Sterren-regen in het Velserbad Kerkdiensten Klinkende namen voor openingswedstrijden TEL. 4864 „Sportief" dameskam pioen tweede klasse Moeder en kind aangereden Beverwijk Beverwijk Stadsbus wordt werkelijkheid Heemskerk TAXI NODIG? Castricum Wijk aan Zee Drogisterij KGBrSBIHakGf II Concert Velser Dameskoor Vijf wedstrijden voor „Waterloo"-elftallen „Verschoppeling" bij „Havenkwartier" Cabaretprogramma in Luxor Koninklijke onderscheiding Vergunning tot 1965 Oostenrom „Daar zijn we weer" in Beverwijk Scheywijck wint biljartwedstrijd Zestien gediplomeerde glastuinders BEL 5000 De taak van het Landbouwschap De „opvoeding van bet kind" Beroepskeuze voor kinderen gewenst EHBO-ers gaan vergaderen Ofjnëtcrn W l)EK IIOOG Reddingboot op /oefenvaart Kinderdienstcn ZATERDAG 5 FEBRUARI 1955 Het worden zwemwedstrijden van groot formaat, die op Zondag 27 Februari ter gelegenheid van de opening van het „Vel serbad" zullen plaats hebben. VVü hebben reeds en'^le namen vermeld van prominente zwemi'rs en zwemsters, die naar Vclscn zullen komen o.a. Mary Kok. Thans vernemen wij van de directeur dei- gem. bad-, was- en zweminrichtingen, dat de navolgende recordhouders en voor aanstaande zwemsters de toezegging heb ben gedaan in het „Velserbad" aan de start te zullen verschijnen. Op de 100 m. vrije slag: Geertje Wiele- ma, Ria Vonk, Hetty Balkenende en JoKe de Korte. Op de 200 m. schoolslag: Nel Garritsen, Jenny Welling, Tonmy Hem en Jopie Spoor. Het „Robben"-zwemstertje Dick van Ekris zal uitkomen op de 100 m. rugslag. Met nog enkele andere zwemsters en zwemmers is men nog in gesprek, doch ze ker is de komst van Wim de Vreng op de 100 m. vrije slag heren. Ook op pologebied zijn nog besprekingen gaande. Dit worden inderdaad wedstrijden van wereldformaat, zoals wij ze nog nimmer in onze gemeente hebben kunnen zien. De ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S Door een fraaie 128 overwinning van DCIJ 3 op HDC 3 is de IJmuidense dam club Sportief er in geslaagd de kampioens titel van haar afdeling te veroveren. Dit resultaat was verleden week nog niet te overzien. DCIJ 3 was de grootste concurrent, maar door het onrechtvaardig opstellen van een DCIJ-speler bij de wedstrijd tegen Bever wijk moest de competitieleider twee straf- punten aan DCIJ 3 toekennen. Ondanks de uitslag van de afgebroken wedstrijd Spor tiefDCIJ 3 is „Sportief" kampioen van de tweede klasse der Haarlemse damcom- petitie. Uit laatst genoemde ontmoeting behaalt Sportief minstens gelijk spel. „Sportief" zal volgend seizoen uitkomen in de eerste klasse. De stand der competitie luidt: Sportief Stabiel Haarl. damclub 3 Beverwijk 2 DCIJ 3 Hoofddorp VKD 2 KNC 2 Cruquius Beverwijk 3 Haarlem OK 2 Halfweg 2 gesp. pnt. 10 16 11 16 11 15 11 13 9 12 9 11 11 10 10 10 10 9 9 voor tegen 123— 77 136— 84 105— 95 117—103 98— 62 93— 87 101—119 68—112 95—105 78—122 88— 92 66—114 DCIJ 3 kan zich nog bij de bovenste vier plaatsen door de laatste ontmoeting van Haarlem OK 2 te winnen. ADVERTENTIE PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O. Begrafenissen en Transporten door het gehele land Vrijdagmiddag om kwart voor twee ls op de Wijkerstraatweg een ernstig ongeluk gebeurd, dat, gezien de omstandigheden, gunstig is afgelopen. Ter hoogte van de winkelgalerij stak een moeder met twee kinderen de rijweg over en zij heeft daarbij bhjkbaar niet voldoende op het verkeer gelet. De vrouw en één van de meisjes weraen door een van Beverwijk komende volks wagen aangereden, hoewel de bestuurder hen nog trachtte te