AUTO- en MOTORRIJLES Artistiek Autorijschool Succes Havenberichten Kennemer antaarn TAXI NODIG? Gediplomeerde Auto- Motor- en Scooterrijschool AREND REYM Olie-loosverbod dringend nodig W.-Duitsland helpt op nieuw zijn scheepsbouw Twee trawlers voor Katwijk Gld Clothes New TEL. 4864 11 Om de eerste plaats bij „De Jump" Heverzvijk BEL 5000 Binnenkort anders vele stranden onbegaanbaar Als overgang Kunsthandel De elftallen van „Noord" r Kind aan de muur Kennemers aan gelijk spel ontsnapt Raad heslist over afschrijving Velserbad DRY CLEANING ONLY R.K. „Getosa" met „Hobson's dochters" Velsenaren slaagden voor SPD-diploma BRUIDSPAREN OPGELET!! Burgerlijke stand Velsen ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 „IJ spreekt met uw moordenaar" (T h a- 1 i a, Vrijdag tot en met Zondag) De meesterhand van Hitchcock ver loochent zich niet vaak in de rolpren ten, die hij vervaar digt en zijn intuïtie voor de keuze van een goed gegeven evenmin. De enerve rende en boeiende geschiedenis in kleu ren, die hij ditmaal presenteert, heeft in vele opzichten het praedicaat „geslaagd" ten volle verdiend. Niet alleen weet de regisseur een span ning te bereiken, die soms bij het ondra gelijke af is, doch de manier waarop deze spanning wordt op gebouwd en volge houden is zo geraffi neerd en vakbe kwaam, dat men de grootste bewonde ring krijgt voor de spitsvondigheid, waarmee scenario schrijver en regisseur hebben samenge werkt. De toeschou wer wordt voor geen enkel raadsel" ge steld. Hij krijgt niet tot het einde toe de vraag: wie zou het gedaan hebben? te verwerken, doch wordt meteen aan het begin al opgenomen in de handelingen van de misdadigers. Hij leert het schurkachtige plan tot in de finesses kennen en ziet toe, hoe het vrijwel 'fout loos wordt uitgevoerd. Vrijwel foutloos. Dat éne kleine foutje valt ook hem niet op en de spanning wordt verwerkt door de vraag, of er wel een fout is gemaakt en hoe de politie haar ontdekken zal. Een prachtige typering van de politie-inspec- teur moet apart vermeld worden. Waar schijnlijk heeft Hitchcock hiervoor de on sterfelijke figuur van Poirot (door Aga tha Christie geschapen) voor ogen geno men. J. L. „De charge aan de Rode Rivier" (Thalia, Maandag tot en met Woensdag) Blan ken contra Indianen, dat is het hoofdmo tief van deze film teruggebracht tot zijn simpelste proporties. De blanke Amerika nen hebben net hun burgeroorlog achter de rug, of zij worden alweer opgetrom meld om de Indianen in de gaten te hou den, die zich verzetten tegen de exploi tatie van het binnenland hun gebied waartoe een spoorlijn wordt aangelegd. De roodhuiden, onder aanvoering van Donder Havik, houden echter twee blan ke meisjes gevangen en niet zonder reden, want het opperhoofd blijkt een welgevallig oogje te hebben laten vallen op een hun ner, die zijn bruid zal en wil worden. Maar de meisjes worden in de nacht voor het huwelijk door een hunner broers be vrijd en meegevoerd. Na veel gesluip, ge- galoppeer, ge-oehoehoe van de Idianen komt het tot een treffen aan de Rode Ri vier. De lucht ziet zwart van pijlen en spe ren, maar de aanval wordt afgeslagen. Het slot is een close-up van het gelukkige paar en daarmee is aan al deze perikelen een einde gekomen. „De Circusclown" met Joe Brown lh de hoofdrol bezet Zondagmiddag het doek in Thalia. En tot slot zij vermeld dat de gehele week door in het voorprogramma de reportage van de damesvoetbalwedstrijd op Schoonenberg wordt gedraaid. „Prince of pirates" (Rex, Vrijdag tot en met Maandag) Omstreeks het jaar dui zend komt een wrede Normandiër in het bezit van het eiland Amalfi, dat bestuurd wordt door een nobele graaf. Na een jaar of twintig zetten de inmiddels tot flinke en dappere jongemannen opgegroeide zoon tjes van deze vijanden de strijd op dezelfde