EDO heeft goede winstkansen tegen ADO, VSV thuis tegen Graafschap ^Spiegel Sporten De opstellingen! Overwinningen van Antilopen en Haarlem in basketballcompetitie Van de Pol - nog zonder verlies - door 3 concurrenten bedreigd Sport tijdens het weekeinde Haarlem naar Alkmaar, Stormvogels in het veld tegen Excelsior Engelse paren waren superieur bij üsdansen Gunstige loting voor Broekman in Moskou Eichelsheim en Mol wonnen nog niet T.V. Service Tien paarden strijden om de Picasso-prijs ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955 7 Wereldkampioenschappen I der Blinde uitblinker HOOFDKLASSE CADRE 47/2 Eén voor één A Itijd weer de pools Geen tachtig mille H. J. MAERTENS N.V. Courses in Hilversum IN HET OOSTEN EN NOORDEN staan de voetbalclubs wij maakten er onlangs reeds melding van op hun achterste benen, omdat zij er steeds be roerder voor komen te staan. Zoals de stand van zaken op het ogenblik is komen Stormvogels, Hermes DVS, Feyenoord, V.S.V. en Xerxes van de Westelijke clubs niet in aanmerking voor overgang naar de te vormen hoofdklasse en alleen Brabantia van de clubs uit het Zuiden van het land. De overige zestien clubs in de gevaarlijke zóne in de eerste klasse zijn alle Noordelijke en Oostelijke ver enigingen. Het is zelfs zo sterk dat het Noorden nog maar één club bij de boven ste zesendertig heeft, namelijk G.V.A.V. evenals het Oosten, Enschedé. Er kan natuurlijk veel veranderen in het verdere verloop van de competitie, maar dat er naar verhouding veel meer Noordelijke en Oostelijke clubs gedoemd zijn in de eerste klasse te blijven dan Westelijke en Zuidelijke lijkt ons toch wel zeer waarschijnlijk. Het is weer een grote vraag of er morgen gespeeld zal kunnen worden in de eerste klasse. Zo ja, dan is het duidelijk dat bij voorbeeld Stormvogels voor afdeling A in Excelsior, dat zwak begon maar zich uit stekend herstelde, een lastige tegenstander krijgi. Thuis speelden de Vogels gelijk, maar ze mogen a) dik in hun nopjes zijn als het Zondag weer een puntenverdeling wordt. In deze afdeling zijn verder vastgesteld: Holland Sport—Zwolse Boys, Longa—Leeu warden, Veendam—NAC, Amsterdam—DOS, Emma—Roda Sport, Go Ahead—MVV. EDO speelt voor afdeling B thuis tegen ADO. Aan het begin van de competitie won nen de Haarlemmers met tweeeen. We verwachten wederom een overwinning, al dienen de EDO'ers wel te beseffen dat de Hagenaars heel wat beter in vorm zijn dan destijds. De overige wedstrijden in afdeling B zijn: Sparta—Brabantia, Rigtersbleek—Heracles, Fortuna—Wageningen, Elinkwijk—Willem II, DWS—SVV, Heerenveen—Sittardia. De standen luiden: Holl. Sport 11 19 Willem II 10 18 NAC 10 15 EDO 10 12 MW 12 13 Fortuna 9 11 Amsterdam 11 12 DWS 9 11 Emma 8 10 Sittardia 9 10 Excelsior 10 10 SVV 9 10 Longa 10 10 Sparta 10 10 Roda Sport 11 10 ADO 10 9 DOS 10 9 Elinkwijk 9 8 Leeuwarden 8 8 Wageningen 9 7 Zwolse Boys 10 8 Brabantia 11 7 Go Ahead 9 0 Heerenveen 7 6 Stormvogels 11 6 Rigtersbleek 9 6 Veendam 9 4 Heracles 9 5 In afdeling C gaat Haarlem, dat de eerste wedstrijd van de nieuwe comnetitie met twee een van Alkmaar won, de uitwedstrijd tegen deze tegenstander spelen. Beide clubs hebben thans evenveel punten uit een gelijk aantal wedstrijden Een gelijk spel is "net meest waarschijnlijke resultaat. Er wordt verder nog gespeeld: Vitesse Feijenoord, RaoidGVAV. Hermes DVS Blauw Wit, PSV—EBOH. Enschedese Boys— Limburgia, NOAD— NEC. VSV ontmoet De Graafschap in hét sport park Schoonenberg in Velsen en gaat dus ook al een moeilijke wedstrijd tegemoet. Destijds werd een gelijk spel bereikt een resultaat dat ook nu tot de mogelijkheden behoort. Verder ziin nog vastgesteld in afdeling D: HVC—AGOVV, DFC—Xerxes, RBC-BVV, WV—Aiax. De VolewijckersEnschedé, Be Quick—Eindhoven. De stand is thans: PSV 11 20 Aiax 11 16 Rapid JC 10 15 WV 8 14 Limburgia 9 12 HVC 11 13 GVAV 9 12 Eindhoven 9 12 EBOH 8 10 Enschedé 10 12 NOAD 10 10 RBC 12 11 Haarlem 9 9 Votewijckers 9 10 Alkmaar 9 9 DFC 9 9 Blauw Wit 9 8 BW 9 9 Ensch. Bovs 10 8 Graafschap 11 8 Herm.