AUTO- en MOTORRIJLES Koplopers deden wat mocht worden verwacht Gieteling-leden als ruimte-vaarders met dr. Raimond per V2 naar de maan Autorijschool Succes Autorijschool „IJmond" Havenberichten Visserij - varia Agenda voor Velsen Wereldtanker-vloot nu al een kwart van alle scheepsruimte Kennemer Lantaarn Nederland kwam op 3.510.000 Alphons-Frans voor de Ballast Mij. Old Clothes New F. de Boer kampioen bij „De Snelvlieger" IJmond-volleybal Krokodillenjagers vertrekken opnieuw De Suomi-cross en de bekertrofee wisselt „eeuwig' ZATERDAG 5 FEBRUARI 1955 10 De elftallen van „Noord" 1032 zeeschepen passeerden de pieren BRUIDSPAREN OPGELET!! Burgerlijke stand Velsen DRY CLEANING ONLY Met de „Noorderzon" van Vlissingen uit Kennemers-jeugd viert feest Het dier des vredes Tweede ronde bij „De Jump" Wedstrijden voor Stormvogels en VSV Geen bom, maar paravane Drogisterij „De Ceder" Volgens opgave van Lloyds register of Shipping maakt de vloot van tankschepen in de vrije wereld met 24.624.000 ton bruto een vierde deel uit van de gehele koop vaardijvloot. In het afgelopen jaar is de tanktonnage met 2.660.000 ton gestegen. In 1939 bedroeg de totale tanktonnage 11.586.000 ton of 17 percent van de totale koopvaardijvloot. Engeland neemt de eer ste plaats in met een vloot aan tanksche pen van 4.955.000 ton, gevolgd door de V.S. met 4.593.000 ton. De brutotonnage van de voornaamste koopvaardijvloten is in 1954 gestegen tot 97.422.000 ton of 4.070.000 ton meer dan een jaar geleden. De Britse vloot steeg met 430.000 ton tot 19.014.000 ton en dje van het Britse gemenebest met inbegrip van Engeland steeg met 448.000 ton tot 22.805.000 ton. De grootste stijging in tonnage sedert 1939 werd geboekt door de Verenigde Staten, waarvan de koopvaardijvloot met 15.982.000 ton is gestegèn tot thans 27.344.000 ton met inbegrip van een re- servevloot van naar raming 14 .millioen ton. x De Noorse en Duitse koopvaardijvloot is, volgens het Lloyds register, in het afge lopen- jaar het sterkst gestegen ten op zichte van de andere Europese landen. Liberia heeft echter wat de gehele we reld betreft de grootste stijging in tonnage gehad, namelijk 947.000 ton. De Noorse koopvaardijvloot steeg in het afgelopen jaar met 542.000 ton, West- Duitsland met 477.000 ton en Engeland 430.000 ton. Hieronder volgt een lijstje van de koop vaardijvloten van enige Europese landen: Noprwegen 6.805.000 ton, verhoogd in 1954 met 542.000 ton; Nederland 3.443.000 ton, verhoogd in 1954 met 71.000 ton; Zweden 2.701.000 ton, verhoogd in 1954 met 126.000 ton; Duitsland 2.226.000 ton, verhoogd in 1954 met 477.000 ton; Denemarken 1.614.000 ton, verhoogd in 1954 met 85.000 ton. KlnhcimGVO (op „Tussenwijk", 14.30 uur): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; C. de Boer, W. Groeneveld en Th. v. Vuuren; N. Sluiter, H. Haan, J. H. v. d. Wateren, H. Prinssen en N. v. Dom- seiaar. TerrasvogelsVVB (te Santpoort, 14.\J0 uur): VVB: A. Nieuwenhuys; F. Bruinzeel en K. Kil; F. Morlang, P. de Wolf en J. Kersbergen; G. Steinvoort. J. v. a. Linae, F. Kooimans, P. Bleeker en C. 