Loonslagers in dienst van de Velsense slagers Beverwijkse veiling zag alweer rabarber Visserij-varia Zwemfeest Alcura- watervrienden Drie filmavonden van „ALCURA"-„BBIJ" Gouden feesteling bij Van Gelder Zonen Deense badminton- „artisten" naar Velsen „Hobson's dochters" door „Getosa" Hockey-programma van DEM Cas tri cum 7 Toelichting exploitatiebegroting slachthuis Met figuur- en kunstzwemmen Maranatha-conferentie in de „Elon kapel" Aantrekkelijk programma van St. Joseph-instuif Vastenavond van R.K. Toneelvereniging „Opwaarts" Concert van R.K. H^nnonie ,.St. Caecilia" Op 25 Februari demonstratie in het gymnasium Magazijn van Wit-Gele kruis in „Noord" Politie bood beter dan de loodsen Jazz-avond Plattelandsvrouwen verheugen zich in bloeiend verenigingsleven DEM-athletiek vierde vastenavond Bolgewassen beheersen de bloemenmarkt „Eechtrop" houdt binnenshuis-strandfeest UTD telde de slagen Alkmaar bij bevreesde dames op bezoek Burgerlijke stand Beverwijk Amateurfotografen kregen hun prijzen Bewoners van Henri Schuvtstraat krijgen hun zin Opstelling Vitesse '22 ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 Volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor Vee en Vlees ligt het gemiddelde vleesverbruik in ons land op 3234 kg. Het verbruik in de gemeente Haarlem be weegt zich ook tussen deze grenzen. Daarom is het verantwoord voor de gemeente Velsen een verbruik te ramen van in totaal 31 kg bruto (n.l. 28 kg in de gemeente geslacht en 3 kg ingevoerd), of 28,2 kg netto (n.l. 25,2 kg in de gemeente geslacht en 3 kg ingevoerd). Aangenomen kan worden, dat tegen de tijd, dat het slachthuis in gebruik kan worden gesteld, het zielental tot 60.000 zal zijn gestegen. Indien van deze gegevens wordt uitgegaan, zal de raming van de inkomsten het volgende beeld vertonen. Verbruik (in de gemeente geslacht vee) 28 kg vlees per inwoner bruto of 25,2 kg I geslacht gewicht tegen een keurloon van I 6 cent per kg *1,512. Verbruik 3 kg ingevoerd vlees per in woner tegen een keurloon van 5 cent per kg 0,15. Totaal 1,662. Aantal inwoners per 1 Januari 1957: 60.000 a 1,662 is 99.720,—. Het keurrecht ad 6 cent per kg is ge lijk aan het algemeen geldende tarief in ons land. Dit recht wordt geheven voor de keuring en voor het gebruik van het slachthuis met zijn installaties. Voor het gebruik van de stalling, de slachtplaats, de weegwerktuigen, de koelruimten, e.d. is dus geen afzonderlijk recht verschuldigd. Het recht ad 6 cent per kg ware niet te verhogen om het nadelig saldo te verkjei- nen, aangezien uiteindelijk de consument daarvan de gevolgen zou ondervinden. De lasten van het slachthuis kunnen als volgt verdeeld worden: Post 1. Voor de bouw van het slachthuis is benodigd 8000 m2 bouwterrein a 10, per m2: 80.000, Rente 3i van 80.000,—: 2800,—. Post 2. Voor de gebouwen is nodig een crediet van 895.500,Jaarlijkse annu- iteit 38.718,—. Post 3. Voor de installaties is nodig een In samenwerking met Alcura houden de „Watervrienden", onderafdeling van de Sportbond, op 20 Maart in het Velserbad een propaganda-zwemfeest. Deelnemers aan dit festijn zijn de Amsterdamse en de Haarlemse „Watervrienden"De technische leiding van deze middag is in handen van de Amsterdammer Henk ter Heide, de al gemene leiding heeft Johan Stinne uit Haarlem. Het programma, dat elf nummers telt, wordt geopend met een opmars van de deelnemers, begeleid door de Rode Bande liers uit Haarlem. Na