-DVS 10 6 AGOVV 8 6 Feiienoord 10 6 VSV 9 6 NEC 9 4 Xerxes 10 5 Vitesse 9 3 Be Quick 8 3 Waterpolo De belangrijkste wedstrijd, die vanavond in het Sportfondsenbad in Haarlem gespeeld wordt, zal ongetwijfeld zijn de dameswed strijd DWT—RDZ. Tot nu toe is DWT als de sterkste ploeg in kring Haarlem on geslagen uit de strijd gekomen. In de RQt- terdamse dames treffen ze echter nu een meer gelijkwaardige tegenstandster, zodat alles ingezet dient te worden om de volle winst uit de strijd te halen. Voorafgaand aan deze wedstrijd, gaan de reserves van VZV te water tegen Hillegom 1 en krijgt DWT 2 VZV op bezoek, in welke strijd de Velsense dames zich geducht zullen moeten weren om de punten naar Vel- Vrijdagmiddag zijn de wereldkampioen schappen kunstrijden besloten met de wed strijden om de titel in het jjsdansen. Voor de vierde achtereenvolgende maal legde het Engels paar Jean WestwoodLawrence Demmy beslag op deze titel. Vrijdagmiddag moest eerst de vierde en laatste verplichte dans gereden worden, die Donderdag door de slechte weersomstandig heden was uitgesteld. Hoewel Jean Westwood hierbij door een botsing met een andere rijder kwam te vallen en zich ongeveer een kwartier in haar kleedkamer moest terug trekken, behield dit Engelse paar toch de leiding in het klassement na de verplichte dansen. In de avonduren volgde het vrije rijden, dat door ongeveer 5000 toeschouwers werd bijgewoond. Er viel een lichte sneeuw toen de 15 paren hun meer of minder originele dansen uitvoerden. Als eerste paar verscheen het Franse duo Fanny BessonJean Paul Guehl, dat voor een middelmatige pres*-"Ie tamelijk hoog werd gewaardeerd. Daarna kwamen de titelverdedigers Jean Westwood en Lawrence Demmy op de baan. Het Engelse paar danste op sterk geaccen tueerde rhythmische muziek van een Ham mond-orgel met uitstekend maatgevoel. Elke beweging van de een was een nauw keurig spiegelbeeld van die van de partner, maar men miste toch het harmonische element, dat het stemepl van de superklasse erop had kunnen drukken. Toch werd deze prestatie door de jury hoog gewaardeerd. De beide Engelsen kregen de cijfers 5,8 én 5,9 waarmede zij voor de vierde maal in het bezit van de titel kwamen. Ook de tweede cn de derde plaats in het eindklassement vielen in Engelse handen; de drie daarop volgende plaatsen werden door Amerikaanse paren veroverd. Onze landgenoten Toki en Koos Odink werden twaalfde geklasseerd met plaatscijfer 84 en 30,53 punten. sen te nemen. Dan volgt de wedstrijd DWT RDZ en daarna de herenwedstrijd DWT 4 —Watervrienden, met als laatste wedstrijd een treffen tussen DWT en HVGB 2. In de uitwedstrijd werd DWT door HVGB 2 met vijftwee geklopt; toen beschikte HVGB echter nog over goalgetter Felix. Een gelijk spel zal DWT er nu wel uit kunnen halen. De eerste- cn tweedeklassers uit het district Haarlem, die Zondag in het veld l komen, zijn als volgt samengesteld: Er is verandering van weer te verwach ten in Moskou. Gedurende de gehele dag heeft