'Luntz. WH—DV (te Haarlem, 14.00 uur): IEV: H. Alkemade; A. Leering en J. Metten; G. Dekker, G- van Berneveld eh J. Meurs; H. Boot, H. Duin, W. Buur, J. de Reus en A. C. Leering. De nieuwe hopper-slibzandzuiger Al phons-Frans" voor de Amsterdamse Bal-, last Maatschappij, waarvan we vorig jaar Me| meldden dat het schip bestemd is voor baggerw-erkzaamheden In de IJmuidense havenmond, nadert thans op de werf „De Liesbosch" te Jutphaas zijn voltooiing. De „Alphons-Frans", die een twee maal zo grote capaciteit als de „Castor" heeft, is de grootste zandzuiger, die de werf ooit heeft gebouwd. Het vaartuig heeft een lengte over alles van 71.20 meter, een lengte tussen de loodlijnen van 65.54 me ter, een breedte van 11.25 meter en een holte van 5.10 meter. De waterverplaatsing is 2600 ton en de laadruiminhoud 900 m3 groot. De machine-installatie bestaat uit vier M.W.M. motoren van elk 500 pk. ADVERTENTIE Wij lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KEXNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR In Januari te IJtnuiden Voor de Hoogoven-beambtenvereniging ,.De Gieteling" sprak gisteravond dr. J. J. Raimond ^r., vice-voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart, over de ruimtevaart. Dr. Raimond bekeek deze actuele zaak van de realistische zijde, door zich af te vragen, wat men tot nu toe op dit gebied heeft gepresteerd en wat de verwachtingen voor de nabije toekomst zijn. De ruimtevaart van de toekomst is er, volgens dr. Raimond, op gericht, te bewij zen, dat het mogelijk is, de aarde te ver laten, evenals het in 1892 de bedoeling was te bewijzen, dat men met voorwerpen, zwaarder dan lucht, kon vliegen. Voor beide doelen waren en zijn er pioniers, die zich met hun hele wezen en hun gehele kapitaal inzetten. Terwijl de projector de ene foto na de andere op het doek bracht, vertelde dr. Raimond over het onstaan van de rnimte- vaartgedachte, die uit de oorlog stamt, v/aar de V2 als nare herinnering aan kleeft. Hij behandelde uitvoerig de werking van dit apparaat en zei hier onder meer van, dat dit projectiel in 5 1/4 minuut van Was senaar naar Londen vloog, terwijl de aan-, drijving middels 5000 kg. vloeibare zuurstof en 3500 kg. zuivere alcohol, slechts 1 min. 10 sec. duurde. Proeven van na de oorlog, die in de White Sands in Nieuw Mexico werden ge houden. leerden, dat de V-2 in zijn oor spronkelijke model het ideale ruimteschip van de toekomst zou zijn, maar dé bereikte renkundige, toen hij een reis naar de maan behandelde bij een aangenomen snelheid van 11 km./sec. Het vertrekkende toestel zou dan in het eerste stadium een enorme tegenstand ondervinden, maar daarbuiten zou het een elliptische straal gaan beschrij ven en practisch zonder snelheidsverlies en ook zonder verdere aandrijving een ritje om d£ maan kunnen maken. Op de terugweg stelde spreker voor het ruimte schip in het heelal te laten manoeuvreren in steeds kleiner wordende elliptische stra len, die telkens de dampkring van de aarde doorkruisten om daardoor een remmende invloed te ondervinden. Na dit enige ma len gedaan te hebben, zou het in staat zijn in glijvlucht te landen. Het prettige van deze causerie was, dat men in het donker zittend, de spreker kon onderbreken en hem vragen stellen. Velen maakten hier een "dankbaar gebruik van. Na de pauze toonde dr. Raimond middels enkele proeven de juistheid van zijn be weringen aan, zodat bewezen werd, dat ook in het grote „NIETS" bewegingen en manoeuvres mogelijk zijn. Vragen, annex aan deze materie, over „sneeuw op de maan" en de „pannekoek- aarde" waren* niet van de lucht, maar dr. Raimond wist deze alle, hetzij met