V erkeersver beteringen op druk kruispunt rThalia- Vanavond springvloed: de „Katingo" maakt beste kans Veren igingsvaria Afrekening met de namen „kotter trawler" en vestzaktrawler Havenberichten „Zij is even waardevol als haar manne lijke collega" zegt mevr, v. Wielink Tweehonderd IJmuidense trawlers waren toch ook geen stoomkotters Overdag veiliger, 's nachts lichter Twee trossen aan flarden, maar gisteren toch 60 meter winst „From here to eternity in Thalia Old Clothes New uit de Umond mém 5 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Ouderavond van Willem de Zwijgerschool Om de jeugddamtitel van Kennemerland Jaarvergadering Tennis club „Velserbeek" Vannacht even précair Bridgeclub „De Oranjeboom" Luther-film in Luxor-theater DRY CLEANING ONLY De vrouw in de gemeenteraad Ziekenhuiskwestie: politiek geval Aquarium tegen neurose Bridge-wedstrijd voor Uitvoering van de jeugd toneelclub „Heuvelwijk" „open paren Leden van St. Thomas in onderlinge competitie Bridgers rond de tafel Jaarvergadering P.v.d.A. Beverwijk Feestavond K.VV.M. Lezing over Humanisme voor Christen-vrouwen Christelijke filmactie Voorschotten bijzonder lager onderwijs Feestavond voor ouden van dagen WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 VISSERIJ-ARCHEF RIE VAN OCH VEER LMJCEM VOOR DE OORLOG telde de Britse trawlervloot slechts weinig motortrawlers en in 1945 ging men er niet direct toe over om dit type in gebruik te nemen. Enkele werden er op stapel gezet, die eenmaal gereed spoedig in andere handen overgingen. De „Thorina" en de „Allen Water" zijn daar een voorbeeld van. Toch is men er in Engeland enkele jaren geleden toe overgegaan een klein type motortrawler te ontwerpen bestemd voor de Noordzeevisserij, ter geleidelijke ver vanging van het oude type stoomtrawler, waarvan er nog vele in bedrijf zijn. Het betreft hier schepen van een kleine 200 ton bruto register ton inhoud, ruim 30 meter lang met een vermogen van 350 tot 500 pk. Zo verschenen in de tijd toen in IJmuiden de „Job Gouda" IJM. 99 in be drijf kwam de „Sheriffmuir" en de „Bos ton Sea Hawk" als vertegenwoordigers van een prototype, dat thans hoe langer hoe meer in Engeland in bedrijf komt. Wat de grootte aangaat komen deze schepen overeen met de bij de N.V. ScheepsboUw- werf „De Dageraad" te Woubrugge ge bouwde motortrawler „Job Gouda" en met de „Colombo", „Medan", „Toronto" en „Batavia". Het verschil is echter, dat deze schepen in Engeland meteen als motortrawler wer den geaccepteerd en dat velen in ons land het type aanduiden met de onsympathieke, tevens onjuiste naam van vestzaktrawler of kotter-trawler. De „Job Gouda", die inmiddels voor een Franse rederij in Newfoundland is gestationneerd en thans „Galantry" heet, heeft een bruto inhoud van 203 ton. De sedert 1931 als motortrawler bekend staande Antje RO. 15 meet 183 ton en 'daarom doet het vreemd aan dat een gro ter schip door sommigen als een kotter- trawler wordt beschouwd. Hetzelfde geldt voor de grotere „Medan" en „Batavia", die van inhoud evengroot zijn als de Rot terdamse motortrawlers Claesje RO. 46 en Dirkje RO. 53. De IJmuidense stoomtrawlers van voor heen waren niet veel groter. IJmuiden heeft tal van stoomtrawlers gekend, die zelfs kleiner waren. Zouden we dan de hele geschiedenis van het IJmuidense vis serijbedrijf moeten herzien en dan zeggen dat er een tijd is geweest, dat IJmuiden over de 200 stoomkotters telde in plaats van stoomtrawlers? Engelsman Een profieltekening van een motor trawler identiek aan de „Job