het in de Russische hoofdstad ge sneeuwd. De üsbaan in het Dynamo-stadion zag er Vrijdagmiddag troosteloos uit. De sneeuw had vrijwel het gehele ijsoppervlak bedekt, maar de Russische officials zeiden dat, als 'de officiële openingsplechtigheid plaats vindt, een schone baan voor de 44 deelnemers van de 14 verschillende landen te vinden zal zijn. Uit de groepsindeling is gebleken, dat de HAARLEM: doel: Snijders; achter: Laan en Kuys; midden: Kors, De Voogd en Dinkelberg; voor: Roozen, Brussee, Ja cob, Kamperveen en Groeneveld. E.D.O doel: v. d. Berg: achter: Berends en Bax; midden: Snijders. Koning en Vervoort; voor: Spiers, Mul, Roodse- laar, L. Kops en Prins. STORMVOGELS: doel: J. Venus: achter: Van den Oever en Post; midden: H. Snoeks, Heilig en F. Venus; voor: v. d. Meer. Luppens, v. d. Steen, J. Snoeks en Tol. V.S.V.: doel: Geerlof; achter: Schoon en Kunst; midden: Van Deursen, Spaans en Hazeveld; voor: Verswijveren, Zwa nenberg, Tielrooy, v. d. Kuil cn De Graaf. Russische officials waarschijnlijk Sakunen- ko en Shilkov als grootste kanshebbers voor het veroveren van de titel hebben beschouwd. De Russen hebben 10 dagen in het Dynamo-stadion getraind. Waar schijnlijk zal de temperatuur stijgen tot ongeveer het .nulpunt met lichte sneeuw val, zodat niet tevoren valt te zeggen, voor welke rijders het ijs een gunstige factor voor hun tijden zal zijn. De scheidsrechter, de Russische official Semyonov verrichtte de groepsindeling. Hoewel het programma van de Neder landse Basketball Bond, district Haarlem, voor Vrijdagavond zelfs twee eerste klasse wedstrijden voor heren telde, is het ver toonde spel een teleurstelling geworden. Slechts Antilopen kwam in de eerste helft van de wedstrijd tegen White Stars tot een behoorlijk spelpeil, doch verder was het spel helaas bijzonder slecht. Ongetwijfeld hebben de Amsterdamse scheidsrechters hierin een groot aandeel gehad, want hoewel wij in alle wedstrijden zeer tevreden over deze scheidsrechters waren, moet het ons toch van het hart, dat deze vertegenwoordigers ver beneden de maat bleven van eerste klasse ontmoetingen, hetgeen zonder twijfel een stempel heeft gedrukt op het spel. In de eerste ontmoeting tussen Sportclub Haarlem en Harlem Tigers heeft laatstge noemde ploeg de kans om de onderste plaats nog te ontlopen voorbij laten gaan. Thans werd het een kleine 2521 overwinning voor de Sportclub, waarmede het team van Hoos zeer tevreden kan zijn. Reeds direct namen de Haarlemmers een grote 60 voorsprong, doch de Tigers sloe gen terug en wisten bij het ingaan van de rust zelfs een 9—9 stand te bereiken. Het begin van de tweede helft was uitstekend voor de Tigers, want Fiekert gaf zijn ploeg via een strafworp een 10—9 voorsprong, welk goede voorbeeld echter door Hoos (SC Haarlem) werd gevolgd. Hoewel de Sportclub hierna weer een voorsorong nam (1410), bleef het team van Soomer hard voor de zege werken en zij zag zelfs kans om deze achterstand nog in een 1714 voorsprong om te zetten. Dit was "te Sportclub echter te bar en na de stand 21—19 gaf men de Tigers dank zij het „balbezit" spelen geen kans meer om een zege te Inhalen, zodat het einde kwam met een kleine, geflatteerde 2521 Haarlem zege. Slechte wedstrijd Ondanks het uitstekende spel van Anti lopen in de eerste helft van de wedstrijd tegen White "tars werd ook deze wedstrijd van bijzonder slechte kwaliteit. In het begin van deze wedstrijd had de verdediging van de Stars geen vat op het bewegelijke en productieve spel van de