bewijs materiaal, öf als „uit de lucht gegrepen" af te doen. ADVERTENTIE In Januari van dit jaar passeerden in totaal 1032 zeeschepen de IJmuidense pie ren. Hiervan kwamen er 515 binnen en ver lieten er 517 de haven. Voor Amsterdam kwamen aan 429 sche pen, voor Zaandam 20. voor Beverwijk 1, voor Velsen 19, voor Hoogovens Buiten haven 20, voor Hoogovens Binnenhaven 13 (van Amsterdam 20), voor de Vissers haven 2 en te IJmuiden als bijlegger 11 (van Amsterdam 17). Naar zee gingen van Amsterdam 410 s'hepen, van Zaandam 18, van Beverwijk 1, van Velsen 17, van Hoogovens Buiten haven 18, van Hoogovens Binnenhaven 23, van de Vissershaven 2 en uit IJmuiden als bijlegger 28 schepen. vau vit tirciwuiai ^\JU /.ijlt, iuacii uc UC1C1MC M f "V" II Wm mm m m hoogte, 180 km., was nog zeer onvoldoende II II O ff? 5 I IFSSFN en de snelheid waarmee toekomstige ruimte-voertuigen zich dienden te ver-in de nieuwe FORD ANGLIA plaatsen, zal 11,3 km./sec. moeten zijn, overeenkomend met 40.000 km. per uur. Veelvuldige proeven, later met een zelf standig werkende losse kop, bewezen, dat I Gedipl. instructeur men tot 400 km. hoogte kon kohien en nog J? '„Se5.'"J?JlrIJrnuide_n was de snelheid te gering, reden, waarom de afgeschoten „vuurpijlen", steeds weer naar de aarde terugkeerden als gevolg van de aantrekkingskracht van de aarde. Naar de maan De te verwachten prestaties van de toe komst moesten vooralsnog alleen maar met fantasie benaderd worden en dr. Raimond kwam toen op zijn eigen terrein van ster- advErtentie „BEATRIX" maakt bij 'eder toilet een passend BRUIDSBOUQL'ET voor iedere beurs. Tevens dingt U mee naar een huis ter waarde van 20-000. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: „BEATRIX" - BLOEMSIERKUNST KENNEMERLAAN 56 TELEFOON 6083 ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 ui uc uicuwc r wau rvii viIjIA v.h. GARAGE GIESBERTS, Palmenstraat 3, Tel. 4516, IJmuiden-O. Nu de vluchten weer achter de rug zün over het jaar 1954 zijn bü de Postduiven vereniging „De Snelvlieger" te kampioens standen opgemaakt. Als kampioen generaal kwam de heer F. de Boer uit de bus met 1149 punten, gevolgd door de heer A. J. Waal met 1103 punten. De heer F. de Boer was namelijk kampioen Vitesse, Fond en Oude Duiven. De volledige uitslag is als volgt: Kampioen Generaal: i. F. de Boer 1149 p., 2. A. J. Waal 1103 p., 3. A. Schotvanger 902 p., 4. J. Koorn Jr. 890 p.. 5. W. Pieterse 886 p., 6. Chr. Prins 787 p., 7. K. van Bree- men 776 p., 8. J. H. Eelsing 758 p.. 9. K. Inia 755 p., 10. J. Anepool 744 p.; Vitesse: 1. F. de Boer 277 p., 2. A. Schotvanger 272 p., 3. J. Koorn Jr. 266 p.; Fond: 1. F. de Boer 370 p., 2. A. J. Waal 280 p., 3. W- Pie- terse 270 p.; Zelfmakende kampioen jonge duiven: 1. K. van Breemen 254 p. met de Hoi 54 468181; Derby kampioen: 1. A. Schotvanger 118 p. met de Hoi 54 468611; Jonge duiven: 1. A. Schotvanger 416 p., 2. F. Booy 397 p., 3. C. D. Geyteman 395 p.; Midfond: 1. K. van Breemen 287 p., 2. W. Pieterse 280 p., 3. J. Koorn Jr. 270 p. Oude duiven: 1. F. de Boer 915 p., 2. A. J. Waal 779 p., 3. W. Pieterse 742 p.; Aan gewezen kampioenschap oude duiven: 1. F. de Boer 991 p., 2. W. Pieterse 938 p.. 3. J. H. Eelsing 606 p.; Kampioen navlucht: 1. J. Anepool 350 p., 2. J. H. Jung 336 p., 3. K. van Breemen 334 p. Prof. Custave Magnel van de Belgische Academie van Wetenschappen staat