ontwijken. Moeder en kind kwamen via de motor kap, die flinke deuken kreeg tegen de voorruit terecht, die verbrijzeld werd. De moeder, die links van de midden op de rijweg gestopte auto lag, werd door om standers bij de fam. M. binnengebracht en het kind, dat aan de rechterkant op de straat was gesmakt vond tijdelijk onder komen bij de fam. K. aan de overzijde van de straat. Dokter Rolink, die bijna onmid dellijk ter plaatse was, verleende beiden eerste hulp, doch kon gelukkig geen breu ken vinden. Wel hadden beide slachtoffers een hersenschudding, een aantal Kneu zingen <41 zware ontvellingen. De auto bestuurder liep een lichte wond aan een van zijn handen op. Het tweede kind ont sprong de dans met de schrik. Het toeval wilde dat een juist in uni form passerende terreinwacht van het Hoogovenbedrijf het verkeer kon regelen, totdat een tweetal politie-agenten was aangekomen om verbaal op te maken. Het „Velser dameskoor" geeft op Don derdag 10 Februari een concert in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan te IJmuiden-Oost. Medewer king wordt verleend door Gerda Brands, fluit, Annie Schoen, piano en Han le Fevre, tenor. Postma en v. d. Berg winnen De eerste ronde van het damtournooi om het kampioenschap van Groot IJmui- den (tevens voorwedstrijd om het kam pioenschap van Kennemerland) leverde overwinningen op voor T. Postma en P. v. d. Berg. Ir. Krijgsman verloor van de goed in vorm spelende Postma. DCIJ voor zitter K. de Jong kreeg geen schijn van kans tegen ,v. d. Berg. De partijen J. v. Straten—W. Wort en H. Swier—L. Vooys moesten wegens het late uur worden af gebroken. organisatie is in volle gang, evenals die van de officiële openingsavond, op Zater dag 26 dezer. Binnenkort zullen wij hier over en over het congres, dat op 25 en 26 Februari in onze gemeente gehouden zal worden nadere bijzonderheden mededelen. Ook dit congres zal een grote opzet heb ben. Het wedstrijdprogramma van de voet balvereniging „Waterloo" is voor dit weekeinde: Waterloo 1Bloemendaal, 14.30 uur; Dem 4Waterloo 2, 12 uur; Waterloo Terrasvogels 3, 10 uur; Wa terloo 4IEV 3, 12 uur; Stormvogels c Waterloo a 15 uur (Zaterdag). „Waterloo" komt tegen „Bloemendaal" uit met W. Kok; J. Buding en S. Zwart; B. Smits, J. Schaap en L. N. Schaap; A. F. Broek, J. van Sikkelerus, J. v. d. Steen, G. Post en J. de Boer. Laatste jeugddienst Zondagavond houdt Ds. G. Wassenaar zijn laatste jeugddienst in de Goede Her derkerk voor zijn vertrek naar Harder wijk. In deze dienst wordt medewerking verleend door het Kinderkoor „De Goede Herder"; van kwart vóór zeven tot zeven uur samenzang o.l.v. de cantor-organist. De Beverwijkse toneelvereniging „Ha venkwartier" geeft Zaterdag 12 Februari in het Kennemer-Theater een opvoering van „Verschoppeling". Na de voorstelling wordt er gedanst op muziek van de „Rythm-Boys". Donderdag 17 Februari zal in het Luxor- Theater een cabaretavond worden gege ven, waaraan wordt medegewerkt door Cees de Lange, de Chico, Joop de Leur, Willy-Alberti en de drie Jackson's. Bij Koninklijk Besluit is aan W. J. de Boer te Beverwijk, werkzaam bij Van Gelder Zonen N.V., de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend. Wegens ongesteldheid van de heer De Boer heeft burgemeester mr. H. J. J. Scholtens aan de heer De Boer te zijnen huize mededeling gedaan van deze onderscheiding en hem met hartelijke ge lukwensen de versierselen uitgereikt. Hierbij was ook ir. Smidt van Gelder van de directie der N.V. Koninklijke Papier fabrieken tegenwoordig. Danny Kaye in „Knock on