SOLEX REM UanÓËi™!!! TAXI 6000 Een Pfnff 15 Heropening Velserbad G. VAN TELGEN West-Duitsland verruimt invoer- bepalingen voor de bollenhandel 1 ALB. VAN PEL fotowerk WASMACHINE B. de Vilder Zn ZELF VERDIENEN chr. visman demonstratie van der kolk badtassen badmutsen W 53 1 ril Is; 1 3 Credietverlening blijft echter groot risico Field werd door Polen schadeloos gesteld Biljartprobleem Geen voetbal Emigratie naar Australië Koffieconsumptie is in Nederland toegenomen Federatie-plan voor balletopleiding Luidsprekers Voor al uw FOTO LUX tf&VJtlU/Dto NU r"dS "O m Coed verhuizen Het adres Dmk nrogramma van „De VYatervrienden" 5P Selectie-eisen zullen worden verruimd Arrestatie in dubbele rrioordzaak in Doetinchem HPC op record jacht Ondanks prijsstijgingen Ongeval in koudbandwalserij IJMUIDEN 7 EENGEZINSHUIZEN Dames het speciaal adres Gebr v. Bugnum Zn Voor 159 gulden MARKIEZEN FABRIEK CENTRALE VERWARMING OLIESTOOK-INSTALLATIES Van Poptaplantsoen 11 GEEF U OP ALS LID VAN DE „HET NAAIMACHINEHUIS" „PRESTO" Snelkookpannen! ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955 l 1 (Van onze correspondent in de bollenstreek) Het is dan zo ver als de bloembollenexporteurs wensten, West-Duitsland is vrij voor de bollenhandel. Zeer preciese mensen zullen misschien vertellen, dat dit theoretisch niet het geval is, want de Duitse regering dient steeds het invoerplafond te verhogen als daaraan behoefte is. De kans, dat dit op een gegeven ogenblik niet wordt gedaan, is al even theoretisch. Of deze vrijheid zal leiden tot een grote uitbreiding van de afzet is niet vooruit te zeggen. Insiders zijn van mening, dat die kans niet bijster groot is en men is er tevreden mee, want men verdient over het algemeen niet best aan een overvoerde markt. oorzaken van de groei van de bloembollen export. De bolbloemen-import, dè grote angst van iedere Duitse broeier, blijft verboden. Een strop voor de Rijnsburgse broeiers, die graag zo'n achterland als Duitsland zouden willen gaan bewerken. Zij kunnen dat ook gemakkelijk doen want ze kopen hier in Nederland tweede kwaliteit bollen, die zijn afgekeurd voor export maar om de drommel niet slecht broeien en uitstekende bloemen leveren. Gaan zij deze goedkope bloemen naar Duitsland brengen dan ontwrichten zij de markt helemaal en wie krijgt de schuld? De Nederlanders. Een buitenlander ziet alleen dat hij eerst dure bollen koopt en dan later nog wordt beconcurreerd door de bloemen van veel goedkopere bollen. Dat de bloembollen- en de bolbloemen- exporteurs twee zeer verschillende groepen mensen zijn doet voor hem niet veel ter zake. Het zijn Nederlanders en daarmede is dan alles gezegd. Dit is in alle landen het geval en de regering bevindt zich in de weinig benijdenswaardige positie de Rijns burgers ter wille van de bloembollenexport een tikje afvallig te zijn. Bij dit gehele systeem blijft echter de vraag open: .Waarom handhaaft men een soort van regeling, die geen ander nut heeft dan het wisselen van brieven over het te verhogen in voer bedrag?" De oorzaak hier van kan zijn, dat Duitsland hoewel het de bloembollenimport rustig zou kunnen libe raliseren, Bang is om een precedent te scheppen. Men is daar nu eenmaal bang voor de import van Nederlandse tuin bouwproducten. Wil men nu op een gegeven ogenblik een stapje terug doen dan wijzigt men slechts de vorm. maar gaat niet over tot een zgn. deliberalisering. omdat er altijd een rege ling heeft bestaan. Hoe het ook zij, de kansen op verrui ming zijn er weer, niet alleen in Duitsland, want ook in Amerika gaat de verkoop goed Het nieuwe