VANMORGEN IN DE VISHAL 1EN OP ZEE Kerkdiensten In Velsen Noord werd stevige basis' Castricums raad gelegd voor damesclub „Full Speed Zij wi„tn gecn schJool. Visserij -varia Havenbenchten Training en bestuur voor elkaar DËSl krijgt visite van Amsterdam V Dr. Raimond spreekt over „ruimtevaart" Beverwijk Mannenkoor „IJmuiden in Hervormde kerk Castricum Heemskerk 1 -j j i l r ii c ij? boos op onderwijzers „Alcura" kwam in Santpoort met „Zo lang jij hij mij bent" H ockey-program m a Voor de „Greteling" Bonte avond voor katholieke jongeren „Oud-katholiek onder steuningsfonds" vergadert Gemeente komt scholen in exploitatiekosten tegemoet melk-boekhouding voeren Vakonderwijs aan zwakzinnigen Scheepvaart Burgerlijke Stand Verkiezingen voor de Rerste Kamer Kinderdienstcn ZATERDAG 2y JAMAKI 1955 1 i De voorbereiding «u het initiatief, dat vlevrouw A. Kröger-Boot uit Velsen-Noord heeft genomen om in de contreien van de lJmond en Kennemerland een damesvoet balclub op gang te brengen, hebben Vrij dagavond in haar vjoning aan de Starre- boschstraat 10 hun beslag gekregen in de damesvoetbalclub „Full Speed", een naam geving, die na vele suggesties ontstond. Een sigaret van een bepaald merk was er toevallig debet aan Mevrouw Kröger-Boot, die geheel alleen maar met steun van haar sportieve echtgenoot de taak had om de vijfen twintig in haar gezellige huiskamer verza melde jongedames hartelijk te begroeten en vervolgens de opzet van haar plannen bekend maakte, had het niet moeilijk. Goed doordacht en met geestdrift wijdde zij haar toekomstige en naar bleek even enthou siaste voetbalsportzusters in in de moge lijkheden om zonder voorbarig vlagvertoon tot een hechte organisatie te komen. Haar bezoek, vergezeld van mevr. E. A. v. d. Zwan-Boer, aan de woelige oprichtingsver gadering van „De Zeemeeuwen"-dames- voetbalclub in IJmuiden, had haar de over tuiging gegeven, dat de IJmuidense dames met een n,og vóór de oprichtingsvergade ring samengesteld elftal vpn vriendinnen, om Zondagmiddag al op „Schoonenberg" een damesvoetbal-„wedst.rijd" te gaan spe len, tè hard van stapel zijn gelopen. De sug gestie, die van mevr. Kröger was gekomen om beter samen te kunnen doen, aangezien versnippering minder sterk maakt, werd in IJmuiden van'de hand gewezen. Maar nu de zaken er zó voor stonden, voelde mevr, Kröger zich niet ontmoedigd, waarbij z\) zich gesterkt weet door het feit, dat op haar initiatief niet alleen leden zich meld den uit Velsen-Noord en Beverwijk, maar ook uit IJmuiden; dames, die de IJmuiden se vergadering ook evenzeer bijwoonden. De initiatiefneemster nam het niet zo ge makkelijk op. Zij vertelde haar aandachtig dames gehoor de opzet van de zaaltraining, waarmede al Maandagavond om kwart over zeven in het gymlokaal vand e RHBS in IJmuiden-Oost wordt begonnen voor die leden, die in IJmuiden wonen en die ook toegankelijk is voor de overige leden, van wie er zich totaal thans uit Velsen-Noord en Beverwijk zevenentwintig meldden. Woensdagavond wordt voor de „Noorder lingen" van kwart over negen af getraind in de gymzaal van de Da Costa-school aan de Noorderlaan, tot April elke weck. Begin Mei wordt dan de buitentraining of veldtrai- ning begonnen, waarbij de dames hopen over een terrein te kunnen beschikken. De zakelijke kant was eveneens onder het oog gezien. Een trainer kan uiteraard nog niet worden betaald en hier brengt de medewerking van de heren C. J. v. d. Zwan, de jeugdvoorzitter van de voetbalvereni ging „Waterloo" en J. Th. Kröger, de echt genoot van de initiatiefneemster en actief voetballer uitkomst. Eerstgenoemde, wiens vrouw al even geestdriftig 's. zal de oefen avonden in de RHBS als trainer verzorgen; de heer Kröger gaat de dames theoretisch en vooral mentaal voorbereiden in de Da Costaschool. Medegedeeld werd de Speeltijd van wed strijden, evenals de eerste Nederlandse Da mesvoetbalclub „Herbido" in Utrécht dit heeft voorgesteld, te bepalen op tweemaal een half uiir. Naar aanleiding van schrifte- De heer J. F Lodder, die Maandag afscheid neemt bij de HERA. „Alcura" heeft Vrijdagavond in het Jeugdhuis aan de Enschedélaa i haar reeks filmvoorstellingen voortgezet met ,.So lan ge Du da bist". Over deze uitnemende Duit se film, die doet herinneren aan de beste producten uit de glorietijd van de Duitse celluloidindustrie van de twintiger jaren hebben wij indertijd uitvoerig ons oordeel gegeven in „Erbij". We prezen haar toen om haar prachtige uitwerking van een ver rassende intrige en haar zuivere eigen schappen, die vooral in een fraaie karak tertekening bestaat van een van zichzelf vervuld filmregisseur, die aan zijn roem het geluk van een jong getrouwd meisje wil opofferen. Men ziet in de film het film bedrijf zelf in werking, hetgeen verhel derend mag werken ten opzichte van de kennis daaromtrent. Dat evenwel is niet de grote verdienste van „Zolang jij bij mij bent". Die schuilt in haar „human interest". Ze werd daardoor de sterkste Duitse film van na de oorlog. L.T.B. binnenkort veertig jaar De afdeling Beverwijk van de L.T.B. houdt op Dinsdag 1 Februari in het K.S.A.