Wood". „Kr.ock on wood" (Thalia. Vrijdag tot en met Maandag) Deze film is de jong ste „bestseller" van Hollywood, waarin de gevierde komiek Danny Kaye opnieuw voortreffelijk werk levert. Als Danny niet de hoofdrol vervulde, was deze film geen schaduw van het geestige product, dat nu tot stand is gekomen, dan was net geen rolprent waarbij men een vol uur lang onbedaarlijke pret heeft vooropgesteld dat men Danny Kaye kan waarderen Zijn ko mische gaven zijn van een ande: soort, maar zeker wel zo doeltreffend als bijvoor beeld Charles Chaplin ten toon spreidt. Hij is een onbetwist opwekker van de lach. Hij heeft een onweerstaanbare vis comica. een grote mimische kracht en hieraan ontleent hij zijn faam. In de statische scènes van „Knock on wood" blijkt pas hoe heel een film kan draaien om deze acteur. Hij weet zo te boeien dat ge er de filmische zwak heden voor lief bij neemt. In deze film maakt Danny een reeks schokkende avon turen mee, wanneer hij als buikspreker betrokken wordt bij een spionnage-affaire, waarvan hij zelf niets afweet. Twee ge heime stukken worden verborgen ir zijn poppen. Hij reist ermee naar Zürich en Londen en zit al spoedig tot over zijn oren in de verwikkelingen, wanneer hij voor de moordenaar wordt aangezien van twee ongure individuen, die tot taak hadden de papieren te bemachtigen. Hoe hij zich eruit redt? Men moet het gaan zien om werke lijk prèt te hebben. „Knock on wood" is niet mis, een persi flage bijna op de daverende spionnage- huzarenstukjes van Hollywood, een Kaye- film vali klasse! „Vrouwen zonder toekomst" (R e x- theater, Vrijdag tot en met 'Maandag) Deze film brengt het probleem van de „gevallen vrouw" weer eens te berde. De vrouw die weg wil uit dat milieu, maar teruggestoten wordt door niet begrijpende medemensen. Men heeft hier te doen met een jongedame die zich verslingerd heeft aan een verdorven manspersoon, die haar totaal in zijn macht heeft en op lage wijze van haar profiteert. Deze man mag dan in de film steeds koppelaar genoemd worden, het woord souteneur zou eerder op zijn plaats zijn. De man komt echter tijdens een vechtpartij in een bar ontijdig aan zijn einde, dat wil zeggen in het scenario dat een schrijver over het leven van deze vrouw vervaardigt. Als hij zijn echtgenote het verhaal laat lezen, komt het uit dat het haar eigen levensgeschiedenis is en de afloop is niet direct wat men noemt gunstig. In „Vrouwen zonder toekomst", een film van Deense origine, heeft men het aange durfd de gehele dialoog in het Nederlands te laten naspreken. We willen niet zeggen dat dit een volslagen mislukking is ge worden, maar er zijn toch wel momenten die zonderling aandoen. Zo bijvoorbeeld bij de woorden: Begrijpt u dat? waar b'j ,„u dat" de lippen van de spreker hermetisch gesloten blijven. De Nederlandse woorden die ons van het doek tegenklinken hebben meestal niets gemeen met het „klimaat" van de film. Maar wie dit voor lief wil nemen en zich speciaal op het verhaal wil concentreren, krijgt door het meisje in de bar met het wufte bepluimde hoedje de volle maat toegemeten over vrouwen-met- een-verleden. „De misdaad van de week" (Woensdag en Donderdag in Rex). In deze rol prent worden de toeschouwers de wereld van een televisie-studio binnengevoerd, waar Edward G. Robinson als Henry Hayes als jaloers manusje-van-alles iets tegen een succesvolle schrijver blijkt te hebben en een onbeduidend sterretje ver moordt dat hem veracht. Hij tracht bij de pclitie de schijn te wekken dat de schrijver aan de moord debet is, maar na een kunstig opgezette en tot in de puntjes uitgebuite scène valt de kerel zelf door de mand. Een thriller die aan psychologie wel w7at te kort schiet, maar dit krijgt aangevuld door een dosis pathologie. „Duivels van het Wilde Westen" bestor men Zondag in de matinée het doek in Rex. „Mr. Won? detective" (W.B.