voet voort en dank zij de moed en het in zicht van de gravelijke zoon, Mauro, wordt Robert Cummings en Nancy Kelly in „U spreekt met uw moordenaar". de Normandiër tenslotte gedwongen Amalfi weer af te staan. Het deert hem weinig, dat zijn jeugdvriendin hem op het aller laatste moment nog tracht te verraden, want tijdens de vechtpartijen heeft hij zijn hart verpand aan een schone Griekse ge vangene. Het enige nieuwe in dit aloude verhaal is het feit, dat er geen knallende geweren aan de gevechten te pas komen. Men be helpt zich met speren, pijlen en bogen en voor de bioscoopbezoekers is dat wel zo rustig. H. d. G. „Opstand in Mexico" (Rex, Woensdag en Donderdag) Natuurlijk wordt er ook in deze Wild-Westfilm, waarbij de federa- listischetroepen en de opstandige boeren elkaar omstreeks het jaar 1911 te lijf gagn, weer danig op losgeknald. Ditkeer staat de toeschouwer echter positief aan de kant van de rebellen, zodat iedereen in de zaal, die over een behoorlijke dosis fantasie be schikt. weer enkele benauwde ogenblikken doormaakt. De opstandelingen verliezen namelijk diverse gevechten, voordat het einde van de film aanbreekt met een ge lukkig s'ot. Uiteraard ontbreken in deze film de held (Heflin), het knappe meisje (Juli Adams), de gemene verrader en de lachwekkende slimmerik- niet. Dit alles is gevat in meestal niet te bes'e kleuren. De natuuropnamen daarentegen komen af en toe boven het gemiddelde uit. Zondagmiddag laten Stan Laurel en Oliver Hardy in R e x zien hoe zij „In de penarie" zitten.. ADVERTENTIE WO lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Met nog drie ronden te spelen komen de favorieten voor een der kampioenstitels in de drie afdelingen zir'i presenteren. In af deling A hebben mevrouw v. Amerongen en Snoek zich van een stevige eerste plaats verzekerd, al zijn er zeker nog drie paren die ernstig in aanmerking komen voor deze ereplaats In afdeling B wist het paar Wey de Haas door een fraai percentage zijn positie aanmerkelijk te verbeteren, terwijl in afdeling C de dames ElzermanRolloos met e^n ruim verschil zich als candidaten melden. In verband met de jubileumdrive van de Nederlandse Bridge Bond die Maandag in het Cultureel Centrum wordt gespeeld, wordt de strijd om het clubkampioenschap dus over veertien dagen weer voortgezet. De uitslagen (in percenten) van deze week waren: A: 1 Mevr. v. AmerongenSnoek 63.10; 2. mevr PrinsJonker 58.33; 3. v. d. Berg Amsing 56.55; 4 Mainz—Maarleveld 54.17; 5. Porck—Prins 30.00; 6. mevr. Bloem—v. Loo 41.07; 7 v. d. Steen—v. d. Vis 39.29; 8. Broerenv. d. Wint 37,50. B: 1. Wev—de Haas 57.74: 2. echtp Rem 55.36- 3 mevr. De Haas—v. d. Gaag 51.79; 4 mevr Külman—v. Amerongpn 51.19; 5. La- man—Middelkoop: 6. dame- v~»mer—Schoen 47,62; 7 v. d Burg—Knamei 8. Drijver —Veldman 41.67. C: 7 dames ElzermanRolloos 77.50; 2. dames Hamers—Schol 55.00; 3. Westra—-Han- nema 50.00; 4. Floor—Set' '0.00; 5. De Vries—v. d. Starre 27.50. „De vijf Sullivans" (Lux or, Vrijdag tot en met Zondag) is het verhaal van een typisch Amerikaanse familie die in één uur wereldberoemd is geworden. Er zijn in dit gezin vijf broers en een zuster. De film laat hét opgroeien van deze kinderen zien, vechtend, spelend, moeilijkheden veroorzakend, maar wat er ook gebeurt, zij blijven elkaar steeds trouw. George loopt op een gegeven dag het huis uit, maar keert de volgende dag terug en vader Sullivan vindt dit reden om te decreteren dat de kinderen altijd bij elkaar moeten blijven. De kleine Al is de eerste die ver liefd wordt en daarmee het mikpunt van de familie wordt. Zijn meisje slikt dit niet, ze loopt het huis uit en de hele familie moet eraan te pas komen om haar terug te halen. Het stel trouwt, Al verliest zijn baan, maar de broers zorgen voor zijn in komen en meteen voor het