hier in Gent naast een model van de door hem ontworpen 635 meter hoge toren die de attractie van de Wereldtentoonstelling 1958 in Brussel zal zijn. Aan de voet zal de toren opgebouwd uit vlakke platen beton een doorsnee hebben van 100 meter en op een hoogte van 500 meter, de eigenlijke top, dertig meter. Daar bovenop komt nog een radiomast van 135 meter. De toren zal 41 verdiepingen tellen. Men begint in Maart met de bouw. Ter vergelijking ziet men rechts op de foto een model op dezelfde schaal van het 78 'meter hoge Heysel Paleis te Brussel. Vrijdag 4 Februari kwamen de haver, van IJmuiden binnen: Heble van Goole. Durward van Leith. Ebenhard Essberger van Rotter dam. Ganymedes van Rotterdam. Aslaugh Torn van Rotterdam. Repeto van Halmstad. Ulla van Setubal. Uni E van Huil. Ap- pian van Nakskof. Rapid van rarijs. Stugard De krokodillenjagers, die eind Septem ber van vorig jaar met de zeilkotter „Noor derzon" uit IJmuiden naar Nieuw Guinea vertrokken om op krokodillen te jagen, lig gen nog steeds met hun scheepje in Vlissin- gen. Na hun strandingen bü Goeree-Over- flakkee en in de Wester Schelde, gaven zü de eerste poging op om in hetzelfde jaar de oceaan over te steken. In de wintermaanden hebben twee van de vier opvarenden in Amsterdam ge werkt en heeft een derde werk te Vlissin- gen gevongen op een bergingsvaartuig. De vierde, Jaap Woppenkamp, bleef aan boord. De „Noorderzon" is thans uitgerust met een goede 8 pk. Diesel, een nieuwe schroef en een radio-ontvangst en zendinstallatie. Ook de kaarten zijn bijgewerket en het kompas is in orde. Eind Februari hoopt het van Huil. Stad Alkmaar van Bremen. Styrso - van Londen. Swallow van Swansea, Ciaro viertal uit Vlissmgen te vertrekken om be- van Le Havre. American Judge van Ant werpen. Vertrokken zijn: Allan naar Sunderland. Daniel naar Londen. Hcrm naar Surness Eemland naar Recive. Boreas naar Le Havre. Prinses Wilhelmina naar Antwerpen. Farel naar Helsingborg. Norma naar Blyth. Repeto naar Londen. Heelsum naar Bremen. Eberhard Essberger naar Hamburg. Rini n. Antwerpen. Aries naar Odense. Ardennia naar Antwerpen. Bomma naar Oslo. Brooke naar Hamburg. Saldek naür Gdyina. Nautic naar Bremen. gin volgend jaar op Nieuw Guinea aan te komen. Voor de welpen en de adspiranten van de Beverwijkse voetbalvereniging De Ken- nemers wordt op Zaterdag 12 Februari in ,,'t Centrum" een feestmiddag georgani seerd, waarbij verschillende attracties op het programma staan. Bü de in deze week gespeelde volleybal wedstrijden voor de afdeling IJmond van de NeVoBo hebben zich geen bijzondere verrassingen voorgedaan, zij het bij PSV 2 In de eerste klasse een puntje wist af te snoepen van Sportbond 1, terwijl in de tweede klasse SVIJ 1 een gelijkspel wist te behalen tegen Waterloo 2, evenals VCK 4 dat deed tegen VCK 3. Over het algemeen was het spel ditmaal matig te noemen, het nodige vuur en enthousiasme werden ge mist. In óe tweede klasse nam VCK 3 gedu rende de eerste twee sets het heft in han den. De volgende twee waren eertter voor VCK 4, waarmee het laatste team een ge lijkspel bewerkstelligde (22). Score. 7—15; 8—15; 15—10; 15—11. VCK 5 speelde de return-match tegen SVIJ 2, die evenals de vorige in een ruime overwin ning eindigde (30). Standen: 151, 155; 151. TVIJ kon het ondanks de overluide aanmoedigingen van de jeugdige VCK-supporters niet bolwerken tegen VGV 2 en verloor met 03. Setcijfers: 8—15, 11—15; 6—15. SVIJ 1 kwam ten slotte tegen Waterloo 2 in het veld en ver raste het laatste team door het een ge lijkspel af te dwingen (2—2). Score: 15 10; 14—16; 13—15,. 