BLOEMEN SCHIKKEN IS EEN KUNST „AKKERTJES en hun voeding Diverse strijkages Uw eigen dokter zou U. zeggen ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Seringen in tuin en kamer ZATERDAG 5 FEBRUARI 1955 WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Huidverzorging op medische basis. Werkstudent nam geldkistje met 26.900,- weg helpen direct! Officier hekelt rijks betalingssysteem voor garagehouders Mild vonnis tegen Amstprdamse hoofdagent „Staatsvijandige demonstratie" voor politierechter Tweede verdachte in KLM- goudroofaffaire verhoord INBOEDELVEILING 22/25 FEBR. 1955 oor de^O rouw Onze zieken) „EEN HUIS ZONDER BLOEMEN is niets", zegt Cootje Hermsen, „en ik zal niet rusten voor de vrouwen van Nederland hebben geleerd wat je alle maal met bloemen kunt doen". We zitten in de gezellige huiskamer van de familie Hermsen in Apeldoorn, tegenover de dochter Cootje. Als zij niet de eerste en enige vrouw is, die aan groepjes les geeft in de edele kunst van het bloemen schikken, dan behoort zij althans tot de zeer weinigen. „Dit is toch wel een bij uitstek vrouwelijk werk", vervolgt Cootje, „en het behoort eigenlijk een deel van de opvoeding te zijn van elk meisje. Het is me altijd opgevallen hoe weinig dit als vak of als liefhebberij wordt beoefend". COOTJE HERMSEN heeft altijd bui ten gewoond en van haar prille jeugd af had ze plezier in bloemen. Om er zo veel mogelijk van te weten te komen, schreef ze op een advertentie, waarin deelnemers voor een cursus werden ge vraagd. Het was een cursus uitsluitend voor vakmensen, dus bloemisten, be stemd voor particulieren bestond zo iets niet en het lukte haar de oplei ding ❖oor het vakdiploma Aalsmeer te volgen. Aanvankelijk deed zij dat zonder bij bedoeling, zuiver dus uit liefhebberij, tot ze, na een tijdje in een bloemen- zaak te hebben gevolontaird, op het idee kwam haar verworven kennis uit te dragen aan een bredere kring van belangstellenden in Nederland. In een oogwenk had ze een groepje van twin tig enthousiaste leerlingen bijeen en zo begon haar carrière, een jaar of drie, vier geleden. Hoe groot de belangstelling van vrou- wen en meisjes hiervoor was, bleek al heel spoedig uit het respectabele aantal aanvragen van vrouwenverenigingen, volksuniversiteiten, afdelingen van de Bond van Plattelandsvrouwen en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Haar bekendheid drong ook buiten die kring door en in Februari 1952 gaf zij' een demonstratie voor de televisie. Er zijn in ons land verscheidene bloe- menzaken, die door vrouwen worden gedreven en het komt ook wel voor, dat jonge meisjes in bloemisterijen bunde len, maar over het algemeen voert de man in dit beroep de boventoon. „Eigenlijk is dat onlogisch", redeneert Cootje. „Wie kan beter met de kinde ren van de natuur omgaan dan de vrouw. Bloemen komen pas tot hun recht, wanneer ze op de juiste manier in schaal, vaas of mandje zijn opge maakt". MIJN GASTVROUW heeft een grote bewondering voor de Japanse wijze van bloemen schikken. Deze is geba seerd op drie hoofdlijnen. De langste is het symbool van de hemel, de middel ste die van de mens en de kortste stelt de aarde voor. Deze hoofdlijnen, verte- genwoórdigd door bloemen van ver schillende grootte, zijn in de meeste bloemstukken van Cootje Hermsen te rug te vinden. „Er waren in het begin nogal eens tegenstribbelende bloemisten", vertelt zij vefder, „maar zij hadden ongelijk, want ik stimuleer immers de verkoop van bloemen. Iedere cursiste brengt haar eigen materiaal mee en dat wordt toch in de winkels gekocht. Natuurlijk laat ik daarnaast ook werken met bloe men uit tuin, bos en veld'.. Vaak kan men van enkele bloemen, gecombineerd met wat de natuur, in verschillende jaargetijden brengt, al iets heel artistieks maken en dat is natuu- lijk zeer belangrijk