systeem werkt zeer eenvou dig. Bij de handelsbesprekingen wordt een soort van plafond uitgestippeld. Dat zijn dan dit jaar de twintig millioen DM ge weest, waarover al eerder berichten wer den gelanceerd. Wat niet in die berichten stond is, dat zodra de Bond van Bloembol lenhandelaren bemerkt dat deze grens be gint te naderen, men even een seintje naar Bonn geeft, dat dan spoedig het plafond verhoogt. Zo is dit voor het eerst gedaan met de gladiolen en het werkt prachtig. Verleden jaar nog kregen de importeurs een contingent toegewezen op basis \#n een bepaald jaar. Een dergelijke contin- gentering is dikwijls aanleiding tot on rechtvaardigheden. Niet zelden kwam het voor, dat een bollenimporterende broeier door bepaalde omstandigheden in het ba sisjaar wat minder had gekocht dan ge woonlijk en dus kreeg hij ook later niet zoveel als hij zou kunnen gebruiken. Om toch aan bollen te komen ging hij dan naar een „zaadhuis", dus een bedrijf, dat aan particulieren levert, en kocht daar zijn bollen. Dat alles Is nu niet meer nodig, want ieder die als importeur van bloembollen erkend is kan net zoveel importeren als hij wil. Waaraan natuurlijk ook weer ge varen verbonden zijn. De bloembollenrei zigers kunnen namelijk goed praten en zeer overtuigend zijn. De broeiers moeten daarvoor wel eens zwichten en gaan meer kopen dan zij eigenlijk van plan waren. De Bond heeft daarom in een circulaire een dringend beroep gedaan op de exporteurs om van deze vrijheid een nuttig maar ver standig gebruik te maken. Indien de rei zigers kans zien een grote hoeveelheid bloembollen te plaatsen dan is de mogelijk heid niet uitgesloten dat in het voorjaar van 1956 zoveel bloemen worden aange voerd, dat deze te weinig opbrengen om de broeier winst te bezorgen. Iets wat uiter aard niet de bedoeling kan zijn. Gelukkig zou men in dit geval bijna ge neigd zijn te zeggen, zijn de bloemenprij- zen nu niet geweldig. Over de oorzaak hiervan schreven wij reeds, Italië, Spanje en zelfs Israël komen met goedkope anjers en freesia's in hoeveelheden, die maar wei nig ruimte voor andere bloemen overlaten. Met dit beeld voor ogen zullen de Duitse importeurs waarschijnlijk wel zeer lang nadenken voordat zij de reiziger opdracht geven een order te noteren. En ook dat zal nog bedachtzaam gaan, waarbij men er zich voor zal hoeden zich niet aan expe rimenten te wagen. De Bond van Bloembollenhandelaren weet ook. dat de reizigers wel eens risico's nemen bij de jacht op orders. Niet altijd gaan zij na of de koper wel voldoende cre- dietwaardig is. De narigheden van derge lijke nalatigheden zijn niet gering. Dit was bij de contingentering gemakkelijker. Een broeier die niet betaalde kwam op de zwarte lijst en ging van de lijst van im porteurs. Enige selectie is er nog wel. Een impor teur moet nog steeds 25 °/o van de waarde vooruitbetalen. Dit plus de invoerrechten en de vrachtkosten maken wel ongeveer de helft van de totale aankoop uit. Wat lig gend geld moet hij dus wel hebben of anders een goede naam bij de bank. De rest van de vordering wordt meestal be taald als hij op zijn beurt geld voor zijn bloemen heeft gekregen. Voor de vakmen sen is deze historisch gegroeide situatie helemaal niet vreemd. Zakenlieden uit andere branches denken er anders over. Deze credietverlening is echter een van de LONDEN (Reuter) Hermann Field, de 45-jarige Amerikaanse architect, die meer dan vijf jaar in Polen gevangen heeft gezeten, heeft in Londen tegenover journa listen verklaard, dat hij een hongerstaking van 27 dagen heeft gehouden om verbete ring van zijn omstandigheden