15—8. Eerste klasse In de eerste klasse bracht VGV 1 in een eenzijdige wedstrijd een zware nederlaag toe aan het sterk verzwakte DGS en won gedecideerd met 03 (715. 015, 715). VCK 2, dat een vlotte start had tegen PSV 1 kwam echter niet tot krachtsont plooiing. Enkele onnodige misverstanden rt Valkuil Een welmenend man uit het oude dorp Velsen heeft mün aandacht afgesmeekt voor een gevaar, dat de allerkleinste Velsenaartjes bedreigt, die met zulk een innig plezier ra votten op de bunker aan de GEBOREN: G. Vat—de Bruin. z.. Tunnel bouw. Amsterdamseweg, Velsen; M. Ouwe handvan der Bent, d., Kennemerlaan 134. IJmuiden: W. M. van der Voort—Visser, d.. Torricellistraat 26. IJmuiden; L. A. Been- Goedhart. d., Waalstraat 102. IJmuiden; H. Frenay—Kwaak. z.. Lange Nieuwstraat 138. IJmuiden; H. Sintenie—van Wetering, z.. Zinneveltlaan 38. Santpoort; J. M. de Kluis de Kuijper. z., Lindenstraat 39, IJmuidpn-O.: A J van Zandvoort-Tromp. z.. van Popta- Meervlietstraati weIke sinds plantsoen 9. IJmuiden. OVERLEDEN: A. L. v. d. Laan. 70 j.. we duwe van D. B. Engelgeer, Grote Hout of Koningsweg 2 b, Velsen-N.: F. Vilten, 83 j.. weduwnaar van L. Los, Middenduinerweg 81, Santpoort. ONDERTROUWD: H. van Die. Lagerstraat 26. IJmuiden-O. en A. J. Zandstra, Pr. Kru- gerstraat 50. IJmuiden; E. T. Toonen, Noor derlaan 11, Velsen-N. en L. A. Monné. Born- straat 32, Velsen-N.; P. van der Wal. Sparrenstraat 14. IJmuiden-O. en A< K. Vuil, Iepenlaan 25. Beverwijk; D. Zemel, Broek- bergenlaan 22, Santpoort er» A. Bruijn. Brockbergenlaan 22. Santpoort; L. N. Sohaan, Zandersstraat 38, IJmuiden-O. en W. C. Visser, Julianakade 20. IJmuiden; H. ten Have, Spionkopstraat 2. Haarlem en A. E. Stek, Cederstraat 51, IJmviden-O.: F. F. Feije. Terburgstraat 2. Santpoort-st. en M. Thörig. Jan Kraandijkstraat 26, Haarlem; B C. Schouten, Vosmaerstraat 36. Haarlem en M. J. H. Stegemeijer, Surinamestraat 4. Sant poort: G. A. Reijns. Frans van Mierisstraat 50 b huis, Amsterdam en E. van Oosten, Zee weg 163. IJmuiden-O.; F. Immel. Voltastraat 10, IJmuiden en A. Koerts, Zandersstraat 34, IJmuiden-O.; J. J. Roosenstein. Vlierstraat 14. IJmuiden-O. en C. van der Bos, Rijper- weg 15. B'oemendaal. GEHUWD: J. Verbeek en W. Ott, Pres. steijnstraat 62, IJmuiden; H. Verhoef en A. C. Ves-ief, Wijk aan Zeeërweg 82. IJmuiden; P. W Nan en M. B. MahlberJ. Tromp en J P de Ruijter; J. J. van Denderen en J. Boontjes. Stuwstraat 287, 's Gravenhage; N. Luberti en A. Boelsma. Hoflaan 2. Velsen-N.; J. Kalkman en M. J. Buis. Kon. Wilhelmina- kade 69, IJrhuiden; K. Dorsz en Th. F. N Hufnagel, Schoutenstraat 5. IJmüiden: E. H. Soesman en J. W. Hoek, Duin en Kruid- bergerweg 16. Santpoort; A. Vas en A. Ras, Laan der Vrijheid 18, Zaandam: J. C. Aland en D. Xint, Snelliusstraat 21, IJmuiden; S. Roselaar en F Struijs. Geelvinckstraat 27. Velsen-NJ F. Aardenburg en J. van Diesser. IJsselstraat 32. IJmuiden; J. C. W. Kipnersluijs en I. A. Broersen, Leeuwerik laan 10. IJmuiden; C. Vlieland en G. Visser, Schoolstraat 21 rood, IJmuiden. enige jaren gesierd is met een fleurig uitspanninkje. Want die heel-kleine vrou wen en rhannen lopen per dag