onderhoud van Al's hele gezin. Na de aanval op Pearl Harbour beslui ten de broers dienst te nemen bij de mari ne, njaar zonder Al. Op aandringen van zijn vrouw gaat hij echter toch mee en het eind van het liedje is, dat alle vijf ge plaatst worden op de kruiser „Juneau". waarmee ze tegelijkertijd ten onder gaan. Een eenvoudige geschiedenis, waarbij toch veel gelachen kan worden, maar die ook zijn ontroerende momenten heeft. Thomas Mitchell en Anne Baxter vervullen er de hoofdrollen in. „Het vlees en de duivel" (Lux or), Maandag tot en met Woensdag). De grote betekenis van deze film van Claude Autant Lara ligt niet in de eerste plaats bij de aanzienlijke technische kwaliteiten van „Le diable au corps", noch in het on vergetelijke spel van Micheline Presle en Gérard Philippe, maar bovenal in de zeld zaam zuivere weergeving van Raymond Radiguets gelijknamige roman. Deze geschiedenis van de jonge vrouw van een gemobiliseerde soldaat en een ro mantische, onrijpe H.B.S.-er, die elkaar in een roes menen lief te hebben zal velen te wrang voorkomen. Het is mogelijk, maar daar staat een waarachtigheid, zoals men zelden in dé bioscoop te zien krijgt, tegen over. „De verloren vulkaan" wordt Zondag in de matinée vertoond. „Met een kwartje de wereld rond" (K e n- nmert heater, Vrijdag tot en met Maandag). Om met een kwartje de we reld rond te komen lijkt een schier onmo gelijke taak, maar Fernandel speelt het, danlr zij een lieftallige Josette Day (Auret- te) klaar, daarbij van de meeste uiteenlo pende vervoermiddelen gebruik makende. Het „bedrijfskapitaal" blijft intact en wordt aan het einde van de avontuurlijke reis verhoogd tot dertig millioen francs, niet tegenstaande de vele valstrikken, die de goede afloop bedreigen. Een kostelijke film, waarmee jong en oud zich zeker van harte zullen amuseren. „Een nieuwe morgen" (Kennemer- theater, Dinsdag en Woensdag). Deze film is in wezen een beroep op verbroe dering van de mensheid door verbroede ring van de jeugd. De film speelt in Zwit serland in Pestalozzi-dorp, waar vlak na de oorlog, in 1946, driehonderd oorlogswe zen uit geheel Europa werden gehuisvest. Ondanks het feit dat de kinderen er vol gens in hun land geldende tradities en cul- ADVERTENT1E VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA een Europese gemeenschap in vriendschap en onderling begrip. Toen echter de lei ders van het dorp besloten ook Duitse oorlogswezen op te nemen en dit met de kinderen bespraken er werden in Pes talozzi-dorp geen principiële besluiten ge nomen zonder medezeggenschap van de kirïÖeren ontlokte dit zulk een storm van verontwaardiging, dat men besloot dit plan niet ten uitvoer te brengen. Een Bal- tisch meisje, pas aangekomen, dat in haar slaap Duits spreekt, wordt door de jeugd geboycot. De Engelse leider en de Poolse huismoeder voorkomen echter erger. Zij weten de kinderen te bewegen zich niet langer tegen opneming van Duitse kinde ren te verzetten. Alles lijkt pais en vree. totdat de Poolse regering haar landgenoot- jes terug roept. En dan staat het Poolse huis leeg. Maar in Pestalozzi-dorp is men er vast van overtuigd dat eenmaal ook de kleine Poolse wezen teru» zullen keren. Want het grote ideaal van de leiding in dit dorp kan niet gebroken worden door wel ke tegenslag ook. Dit ideaal is dat de in ternationale jeugd elkaar zal leren begrij pen en waarderen, dat alle kindpen der aarde elkaar de hand zullen reiken (zoals het in het „volkslied" van dit dorp luidt) en dat eens de wereld een eenheid zal zijn. „De bende van Marady" (W. B. theater. Vrijdag tot en met Maandag) In deze rolprent treedt Randolph Scott op als be vrijder van een bende vogelvrij verklaar den. Hij is de held, die practisch helemaal in zijn eentje tracht „the Wild-West" van bandieterij te