Gouda" is hierbij afgedrukt. Het is de „Nordelite", die op Newfoundland thuishoort als eigen dom van The North Eastern Fish In dustries Ltd, aldaar. Met het zusterschip „Nordepic" kwam deze motortrawler ge reed bij Goole Shipbuilding Company Ltd te Goole in 1953. Genoemde rederij was in 1945 begonnen met twee bij Wheeler S. B. Corporation te Whitestone gebouwde motortrawlers, de „Nina B" en de „Rose Marie M", elk 163 ton, terwijl de „Nor delite" en de .Nordepic" elk 170 ton me ten, 32,91 m lang zijn, 7,16 m breed en 3,25 m diep. De 6 cyl. Crossley motor van 450 pk geven de vaartuigen een snelheid van ruim 10 mijl. De vier schepen van de North Eastern vissen bij Newfoundland evenals de vroe gere „Job Gouda" en binnenkort de „Me dan" IJM. 57. Geen vestzaktrawlers maar normale motortrawlers, die, uitgerust met de moderne navigatiemiddelen, een eigen plaats innemen temidden van de veel gro tere Franse- en Portugese visserijschepen die zich eveneen§ in dit enorme visserij- gebied ophouden. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Voor de ouders van de leerlingen van de Willem de Zwijgerschool voor openbaar ULO aan de Platanenstraat wordt Vrijdag avond in het gymnastieklokaal van de school een bijeenkomst gehouden. Tijdens deze ouderavond wordt een filmprogramma vertoond, dat bestaat uit de kleurenfilm van Vlaggetjesdag, „PCH, de vriend van de zeeman" en de bekroonde film van de cineast Herman v. d. Horst ,,'t Schot is te boord." De beide laatste films worden gedraaid na de pauze, waarin een verversing wordt aangeboden en het strijkje „The Light- strings" muzikale opluistering ten beste geeft. Voor de oudercommissie zullen drie nieuwe leden moeten worden gekozen wegens het aftreden van mevrouw Even huis en de heren J. Groen en M. Kolkman. Reeds nu is medegedeeld, dat er op 19 April een avond zal zijn, waarop ouders van gedachten kunnen wisselen met de leerkrachten betreffende de vorderingen van de leerlingen. Kok, v. d. Vossen en Langbroek leiden De zes sterkste dammers uit Haarlem en omstreken in de jeugdklasse spelen thans om het damkampioenschap van Kennemer land. De damkampioen - van Groot-IJmuiden 1954 P. Kok Jr. won van J. de Boer. Heime Langbroek won van Zwartveld en Jan Braveboer verloor van de KNC'er v. d. Vossen. Na deze eerste ronde hebben Kok Jr., v. d. Vossen en Heime Langbroek allen 2, J. de Boer, Zwartveld en Braveboer 0 punten. In de le klasse speelt de DCIJ'er Klaas Meyer alleen mede met de groep Haarlem. Tegen W. Roest werd de le partij in een remise-stelling afgebroken. mtNORDELITE- NCV rOU^OLANE! I9S3 SOOLE 170 BRT De „Nordelite", die op Newfoundland thuishoort. ADVERTENTIE (het theater met de best* films) DONDERDAG a.s: 8 uur op veler verzoek nog éénmaal in één speciale voorstelling het grote wereldsucces FROM HERE TO ETERNITY Burt Lancaster - Montgomery Clift Donna Reed - Deborah Kerr Frank Sinatra Een overweldigend filmwerk dat de toeschouwer twee uren ademloos geboeid houdt Toegang 18 jaar. Voorverkoop morgenochtend van 11-12 uur (Telefonisch dagelijks). De berging van de „Katingo" is sinds gistermiddag niet van pech verschoond ge bleven: de kaarten lagen zo mooi, maar dè omstandigheden gingen dwars zitten, zodat aller hoop nu gericht is op het springtij van vanavond half zes. Met twee gebroken sleeptrossen maar toch nog 60 meter „schot" als resultaat van Dins dagmiddag en een geheel mislukte poging als gevolg van de stormwaarschuwing voor vanmorgen vroeg móet het haast wel vanavond worden. Inmiddels heeft de