in een periode, dat bloemen schaars zijn. Bakjes of schalen hoeven het bloemstuk niet duur te mis kan ik haast niet ademhalen van de drukte", zegt zij. Dat Cootje Hermsen haar werk echt uit idealisme verricht, blijkt uit wat haar spontaan ontvalt, als ik al bezig ben afscheid te nemen: „Ik vind het zo leuk, dat al die leer lingen het ook weer verder leren aan vriendinnen. De kunst van bloemen schikken moet hier net zo populair worden als in Japan". TINEKE RAAT Een stola van zwarte wol op een tweed mantelpak kan een aardig effect geven. maken: een uitgeholde pompoen, een schoteltje, een flesje of potje en zelfs een bierviltje, waarop een stevige prop veenmos wordt gebonden, kunnen als basis dienen. „Als Nieuwjaarswens heb ik bloem- corsages in enveloppes rondgestuurd. Ik heb nog een voorraadje over; wilt u ze eens zien?" En dan gaan mijn ogen te gast aan fijne kleine boeketjes. Aar dig is de combinatie van judaspenning met bronskleurige strobloemetjes, een korenaar, een rietsigaar en statice (kleine wite bloemetjes, die op Texel groeien), samengebundeld met een ijzerdraadje. Of moet ik de voorkeur geven aan eucalyptus met kleine den- neappeltjes en bemoste larixtakjes? Prachtig gaat het dieprood van ge kleurde maïs, gecombineerd met het zilver van judaspening en het teer- blauw van eucalyptus samen. Van dit zelfde gekleurde maïs en eucalyptus vervaardigde zij ook kettingen. Bij het voorraadje staat een Biedermeyer mahdje, opgemaakt met allerlei stro- bloemen. Ieder seizoen heeft zijn eigen beko ring „Ikzelf houd het meest van de lente, van het ontluiken", zegt Cootje en ook in de winter is er buiten wel wat te vinden: grillige beuketakjes, die zo prachtig van lijn zijn, bemoste larix takjes en elfenbankjes kleine padde- stoeltjes, die op eikenhakhout groeien en in gedroogde toestand met ijzer draadjes kunnen worden bevestigd. ONDER HAAR LEIDING maakt iedere cursiste iets anders van de mee gebrachte bloemen en takjes. Haar leer- leerlingen zijn allen vrouwen met ar tistiek gevoel, die heel enthousiast voor dit werk zijn. In ongeveer acht lessen leert men tafelstukjes maken, vaasjes en bloemringen vullen, Biedermeyer boeketjes samenstellen en het opmaken van wandversiering en schalen met planten en bloemen. Ook komt men zo ver, dat men aardige cadeautjes kan vervaardigen, zoals fruitschalen of een kop en schotel versierd met bloemen, 's Winters hebben de stedelingen de grootste belangstelling voor deze cur sussen (vermoedelijk zal zij ook bin nenkort in Haarlem les komen geven) en 's zomers zijn de leerlingen meer van het platteland afkomstig. „Tegen Kerst- Cootje Hermsen bloemen schikkend. Wij hoeven nog niet zo heel ver in de geschiedenis terug te grijpen om het feit te constateren dat er wanneer iemand ziek was, alleen maar rekening gehou den werd met de ziekte en niet met de zieke. Langzamerhand is men daar gelukkig van terug gekomen (soms wordt nu wel eens teveel nota van een zieke geno men!) zodat men nu wel degelijk aan neemt dat ziekte en zieke niet zomaar ongestraft van elkaar te scheiden zijn. Want bij ziekzijn is er toch zeker iets wat direct verband houdt met degene die ziek is, nl. een afwijking uit de nor male lichamelijke en soms geestelijke toestand. En het is dus niet alleen de dokter die de ziekte (en soms ook de zieke) geneest, maar ook de huisvrouw kan een belangrijk aandeel hebben aan de genezing van haar zieke echtgenoot of kinderen, speciaal waar het de licha melijke genezing d.m.v. de voeding be treft. Wanneer iemand tegenwoordig een langdurig dieet voorgeschreven krijgt dar^ probeert men daarin zoveel moge lijk normale maaltijden te volgen om de patiënt zo min mogelijk het idee te geven „patiënt" te zijn en om zijn voe ding zo volwaardig mogelijk te houden. Maar iemand die een week