- gebouw een ledenvergadering, waarop on der meer de viering van het veertigjarig bestaan ter sprake zal komen. De algemeen secretaris mr. Vermeulen zal op deze avond een inleiding houden. Vrijdag 28 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Gretha Buser van Rotter dam. Mentor van Rotterdam. Dotterel van Rotterdam. Arcadia van Mantyluoto. Be- ninkust van Le Havre. Durward van Duin kerken. Möwe II van Vestervick. Honestas van Bougie. Antiorix van Ooorto. Fountains Abbey van Goole. Uni E van Gent. Roelf van Gdynia Rema van Bergoasa. Patria van Gothenburg. Maywood van Swansea. Gani- m^des van Bremen. Normandia van Go thenburg. Heimkehr van Norrköping. Vertrokken zijn: Niobe naar Rotterdam. Rien Teekman naar Surte. Gordias naar Hamburg. Att S naar Antwerpen. Noordstad naar Rotterdam. Theus naar Randes. Witte- kind naar Malmö. Zaanstroom naar Liver- Rool Prowess naar Londen. Jelö naar Oslo. 'ordsund naar St. Jean. Waria naar Rotter dam. Dotterel naar Rotterdam. Trinio naar Gothenburg. Hik contact met „Herbido" werd voorge steld voor wedstrijden gebruik te maken van „kidks" Uit de dames kwam het voorstel om mevr. Kröger-Boot tot voorzitster te be noemen, wat de instemïning van allen had. Een vlotte verkiezing stelde naast, haar als bestuursleden mevr. E. A. v. d. Zwan- Boer, die aan haar adres Broekhuyzen- straat 6, IJmuiden, eveneens gaarne aan meldingen inwacht, en de dames M. v. Mid den, T. Prins en K. Janson. De leeftijdsgrenzen voor voetballiefheb sters werden vastgesteld van 15 tot 35 jaar. Teneinde van een zaal voor binnentiai- ning verzekerd te zijn, aangezien die van de RHBS ministeriële goedkeuring vereist, zal de gymzaal van de Van Ossendorp- sehool voorlopig als noodhulp worden aan gehouden. Onder de dames deden allerlei kleuren combinaties voor de te kiezen kledij op geld, onder grote hilariteit overigens, tot dat de combinatie „geel-zwart" het won. Mevr. Kröger deelde nog mede, van de voetbalvereniging „Kinheim" aanzoek tot contact te hebben gekregen, dat dan zou moeten leiden in de richting van een sa mengaan. „Full Speed" achtte echter na enig beraad het gevraagde contact wel ge wenst, mede wegens de mogelijkheid van steun, doch besloten werd om voorlopig al thans „op eigen benen" de toekomst af te wachten. Weer en weder dienende, zullen Zondag de hockeyers aan de slag gaan, zowel let terlijk als figuurlijk. De heren van D.E.M. 1 krijgen Amster dam V op bezoek en zullen trachten de punten in Beverwijk te houden. Van de uitslag is niet veel te voorspellen na deze lange rustpauze. Het eerste elftal van de dames gaat naar Ever-Swift en zal bar moeten aanpakken, willen zij weer eens een overwinning be halen. Het overige programma is: Alliance III—DEM II (heren). D.E.M. IIIAlkmaar III (heren). Hermes III—DEM III (dames). Voor de vereniging „De Gieteling", de Heogoven-beambtenorganisatie. houdt dr. J. J. Raimond jr. een lezing, toegelicht met lantap-nV.aat-'-w en demonstraties, over „Ruimtevaart" op Vrijdag 4 Februari in de bovenzaal van het Veilinggebouw „Het Centrum" aan de Koningstraat te Bever wijk. De spreker, die vice-voorzitter is van de NederiandseVereniging voor Ruimtevaart, is van plan een overzicht te geven .van de huidige stand van zaken; zijn voordracht wordt toegelicht met lantaarnplaatjes. Het manoeuvreren in de wereldruimte zal aan de hand van proeven worden verduidelijkt. De katholieke rijpere jeugd te Castricum én Bakkum krijgt Zaterdag 26 Februari, in hotel Borst een bonte avond voorgezet. Hieraan verlenen medewerking de sopraan van Vrij en Blij, Nellie Rector, de pianist Dick Rector, het damesaccordeonduo The Matadors, de tenor Peter de Boorder. de telephaat Mr. Coverto en de band der ka tholieke Jongeren Beweging, welke laatste na afloop tevens