te krijgen. Polen heeft hem 50.000 dollar ter beschik king gesteld als schadevergoeding voor het derven van verdiensten door zijn onrecht matige gevangenhouding. Field had in het geheel elf maanden een zame opsluiting ondergaan. Het voedsel bevatte voldoende calorieën voor een ge zond persoon. Hij was bij zijn verhoor niet lichamelijk mishandeld. Wel had hij zeer weinig slaap gekregen. De verhoren duur den vaak zeven uur achtereen. Hij had vijf jaar lang hetzelfde pak gedragen en zich pas bij zijn bevrijding mogen scheren. Na zijn hongerstaking had hij papier en pot lood gekregen en hij was tezamen met zijn Poolse celgenoot aan twee boeken begon nen, die hij gaat uitwerken. De volgeschre ven schriften moest hij inleveren. In het geheel had hij 120 schriften volgeschreven, die hij bij zijn ontslag uit de gevangenis alle terug ontving. Bij het verhoor was hem gebleken, dat de Poolse autoriteiten hem ten laste legden dat hij in 1939 in Krakau werk had ver richt ten behoeve van de Tsjechoslowaken. die voor het Hitlerregiem waren gevlucht. Dit werk was kennelijk beschouwd als onderdeel van een „Brits-Ameri kaans plan om het na-oorlogse Tsjechoslo- waakse regiem ten val te brengen". Toen de Polen na vijf jaar van zijn onschuld overtuigd waren, hadden zij alles gedaan om de zaak goed te maken. Hij zeide tot zijn vrijlating niets van de verblijfplaats van zijn broer Noel ge weten te hebben (Noel, die vijf jaar in Hongarije gevangen heeft gezeten, besloot na zijn vrijlating met zijn vrouw in Hon garije te blijven.) Hermann Field deed een beroep op de Sovjet-autoriteiten, om de stiefdochter van zijn broer. Erica Wallach, vrij te laten. Zij ging in 1950 naar Berlijn, om te trachten nieuws over Noel te weten te komen. Thans, aldus Field, vertoeft zij in een dwangarbeiderskamp in Vorkoeta, in de Sovjet-Unie. Kort nieuws Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 zal rekening en verantwoording van zijn werk zaamheden afleggen in een bijeenkomst op 4 Maart in Utrecht. De voorzitter van het comité de heer M. A. Reinalda, zal tijdens deze slotbijeenkomst de resultaten der inza meling toelichten. Daarna volgt de symboli sche overdracht van het eindbedrag aan de Hoge Commissaris voor de vluchtelingen, mr. G J. van Heuven Goedhart. De afgelopen week is op de zwemurenAan de zwemvereniging 2 Watervrienden" in Haarlem afgezwommen, waarna 103 jon geren en ouderen met het diploma A of B naar huis konden gaan. Deze week is voor een 12-tal gevorderden de zwemproef voor het vaardigheidsdiploma C afgenomen met succes Op het weekeinde 5 en 6 Maart zal een uitwisselingsweekeinde worden gehouden met de Groningse Watervrienden Dan zul len 45 leden van die Groningse Watervrien den te gast zijn in Haarlem. Zaterdagavond is er een gezellige avond. Zondagmorgen wordt iets van de omtrek bekeken en Zon dagmiddag is er een zwemfeest in het Sport- fondsenbad, waar ook de Amsterdamse en de Leidse Watervrienden aanwezig zullen zijn. Het zwemfeest begint om twee uur. De figuurzwemgroep van de Groningse Watervrienden zal op dit feest demonstreren; ook de Haarlemse groep zal optreden. Op veler verzoek zal bovendien nog eens een demonstratie gegeven worden met de auto-cabine. Van deze demonstratie zal kennis worden gegeven aan vervoermaat schappijen in Haarlem en omgeving, waar van verschillende chauffeurs al eens te ken nen hebben gegeven zo'n demonstratie bij te willen wonen. Nu het zwembad klaar is, is ook in IJmui- den een Watervriendenvereniging ODge- richt, die reeds meer dan 200 leden heeft en binnenkort met het zwemmen