VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Oud Hollands zeilschip onder kruispunt in New York Kerkdiensten Maritiem museum wil het laten opgraven Castricum Heemskerk Luidsprekers 6 Kindier diensten Voor bouw étagewoningen Spoorwegen verkopen stukje Jan Gijzenvaart Velsen gaat het dempen BelgiëNederland voor dammers De elf van CSV Heemskerks nieuwe brandweergarage geopend Uitbreidingsplan Jan Gijzenvaart Velsen komt gedupeerde winkelier tegemoet Scheepvaart MET LEVASIER TOURS ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 BIJNA ELF METER onder het drukke kruispunt Greenwich street—Dev street op Manhattan in New York sluimert in grote modderkluiten 't Nederlandse zeil schip De Tijger", dat 342 jaar geleden op een November-morgen in 1613 in brand raakte, door de bemanning werd verlaten en op een modderbank in de Hudson zonk. In 1916 stuitte men bij werkzaamheden voor de aanleg van de ondergrondse op een deel van de eiken voorsteven van het schip. Omdat men er toen geen weg mee wist, werd het in een aquarium gestopt waar het vier jaar opnieuw in het natte element verbleef. Later werd het naar het mari tiem museum van de stad New York overgebracht. Dit museum heeft nu plannen de resten van „De Tijger" te doen opgraven, die volgens de deskundigen in de modder van de oude zeebodem goed geconser veerd zijn gebleven. Zij achten het de moeite en het geld alleszins waard om „De Tijger', het oudste authentieke stuk uit de tijd van de Nederlandse „bezet ting" van New York het vroegere Nieuw Amsterdam uit de bodem te halen. vallige ontmoeting met de geschiedenis, vergat zijn vondst nimmer. In feite bracht deze vondst hem tot het lezen van ge schiedkundige boekenen nu is hij historicus van Kings County (Brooklyn). Twee jaar geleden werd "het oude aqua rium gesloopt. Kelly huurde een vracht wagen, laadde de boeg van „De Tijger" op de truck en reed ermee naar het scheep vaartmuseum van New York. De directie van het museum stelde dit initiatief zeer op prijs en gaf deskundigen opdracht, een onderzoek in te stellen, geen kikvorsmannen maar duikers ge bruikt zullen worden voor het opsporen van het wrak van een Nederlands koop- Thans is het resultaat van dit onderzoek In 1916 werd de „subway" uitgebreid tot dit deel van de stad en toen was het ook, dat „De Tijger" teruggevonden werd. De arbeider James A. Kelly uit Brooklyn was met graafwerk bezig in een van de tunnels, toen hij met zijn schop plotseling op hout stootte. Toen hij verder groef, kwam de boeg van een schip vrij. Daar de boeg bij de tunnelbouw in de weg lag, gaf de bouwmaatschappij opdracht, de voor steven van het schip af te zagen. De maatschappij schonk het aan het vroegere New Yorkse Aquarium waar de oude stukken hout in het zeehondenver- blijf geplaatst werden. Daar lag de boeg van „De Tijger" tientallen jaren en werd vergeten. Maar Kelly, gefascineerd door zijn toe- Zondag 13 Februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg (H. Doop), 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Chr. Belangen, 10 uur: Jongerendienst, de heer G. v. d. Boogaard. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Cen trum, Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, Jeugddag, zie Ver. van Vrijzinnig Her vormden, Abelenstraat. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlos singssamenkomst. Baptiste Gemeente IJmuiden, Cultureel gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: ds. J. W. Weenink. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar (bevestiging lid maten), 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. v Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: Jeugddagdienst voof- ouderen en jongeren. Sprekers ds. W. Veen en de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, Zaterdag 20 uur, Zondag 10 en 19.30 uur, Maandag 20 uur: spre kers ds. J. A. Visser van Amsterdam en de heer Jb. Kleyn Haneveld van Bode graven. Woensdag 19.45 uur: Bidstond. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, Bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. P. Estié van Zaandam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. H. J. Teutscher, zendingspredi kant. Jeugdkapel, 10.15 uur: de heer A. v. d. Hoeff. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: dr. F. Bloemhof,-• jeugd dienst. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer W. Hoekendijk van Amsterdam. Donder dag 20 uur: de heer A. van Gendt van Wormerveer. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, 19 uur: ds. J. A. Eekhof. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, Groe- nelaan, 10 uur: heer A. Boer. Ger. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv., Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Maranatha, 10 uur: de heer E. Pera, van Den Haag. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagschool, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. De samenkom sten staan onder leiding van: le luit.e T. Bijl en le luit.e W. Kloosterman. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: j Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. L. Can- negieter. A Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver., 9.15 uur: ds. J. v. d. Linden, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege (Jeugddag), 19 uur: dr. J. H. Stel- ma van Bloemendaal. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Chr. Ger. Kerk, („De Kapel"), 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. GerS KKerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. bekend gemaakt: historici en andere ge leerden zijn het er over eens, dat de romp van „De Tijger" een reliek van onschat bare waarde is, dat opgegraven dient te worden. James Kelly zelf is vol vertrouwen, dat „De Tijger" met betrekkelijk weinig moeite en kosten geborgen zal kunnen worden. „Ik ken die tunnel als mijn eigen handen, die toen de schop gehanteerd hebben", al dus Kelly. „Er liggen daar geen riolen en de kabels en telefoonleidingen zullen niet al teveel moeite opleveren. Het enige, wat er gedaan moet worden, is een flinke schacht te laten zakken op het midden van j de kruising en dan aan het werk te gaan en het schip op te graven." Nog een scheepswrak Björn Helfrid, de archivaris van de Zweedse papier- en textielfabrieken „Hol mens Bruk" die in vroeger eeuwen eigen dom waren van de Zweedse tak van de familie De Geer, heeft medegedeeld dat er vaardijschip, eigendom van de zeventiende eeuwse Zweedse wapenfabrikant Louis de Geer, dat omstreeks 1630 in het Kattegat zonk. Volgens deskundigen van de Zweedse marine ligt het wrak te diep voor kikvors mannen, n.l. 41 meter beneden de zee spiegel. Eerder had Helmfrid medegedeeld dat de fabriek een vereniging van ama teur-kikvorsmannen had verzocht de plaats van het wrak nauwkeurig vast te stellen. De kikvorsmannen toonden zich zeer teleurgesteld over dit besluit. Zij willen nu trachten op eigen gelegenheid het wrak te bereiken. Lindquist, voorzitter van hun club, zei: „Het wrak ligt buiten de territoriale wa teren, niemand kan ons dus beletten er naar te gaan kijken. Het afgesprongen plan hield trouwens alleen maar in dat wij de toestand zouden gaan verkennen en buiten de eigenlijke berging van de lading zouden blijven." Het kruispunt Greenwich street - Dey street in Lower Manhattan, onder welks plaveisel de koopvaarder „De Tijger" in de modder rust. Voor de bouw van de laatste blokken étage-woningen aan de door te trekken Van Dalenlaan te Santpoort is het nood zakelijk, dat de gemeente Velsen eigen dom verkrijgt van een langs de spoorbaan gelegen grondstrook, ter breedte van on geveer 9 meter, thans in eigendom toebe horende aan de Nederlandse Spoorwegen. Deze grondstrook, welke op de bij de stuk ken gevoegde tekening met gele kleur is aangeduid, wordt gevormd uit gedeelten, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 1778 m2, van de percelen, kadastraal be kend gemeente Velsen, Sectie F, nrs. 4704 en 4285. De N.V. de Nederlandse Spoorwegen is bereid, deze grondstrook aan de