de dansmuziek zal spelen. De avond begint om 20 uur. De afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" houdt Dinsdagavond in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw haar jaarvergadering, waarin behalve de gebruikelijke jaarstuk ken een bestuursverkiezing aan de orde zal zijn. De bestuursverkiezing betekent voor de afdeling het afscheid van haar voorzitter, de heer W. D. Wiljouw, die zich niet her kiesbaar kan stellen, en dan tevens zijn vijfentwintigjarig bestuurslidmaatschap van deze IJmuidense afdeling zal afsluiten. De agenda vermeldt voorts nog een be spreking over eventuele lezingavonden. Vóór 1 Maart van elk jaar stelt de raad het bedrag vast. dat per leerling voor de bijzondere scholen voor buitengewoon la ger onderwijs in dat jaar beschikbaar wordt gesteld ter bestrijding van de ex ploitatiekosten. In Velsen staat aan de Schaepmanlaan in Driehuis een bijzondere school voor re- gerings- en voogdijpupillen, die verpleegd worden in voor hen bestemde gestichten. Aangezien er geen overeenkomstige openbare school bestaat en dus de norm „kosten voor het gelijksoortig openbaar onderwijs" niet aanwezig is, dient als maat staf te worden genomen dat bedrag per leerling, dat voldoende moet worden ge acht voor de redelijke behoeften van een in normale omstandigheden verkerende school B. en W. menen dat de exploitatie van deze school voldoende verzekerd is door de beschikbaarstelling van een bedrag van 72.79 per leerling. In verband hiermede stellen zij de raad voor, zijn goedkeuring hieraan te hechten. Een soortgelijke tegemoetkoming, waar van de bedragen enigszins anders liggen, zal ook voor de openbare B.L.O.-school worden vastgesteld. Ook voor de openbare lagere scholen voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uit gebreid lager onderwens wordt een bedrag per leerling vastgesteld. Dit dient echter te geschieden in verband met het doen van uitkeringen aan de over eenkomstige bijzondere scholen, ingevolge artikel 101 van de wet. waarin de maxi male gemeentelijke vergoeding in de ex ploitatiekosten van deze scholen over dat jaar wordt gebaseerd op het bedoelde be drag. In de meeste van de 80 Nederlandse ge meenten waar de schooljeugd in de ge legenheid wordt gesteld melk tg gebruiken tijdens de schooluren, is de prijs ciie de ouders voor deze melk moeten betalen, dezelfde als die van de normale losse melk. Er zijn echter bijkomende kosten, circa 12 cent per liter, van welk bedrag de helft door de gemeente en het resterende ge deelte door het schoolmelkcomité wordt betaald. In feite is deze regeling landelijk, doch in de raadsvergadering van Donderdag heeft wethouder P. de Vries (KVP), die tevens voorzitter van het Castricums melk- comité is, verteld, dat deze landelijke regeling in Castricum niet gevolgd kon worden, omdat de leerkrachten van de scholen die aanvankelijk, evenals elders, de administratie zouden voeren, deze werk zaamheden nu eenstemmig hebben afge wezen. Hierdoor moest het comité een af zonderlijke regeling treffen; de slijters voeren nu de administratie, doch voelden er weinig voor dit voor niets te doen De raad sprak over deze gang van zaken en speciaal over de houding van de leer krachten haar afkeuring uit, doch de heer De Vries zeide, enigszins moedeloos: „Wij konden niet anders en zien geen kans de leerkrachten te dwingen." De heer J. Veldhuizen (Castricums Belang), die dit punt in aansluiting op een voorstel van B. en W. aangaande ver hoging van de gemeentelijke subsidie, nader onder de loupe nam, zeide: „Dat de ouders in Castricum, in tegenstelling tot andere plaatsen, dus altijd teveel hadden betaald," waar dit raadslid, zeer begrijpe lijk overigens, weinig goede woorden voor over had. Tevoren had mevrouw Jacob sW e n- tink (Arbeid) voorgesteld te wachten op minister M a n sdi o 11, die verklaard had de melkprijs te willen herzien en in af wachting daarvan de gemeentelijke sub sidie nog iets te verhogen. Ook dit raadslid had ernstig bezwaar tegen de hoge prijs, die de ouderszouden moeten betalen (36 cent per liter)! Op voorstel van burgemeester C. F. Smeets besloot men met het Centraal Schoolmelk Comité in verbinding te treden en de prijs voor de ouders voorlopig op 32 cent te stellen, hetgeen de raad goed vond. Vóór 1 Maart van elk jaar moet de raad voor elke daarvoor In aanmerking komen de soort van openbare scholen voor bui tengewoon lager onderwijs het getal