Molotov acht betere relaties met Washington mogelijk i; Weerbericht Verenigde Staten zijn met atoomwapens de minderen Londen ziet Kroesjtsjev als de machtigste figuur Boelganin: politiek generaal, organisator en diplomaat Buitenlands beleid in de Opperste Sovjet Prins Bernhard naar Amerika Achttien koeien omgekomen Malenkov dient als zondebok voor zijn échec op landbouwgebied Maarschalk, die nooit een leger in het veld heeft gecommandeerd Amerikaanse toestellen bij Tatsjen beschoten Succes van Pinay hangt van MRP af Hei woord is aan Huurverhoging met 5 of 10 percent Toezicht op verkeer wordt verscherpt Het wordt geleide lijk kouder Dreigement Dodelijk veevoer De nieuwe premier van de Sovjet-Unie „Botsing met Malenkov?" „Oh, neen!" „Zorgeloosheid van een piloot" Huren beneden f 500.- zouden niet verhoogd worden Weerrapport 69e JAAKüaNG No 181 WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 299e JAARGANG No 28 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velsee Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter-AFP-United Press) Voor het Sovjetrussische parlement heeft minister van Buitenlandse Zaken Molotov gisteren voor het eerst sinds 1946 een uiteenzetting gegeven over de buitenlandse politiek. Hij deed dat in de middagzitting, nadat - zoals wij in een deel van onze edities hebben vermeld - op voorstel van Kroesjtsjev de minister van Defensie maarschalk Boelganin met algemene stemmen was gekozen tot opvolger van premier Malenkov, die van daag bij het debat over de buitenlandse politiek opnieuw aanwezig was. Malen kov, die onmiddellijk achter Kroesjtsjev en vóór Boelganin de witte zaal van het Kremlin betrad, heeft nog geen nieuwe post gekregen. De eerste spreker van morgen was Poezanov, de premier van de Russische Sovjet-republiek, die voor stelde het verslag van Molotov in zijn geheel goed te keuren. Hij deed een spn morgen was Poezanov, de premier van de Russische Sovjet-republiek, die voor stelde het verslag van Molotov in zijn geheel goed te keuren. Hij deed een beroep op de verenigde vergadering zich nog nauwer aaneen te sluiten rond de partij en de regering. De eerste vertegenwoordiger van het leger, die zich in net debat mengde, was maaschalk Konjev, die betoogde dat de Sovjet-Unie een gewapende aanval zal beantwoorden met alle soorten moderne wapens. Molotov verklaarde gisteren dat de Sovjet-geleerden grote successen hebben behaald met proefnemingen met atoom wapens en dat de Verenigde Staten op het ogenblik bij de Sovjet-Unie ten achter zijn. „Wij stellen de Verenigde Staten voor. met onze concurrentie op dit gebied voort te gaan, maar dan uitsluitend daar, waar het de toepassing van de atoomenergie op vreedzaam gebied betreft. De Amerikaan se politiek is echter gericht op het voor bereiden van een derde wereldoorlog, die met atoomwapens zou worden uitgevoch ten. Verbetering der betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten is zeer goed mogelijk, doch het aandeel ten deze der Verenigde Staten Is even belang rijk als het onze", aldus Molotov. De president en het Congres der Ver enigde Staten zijn zo ingenomen met hun „politiek op basis van kracht", dat zij de Chinese volksrepubliek met een oorlog dreigen. De grote betekenis van de wor steling voor de vrede is gelegen in het feit, dat zij door millioenen,* ook binnen de grenzen der kapitalistische staten, wordt gesteund. Molotov bracht hierin hulde aan het „gezag op internationaal gebied" van India, „een belangrijke nieuwe zuster staat, die deel neemt aan de strijd voor de versterking van de vrede". „Het is te ho pen dat ook Pakistan en Ceylon de weg zullen vinden, die naar wezenlijke onaf hankelijkheid voert". Molotov verklaarde, dat de in April 1955 te Djakarta te houden bijeenkomst van vertegenwoordigers van Afrikaanse en Aziatische landen „een be langrijk punt op de weg der internationale politiek