het begroetingswoord wordt gede monstreerd hoe de verschillende groepen oefenen. In het diepe bad laten spring- groepen zien welke capriolen er zonder gevaar kunnen worden volbracht en geven anderen een nummer behendigheidszwem- men ten beste. In het tussenbad oefenen leerlingen aan de lijn en aan de stok en in het ondiepe worden speel-, drijf-, arm-, been- en rugslag gedemonstreerd. Daarna volgt een wedstrijd en een polo training. Dan komen figuur- en kunst- zwemmen aan de beurt en verschillende typen van slagen. Na het wedstrijdzwem- men en estafettes zullen Amsterdam en Haarlem elkaar in een polowedstrijd ont moeten en na een extra keurig nummer figuurzwemmen komt de auto-cabine uit Haarlem in het water, waarmee zwem mend redden wordt gedemonstreerd. Via de microfoon zullen toelichtingen op de „Alcura"-„BBIJ" houdt in de maand Februari drie filmavonden; op Woensdag 23 Februari in het Ned. Herv. Jeugd- gebouw aan de Rembrandtlaan, Vrijdag 25 Februari in het Verenigingsgebouw, Dijk manstraat 2 te Velsen-Noord en eveneens op Vrijdag 25 Februari in het Vereni gingsgebouw, Burg. Enschèdelaan 67, Santpoort-Dorp. Te IJmuiden en Velsen-Noord zal wor den vertoond het filmwerk „Onsterfelijke Wals", regie en productie van Julien Du- vivier. Deze film handelt over Johann Strauss en de moeilijkheden die hij had, vooral met zijn familie, om zijn Muze te mogen dienen. De film, die zal worden vertoond in het Verenigingsgebouw te Santpoort-Dorp heeft als titel „Morgen is te laat" en is door „Alcura"-„BBIJ" voor uitverkochte zalen in IJmuiden en Velsen-Noord al vertoond. Op Zaterdag 12, Zondag 13 en Maandag 14 Februari wordt in de „Elon Kapel" aan de Vareniusstraat te IJmuiden de Mara natha-conferentie gehouden. Sprekers zijn ds. J. A. Visser, Bapt. Pred. van Amster dam en Jb. Kleijn Haneveld, Evangelist te Bodegraven. Zaterdagavond is het onder werp „De wederkomst voor de Gemeente", Zondagmorgen „De wederkomst voor Is raël", Zondagmiddag „De wederkomst voor de wereld" en Maandagavond „Is de leer der Jehova's Getuigen Bijbels?" De heer P. Zonneveld, raffiineur-indikker in de houtstoffabriek van Van Gelder Zo nen N.V. Koninklijke Papierfabrieken zal Dinsdag, 15 Februari vijftig jaar aan dit bedrijf zijn verbonden; een halve eeuw, waaijin hij het bedrijf en speciaal de hout- stof fabriek van betrekkelijke kleine vor men heeft zien uitgroeien tot het huidige grote en nog steeds uitbreidende gebou wencomplex. De heer Zonneveld, die 7 Augustus 1889 te Beverwijk is geboren en dus slechts vijftien en een half jaar was toen hij zijn eerste schreden op het pad der papierfa bricage zette, heeft dus van de directie de gelegenheid gekregen om zijn gouden reest van trouwe arbeid te mogen vieren. GESLAAGD De 'heer Jur de Boer te Velsen slaagde voor het eindexamen van de electrotech- nische school te Amsterdam. crediet van 499.500,Jaarlijkse annu- iteit 41.481,—. Het is de bedoeling, dat de loonslagers in dienst worden genomen door de -geza menlijke slagers, die hun vee in het slacht huis laten slachten. Daarom komen hier voor geen posten in de begroting voor. De R.K. Instuif „St. Joseph" te Velsen- Noord heeft voor de komende week en wegens de aanstaande vastentijd een aan trekkelijk programma samengesteld. Morgenavond, Zondag, is er voor de pa rochianen van „Aurel" een toneeluitvoering door een groep K.A.J.'ers en Instuivers van het stuk „O bella donna Lucia", een