begint. Om te tonen wat het Watervriendenwerk is zal er op Zondagmiddag 20 laart een zwem feest worden georganiseerd in IJmuiden. voor het grootste gedeelte georganiseerd door de Haarlemse en Vmsterdamse Water vrienden. Eveneens Zondag 20 Maart, maar dan 's morgens, zal een jeugdochtend worden ge houden in de tuinzaal van het concert gebouw in Haarlem. Daar zal ook de nieuwe film van het Texelkamp worden vertoond. Alle eersteklas wedstrijden van- de KNVB voor morgen zijn uitgesteld. Iv.PELT 02 PLAATS VAN AFSTOOT Aangezien geen andere mogelijkheid aan wezig is, moet deze stoot volgens de teke ning gemaakt worden. Het is de enig moge lijke verzamelstoot en tevens een fraaie stoot om het tandenspel te leren. Het stootbeeld is als volgt: Bal B: 'i vol links, bal A: 14 centimetor boven het hart met 1 centimeter links zii-effect; de tech niek is drijvend. Jonggehuwde Nederlanders en gezinnen met grote kinderen, die tezamen met de vader geld kunnen verdienen, hebben als emigranten in Australië de beste kansen, zei minister Suurhoff tijdens een perscon ferentie in Den Haag. Tevens zullen de selectie-eisen voor Australië binnenkort verruimd worden. In 1954 gingen 11.000 Nederlanders naar Australië, in 1955 hopelijk 15.000. Binnenkort zal voor alle Nederlandse emigranten de toelatingsleeftijd worden verhoogd met 10 jaar. Tot nu toe was voor de meeste categorieën de maximumleeftijd 35 jaar. Ook heeft de Australische regering plannen voor bepaalde financiële tegemoet komingen aan emigranten. De emigratie naar Nieuw Zeeland ver toont een geheel ander beeld dan die naar Australië, aldus minister Suurhoff. In 1954 werden slechts 1100 Nederlanders toege laten. De minister is met de Nieuw Zee- landse autoriteiten overeengekomen, dat in het lopende jaar gestreefd zal worden naar een emigratie van 3000 Nederlanders. Het aantal beroepscategorieën is wat verruimd en ook zijn de mogelijkheden tot gezins emigratie iets minder beperkt dan voor heen. Zowel voor Nieuw Zeeland als voor Australië geldt, dat er een tekort is aan „nog niet verloofde meisjes". De minister acht het gewenst, dat de emigratie van zulke meisjes naar beide landen wordt ge stimuleerd. Volgens de minister is na enige moeilijke jaren 97 a 98 pet. van de emigranten in Australië en Nieuw Zeeland behoorlijk geslaagd. Neef van verslagene legt bekentenis af Te Doetinchem is gearresteerd de 37- jarige ongehuwde B. B., die volgens de politie op 20 Januari in een woning aan de Rekkenseweg te Doetinchem -twee be jaarde mensen van het leven heeft beroofd. Dit waren de 73-jarige B. Beltman en diens 66-jarige huishoudster mejuffrouw Rut gers. De dader is een neef van het slacht offer. Hij legde gisteravond om 10 uur een volledige bekentenis af. Hij werd in Win terswijk geboren en woonde in Den Haag op kamers. Sedert Augustus van het vorig jaar was hij werkloos en vermoedelijk daardoor verkeerde hij in financiële moei lijkheden. Zijn beroep was archivaris. Hij zegt uit noodweer gehandeld te hebben omdat zijn oom hem. in een twist over een geldlening, met een mes zou hebben aan gevallen. Met hetzelfde mes zou de dader zijn beide slachtoffers gedood hebben. Vorig jaar heeft de Heemsteedse Polo Club zowel de 4 x 100 m. vrije slag als de 4 x 200 m. vrije slag estafette heren verbeterd. Het laatste record werd kort daarop door andere verenigingen verbeterd. Het blijkt thans dat HPC wil trachten op nieuw het record 4 x 100 m. vrije slag scher per te stellen. Men heeft nu nog de beschik king over Joris Tjebbes, zodat zeer bin nenkort een recordnoging zal worden onder nomen. In