Leidekken is geen aflopende zaak Halve eeuw oude bark „Pamir" op weg Veren igingsvaria Agenda voor Velsen Beverwijk naar West-Frisia, De Kennemers ontvangt Holland Castricums toren krijgt een nieuw kleedje - de jongste leidekker is er bij Schip als bewijs, dat zeil-opleiding de beste is voor aankomende officieren Citograf kost f 10,- per uur Aankoop huizen en grond uit de Umond Watervliet 1 - Fortuna 1 beslissend 10 Uitbreiding Hoogovens VOETBAL IN KENNF.MERLAND „Het begrijpen van poëzie" Jaarvergadering KMC Paspoorten worden f 1.50 goedkoper aan de Velserduinweg Nico Webbe winnaar van schoolzeskamp „Meer Vreugde Kern" op de planken Plannen voor Roodviszalm „Vogelvreugd" gaat T.T.-prijzen uitreiken „Strandmeeuwen" klaverjasten CHR. VISIVIAN HBC nog steeds ongeslagen Druk weekeinde voor IJmond-handbal ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 Hett gebeurt dagelijks tientallen keren, dat even zovele inwoners van Castricum, wanneer zij door de Dorpsstraat lopen, met een bezorgd gezicht naar de 38 meter hoge toren van de Hervormde Kerk, kijken. Die gezichten slaan niet op de slechte toestand waarin de toren verkeerde, maar meer op het feit, dat rond het achthoekige profiel van de spits aan angstig-dunne touwtjes, twee gestalten bengelen, waar een derde bij verschijnt. Het zijn de gestalten van drie mensen, die van de grond af gezien, zo klein zijn als beweegbare popjes de gestalten van leidekker M. Broeders (50), van zijn zoon Ton (20) en Henk Boeijen (29), die met htin drieën voor geen kleintje vervaard zijn en met het grootste gemak de toren „nemen". Weer of geen weer: leidekken. Al voor de vorstperiode ontnamen zij de toren zijn blauwe kleed: de leien. De weerhaan volgde, evenals de hekken van de toren trans en niet fe vergeten de vier wijzerplaten. Maar am per had koning Thialf ver leden week de vlucht ge nomen, of de mannen uit het Brabantse gingen ver der met hun verheven werk. Sinds het begin van deze week prijkt er weer een gloednieuwe, vergulde haan op de toren, een haan, die met zijn ene poot rust op een eveneens vergulde knaap van een bal, die nie mand voordien had opge merkt, omdat hij zwart zag van het vuil. Met koperen spijkers Leidekker Broeders heeft met zijn zoon en Henk Boeijen, ook al een begin gemaakt met het plaatsen van nieuwe Ober-Mozel- leien, waarvan er in totaal 6000 aan de toren moeten worden bevestigd met ko peren spijkers en wanneer- het wat meewerkt, hopen zij volgende week met het karwei klaar te zijn. Geen uitstervend beroep Leidekker M. Broeders en zijn zoon Ton komen uit het Brabantse plaatsje Vught en Henk Boeijen is geboren en getogen in Bergem, bij Oss, dus eveneens een wasechte Bra bander. Zij maken niet iedere avond de lange reis naar huis, maar verblijven van Maandagmorgen tot Vrijdagavond in het hotel, dat al in de tijd van de Slag om Castricum (1799) bekendheid verkreeg: hotel De Rustende Jager. Dit hotel is nog geen dertig meter van de kerk gelegen, dus Broeders en zijn knechts kunnen met recht zeggen dat zij hun werk naast de deur hebben. Overdag heeft Broeders weinig tijd om een gesprek aan te knopen. Dat komt des avonds beter uit en waar zal dat dan beter kunnen dan in die „Rustende Jager". Toen wy tijdens dit gesprek de leeftijd van Ton hoorden, was daarmee geconstateerd, dat hij de allerjongste Nederlandse leidekker genoemd mag worden. Is het beroep van leidekker uitstervend? JDe heer Broeders glimlacht als men hem daarvan rept: hij kan met enthousiasme spreken over zijn mooi, maar gevaarlijk beroep. Hij geeft zijn mening over ver schillende facetten er van bedachtzaam weer en zijn woorden worden, waar nodig, aangevuld door zoon Ton. „Het spijt mij