driehonderd keer achter dat restaurant om en daarbij ra kelings langs de afgrond: de achterkant van de bunker loopt steil naar beneden en wie daar vijf meter valt, kon wel eens meer hebben dan een lichte hoofdpijn. Of daar geen hekje voor kan, vraagt de oud-Velsenaar ongerust. Wie weet wie weet. Er zijn meer grote dingen geschied in ons Velsen, dus dispereert niet. Tussen goud en diamant Ze kwamen van het Urker ei land, Jan Bakker en zijn huis vrouw Marijtje Kramer en de visserij heeft dus voor hen meer betekenis dan een Zon- dagje snoeken in de Wieringer- meer. Jan kwam al als 12-jari ge hulp ter botter - op de Zui derzee, die in het jaar 1887 nog een echte, barre zee was. Er is een onderbreking ge weest in het varensleven van Jan, die tussen 1905 en 1917 bü de Spo'örwegen ging wer ken, maar de haringvisserij kreeg hem daarna terug, later nog monsterde hij als matroos op het hospitaalkerkschip „De Hoop". Sinds 1905 woont de baas in IJmuiden met de bazin uiteraard en nu gaat hij zijn 55-jarig bruidsfeest tegemoet, dat op 10 Februari in de Van Leeuwenstraat nummer 31 ge vierd gaat worden. Met de ze ven kinders, de 23 klein- en de 2 achterkleinkinders, zodat het een heel feest kan worden. De evacuatie joeg het echt paar naar het oude honk op Urk terug, waar een klein zoon een oppertje kwam zoe ken, omdat de Duitsers het een en ander tegen hem had den wegens handreiking aan de geallieerden. Bést gegaan, mede door de vindingrijkheid van de oudjes. Van de bruigom is veel goeds te vertellen, vrinden: oud-bestuurder van de Chr. Zeeliedenbond, het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten", van de algemerie coöperatieve ar beiders woningbouwvereni ging, die hem later als klant terug kreeg in een van de knusse huisjes aan de v. Leeu wenstraat. Maar van het bruidje kan ik u ook een nyvere doopceel lichten: haar leven leerde haar al vroeg de handen uit de mouwen te steken het was haar nimmer te veel en als zodanig kwam ze ook in IJmuiden te boek te staan: al* Marijtje een ander blij kon maken, zou ze het niet laten. Ze heeft het ook nooit gelaten. En deze volle mensenliefde is nimmer vergeefs uitgedragen, want Jan en Marijtje hebben door de 55 jaren heen ook veel terug ontvangen, zodat ik zonder kans op enige tegen spraak hen alle goeds mag wensen voor de jaren, die nog in hopelijk grote getale komen zullen. Trouwt je Donderdag heeft de Bever wijkse ambtenaar van de burgerlijke stand de brui gom C. Salomons, oud 83 jaren, in de echt verbonden met mevrouw A. J. Leuman (81)$ beiden bewoners van het Wijk aan Zeese bad hotel. Samen 164 jaar, maar twee jonge harten - profi ciat! TOOTJE GELDERMANS van de Zeeweg heeft de naam erg dol op beesten te zijn, al sinds haar prilste jeugd, die nu 15 jaren duurt. Zodat zij de houtduif, die tijdens de laatste ijstijd met een kouwelijke snavel en kennelyke wintertenen in het achtertuin tje zat te bibberen, liefderijk oppakte en in een doos achter de kachel zette. Dat wil wel eens fout gaan, omdat vogels dan meestal de grote overgang niet overleven, maar de duif kwam kennelijk uit een onverwoestbaar geslacht en knipperde na twee dagen vasten weer opgewekt eens met de ogen, pikte zorgvuldig een aardappeltje en een kruimpje brood, en ging zich weer een héle duif voelen. Hij begon zelfs een kleine wandeling rond de kachel en fladderde al gauw een