we kelijkse lesuren vaststellen, waarin vak onderwijs zal worden gegeven. Aan de openbare school voor zwakzin nige kinderen is verbonden een vakonder wijzer in de lichamelijke oefening, die 4 lesuren van 60 minuten per»veek les geeft. Het aantal verplichte onderwijzers aan deze school, het hoofd daarbij begrepen, bedraagt 4. B. en W. stellen de raad voor, ter vast stelling van het getal wekelijkse lesuren het besluit te nemen, dat in ontwerp bij bij de betreffende stukken is gevoegd. „Pat Mat" 4 won van „Lasker" 2 Het vierde tipntal van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft een bondswed strijd gespeeld tegen Lasker 2. die in een 74—2'ü nederlaag voor de Beverwiikers eindigde. De uitslag was: J. Nieuwenhuizen (P.)F. Dil (L.) 1—0; P. Wagenaar—C. Vrouwe 01: G. v. d. BergT. Kiewit 10; E. Toffoli—Th. Meyer 1—0; W. Buist—A. Overeem V>A. W. GerritsN. N. 10; B. SauerW. Heere 01; A. W. LubertH. Kroon 10; J. v. d. Struis—J. Kortekaas 1—0; J. SauerN. N. 10. Adonis, 27 v New York n. Curasao. A'dabi, pass. 27 St. Vincent n. Rio de Janeiro Altair. 28 te Montevideo. Amstelveen, 27 v. Tripoll n. Marseille. Andijk, 27 v. Rotterdam n. Havana. Annenkerk. 28 v. Genua n. Port Said Axeldljk, 28 te Montevideo. Akkrumdijk. 27 te New Orleans. Alwaki, 28 te Antwerpen. Andijk, 28 te Antwerpen. Abbekerk, 28 te Takubar. Almkerk, pass. 28 Vlissingen n. Newcastle. Amslelstad, pass. 28 Gibraltar n. Antw. Arendskerk. 29 te Bangkok. Aimilla, 29 te Tj. Prlok. Bloemfontein. 28 te Brem»ii. Bcninkust, 28 te Amsterdam. Blitar, 28 te Antwerpen. Breda, 27 v. Curasao n. Caithagena. Bawcan. 29 Calcutta verwacht. Boskoop, 28 te Tunas de Zaza Cuba. Clavella. 28 te Aden. Caltcx Pernis, 28 v. Sidon n. Rotterdam. Cleodora, 23 v. Gladstone n. Townsville. Esso Den Haag, pass. 28 F.nisterre n. Sidon. Esso Rotterdam. 27 v Aruba n Rotterdam. Enggano, 28 nog te' Damman. Gordias. 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Graveland. 2P te Itajai. Ganymedes, 27 v Bremen n. Amst.-rdam. Garoet, 28 v. Bombay n. Soerabaja. Gouwe. pass. 27 Ouessant n. Madeira. Haarlem. 27 te Amsterdan\. Hydra. 27 v. New York n. Port au Prince Houtman. 25 te Prlok. .Ivoorkust, pass. 23 Ouessant n. Bordeaux. Joh. v. O'denb&rnevelt, 25 »e Soerabaia. Jagersfontein, 28 400 m. O.NO. St. Helena. Jupiter, 28 te Oran. Kanmun, pass. 29 Gibraltar n Amsterdam. Katelysia. 23 te Gibraltar. Kota Agoeng, 30 Colombo verwacht. Larenberg. 28 te Rotterdam. Laurenskerk. 28 v. Genua n. Port Said. Lekkerkerk 28 te Rotterdam Limburg, veim. 29 v. Rotterdam n. Bn>men, Loenerkerk. 27 te Rotterdam. Lombok. 28 Alexandrié verwacht. Laertes. 25 rede Singapore. Luna. 26 te Cebu. Langkoeas, pass. 28 Key West n. Galveston. L ndekerk. 28 te Marseille. Loosdrecht, 28 te Karachi. Loppersum, pass. 28 Lands End n. Port Talbot. Maas. 23 te Bremen. Maashaven. 27 v. Las Palmas n. Rio de Jane'ro. Marken. 27 te Lagos. Mentor. 28 te Amsterdam. Mitra. 28 te Curacao Molenkerk, 28 te Dliboutl Macoma, pass. 28 Guardaful n. Lorenzo Marquez Maetsuycker. 28 v. Fremantle n. Singapore. Mod'okerto, 23 te Bahrein. Muiderkerk. 28 v. Aden n. Suez. Myonia, 28 v. Cuba ,n. Balikpapan. Noordwijk. 27 te Jucaro. Nieuw Amsterdam. 28 te Carthagena. Ondina. 28 te Suez. Oraniestad 27 250 m NO. Fciyal. Ootmarsum, 28 v. New Orleans n. Mobile. Polyphemus. 27 v. Halifax n. Boston. Prins Fred. Willem, pass. 28 Ouessant n. Santa Cruz. Prins Willem George Fred., 27 v. Le Havre n. Rotterdam. Peperkust, pass. 28 Las Palmas n. Dakar. Pieter S. verm. 29 v. Swansea n. Amsterdam. Plagiola, 28 te Sewaren. Prins Fred. Hendrik. 28 te Rotterdam. Riouw 25 te Vancouver. Rijndam. 27 v. Halifax n. New York. Rür.kerk pas? 27 Dakar n. Las Palmas. Rad'a, 29 te Penang. Raki, pass. 23 Kp. Guardaful n. Suez. Rogeeveen, pas. 28 Sabang n. Mahe. Rondo. 28 v. Soerabaja n. Makassar. Salatiga. 29 Bombay verwacht. Sheratan. 28 te Rotte'dam Sibajak. verm. 28 v Rotterdam n. Sydney. S'iedrecht. 28 v. Ader. n. Mena el Ahmadi. Stad Arnhem, 28 te Takoradl. Straat Soenda. 28 te Kaapstad. Sommelsdtjk. 27 te New Orleans. Stad Amsterdam, pass. 28 Dover n. Golf van Mexico. Tabian, 27 v. Cochin n Suez. Tamo. verm. 29 v. San'n? n. Montevideo. Tara verm. 7 Febr. v. Hamburg n. Rotterdam. Tarakan. 27 v Suez n. Djeddah. Tawall. 25*te New" York. Ternate. 28 v. Genua n. Port Said. Tero, verm. 31 v. Marde'plata n. Europa. Tiba, 28 Necochea verw. Haria. pass. 28 Sabang n.' METAOINSHRDLU Teiresias. pas. 29 Gibraltar n. Alexandria. Tjisadane. 