voor diegenen die er een andere mening op na houden, maar het vak van leidekker is heus geen uitstervend beroep. Het is zelfs zo, dat we de laatste jaren van een opleving mogen spreken, vooral omdat door de oorlog de opleiding van geroutineerde leidekkers geen door gang kon vinden. Nu gaat het beter en naar mijn mening zijn er meer dan honderd ge- routineerd-geschoolde leidekkers in ons land." Er wordt veel meer „gerestaureerd" dan vroeger; voornamelijk kerken en daarbij komen de leidekkers in ons land heel aar dig aan hun trekken. Het grootst aantal vaklieden komt oor spronkelijk uit Brabant en Limburg en Broeders noemt na enig nadenken zo al tien firma's op, die tezamen zo wat 150 man personeel hebben. Het zijn: J. Bakker Meer veldhovenP. Schuifel (Den Haag), F. van Druten (Den Haag), P. Peters .(Den Haag), J. Biesterveld (Utrecht), J. Boo- gaerts (Ravensteijn), G. Walhof (Goor), Bekker (Leeuwarden), A. Lamers (Nijme gen) en dan Broeders. Er is ook in deze branche sprake van een tekort aan werkkrachten, wat vooral nijpt, moet verrichten en je raakt vervuld van afgrijzen wanneer je naar beneden kijkt? Nee, wat dat betreft heeft Nederlands jongste leidekker, de twintigjarige Ton Broeders, uit Vught, maling aan alles. Hoogtevrees kent hij niet en overigens is vader Broeders er maar wat trots op dat hij een zoon heeft die hem opvolgt, net zo als hij indertijd zijn vader opvolgde. Eens gevallen, maar iveer omhoog „Uiteraard moet je bij je werk altijd de grootste voorzichtigheid in acht nemen", zegt de heer Broeders. Maar ondanks dat gebeuren er nog wel ongelukken. Broeders is zelf, in 1932, van d>e katholieke kerk in Makharen (Gelderland) gevallen van een hoogte van 221/* meter. Hij viel van het ene dak op het andere en toen hij eindelijk op de grond was gekomen had hij alleen ontvellingen opgelopen en gelukkig niets gebroken. „Je moet ook wat geluk hebben". Hoe het ook zij: Broeders, zijn zoon Ton en Henk Boeijen, zullen het wel klaren daar in Castricum en er voor zorgen dat de achthoekige toren van de Hervormde Kerk weer jaren mee kan. Burgemeester en wethouders van Velsen delen, mee, dat bij besluit van 8 Februari 1955 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van het bedrijf door: het bijplaatsen van een luchtzeef met toebehoren in het molengebouw van de ce mentfabriek; het bijplaatsen van een derde stookoliepomp in het stookoliepomphuis van de staalfabriek; het bijplaatsen van een centrifugaalpomp in het onthardings- gebouw van de staalfabriek; het opstellen bij en ten behoeve van de staalfabriek van een stookolietank met een inhoud van 4000 m3; het uitbreiden van de schaarl(jn voor zware plaat in de Z-afwerkhal van walse- rij-West, door het bijplaatsen van een cin* cinnati-schaar, welke inrichtingen alle zy'n gelegen op het hoogoventerrein te IJmui den. Kienende padvinders I De Beverwijks padvindersgroep „M'Hlala Parnzi" houdt tea- versteviging van de kas heden (Vrijdag) in zaal „De Vijzel" te Beverwijk een kienavond. ZATERDAG 12 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „U spreekt met uw moordenaar". Rex, 20 uur, „Prince of pirates". „De Hooger Geest Ghesellen", 20 uur, Patronaatsgebouw, uitvoering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, geopend van 9.30—12 en 14— 16.30 uur. „Felison", 15.30 uur, expositiezaal Heide- straat, opening expositie kindertekenin gen, geopend tot 17 uur. D.C.IJ., 17.3019.30 uur, receptie in Hötel Kennemerhof; 20 uur,' feestavond. ZONDAG 13 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De circusclown"; 19 en 21.15 uur: „U spreekt met uw moorde naar". Rex, 15 uur, „Stan Laurel en Oliver Hardy in de penarie". „Felison", 1417 uur, als Zaterdag. VELSEN-NOORD R.K. Instniftoneel, 20 uur, St. Jozefhuis, uitvoering. MAANDAG 14 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De charge aan de rode rivier". Rex, 20 uur, „Prince of pirates". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Ned. Chr. Vrouwenbond, IJmuiden- West, 19.30 uur, Cultureel Gebouw, le zing. „Felison", 1921 uur, als Zaterdag. „De Jump", 19.30 uur, Cultureel Ge bouw, open parenwedstrijden. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur spreekuur wethou der van Onderwijs. De leidekker klimt. temeer nu er volop werk aan de winkel is. Daarbij komt, dat je bepaald geen last van hoogtevrees moet hebben, want waar blijf je als leidekker wanneer je op een hoogte van 70 of 80 meter je werkzaamheden Een 50 jaar oude viermaster, de 3.020 ton metende bark „Pamir", is uit Hamburg naar het gebied van La Plata in Argentinië vertrokken. Het trotse zeilschip telt een bemanning van 58 koppen, waaronder 20 jongeman nen, die hun opleiding voor officier ter koopvaardij ontvangen. In plaats van een lading cement, die het schip oorspronkelijk zou meenemen, voert het nu een -hoeveelheid kiezel en zand als balast mee. De 45-jarige gezagvoerder, kapitein Hermann Eggers, deelde mede, dat de bevrachters een dag voor het ver trek van het schip, de order voor het ver voer van het cement hadden ingetrokken. Eggers zeide vol vertrouwen te zijn, dat de reis een succes zou worden en de Duit se scheepvaartmaatschappijen ervan zou overtuigen, dat dé beste opleiding voor toekomstige zeelui is om hen „de zee aan Het uitzicht is ook niet te verwaarlozen. Van de beide Beverwijkse tweede klas- sers gaat Beverwijk tegen West-Frisia een lastige uitwedstrijd tegemoet, terwijl ver wacht mag worden dat De Kennemers het tegen Holland wel iets gemakkelijker zal hebben. DEM en CSV, de clubs met kam- pioénsaspiraties in 3B, komen tegen elf tallen in het veld, die hard zullen moeten aanpakken, willen zij het vege lijf bergen. In 3A kan VVBWFC een zeer interes sante krachtmeting worden. De Kennemers komt dus in het veld te gen Holland. De eerste ontmoeting wonnen de Holland-spelers destijds met 10, wat al op een gering krachtverschil wijst, maar nu de roodzwarten de laatste weken zulke onmiskenbare' bewijzen van herstel leveren, zal het de Utrechtenaren dubbel moeilijk vallen hun prestatie van enige maanden geleden te herhalen. Naar onze smaak brengen zij het ten hoogste tot een gelijk spel. Wanneer Beverwijk het in Enkhuizen te gen West-Frisia zo ver brengt, zijn we best tevreden. Wel wonnen de roodwitten de thuiswedstrijd met 32, maar in hun eigen omgeving zijn de Emkhuizenaren al tijd nog wat meer waard, welke bewering haar bewijs vindt in het feit, dat alleen ZFC nog maar kaïns gezien heeft in het IJseLmeerstadje te zegevieren (12). Vitesse en Kiniheim, de twee clubs die Zondag j.il. de aandacht op zich vestigden door overwinningen resp. op Zaandijk en GVO, ontmoeten elkaar in Castricum. Dat beide clubs met zelfvertrouwen het veld zullen betreden, ligt voor de hand. In Velsen won Vitesse met 41, maar zo ge makkelijk zal het de Castricummers thans niiet gaan. Nu Zaandijk Zondag j.l. een onverwach te nederlaag leed, zitten WB en WFC na tuurlijk weer op het vinkentouw. Wel staan ze 4 punten op Zaandijk ten achter, doch ze hopen natuurlijk op meer mis stappen der Zaankanters. In dit verband staan natuurlijk Zondag a.s. bij WB KFC grote belangen op het spel. In Wor- mermeer won VVB met 10, maar thans voelen we meer voor een puntenverdeling. De Terrasvogels naderen angstvallig de onderste plaats en zouden best een paar punten kunnen gebruiken. We vrezen ech ter, dat de gedachten van HSV niet paral lel lopen met