gemeente te verkopen voor een formele koopsom van 1.mits de voorwaarden in acht wor den genomen, onder meer dat binnen drie maanden na de dagtekening van de koop- acte door de gemeente de (daar doodlopen de) Jan Gijzenvaart ter weerszijden en onder de spoorbaan moet worden gedempt, zulks nadat onder de spoorbrug een riool leiding is aangebracht, een en ander op aanwijzing en ten genoegen van de ver koopster. De beide in de grondstrook voorkomende overwegen zijn die, welke gelegen zijn ter weerszijden van de Jan Gijzenvaart Een van deze overwegen is openbaar en ge legen in de z.g. Kerklaan, welke eigendom is van de R.K. Parochie de Sint Bavokerk te Haarlem. Opheffing van deze overweg kan alleen geschieden indien de procedure wordt gevolgd, welke in de Wegenwet ter zake van het onttrekken van wegen aan het openbaar verkeer is voorgeschreven. De andere overweg is niet openbaar en is. door middel van hekken afgesloten. Na demping van het deel van de Jan Gijzenvaart is het mogelijk, de spoorweg overgang bij km 4075 op te heffen en de belanghebbenden via een van de overgang km 4050 aan te leggen weg over het ge dempte ten Oosten van de spoorbaan toe gang te verschaffen tot de weg ten Oosten van de overgang km 4075. Van de opheffing van de overgang km 4050 kan geen sprake zijn zolang er geen weg is aangelegd ten Oosten van de spoor baan, welke een aansluiting geeft met de Wüstelaan. De aan het dempen van het vorenbe doelde gedeelte van de Jan Gijzenvaart verbonden kosten komen voor rekening van de gemeente Velsen; dit offer is echter van een hygiënisch oogpunt uit gezien ge rechtvaardigd, aangezien het water in het doodlopende gedeelte van de Jan Gijzen vaart meestal sterk verontreinigd is. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. DRIEHUIS-VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, Engelmunduskerk om 11.45 uur. De derde ontmoeting tussen de vertegen woordigende damtientallen van België en Nederland zal gespeeld worden op Zondag 13 Maart in Antwerpen in café-restaurant „De Witte Leeuw". In afwijking van de tot nü toe gevolgde wijze van opstelling van het Nederlandse tiental, zal ditmaal de pleeg worden samengesteld uit de provinciale kam pioenen. De Haarlemmer Wim de Jong (Het Oosten) zal dus voor de provincie Noord holland in dit tiental uitkomen. Voor de uitwedstrijd tegen KW te Koog aan de Zaan verschijnt het Castricumse CSV met het volgende team in het veld: Doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en W. Grosze Nipper; midden: H. van Dig gelen, C. Boot en H. Hartog; voor: G. Riet- horst, A. Kossen, H. Jacobs, D. Hoberg en H. Stolk. Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso"-theater. Castricum: Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur: ,,Z\j die met lief de spelen"; Zondagmiddag 15 uur: „Vlam mende p\jlen"; Maandag, Dinsdag en Woensdag 20 uur: „Het dubbele leven van dr. Gerbrandt". Bioscoop „De Ooievaar". Uitgeest: Zon dagmiddag 16 uur en Maandag 20 uur: „Het gouden zwaard"; Zondag 20 uur: „Hartenvrouw". „Huidige korps ten volle voor taak berekend" In het bijzijn van een groot aantal ge nodigden is gisteren de. nieuwe brand weergarage van Heemskerk op officiële wijze door burgemeester H. Nielen ge opend. De heer Nielen wees op de grote be hoefte die sinds lang aan dit gebouw had bestaan, terwijl nu ook voorzien is in huisvesting van de B.B. en voor de dienst Openbare Werken. In het kort schetste de burgemeester de geschiedenis van Heems kerks brandweer en tot zijn vreugde con stateerde hij dat het huidige korps uit stekend voor zijn taak is berekend en dat onder de manschappen en hun comman danten een goede geest heerst. De burge meester van Velsen mr. M. M. Kwint wenste zijn Héemskerkse ambtgenoot ge luk met dit mooie gebouw en met zijn goede korps en mocht het ooit nodig zijn dan is Velsen altijd bereid de helpende hand te bieden, aldus mr. Kwint. Namens de B.B. voerde de heer Wilgen burg uit Alkmaar het woord en nadat de genodigden het gebouw hadden bezichtigd, gaven Alkmaarse brandweerlieden een ge waardeerde demonstratie met de motor spuit. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes M. J., z. van O. de Ruyter en A. de Ruyter; Cornelia W. J„ d. van L. Beentjes en C. A. Limmen; Petrus A. J.. z. van B. Hes en C. C. van der Eem; Aleida, d. van W. Doekes en A. Withaar; Nicolaas P., z. van K. Blok en E. A. Benning. OVERLEDEN: M. Duykersloot, echtgenote van J. Vendel, 61 j.; M. Baltes, weduwe van J. Termes, 81 j. In aansluiting op het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het deel van Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal, is voor het ten Zuiden van de Wüstelaan te Santpoort liggende gebied opgemaakt een ontwerp van een plan van uitbreiding regelende de bestemming van de in dat plan begrepen gronden in onderdelen. Dit ontwerp bestrijkt een grotere opper vlakte dan in het uitbreidingsplan in hoofdzaak is aangegeven, aangezien het voor een goede aansluiting met de gron den ten Noorden van de Wüstelaan, waar van de bestemming al in een uitbreidings plan is geregeld, noodzakelijk is, de be staande bebouwing ten Zuiden van deze laan in het plan te betrekken. Een groot gedeelte van deze bebouwing verkeert namelijk in een zodanige staat, dat zij naar de huidige normen niet meer voor bewoning geschikt en daarvoor ook niet meer geschikt te maken is. Het ligt dan ook in de bedoeling, binnen de be grenzing van het plan vervangende wonin gen te bouwen en de ontruimde woningen daarna af te breken. Verschilende van de daar staande panden zijn reeds in eigen dom aan Velsen overgegaan. Het ontwerp heeft vier weken ter ge meentesecretarie ter inzage gelegen. Gedurende die termijn is een bezwaar schrift ingekomen van A. Drenth te Sant poort. Deze vreest als eigenaar van het perceel Wüstelaan nr. 18 financiële moei lijkheden, indien het genoemde perceel zou moeten worden afgebroken, omdat zijn schoonzoon hierin een winkel in tabaks artikelen exploiteert. Reclamant oppert zelf de gedachte, dat aan zijn bezwaren kan worden tegemoet gekomen als zijn schoonzoon in de gelegen heid wordt gesteld zijn zaak voort te zet ten in één der nieuw te bouwen winkels. Naar de mening van B. en W. bestaat hiertegen geen bezwaar. Wie er waren Een trawler, tien loggers en wat kleine vaart waren vanmorgen aan de IJmuidense afslag. De „Batavia" (van Dinsdag 1 Febr.) voerde aan 280 kisten schelvis en piepers, 80 gul, 30 koolvis, 60 wijting, 150 haring, 50 makreel, 140 dichte piepers, 40 stokkebit en 50 stuks stijve kabeljauwen. Tien Noordloggers en wat kleine vaart brachten 20.000 kg tongen en 700 kisten schol. Er as een spannetje van Breskens met 50 kis ten haring. En wie er komen Vanmorgen waren drie trawlers bekend voor de Maandagmarkt. De „VIOS I" (van Maandag 31 Jan.) voert aan 1200 kisten vis, waarvan 110 schelvis en piepers, 60 kabeljauw en blanke koolvis, 180 zwarte koolvis, 220 gestripte wijting, 50 dichte wijting, 500 haring, 50 makreel en 30 di versen. Bij opgave van deze vgngst was de „Vios" nog vissende, zodat er nog iets bij komt. Voorts heeft de „Vios I" 250 stuks stijve kabeljauwen in het ruim. De „Bloemendaal" (van Dinsdag 1 Febr.) voert aan 320 kisten vis, waarvan 240 schelvis en piepers, 50 varia en 30 stokke bit en 975 stuks stijve kabeljauwen. De trawler „Bergen" (van 1 Febr.) is ook thuisstomende en zal 900 kisten vis, waar van 450 schelvis laten lossen. Oudste boten Van Hattum, Herman, Polderman (van 3 Febr.); Eveline (van 4 Febr.); Tzonne, Thorina, Dirkje, SCH 153 (van 5 Febr.); Antje (van 7 Febr.); Elie, Klaas Wijker, Abraham (van 8 Febr.). Vertrokken IJM 21 Gelria, IJM62 Sumatra, IJM35 Postboy, IJM34 Allan Water, KW76 Excel sior 3, KW75 Doggersbank, KW28 Ver wachting, KW94, TXé. Binnengekomen IJm. 99 Batavia, 53 Heemstede, 75 Gor- redijk, 283 Martenshoek, 218, 31; KW. 127 Borneo, 48 Cornells Marinus, 40 Everhard Christina, 161 Katwijk III, 175 Onder neming, 168 Eendracht, 166 De Gebroe ders, 155 Arie, 104 De Vrouw Dirkje, 65 Willy Alida, 72, 56, 60, 