zuiveren. Avontuurlijk inge stelde lieden kunnen een paar uren lang hun hart ophalen aan overvallen, knal gevechten en revolverschoten en alles wat in dit genre de moed erin houdt. Wie van spanning houdt krijgt waar voor zijn geld. In de Zondag-matinée vergasten Abbott en Costello de toeschouwen op hun zon derlinge escapades als „De schatgravers van Doodskopeiland". ADVERTENTIE Geheel gratis geven wij aan iedereen ook voor niet leerlingen van onze Rijschool Avondlessen in VERKEERSTHEORIE en AUTOTECHNIEK Vraagt inlichtingen HAGELINGERWEG 134 - SANTPOORT Tel. K 2560 - 8930 Bijkantoor: Dennenstraat 12 - IJmuiden Tel. 6200 Het socialistische Lagerhuis-lid James Callaghan heeft mededelingen gedaan over een komende actie voor uitvaardiging van een internationaal verbod op het uitwer pen van stookolie op zee. In 28 landen bestaan wettelijke bepalin gen tegen het uitwerpen van olie in be paalde zeegebieden, aldus Callaghan, maar nog geen van die landen heeft het voorstel van de commissie inzake een algemeen olieloos-verbod aangenomen. „Over een paar jaar zal de zee te vuil zijn geworden voor mens en dier en nog gedurende ons leven zullen de Zuid-Westelijke stranden van ons land onbegaanbaar zijn gewor den." Sommige tankervloten, zei hij, zoals die van de reder Onassis, hebben opdracht geen afgewerkte stookolie op zee te lozen. Callaghan zei, dat de tankers hun afge werkte stookolie best in een van hun lege tanks kunnen overpompen en de voorraad lozen in een haven; andere zeeschepen zou den de afgewerkte stookolie aan boord kunnen gaan zuiveren en* daarna opnieuw gebruiken. Hij wilde een uitzondering in zijn kritiek maken voor het lozen van 6000 ton stook olie door de Deense tanker „Gerda Maersk" bij de Duitse Noord-Westkust, omdat dat een noodgeval was, maar hij vond toch dat er in dergelijke noodgevallen iets anders op zou moeten worden gevonden. Aan de kwestie zal in 1957 een nieuwe internationale conferentie gewijd worden, maar zijn commissie zal inmiddels bij. de regeringen van andere landen op een ver bod blijven aandringen. Op 31 December zijn in West-Duitsland de belastingverzachtingen voor de scheeps- bouwcredieten afgeschaft, nadat voor iy2 milliard D.M. aan credieten was verstrekt onder deze regeLng, die beoogde de scheeps bouw te steunen. Men overweegt thans de steun voor de scheepsbouw voort te zetten in de vorm van renteverlaging en staats garanties. Het ministerie van Verkeer heeft een overgangsperiode ingesteld, on der hetwelk 135 schepen van tezamen 440.000 brt. t.w.v. 740 millioen D.M. zullen worden gebouwd. Voor de meeste schepen zijn inmiddels reeds bouwcontracten geslo ten. Het jaarlijkse bouwvolume wordt ge schat op 200.000 brt. MARKTBERICHT 11 Februari Andijvie 6674; waspeen 1735: veldsla 57—67: witlof 3043; spruiten 47—97; knol len 619; boerenkool 2856; groene kool 721; rode kool 1833; witte kool 8; rabar ber 70—83; rapen 69; prei 3249; soep groenten 611. ADVERTENTIE Kennemerlaan 5 (bij de brug) □muiden Speciaal adres voor het INLIJSTEN van Foto's, Plaatwerk enz. De N.V. Vissery Maatschappij „Kenne- merland" te Katwijk heeft een nieuwe trawllogger besteld bij de N.V. Scheeps werf „De Hoop" te Leiden. Het schip wordt 40.25 m. lang over alles, 35 meter tussen de loodlijnen, 7.60 breed en 3.80 hol. De nieuwe trawler, die in do motorkamer een 500 pk. Bolnes krijgt, komt voor 1 December van dit jaar in de vaart. Ook de firma N. Haasnoot te Katwijk heeft nieuwbouwplannen. Deze maatschap pij bestelde bij de N.V. Scheepswerf „Dc Hoop" een trawllogger van dezelfde afme tingen als die voor de Maatschappij „Ken- nemerland", Vitesse-Kinheim (te Castricum 14.30 u.): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; A. de Ruiter, W. Groeneveld en Th. v. Vuuren; A. Prinssen, H. Haan, J. H. v. d. Wateren, H. Prinssen