komische toneelbewerking door Rosita Peters. Donderdagavond 17 Februari, wordt on der auspiciën van de K.V.P., afdeling Vel sen-Noord, een forum gehouden voor de St. Joseph-instuivers, waarbij vragen kun nen worden voorgelegd aan een groep po litieke deskundigen, noder wie mr. L. J. v. d. Ark en F. W. G. Baten. De leiding berust bij de heer J. Derriks, afdelings voorzitter. Op Zaterdag 19 Februari zal er, eveneens in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat, een gecostumeerd vastenavondbal worden gehouden om prijzen voor de mooiste, de best verzorgde en de origineelste costumes. „Th. Rhvthme Serenaders" onder leiding van J. Fijen verzorgen de muziek. De R.K. gemengde toneelvereniging „On- waarts" zal wegens de vastentijd haar do nateurs een gezellige vastenavondviering geven op Zondag 20 Februari in het St. •Josephhuis aan cf6 Baniaertstraat. Deze avond wordt onder leiding van de heer Th. Kuvpers verzorgd door de eigen leden, waarbij het programma zal bestaan uit zang, dans, spel. het opvoeren van enige schetsen en kienen. Reeds nu is „Opwaarts" in staat me^e te delen,-dat de oud-promotor'var*, de Bond Zonder Naam, pater Henri de Greeve, op Zaterdag 21 en Zondag 22 Mei een voor drachtavond voor de „Opwaarts"-donateurs zal houden met de solo-opvoering van het door hemzelf geschreven „Mariaspel". De R.K. Harmonie St. Caecilia te Vel sen-Noord geeft op Zaterdag 19 Februari een concert in het gebouw Concordia te Velsen-Noord. Medewerking aan deze avond wordt verleend door de toneelgroen „Intima" uit Amsterdam. Opgevoerd wordt „De Vluchtelinge". Ter propagering van de badmintonsport in het algemeen en ter versteviging van de positie, ,die de thans drie jaar oude bad mintonclub „Velsen" inneemt heeft het be stuur zes vooraanstaande Deense spelers bereid gevonden op Vrijdagavond 25 Fe bruari in de gymnastiekzaal van het Vel sense gymnasium een demonstratie te ko men geven. Deze zes spelers twee dames en vier heren maken deel uit van de groep in ternationale badmintonners, die op 25 en 26 Februari naar Haarlem komt in verband met de daar te spelen internationale kam pioenschappen. De badmintonclub „Velsen" begon drie jaar geleden met een demon stratie en is sindsdien steeds meer in het openbaar getreden, maar het bestuur heeft toch de indruk, dat er aan de propaganda voor deze aardige sport nog veel ontbreekt. Het middel, om door dit zestal bekende cracks te laten zien, welke mogelijkheden de sport biedt, kon het niet voorbij laten gaan. Wanneer Velsen over een grotere ruimte had beschikt bijvoorbeeld de nieuw te bouwen sporthal zou deze de monstratie grotere omvang hebben gekre gen, maar men moet zich nu nog behelpen met de aanwezigs zalen. Inmiddels is het bestuur vol goede moed, dat het aantal van twintig leden zich na de demonstratie van Vrijdag de 25e snel zal uitbreiden. Het bestuur van de R.K. vereniging „Het Wit-Gele Kruis", in Velsen is er in ge slaagd een magazijn voor verplegingsarti- kelen in Velsen-Noord te vestigen, waar door de leden van deze vereniging niet meer op het magazijn te Beverwijk zullen zijn aangewezen om de benodigde verple- gingsartiikelen in bruikleen te kunnen be trekken. Het Beverwijkse magazijn blijft voorlo pig nog ingeschakeld voor uitzonderings gevallen indien het gewenste grote ma teriaal niet in Velsen-Noord kan worden betrokken. Het magazijn, dat alleen op werkdagen van 's morgens negen uur tot half tien