21, 133, 210, 35; TX. 37, 49, 36; AM. 17; UK. 19. Voor export De rijen kabeljauw gingen voor export weg en deden f 70 tot f 60. Grote en mid del schol deden f 16 tot f 17, zetschol f 32 tot f 40 en schol 1 f 30 tot f 37. Grote en grootmiddel tong haalden f 2.klein- middel tong f 2.20 tot f 2.tong 1 liep op van f 2.25 tot f 2.40 en slips van f 2.05 tot f 2.15. Binnenland in Kisten kabeljauw gingen het binnen land in voor f 68 tot f 78, grote gul voor f 26, middel f 25 en torgul f 17.50. Zwarte koolvis deed f 40 tot f 38, wijting f 13 tot f 15, braad f 24 tot f 27, pennen f 30 tot f 28, grootmiddel schelvis f 26 tot f 29 en grote schelvis f 27 tot f 29. Schol 2 ging van de hand voor f 26 tot f 20 en schol 3 voor f 22 tot f 17. De haring van de „Batavia" zat tussen f 15 en f 18; die van de spanvissersdeden f 18. Naar verluidt zouden de zestig kotters, die bij Breskens ter spanvfsserij varen, volgende week huistoe komen. Een beetje makreel haalde f 51. Over „De Hoop" Tot administrateur van de Nederlandse Vereniging Hospitaal Kerkschip „De Hoop" is deze week benoemd de heer J. A. van Voorthuysen. Hij is de opvolger van de heer H. J. Suermondt, die onlangs zijn functie heeft neergelegd. De heer Van Voorthuysen heeft als officier ter koop vaardij gevaren. Over de oude „De Hoop" worden thans onderhandelingen gevoerd over de ver koop aan gegadigden in Noorwegen. „Industrie" verkocht Een Scheveningse logger, de Sch. 245 „Industrie", is naar Noorwegen verkocht. De 117 ton metende logger is eigendom van de rederij Jac. den Duik en Zn. en werd in 1915 gebouwd. Donderdag is het schip (met een 80 pk. motor) naar zijn nieuwe bestemming vertrokken. Albirco, pass, 10 Fem. Noronha n. Las Palmas Aldabi. 11 te Montevideo. Algenlb, 11 te Rlo de Janeiro. Altair. 11 te Montevideo. Amstelland, 11 te Santos. Ariadne, 11 v. Rotteroam n. Tanger. A verdijk, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Aalsuin, pass, 11 Finisterre n. Antw. Alwaki, 8 te Las Palmas. Arundo, 22 v Bermuda op Mersey verw. Alblasserdijk, 10 te Galveston Alchiba, 9 te Acevedo. Alkaid, verin. 11 v. Pho Alegre n. Nocochea. Almkerk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Alnati, 10 te Recife. Amstelbrug, 11 te Kobe n. Otaru Abbekerk, 11 v. Nagoya n. Yokohama. Aludra, 11 v. Cochin n. Bombay. Annenkerk, 11 v. Colombo n. Penang. Arendskerk, 12 te Shanghai. Boskoop, 10 590 m. O.NO. Bermuda. Bacchus, 10 v. Amsterdam n. West Indië. Baarn, pass. Ill San Miguel n. Trinidad. Bnn-ka, 12 te Singapore. Billiton, 11 v. Soerabaja n. Priok. Cradle of Liberty 10 v. Aden n. Mena el Ahmadt Cronenburgh, 10 v. IJmuiden n. Onon. Caltex Utrecht, pass. 11 Kp. Bon n. Rotterdam Cistula, pass. 11 Pantellaria n. Stanlow. Cleodora, 11 v Balikpapan n. Singapore. Cottica, 12 te Dover n.Georgetown. Eendracht, 11 te Antwerpen. Eos, 10 v. Malta n. Patras. Esso Den Haag, pass. 11 Algiers n. Antwerpen. Knggano, 12 te Koewait. Erlnna, 11 v. Soerabaja 13 te Pladju verw. Esso Amsterdam, pass. 11 Ouessant n. Rastanura Friesland KRL, 11 v. Port Swettenham n. Se- lawan. Friesland (SSM), 11 v. Rotterdam te Huelva. Garoet, 11 v. Soerabaja n. Semarang. Gordias. pass. 11 Gibraltar n. Algiers. Guineekust, 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Helena. 11 te Port au Prince. Haarlem, 11 te Antwerpen. Heelsum, 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Hos, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Ittersum, 11 te Amsterdam Indrapoera, pass. 11 Kp. Vincent n. Rotterdam Ivoorkust, 11 te Grandbassa. Jupiter, 10 v Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt 11 150 m. O. Massawa. Karimun, 10 te Hamburg Karimata, 12 te Port Swettenham. Kota Baroe, 11 v. Priok n. Semarang. Kota Inten, 12 te Makassar. Lawak, 11 te Durban. Lekkerkerk, 10 v. Stettin n. Hamburg. Lutterkerk, 10 te Londen. Laertes, 12 te Semarang. Langkoeas, 12 te New Orleans. Leersum, 11 te Galveston Leuvekerk, 11 v. Bombay n. Colombo. Liberty Bell. pas. 11 Algiers n. Port Said. Lieve Vrouwekerk, pass. 11 Finisterre n. R'dam Loosdrecht, 12 te Suez. Loppersum, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Dagen ham. Maashaven. 