flad- dertje, om tenslotte uitgebreid kennis te maken met grote grijze kat, die Tootje onder haar discipelen telt. Het praatje lukte en het paar besloot nu eens niet di rect aan opeten en andere nare dingen te denken, maar het leven samen te trotseren, wat de buren er ook van mochten denken. Tenslotte ging Koert de duif in alle gemoedsrust en met een tevreden oogopslag op de kattenrug zitten en het gezin verbeidde vol spanning de verdere ontwikkeling van de nieuwe huisgenoot, wiens enige onhebbelijkheid bestond uit het af en toe witten van plekjes, die beslist niet gewit hoefden te worden. Verder: een brave Koert en een prettig lid van de familie, altijd monter en vriendelijk. Hij vliegt nu al bij het be zoek op het hoofd en ver stout zich, indien hij dorst voelt, op tafel tegen een kopje te tikken om aldus de ober tot groter spoed te manen. En hü eet mee aan tafel. Tootje heeft wel plezier van haar goede zorgen hoewel: 'meestal komt zoiets jegens het dier met interest terug. LAMPENIER hadden daar mede# schuld aan en dat lag zeker niet aan aanvoerder Flameling, die enkele fraaie savec verrichte. De diena ren der wet gaven weinig krimp ern sloten de strijd met winst af (03). Score: 10—15, 7—15, 11—15. Sportbond 1, dat niet sterk speelde, werd eveneens een slachtoffer van de PSV-reserves, die zich, aangemoedigd door hun collega's, naar een gelijk spel zwoeg den (2—2): 7—15, 15—6, 9—15, 15—12. Waterloo 1 miste nu net het beetje tech niek waarmee het Kennemers 1 op zijn minst een gelukspel had kunnen afdwin gen. In een bijwijlen scherp gefloten wed strijd dolf het Waterloo-team ten tweede »male het onderspit met 30. Uitslagen: 15—5, 16—14, 15—12. De voor Maandag vastgestelde wedstrij den in de tweede klasse heren zullen geen doorgang vinden. Als morgenmiddag in de Heerenduinen de vierde nationale cross-country door de athletiekvereniging „Suomi" wordt gehou den zal de kostbare wisselbeker, die als in zet voor deze athletiekwedstrijd dient, op nieuw de grote prijs vormen. Deze wisselbeker, waarvan werd gemeld, dat hij definitief bezit zou zijn van de MFC'er S. F. Bobeldijk uit Medemblik, omdat hij driemaal achtereen de cross ge wonnen heeft, moet terugkomen, omdat hij het karakter heeft van „eeuwigdurend" te zijn. Na afloop van de eerste Suomi-cross in 1951 is bij de prijsuitreiking duidelijk medegedeeld, dat de beker niet in definitief bezit zou. kunnen komen, welke mede deling destijds wegens ontstentenis van Suomi's voorzitter door de tweede voor zitter, de heer Pa Grüteke werd gedaan. De voorgaande jaren is deze mededeling bij de prijsuitreikingen herhaald. Met het spelen van de tweede ronde om het persoonlijk bridge kampioenschap van de diverse afdelingen bij „De Jump" kwa men de volgende uitslagen uit de bus. Groep A: 1. Mainz-Wittebrood 29% p.; 2. Prins-Porck 27 p.; 3. Mevr. Prins-De Jong 26l/t p.; 4. mevr. v. Amerongen- Snoek 23 p.; 5. v. d. Berg-Amsing 22% p.; 6. Boender-v. d. Wint 20p.; 7. v. d. Steen- v. d. Vis 19 p. Groep B: 1. Laman-Middelkoop 5\% p., 2. mevr. De Haas-v. d. Gaag 4954 p.; 3. Wey-De Haas 48 p.; 4. mevrouw Külman- v. Amerongen 4154 p.; 5. Dryver-Veldman 39 p.; 6. Kramer-v. d. Burg 37 p.; 7. dames Kramer-Schoen 3554 p.; 8. echtpaar Rein 34 D. Groep C: 1. dames Elzerman-Rolloos 70 p.; 2. FloorSchadé 55 p.; 3. Reyen.