en 's avonds van zeven uur tot half acht ge opend zal zijn is gevestigd ten huize van mej. G. Stam, Van Rijswijkstraat 11, Vel sen-Noord en zal Dinsdag, 15 Februari, zijn deur openen. De zeeloodsen van de loodsensociëteit „Recht door Zee" bonden de strijd aan tegen de leden van de Politie Sportver eniging in een onderlinge bridgewedstrijd. De uitslag hiervan was als volgt: Mevr. Wittebrood en Haak en Hes Pieterse (PSV) winnen van Ketting eft echtg. en StapmanDe Bokx (RDZ) met 3021; BerkhoutPorck en Rob en echtg. (PSV) winnen van VerhoefEngels en Van Dam Herkemey (RDZ) met 4630; KuntkesVan Onselen en Tjeerds—Pad mos (PSV) winnen van Bloem en echtg. en Muis en echtg. (RDZ) met 5432; da mes ScholHamers en ScholDrijver (RDZ) winnen van Van der JagtNien- aber en Vente en echtg. met 814. De einduitslag is dus 62 in het voor deel van de politie. Na afloop bleef men nog geruime tijd in gezellige sfeer bijeen. De Velser Jazz society zou oorspronke lijk 18 Februari in het Hervormd Jeugd- gebouw een „life-music" avond geven met medewerking van het Haagse „Flimax" kwartet. Dit ensemble kan echter niet ko men en men onderhandelt nu nog met enige andere orkestjes voor die avond. De Beverwijkse afdeling van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen heeft een druk bezochte jaarvergadering ge houden. De presidente, mevrouw Van WeelderenMiddelkoop wees in haar in leidend woord er op, dat de plaatselijke afdeling van de bond zich rond de IJmond in een grote belangstelling mag verheugen. Hiervan gewaagden ook de jaarverslagen samengesteld door de secretaresse mevrouw GoedhartDe Boer en de penningmees- teresse mevrouw VerhagenKleyn. 1 Twee bestuursleden die van de oprich ting deel uitmaakten van 't bestuur, waren niet meer herkiesbaar, het waren de dames GoedhartDe Boer en Van de Outenaar Gerritzen. Behalve woorden van dank van de presidente mochten de scheidende be stuursleden 'n fraaie blijvende herinnering in ontvangst nemen. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de dames J. NolDe Vries en R. AmseKranendonk. Woorden van waardering werden door mevrouw Visser gesproken tot de bestuurs leden, die ook van haar een aardige attentie kregen. In samenwerking met de Hollandse Maatschappij van Landbouw zal men de voordrachtskunstenares mevrouw Bakker Breed naar Beverwijk laten komen. In Juni gaan de dames een bezoek bren- gn aan textielfabrieken in Borne en voor April is al een dag vastgesteld om in Am sterdam een kijkje achter de schermen te gaan nemen van een groot warenhuis. In de zaal Bolhoven te Beverwijk kon voorzitter J. J. Winkel van de Athletiek afdeling van DEM met vreugde vast stel len, dat de leden in grote getale waren opgekomen om de vasten-avond te vieren. Hij profiteerde van deze grote opkomst, om de leden er aan te herinneren, dat de zaaltraining niet verwaarloosd moet wor den, wil men in het voorjaar met succes aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Hierna hield Prins Carnaval zijn in tocht en werd de verdere avond gevuld met spel en dans, o.a. Mastklimmen en Trek aan de bel. De balleiding was in handen van de heer Dekker. Op de Beverwijkse groentemarkt was het deze week rustig: de bescheiden aanvoer ging vrij vlot van de hand. Een der nieuwe producten was de rabarber, waarvan nog maar enkele kistjes aangevoerd werden en waarvoor van 7182 cent per bos is be taald. Spruiten liepen in prijs op tot 93 cent per