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Maasland, 11 te Bahia. Marken, pass 10 Dakar n. Las Palmas. Merwede. 10 v. New Orleans n. Jacksonville Molenkerk, 11 v. Marseille n. Tanger. Macoma, 11 v. Durban n. Curasao. Macuba, 11 v. Amsterdam n. Suez. Mapia, 11 te Amsterdam. Markelo, 11 te Antwerpen. Maas, 12 Lissabon verw. Manoeran, 12 te Belawan verw. Meerkerk, pass. pass. 11 Finisterre n. Antwerpen Mijdrecht, pass. 11 Gibraltar n. New York. Nieuw Amsterdam, 11 te St. Thomas. Nigerstroom, 11 v Le Havre n Amsterdam Noordam, 14 Hoek v Holland verw. Notos. 11 te Amsterdam. Nestor, 11 v. New Orleans n. Maracaibo. Oranjestad, 10 v. Aruba n. Pto. Limon. Overijsel, 10 te Lissabon. Omala, 11 v. Bombay n. Calcutta. Ondina.'pass. 11 Perim n. Fao. Pieter S, 10 v. New York n. Curasao. Pendrecnt, 10 v. Rotterdam n. Sidon. Prins Maurits. 11 te Algiers. Prins Joh. W. Friso. pass. 11 Vlissingen n. An'w. Polydorus, 12 te Aden. Prins Alexander, pas^ 11 ten N. Malta n. Antw Rijndam, vertr. 11 v"Rotterdam n. New York. Radja, pass. 11 Guardafui n. Port Said. Rita, 11 v. Pladju 13 te Soerabaja verw. Roggeveen. 11 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Rondo, 12 te Priok. Rotti, pass. 11 Minikoy n. Belawan. Ruys, 12 te Mauritius. Seherpendrecht, pass. 10 Trinidad n. Rio de Ja neiro. Schiedijk, 10 v San Francisco n. Victoria. Sommelsdljk, 11 te New York. Stad Breda, 11 te Amsterdam. Stad Dordecht, pass. 10 Gibraltar n. Civlta Vecchia. Stad Schiedam, verm. 11 v. Bona n. R'dam. Stad Vlaai-dingen, 14 aan de Hoek v. Holland verwacht n. Rotterdam. State of Liberty, 11 t,e Mena el Ahmadl. Straat Bali, 10 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Sumatra, pass. 10 Ouessant n. Marseille. Singkep. 10 te Suez. Saroena, 11 v. Singapore n. Pladju. Sibajak. 11 v. Aden n. Fremantle. Tara, verm. 12 v. Rottei-dam n. Antwerpen. Tegelberg, 10 v Montevideo n. Buenos Aires. Tero, pass. 10 Recife n. St. Vincent. Titus, 11 te Rotterdam. Ternate, 13 te Djibouti verw Trajanus, 11 te Amsterdam. Tabiar., 11 v. Genua n. Halifax. Talisse, pass. 11 Finisterre n. Bona. Tomini, pass. 11 Kp. Vincent n. Rotterdam. Waterman, 11 400 m. O. ten Z. Melbourne. Willem Ruys, 11 in Bittermeer n. Colombo. IJsel, pass. 11 Gibraltar n. Algiers. Zaan, 11 v. Amsterdam n. Huil Zuiderkruis, 11 v. Walvisbaai n. Las. Palmas. KLEINE VAARf Amstelstroom, 10 v. IJmuiden n. Bristol. Arctic, 10 v. Amsterdam n. Zaandam. Amb.orix, 11 v. La Pallice te Amsterdam. Arnoudspoiaer. 11 v. Antwerpen n. Rotterda#' Atlantis, 10 v. Hamburg n. Rotterdam. Binnenhaven, 11 v. Rouaan te Port Lyautey. Bree Hblle, verm. 12 v. Londen n. Rotterdam Brem, 11 v. Antwerpen te Oporto. Bat T, 10 v Bayonne n Huil. Birmingham, 11 v. Grangemouth te Rotterdam. Continental, 11 v. Londen te Middlesbro verw Concepcion. 10 v. Barry n Loriënt. Doklaan, 10 v. Dublin te Barry. Driebergen, 11 v. Requejada n. Terneuzen. Domburgh, 11 v. Londen n. Rotterdam. Da Capo, tl v. Antw. te Rotterdam. Eibergen, 11 v. Requejada te Terneuzen verw. Eminent, 12 te Gent verwacht Elsenburgh, pass. 11 Bnrlings n. Duinkerken. Emke, 10 v. Londen te Rotterdam. Europa. 10 v. Londen te Rotterdam. Fen, 10 v. Rotterdam n. Londen. Fiona, 10 v. Swansea te Amsterdam. Fedala. 12 te Port Said verw. Gazelle, 10 v. Vlissingen te Rotterdam. Gerry's. 11 v Velsen te Rotterdam. Globe. 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Geeststroom. pass. Vlissingen n. Le Havre. Harold. 11 v. Maalov te F'-ederikstad verw. Helvetia. 12 v. Port Ta'bot te Oostende verw. Hoflaan. pass. 10 Gibraltar n. Spezia. Ida Pieter, verm. 11 v. Portershaven n. Milford- haven. Tneeborg. 11 te B'-ake verwacht. Import. 10 v. Rotterdam n. Lissabon. .Toost. 9 v. Nantes n. Saritander. Jan Kreumer. 10 v. Londen te Rotterdam. Koningshaven, 14 v. Port Lyautey te Duinkerken verwacht. Tjn«estroom. 10 v. Huil te Amsterdam, r.vd'a. verm. 11 v. Rordeaux n. Garcton. Leonard. 