- daim-Sival 52'/t p.; 4. De Vries- v. d. Starre 40 p.; 5. dames Hamers-Schol 32 p. Voor de lagere elftallen van de voetbal verenigingen „Stormvogels" en „VSV" zijn voor het weekeinde de volgende wed strijdprogramma's bekend: Stormvogels: Stormvogels 2DWV 2, 12.30 uur terrein Schoonenberg; Storm vogels 3—Kennemers 3, 12.30 uur terrein Schoonenberg; Stormvogels 4VVD 1, 10 uur terrein Schoonenberg; Haarlem 5 Stormvogels 5, 9.45 uur; VSV 6Storm vogels ff, 9.45 uur, terrein VSV; HFC 10— Stormvogels 8, 9.45 uur terrein HFC. VSV: KFC 2—VSV 2, 14.30 uur; Rip- perda 2—VSV 4, 9.45 uur; VSV 5—DCO 2, 9.45 uur, terrein Driehuis; VSV 6Storm vogels 6, 9.45 uur, terrein Driehuis; Con cordia 4—VSV 7, 14.30 uur. O Prijzen van Vrydag. Gr. tong 1,881,78; grm. tong 1,641,46; kim. tong 1,831,54; kl. tong I 2,20—1,78; kl. tong II 1.94—1,60; tarbot I 1,90—1.60, p-r kg. Tarbot II 77—76; tarbot III 69—60; tarbot IV 60—24; gr. schol 24—16; grm. schol 2013; kim. schol 3612; kl. schol I 35—14; kl. schol II 2614; schar 23—14; bot 11—8; v. haring 1912,50; makreel 62; gr. schelvis 35; grm. schelvis 32—30; kim. schelvis 31—30; kl. schelvis I 31—28; kl. schelvis II 25—22; wijting 18—8; gr. gul 21; midd. gul 18; kl. gul 17—12; kl. koolvis zw. 15,50; kl. koolvis wit 25, per 50 kg. Gr. kabeljauw 108—58; gr. koolvis zw. 3532; gr. koolvis wit 67; gr leng 57. per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 320 kisten tong en tarbot. 620 kisten schol, 130 kisten schar, 200 kisten bot, 34 kisten haring. 3 kisten makreel, 160 kisten schelvis, 165 kisten wijting, 196 kisten kabeljauw en gul, 3 kisten leng. 45 kisten koolvis, 15 kisten diversen. Totaal 1890 kisten. Besommingen van Vrijdag. SCH 36 f7950; SCH 153 f 7000; HD 87 f5860; IJM 209 f8270; KW 126 f 1520; KW 169 f7600; IJM 228 f480; SCH 76 f2850; YLI 28 f1150; KW 128 f790; KW 60 f870: KW 71 f833; KW 189 f350; KW 56 f 1010; KW 35 f 790; KW 30 f 1220. Vrijdagochtend werd aan de Wencke- bachstraat een op het eerste gezicht ge vaarlijk lijkend voorwerp gevonden: een meter lang, 40 cm in doorsnee en kenne lijk niet van vredelievende origine. Toen de heer Boes van de Hulpverleningsdienst het ding had gezien, was de ongerustheid der omwonenden gauw voorbij: het was geen bom, maar een paravane. ADVERTENTIE cfrrièftca DERIIOOO zijn verkrijgbaar bij: Cederstraat 31 - Telefoon 5610 IJmuiden-Oost ZATERDAG 5 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Knock on wood". Rex, 20 uur, „Vrouwen zonder toekomst". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30—12 en 14—16.30 uur. IJmuidens Roem en Velser Acc. Ver., 20 uur, Patronaatsgebouw, gecombineerd concert. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, zaal Zomerlust, toneeluitvoering. VELSEN-NOORD „De Monica's", 19.30 uur, Herv. Wijk huis, Dijckmanstraat, jubileumfeest avond. „De Plaatwellerü", 20 uur, Gebouw Con cordia, revue. Buurtver. „Watervliet", 20 uur, Kenne mer Theater, toneeluitvoering. ZONDAG 6 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 15, 19 en 21.15 uur, „Knock on wood". Rex, 15 en 20 uur, „Vrouwen zonder toe komst". MAANDAG 7 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Knock on wood". Rex, 20 uur, „Vrouwen zonder toekomst". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester van Velsen; 1517 uur, spreek uur wethouder van onderwijs, sport, cul turele zaken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10