27 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Van Waerwijck, 28 te Mombasa. Waterman. 27 1750 m. O.NO. Tahiti n. Papeete Westerdam, 27 920 m. W. ten Z. Valentia. Willemstad, 27 280 m. NO. Barbados. Woen<=drecht. 28 v. Piraeus n. Port Said. Wonogirt, 28 v. Liverpool 30 Le Havre verw. Wor.osari. 28 v. Manilla n. San Francisco Zonnewijk, 28 60 m. W. Str. Messina 31 Venetië verwacht. Zuiderkruis. 27 170 m. N. Kp. .Blanco Zeeland (KRL), pass. 27 Key West n. Houston KLEINE VAART Amigo. 23 v. Kopenhagen te Stet'in verw. Appingedam, 29 Shoreham verwacht. Albatros, 27 v. Londen te Rotterdam. Adm. De Ruyter, 27 v. Antw. n. Belfast. Adm. Nelson, 27 v. St. Vaiery n. Glasgow. Ardeas. 27 v. Aarhus te Amsterdam. Aco. verm 28 v. Bideford n. Swansea. Ambiorix, 28voor IJmuiden n. Amsccrdam. Het programma, dat de leiding van het Christelijk mannenkoor „IJmuiden" voor de Vrijdagavond in de Nederlands Her vormde kerk gegeven uitvoering had sa mengesteld, bevatte enkele werken, die in het bijzonder voor de beoefenaren van deze vocale kunst geschreven zijn. Met het laten zingen van dergelijke, pakkende com posities heeft de dirigent Stephen Jansen ongetwijfeld niet alleen de leden-zangers aan zich verplicht, maar ook de honder den belangstellenden een verrassing bereid. Want enkele dezer liederen, die vroeger op bijna geen enkel concert van een zich respecterend mannenkoor plachten te ont breken, hoort men tegenwoordig niet zo heel veel meer. Toch hebben zij in niet geringe mate tot de bloei der mannenkoren in vroeger jaren bijgedragen. Schuberts Sanctus, Avondklokken van Franz Abt, Roeske's Winternacht, Ons Hollands van Bernard Zweers. de beroemde Alt-Rhapso- die van Brahms en Grieg's Landerkennung hebben alle zo'n staat van dienst en Jan sen heeft zich beijverd ze door „IJmuiden" opnieuw in klanken te laten omzetten. „Sanctus" klonk nog wat aarzelend en was niet altijd even vast van diapason, uit het Te Deum „Veni Creator" van Al- phons Diêpenbrock sprak echter vertrou wen in eigen kunnen. Het kla^kevenwicht bewaarde men vrijwel over de gehele li nie. zodat de zang een fraaie homogeniteit vertoonde. De totale koorklank had echter warmer kunnen ziin. Jan Nielands lofzang „U. God, loven wij" is een muzikaal voorbeeld van de kracht van het geloof van de componist. Voor „IJmuiden" was het veeleisende werk een opgave, die alles vergde van de vocale krachten van het koor. Jansen hield, met behulp van de consciëntieuze organist, de muzikale touwtjes strak, hoewel hij de zangers, wat volume betreft, de vrije teu gel liet, zodat vooral in de forti klankvolle effecten bereikt werden. Echter kan ook de mezzo-zang met de daarop volgende crescendi met ere vermeld worden. Met Diepenbrock en Jan Nieland vorm de Caplet met diens Sanctus een trio waardige representanten van de moderne richting. Waarmede de executanten heb ben laten horen, dat zij de composities der nieuwe meesters even zeer aandurven als die, welke uit de negentiende eeuw stam men. Altsoliste was mevrouw A. Corduwener, die de partij in de rhaosodie van Brahms vol begrip voor de grillige tekst uitvoerde en daarbij liet horen, dat zij in het bijzon der in het lage register over een prachtig soepel, warm geluid beschikte. De opstel ling van de soliste deed de klank in de samenzang met het koor echter te zeer in het gedrang komen. De mannenstemmen hebben in deze rhapsodie een uitgesproken dienende functie en dat bereikte men dit maal nog niet volledig. De vertolking door mevrouw Corduwe ner van drie geestelijke liederen van Bach boeide eveneens door de devote voordracht; het volume van haar stem leent zich het meest voor solozang. A. J. VAN DER WEIJDEN VIOS met variatie Vanmorgen lag de VIOS voor de marlet met 150 kisten schelvis er, piepers. 