is. Ook in het Nabije- en Midden- Oosten hebben zich grote wijzigingen vol trokken. Doch de beweging voor vrijheid en onafhankelijkheid heeft in deze staten nog niet de kracht verworven, 'die zij in Azië bezit". „Er hebben zich', sinds de oorlog, grote Het ligt in het voornemen in Maart een conferentie van Amerikanen en Euro peanen te beleggen als vervolg op de bij eenkomst, die onder presidium van Prins Bernhard ;n 1954 in hótel De Bilderberg te Oosterteek werd gehouden. Prins Bernhard zal op 13 dezer naar de Verenigde Staten vertrekken om voorbe reidende besprekingen te voeren. De Prins, die vergezeld zal zijn door zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaff, hoopt op 19 Februari in Nederland terug te zijn. wijzigingen in de internationale toestand voorgedaan. De Sovjet-Unie is op inter nationaal gebied niet langer geïsoleerd. Tegenover het kamp van kapitalisten en imperialisten staat dat der socialisten en democraten geleid door de Sovjet-Unie en de Chinese volksrepubliek (applaus). Er zijn ook andere staten, die de eerste, doch belangrijke stap in de richting van het so cialisme hebben'gedaan. De hoofdzaak is, dat deze landen zich hebben ontdaan van het toezicht der imperialisten. De landen van het socialistische kamp ontvangen veel steun van de Sovjet-Unie, wier macht op twee peilers berust: de zware industrie en de landbouw". „Indien de overeenkomsten van Parijs worden bekrachtigd, zal het antwoord der communisten bestaan uit een hernieuwd sluiten hunner gelederen, en verdergaan de onderlinge samenwerking en een nieu we versterking onzer militaire uitrusting. De acht communistische staten zullen dan een verenigd opperbevel voor hun geza menlijke strijdkrachten tci stand brengen, hetgeen de potentiële aanvallers onge twijfeld rustiger zal doen handelen". „Een viermogenöhedenconferentic zou het mogelijk maken nog dit jaar verkiezin gen in geheel Duitsiand te doen houden, om tot een hereniging van dit land te ko men. Een West-Duitse verwerping der Bil de veehandelaar G. de Graaf te Oucievkerk aau tic Amstei zijn binnen en kele dagen achttien koeien tengevolge van het eten van vergiftigd vocdsei doodgegaan. Na een on„erzo£K door veeartsenijkur.- digen heeft men als ccrzaak van de ver giftiging aangenomen het eten van ricinus- boontjes, die tussen het opgehaalde afval van een Amsterdamse schillenboer zyn ge komen. Deze boontjes waaruit wonderolie en smeero.ie wordt geperst, zijn voor dier lijke consumptie zeer gevaarlijk. De gedupeerde veehandelaar had de koeien, die voor de handei waren bestemd, niet verzekerd. De schadepost is derhalve zeer groot. Wanneer het vlees van de ge storven koeien niet voor menselijke con sumptie wordt afgekeurd hetgeen mo gelijk wordt geacht omdat het vergif alleen maag en ingewanden is gepasseerd zal dit verlies enigszins gecompenseerd kun nen worden. (Van onze correspondent in Londen) Hoeweb Malenkov's aftreden ook in Lon den als een verrassing kwam. waren inge wijden, en ook het publiek, niet geheel on voorbereid, omdat de laatste tijd in be schouwingen over de situatie in de Sovjet- Unie reeds meermalen was gezinspeeld op een voortdurend conflict tussen de leiders, waarbij het steeds duidelijker werd dat Kroesjtsjev Malenkovs grote rivaal was. Op een Britse bijeenkomst in Moskou heeft Kroesjtsjev onlangs In tegenwoordigheid van Malenkov onverholen gezegd dat hij, Kroesjtsjev, namens de Sovjet-Unie sprak zoals Churchill voor Groot-Brittannië. De indruk is dat de worsteling om de macht nog niet ten einde Is omdat Kroes- tsjev nog andere mededingers bezit, vooral onder de jongere leiders. Het staat echter wel vast dat. evenals in Stalin's tijd. de se cretaris-generaal van de communistische party de machtigste man in de Sovjet-Unie is gebleven. Volgens Londen draagt het conflict ten dele een persoonlijk karakter, terwijl het tevens het gevolg is van het