-theater, Vrijdag tot en met Maandag) Wel grie zelig, zoals veel W.B.-films, maar meer van het klassieke genre is mr. Wong, waar in Boris Karloff de titelrol speelt. Maximê Jennings en Grant Withers zijn zijn tegen spelers en zij laten de toeschouwers heer lijk genieten van hun gifgas-strijd, waarin mr. Wong eindelijk een moord-proces gaat ontdekken en dat, bijna ten koste van zijn leven, en passant ook nog oplost.. Het spel van Boris roept gedachten aan Charley Chan op. Omdat de film niet lang genoeg is, draait vooraf „Revolverserenade", waarin Tex Ritter eens echt ouderwets de zes-schots cilinder op de heup neemt en de knallen tot in de Breestraat hoorbaar zijn. Zondagmiddag half drie tonen Hopalong Cassidey en Luke Jenkins hun kunnen in „Diligence-war", waarbij het al even hard knettert. „Miss Sadie Thompson" (Kennemer theater, Vrijdag tot en met Zondag) Een film gemaakt naar Somerset Mau gham's korte verhaal „Regen", die echter in alle punten van dit verhaal afwijkt. Sadie, zo luidt het in het verhaal, is het meisje met een slechte reputatie, dat uit Honolulu op het tropische eiland verzeild raakt, waar dominee Davidson Gods woord verkondigt. In het filmverhaal heeft men, ter opluistering en misschien wel ter ver gemakkelijking van de situatie om al te schokkende taferelen te ontlopen, een stel mariniers eraan toegevoegd, die zich ver lustigen in de aanblik van een niet on aantrekkelijk vrouwspersoon. Rita Hay- worth vervult de hoofdrol en ze dans wat, ze zingt iets en haar slechtigheid bepaalt zich tot luidruchtig gefuif. In het laatste deel van de rolprent be nadert de film het oorspronkelijke ver haal als de dominee (José Ferrer) de ogen van de zondares opent, maar zelf zwakker blijkt dan zijn theorieën en om de schande niet te overleven zelfmoord pleegt. Voor Sadie opent zich dan nog een mooie toe komst met een marineman. Deze film mist de directheid en geser- veerdheid die de kracht uitmaken van het verhaal dat er model voor stond. Kent men het verhaal niet dan voltrekt de gang van zaken zich op verklaarbare wijze en dan zou men de film een niet onverdienstelijk aftreksel van een klassiek Zuidzeeverhaal kunnen noemen. „Gangster zonder genade" is de titel van de rolprent die Maandag tot en met Woens dag in deze bioscoop hen, die van schok kende verhalen in het duister houden, on getwijfeld enige uren zal doen griezelen. „Mogambo" (Luxor, Vrijdag tot en met Woensdag) In deze film kan men Clark Gable aanschouwen als een stoere jager op leeuwen, olifanten, panters, gorilla's en op hetgeen de binnenlanden van Afrika meer aan fauna bevatten. Bij deze opwindende bezigheid wordt hij min of meer gestoord door de komst van twee vrouwen, die hem evenzeer opwindende ogenblikken bezorgen, hetgeen men wei zal willen begrijpen als men weet dat een van deze vrouwen Ava Gardner is, waar mee zélfs een man die gewend is met wilde dieren om te gaan. heel wat te stellen heeft, vooral als er nog een rivale in de charmante persoon van Grace Kelly op duikt. De verwikkelingen op het gebied van de liefde die nogal breed uitgemeten zijn, vormen geen beletsel voor de toeschouwer Burgemeester en Wethouders van Be verwijk maken bekend, dat bij besluit van 28 Januari 1955 aan de fa. gebrs. Ooster- om, gevestigd te Beverwijk, voor het tijd vak van 1 Januari 1955 tot en met 31 De cember 1964 vergunning is verleend voor het uitoefenen van een autobusdienst bin nen deze gemeente op het traject Bever wijk-stationKuenenplein, vice-versa. De KRO-revue „Daar zijn we weer" komt op Dinsdag 22 Februari in het KSA- gebouw. De medewerkenden hieraan zijn: Berry Kievits, Gerard Walden, Christine Spierenburg, Harry Boda, Frances en Capy, Harry Woodson en Fred Johnson. „Kennemerland" houdt cycle-cross in P.W.N.