Antilopen-aanval. Vooral Dingshoff roerde zich weer enorm en maakte van de talrijke kansen goed ge bruik, zodat de stand na ongeveer acht mi nuten reeds 120 voor Antilopen was. Hoe wel de Stars hierna kans zagen enkele pun ten te scoren, gaf Antilopen in deze eerste helft geen enkele kans tot herstel, zodat de rust inging met een fraaie 206 voorsprong voor de ploeg van Jonker. De tweede helft gaf een strijd te zien tus sen twee aan elkaar gewaagde teams en de Stars begonnen dan ook regelmatig iets van de achterstand af te knabbelen, zodat zelfs een stand van 23—18 werd genoteerd ZO OP HET EERSTE GEZICHT zou men denken dat een blinde man of vrouw wel heel weinig gelegenheid over blijft om sport te beoefenen. Zei len soms, of tennis, waterpolo, honk bal, cricket, biljarten, korfbal, scher men, schaatsc4uijden? Geen denken aan. Bij aide ze takken van sport is juist een paar goede ogen onontbeerlijk. En toch kunnen blinden hoe eigenaar dig het ook moge klinken tot zeer goede prestaties komen in de sport. Prestaties, die een stimulans kunnen zijn voor hun lotgenoten, die in veel gevallen een physieke en 'psychische verbetering dringend behoeven, maar niet weten hoe daartoe te komen en zelfs volkomen onkundig zijn van het simpele feit dat het mogelijk is. LATEN WE de Engelse jongen Geoffrey Bull als voorbeeld nemen. Geoffrey is negentien jaar en studeert op het ogen blik physische therapie geneeswijze zonder medicamenten op een blinden- school in Great Portlandstreet in Londen. Bij zijn geboorte liet zijn gezichtsver mogen al zeer veel te wensen over en toen hij op zijn elfde jaar een ongeluk kreeg was hij totaal blind. Daarvóór echter was hij al een jongen, die zijn hart verpand had aan de sport. Al zijn vrije tijd had hij eraan besteed. Hoe hard de slag dan ook mocht zijn aangekomen, Geoffrey wilde zijn sportbeoefening voortzetten, hoe dan ook. Hij kreeg er al gauw de gelegenheid toe. Op het Worchester College voor blin den werd sportbeoefening enorm aange moedigd. Iets wat voor Geoffrey niet nodig was, maar door zijn enthousiasme sleepte hij velen mee naar het sportter rein van de school. Op de jaarlijkse sport dag werd Geoffrey kampioen op de 100 yards, en won voorts het hoogspringen, de hink-stap-sprong en het discuswerpen. Het team van Rip verzuimde echter door te stoten en de geboden kansen in te schieten, waardoor Antilopen wederom kans kreeg zich te herstellen. Antilopen verplaatste het spel weer naar de Stars-helft en ook nu was het de gevaarlijke Dingshoff. die dik wijls op wonderlijke manier scoorde en hier door de stand bracht op 3421, waarmede het einde kwam. Gelijk spel In de tweede klasse heren speelden Ty phoons 2 en Rapiditas een uiterst spannende en felle wedstrijd, die eindigde in een pun tenverdeling (31—31). De vjf minuten ver lenging bracht Typhoons echter toch de volle winst, aangezien Drogtrop nog enkele keren scoorde, zodat het einde kwam met een klei ne 3532 zege. De eerste klasse dameswedstrijd Typhoons Exercitia werd enkele minuten voor het einde met de stand 296 in het voordeel van Typhoons, gestaakt, waardoor ten opzichte van de bezetting der onderste plaats thans wel een beslissing verkregen is. De Exer- citia-dames zullen het vermoedelijk volgend seizoen wel weer in de tweede klasse moeten proberen. Uitslagen De volledige uitslagen waren: Dames: The Typhoons 1—Exercitia 1 296 (gestaakt); Rapiditas 2HOC 2 721. Heren: Harlem Tigers 1SC Haarlem 1 21—25: Antiionen 1—White Stars 1 34—21; Rapiditas 1The Typhoons 2 3235 (na verl.)ZBVS 2—White Stars 3 32—44. FAAS WILKES SPEELT WEER. Voor het eerst na de operatie die hij onlangs in Nederland heeft ondergaan, zal de Neder landse voetballer Wilkes Zondag weer in de Spaanse competitie uitkomen. Valencia heeft hem voor Zondag opgesteld in de thuis- Broekman Aan het slot van de loting werd meege deeld, dat vandaag en morgen zeker 40.