verschil van opvatting over de te volgen weg.. De strijd achter de schermen begon al voor Stalin's dood en kwam hierdoor in een acuut sta dium. Malenkov diende waarschijnlijk slechts om tijdelijk de onderlinge geschillen en spanningen te bemantelen. Na aarzeling en onzekerheid op het ogenblik van Sta lin's heengaan, voelen party en leger vooral nu Beria uit de weg geruimd is zich sterker. Nieuw Stalinisme In regeringskringen is de verwachting dat Kroesjtsjev binnen afzienbare tyd pre mier zal worden. Het is niet onmogelyk dat de Sovjet-Unie naar een soort Stalinistische periode terug keert met nadruk op de zwa re industrie en op nog grotere bewapening. Met zekerheid durft men echter niets te voorspellen. Ook in de Sovjet-Unie breekt het verlangen naar een menselijker bestaan by de massa's door. Kroesjtsjev is niet uit sluitend een voorvechter van de zware in dustrie, maar zijn reputatie hangt vooral af van de verwezenlijking van het land bouwprogramma, welke tot z ij n verant woordelijkheid behoorde en niet tot die van Malenkov, die als zondebok moet dienen nu de plannen niet op korte termijn zijn uitgevoerd. Top-gesprek van de baan Hoewel men geneigd is aan te nemen dat de Sovjet-Unie naar buiten toe onverzette- lijker dan ooit zal optreden, getuige de ver hoging van de defensie-uitgaven, gelooft men aan de andere kant dat de Sovjet-lei ders, evenals tot nu toe, in de internationa le politiek zullen trachten al te grote risi co's te vermijden. Volgens sommigen is aan Churchill's plan voor een top-gesprek in Moskou thans de bodem ingeslagen, zeker na Molotov's vijandige woorden. De paleis-revolutie in Moskou kan zelfs leiden tot aftreden van Sir Winston Churchill, die alleen zou zijn aangebleven omdat hy nog hoopte in de na bije toekomst met Malenkov te praten. An derzijds werd hem reeds vaker een top-con- fcrentie afgeraden zolang Malenkov's posi tie onzpker was. Niemand weet hoe lang het zal duren voordat het Sovjet-régime inwendig gestabiliseerd zal zijn. overeenkomsten van Parijs zou leiden tot een geschikte mate van overeenstemming tussen de „Grote Vier". Dé Sovjet-rege ring acht verder uitstel in het sluiten van een vredesverdrag met Oostenrijk onge rechtvaardigd maar dit probleem kan niet onafhankelijk 'van het Duitse worden be schouwd. Frankrijk en Groot-Brittannië zouden er mede moeten instemmen dat Oostenrijk niet toetreedt tot enig mili tair blok, gericht tegen de staten, die in de tweede wereldoorlog tegen Duitsland hebben gevochten. Ook zouden er geen buitenlandse troepen op Oostenrijks ge bied mogen worden gelegerd. Voorts zou Oostenrijk aan te houden vier-mogendhe- denbesprekingen moeten deelnemen, daar de overeenkomsten van Parijs een bedrei ging vormen van zijn onafhankelijkheid". Molotov deed een beroep op de volken in kapitalistische en koloniale landen om „de zaak van de vrede in eigen handen te nemen", hieraan toevoegend: „de kapita listische staten zouden er goed aan doen de macht der Sovjet-Unie niet te verge ten". Volgens Molotov is 77 percent der Sovjet-militairen lid van de communisti sche partij of van de communistische jeugdbond. De communistischs landen zul len niet met gevouwen handen blijven zit ten", verklaarde hij. „Zij zullen gedwon gen zijn maatregelen te nemen om hun verdediging te waarborgen". Volgens radio-Belgrado moet de wijzi ging in de Sovjet-Unie beschouwd worden als een zuiver binnenlandse aangelegen heid en „in het geheel geen invloed zal hebben op de Sovjet-Russische buiten landse politiek". Malenkov heeft Dinsdagavond, met alle andere Sovjet-leiders, een speciale voor stelling in het Bolsjoi-theater bijgewoond. In Westelijke kringen te Moskou neemt men aan, dat maarschalk Vassilevski of maarschalk Konjev benoemd zal worden tot minister van Defensie, als opvolger van maarschalk Boelganin. Molotov tijdens zijn rede voor de Opperste Sovjet. LONDEN (R/AFP) Nikolai Boelganin. de nieuwe premier van de Sovjet-Unie, is in 1395 in Nisjni-Nowgorod (het huidige Gorky), aan de Wolga, geboren. Zijn eer ste betrekking was die van klerk in een faibriekskantoor. Gedurende de burgeroor log en de eerste jaren daarna had hij een belangrijke rol n het werk van de ge heime politie (Tsieka) in Nisjni-Nowgorod, Centraal-AzÜë en Moskou. In de steden langs de Wolga, aldus AFP, voerde hij een bloedig bewind. Boelganin heeft zün car rière via het staatsapparaat en niet via de partij gemaakt. Van 1922 tot 1927 werkte hij bij de opperste nationale economische raad en tenslotte werd hij directeur van een grote fabriek van electrische apparaten bij Meskou, bij welkeT bouw hij de leiding had gehad. De joviale Boelganin hij heeft een rood gezicht was minister van Defensie en vice-premier onder Malenkov. Hij ver enigt de eigenschappen van zakenman, „politiek generaal" en diplomaat. Hoewel hij de rang van maarschalk heeft, heeft hij nooit een leger in het veld gecomman deerd. Hij bereikte zijn hoge rang door zijn organisatorische talenten en zijn loyaliteit aan de partij. Hij heeft getoond een bekwaam econoom te zijn gedurende de periode der vijf-jaren plannen. Hii heeft medegewerkt aan de ontwikkeling van de electrische industrie en van 1931 tot 1937 was hij „burge meester" van Moskou (voorzitter van de Moskouse Sovjet). Zuivering overleefd Na de grote zuivering in 1937 werd Boel ganin plotseling benoemd tot leider van de regering van de Russische sovjet-repu bliek en een jaar later werd hij vice- president van de raad van volkscommissa rissen en president van de staatsbank. Hij bevestigde definitief zijn carrière toen hij in 1911, als '.id van de militaire raad van het Westelijke front, de defensie van Mos kou organiseerde. In1944 werd Boelganin benoemd tot lid van de defensiecommissie, als opvolger van maarschalk Vorosjilov. De commissie stond onder voorzitterschap van Stalin. In 1946 volgde hij Stalin op als minister voor de strijdkrachten. Hij bekleedde deze func tie drie jaar. Op hoogtijdagen hield hij vaak de officiële herdenkingsredevoerin- gen. In 1941 werd Boelganin benoemd tot luitenant-generaal van het Rode Leger en in 1947 werd hij bevorderd tot maarschalk „uit erkentelijkheid voor zijn buitenge wone diensten gedurende en na de tweede wereldoorlog". Gedurende de oorlog coör dineerde hij verscheidene constructie- en machine-industrieën. Na het overlijden van Stalin werd Boel ganin minister van Defensie, eerste vice- premier en lid van het presidium van het centrale comité van de partij. Vorig jaar vertegenwoordigde hij de Sovjet-regering bij de plechtigheden in Warschau en Peking. De Chinese reis stond onder leiding van Kroesjtsjev'. De delegatie bezocht na Peking Oost-Siberië, waar miltaire installaties werden geïnspec teerd. Malenkov Zijn voorganger Georgi Maksimïliano- witsj Malenkov werd op 8 Januari 1902 te Orenburg (Tsjkalov) in de Oeral gebo ren. In 1919 nam hij dienst in het Röde lager. Een jaar later lid geworden van de Maarschalk Boelganin communistische partij, werd hii in 1922 toegelaten tot de technische hogeschool te Moskou. Gedurende de strijd om de macht in de partij in de jaren 19251930 trad hij op als particulier secretaris van Stalin. In 1934 werd Malenkov lid van het Qrg- buro en vijf jaar later lid van het partij- secretariaat. In 1945 werd hij benoemd tot lid van het politburo, waardoor hij vijf jaar tevoren candidaat was gesteld. Gedu rende de tweede wereldoorlog maakte hij, tezamen met Stalin, Molotov, Beria en Vorosjilov deel uit van de „defensieraad". Zijn taak bestond toen uit het organiseren van de vliegtuigindustrie teneinde de ach terstand van de Sovjet-Unie op Duitsland op dit gebied in te halen. Na de oorlog werd hij tweede secretaris der .partij, spe ciaal belast met de opleiding van het ac tieve partij kader. Sedert 1946 vice-kanselier, werd