AUTO en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Agenda voor Velsen Kennemer c, Lantaarn Turnlust Beverwijk gaf goede uitvoering met haar jeugd TEL. 4864 Licht van pont tot Cp'verslaan Heemskerk Geen amateurvoetbal Beverwijk 5 Tweede team verpletterde D.S.B. Het programma van „Watervliet" af7/ïrüm A\l) ER II OOG Drogisterij Keersemaker Bijeenkomsten van de N.C.V.B. Concert van „St. Caecilia" trok grote belangstelling Zilver schat r l allende Velsenaren Burgerlijke stand Velsen BRUIDSPAREN OPGEIET ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955 In/ afwijking met vorige jaren, toen steeds t*4e dezelfde uitvoeringen werden gege- faen, heeft het bestuur voor dit jaar een poging gedaan alle adspirantengroepen op één avond te laten demonstreren. Dit had tot gevolg, dat Donderdagavond méér do nateurs, in hoofdzaak, de ouders der kinde ren, toegelaten moesten worden dan anders en voor deze ouders moesten er weer zit plaatsen zijn. Ook dit heeft men ondervan gen door de adspiranten in de zijzaal met spelletjes e.d. bezig te houden, waardoor het. en dit is wel een zeer groot voordeel, tijdens de nummers zeer rustig was in de zaal en alle aandacht aan het gebodene geschonken kon worden. En deze aandacht was ten volle verdiend, ■want niet alleen heeft de technische leiding ikans gezien door een snelle opeenvolging •der 18 nummers de uitvoering in twee uur •en drie kwartier (inclusief een pauze) af gewerkt te krijgen, doch zij heeft ons ook nummers vertoond, die het aanzien ten volle waard waren. In dit programma had mejuffrouw A. Osterthun wel een zeer be langrijk aandeel. Haar optreden met de kleuters was als van ouds vol variatie; be- hendigheidsvormen over en aan bruggen, over schuin geplaatste banken en oefen vormen met hoepel liet zij ons in grote verscheidenheid demonstreren. De vriie oefening van de middelste meis jes I was zeer gevarieerd en van hoog ge halte (o.a. met kop- en handstanden); de oefening van de jongste meisjes I bevatte meer soepele bewegingen met en zonder verplaatsingen. Springen liet zij zien met jongste meisjes I en II respectievelijk zon der toestellen en over bokken en spring- kast, waarbij zelfs koprollen voorkwamen. Met een keurig uitgevoerde hoepeloefening door de oudste meisjes I besloot zij haar nummer van het eerste deel der uitvoering na tevoren met de jongens I nog een serie grondgymnastiek vertoond te hebben, wel ke eveneens inslofeg. Na de pauze zagen wij van haar nog rekoefeningen van de middelste meisjes en grondvormen over de evenwichtsbalk van de oudste meisjes I, waarbij bij rekstok de goede afwerking opviel. De heer H. Oostdam, die ongeveer een jaar als leider fungeert, demonstreerde met jongens II arbeidsgymnastiek.waarbij grote vaardigheid en snelle reactie het voornaam ste doel was. De vrije oefening van jongens III werd helaas ontsierd door mindere ge lijkheid, dqeh daarentegen blonken de oud- ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Veiser Tafeltennisclub VTC 2 had tegen DSB 3 een walk-over. Met Saris als invaller voor Snelders. won nen Van Hal en Keemel met 100. VTC 3 speelde tegen DIOS 4. Deze wedstrijd was van belang in verband met de bezetting van de tweede plaats. Van Schadewijk, die uitstekend op dreef was, won driemaal, terwijl Simons en Dijkhuizen, die invielen voor De Bock en De Waal, beiden één winstpunt behaalden. De eerste game van de dubbel ging ver loren, doch door de beide volgende games te winnen werd de einduitslag 64 in het voordeel van VTC. Het vijfde team was op bezoek bij TYBB 4 en kwam met een 82 nederlaag thuis. Porck kon deze keer niet tot