Ö00 toeschouwers in het Dynamo-stadion wor den verwacht. De toegangsprijzen bedra gen 5, 10 of 15 roebels (een roebel is on geveer een Nederlandse gulden). Wat de groepsindeling en de loting op de 500 meter betreft, Maarse heeft tegen de Tsjech Doubek geloot en de Noorse kampioen Johannessen komt tegen Broek man uit in de 9e serie. Op de 5000 meter werd Kees Broekman in de eerste groep Sebastian geplaatst. Hij is bij de loting verder zeer lukki ■■P hem zullen aan de start verschijnen onder gelukkig geweest, want hij riidt in de zesde serie tegen de Zweed Olie Dahlberg; vóór hem voor Zondag opgesteld in de thuis- dokters nog moeten beslissen of hij mag wedstrijd tegen Real Sociedad uit Sarr "meedoen. anderen de Russen Merkulov en Shilkov en verder de Zweed Ericsson, de Noor Jo hannessen en de Fin Jaervinen. Shilkov heeft griep De Russische hoop voor de wereldkam pioenschappen schaatsenrijden, Shih:ov, heeft griep. Russische officials verklaren dat zijn temperatuur 39 graden is en dat okters nog moeten besli In de derde ronde van het toumooi om het kampioenschap van Nederland hoofd klasse 47/2 in Hilversum gespeeld, zijn de leiders in het klassement. Van de Pol en Teegelaar, ongeslagen gebleven. In de vier de ronde echter verloor Teegelaar van De Ruyter. Van de Pol kwam even in gevaar tegen Metz, die in zijn 9e beurt uiterst secuur stootte en de ballen over het hele biljart dreef zonder dat problemen ont stonden, 87 caramboles vergaarde en daar mee de score op 195 tegen 161 in zijn voor deel bracht. Dit maakte Van de Pol, wiens tactiek er immers steeds op gericht is een tegenstander door een grote serie in de aanvang van de partij murw te maken, bang. Maar na die ene gemiste carambole door een onzuivere bandstoot was ook het rhythme bij Metz verstoord, 'zodat de j titelhouder, wiens meesterlijke lange sto ten meer indruk hadden gemaakt dan het lang niet feilloze seriewerk a la ligne, in 13 beurten uitliep tot 312 tegen 200. Een beurt later viel de beslissing toen Van de Pol, eensklaps in topvorm, in razend snel tempo 144 punten scoorde. Want dit gaf hem een dergelijke voorsprong (357 tegen 200), dat de situatie voor Metz hopeloos werd. Mol zeer op dreef, bezorgde met nuttige series van 44, 52 en 68 Teegelaar een 175 tegen 55 achterstand in 5 beurten. Dit leek voor Teegelaar vrij bedenkelijk tegen een opponent, die ook m staat is een partij in 12 beurten te beëindigen. Maar Teegeiaar vermande zich, stootte in 4 beurten 180 caramboles bijeen, waardoor hij de leiding overnam (235—217) en stond na de 18e beurt met 355 tegen 296 voor, alhoewel Mol zich dapper bleef verweren. De Rotterdam mer won, maar rüet zonder moeite. Want voor de resterende"45 punten moest hij nog zeven maal aantreden. Herstel De Ruyter De derde ronde werd mede gekenmerkt door het herstel van De Ruyter. In de 6e beurt tegen De Kleine kwam de grote serie en zag men de fameuze rappelleur weer met meesterschap, het fijne subtiele spel a la ligne tot in de perfectie demonstreren. Hij klom op tot 134, het spel meestal hou dend op het benedeneind van de tafel. Toen mislukte een