Malen kov op het 19e partijcongres zowel in het presidium als in het part ij secretariaat ge kozen. Op zes Maart 1953, een dag nadat de dood van Stalin werd medegedeeld, werd zijn benoeming tot premier bekend gemaakt. (Van onze correspondent in Londen) Het ochtendblad De Daily Mail was gisteren wel zeer actueel toen het ver scheen met een „kop" over de gehele frontpagina, luidende: „Botsing met Ma lenkov?" „Oh, neen!" Dit was het opschrift van een interview van twee vertegenwoordigers van een Amerikaans persbureau met Kroesjtsjev, waartn deze ronduit ontkende dat er tussen hem en Malenkov een worsteling om de macht plaats vond. Het was, aldus de eer ste partij-secretaris, een verzinsel van de Westelijke pers. NEW YORK (Reuter/AFP/UP) New Yorkse radiostations melden dat commu nistisch luchtafweergeschut vandaag een Amerikaans vliegtuig van het type Sky- raider heeft beschoten nabij de Tatsjen eilanden. De drie leden van de bemanning van het toestel dat op zee daalde zouden door een torpedobootjager zijn gered. Gisteren is een Amerikaans patrouille vliegtuig op zijn basis teruggekeerd met drie gaten in een van de vleugels veroor zaakt door granaten van de luchtafweer van de communistische Chinezen nabij de Tatsjen-eilanden. Het incident werd ge meld in een korte boodschap van de com mandant van de Amerikaanse zevende vloot, vice-admiraal Alfred Pride. Het werd geweten aan zorgeloosheid van de piloot. De Amerikaanse marine heeft te Was hington medegedeeld, dat de evacuatie van burgers van Noord-Tatsjen voltooid is. Ruim vijfduizend Chinese burgers en vijfhonderd militairen van de Tatsjen- eilanden zijn in de haven van Kiloeng op Formosa aangekomen. De burgers werden vervoerd in twee Amerikaanse, de mili tairen in twee Chinese vaartuigen. Een Amerikaans smaldeel, bestaande uit drie kruisers en acht torpedojagers, is van Long Beach (Californië) naar Formosa vertrokken, om zich te voegen bij de zevende vloot bij de Tatsjen-eilanden. Naar verluidt heeft het smaldeel meer dan 6.500 bemanningsleden. Tsjang Kai-Tsjek heeft zijn oudste zoon generaal Tsjang Tsjin-Kuo naar Tatsjen gezonden om toe te zien op de ontruiming. PARIJS (Reuter/AFP) Antolne Pi nay heeft Dinsdag op een hyeenkomst van zijn partij meegedeeld, dat onvoorwaarde lijke ratificatie van de Paryse aceoorden een essentieel onderdeel van zyn regerings program 7,al zyn. Hij zou tot minister van Buitenlandse Zaken slechts iemand benoe men, die voor de verdragen voor YVest- Dnitslands bewapening heeft gestemd, zo deelde hy mede. De Franse socialisten hebben geweigerd de nieuwe regering van Antoine Pinay te steunen. Pinay heeft de socialisten enkele economische en sociale portefeuilles aange boden, doch de leider van de socialisten in het parlement, Pineau, zeide: „Onze partij heeft steeds trouw achter Mendès-France gestaan en het is ons te moeilijk om van dit standpunt af te wyken". Pinay hoopt hierdoor meer steun te zullen krijgen van de MRP, welke hij thans een aantal porte feuilles heeft aangeboden. De radicaal-socialistische partij heeft be sloten de regering van Antoine Pinay haar steun te verlenen. Antoine Pinay heeft besprekingen ge opend met Franse leiders in Noord-Afrika teneinde te komen tot een programma voor Noord-Afrika, dat voldoende steun kan krijgen om als basis voor de nieuwe rege ring te dienen. Pinay heeft gesproken met Frangois La- coste, de resident-generaal in Marokko, met Roger Leonard, de aftredende gouverneur- generaal van Algerije en met Pierre Garet, de president van de parlementaire fractie der onafhankelijken. Pinay heeft reeds eerder besprekingen gevoerd met René Mayer, de vroegere ra dicaal-socialistische premier die de voor naamste bewerker van de val van Mendès- France is geweest. Tenslotte heeft Pinay nog een onderhoud gehad met de premier van Tunesië, Tahar Ben Ammar. DIT NUMMER BESTAaT UIT ACHT PAGINA'S