wind een eindje geholpen en is het schip tussen de eerste en tweede bank terecht gekomen. Want vanmorgen had het schip 120 palm water genoeg om vlot te komen alleen lagen toen de slepers er niet achter, omdat er een stormwaarschuwing gold en dat risico te groot zou worden. De storm is echter niet doorgegaan. In het Ned. Hervormd Jeugdgebouw heeft de L.T.C. Velserbeek de algemene jaarvergadering gehouden. Na goedkeuring van de notulen en de gebruikelijke jaar verslagen volgde de bestuursverkiezing. De periodiek aftredende bestuursleden mevr. F. Siebbeles (penningm.) en de heer G. Burger (voorzitter) werden herkozen. Tot secretaris werd gekozen de heer P. de Weerdt. Het secretariaat is thans geves tigd: De Noostraat 4, IJmuiden (O.) De heer A. Wiedemeyer verklaarde zich be reid tijdelijk de functie van commissaris van materiaal waar te nemen. Voor enkele geoefende speelsters en spelers bestaat thans weer de gelegenheid lid te worden van Velserbeek. Uit de woorden van de heer Jonkman: „Zo, dat hebben we overleefd", bleek van morgen wel, hoe précair de situatie even is geweest tijdens de nacht: het schip kwam dwars langs de kust tussen de banken te recht en men heeft ijlings de ballastbun- kers en de ruimen onder water gezet om verder verdagen te voorkomen. Niettemin houdt Wijsmuller de moed er in: het gevaar is geweken en vanavond wordt er weer verder getrokken. De voorwaarden waren er overigens gisteren stuk voor stuk, om de „Katingo" los te krijgen en het leek ook zelfs haast te lukken: meter voor meter schoof de weerbarstige romp verder over het zand en de kijkers, die naarstig stokjes in het zand hadden geplant om er langs te turen, hebben de minder deskundige omstanders van elke meter beweging getrouw op de hoogte gehouden. Het zijn er zestig geworden, maar de de finitieve vrijheid zat er toen voor de Pa- namees nog niet in: met 119 palm water „op de semaphore" in IJmuiden kwam de vloed mét de slepers net die paar laatste decimeters water te kort om het schip over de banken te tillen. Voorspel al vroeg Het voorspel zette al tegen drieën in, toen de Nestor met de Hector vastmaak ten en die weer met de Cycloop werden „doorverbonden". „Radio bijhouden" luidde de order en tot na het hoge water heeft het onophou delijk geknetterd van de antwoorden en weerwoorden op dat woelige stukje zee voor Befgen. Met kapitein M. de Koe op de brug van de Katingo en de heer G. v. d. Vuurst Wijsmullers directeur - als toeziende voogd aan boord werden de komende uren met meer dan gewone spanning tegemoet ge zien. Het kón. Als het even meewerkte zóu het ook. Van de Cycloop flitste om tien ov&r half vier de boodschap naar de „Katingo", dat er getrokken kon worden vijf minuten nadien werden de trossen gespannen en rustig-aan is er toen gesjouwd met schuimend water achter de slepers en stoom op de winches van de prooi zelf. Tegen vieren: stoot op de fluit: voluit trekken met de Cycloop als laatste „in de bocht", om de tros in de gaten te houden. De Hector moest iets Zuidelijker-over sjor ren en het leek vol-aan te kunnen blij ven, met de hulp .van wind en zee op de kust. Ma^r het pechduiveltje zat op de tros- I' sen te grinniken en rafelde eerst eens rustig die van de Nestor kapot. De Hector sprong ijlings in; een geluk bij de tegenslag was de omstandigheid, dat i het sleep„je" inmiddels al 30 meter was opgeschoten: kapitein De Koe kon het met onomwonden tevredenheid laten ho- 1 ren. Tegen vijven waren er nog vijf kost- bare meters bijgewonnen. Maar toch „wé