Stoop's Bad werd gisteravond een officieuse tijd van 4 m. 4.2 sec. gemaakt, het geen een lagere tijd is dan die waarop het record thans staat (4 m. 4.8 sec.). Vermoede lijk zal HPC een aanval on het record doen tijdens de openingswedstrjden van het Vel- ser Bad op 26 Februari. De Nederlandse consumptie van koffie heeft, blijkens van het CBS ontvangen gegevens, in de eerste 11 maanden van 1954 in totaal 434.510 balen van 60 kilo bedragen tegen 471.644 balen in het gehele jaar 1953. Hiervan kwamen uit Brazilië 46.702 (vorig jaar 155.581) balen, Columbia 52.119 (40.158) balen, Centraal Amerika 86.011 (53.278) balen, Afrika 176.799 (189.858) balen, Indonesië (Singapore) 58.386 (26.922) balen en het restant uit andere gebieden. Van de invoer in de eerste 11 maanden van 1954 werden ongeveer 8600 balen heruitgevoerd. Een markant feit is, dat gezien de cijfers over Januari 1954 de importen voor de Nederlandse consumptie geduren de 1954 die van 1953 niet veel zullen ont lopen. In aanmerking nemend, dat in de laatste maanden van 1953, in verband met de stijgende tendentie op de wereldmarkt, reeds belangrijke kwantiteiten waren aan gekocht en ingevoerd voor verwerking in 1954, waartoe men in de laatste maan den van het afgelopen jaar met het oog op de onzekere marktsituatie niet in die mate is overgegaan, is het duidelijk, dat de consumptie hier te lande, ondanks de di verse verbogingen van de detailprijs, in te genstelling met de consumptie in de V.S. en andere landen, niet af-, doch toegeno men is. Het bestuur van de Nederlandse Be roepsvereniging van Danskunstenaars, aangesloten bij de Federatie van Beroeps verenigingen van Kunstenaars, heeft bij de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een voorstel over de or ganisatie van het balletonderwijs in Ne derland ingediend. De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst heeft de minis ter aangeboden de dansopleiding in Ne derland, evenals het muziekonderwijs, on der haar hoede te nemen. „De Beroepsvereniging van Danskunste naars acht het niet uitvoerbaar een inter naat aan de opleiding te verbinden voor kinderen van negen jaar af, daar het zeer de vraag is of Hollandse ouders hun kind op zo'n jeugdige leeftijd aan een dergelijke instelling zullen toevertrouwen." De bedoeling is dat ballet- en dansscho len zich bij een onder leiding en toezicht van Toonkunst staande Academie kunnen aansluiten. De Academie zal bestaan uit drie afdelingen, die onderling nauw con tact onderhouden ter zake van het leer plan enzovoorts, met gedeeltelijk dezelfde leerkrachten. De afdelingen zouden wor den gevestigd in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Les kan worden gegeven aan beroepsleerlingen (balletdans, moderne dans, karakterdans, paedagogie, theore tische vakken en aan aankomende be roepsleerlingen, paedagogen (ook aan lei ders van jeugdwerk en lager onderwijs). De examens dienen van rijkswege te wor den erkend, aldus het adres. Gistermiddag zou de voorman van de schoonmaakoaan in de Koudbandwalserij van Breedband, F. J. H. uit Velsen-Noord een paar trekrollen opruwen. Hij deed dit werk zonder de machine stil te laten zet ten, hetgeen had moeten gebeuren. Hij kwam met de rechterhand tussen de draaiende trekrollen treeht. Hoewel de be dieningsman de machine onmiddellijk stopte liep de heer H. zwaar letsel op aan de hand en onderarm.. Hij is in het Rcode Kruis ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Aangeboden Koopsom f 28.000. Huren f 2.545. Lasten f 333. Te bevr. bij de Makelaar J. SWART. Amsterdam-Z. Amstelkade 2, tel. 713108. HAARLEM'S INSTITUUT t. vakopleiding pedicure, ma nicure. Schoonheidsspec. Pijnboomstraat 6, tel. 24402 AUTORIJLESSEN in de nieuwe Ford Anglia. Auto rijschool „IJmond", Gedipl. Instructeur M. Visser, Cel- siusstraat 52. Tel. 4551, IJm. v/h. Garage Giesberts, Pal- menstraat 3. Tel. 4156, IJm.