10 v Rotterdam n. Flensburg. ATareeiia. 11 v. Kirkealdv n. Newhurgh. Markab. H v. Konenharen te H=mbtire. Moniea. 11 v. roHlehead te Dublin "»rw. Afutrtie 0 v. MilfordViaven t,e Cardiff. Margaretha. pas. 10 Vlissingen n. Terneuzen. Mariscal Lopez, 10 100 m. Z. Kp. Verdische eil. Myfem, verm 11 v. Rouaan n. Parijs. Mvnejis, 11 v. Holbaek n. Elsinor. M.vpuck. 10 v. Esbjerg n. Parijs. Mars, 11 v. Helmond te Rotterdam. Meuse. pass. 11 Holtenau n. Rotterdam. Mirach N, 11 v. Nantes te Bordeaux. Midas. 10 v. Rotterdam n. Tel Aviv. Nottingham. 10 v. Kineslynn te Rotterdam. Nassauhaven. pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Noordholland pass. 11 Vlissingen n. Engeland. Nassauhaven. 11 v. Rotterdam te Antwerpen Olivier van Noort, 15 v. Lissabon te Antw. verw. Odjle R. pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Oostereems, 10 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Orion, 10 v. Delfzijl te Rotterdam. Pascholl, 11 v.Flensburg n. Harburg. Ponto, 10 v. Santander te Bayonne. Peter Swenden, 10 v. Antwerpen n. Limerick. Philitas, 10 Venetië n. Rijeka. Phidias, 10 v. Savona n. Tarragona. Plato, 10 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Rapid, 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Rian. pass. 11 Vlissingen n Huil. Rapid, 10 v. Rotterdam n. Parijs. Silvaplana, 11 v. Malmö te Gothenburg. Statensingel, 13-14 te Rotterdam verw. Silvretta, 12 v. Lissabon te Rotterdam verw. Senior, 10 v. Rotterdam n. Grangemouth. Strijpe. 10 v. Hamburg te Rotterdam. Taurus, 11 v. Rotterdam te Midelhamis. Tenchelling, 11 v. Fowey te Amsterdam. Trompenburgh. 11 v. Boston n. Kingslynn. Tinda, 11 Vlissingen n. Antwerpen. Trio. 11 v. Middlesbro te Rotterdam. Triton, 10 v. Londen te Rotterdam. Vivo. 11 v. Londen te Antwerpen verw. Volharding, 12 Rotterdam verw. Vrijburgh, 11 v. Londen n. Rotterdam Vivo, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Vanessa. 10 v. Boston te Rotterdam. Wickenburgh. pass. 11 Finisterre n. Casablanca. Westropa, pass. 11 Vlissingen n. Antw. Westersohelde, 10 v. Liverpool te Rotterdam Zeehaan. 11 v. Hamburg te Vlaardlngen. Zeevaart, 11 v. Londen le Vlissingen. Zeehond, 10 v. Rotterdam n. Littlehampton. SLEEPVAART Humbel-, 10 Kp. St. Vincent gep. n. Billiton met Loire. 10 140 m. Z. Dakar met motorschip. Noordzee, 10 150 m. NO. Finisterre met zuiger en bak. Oceaan, pass. 10 Soekrabaai n. Basrah. Woensdag 16 Febr. naar ReimsVoorlopig Ned. Elftal in stadion, vertrek 2.45 uur. Zaterdag 19 Febr. naar Carré (Circus Strassburger). Haalt spoedig uw plaatsen bij LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55, tel. 4650. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein. electr. gramofoon met platen, lucht, bedden, ledikanten en de kens Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35 Tel. 4273 IJmuiden. Nog enkele JONGE BRAAD- HANEN te koop. Vroegtijdig bestellen. B. Enschedéstraat 8, IJmuiden. AUTORIJLESSEN in de nieuwe- Ford Anglia. Auto rijschool „IJmond", Gedipl. Instructeur M. Visser, Cel- siusstraat 52. Tel. 4551, IJm. v/h Garage Giesberts, Pal- menstraat 3. Tel. 4516, IJm.- Oost. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. Dagel. v. 8.30 v.m.6 u. n.m. Tev. Mnd., Woensd., en Vrijd.av. tot 9 u. H. Olivier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec, reparatie-inrichting. VERLOREN: herenpolshor loge. gaande v. Hofdijklaan n. Kennemerlaan. Verliezer zéér gedupeerd. Gaarne te gen beloning terug Hofdijk laan 53. Driehuis. VOOR DE VUIST SPREKEN Of dat is aan te leren? Vraag per briefkaart de gratis bro chure over de schriftelijke cursus „Vrij spreken" aan het Instituut voor Toegepaste Psychologie, voorh. Dal- meijer's Cursussen, Afd. HD-155, Koninginneweg 182 Amsterdam-Z. 42-jarige er varing. Erkend door Inspec tie Schriftelijk onderwijs. VRIENDIN gez. door net meis-je, 18 jaar. Br. L 3644 Goed KOSTHUIS gezocht v. een 55-jarige lopend patiënt zo mogelijk met aparte ka mer. Brieven met opgaaf van het verlangde kostgeld, L 3645. KLEIN HERENKLEDING ATELIER vr. net vrouwelijk personeel voor hand- en stik werk. Tevens kleermakers en bijpersers. Aanmelden v. 86.30 u. Miezérus, Zijlweg 55. Haarlem, tel. 10815 - NET KOSTHUIS gezocht d. jongeman in Velsen of omg. Brieven L 3646. KOUSEN REPARATIE Mevr Visser, Tasmanstr 4, v/h Dirk Hartoghdwarsstr. IJm WINKELJUFFROUW gevr. Brandwijk, Kennemerlaan 38 IJmuiden, Na 7 uur War- menhovenstr. 