moeten opschieten, wil hij er nog afko men". Dus: harder-aan. Dat heeft wéér een tros gekost het eeuwige bergersrisico want om vijf voor half zes knalde weer de verbinding tussen Hector en zijn lotgenoten aan stuk ken. Terwijl de Cycloop al zijn paardeT krachten in de staaldraad bleef werpen verliep het tij langzaam maar zeker: de golfslag tegen de duintjes rond het ha ventje minderde merkbaar en al was van het strand af duidelijk blijvende beweging te zien in de boeg van de „Katingo" de „zwel" had het kennelijk niet gehaald en de wind flauwde ook al iets af. „Of het nog wel zin had, de Nestor vast te maken", vroeg de Cycloop aan këpitein De Koe, om de uitgevallen Hector te ver vangen. „Vastmaken!" werd het. „Want hij komt nog steeds!" De wateren vielen echter de schroef van de „Katingo" sloeg vergeefs door de aanruisende branding en toen de Nestor om drie minuten voor zes contact had ge kregen, werd het nog wel even langzaam trekken: maar om half zeven was de be weging van deze Dinsdag definitief uit het schip na 60 meter onweerlegbare winst op het weerbarstige zand. Het is tóch allemaal meegevallen. De kansen op vanmorgen werden op nieuw besproken: een nieuwe Zondag zou die „Katingo" toch niet meer hiér hoeven vieren? Maar vanmorgen is het niets geworden, zodat het bergersoog naar de springvloed van vanavond dwaalt: half zes gaat 'ie. Na de berging wordt het schip naar Rot terdam of IJmuiden gesleept. LUnen zoek De verloren gegane sleeplijnen zullen in de loop van de dag door de Cycloop en de Nestor opgedregd worden, om daarna van het hoge water te kunnen profiteren. Het drukke kruispunt van Wijkerstraat- weg-Koningsweg en Corverslaan ondergaat thans een opmerkelijke verbetering voor wat het verkeer en de verlichting betreft. Gelijktijdig wordt er gewerkt aan het doortrekken van het fietspad van het Noor. delijkc Pontplein af aan de Oostzijde van de Wiikerstraatweg. Van het trottoir zal een flink stuk wor den afgenomen om als fietspad dienst te doen, waarvoor een klinkerbestrating wordt aangelegd. Dit fietspad zal nu pas op de straatweg overgaan, ongeveer twin tig meter voorbij de hoek Koningsweg- Wij kerstraatweg, zodat in het algemeen fietsers dit punt pas zullen hebben bereikt, als de van de ponten komende auto's gro tendeels zijn gepasseerd in de richting I» In de speciale voorstelling van Donder dag brengt Thalia „From here to eter nity" op het doek. Een film omgeven met de glorie van vele prijzen. Een door en door Amerikaanse rolprent: krachtig, marmelijk, hard. Een rake weergave van de Amerikaanse mentaliteit met een di rectheid, die de realiteitszin niet beter kon weerspiegelen. Een film met proporties. Ze is goed gemaakt en geeft een boeiend relaas van het soldatenleven in vredes tijd voor Pearl Harbour men wordt er echter te veel geconfronteerd met situa ties, te weinig nog met de overwegende rol van de mensen daarin. De film maakt indruk, maar men vergeet haar snel. De figuren die de toeschouwers ter harte moeten gaan interesseren werkelijk en wekken sympathie en antipathie, maar het innerlijk komt niet indrukwekkend uit. Men wordt er zich het verschil in cultuur tussen de mens in Europa en de Ameri kaanse mens wel in bewust, nochtans een knap stuk werk: de schildering van een harde en soms wrede soldatenmaatschap- pij, van liefde in wanhopige en ongeluk kige omstandigheden, vriendschap en eer, die met geweld worden verdedigd. Voor vals sentiment is er in ieder geval geen plaats. De beeldovergangen zijn uitstekend ge kozen