- Oost. ENGELS. Opleiding alle exa mens, conversatie, emigratie, handelscorresp., opl. prak tijkexamen spreekvaardig heid etc. Mej. J. Pool, lera res Engels M.O. Bl'daalse- straatweg 40. Santpoort Stat. Tel. 8458 (K 2560). MEISJE gevr. voor halve da gen of werkster. Meervliet- straat 90, Velsen-Zuid. MEISJE gevr. v. d. huishou ding van 8.305 uur. Zater dags tot 2 uur (met middag- kost). Bus, Sluisplein 22. FLINKE WERKSTER gevr. liefst Vrijdags f 6.50 p. d. W. de Zwijgerlaan 5, Santpoort. FL. ZELFST. HULP IN DE HITSII. gevr. in kl. gezin. Driehuizerkerkweg 17, Drie huis. FL. WERKSTER b. z. a. voor Dond. de hele dag. Brieven L 3669. WIJ HEBBEN EEN PRACHT SORTERING in jekkers, mantels, jassen, jurken en kindergoed. Neptunusstr. 22 bij Thalia. IJmuiden. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne f 8.10 plaatsing inbegrepen. Filiaal Velo, Trompstraat 68, IJm, Tel. 5198. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. Dagel. v. 8.30 v.m 6 u. n.m Tev. Mnd„ Woensd.. en Vrijd av tot 9 u. H. Olivier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec reparatie-inrichting. KOUSEN REPARATIE Mevr Visser. Tasmanstr 4. v/h Dirk Hartoghdwarsstr IJm VOOR LEDEREN KLEDING naar maat G. Oldenburg. La- gersstr. 14, IJm -O Tel. 5753. De betaling regelen wij des- gew op prettige wijze met u WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, electr. gramofoon met platen, lucht bedden, ledikanten en de kens Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35 Tel. 4273 IJmuiden. Goedkope SCHRIJFMACHI NES met 1 jaar gar. vindt U alleen bij Loerakker. Kleine Houtstraat 81 (naast bios coop) tel. 20171 Bet kan des- gew geregeld worden. GEVONDEN: medaillon met 4 foto's. Tegen adv. kosten terug te halen A Wijker, Waalstraat 57 ben. IJm. NAAIMACHINES. Wegens inruil te koop Singer f 125, Veritas f 130, Gritzmer f 105 alle rizinkbare trapmachi- nes. Singer ringspoel electr. met lamp f 225. Alles met volle garantie. Chr. Visman, Het Naaimachinehuis, Wijk aan Zeeërweg 4, IJmuiden. Heer, Ned. Herv. zoekt te Santpoort of Driehuis ruime ongemeub. ZIT-SLAAPK. (4 bij 4 m.) met volledig pens. Brieven met prijsopg. L 3671. VERMIST sinds Maandag morgen grote witte kater m. grijs dek en staart. Zwar te vlek op linker oor. Telef. 5803. Hendrikse, Grahamstr. 4, IJmuiden. WONINGRULL. Agb. flat woning aan Zuidz. van de Noostr. huur f 9.95 p. w. v. woning in Santpoort-Drie huis of omg. Halte Zeeweg. Brieven L 3668. WONING RUIL. Mooi huis omg. Hagelingerweg, Santp. kamer en suite, 4 slaapk. gr. tuin, voor en achter, ruilen woning Driehuis of omg. Brieven L 3670. LOMPEN. METALEN. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. BURGER WOONHUIS te k. in IJmuiden f 6000. Desge wenst met grote hypotheek. Pers. te bevr. Haarlemmer straat 56, Amsterdam-C. Indien U wenst over te gaan op een modern kapsel, komt U dan eens vrijblijvend met ons pra ten. Wij maken elke ge wenste moderne coupe, volkomen passend bij Uw type. Ook voor kleur- spoelingen en haarver ven zult U zeker tot Uw volle tevredenheid sla gen bij voor het betere kapwerk Dameskapsalon Kennemerlaan 126 Telef. 4426 - IJmuiden natuurlijk KENNEMERLAAN 25 Telefoon 4519 IJmuiden. AA*AAAAAAAAAA«AAA/ Verkoop - Reparatie Onderhoud Ruilmotoren MEEK V LI ETS 1 KA A1 69 Velsen Tel 5701 ONTHARING d. Diathermie. verw. v. wratten, moedervl. enz. Vele aanb. H.H. Dokt. Pijnboomstr. 