en N. v. Dom- selaar. VVB-WFC (op „Watervliet" 14.30 uur); WB: A. Nieuwenhuys; W. Noortman en K. Kil; F. Bruinzeel, A. Both en J. Kers bergen; G. Steinvoort, J. v. d. Linde. F. Kooimans, P. Bleeker en C. Luntz. IEV-DSS (op „Schonenberg" 12 uur): IEV: H. Alkemade; A. Leering en J. Met ten; J. Meurs. G v. Berneveld en J. Dek ker; H. Boot, H. Duin, W. Buur, J. Postuma en H. C. Leering. Vrijdag 11 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Mapia van Avonmouth. Terschelling van Fowey, Dotterel van Rot terdam. Bele van Söderhamn. Atomena van Rotterdam. Trajanus van Granada. Ittersum van Le Havre. Eddystone van Par. Ambrio- rix van La Palice. Notos van Genua. Zaan- stroom van Londen. Stad Breda van Ant werpen. Gruno van Delfzijl. Beafigheter van Kopenhagen. Michael Swendm van Fowey. Guineekust van Rotterdam. Erasmus van Londen. Une Maru van Norfolk. Marianne van Delfzijl. Vertrokken zijn: Irtish naar Stockholm. Wilum naar Gdynia. Zaan naar Huil. Mag- dajena naar Stockholm. Cottica naar Dover. Bloemfontein naar Southampton. Jelö naar Oslo. Belgian Coast naar M' bro. Draco naar Bordeaux. Uitverkoop De fotografische uitverkoop van honden en poesen, tot wel ke onderneming Dierenbe scherming geraakte, toen de nood in het asyl hoog steeg en een fotohandel aan de Lange Nieuwstraat bereid bleek een deel harer uitstalruimten aan de baasloze beesten af te staan, is een volslagen succes ge weest. Al móest alles dan niet weg, alles is toch haast wel weggegaan en het asyl was op een goed moment zo goed als uitverkocht zelfs de cou ponnetjes vlogen blaffend de bakken uit. Inmiddels zijn er heus wel weer nieuwe gasten bijgeko men, daar,aan de voet der Herenduinen, want lang slapte is het nooit in dat bedrijf van komende en gaande viervoe ters. Eén der nieuwelingen de helft van een tweeling bezit de aanvallige leeftijd van acht maanden en is dus nau welijks de luiers ontwassen. Jongens liepen er mee te ven ten langs de weg, tot een knaapje uit de President Steijnstraat zich over het zwar te mormeltje ontfermde en het al half had genaast, ware het niet, dat het gezin al een om vangrijke hond rijk was en moeder er niet aan wilde gelo ven, hoe goed heur hart ook was. Naar het asyl. Daar zit de kleine zwartjan thans kou welijk tegen de gaskachel en doet kleine, zachte schietge bedjes om een baasje. Weet u er een? Voor de bakker! IJmuiden, althans dat deel van IJmuiden, dat hier niet als het genus „vreemde eend" in de IJmond-bljt is neerge streken en nog een beetje op adem zit te komen van al dat nieuwe en ongewone IJmui den kent haar niet anders dan „juffrouw Lena". Misschien zult ge er nog aarzelend ach ter aan vernemen, „van bak ker Gorter", als ge er op staat verder ingelicht te worden over deze aanduiding, maar dan is het toch uit. Maar van daag is het een beetje plechtig dus: jufrouw H. Gorter. Juf frouw Gorter gaat volgende week het feit vieren, dat zij precies een kwart eeuw gele den haar plaats innam achter de toonbank van de gelijkna mige firma aan de Kennemer laan. Onder de beproefde leiding van mevrouw Gorter heeft dat meidje zich alras ontwikkeld tot een prima verkoopster een van die winkeljuffrouwen waarbij de klant zich tegelijk koning én thuis voelt. Nu mevrouw en meneer zich zo goed als teruggetrokken hebben uit de zaken, is juf frouw L-, juffrouw Gorter bij na het belangrijkste persoontje geworden in de bakkerswinke' de toeverlaat van menigeen die zijn weg kiest tussen een roomtaart en een rolletje fru- jetta. Het bleef niet bij de ver koop alleen, maar van de in- wat gaan afweten in al die ja ren. Tijdens de oorlog ging zij mee naar de noodwinkel aan de Kalverstraat en toen daar door schennende handen alles kort en klein werd gemaakt, verhuisde zij weer mee: nu naar de Wijk aan