-duinen In samenwerking met de rennersclub „De Bataaf" en „Alcmeria" houdt de Be verwijkse rennersclub „Kennemerland" Zondag 6 Februari een cycle-cross in de P.W.N.-duinen bij Castricum. O.B.K. met „Huis zonder vensters" In het kader van het toneelconcours dat in zaal „Baltus" te Uitgeest gehouden wordt, geeft de Beverwijkse toneelvereni ging „Oefening Baart Kunst" Zondag 6 Februari een opvoering van het toneelspel „Huis zonder vensters" van Richard Reich, Nederlandse bewerking van A. v. d. Lin den. De biljartclub „Scheywijck" heeft de massa biljartwedstrijd tegen „Excelsior" uit Uitgeest met 2614 gewonnen. Op een nader te bepalen datum zullen de re turnwedstrijden worden gespeeld. Om de groenteteelt onder glas te inten siveren is een cursus georganiseerd, waar na aan zestien kwekers een diploma werd uitgereikt. De heer A. J. Verkley, leraar in algemene dienst aan het Rijkstuinbouw Consulentschap Amsterdam, heeft de di ploma's overhandigd nadat hij er op ge wezen had dat de tuinders mêt hun tijd moeten mee gaan en zoveel mogelijk de geintensiveerde teelt onder glas moeten gaan beoefenen. De gediplomeerden waren: C. en G. Aar denburg, J. Denneman, M. Duin, C. van Eerden, J. de Jong, A. v. d. Kolk, P. Ko per, Jac. Kranendonk, A. Kuiper, P. Lim- men, A. Molenaar, W. Numan, Q. de Rui ter, J. en Y. Vendel. MARKTBERICHT Waspeen 23—35: spruiten 15—83; veldsla 60—90; prei 2843; kno'len 0—8: witlof 3454; boerenkool 22—34; proene kool 1121; rode kool 1836: uien 1225; peen 1226; soepgroenten 6—14. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria, d. van J. Ulrich en M. J. Lotterman. ONDERTROUWD: J. Th. J. Tromp en C. Schoonenberg; J. Metzelaar en C. M. Sin- nige. GEHUWD: H. van Heulen en W. Lieshout. OVERLEDEN: P. Schipner. echtgenoot van A. C Gutteling, 83 j.; J. Verduin. echtgenote van H. Timmer, 82 j.; C. Zonneve'd, weduw naar van A. Beentjes, 74 j.; J. de Boer, echt genoot van J. C. de Ruiter, 56 j.; C. H. Ellens, echtgenote van J. Kuyl, 73 j. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Tydens de jaarvergadering van de afde ling Heemskerk van de L.T.B., die Vrijdag avond in zaal Dam werd gehouden heeft de heer Baars gesproken over de taak van het Landbouwschap, als onderdeel van de Publiekrechterlijke Bedrijfsorganisatie. De heer Baars begon met uit te leggen wat de bedoeling is van de P.B.O., die door d° regering werd ingesteld tot het verkrijgen van samenwerking tussen ondernemers en arbeiders. Het Landbouwschap nu heeft onder meer de taak om wetten vast te stellen en erop toe te zien dat deze wor den uitgevoerd en nageleefd. Een ieder die in de landbouw werkzaam ls heeft zich hieraan te onderwerpen. Het bestuur wordt gevormd door vierentwintig perso nen: twaalf uit ondernemerskringen en de andere helft bestaat uit afgevaardigden van de drie landbouworganisaties. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. Visser bleek dat 1954 voor veel t»."ren door de slechte weersomstandighe den ongunstig is geweest. Het aantal leden is met twaalf gestegen en bedraagt nu 203. Het bezit van de vereniging bedraagt nu f 1203,99. In plaats van de heren A. Adrichem en C. de Ruyter, die zich als be stuurslid niet meer herkiesbaar stelden, werden de heren A. Jansen en A. Kos be noemd. De heer P. Limmen werd evenals de voorzitter de heer Th. Bruin herkozen. „Ons Genoegen" speelt „Het Verliefde Trio" De R.K. toneelvereniging ..Ons Genoe gen" te Heemskerk geeft op Zondag 6 en Maandag 7 Februari in zaal Dam een op voering van het toneelspel „Het verliefde trio". Door Jaap Buys Jr. Voor de afdeling Castricum van Volks onderwijs heeft het hoofd van de Open bare ULO-school te Bloemendaal, de heer ■J. Buys, een causerie gehouden over het onderwerp „Tussen school en huis." De bijeenkomst vond plaats in hotel De Rus tende Jager. Het betoog van de spreker kwam groten deels neer op de moeilijkheden die zich bij de opvoeding van het kind voordoen, moeilijkheden, die allereerst door de ouders opgelost dienen te worden. Zij hebben daartoe de meeste kans van slagen wanneer zij de onderwijzer in de moeilijkheden ken nen. Voor de onderwijzer speelt kennis van de huiselijke- omstandigheden van het kind eveneens een grote rol. De heer Buys bleek voorts uiteraard een voorstander V; zijn van het openbaar on derwijs. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd na de pauze een druk gebruik ge maakt. AGENDA VOOR CASTRICUM „Corso"-theater Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur. Zondag 15 uur en Maandag 20 uur: „De slag om Stalin grad". Dinsdag en Woensdag 20 uur: „Fanfaren der liebe". Voor een groot aantal leden van de Wijk aan Zeese afdeling van de K.A.B. heeft de heer M. C. M. Komen, leraar aan de Bis schoppelijke Kweekschool en aan de Kath. H.B.S. te Beverwijk in hotel „Sonnevanck" een lezing gehouden over het onderwerp „Beroeps- en schoolkeuze". De heer Komen betoogde dat een psychotechnisch onder zoek voor de kinderen die niet weten welK beroep moet worden aangeleerd zeer be langrijk is. Indien een vak is gekozen dat overeen komt met de karaktereigenschap pen van de persoon, wordt immers de ar beidsvreugde bevorderd, aldus spreker, wiens lezing met grote aandacht werd ge volgd. ADVERTENTIE In de Amsterdamse De Clercqstraat is een begin gemaakt met het plaatsen van voorwaarschuwingsborden ter bescherming van de oversteekplaatsen, waar de be kende „klaar-overs" de schoolkinderen, maar vaak ook de volwassenen, helpen oversteken. Deze waarschuwingsborden zijn poppen met een groot „spiegelei". om zijn aandacht ook te bepalen tot het décor, dat als achtergrond voor deze amoureuze geschiedenis dient. Want ae genoemde dieren krijgen meermalen de gelegenheid, in hun natuurstaat voor de camera te poseren. Vooral in enige scènes over de jacht op gorilla's is dat bizonder opwindend. Tussen alle sensationele mo menten door vond de cameraman ruim schoots gelegenheid het indrukwekkende Afrikaanse natuurschoon in technicolor vast te leggen. S. K. „Papa Boem" wordt Zondag in de ma tinée vertoond. De Castricumse EHBO-vereniging CITO komt Donderdag 17 Februari in hotel „De Rustende Jager" in jaarvergadering bij een. Het belangrijkste punt van de agen da is de bestuursverkiezing: de penning - meesteresse, mejuffrouw A. Verlaak, is herkiesbaar, maar voor mejuffrouw C. de Leeuw en de heer J. Kooy, die bedanken wegens drukke werkzaamheden, zullen plaatsvervangers gekozen moeten worden. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Koning der Zuidzee". Kennemerlaan 83 - Tel. 4053 - IJmuidcn Reddingboot van de NZRHM in Wijk aan Zee „De Albatros" zal vanmiddag uitvaren voor een oefening. Zondag 6 Februari IJMITOEN: Ned. Herv. Kerk. Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Chr. Belangen, 10 uur: Jongërendienst, ds. J. v. d. Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 uur: ds. J. A. Tiemens, 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, bevestiging ds. W. Diepersloot. 15 uur: ds. J. v. Leeuwen, 19 uur: ds. W. Dieper sloot (intrede). Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 16 30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Kahtolieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige dienst. Legers des Heils, 10 uur: Heiligingssa menkomst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente IJmuiden, Cultureel Geb., Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer G. Planting. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout (H. Doop), 19 uur: ds. G. Wassenaar, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. v. Leeuwen, 16 uur: ds. W. Diepersloot (intrede). Ver. v. Vrijz. Herv.. Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. A. de Wilde van Nieuwe Nie- dorp. Evangelisatie%'ereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat. 10 uur: J. Sevensma van Amsterdam, 19 36 uur: H. v. d. Brink van Bloemendaal. Woensdag 19.45 uur: J. A. Vissey van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, bijeenkomst. DRIEHUIS: Fvang. Lutli. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VFLSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. L. Brink. Jeugdkapel, 10.15 uur: de heer W. B. Kleywegt. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „F.manuël", gem. ontsp.- lokaal. Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Jb. Klevn Haneveld van Bodegraven. Donderdag 20 uur: de heer W. F. Kloos van Gouda. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. J. Eek hof. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente. Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer E. W. Rosie. Ger. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. C. B. Burger van Utrecht. Maranatha. 10 uur: de heer W. Hoeken dijk van Amsterdam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32. 10 uur: Heiligingssamenkomst: 12 uur: Zondags school; 14.30 uur: Kindersamenkomst; 19.15 uur; Openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Deze sa menkomsten staan onder leiding van kapt.ne J. Steyger en luit.ne E. Holle man. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem„ 10.30 uur: ds. L. Can- negieter. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Herv. Evang. Ver., 9.15 uur: ds. Sasse, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. J. A. Mulder van Naarden, 19 uur: bizondere kerkdienst, ds. Kr. Strijd van Den Bosch. 18.45—19 uur: Zangdienst. „De Toorts", 9 uur: ds. F. C. Willekes van Beverwijk. Jeugdhuis, 10.30 uur: de heer W. Doe- vendans. Chr. Ger. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Doopsgezinde Gemeente, Jeugdhuis, 19.30 uur: ds. W. Veen. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p. m. rev. Mossman. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool. Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost". Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. i Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool. 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. DRIEHUIS-VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, Engelmunduskerk om 11.45 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11