6, H.N. tel. 24402 Goed spelend ERRES RA DIOTOESTEL. Tasmanstr. 8 IJmuiden. Nw. VLOERKLEED te k 16 els Bonifaciusstr. 5. Z. g. a. n. wit emaille KO- LENFORNUIS merk Etna met pijp. Marconistraat 26, IJmuiden. een goede metalen 40 L. inh. Voor 179 gld. een dubbel wandige machine. Ook hebben wij een kleine houten wasmachine van echt Java Teakhout. Alle machines met fabr. ga rantie en onze bekende snelle service Koopt bij de vakman en U wast veilig. Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 Ook tonen wij gaarne onze grote collectie Stofzuigers en demonstreren vrijblijvend bij U thuis. Hoover Dealer. TE KOOP: stofzuiger, Wal dorp, schilderstuk op doek, velour overgordijn gevoerd, tapijt, ongev. 6x4 prima. Na 6 uur. Bloemendaalse- straatweg 62, Santpoort St. Prima STUDIE-PIANO f 250 De Rijpstraat 14 (zijstraat Kennemerlaan) IJmuiden. WIJ GEVEN DE HOOGSTE PRLJS voor uw net gedra gen kleding, meubels, bed den, vodden, kranten, meta len. Neptunusstraat 22 bij Thalia. IJmuiden. SCHOENREPARATIE aan de zaak gebracht en gehaald STUKKEN GOEDKOPER Bohalite Leder b.v. DAMESZOLEN 2.85 3.20 HEREN'ZOLEN3.50 3.95 Gedurende Februari als reclame alleen onder Huis pantoffels «olen en hakken Dames 2.50. Zolen en hakken Heren 2.95. Kennemerlaan 147 Tel. 4057 LRRIF7FN FABRIFK ZoilWering K.van VEELfcV|_ ijMUIOtN Middenbovpnsir.U\ TAof 4108 De voordelen tijn: te. Lagere prijs 2e. Bij aanbreken van seizoen gereed Vraagt vrijblijvend bemon sterde offerte Grote keuze moderne dessin» Tel. na 0 uur: K 2550 - 5558 Telefoon: 13658 17638 J.a.IB.GS. In elk huis een RADIO van PRUIS BLAUPUNKT - ERRES PHILIPS - GRAETZ reeds vanaf 98.GRUNDIG RADIOTAFELS SCHEERAPPARATEN: PHILIPS en BRAUN' WASMACHINES vanaf f 198 Stofzuigers, Zaklantaarns, El Strijkbouten, Melkkokers. Ijskasten enz. Nu wordt de TELEVISIE interessant Laat ons deskundig voorlichten en demonstreren. BERTUS PRUIS ALLEEN KENNEMERLAAN 106 - TEL. 5726 Protestantse Begrafenisonderneming U kunt zich hiervoor opgeven bij J. MEIJER, Fazanten laan 3, telefoon 4576, IJ muiden-Oost. Kl. 230 met diverse nieuwe mogelijkheden, o.a. auto matisch draad door naald halen. Beige hamerslag moffelwerk. ingebouwde naailamp, wonderknop enz. GEHEEL GRATIS LES in borduren, stoppen, knoopsgaten, knopen aan zetten, tricot verstellen enz. enz. - Onbepaald aantal siemaden. Prijs Electr. draagbare machine vanaf 624. Wijk aan Zeeërweg 4 - Tel. 4619 - IJmuiden-Oost Levering van alle soorten FRIDOR-NAAIMACHINES ook op termijn. Dinsdag 22 Febr. a.s. 's morgens 10.30 u. Woensdag 23 Febr. a.s. 's middags Donderdag 24 Febr. a.s. 14.15 en 15.45 uur De ideale COOKER voor KOKEN en WECKEN Een volledige maaltijd koken nog slechts een kwestie van MINUTEN Grote Houtstr. 99 Haarlem is een kwestie van Service en Vertrouwen. Reeds meer dan 25 jaar staan wij hiervoor bekend. NATUURLIJK Frans Halsstraat 30 Velserduinweg 229 Telefoon 4735 Telefoon 5409 Hiervoor kochten wij een PRACHTIGE partij in diverse uitvoeringen reeds vanaf f 0,50 Tevens ontvingen wij een nieuwe sortering CORSAGES o.a. speciaal voor Nylon blouses. Voor emigranten brengen wij grote maten koffers o.a. 85 cm 12.95 Lederen actetassen, Diplomatentassen, Schooltassen, Clippers. Sigarenkokers, Portefeuilles, Portemonnaies, Reisnecessaires, Herenriemen, Koffers enz. enz. PARFl MERIEëN en BIJOUTERIEëN MS? =nrr; "TF "r SSBSB 7 s 1 Trompstraat 24 Tel. K 2550 4078 IJmuiden-Oost Deelnemer IJMOND-ZEGELS

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11