kilo, prei komt er al heel wat minder en er werd tot 51 cent per kilo voor betaald. Minder vlot ging het met de selderieknol- len, waarvoor van 619 cent per stuk werd gegeven. Boerenkool ging voor hoge prij zen van de hand: tot 57 cent per kilo. De rode kool varieerde van 2335 cent per kilo terwijl de groene kool tot 23 cent per kilo kwam. Witlof gaat nog steeds voor een matige prijs weg, die ook deze week rond de 40 cent per kilo draaide. Waspeen komt er minder dan de vorige weken en er is nu tot 34 cent per kilo betaald. Veldsla ook wel „broei vet" genoemd varieerde van 5570 cent per kilo. Een enkel bakje andijvie bracht van 6679 cent per kilo op. De uienprijzen gaan iede re marktdag naar beneden; boven de 20 cent per kilo werd er weinig meer ver kocht. Bollenfurore Op de bloemenveiling komt nu een groot sortiment van diverse bolgewassen aan; de aanvoeren waren deze week niet klein. De handel had een rustig verloop en men stel de zich kennelijk op het gure weer in. De Rose Coplande waren deze week ruim vertegenwoordigd; de meeste partijen draaiden rond de 80 cent per bos. Kwam er evenwel een partij van extra kwaliteit dan werd er tot een gulden per bos betaald. Eddit Edy was een der duurste tulpen: er is tot 1.25 per bos betaald. Golden Har- De hockeyclub „Eechtrop" houdt op Za terdag 19 Februari in hotel „Sonnevanck" een „strandfeest". Om de juiste sfeer te verkrijgen zullen de leden zich in badkle ding steken en zal de zaal worden versierd met strandattributen. Humanisten komen bijeen Voor de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond zal de heer H. Murerie tijdens een Zondagochtend in het Statenhuis te houden bijeenkomst spreken over het onderwerp: „Het begrij pen van poëzie". Badminton: levendig, aantrekkelijk en sportief. vest, Van der Eerden, Hildegarde e.a. kwa men tot rond 80 cent per bos. Bij de nar cissen ging de grote belangstelling uit naar Rembrandt, Flower Carpet en Carlton, die tot 70 cent per bos gingen. Blauwe druifjes liepen op tot 48 cent per bosje. Hyacinten varieerden van 423 cent per stuk. In het Engelse blijspel „Hobson's doch ters" van Harold Brighouse, dat Donderdag avond door de R.K. Toneelvereniging „Ge tosa" uit Santpoort in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk werd opgevoerd, herkenden wij het gezellige „Graag of niet", nog het. vorige seizoen uitgebracht door „Het Vrije Toneel" onder regie van Bod de Lange en met hem in de titelrol. „Getosa" heeft er dus geen gras over laten groeien nu het stuk blijkbaar voor amateurs is vrij gege ven en waarschijnlijk zullen wij dit blijspel straks nog menigmaal op het programma van andere verenigingen kunnen aantref fen. Want het is voor dilettanten niet al leen prettig te spelen, doch bovendien voor het publiek amusant om aan te zien. Henry Horatio Hobson mag zich in het bezit van drie charmante dochters verheu gen, die hij stevig in de hand meent te heb ben. Maar al spoedig blijkt juist het omge keerde het geval te zijn, waarbij vooral de oudste, Maggie, hem voor een welhaast verpletterend fait-accompli stelt. Het is haar namelijk sinds enige tijd- duidelijk ge worden, dat de reputatie van Hobson's maatschoenmakerij volkomen berust op de capaciteiten van William Mossop, de knecht, wiens vakbekwaamheid echter door een bij na ergerlijk slome en stupide houding ter züde wordt gesteld. Desondanks besluit Maggie zich over hem te ontfermen: zij verbreekt