en het spel van de mannelijke hoofdpersonen uitnemend opgevangen en verantwoord weergegeven. Namen als De borah Kerr, Burt Lancaster en Frank Si natra waarborgen goed spel. Dinsdag 8 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Algave van Swansea. Rijnkerk van Antwerpen. Bacchus van Rot terdam. Tiberius van Brigthon. Harö van Geffle. Medon van Port Said. Hervort Bratt van Gothenburg. Noordland van Swansea. Willemstad van Venezuela. Kongsborg van Haugesund. Stientje Mensinga van. Oporto. Bloemfontein van Antwerpen. Reggeborg v. Vesterick, Bruce van Christiansand. Helicon van Londen. Kylequeen van Swansea. Vertrokken zijn: Meri naar Halmstad. Talisse naar Bone. Kaap Falga naar Rot terdam. Trun naar Antwerepn. Kylefirth n. Immingham. Egce naar Rotterdam. Onorato naar Rotterdam. Oostereems naar Rotterdam. Fronsac naar Rotterdam. Algzrve naar Rot terdam. Hervort Bratt naar Rotterdam. Stad Alkmaar naar Antwerpen. Falcon naar Lon den. Zaanstroom naar Londen. Spaarne- stroom naar Fowey. Vechtstroom naar Huil. Eemstroom naar Bristol. Beverwijk. Dit zal ongetwijfeld een hele verbetering zijn. Aan de verlichting wordt nu ook veel zorg besteed. Van het Noordelijk Pont plein overgaande zal deze verlichting wor den aangepast aan de bestaande hoge licht masten met staafelementen, waarvan er inmiddels Dinsdag een aantal zijn ge plaatst. De itchtmasten, die binnen enkele dagen de bijzonder duistere plek tussen Pontplein en Koningsweg in een zee van licht zullen zetten, zijn zo geplaatst, dat elke wegronding ook 's avonds duidelijk is te overzien en iedere hoek in het licht schijnsel wordt gevangen. Even voorbij de hoek Koningsweg-Wij kerstraatweg zal de bestaande verlichting worden gehand haafd. Vermoedelijk zal de lichtmast, die thans vergeleken bij de nieuwe masten wel ouderwets aandoet en zich in het plant soentje tussen Corverslaan c-n Konings weg bevindt, wel de langste tijd dienst heb ben gedaan. In café De Oranjeboom heeft de Heems- kerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden waarvan de uitslag als volgt was: Groep A: 1. SpijkerFlcntge 24 pnt.; 2. Muyen Jr.v. d. Wel Jr. 22 pnt.; 3. dames SpijkerFlentge 20 pnt.; 4. mevrouw Tabak -de heer De Vries 18% pnt.; 3. mevrouw Koopmande heer De Jong 16% pnt. Groep B: 1. de heer en mevrouw Henne- man 37% pnt.; 2. de heer en mevrouw Koopman 34% pnt.; 3. Muyen Sr.v. d. Wel Sr. 34 pnt.; 5. HeesterbeekDe Ruyter 32% pnt. De Maarten Luther-film zal van Maan dag 21 tot en met 24 Februari vertoond worden in het Luxor-theater te Beverwijk. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4888 Een verrassend groot aantal belangstellende leden van de afdeling Velsen-Noord van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid, dat Dinsdagvond in het gemeentelijk ontspanningslokaal 'aan de Van Diepenstraat door mevr. Goossens-Brons, voorzitster, kon worden begroet, heeft met grote aandacht geluisterd naar de causerie van mevr. C. L. van Wielink-Klimp, lid van de Velsense gemeenteraad, over „De taak van de vrouw in de gemeenteraad". De arts dr. H. D. C. de Wit uit Hilver sum hield gisteravond als amateur-botani cus een lezing voor de leden van de Aqua rium-vereniging „Kennemerland" in de bovenzaal van ,,'t Centrum". Hij zei hier bij ondermeer, dat er in de Neurologische Kliniek te Utrecht was vastgesteld, dat neuroselijders en wel 'n bepaalde categorie, rust en genezing vonden bij het bezien van een aquarium. Al pratende over aquaria belandde dr. De Wit bij de planten, die doorgaans de tropische