de wensen der Santpoorters. In Alkmaar ontmoeten de uitersten elkaar, n.l. RK AFC en DEM. De Alk- maarders begonnen deze competitie niet slecht, maar zitten de laatste tijd lelijk in het hoekje, waar de slagen vallen. In Be verwijk won DEM met 31 en voor een dergelijke uitslag voelen wij ook ditmaal veel. DEM's naaste concurrent, CSV, speelt de uitwedstrijd tegen KW. Ook de Kromme- nieërs zijn de laatste tijd veel minder goed op dreef dan in de aanvang. We verwach ten dan ook, dat de CSV'ers ten tweede male zullen zegevieren. ADO trekt naar Alkm. Boys, van welke club ze in Heemskerk met 21 wonnen. Waarschijnlijk moeten de Heemskerkers zich thans met minder tevreden stellen. Ook Wijk aan Zee won destijds met 21 van Schoten, maar ten opzichte van de return-ontmoeting van Zondag, die op het Schoten-terrein gespeeld wordt, zijn we niet zo optimistisch. De Waterloërs gaan hun krachten me ten met WMS. Ze nemen ten minste één winstpunt mee. HSVTerrasvogels. De Terrasvogels vertrekken m de volgende opstelling naar HSV: Akkerman sr.; v. d. Lei, Akkerman jr.; Punt, Disselköter, Prevost; Timmer, Pellemans, Röbken, v. Vuuren, Goedhart. Voor de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond zal de heer H. W. Muzarie uit Den Haag Zondagmorgen is Februari in het Statenhuis spreken over „Het begrijpen der poëzie". Op Maandag 21 Februari houdt de Ken- nemer Motor- en Fietsmotorclub in hótei „Parkzicht" te Beverwijk haar jaarverga dering. boord van een zeilschip te laten ruiken." De laatste maal, dat de „Pamir" naar Zuid-Amerika voer, was in 1952. De „Pa mir" maakte de reis toen tezamen met haar zusterschip de 3.181 ton metende „Passat", die nu in Lübeck voor anker ligt. Zowel de „Pamir" ais de „Passat" werden na de tweede wereldoorlog aangekocht door een Duitse scheepsmagmaat, die de beide zeilschepen liet gebruiken voor de opleiding van scheepsofficieren voor zijn eigen vloot. Begin 1953 ging hij echter failliet en de twee schepen werden overgenomen door een Noord-Duits bankiershuis. De reis van de „Pamir" is bedoeld om na te gaan hoe veel de opleiding van koopyaardij-officie- ren aan boord van deze zeilschepen kost. Wanneer het resultaat van de reis gunstig is, zullen de twee zeilschepen op kosten van een aantal Duitse scheepvaartmaat schappijen omgebouwd worden tot oplei dingsschepen. Kapitein Eggers zeide eind volgende maand of begin April in Argentinië aan te willen komen. Tegen eind Juni hoopt hij weer in Hamburg terug te zijn. Het lil gebruik stellen van de Velsensc citograf maakt het noodzakelijk, de veror dening op de heffing van leges dezer ge meente aan te vullen met een tarief, gel dende voor het massaal verstrekken van, opgaven door middel van die machine. Bij de opstelling van dat tarief is aange nomen, dat 3000 plaatjes per uur door de machine lopen, terwijl de exploitatiekosten daarvan zijn gesteld op f 10 per uur. Voor het geval de aanvragers de afdrukken op een betere kwaliteit papier wensen clan normaal hiervoor gebruikt wordt dient het verschil in kosten bijbetaald te worden. Nu het kiezersregister in de plaatjes-ci- tctheek is geïncorporeerd en de kosten van het verstrekken van een afdruk van dat register of een gedeelte daarvan moeten bepaald naar het ontworpen tarief dient het totnutoe bestaande tarief te vervallen. Verder werden er tot dusver geen rech ten, geheven voor de verstrekking van ge boortebewijzen en trouwboekjes, terwijl de afgifte van een legitimatiebewijs voor de toepassing van de legesverordening wordt beschouwd als een inlichting uit het bevol kingsregister, waarvoor f 0.50 wordt gehe ven. Het komt B. en W. gewenst voor, voortaan voor, de verstrekking van de bei de eerstgenoemde