enkele van de 14 veroordeel den krijgt een voorwaardelijke straf, zij worden onmiddellijk opgesloten. Maanden lang heeft de Belgische opinie het proces met grote verontwaardiging gevolgd. In het algemeen is men van oordeel dat het vonnis veel te mild is. De minister van Justitie, senator Albert Lilar, zeide gisteren voor de Senaat dat de Belgische regeringen de verlaten en ver waarloosde jeugd niet hebben geholpen zoals het hoorde. Alle Belgen dienen een gewetensonderzoek in te stellen. Het pro bleem zal worden herzien en de methodes 'zullen worden hervormd. Een magistraat, die de schuldige direc teur te St. Hubert verving, heeft een rap port opgesteld dat als een basis van de hervorming zal dienen. Voorlopig zal het bij Bergen aan Zee ge strande Panamese vrachtschip „Katingo" nog wel een veertien dagen als attractie voor de talloze kijkers kunnen dienen. Men hoopte Woensdag op een hoge wa terstand bij springtij, maar deze is door het uitblijven van een krachtige Westen wind onvoldoende geweest en beperkt ge bleven tot slechts 30 cm. boven de nor male vloedstand. Ook vandaag was er weinig wind, zodat men voorlopig afziet van een poging het schip vlot te brengen. Het wachten is nu op het volgende springtij, dat over veertien dagen zal optreden. (Van onze correspondent in Brussel) Het ziet er naar uit dat de schoolstrijd in België opnieuw zal losbarsten, zulks on danks de belangrijke tegemoetkoming van de regering-Van Acker inzake de salarissen. Er zijn namelijk nog vele punten waarop de katholieke vakbonden en de katholieke C.V.P. enerzijds, en de beide regeringspar tijen en de socialistische vakbonden ander zijds grondig van mening verschillen. Zo danig zelfs dat over het hele land een cam pagne van optochten en vergaderingen zal losbreken. De voornaamste punten van het conflict worden op het ogenblik druk besproken in de bij de schoolstrijd betrokken partijen, die elkander van kwade trouw beschuldi gen. Zo wordt de premier Van Acker er van beschuldigd dat hij op essentiële pun ten waarop hij een vergelijk en een school- vrede heeft laten doorschemeren zijn woord heeft gebroken. Wel heeft hij daar na opnieuw toezeggingen gedaan, maar deze keer aan de meest extreme vleugel van de socialistische en liberale partijen, die het katholiek onderwijs in België zou den wensen te vernietigen. Kortom, Van Acker krijgt een moeilijke tijd, want de schoolkwestie is in België steeds een pas sionele aangelegenheid geweest. Het ont werp van wet van de socialistische minis ter van Onderwijs inzake de organisatie van het onderwijs in België is bij de Twee de Kamer nog niet aanhangig gemaakt en ieder wacht op deze tekst om te weten tot waar de regering gaat in haar zogenaamde discriminatie-politiek tegenover het vrij katholiek onderwijs. Volgens sommige kranten zullen de ge meenten worden verplicht ook de ka tholieke gemeenten een bepaald percen tage van hun onderwijzers te betrekken uit de officiële kweekscholen voor onder wijzers. De schoolbestuurders van de ge meentelijke scholen zouden uitsluitend uit het officieel onderwijs mogen komen. De regering zou anderzijds haar subsidies aan de katholieke kweekscholen, het katholiek technisch en middelbaar onderwijs, beper ken tot de betaling der salarissen van het personeel, terwijl de subsidies van het on derhoud der scholen totaal zouden worden afgeschaft. PARIJS (United Press) De Frans- Tunesische besprekingen zijn hervat on der voorzitterschap van premier Mendès- France. Ook de Franse resident-generaal uit Tunis Boyer de la Tour neemt aan het overleg deel. Volgens welingelichte krin gen zou als eerste onderwerp het probleem van de contróle op het politieapparaat in Tunis ter tafel komen, wanneer Tunesie interne autonomie zal worden verleend. (van hedenmorgen 7 uur) toestand II Su Helsinki geheel bew. WZW 1 0,2 Stockholm geheel bew. WZW 2 0 Oslo onbewolkt ZO 2 -3 0 Kopenhagen mot sneeuw 1 0,1 Aberdeen zwaar bew. ZZW 3 0 Dublin regen ZZO - 0,1 Londen geheel bew. ONO 0,6 Amsterdam nevel 0 0 Brussel onbewolkt windstil 1 0 Nice zwaar bew. O 8 15 0 Berlijn nevel 4 Frankfort nevel 2 -3 0 München mist OZO 0 Zürich nevel 2 -2 - Genève nevel OZO - Locarno zwaar bew. ONO 2 -3 - Wenen nevel OZO 4 0 0 Innsbruck licht bew. OZO -4 0 Neerslag laatste 24 uur. noooooooco-ooorooooc RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Nu en dan opklaringen, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Over wegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Weinig ver andering in temperatuur. 28 Januari Zon op 8.30 uur, onder 17.21 uur. Maan op 9.44 uur, onder 23.18 uur. Maanstanden 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Donderdag 27 Januari Hoog water: 5.52 en 18.03 uur. Laag water: 1.34 en 13.51 uur. Vrüdag 28 Januari Hoog water: 6.27 en 18.40 uur. Laag water: 2.06 en 14.24 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1