aquaria vullen. Hij behandelde toen uitvoerig de groei en bloeiwijze van de cryptocorynen, die hun oorsprong hebben in Borneo en Sumatra en hier in Nederland allerwege worden gebruikt. Tot bloei kwam dit soort planten bijna nooit, daar men er te veel moeite voor moest doen. Hij raadde de luisteraars aan toch vooral eens meer zorg aan de begroeiing van de „bak" te besteden, waar door zij zonder vorsen op een weten schappelijk terrein dat nog bijna braak lag. Hij waarschuwde zijn gehoor om vooral bij het kopen van planten goed uit te kijken, want de verschillende aangekon digde variëteiten in een bepaald soort ble ken achteraf doorgaans een heel gewoon soort te zijn. Voorzitter G. Vermeulen kon een ver heugend geluid laten horen: elke maand nam het aantal leden toe en in September a.s. bestaat „Kennemerland" vijf jaar, welk feit met enige feestelijkheden in Be verwijk en met een filmavond in IJmuiden zal worden gevierd. De voorzitter van de feestcommissie, K. Jurriëns, kon nog geen verdere bijzonderheden meedelen. Filmvertoning „Hollands Glorie" Voor de leden van de tuinbouwstudie- club „Heemskerk Vooruit" en van de plaat selijke afdelingen van de vereniging voor Bloembollencultuur en van de L.T.B. zal op Vrijdag 11 Februari in het Marquette- theater de vertoning plaats vinden van de geluids-kleurenfilm „Hollands Glorie.'! Mevr. Van Wielink begon haar causerie met de beantwoording van de veel ge hoorde vraag of de taak van de vrouw in de raad nu wel dezelfde is als die van de man. Zij gebruikte daarbij de basis van gelijkberechtiging, die bij vele aspecten in het gemeentebeleid ongetwijfeld mede de speciale belangstelling van de vrouw kan, vaak zelts moét hebben, mets is minder waar dan dat de mannelijke leden van de raad een speciale taak hebben, maar het is wel zó, dat alle raadsleden moeten proberen om in de raad het ge meentebelang te dienen. Het aardige in het werk in een gemeenteraad is, meende mevrouw Van Wielink, dat men van alle dingen, die het gemeentebeleid en -belang betreffen, een kijkje achter de schermen krijgt en dat men zich kan inlaten met zaken op haast ieder levensterrein, onaer andere onderwijs, gezondheidszorg, wo ningbouw, wegenaanleg en anderen. Zij zette voorts de aard en het wezen van een partijfractie uiteen; indien deze voldoende groot is, berust het raadswerk veelal op een taakverdeling, waardoor het gemakkelijker is dan wanneer een of twee mensen zich op alles wat de raad betreft moeten inwerken. Vele deskundigen, onder anderen onder wijzers of ambtenaren in dienst van de ge meente kunnen wegens hun dienstbetrek king tot de gemeente nimmer in de raad worden benoemd, hoewel zij uiteraard op hun specifieke terrein het best georiën teerd zijn. Omdat burgemeester en wethou ders het dagelijks bestuur vormen en dit college derhave de voorstellen aan de orde brengt al dan niet op instigatie van de raad, is, zo merkte mevr. Van Wielink op, de taak van vrouw of man in de gemeen teraad niet zó gewichtig als men wel eens wil veronderstellen. Het gewicht ligt in de verantwoorde lijkheid van ieder van de raadsleden bij het nemen van besluiten. Het meeste werk van een politieke partij in de raad gebeurt in de fractievergadering, waar men „on der elkaar" is en de gemeenteoeiangen en het -beleid vaak ampel worden be sproken. Mevr. Van Wielink gewaagde voorts van de onderscheidene commissies voor de verschillende gemeentediensten, die voor de raadsvergadering ook al voorbereidend werk doen. In dit verband noemde zij de