Zeeërweg. Zelfs op het naargeestige mo ment, dat de bazin en de baas moesten evacueren, was deze getrouwe niet van haar plaats te slaan en zij hield de zaken zo goed en zo kwaad als dat toen ging met stukjes boter in een papiertje voor een ons koekjes en wat suiker in een zakje als je eens echt duur wou snoepen op orde. Alsof er niets gebeurd was, stond de juffrouw als een van de eerste vertrouwde IJmuidense perso- nadiën weer achter de nog niet erg volle toonbank, toen het feldgrau eindelijk de kraaien mars blies. Haar humeur had er zelfs niet onder geleden, wat eigen lijk ook weer geen wonder is, want met zo'n humeur verzet de mens niet alleen bergen slagroom, maar ook bergen zorgen. Zij heeft zich dan ook een brede vriendenschaar weten te verwerven in de achterliggen de kwart eeuw, omdat zij sterk is in de juiste toon en de vriendelijke omgang. Haar naam werd, zonder groot spraak, een begrip. Het zilveren feest wordt twee dagen voor de eigenlijke jubileumdag gevierd en wel op 15 Februari met een recep tie tussen half vier en half zeven in het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw. Juffrouw Lena dezerzijds: Op naar het diamant! Het moet hier ondanks do bakluchtjes van de Industrie, toch wel een gezond oord zyn, want de gouden en b\jna -dia manten echtparen rollen by grote hoeveelheden op m(jn ta fel. Dinsdag wordt het voor Francientje en Herman aan de Velserduinweg feest 55 ja ren in de echt tesaam en nog altoos recht van iyf en leden en zo gezond als een vis. Franciena de Graaf ontmoet te heur Herman Darphorn te gen de eeuwwisseling in het IJmuidense en die kreeg gul weg opslag toen hij zijn naam voor de hare liet zetten: van f 8 sprong hij op f 12.50 in de week, als meesterknecht bij Vlaming en dat was toen een móói inkomen, vrinden, want in die dagen kostte een hele woninginrichting evenveel als nu een tafelkleed. (En daarvan mijn complimenten en dat zyn nu nog twee stoeien iiUit we u nog maar lang aan de Kennemerlaan mogen zien glimlachen. de kunst" tevreden). zegt de bruigom Als u-er even uit kunt wippen, moet u bepaald de Heidestraat niet voorbijgaan, waar tot 27 Februari een rij tekeningen van kinderen aan de muren van het Felisonse expositiezaaltje hangt. Want het is altijd de moeite waard eens wat grondiger kennis op te doen van het kind en zijn roerselen he' *°nslotte óns kind van ónze tijd. Ge zult zien, hoe verschil lend geaard deze kleine mens jes zijn, voorzover u dat nog niet helemaal door hadt. Klei ne Jan, tien jaar, tekende een eindsprint van een autorace, waar het loeien der uitlaten af slaat zyn buurman in de bank zag meer in een dromerig berglandschapje in tere pastel- couleuren en over het kleine meisje met de vlechten werd ineens de geest vaardig, toen den gewild: het kon niet alle maal op de paar vierkante me ter, die Velsens cultuur tot nu toe beslaat. Bovendien ging het niet om „poesmooi", maar meer om „echt", dat zijn die krabbels allemaal, die er wel aan de muur kwamen. Echt dus van kinderen. Onfris Ik weet mèt u, dat er be- z/aan «/rondvaart door de - J» J«J-W tuur worden opgevoed, vormen zij tochkoop is de jubilaresse ook heel Amsterdamse grachten terug dacht: dat werd een leuk ge valletje met mooie kleurtjes ïn volgetekend met de kinder lijke pret, die er (nu nog) aan zo'n tocht door Amsterdam te beleven is. De hoofdcommissa ris Kaasjager zou die prent 'igenlyk boven zijn bureau noeten prikken En dan is er een „vogel vluchtje" van een markt het non de IJmuidense wel zyn met al die rechte huizen op de achtergrond. De kleine artist heeft in de toekomst ge schouwd en de stalletjes alvast gezellig op een rijtje gezet en het werd een van de juweeltjes van deze ontzaglijk aardige "Zameling. Er zullen wel kinders een ■eetje kwaad worden, wanneer ij hun werk niet