Don Herford: Vrouwen hebben een wonder baarlijk gevoel voor goed en kwaad, maar heel weihig gevoel voor links en rechts. De plannen der regering inzake invoe ring van een beperkte huurverhoging per 1 Juli van dit jaar houden in, dat in de grote steden de huren van de woningen be neden ongeveer 500.huur niet zullen worden verhoogd. De huren tussen onge veer 500 en ongeveer 600 per jaar zul len met 5 pet. worden verhoogd en die met hogere huren met 10 pet. Een dergelijke indeling in drie groepen zal ook worden toegepast voor de kleinere steden en" dorpen volgens de vijf gemeente- klassen van de Noodwet Ouderdomsvoor ziening. Buiten de grote steden zijn de huren over het algemeen lager en in overeenstemming met dat huurpeil worden dus ook de gren zen, beneden welke de huren niet worden verhoogd, lager. De bedoeling van deze indeling in drie groepen is geweest de verschillen niet te groot te maken wanneer huren dicht bij elkaar liggen. Deze voorstellen moeten uiteraard door het parlement worden goed gekeurd. De minister van Justitie heeft wegens het toenemend aantal verkeersovertredin gen aan ryks- en gemeentepolitie over het gehele land opdracht gegeven om binnen kort een verscherpte controle uit te oefenen op de naleving der verkeersvoorsehriften. In het bijzonder zal gelet worden op de verlichting van alle rijdend verkeer, dus zowel van auto's, motorrijwielen, motor carriers als van bromfietsen, rijwielen, be spannen en onbespannen wagens. Speciale aandacht zal hierby besteed worden aan de voor- en achterverlichting, stand van de koplichten, de stoplichten en reflectoren en of by het voeren van gedimde koplichten beide koplichten gedimd worden. De politie heeft opdracht gekregen niet meer met een waarschuwing te volstaan, maar bij het constateren van overtredin gen proces-verbaal op te maken. Het K.N.M.I. deelt mede: Gisteren trok een vrij actieve depressie over de Noord zee naar Denemarken. Deze storing deed de wind in het Waddengebied tijdelijk tot stormachtig aanwakkeren. Bij het wegtrek ken van de depressie nam de wind in de nanacht weer snel af en draaide naar Noord-West. Bij IJsland is een belangrijk gebied van hoge luchtdruk ontstaan, dat in het zeegebied tussen IJsland en Noor wegen een krachtige Noordelijke luchtstro ming veroorzaakt. Hiermee wordt koude lucht uit de poolstreken naar het Noord zeegebied gevoerd. Deze lucht zal ook tot ons land doordringen maar wordt door het Noordzeewater verwarmd. De temperatuurdaling zal daarom tot en kele graden beperkt blijven, 's Nacht kan bij opklaringen en weinig wind lichte vorst voorkomen. De kans op enkele buien blijft aanwezig. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand .5 >2 -O o ff f2 g t$ ZS Helsinki hagelbui W 2 -4 0,4 Stockholm zwaar bew. N 1 -5 0 Oslo sneeuw ONO 3 -6 5 Kopenhagen mist ZW 3 2 3 Aberdeen onbewolkt W 4 -1 2 Dublin regen W 8 7 0,1 Londen half bew. w 5 9 0 Amsterdam geheel bew. NW 9 6 0,2 Brussel zwaar bew. w 9 5 0 Parijs zwaar bew. w 4 7 8 Bordeaux geheel bew. w 6 12 0 Grenoble regen NW 6 10 33 Nice licht bew. W 12 15 0 Berlijn regen ZW 6 3 3 Frankfort regen ZW 7 6 3 München zwaar bew. WZW 10 3 20 Zürich regen wzw 8 4 22 Genève regen O 4 5 28 Locarno geheel bew. ozo 15 10 5 Wenen regen w 8 3 6 Innsbruck regen windstil 1 31 Neerslag laatste 24 uur. WISSELEND BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met hier en daar enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen Noord-West en Noord. Iets kouder. 10 Februari Zon op 8.09 uur, onder 17.45 uur. Maan op 22.24 uur, onder 8.52 uur. Maanstanden 14 Febr. 20.40 uur: Laatste kwartier 22 Febr. 16.54 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 9 Februari Hoog water: 5.14 en 17.25 uur. Laag water: 0.58 en 13.17 uur. Donderdag 10 Februari Hoog water: 5.52 en 18.05 uur. Laag water: 1.34 en 13.55 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1