abrupt zijn verloving met Ada Figgins, om hem daarna letterlijk te over donderen en in haar eigen huwelijksboot te sleuren. Door de hevig verbolgen papa on middellijk de deur gewezen begint het jon ge paar daarop een concurrerende schoe nenzaak. Hobson, van zijn beste kracht be roofd, ziet de winkel verlopen en zoekt ont goocheld vertroosting bij de whiskeyfles. Inmiddels heeft zich bij William een merk waardige metamorfose voltrokken: onder Maggie's energieke leiding weet hij zich zo waar tot een handig zakenman te, ontwik kelen, welke carrière ten slotte wordt be kroond met een triomfantelijk compagnon schap. Deze amusante historie kreeg van „Ge tosa" een uitstekende opvoering, vooral om dat de spelers zich met verheugende zelf beheersing voor de tamelijk verleidelijke charge wisten te behoeden. Zodat zelfs een sukkel als William Mossop nog aanneme lijk werd, zonder aan zijn oorspronkelijke typering te herinneren. Een waarlijk voor beeldig geepeelde blijspelrol! Ook de snoe vende vader Hobson zocht zijn toevlucht gelukkig niet in grof effectbejag, waardoor hij iets aandoenlijks kreeg, zodat hij bij het publiek niet alleen de lachlust doch ook een licht medelijden opwekte. Een energieke en met plezierig entrain gespeelde Maggie kwam dit trio completeren, dat terecht het grootste deel van het niet geringe succes behaalde. Hierdoor geraakten de overige spelers enigszins op het tweede plan, doch ook z(j mogen er zich van overtuigd hou den te hebben meegewerkt aan de uitste kende indruk die hun vereniging mocht achterlaten. JAN VAN DAM De IJmuidense bridgeclub U.T.D. speelde deze week voor de onderlinge competitie. De voornaamste uitslagen waren: Groep A: 1. Klinkenberg-Groen 115.86 oct„ 2. Westerop-Berkhout 112.69 pet., 3. Kuipers-Pieterse 103.16 pet. Groep B. 1. Van Burk-Visser 128.40 pet., 2 Meyer-Roelofs 117.93 pet.; 3. dames Schoen-Koelemey 105.22 pet. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater. Zaterdag en Zondag 20 uur „Lüi". Een merkwaardige foto in het licht van de jongste gebeurtenissen in de Sovjet-Unie. Maarschalk Zjoekov, in 1945 aanvoerder van de Russische legers, die Berlijn binnen trokken, nü Russisch minister van Defensie, en generaal Eisenhower, toen hoofd van de geallieerde strijdkrachten in Europa, die de vrijheid bevochten, nü president van de Verenigde Staten, ontmoetten elkaar in Frankfurt om een\„overwinnaarstoast" uit te brengen op de beëindiging van de vijandelijkheden tussen Duitsland en de geallieerden. Het eerste dameselftal van DEM heeft het verleden Zondag niet kunnen redden en fungeert derhalve als rode lantaarn drager. Zondag wordt er thuis gespeeld tegen Alkmaar, maar veel winst zit er ook dit keer niet in. De heren daarentegen zullen na hun overwinning van Zohdag bij Hermes trachtten de puntjes mede naar huis te nemen, maar veel kans kan men ze toch niet geven, daar Hermes thuis zo goed als onaantastbaar is. Van de overige wedstrijden is die van het tweede dameselftal wel erg belangrijk, daar, indien het deze wint, zij de kam- pioensvlag kunnen gaan hijsen. Het programma luidt: Dames: DEM '--Alkmaar, aanvang 10 uur; HoornDEM 2, DEM 3Alkmaar 4 aanvang 13.15 uur. Heren: HermesDEM 1; DEM 2Zuid- wijck 2, aanvang 14.15 uur; Kraaien 3— DÉM 3 op het DEM-tenein, aanvang 10.45. Opstelling van ADO In de ■uitwedslriid tegen Aikmaarse Boys komt de Heemskerkse voetbalvereniging ADO alsvolgt in het veld: doel: De