met griep in bed ligt kan men rustig af en toe zijn zin geven als hij of zij geen trek in eten heeft. Een paar keer weinig of niet eten kan dan helemaal geen kwaad. We moeten vooral niet vergeten dat nu de lichamelijke toestand anders is dan normaal en dat de voeding zich hieraan dus dient aan te passen. Ook zonder dat er sprake is van een speciaal dieet zijn er verschillende algemene eisen waar aan de voeding van onze zieken móet voldoen. Mocht de dokter een enkel voor schrift geven, dan dient dit in de eerste plaats opgevolgd te worden. Een van de belangrijkste eisen, die we aan deze „ziekenvoeding" stellen is, dat er gevorgd moet worden voor vol doende toevoer van vocht. Dit vocht kunnen we in allerlei vormen toedienen: slappe thee, limonade, vruchtensap, uit geperste citroen of sinaasappel, bouil lon, enz. En hiermee voldoen we dan meteen aan een tweede belangrijke eis n.l. extra vitaminen moeten worden gegeven (niet door tabletten maar via de voedings middelen, tenzij de dokter anders voor schrijft). Laat uw zieke een prettige herinne ring overhouden aan het ziekzijn! schuwelijk werk geweest, omdat het aan de verkeerde kant moet worden ge streken. Deze moeilijkheid is in de toe komst in stoom vervlogen, want met het stoom-ijzer strijkt men over de fluwelen haartjes tot ze recht overeind gaan staan en de jurk zo uit de winkel lijkt gekomen. Het suède hoedje dat er wat verlept begint uit te zien en de kaalge- worden suède schoentjes worden even tjes voorzichtig met de stoom van de strijkbout oversproeid en voorzichtig met het staal bestreken. Ze knappen er zienderogen van op. Dat zijn alles bij elkaar al veie voor delen. Aan u de keus of zij opwegen tegen het financiële nadeel. Hoe uw keus thans moge zijn: het is het strijkijzer van de toekomst. Een handig apparaatje (dat stukken goedkoper is) lijkt mij de plastic-hand- stof-zuiger. Het bestaat uit twee delen. Een plat iangwerpig bakje waarop eer geribd dexsel goed sluitend past. De ribbels van de deksel zijn één centimeter noog. Ze zijn gemaakt in de lengte en er zijn er vijf. De ruimte tussen de rib bels is met kleine gaatjes geperforeerd Meer bijzonders is er niet aan te zien. Er komt geen handvat of iets dergelijks bij te pas. Wrijft men nu met de geribde kant ove. het tafelkleed dan wordt het plastic een beetje warm. Door de warm te wordt iiet magnetisch, trekt stofjes en pluisjes aan, die dan langs de spitse ribbels door de gaatjes naar binnen worden ge-'.ogen. Eij uitstek vjor auto bekleding is aeze olastic wonderborstel goed te gebruiken. Hij is zo p.a* dat hij makkelijk tussen de richels komt en trekt door zijn magnetische zuigkracht alle kleine ongerechtigheden aan. Hei schoonhouden van het apparaatje is al even simpel als het ding zelf. Men haalt voorzichtig de dexsel er af, klopt net stof uit het bakje, spoelt het schoon onder de kraan en de strijkages kunnen opnieuw beginnen. ANNEKE Aalsmeer heeft nu weer volop bloei ende seringen: het zijn vrij kostbare bloemen en het is nuttig te weten hoe men er het langst pleizier van kan heb ben. De houtige stengels zuigen het wa ter niet zo gemakkelijk op en daarom moet men die van onderen even met een scherp mesje open splijten. Serin gen kunnen lang fris blijven en hele maal open bloeien doch dan dient men wat chrysal in het water op te lossen; van deze poedervormige stof lost men per liter water ongeveer twaalf tot vijf tien gram op. Laat seringen 's nachts niet in een met rook bezwangerde ka mer staan, doch zet ze in een koele keuken of in de kelder. Seringenstrui ken voldoen in elke niet te kleine lief- hebberstuin; er zijn tegenwoordig ver- verschillende kleuren; wit is mooi, doch lila en paars zijn ook niet te versmaden. Zulke struiken worden door de kwe ker met een zware wortelkluit verzon den; het