winkelsluiting, die nu weer opnieuw op oe helling zal komen. Al dit werk en deze taken beschouwde de spreekster zeker met belangrijker voor de man dan voor de vrouw. Verstand en politiek Mevr. Van Wielink gaf voorts een dui delijke uiteenzetting van het ontstaan van de kiezerslijst in haar politieke beschou wing en verklaarde, waarom de gemeente raad autonoom is. Er zijn in de raad heel wat dingen waar het meer op gezond ver stand dan op politieke inzichten aankomt; waarbij de belangen van elke groepering in de raad dezelfde zijn. Als politiek punt beschouwde mevr. Van Wielink de ziekenhuiskwestie, waarvan zij met voorbeelden een duidelijke omschrij ving gaf. Ook gaf zij haar inzichten weer betreffende „Beeckesteijn" om ten slotte nog een algemene indruk te geven van wat de behandeling van de begroting inhoudt, die zij vergeleek met het nuisnoudDoek van de huisvrouw. Haar causerie kwam er op neer, dat de vrouw evengoed als de man in een ge meenteraad, ifi Gedeputeerde Staten en in de Kamer voor de belangen van gemeente, provincie en land een dankbare taak kan vinden. Mevr. Goossens dankte de spreekster, die nog enkele vragen beantwoordde, voor haar uiteenzettingen, die met de grootste aandacht werden gevolgd. De jeugdtoneelclub „Heuvelwijk" geeft op Zaterdag 26 Februari in het Patronaats gebouw een opvoering voor de kinderen. Opgevoerd zal worden de bekende operette „Goudhaartje en de Troubadour." De mid dagvoorstelling is uitsluitend toegankelijk voor kinderen. Des avonds is er een tweede voorstelling voor de ouders. Santpoort en Kennemers in touw voor de thuisbridgers De Nederlandse Bridge Bond organiseert elk jaar open paren wedstrijden, zoals die vroeger onder auspiciën van de A.V.R.O. plaats hadden. De drives vinden vooral aftrek bij de z.g. „thuisbridgers", daar deze spelers nu aan wedstrijden kunnen deelnemen, waar bij zij naast de kans op aardige prijzen, geplaatst kunnen worden in volgende, ho gere ronden, die later in Haarlem zullen worden verspeeld. Hierin komen de best geplaatste paren uit d'e omliggende ge meenten uit, waarna deelneming aan ge westelijke of zelfs landelijke wedstrijden mogelijk is. De Nederlandse Bridge Bond heeft dit jaar de organisatie voor de wedstrijd in Santpoort en omgeving opgedragen aan de bridgeclubs „Santpoort" en de „Kenne mers". Dit bridge-festijn, waaraan iedere bridser kan deelnemen, wordt Zaterdag 19 Februari des avonds om 7.30 uur in restaurant „Velserend" gehouden. Aanmelding kan geschieden bij: P. C. Kramp, Litslaan 7; F. Kleefstra, Wijn. Da- niëlslaan 23, telefoon 8293 of bij de club lokalen „Groot Stations koffiehuis", Bloe- mendaalsestraatweg 194 op Vrijdagavond, of het badhuis „Spaarnberg", Wüstelaan 75 op Donderdagavond of bij kapper J. Seegers, Hoofdstraat 196 (telefoon 8535). Tafeltennis demonstratie De Heemskerkse R.K. tafeltennisclub houdt op Zaterdag 12 Februari in zaal Nij- man een demonstratie-avond. Hieraan zullen een aantal bekende spelers uit de omtrek deelnemen. mm In Japan is men gereed met de voorbe reidingen voor de algemene verkiezingen, welke op 27 Februari zullen worden ge houden. Dat de ambtenaren, die in de Japanse bergdorpen voor een vlot verloop der verkiezingen moeten zorgen, het niet makkelijk hebben, bewijst deze foto. Hier banen ze zich een weg door de sneeuw met de stembus op hun rug.... In afdeling a van de Castricumse dam club St. Thomas heeft J. Geuke tijdens de Maandag gehouden onderlinge wedstrijden in hotel Sport-Duinzicht, een overwinning behaald op