Boer; achter: De Graaf en Vrerfegoor; midden: Martens, Dam en Van Tunen; voor: Been tjes, Bruin, Groot, De Wit en Voormeer. Geslaagden Voor het diploma Ned. Handelscorres pondentie slaagde mei. N. Meijer, IJmui den en voor het diploma stenografie En gels mej. G. Kluft, Velsen; voor het di ploma mach inesch rij ven slaagden: mej. L. Pirovano en de heer G. Kaandorp uit Vel sen; daimes C. v. d. Bijl, E. van Willigen en C. Welp, Velsen-N.; dames G. Spiering, en W. van Vuuren, Santpoort; de heer W. van Klink, IJmuiden. Alle geslaagden wer den opgeleid door Het Instituut voor Praktijkopleiding, Vondellaan, 16. Bever wijk. 28 Januari tot en met 5 Februari GEBOORTEN: Rudolphus nt., z. van W. A. B. Cappelle en M. A. Duijn; Elisabeth Maria, d. van W. A. B. Cappelle en M. A. Duijn; Johannes P., z. van P. C. Keijzer en P. Waumans; Marjon. d. van A. A. de Waard en A N Slagboom; René. z. van Th. C. de Jong cn K. W. Leusink; Catharina A. Q., d. van C Stengs en C. M. N. Kloos; Anna C. M., d. van E. van Overmeeren en S. A. de Bruijne; Johanna A. M., d. van H. W. Duijn en J. G. Weterings; Maria A. H.. d. van P. W. Kaandorp en C. G. Zijp; H-.ndrikus J.. z. van G. Th. Rutten en G. M. C. van Herpen: Anna J., d. van N. P. van der Eng en A. Nijman; Cornelia M., d. van S. Harkema en A. C. Zoon; Willem Jan. z. van J. Folkerts en M. Smit; Maria L., d. van J. Stil en G. Pas- schier: Paulina M„ d. van D. Grapendaal en M. E J. de Kruijf. ONDERTROUWD: J. F. Meiten en A. J. M. Stet; E. L. Bart en C. Th. Boots; H. van der Wel en A. Ultee; W. Goos en B. A. Reimes; L. van der Veen en M. G. Hommes. GEHUWD: A. C. van Kleef en M. J. Bleeker; C. Salomons en A. J. Leuman; A. C. Hoogenraad en J. E. Stoffels; G. Landaal en W. J. de Bie. OVERLEDEN: Julius van Alphen, 23 j., ongeh.; S. Dijkstra, 68 j., wed. van D. van der Meulen, overleden te Haarlem; Karei Eising. 60 j., geh. met C. den Bakker, over leden te Voorst: Theodorus Tromp, 79 j„ geh. met G. Wilkes: St'intie B'eeker, 57 j„ geh. met Joh. Brasser; Neeltje Kuster. 77 j., wed. van H. J. Brethnmver; Frans J. Mark. 79 j„ wedn. van A. Willems; Elisabeth Voo- ges, 95 j., wed. Nic. Huijg: Leo Peter Thiery. 49 j., geh. met A. C. Scheffers; Johan Gerard Belterman, 80 j., wedn. van M. Waalewijn. 4 tot en met 10 Februari GEBOORTEN: Cornelia M.. d. van C. van Vliet en G. C. van der Meij: Gerardina C„ d. van C van Vliet en G. C. van der Meij; Anna B., d. van B. J. Draai.jer en P. Regter- schot: Maria J., d. van F. de Loor en W. van den Burg; Carla. d. van N. Adelaar en L. Hurkmans; Ronald, z. van N. Adelaar en L. Hurkmans: Hendrika E. C.. d. van A. Holman en J. A. Niesten: Bernardus T.. z. van B. Uiterwiik en K. M. van der Meii. ONDERTROUWD: C. M. de Wit en C. G. M. van Baar; A Mak en J. E. Westra: W. Brethouwer en C. Bras; C. de Wit en M. P. Niesten: K. J. de Vries en A. H. Doets. GETROUWD: J. H. J. Leering en A. M. Versteeg; T. Fosenhart en M. J. Vlaar. OVERT.EDEN: J. W, Roemer. 85 j.. wedn, van T. Mooii; A. Wernke. 89 j„ wedn. van N. Albers: C. E. Timmer, 82 i wed. van C. L. Roekhoff: P. Brouwer. 