aan de muur "erug vinden daar hebben ze tenslotte uren voor geploe terd. Maar hoe graag de Feli— son-keurmeesters het ook had zijn dan het feit, dat het tn de gang van de kleuterschool der Jan Campertschool, gelegen aan de Heidestraat, wel eens wat onwel wil rieken. Ik weet het, maar toch vraag ik beleefd de aandacht van de voogden over Velsens voor treffelijk onderwijs voor dit kleine inconvenient, dat me schrijnend opviel tijdens een toevallige wandeling door de overigens glanzende gang met de propere kapstokjes en de glimmende deuren. Het róók er en niet alleen van de Hoogovens, die bij Noorwestenwind weer aardig wat luchtjes over onze stad verbreiden. Ik weet het, nog- maals ik weet het, dat deze school haar langste tijd daar gestaan heeft en dat het dus goed geld naar kwade guldens verpen zou zijn, indien men grondig aan het repareren zou gaan. Maar het rüikt zo Maar goed, na 19 jaren ging Herman over naar C. Stam en daar heeft hij het 14 jaar uit gehouden de laatste trek 22 jaren werd in de verhuis- auto met de jongens gedaan, die nu nog vaak een hele steun aan de oude baas hebben, on danks zijn 78 jaren. Moeder werd, evenals de heer des huizes en zelfs in het zelfde jaar, in Den Helder ge boren. Ze heeft van haar levensda gen heel wat verzet en gaat nóg niet voor een kleintje aan de kant, zolang de knieën ten minste meewillen. Het leven heeft haar de zonnigheid gege ven, waarmee het leven zijn beste kïbnten soms zegent en moeder gebruikt de glimlach als een van haar sterkste wa pens met succes. Dinsdag de 15e wordt de boog dus even ontspannen. Met een knus feest voor de naaste fa milie één zoon met twee kleinkinders en drie achter- kleinkinders. Het is verduld jammer, dat de andere telg in Argentinië dc kippetjes voert, want ze hadden hem er graag bij gehad. Die koos indertijd met de Urkers het avontuur en heeft nu in Mar del Plata 800 kippen, 2 paarden, een varken en een he- e meute honden opgebouwd. Rij heeft zo zijn gedachten >ver de oorzaak van het mis- ukken der Urker expeditie, maar zelf lukte het hem in elk feval voortreffelijk ginds: bin- ïen het half jaar had hy zyn tipjes al een aardig eind op iet droge. Die werklust heeft lij overigens niet van een 'reemde Myn gemeende handdruk mder de Lantaarn! Gewoon ioorgaan met ademhalen, dan zit het diamant er zéker in! LAMPENIER In een spannende wedstrijd, waarin de Waterloo-dames in topvorm speelden, ont kwam het leidende Kennemersteam ternau wernood aan een gelijkspel. In de eerste set ging Waterloo al dadelijk met gedurfde aan vallen van start en het lukte om een kleine voorsprong te nemen. Kennemers I werd aanvankelijk in de verdediging gedrongen, maar kon zich toch nog zodanig herstellen, dat het winst boekte. In de tweede set raakte Waterloo 1 achterop en verloor met groot verschy. De derde set toonde duidelijk overwicht van het Waterloo-team, wat dan ook in winst werd omgtzet. Hoewel de Waterloosters in de laatste set via 08 tot een 213 achterstand kwamen, liep mej. Smits door goed serveren het verlies in. Een time-out door de Waterloo-coach bij de stand 12—14 kon het geluk niet doen keren. Na een dapper gevecht verloc- Waterloo met 1—3 (10—15, 5—15, 15—13, 12—15). In het begin van de avond ontmoette Waterloo 1 het DGS-team. Door een mis plaatste mate van overmoedigheid, kwam de terugslag in het spel, waardoor een 13 verlies moest worden genoteerd (1215, 15—8. 8—15, 4—15). VGV dat achterop was ge - ïkt, kwam met een nieuwe kracht in het veld,'wat een geduchte versterking betekende. In een, wederom in vier sets gespeelde wedstrijd, forceerde het een gelijk spel tegen Kenne mers 2 (22). Score: 164, 9—15, 815, 15—9. De slotwedstrijd van de avond ging tus sen VSV 1 en Kennemers 2. Een zwak ge speelde ontmoeting, waarin VSV 1, na een slecht begin, zich nog zodanig koi: herstellen, dat het de wedstrijd met 3—1 won. (6—15, 15—11. 