stukken leges te heffen en de rechtmatigheid van de heffing daar van voor legitimatiebewijzen buiten twijfel te stellen door deze stukken met name jri de verordening aan te duiden. Voorts zijn z.y van mening, dat de ge meentelijke leges, verschuldigd voor de af gifte van paspoorten, moeten worden ver laagd van f 2.50 tot f 1. De eigenaren van de woningen Velser duinweg 119, 121, 123 en 125, te IJmuiden- Oost hebben deze met de bijbehorende grondenden een aan de Noord- en Oostzijde daaraangrenzerid onbebouwd perceel aan de gemeente Velsen te koop aangeboden. De gezamenlijke oppervlakte bedraagt ongeveer 624 m2. De woningen hebben elk een inhoud van 255 m3. Zij zijn gebouwd in 1907 verkeren in een matig goede staat van onderhoud en zijn verhuurd voor 325 per woning per jaar. De aankoop is voor de gemeente van belang, omdat daardoor de beschikking wordt verkregen over de nodige ruimte voor de toekomstige uitbreiding van het terrein van de Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst en het Plantsoenbedrijf. De eigenaren hebben, na onderhandeling, ingestemd met een verkoopsprijs van 19.500 voor de gezamenlijke percelen. In het damtournooi van de St. Xdelbert- school waren voor het ingaan van de laat ste ronde Speet en Webbe gelijk op de eer ste plaats aangekomen. De belangstelling concentreerde zich voornamelijk op de par ty WebbeSpeet. Tenslotte wist Nico Webbe de partij te winnen en daarmee te vens de zeskamp van de St. Adelbertschool. De enige remise van het gehele tournooi kwam tot stand tussen Huyboom en De Haas. v. d. Zwet wist in de laatste ronde Ewijk te kloppen. De eindstand is als volgt: Webbe 8, Speet 6, De Haas en Huyboom 5, Ewijk 4, v. d. Zwet 2. Swier wint van Vooys In het damtournooi om het kampioen schap van Groot IJmuiden, tevens wedstrijd om de Kennemerland damtitel wist de ti telhouder Swier zijn partij uit de eerste ronde van Vooyens te winnen. Postma en v. d. Berg bereikten remise, ir. Krijgsman en v. Straten moesten wegens het late uur afbreken. De partij Wim v. Wort en K. de Jong werd uitgesteld omdat v. Wort voor het derde tiental moest uitkomen. De stand na de tweede ronde is als volgt: Postma en v. d. Berg 3, Swier 2 (uit 1), Vooys 0, De Jong 0, ir. Krijgsman 0, v. Straten 0, Wim v. Wort nog niet gespeeld. Schaakclub „Pat-Mat" De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde partijen van de Ken- nemer schaakclub „Pat-Mat" zijn: Afd. I: J. Beentjes-A. P. de Bruyn 10. Afd. II* A. Slings-S. S. Oppenbeimer 01; E. Rij ken-A. Slimgs 10. Afd. Ill: L. Mostert- man-M. Metselaar 10; K. Comis-P. Sie- bers 10; A. de Vries-J. v. Dijk 10; B. de Heer-J. Sonnevelt 01. Afd. IV: P. WagenaarA. C. v. Lamoen 10; P. Wa genaar-P. Tijssen 01. Afd. V: J. Streng- holt-W. v. d. Lely 01; J. v. Struys-A. W. Lubert 01; J. M. Horst-J. Laimbrechts 0—1; W. Buist-N. Heere 1—0; E. Toffoli- J. L. v. d. Meer 10; J. Sauer-E. Heere 10; A. Wr Gerrits-G. v. d. Berg V2A. De Meer Vreugde Kern van de Katho lieke Arbeiders Beweging afdeling Castri cum zal Zondag in hotel Borst een opvoe ring geven van het toneelspel in vier be drijven „Opeigen erf de grond", van G. Hamstra-Vos. De regie is in' handen van de heer G. Groentjes, diie volgende week Woensdag met zijn gezelschap in zaal Roo- z endaal .gen tweede opvoering van het stuk zal geven. Het bestuur van de Castricuimse aquarium vereniging Roodvinzalm zit boordeyoi plannen, waarvan het tijdens de ledenver gadering van Donderdag in hotel De Rus tende Jager de leden kond heeft gedaan. In September wordt in Antwerpen een aquariuim-ter.toonstelling gehouden en de mededeling deze expositie - te gaan zien, vond weerklank bij de leden. Men wil zo spoedig mogelijk