160 ge stripte en 180 dichte wijting, 70 gul en blanke koolvis, 220 zwarte koolvis, 140 kostbare makreel, 450 haring uit de Noord en 5 diversen. Er waren bovendien 65 stuks stijve kafoeliatrwen aan boord. Het schio was van 14 Januari. Voorts kwamen er 14 lossers en 20 kotters aan de markt met 50.000 kilo tong en ,1200 kisten schol. Breskensharing Er stond vanmorgen ook nogal wat B-es- en sharing van de soanvissern om dc Zuid in de hal; een 1000 kisten, die van de f 12 tot de f 15 opbrachten. De Noordftarinr; van de VIOS was meer in trek en gold f 14 k f 17. Export De exporteurs namen de regels kabel jauwen af voor f 88 a f 80; de kisten grote kabeljauwen gingen voor f114 de grens over. Ook de grove sdhol werd uitgevoerd, maar door de grote hoeveelheid z :te de prijs verder. Voor de grote, is f 16f 13 be taald, de middelschol deed f 17f 18 en de zetsclhol werd verkocht voor f 30f 26, terwijl de enen weggingen voor f30— f22. Binnenland De zwarte koolvis hield het binnenland en er is f 40—f 36 voor gegeven; de braadschelvis deed f 26f 33 en de pennen maakten f 40 a f46; Kleinmiddelschelvis haalde evenals de grootmiddel een goed f49 en de kleine kabeljauwen verdwenen naar de binnenlandse handel tegen f 104, terwijl grote gul met f 40 gehonoreerd is en de middelgul f32 opbracht. De torren golden f 18. Trawlerwijting deed f 16f 18. de III-schol f 17 a f 23 en de schol II f 20 tot f 25. Makreel peperduur De makreel bracht het vanmorgen tot het lieve prijsje van f43 per kist. Tongen stevig Ondanks de grote aanvoer bleef de f'jn- vismaTkt vrij stevig. Men exporteert niet alleen maar begint ook weer in te vriezer, en de lappen deden f2; grootmiddel tong maakte f2f 1.85 en de halfpondjes f2.30 —f2.10 met f2.50 tot f2.35 voor de enen en f 2.30 tot f 2.20 voor de tweetjes. Voor de Maandagmarkt De nieuwe week zal de Batavia (15 Jan.; en de Bergen (19 Jan.) aan de Maandag- markt zien. Dit laatste schip heeft 600 kis ten bij zich 220 schelvis. 150 zw rte ko len, 100 gul, kabeljauw en blanke kool, 80 wijting, 30 haring, 30 varia en onge veer 30 stijve kabeljauwen. Dc oudste De oudste schepen worden nu de Maria v. Hattum (19 Jan.), de Herman, die moge lijk Maandag al komt, van 20 Jan.) en de Thorina met de Eveline, eveneens van 20 Jan.). De Dirkje is ook van die dag. Binnen gekomen IJm. 24 Vios. 45 Hoop. 75 Gorredijk, 202. 249, 8. 240, 7. 11: KV/. 91 Alida, 84 Jan, 17 Arie Nico. 10 Adrianus, 104 De Vrouw Dirkje, 69 Saturn us, 40 Everhard Cristina, 161 Katwijk 3, 85 Huiberdiina Gijsbertha, 70 Nellie Marie. 38 Bertha, 123 Robert Wi'lam. 23 Voüharing, 126 Aeatha Arie, 65 Willy Alida, 189, 56. 60, 35, 94, 53. 30, 128, 71. 133, 210, 181: U.K. 162, 184, 164, 121; TX. 4; WR. 67; HD. 37; LT. 151 (Eng.). Vertrokken IJm. 35 Postbov, IJm. 62 Sumatra, IJm. 34 Allan Water, IJm. 21 C.elria, 249, 202, 213, 78; KW. 73 Maria Jacoba; GO. 11; TX. 36, 37, 33, 4; BU. 33, LT. 151 (Eng.). Besommingen van hedenmorgen VIOS f 29.000; IJm. 75 f8850, KW. 91 f7400. KW. 84 f6400. KW. 17 f7350, KW. 10 f 6850, KW. 104 f 7500, KW. 69 f 6850, KW. 14 f 11.200, KW. 140 f 6550, KW. 161 f6800, KW. 35 f 10.300. KW. 70 f7000, KW. 38 f9240, KW. 123 f9450, KW 23 6900, K.W. 126 f8200; Kotters: IJm. 45 f7160, IJm. 11 f2650, IJm. 7 f4070. WR. 67 f3350, WR. 7 f3080, KW. 71 f 1200, KW. 35 f 1570, KW. 30 f2360. KW. 129 f 1640, KW. 60 f 1320, KW. 56 f 1720, KW. 133 en KW. 210 f 1440. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. MEDISCHE DIENST Att S, 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Avontuur, pass. 27 Vlissingen n. Zee. Barendsz, 28 v. Vlissingen n. Kopennagen. Barracuda, 28 te Grimsby. Bebox, pass. 28 Vlissurgen n. Antwerpen. Bestevaer, 28 v. Grimsby te Wisoecn. Birmingham, 27 v. d. Tyne n. Haningen. Borculo, 27 v. Genua te Civ. Vecchia. BroiAversgracht, 27 v. Kotka te Amsterdam. Beekbergen, 27 v. Bayonne te Rotterdam. Betty, 27 v. Rotterdam n. Brunsbüttel. Boieas, 27 v. Genua te Rotterdam. Binnenhaven, verm. 28 v. Hamburg n. R'dam. Biee Helle, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Coolhaven, 28 Duinkerken verwacht. Cornelis Houtman, 27 v. Swansea te „t. Nazalre Daje Bohmer, verm. 28 v. Rotterdam n. Algiers Deo Favente, 27 v. Kopenhagen te Aalborg. Duiveland. 27 v. Sunderland te Amsterdam. Diligentia, 28 Rotterdam verw. Deo Duce, 27 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Elsenburgh, 28 v. Londen te Rotterdam. Export II, 28 v. Londen te Rotterdam. Eljo, 27 v. Bergen n. Fest Hartlepool, liscaut, 27 v. Rotterdam te Le Havre. Frejo, 25 v. Huil n. Goole. Ferocia, 28 v. Duinkerken te Lelth. Fiducia N, 28 v. Chatham te Rotterdam. Gratia, 27 v. Rotterdam n. Zaandam. Gaasteriand, 28 v. Grangemouth te Rotterdam. Geziena Hencrika, 28 v. Duinkerken n. Huil. Gre. pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Grebbestroom, 27 v. Amsterdam n. Manchester. Heiloo, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Helvetia, pass. 27 Sunderland n. Londen. Henrica b, 29 v. Frederikssund te Londen verw. Hoe. Vinces, 28 v. Harllngen n. Grtmsbv. Hoflaan, 23 v. Rotterdam n. Brest. Haskerland, 27 v. Kingslynn te Rotterdam. Helen, 27 v. Rotterdam n. Boston. Herta, 27 v. Rotterdam n. Esbjerg. Hoop, 28 v. Middlesbro te Avonmouth verw. Import, 27 v. Rotterdam n. Oporto. Jaba, 28 te Londen. Jakob Oorburg, 29 Garston veiw. Joost. 