45, IJm. VOOR LEDEREN KLEDING naar maat G. Oldenburg, La- gersstr. 14, IJm.-O. Tel. 5753. De betaling regelen wij des- gew. op prettige wijze met u. NET MEISJE gevr. voor halve dagen. K. Wilhelmina- kade 2, IJmuiden. NETTE WERKSTER gevr v. 1 ochtend p. w. Adres: Geleenstraat 8, IJm. Gekleurde FLANELLEN LA KENS pracht kwaliteit 180 x 240 met héél kleine vlekjes 8.89. „De Ruyter's Manufac turen", Kennemerlaan 159. Tel. 5605. WERKSTER gevr. 3 ochten den per week. Celsiusstraat 52, IJmuiden. HUWELIJK. Heer, pl.m. 30 j„ niet onbemiddeld, zoekt kennismaking met sportieve dame of weduwe 1 of 2 kin deren geen bezwaar, mid denstand. in bezit van eigen home. Brieven met foto, welke onder erewoord retour L 3647. Gepensionn. z. WERKKR. voor arm. of controle. Brie ven L 3636. MEISJE, 18 jaar, met Mulo opl. en dipl. typen, zoekt een goede werkkring op kantoor of in boekhandel. Br. L 3640 FLINKE WERKSTER b. z. a. voor Vrijdag of Donder dag hele dag. Brieven L 3641 2 ONG. KAMERS gez. door jong echtpaar m. 1 kind,, m. keuken of gebr IJmuiden of omgeving. Beverwijk. Brie ven L 3650. BROMFIETSEN kan nu iedereén. Gemakk. betaling. Brieven L 3595. Gevr. door echtpaar zonder kinderen KAMERS en keu ken of gebruik van keuken. Brieven L 3649 Goedkope SCHRIJFMACHI NES met 1 jaar gar. vindt U alleen bij Loerakker, Kleine Houtstraat 81 (naast bios coop) tel. 20171 Bet. kan des- gew. geregeld worden. PENSION GEZ. door tech nicus in Velsen-Noord of -Zuid. Brieven no. 40, C. Dingier N.V., Beverwijk. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne f 8.10 plaatsen inbegrepen. Filiaal Velo, Tromnstraat 68, IJm. Tel. 5198. RUILEN: zonnige ben. flat 4 kamers, Moerbergplant soen voor vrij huisie te IJm. Brieven L 3643. VRIJE WONING bev. 1 w. kam., keuken en bijkeuken, gr. plaats, 1 gr. en 1 kl. slp.- kam., lage huur. Te ruilen voor beneden flatwoning of ben.huis, geen duplex. Brie ven L 3639. WONINGRUIL. Aangeb. be neden-etage, Merwedestr. m. tuin. Gevr. boven-etage Lan ge Nieuwstraat. Merwedestr. 76, IJmuiden. EENV. VRIJ HUIS te koop gevr. met tuin en ruimte v. gar. pl.m. f 10.000. Als wo- ningruil aangeb. ben. hoek huis in riv. buurt (etage) Brieven L 3638. WOONHUIS te koop gevr. voor zelfbewoning te IJm. Evt. ruilen, geen Oud-IJm. Brieven L 364^. HERBOUWPLICHT te koop gevraagd pl.m. 425 M3. Brie ven L 3637. Mooie MIDDENST.HUIZEN te koop te Santp. Koopprijs f 15.500 waarvan f 1000 te rug komt. Vest. verg. ver eist. W. de Groot, Brede- roodseweg 92, Santpoort. MINOR 1949 prima wagen f 750. Zeeweg 269. IJm.-Q. VELIE GASHAARD te k„ 12 staafs, z. g. a. n. Wilgen straat 22, IJmuiden-O. MOTOR D. K. W. te koop, voor telesc. Wijk aan Zeeër- weg 6, IJm.-O. AANGEBODEN: 13 delige Oosth. encycl. z. g. a. n. L. Nieuwstraat 402, IJmuiden. Z. g. a. n. DAMESRIJWIEL agb. merk „Simplex", Cy- cloide nieuwe banden prijs f 100. Te bevr. v. d. Vondel laan 40. Tel. 6108. Z.g.a.n. EYSINK TANDEM te koop, Motor Victoria, te lesc. vering. Reggestraat 86 IJmuiden. TE KOOP wegens overcom pleet z. g. a. n. Junghaus hangklok, prijs f 40. Na zes u. Kruidbergerweg 6, Sant poort. TE KOOP wegens vertrek: prima stofzuiger f 40, z. g. a. n. huiskamer f 200. Pres. Krugerstr. 38, IJmuiden. Van particulier TE KOOP: 2 crap., 1 staande schemer lamp, 1 dressoir (klein mo del) 's Avonds na 7 uur. Rijksweg 468, Santpoort. Antieke Friese STAART KLOK in prima staat f 200 een tekentafel 2 bladen, eikenh. lang 2 M., breed 1 M. f 20. Rijksweg 324, Sant poort-Dorp. H. B. S.'er 18 j. zoekt BIJ VERDIENSTE. Br. L 3618

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8