voor de trip gaan sparen de reis wordt gemaakt per touringcar. De aquarium-ten toonstelling die in Juli van dit jaar te Amsterdam wordt gehouden hoopt mert eveneens te bezoeken. Ter aan schaffing van een projectie-apparaat en andere benodigdheden zal men tegen Pa sen een klaverjasdrive houden, waaraan iedereen kan meedoen. Tenslotte besloot men dit jaar lezingen te houden over het aquarium en zijn in houd en het volgend jaar lezingen over natuur-historie. De leden vam de Volière vereniging „Vo gelvreugd" voor Beverwijk en omstreken zullen Maandagavond 14 Februari in hotel „Parkzicht" bijeenkomen voor een verga dering, waartoe mede dè dames van de leden zijn uitgenodigd. In deze vergadering zullen de prijzen worden uitgereikt van de in Januari in het Josephhuis te Velsen-Noord gehouden ten toonstelling, die zo goed geslaagd is. Het ligt in het voornemen van het bestuur aan deze bijeenkomst een gezellig feestelijk tintje te geven. De .voornaamste uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen zijn: 1. J. Paap 4632 pnt, 2. C. de Witte 4631 pnt., 3. mevr. Seysener 4373 pnt., 4. mevr. Paap 4276 pnt., 5. mevr. Warmenhoven 4179 pnt., 6. mevr. Postma 3905 pnt., 7. N, de Boer 3876 pnt., 8. C. de Boer 3638 pnt., 9. C. Aardenburg 3671 pnt., 10. G. Postima 3543 pnt., 11. L. Schel vis 3541 pnt., 12. M. G. Seysener 3454 pnt., 13. mevr. De Boer 3442 pnt. Ook „Lunette" speelt „Huis zonder vensters" Ook de Heemskerkse toneelvereniging „De Lunette" zal een opvoering geven van het bekende toneelspel „Huis zonder vensters". Onder regie van de heer P. van Vleuten vindt de uitvoering plaats op Zondagavond 13 Februari in zaal Dam. Als opvolger van de huidige president van het Internationale Comité van het Rode Kruis, minister Ruegger, heeft het comité eenstemmig besloten professor Léopold Boissier te benoemen, die op het ogenblik de functie van vice-president van dit comité bekleedt. Professor Boissier, sinds 1946 lid van het comité, was professor in hel vergelijkend administeratief recht aan de universiteit van Genève. ADVERTENTIE KANTOORMACHINES Voor reparaties, onderhoudsabonne- menten, revisie enz. van alle soorten Schrijf-, Tel- en Rekenmachines is Wtfk aan Zeeërweg 4 - IJmuiden Telefoon 4619 Off. Remington Dealer Eigen technische dienst Het aangewezen adres Levering van stalen meubelen en alles op het gebied van kantoorbenodigdheden. Remington-Portable schrijf machines vanaf 269.—. De korfbalvereniging „Watervliet" zal Zondagmiddag op het sportpark Water- het eind van de competitie in zicht de hui- korfbalcompetitie in de derde klasse krijgen als Fortuna I bij het eerste op be zoek komt. Deze wedstrijd zal van beslissende bete kenis worden voor het bezetten van de eerste plaats op de ranglijst, aangezien Watervliet thans uit twaalf wedstrijden twintig punten heeft en de Amsterdamse gasten uit tien wedstrijden zeventien. In dien de thuisclub nu zou verliezen is met de punten te bemachtigen, dige voorsprong van Watervliet misschien net niet toereikend meer om de kans op het kampioenschap te behouden. Daar dit echter voor beide ploegen geldt, kan er dus een felle strijd worden verwacht, waar bij Watervliet de voordelen van eigen ter rein en haar groeiende schotvaardigheid zeker zal uitbuiten. Het tweede Watervliet-twaalftal speelt Zaterdagmiddag al in Zaandam tegen ZKC 2. De Zaankanters behoren tot de moeilijkste tegenstanders en dus zal de Watervliet-ploeg hard moeten werken om de punten thuis te houden. Watervliet 3 met één verliespunt in de competitie en met vijf punten voorsprong met nog vier wedstrijden te spelen, heeft hooggenoteerde kampioens-aspiraties. Het zal Nieuw Flora 3, dat gast is, niet mee vallen de