26 te Requejada. Jan Herman, 28 v.. Londen, te Antwerpen. Jonan, 27 v. Koge n. Holbaek Kemphaan, 28 v. Hamburg te Rostock. Koninghaven, 28 v. Casablanca te Safi verw. Koh. I. Noor. 29 v. Corsica te Grangemouth. Leendert b. 27 v. Rotterdam n. Stockholm. Lar.x. 26 te Boideaux. Leo S. 27 v. Le Legue te Avonmouth. Lies, 28 v. Swansea te Antwerpen. Mado II, pass 27 Vlissingen n. Southampton. Menkar N, 27 300'm. N. St. Paulsrock. Merwehaven, pas. 27 Vlissingen n. S. Malo. Monica, pass. 27 Vlissingen n. Zeebrugge. Myfem, 27 v. Stockholm n. Gefle. Mariscal Lopez, 28 v. Antwerpen te Rotterdam Midsland, 27 v. Grangemouth te Rotterdam. Matthew, 28 te Le Legue. Meres N. 28 v. Oporto te Rotterdam verw. Mirfak N, 28 300 m. ZW. Las Palmas. Michel Swenden, 27 v. Swansea te T'.rr.euzen. Muphrid N. verm. 28 v Kingslynn n. Loriënt. Niobe. 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Nassauhaven, 28 v. Rotterdam n. Malmö. Nato, 27 v. Southampton n. Port Talbot. Necton, pass. 27 Vlissingen n. Zee. Nieuwland, 27 v. Leith n. Grangemouth. Noorderlicht, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam Noordstad, 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nottingham, 27 v. Harllngen te Goole. Olivier van Noort. 31 v. Guernsey te Antw. verw. Oranjepolder 28 v. Le Havre te Amsterdam. Paramount, pass. 27 Vlissingen n. Aberdeen Pavo, 27 te Goole. Ponza, 27 v. Bayonne n. Gaston. Prins Bernhard. 27 v. Hamburg te Rotterdam. Phidias, 23 v Rotterdam n. Savona. Philetas, 27 v. Lissabon n Tanger. Reality, 27 v. Delfzijl n. Fecamp. Regeja, 27 v. Korsor n. Odense. Rien Teekman 28 v. Amsterdam n. Suite. Rijnstroom, 27 v. Londen te Amsterdam. Servus, 27 te Sharpness n. Antwerpen. Spurt, 28 v. Hamburg te Felixstowe. Stientje Mensinga. 27 v. Bilbao n. Oporto. Sambre, 28 v. Middlesbro te Rotterdam. Strabo, 27 v. Rotterdam n. Malaga. Soemba, 28 v. Rotterdam n. Drogheda. Spurt, 28 Felixstowe verwacht. Trianca, 27 v Rotterdam n. Esbjerg. Tilly, 26 te Bayonne. Taormina, 28 v. Bristol te Par. Tom v. d. Helde. 28 v Rouen te BresC.Wj Dokters A H van der Werff Rakkummerstraat Unl E- PaES- 28 Vlissingen n. Stockholm. ,o ^oo wem» öaKKummerstraai Vesta ,7 v Huil te Rotterdam. 48 telefoon 428. Vrijburgh, 28 v. Londen te Rotterdam. Wijk- en kraamverpleging Veenenburgh. 27 v. Middlesbro n. Rotterdam Zuster M. H. Meihuizen, Bakkummer- vrowepoider. DZver ♦veTt"chL«, con Viking. 29 v. Rotterdam te Liverpool verw. stiaat 41, telefoon 530. Volharding. 27 v. Triest n. Valencia. Apotheker: vrede, 27 v. Rouen te Exmouth. P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. GEBOREN: Engelina Maria, d. van W. Schavemaker en A. M. Henneman; Cornelis G. N„ z. van N. M. Smit en Th. J. M. Kors; Margaretha, d. van Th. Fatels en M. Veld huis. OVERLEDEN: P. Schipper, echtgen. van A. C. Gutteling, 83 jaar. Prijzen van Vrijdag. Gr. tons 2,28—2.02; grm. tong 2,44—2.00; kim. tong 2.40—2,36; kl. tong I 2.54—2.40; kl. tong II 2.46—2,36; tarbot I 3,00—2.20, per kg. Tarbot II 83—77; tarbot IV 61—39; gr. schol 26—20; grm. schol 28—19; kim. schol 38—16: kl. schol I 40—21; kl. schol II 36—18; schar 41—23,50; bot 15—10,50; v. haring 16—13,50; wijting 25—17; gr. gul 40—38; midd. gul 37: kl. Eul 27, per 50 kg. Gr. kabeljauw 164—120. ner 125 kg. Aanvoer van Vriida-. 290 kisten tong en tarbot, 535 kisten schol, 30 kisten schar, 60 kisten bot. 350 kisten haring. 60 kisten wijting, 25 kisten kabeljauw en gul, 10 kis ten d-'versen. Totaal JP60 kisten. Besommingen van "«'riidag. KW 162 f9270: KW 141 f12.040; K W48 f 10.980; KW 59 f5780; GO 11 f2330. Dit jaar, op de der"e Dinsdag in Sep tember, zal krachtens de Grondwet de helft der Eerste-Kamerleden aftreden. Op 12 Juli zal de candidaatstel'ing plaats hebben en Woensdag 3 Augustus zullen de Provinciale Staten de Ferste Kamer voor de he ft vernieuwen De aftredende groe nen zijn: I. (Noord-Brabant. Zeeland, Utrecht en L-mburg, 13 leden! en III. 'NoordhoHand, Friesland, 12 leden). Zondag 30 Januari IJiwUIPFN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg. 19 uur: ds. J. J. H. v. d. Ree. Medewerking kerkkoor. Chr. Belanden. 