A. Rietveld. B. Beentjes be haalde opnieuw een zege: ditkeer moest oud-voorzitter C. Ory er aan geloven. De strijd tussen J. Geuke en A. de Zeeuw ein digde in gelijk spel, hetgeen van laatstge noemde speler een behoorlijk resultaat is. P. v. d. Himst versloeg in afdeling b nie mand minder dan S. Groentjes en J. Groen en W. Rozemeijer deelden de punten. L. Zwart moest in afdeling c een neder laag incasseren van B. Brakenhof. De strijd tussen W. Admiraal en J. Valkering werd gewonnen door Valkering en Th. Graas wist W. Brakenhof zowaar een ge lijk spel af te dwingen. B. Louman en Th. Hollander namen ge noegen met een gelijk spel en J. Hollander won van J. Steeman. De partij tussen F. Zonneveld en L. de Ridder werd afge broken. De uitslagen van de gehouden promotie- en degradatiewedstrijden bij de bridgeclub „de Kennemers" luidden: Afdeling A: 1. mevr. Breedijk-heer Hun- ter 54 p. 2. heren Mulder-Van Munster 52 p. 3. heren Andela-Steinberg 49 p. 4. heren Seegers-Breedijk 49 p. 5. heren Kleefstra- Plasschaert 36 p. 6. heren Schildwacht- Andela 36 p. 7. heren Kuys-Porck 31 p. 8. dames Seegers-Van Munster 29 p. Afdeling B: 1. heren Ophoff-Top 52 p. 2. dames Mulder-Wiggemans 51 p. 3. heer en mèvr. Kroone 45 p. 4. heer en mevr. Dirven 49 p. 5. mevr. Nieuwenhof-heer Wiarda 40 p. 6. dames Andela-Sprang 38 p. 7. heren Van Gagel-Bodewes 35 p. 8. heer en mevr. Estie 33 p. De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid houdt op Maandag 14 Februari in het veilinggebouw 't Centrum haar jaar vergadering. Onder meer vermeldt de agenda een bestuursverkiezing en verslag van de raadsfractie. Voor een volle zaal van het Kennemer rheater organiseerde de afdeling Bever wijk van de Katholieke Werknemende Middenstand gisteren een geslaagde feest avond. Nadat de voorzitter de talrijke aan wezigen van harte welkom had geheten, wees hij op de noodzaak van organisatie voor de werknemende middenstander. Het verheugde hem mede te kunnen delen, dat sinds de oprichting, twee jaar geleden het aantal leden was toegenomen en dat de afdeling nu 110 leden telde. Hij spoorde de aanwezigen nogmaals aan zich aan te slui ten, waarna hij de verdere leiding van de avond in handen gaf aan de conférencier Harry Bouman. Deze vermaakte de aan wezigen met een liedje en een praatje; het muzikale gedeelte werd verzorgd door het „Kennemer Trio" onder leiding van de heer G. Timmer. Voor de afdeling Beverwijk van de Ned. Christen Vrouwenbond zal ds. H. S. Kalf uit Bennebroek op Maandag 14 Februari in de Gereformeerde kerk komen spreken over het onderwerp „Humanisme, de vijand op pantoffels." In Beverwijk is een afdeling opgericht van de Christelijke filmactie. Het doel hiervan is verantwoorde leiding te geven op filmgebied ten behoeve van het Chris telijk volksdeel. Men hoopt voorlopig al eenmaal per maand een voorstelling te kunnen organiseren. B. en W. van Heemskerk doen de ge meenteraad het voorstel om voor het ge woon lager onderwijs en voor het bijzon der voortgezet lager onderwijs de volgende voorschotten te verlenen: aan het R.K. schoolbestuur een bedrag van f 25.662.67 en aan de Ned. Herv. schoolvereniging een bedrag van f1910. Het comité ontspanning voor bejaarden te Heemskerk organiseert op Dinsdag 15 en Woensdag 16 Februari een feestavond in het Marquelte-theater. Medewerking hier aan wordt verleend door: The Bella's, Rita Bouma, Betty Buter, Sjef Sanders en The Musical Players. Als conferencier zal op treden Klaas Komen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7