massee, al te scherp genomen. De klap. die hem een voorsprong van 130 caramboles bezorgde (18151). kwam zo hard aan, dat het weerstandsver mogen van De Kleine er door ondermijnd werd. Van de Pol had een nerveus begin tegen De Kleine. En alhoewel deze Benjamin tenminste evenveel last had van zijn zenu wen als zijn grote tegenstander, kon Van de Pol pas in zijn zevende beurt met een reeks van 95, een voorsprong nemen die meetelde: 169 tegen 104. Vier beurten later was het verschil aangegroeid tot bijna 200 caramboles: 324 tegen 125. De zaak leek bekeken, maar toch duurde het nog ander half uur voordat Van de Pol de laatste carambole in deze partij kon scoren, want De Kleine reduceerde zijn achterstand met een reeks van 74, en leek in staat voor een sensatie te kunnen zorgen toen hij, rustig en beheerst spelend, in zijn negentiende beurt het ene tiental caramboles op het andere liet volgen. De serie brak af op 121, waarmee hij zijn ADVERTENTIE WAT GEOFFREY PRESTEERDE is op zichzelf uiteraard onbelangrijk. Van meer waarde is het feit dat dus sportbeoefe ning voor blinden wel degelijk mogelijk is. Bij de 100 yards race liepen de blin den één voor één over een sintelbaan van normale afmetingen. Het enige verschil was verder dat één van de leraren door een megafoon aanwijzingen schreeuwde over de richting. Op een stopwatch werd de tijd van iedere blinde athleet afge knipt, waardoor uiteindelijk een winnaar aangewzen kon worden. Geoffrey bij voorbeeld won de laatste keer de 100 yards in elf seconden precies. Een uit zonderlijke prestatie, de omstandigheden in aanmerking genomen. Langere afstan den dan die over 100 yards liepen de vol slagen blinden niet, omdat zij ondanks de hulp van de kant de goede richting dan toch niet zouden kunnen houden. Het hoogspringen ging iets moeilijker in zijn werk. Men moet zich maar eens verpiaatsen in de positie van een blinde en dan proberen te gaan hoogspringen. En toch presteerden ze het op Worches ter College. En op verschillende manieren nog wel. De grote moeilijkheid was uiter aard hoe de blinde hoogspringers wisten waar zich ergens de lat bevond. Sommige springers bereikten desondanks goede prestaties door hun aanloop zeer nauw keurig uit te meten, anderen deden dit meer op het gevoel. Bull's beste sprong was één meter 45 centimeter. Verder presteerde hij het nog om bij het nummer hink-stap-sprong met staande start zeven meter 47 centimeter te halen en de discus bijna dertig meter te gooien. Bij het kogelstoten haalde hij tien meter 67 centimeter. Buiten het sportveld maakt Geoffrey zich ook nog nuttig voor de blinden. In zijn vrije tijd namelijk schrijft hij een boek in braille-schrift met alle resulta ten van voetbalwedstrijden, gespeeld voor de Engelse league van het jaar 1888 af. Hij is al tot 1938 gevorderd. IN ENGELAND is men weer eens kwaad op de exploitanten van voetbal pools. Behalve de enkele winnaars van prijzen, zo zegt men, zijn er eigenlijk maar twee partijen, die van de enorme opbrengsten profiteren: de promotors en de Staat. De sport zelf in het alge meen en de voetbalsport in het bijzon der worden er geen penny rijker van. Het wordt tijd, vindt men, dat Enge land het voorbeeld gaat volgen van Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Italië, waar de sport mede profiteert van de winsten van de voetbalpools. De clubs uit de derde divisie willen de kat de bel aanbinden. Zij willen bij de Football Association een voorstel indie nen om de pools 400.000 pond sterling