is de bedoeling dat die zo veel mogelijk intact, gehouden wordt, des te sneller zal de struik doorgroeien. Nu bestelt en bij niet vriezend weer ge poot zal men dit voorjaar al van de eer ste geurende seringen kunnen profite ren. Werk maar wat oude stalmest door de grond; in de stad brengt dat dikwijls moeilijkheden met zich mee; de beken- Een Aalsmeerse met seringen. de rose korrelmest kan men ook uitste kend voor dit doel gebruiken. G. KROMDIJK Onze kleinkinderen zullen over een poosje hun ouderwetse grootmoeders uitlachen of bewonderen, die zich altijd met zo'n raar electrisch strijkijzer heb ben vermoeid. Die ouderwetse groot moeders zijn u en ik, want wij strijken ons strijkgoed met een strijkijzer. Een gewoon electrisch strijkijzer; waar zou den wij Jiet anders mee moeten doen, nietwaar* Toch verzeker ik u dat onze f kleinkinderen nauwelijks meer zullen begrijpen hoe wij het ons leven lang met dit strijkijzer hebben kunnen uithouden. Zij zullen namelijk (tenzij zij helemaal nooit meer iets te strijken hebben omdat alles onkreukbaar is geworden) geen gewoon strijkijzer gebruiken maar een stoom-ijzer, een „steam-o-matic", zoals deze Amerikaanse import heet. Op het ogenblik is dat nog maar een duur apparaat. Het ziet er gewichtig uit met een knopje hier en een knopje daar, een dubbele bodem waartussen een waterreservoir en een stoom-aflaat in de zool, maar over een poosje zal die prijs wel zakken, zoals dat meestal gebeurt met din gen die steeds al gemener gebruikt worden. Ik heb hoop dat dat nog mag gebeuren voor u en ik te oud en te beverig zijn om nqg met strijkijzers in onze wankele handen te lopen. Het curiosum van dit stalen strijk- geval is de mogelijkheid van stoomont- wikkeling. Nadat het waterreservoir via een goed af te sluiten opening aan de bovenkant met water is gevuld, wordt de stekker in het stopcontact gestoken en dan wacht men tot de gewenste tem peratuur is bereikt. Door de warmte verdampt het water. De stoom vindt nu geen andere uitweg dan de uitlaat in de bodem, in de zool van het apparaat. Met die stoom wordt het strijkgoed vochtig en door er over heen te strijken wordt het meteen weer drooggestreken. Wat zijn nu de voordelen van het stoom-rstrijkijzer? "Laat ik er enkele mogen noemen. Tevoren invochten van het goed is overbodig geworden en men behoeft evenmin meer een persdoek te gebruiken. Door de over het goed wasemende stoom is het net voldoende vochtig gemaakt om het met de bout droog te strijken. Het zal niet meer nodig zijn de herenpantalons naar de perser te brengen, want met dit toe stel kunt ge zonder enige bijzondere krachtinspanning de mooiste vouwen strijken. De broeken worden gestreken inplaats van geperst, maar het resultaat is hetzelfde. Ondanks zijn dubbele bodem, zijn watertank en zijn stevige ebonieten handgreep is het bepaald licht in gewicht, zelfs lichter dan een gewoon electrisch strijkijzer van die omvang. Alle stoffen kunnen er mee gestreken worden. De automatische regelknop zorgt voor de juiste hitte. Nylon en zijde behoeven immers heel wat lagere tem peratuur dan katoen of linnen. Men zet de knop op de hitte die men wenst en de bout wordt niet heter dan nodig is. Bij de ons bekende ijzers dient men ter dege op te letten, want die worden steeds warmer als de stekker in het stopcontact blijft. Dat is bij dit nieuwe apparaat onmogelijk. Er zijn zes standen mogelijk, op de regelknop aangegeven met: wol, linnen, katoen, zijde, kunst zijde, nylon. Men doet dus uit deze mogelijkheden een keus voor men het ijzer in werking stelt. Het strijken van een fluwelen jurkje is altijd een af- Gele overgooier met een zwart patroon wordt gedragen over een witte blouse door de R.K.O. filmactrice Lori Nelson. Voor een vrolijk détail zorgt de grote strik aan de hals. ADVERTENTIE „U