groen gelen de voet dwars te zetten. Tussen Watervliet 5 en 4. die beide in dezelfde afdeling spelen, is er rivaliteit om de bovenste plaats. Het vijfde ligt aan de kop met twee punten voorsprong op het vierde, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Deze twee winstpunten kunnen Zondagmorgen op „Watervliet" tegen Sport Vereent 4 worden ingelopen. Voor de adspiranten zijn voor Zaterdag- midae vastgesteld: DSV a-Watervliet a en Oosthoek b-Wa- tervliet b. De opstellingen zijn: Watervliet 1 dames: T. Wa; gmeester, R. Leyenaar, G. Kluft, A. Verkerk, J. Kluft. S. Meyer; heren: A. Wedemeyer, F. Vos. W. Berghuis, M. Veer beek. J. de Boer. S. Hartman. Watervliet 2 dames: A. de Niet, L. Kloos terman, C. v. Zutphen, I. Waagmeester, A. Redeker, B. Hoen; heren: A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Verkerk, D. v. Lodesteijn, A. de Vries, F. Allan. Veiser Tafeltennisclub V.T.C. 2 moest tegen het leidende H.B.C. 6 twee spelers missen. Deze werden ver vangen door Van Schadewijk uit het derde team en met toestemming van de tegen standers door Peek uit het eerste team. Dat H.B.C. 6 niet voor niets ongeslagen is, bleek ook nu weer. Het werd een 73 nederlaag. Alleen Peek kon driemaal Winst boeken. Het derde team had het al heel erg gemakkelijk en behaalde een reglementaire 100 overwinning op T.Y.B.B. 5. Ook V.T.C. 4 sleepte weer eens twee pun ten binnen door een 64 overwinning op Heemskerk 2. Zowel Van Hoven, Saris als Van Voorbergen wisten ieder twee wed strijden te winnen. V.T.C. 5 was op bezoek bij Te Zaanen 5 en kwam met een 64 nederlaag thuis. Porck legde op twee punten beslag. Simons won één wedstrijd evenals Dijk huizen, die er deze avond minder goed in was. De dames gingen naar Bakkum om C.S.V. te ontmoeten. Zoals was te voorzien, werd het een nederlaag.. Zowel mejuffrouw Groen als mejufrouw Warners konden geen winst behalen, terwijl mevrouw Goossens, die steeds beter gaat spelen, het enige winstpunt behaalde door mejuffrouw Saar- loos te verslaan. De handbalvereniging „Umond". die de veldsport enige tijd niet heeft uitgeoefend en zich, zoals de jeugdteams nog doen, heeft gezig gehouden met zaalhandbal, trekken het komende weekeinde weer naar het veld. Alle vier senioren-elftallen ko men weer op de grasmat en er worden drie thuiswedstrijden gespeeld Het eerste IJmond-damesteam ontvangt AVA uit Alkmaar op „Watervliet" en da mes „twee" gaan een bezoek brengen bij THB in Heemstede. De heren van Umond 1 spelen op eigen terrein eveneens tegen de AVA-heren uit Alkmaar en het tweede IJmond-heren- team krijgt bezoek van Concordia 3 uit Haarlem. De jeugd van IJmond heeft Zaterdag middag haar zaalhandbal, waarvoor de volgende wedstrijden zijn vastgesteld: Meisjes-adspiranten: Concordia-IJmond 2 en meisjes-junioren: IJmond 1-IJmond 2. Jongens junioren: IJmond-Concordia. De opstellingen zijn: Umond 1 dames: L. de Vlugt. L. Mossel en B. Schoon; K. Beers, L. Meyer en R. v. Buuren; E. Eek- hardt, A. Dekker, A. Wolters, H. Venus en J. Woudsma. Umond 1 heren: J. Böhm: W. Reymer en R. Bosman; H. Boom, J, Wolters en J. v. Buuren; J. Molenaar. B v. d. Aar, B. Hofman, H. Mol en K. Groot. „Weenink" 2 verloor van „VW" 3 Het tweede tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft, een bonds wedstrijd gespeeld tegen VW 3, die in een 6143 Y< nederlaag eindigde. De uitslag was: D. Appel sr. (V.)-H. Duisemberg 10; J. Sohuunman-D. v. Vuuren 10; L. Nijman-H. Nijman A—A; F. Schultz-G. de Koter h'tA; F. Helder-A. Aalders 10; W. Poorfcmam-J. Versseveld 01; R. Zaal-J. Jimming 10; J. de Wolf-W. Nij- kamp 10; J. Meiboom-J. Hoppen 01; H. de Vries-G. Duisenberg 1ft.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10