per jaar te laten betalen voor het ge bruik maken van de reeds ver van te voren door de bond vastgestelde pro gramma's, waarvan de pools volkomen afhankelijk zijn. Wij kunnen de eindjes toch al zo moeilijk aan elkaar knopen, zeggen de directeuren van de clubs, en we zouden een behoorlijk dividend van de pools best kunnen gebruiken. De clubs willen daarbij beloven het geld niet te zullen besteden aan transfers van spelers, maar alleen om de velden en accommo daties te verbeteren. Dat zou dan weer meer toeschouwers naar de wedstrijden trekken en dus ook weer meewerken om de kaspositie te verbeteren. Bovendien, zo hebben de clubs uit de derde divisie aan de F. A. geschreven, is de kans om een grote prijs te krijgen in cle pool toch al zo klein. En daar komt nog bij dat van iedere ingelegde shilling er maar sixpence een twaalfde deel over blijft om onder de prijswinnaars te verdelen. De sport, noch de liefdadig heid, de wetenschap of de landsverdedi ging krijgen iets van de millioenen, die jaarlijks met het organiseren van de voetbalpools worden verdiend. En dat moet nu maar eens uit zijn, is de eind conclusie van de voorstellers. OVER GELD GESPROKEN. In het clubblad van de voetbalvereniging TOG heeft een artikel gestaan, waarin werd gesuggereerd dat de K.N.V.B. tachtigduizend gulden zou hebben be taald om een Nederlandse beroepsspe ler hier wordt bedoeld Van der Hart uit het buitenland vrij te krijgen voor het voetbal in Nederland. Naar aanleiding daarvan heeft het be stuur van de K.N.V.B. aan TOG mede gedeeld dat de Bond uiteraard geen cent heeft betaald. Niet één cent, laat staan tachtig mille. Wij hebben slechts bemid deling verleend, berichtte de K.N.V.B. Rest voor ons de nieuwsgierigheid of de club van de heer Joosten, Fortuna '54, soms alleen het lieve sommetje voor de Nederlander heeft neergeteld. Dan is er nog de kwestie van het door spelers geld incasseren voor reclame. Het Bondsbestuur heeft verboden reclame te maken op trainingspakken enzovoort op het speelveld. Reclame buiten het veld is wel geoorloofd, maar dan alleen als de overeenkomst tussen ondernemer en spe ler door de vereniging is goedgekeurd. En dus is het wachten op slagzinnen als De Harder's haarcrême is beter dan u denkt, of Lenstra-schoenen zijn sneller dan ze zijnE. K. Van de Pol totaal op 359 bracht, terwijl Van de Pol op 381 stond. De titelhouder repliceerde met 15, De Kleine greep zijn kans toen niet want na een drie kon hij op een dedans gaan zitten, waarna Van de Pol de vier resterende punten bijeen stootte. In de vierde ronde leed Teegelaar zijn eerste nederlaag in dit tournooi. Hij kreeg tegen De Ruyter in vier beurten een ach terstand van 125 caramboles (19 tegen 144) en zag het verschil steeds groter worden, want zijn tegenstander bleef zeer sterk spelen. Teegelaar kwam nog terug in de elfde beurt met een goede reeks van 71, waardoor de stand 174 tegen 297 werd, maar De Ruyter kende geen genade en besliste het pleit in de volgende beurt met een slotserie van 103. In de nastoot maakte Teegelaar nog een carambole, waardoor zijn totaal op 175 kwam. De resultaten De resultaten van Vrijdag luidden: De Kleine 82 12 20 6.83 De Ruyter400 12 136 33.33 Van Oosterhout 400 16 125 25. Eichelsheim 140 16 49 8.75 Mol 355 25 68 14.20 Teegelaar 400 25 71 16.— Van de Pol 400 16 144 25.— Metz 235 16 87 14.68 Metz 400 24 63 16.66 Eichelsheim 352 24 76 14.66 Mol 109 16 47 6.81 Van Oosterhout 400 16 146 25. De Ruyter400 12 103 33.33 Teegelaar 175 12 71 14.58 De Kleine 362 20 121 18.10 Van de Pol 400 20 95 29.