wilt er mooi en jeugdig uitzien? ,,U verzorgt Uw uiterlijk regelmatig? Gebruik dan ook alléén schoonheidsmiddelen, die inderdaad gezond zijn voor Uw huid. De moderne cosmetica volgens recepten van Dr P. H. v. d. Hoog (huidarts) voldoen aan deze „gezondheids"-eis. Zij wekken Uw persoonlijke charme tot nieuw leven. Bovendien zijn ze afgestemd. op ons eigen klimaat en type en dus ook voor U de ideale cosmetica Voor de rechtbank te Utrecht heeft de 27-jarige R. C. uit Utrecht terechtgestaan, beschuldigd van diefstal. De verdachte was als werkstudent in dienst bij een fabriek te Zeist. Op 2 Oc tober miste de kassier een geldkistje dat f 6.900.bevatte, alsmede een aantal waardepapieren voor een bedrag van f 20.000.Een onderzoek bracht aan het licht, dat C., die in financiële moeilijk heden verkeerde, het kistje had wegge nomen. Het geldkistje is teruggevonden in de vaart tussen Amsterdam en Haarlem. Huiszoeking bij de verdachte leverde nog een aantal voorwerpen op, welke hij in de fabriek had weggenomen. De officier van justitie eiste acht maan den gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk. Op 18 Februari zal de recht bank uitspraak doen. ADVERTENTIE Waarom toch? Ambtenaar kreeg steekpenningen „Het is een eigenaardig verschijnsel, dat de overheid voordeel gaat slepen in de gevallen dat de rekeningen snel worden afgehandeld," aldus de officier van justitie mr. G. J. de Lint bij de rechtbank te 's Gra- venhage tijdens zijn requisitoir in een af faire, waarbij de 58-jarige P. J. J. D., werkzaam bij de uitvoerende dienst vèr- bindingsbureau civiele autobedrijven van het ministerie van Oorlog, beschuldigd werd giften te hebben aangenomen. De op merking van de officier sproot voort uit een verklaring van de getuige, kapitein J. W. van de Boom van de Technische Dienst van de Koninklijke Luchtmacht, die zeide, dat de garagehouders één procent op hun rekening gekort werden, als ze snelle af werking wensten. Velen accepteerden dit, omdat, zo bleek tijdens de behandeling- van de zaak, het toch al zeer moeilijk was de declaraties volgens de voorschriften en richtlijnen van het ministerie-in te dienen, wat de presi dent van de rechtbank de opmerking ont lokte: „Het is blijkbaar moeilijk de decla raties zo te krijgen, dat het departement er genoegen mee neemt". De garagehouder B. te Wassenaar, ver klaarde geregeld rekeningen terug te krij gen, omdat ze niet in orde waren. „Ik deed er anderhalve dag over om een rekening van 1000 gulden klaar te maken," zo zeide hij. De ambtenaar D. heeft enige malen B. en de garagehouder K. assistentie verleend bij het opmaken van rekeningen, doch het kwalijke hierbij was, dat hij de rekeningen zelf controleerde als ze op het departement kwamen. Het was de garagehouders dan kennelijk ook wel wat waard, als D. ze hielp. K. heeft hem daarvoor in totaal zes a zevenhonderd gulden betaald en ook van B. heeft hij geld ontvangen. Terzake de bemiddeling die hij B. ge boden heeft, eiste de officier een jaar ge vangenisstraf met aftrek. De officier noemde het administratie systeem dat de overheid er in deze op na houdt, uitermate ingewikkeld. „De gara gisten kunnen gemakkelijk tot wanhoop gebracht worden door de ingewikkelde rekeningen die ze moeten schrijven. Gaat het dan bovendien nog om grote bedragen en krijgen ze hun rekeningen geregeld terug, dan is het inderdaad wel eens om wanhopig van te worden". Tegen de garagehouder B. eiste de offi cier terzake het geven van steekpenningen zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en bovendien een boete van 1000 gul den subsidiair 100 dagen. Hij had D. geld gegeven, doch daarbij bleken ook zijn re keningen niet te kloppen en bevatten ze Veertien dagen geleden heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank twee jaar gevangenisstraf