10 uur: Jongerendienst, de heer J. Ber«*sma. Geref. Kerk. Ichthuskerk. 9 en 10.45 uur: ds. J. v. Leeuwen: 15 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis van Santpoort. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.). Helmstraat, .8 30 en 16.30 uur: ds. J. .T, Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden Gemeente Gods. Cultureel Centrum, 10 uur: bijeenkomst. Doonsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: Jeugddienst, ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk. 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoocmis, 19 uur: Vespers. Woensdag (Maria Lichtmis) 9.30 uur: Heilige Dienst. 19.30 uur: Vespers. L-s-er des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlos- sinessamenkomst. Bantiste Gemeente. IJmuiden (Cultureel gebouw, Plein Moerberpplantsoen), 10 uur: de he°r F. Oosterwijk. LT**T'IT>FN.OOST: Ned. Ferv. v~rk. Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar. 19 uur: ds. v. d. Blink van Amsterdam, medewerking van „Pro M"sica". Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: dr. B. A. Knoppers van Amsterdam. Ver. v. Vrijz. Herv.. Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. A^endo^n. ^varfelisaMeverenigin» „F.lon", Kaoel Vareniusstraat. 10 en 19.30 uur: de heer J. Klevn Faneveld van Bodegraven. Woensdag 19.45 uur: de heer J. A. Vis ser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruvter- straat 73, bijeenkomst. DRIEHUIS: Fvang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. P. Estié van Zaandam. Foonsgez'nde Gemeente, koffiekamer Westei-veld, 19.30 uur: ds. W. Veen. VFT SEN: Ned. Herv. Kerk, Fngelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink (H. Avondmaal). Jengdkapel, 10.15 uur: mevr. W. Snoek Gahel. VFT.SEN-NOORD: Ned. Ferv. Kerk. 10 uur: ds. H. P. Huis man (H. Doop), 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrjje Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal. Van Diepenstraat, 10 uur: de Heer H. v. d. Brink van Bloemendaal. Don derdak 20 uur: de heer J. Dammuller van Alkmaar. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote' Kerk. 10 uur: ds. H. J. Teutscher, Zendingspredi kant. Ned. Herv. Gemeente. Pooulierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, 19 uur: ds. F. C Willekes. Ned. Herv. Gemeente. Jengdkapel, Groe- nelaan, 10 uur: mevr. Oh'vierse. Ger. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente. Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wyck van Alkmaar. Maranatha. 10 uur: de heer W. Dubbel dam. van Rotterdam, l eger des Heils, .Tan Alsweg 32, 10 uur: Oodrachtdienst; 12 uur: Zondagsschool; 17 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Ver lossingssamenkomst. Deze samenkomsten staan o.l.v. kapt.e J. Steyger en luit.e E. Holleman. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 en 19 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. J. Reijn- ders, van Amsterdam. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver. Geen dienst. (Zie Ned. Herv. Gem.) SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk. 10.30 uur: ds. D. ter Steege. H. Doop. 19 uur: ds. J. O. Norel van Beverwijk. „De Toorts". 9 uur: ds. D. ter Steege. Chr. Ger. Kerk („De Kapel"), 15.30 uur: d$. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. 17 uur: dienst. Geref Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Éruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool. Gebouw Edisonstraat om 12.L5 uur. Herv. Zondagsschool. Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool ori. 10 uur. Westereems, 26 v. Port Elizebeth te Eastlcndon 1 IJMUIDEN-OOS'r: Westerschelde. verm. 28 v. Rotterdam n. Uver- Rinderkerk „IJ mui den-Oost". Emma- pool. Wickenburgh. 28 dwars Burlings n. Duinkerken. Westerdok, 27 v. Londen te Amsterdam: IJsel, 27 v. Rcterdam n. Le Havre. Zwerver, 28 v. Goole te Rotterdam. Zaanstroom, 27 v. Huil te Amsterdam. Zeehaan, pass. 27 Scilly's n. Foyness. school om 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondarsechool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de O'Sterrlniivp" SLEEPVAART Goeree. 27 190 m. ZW. Ouessant met i'i'aer. Hudson. 27 tc Delfzijl. Tyne. 27 dwars Oostkust Trinidad n. Pucitn I opÏEHUTS-VELSri'-DORP: Witte Zee. 27 120 m. Z.ZW. Finlsterre met sleep I Herv. Zondagss Zwarte Zee, 27 60 m. ZO. Fayal met Maplehii: om 11.45 uur. Herv. Zondagss ooi, Engelmunduskerk

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11