— De stand is nu: Van de Pol 8 1600 76 217 21.05 Van Oosterhout 6 1506 66 146 22.31 De Ruyter 6 1454 76 136 19.13 Teegelaar 6 1375 75 149 18.33 Metz 4 1229 89 87 13.80 De Kleine 2 1176 72 121 16.47 Eichelsheim 0 916 82 76 11.17 Mol 0 883 86 68 10.26 ADVERTENTIE Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 Daar de beide concurrenten Sylvester Hanover en Sonja Norton Zondagmiddag in Hilversum in de Monet-prijs niet meer mo gen starten, krijgt Sir Kerrigan, die afgelo pen Zondag na een moedig verweer het onderspit dolf. thans de eerste kans zijn eerste zege in zijn loopbaan te behalen. Zowel Robbedoes, als Raffles hebben een te grote achterstand om dit over deze korte af stand te kunnen inhalen, zodat zij niet verder zullen kurmen komen dan de tweede en derde plaats. In het amateursnummer gaat het meeste vertrouwen uit naar Persimmon, die lang zamerhand zijn oude vorm weer terugkrijgt. Ook Lapize K, die geruime tijd kreupel is geweest, komt weer in oude doen, zodat dit duo het onder elkaar wel zal uitmaken wie met de eerste prijs gaat strijken, waarbij Royal Heny nog roet in het eten kan gooien. De gebruikelijke serie-draverij telt onder de vele deelnemers slechts weinig paarden van klasse. Zij, die er nog bezitten, zijn de vertegenwoordigers van Geersen (Ready Hollandia G. Regina Spencer cn Ruth Buf- fington), zodat met één van deze drie de grote man van de wintercourses zijn zege tocht kan voortzetten. Slechts Queen Bonnie wordt in staat geacht hem in dit nummer een halt toe te roepen, doch daar de trainer van dit paard beperkte trainingsmogelijk heden heeft door de rneeuwval van de laat ste dagen wordt verwacht dat de vorm juist iets te kort zal schieten. De wispelturige Rob, die goede met slechte verrichtingen af wisselt, is het vraagteken. Hoewel Parel Holland C in enkele weken tijds reeds twee overwinningen «n een twee de plaats boekte, heeft hij in de b°tere klas se. waarin hij nu moet starten, toch nog vol doende snelheid over om te kunnen v.-innén. Zo gemakkelijk als dit bij de vorige gelegen heden is gebeurd zal dit niet gaan. daar Query Hanover en Queeny Dillon zeer kwade tegenstanders zijn. Een zeer open en aantrekkelijk nummer is de Picasso-prijs, waar in een tiental paarden met slechts een onderling verschil van 20 m. aan de start verschijnen. De slotphase van deze draverij zal ongetwijfeld gaan tussen Playsier, Oriënt Express G en Our Volann, een trio, dat elkaar zeer weinig toegeeft. Daar Playsier in de beste vorm steekt, het geen meestal beslissend is, wordt zij als eerste aan de finish verwacht. Een mogelijk outsider is nog O Marijke, doch deze snelle vosmerrie heeft het steeds moeilijk met de Hilversumse bochten, waarin zij steeds veel terrein verliest. In de internationale Sprinters-prijs is Geersen weer heer en meester. Hij heeft hierin niet minder dan 5 paarden tot zijn be schikking. w.o. de Franse hengst D'Israël LB. die een voortreffelijke staat van dienst in Frankrijk heeft. Verschijnt hij aan de start, dan gaat de voorkeur naar hem uit, indien niet. dan wordt Morning Star geko zen, vóór Notekraker S en Nellie Gregor. De tróbstdraverij aan het slot van de meeting brengt Prince Maire onder zeer gunstige voorwaarden aan de start; slechts storende fouten zouden zijn kansen teniet doen Hiervan zal dan in de eerste plaats profiteren Rosa Hollandia. gevolgd door Rudi Williams en René M.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3