geëist tegen de 52-jarige hoofdagent van politie J. H. uit Amsterdam wegens meineed en het aan nemen van steekpenningen. De rechtbank heeft de verdachte ver oordeeld tot één jaar met aftrek van het gehele voorarrest en met de bepaling, dat van de resterende tijd zes maanden voor waardelijk zullen zijn. De hoofdagent had in 1948 proces-verbaal opgemaakt tegen een Amsterdamse garage houder, die geen vestigingsvergunning be zat. Bij de behandeling van de zaak door de kantonrechter zei hij in de gang tot de garagehouder: „Wij kunnen het geld van die boete samen beter gebruiken, dan die heren daarbinnen" en legde vervolgens de meinedige verklaring af. dat de garage houder in loondienst was bij zijn schoon vader en dus ten onrechte door hem be keurd was. Voor de hulp, die hij de man op deze wijze verleend had, vroeg hij hem in de daaropvolgende jaren met geregelde tussenpozen geld tot een totaalbedrag van 590 a 600 galden. De rechtbank heeft bij de bepaling van de strafmaat rekening gehouden met de zeer moeilijke huiselijke en financiële om standigheden van de hoofdagent. „Deze man is uiterst links georiënteerd en geen goed Nederlander. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan een opzettelijke an- timilitairistische en staatsvijandige demon stratie". Zo luidde het oordeel van mr. dr. R. W. H. Pitlo, officier van Justitie, over de Krommenieër N. H., die Vrijdagmorgen voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, terechtstond. H. zou in Augustus van het vorige jaar een oproep van over heidswege, waarin hem werd gevraagd, zijn auto te laten keuren, in de wind heb ben geslagen. (De minister van Oorlog is bevoegd om ook in vredestijd auto's tijdelijk te vorderen om deze te laten regi streren, keuren enz.). Als verklaring van zijn handelwijze gaf H. te kennen, dat hg nog steeds „een vor dering op de staat heeft lopen van iets wat hem door de Duitsers was ontnomen". „Maar al mijn verzoeken worden terzijde gelegd en nu heb ik als tegenprestatie dit gedaan". Mr. Pitlo eiste een week gevangenisstraf. De politierechter voelde meer voor een ge combineerde straf: een week voorwaarde lijk en een boete van dertig gulden. LONDEN (United Press) Een tweede verdachte in de goudroof-affaire is ver hoord door een Londense rechter. Het is Albert Ernest Beech, een 32-jarige kruier, die er van wordt beschuldigd geld te heb ben aangenomen dat afkomstig was van de diefstal van twee kisten goud voor het KLM-kantoor in Jockey Fields, een nauwe straat in Lincolns Inn, op 21 September 1954. Beech wordt er van verdacht in ucto- ber 200 pond sterling te hebben aange nomen van de verdachte Crane, hoewel hij wist dat het geld gestolen was. „U weet dat ik gewerkt heb op het KLM- kantoor en dat ik Crane ken. Hij gaf me 200 pond toen het zaakje achter de rug was", zei hij. De rechter bepaalde dat Beech tot Woensdag ter beschikking van de politie zal blijven. MARGOT FONTEYN ZAL ZONDAG IN HET HUWELIJK TREDEN LONDEN (United Press) De beroem de Britse ballerina Margot Fonteyn zal Zondagmiddag in de Panamese ambassade te Parijs in het huwelijk treden met de 36- jarige Roberto Arias, de zoon van een vroegere president van Panama. Margot Fonteyn, wier eigenlijke naam Peggy Hookham luidt, blijft dansen in Co- vent Garden. Zij is thans 35 jaar. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel. IK 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst soms het dubbele van het werkelijke aan tal gemaakte werkuren. De garagehouder K., die verklaarde D. en sergeant Van D. geld te hebben gegeven om de zaak wat vlotter te laten verlopen, hoorde 1000 gulden boete subsidiair 100 dagen hechtenis tegen zich eisen. De rechtbank zal in alle drie zaken 17 Februari uitspraak doen. f

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9