15—10, 15—8). Tweede klasse dames Het Sportbond-damesteam liet zich door TVIJ geen strootje in de weg leggen en wen gemakkelijk met 03 (6—15, 6—15, 715) Kennemers 3 bleef de leidsters goed volgen door met 31 van VSV 2 te winnen (153, 3—15, 16—2, 15—12). VSV 3 kon het tegen Waterloo 2 net niet redden en verloor met 0—3 (12—15, 10—15, 12—15). Tweede klasse heren Voor Zaterdagmiddag ziin de volgende wedstrijden vastgesteld: VCK 4TVIJ; Wa terloo 2Kennemers 2 en VGC 2TVIJ. LISSE Bij brief van 26 Janiuflri hebben Gede puteerde Staten B. en W. van Velsen in overweging gegeven te bevorderen, dat ar tikel 17 varn de verordening op het beheer van het bedrijf bad-, was- en zweminrich tingen wordt gewijzigd in dier voege, dat de op de bezittingen van het bedrijf af te schrijven percentages jaarlijks in plaats van door Burgemeester en Wethouders zul len worden vastgesteld door de raad, onder goedkeuring van G. S. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De R.K. Gem. Toneelvereniging „Ge tosa" te Santpoort geeft op Dinsdagavond 15 en Donderdagavond 17 Februari een opvoering van het toneelspel „Hobson's dochters" in de zaal „Zomerlust" te Sant poort. Deze week is ter gemeente secretarie van Velsen het staatspractijkdiploma voor bedrijfsadministratie uitgereikt aan de heren J. de Boer en G. Langbroek. Zij kregen hun opleiding bij Hugas, Elgersma en Potgieser te Haarlem. Bricas vergaderde De Castrieumse bridgeclub Bricas heeft in hotel Meiier zijn jaarvergadering ge houden die Woensdag korte tiid van de le den vergde. De besprekingen gingen hoofdzakelijk over de vervulling van de functie van voorzitter wegens bedanken om gezondheidsredenen door de heer W. J. Wemmer. Men voorzag in de vacature door de benoeming van de heer G. J Schutter, die voordien vice-voorzitter waf. Het bestuur werd aangevuld met de heer A. Toepoel. Na de vergadering kwamen, zoals gewoonlijk, de kaarten op tafel. ADVERTENTIE „BEATRIX" maakt bij (eder tollet een passend BRUIDSBOUQUET voor iedere beurs. Tevens dingt U mee naar een huis ter waarde van 20.000.— Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: „BEATRIX" - BLOEMSIERKUNS1 KENNEMERLAAN 56 TELEFOON 6083 GEBOREN: A. 't Hart—de Witte, d„ Rijn straat 59, IJmuiden; J. NettenPouwels, z., Moerbergplantsoen 83, IJmuiden; H. van der Zwet Slotemaker—Stet, d., de Noostraat 127, IJmuiden-O.; H. G. GelsingCroonen, z., Stratingplantsoen 18 rd, Velsen-N.; C. H. VerzijlenbergDuin, z., Rooswijk 12, Vel sen-N.; L. J. J. M. HollanderFrancken, d., Papenburglaan 2, Santooort; P. J. van Arum Ruis, d., Grahams'.raat 150, IJmuiden; L. J. de NietPeters, z., Le Mairestraat 6, IJmuiden-O. OVERLEDEN: P. Harlaar, 59 j., echtgenoot van L. Breukel, Marconistraat 34, IJmuiden; A. C. van 't Geloof, 82 j., weduwe van A. van 't Geloof, Duinvlietstraat 20, Velsen-N.; J. C. Peek, 45 j., echtgenoot van H. de Groot, Iordensstraat 73, Haarlem; C. G. Krammer, 72 j., weduwnaar van J. C. Guijt, Radarstraat 128, IJmuiden. ONDERTROUWD: P. J. J. Krijnen, Prins Hendrikstraat 60 rd, IJmuiden en A. C. Tib- boel, Uitendaalstraat 53, Santpoort, toek. adres: Prins Hendrikstraat 60 rd, IJmuiden; Jan Luit, Dijckmansstraat 5, Velsen-N. en N. M den Dunnen, Ladderbeekstraat 106, Velsen-N., toek. adres: IJsselstraat 35, bov., IJmuiden; F. Piers, Spaarnhovenstrav t 88, Haarlem en G. M. Knapen, Iepenstraat 8, IJmuidep-O., toek. adres: Oosterstraat 59, Haarlem GEHUWD: C. J. Groet en M. ?hr. Snijders, Julianakade 48, IJmuiden; P. Mars en P. Dekker, Kortenaerstraat 26, IJmuiden; L. Janssen en A. K. Smit, Terburgstraat 33, Sant poort; H. H. Hiemenz en K. Schong, Boer- haavestraat 19, IJmuidea ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11