66 j., echtg. van C. C. Bellaart; A. C. Eichelberg, 89 j., wed. van E. Broek. Pryzen van Donderdag: Heilbot 2.15 1.95, gr. tong 2.161.89, grm. tong 2.88 2.66, kim. tong 3.10—2.80. kl. tong I 2.34— 2.20, kl. tong II 2.10—1.92, Tarbot I 1.62— 1.42 per kg.; tarbot II 84, kl. griet 35, schartong 30—21, gr. schol 1917, grm. schol 2320, kim. schol 3330, kl. schol I 40—32, kl. schol II 40—31.35, schar 40— 43, bot 23—18, v. haring 1812.50, ma kreel 48—40, gr. schelvis 3628.50, grm. schelvis 3831, kim. schelvis 4234, kl. schelvis I 41—36, kl. schelvis II 3726, wij ting 2111, gr. goil 3226, mid. gul 26 24, kl. gul 2017, poontjes 1312, kl. kool- vis zw. 1611, kl. koolvis wit 2423 per 50 kg.; gr. kabeljauw 15066, gr. koolvis zw. 36—35, kl. koolvis wit 6562, gr. leng 65—59 per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 27 kisten tong en tarbot, 2 k. heilbot, 2 k. griet, 3 k. tongschar en schartong, 110 k. schol, 4 k. schar, 30 k. bot, 215 k. haring, 20 k. ma kreel, 210 k. schelvis, 265 k. wijting, 105 k. kabeljauw en gul, 15 k. leng, 12 k. poon,, 350 k. koolvis en 20 k. diversen. TotaoL 1390 kisten. Prüzen van Vrijdag. Gr. tong 2-1.94, gr.m. tong 2.18-1.94, kl.m. tong 2,24-2,10, kl. tong I 2,30-2.22, kl. tong II 2,06-1,96, tarbot 2-1,70 per 1 kg. Tarbot II 79-76. tar bot III 64, tarbot IV 57-30, gr. schol 20-17, gr.m. schol 21-17,50, kl.m. schol 42-31, kl. schol I 41-36. kl. schol II 44-27, schar 61- 42, bot 26, wijting 19-8, gr, gul 33, midd. gul 30-27, kl. gul 21 per 50 kg. Gr. kabel jauw 142 per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 108 kisten tong en tarbot, 195 schol, 14 schar, 5 bot, 60 wij ting, 8 kabeljauw en gul, totaal 390 kisten: De amateurfotografen leden van de Beverwijkse BAF waren in hun club lokaal aan de Schans bijeen om de uit slag te vernemen van de door hen «inge zonden werkstukken. Er bestond voor deze avond een zeer grote belangstelling. Voorzitter, de heer Broertjes moest mede delen, dat lang niet alle ingezonden stuk ken voor prijzen in aanmerking kwamen. In de A-klasse bezette de heer Pierik de eerste plaats. In de B-klasse was de gelukkige win naar de heer Terpstra, wiens werk van een zodanig gehalte was dat hij tevens promoveerde naar de A-klasse. Hierdoor werd mejuffrouw Tinsma eerste prijs- winnaresse in de B-klasse. In de M-klasse kon geen prijs worden uitgereikt. Na de pauze werden de werken van de Focus- collectie besproken en kon men de uit spraak van de jury via de tape-recorder volgen. De aan de Oostzijde van de Henri Schuytstraat wonende inwoners van Cas- tricum hebben indertijd bezwaren geuit tegen het profiel van deze straat. Zij von den, dat de voor hun huizen liggende eigen stoepen teveel door voetgangers als trottoir werden gebruikt, hetgeen die be woners in hoge mate onvrij vonden, zodat zij bij het gemeentebestuur aandrongen op wijziging van het profiel van de straat. De gemeente-architect ontwierp een wijziging van het profiel, waaraan de gemeenteraad in de laatst gehouden vergadering haar fiat gaf. De wijziging houdt in dat de stoepen vervangen zullen worden door plantsoenen. Met de uitvoering hiervan zal Gemeente Werken binnenkort beginnen. De tweede Castricumse club, Vitesse '22, krijgt aan de Beverwijkkerstraatweg het Velsense Kinheim op bezoek. De opstelling van Vitesse '22 is als volgt: Doel: B. van Veen: achter: B. Beentjes en J. Lute; midden: J. Res. J. Borst en A. de Wildt; voor: F. Twisk, F. Zonneveld,.N. Stuifbergen, H. Borst en P. Duin, Wat de tuinders kregen Voor de door hen aan" groente kregen de Kennemer tuinders Vrijdag in Castricum de volgende prijzen: spruiten 60100; spruiten, ongeschoond 45—65; spruiten, koppen 21—37; boerekool 20 48; prei 3346; groene kool 26.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3