winst komen, terwij! Simons en Dijkhuizen ieder slechts éénmaal wisten te winnen. Hoewel de dames tegen DOKO slechts twee tegenstandsters hadden, werd het toch een 73 nederlaag, "daar alle wed strijden werden verloren. ZATERDAG 19 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Wij zijn niet bang". Rex, 20 uur: „Therese, de begeerde vrouw". „Advendo", 20 uur: Ned. Herv. Jeugd- gebouw, cabaret feestavond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 1417 uur: expositiezaal Hei- destraat, expositie van kindertekeningen. VELS EN-NOORD R.K. Harmonie „St. Caecilia", 20 uur: gebouw Concordia, concert. ZONDAG 20 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia. 15 uur: „De trek naar het Wes ten"; 19 en 21.15 uur: „Wij zijn niet bang". Rex, 15 uur: „De vluchteling van de Alamo"; 20 uur: „Therese de begeerde vrouw". Humanistisch Verbond, Gemeenschap Velsen, Cultureel gebouw, lezing. „Felison", 1417 uur: als Zaterdag. MAANDAG 21 FEBRUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Meujes van de grote stad". VARA-afdeling IJmuiden, 20 uur: Rex Theater, Wim Sonneveld. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Felison", 1921 uur, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. SANTPOORT „Santpoorts Bloei", Jeugdhuis te Sant poort, 20 uur, lezing door Jan Strijbosch. VELSEN Raadhuis,, 10—12 uur, spreekuur burge meester van Velsen; wethouder van On- vievVk-ya heeft geen spreekuur. ste meisjes II bijzonder uit met hun hup peloefening. Uiterst correct werkten zijn oudste meisjes 2 aan brug met ongelijke leggers en zijn middelste meisjes aan klas sikaal brug, waarbij vooral de oudste meis jes opvielen door de grote vaardigheid die zij zich reeds eigen gemaakt hebben. Ter afwisseling traden aan het eind toch nog enkele dames- en herengroepen op, namelijk met tafelspringen (heren), met klassikaal brug en tambourijndans dames. Het springen van de heren viel wat uit de toon door mislukkingen en minder goe de afwerking. Daarentegen was het klassi kaal brugturnen van de dames, uitgevoerd op een wals, van prima gehalte. Een zeer waardig slot van deze geslaagde uitvoering was het optreden van de rhythmische af deling onder leiding van mevrouw C. Too- renburgh, welk optreden niet alleen im poneerde door de kleding der dames, maar ook door de wijze waarop de twee oefenin gen waren samengesteld en werden uit gevoerd. ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S Ondanks vorst en sneeuw, die het werk niet vergemakkelijken, is de afgelopen week naarstig gewerkt aan de verbetering van de verlichting langs de YVijkerstraat- weg van het pontplein Noordzijde af. Niet minder dan tien nieuwe hoge licht masten werden er geplaatst van het pont plein tot het kruispunt Corverslaan Koningsweg, waar nu een heldere verlich ting van het wegdek en speciaal van de gevaarlijke hoeken straalt. Er moet thans nog een drietal lichtmas ten op de kabels worden aangesloten, zo dat de volgende week de verlichting wel compleet zal zijn. De oude lantaarn, welke zich in het plantsoentje tussen Konings weg en Corverslaan bevond, is in deze grondige verbetering verdwenen. Het programma van de korfbalvereni ging ..Watervliet" omvat* vier senioren wedstrijden. Het eerste twaalftal speelt op eigen terrein tegen Sport Vereent I uit Santpoort en het derde team, dat prachtige kampioenskansen heeft moet naar DSV I. De in dezelfde afdeling spelende twaalf tallen Watervliet 4 en 5, welke elkander in de bovenste regionen van de ranglijst de eerste plaats betwisten, spelen thuis tegen respectievelijk DSV 2 en Nieuw Flora 5. GEVONDEN VOORWERPEN Van 11 tot 18 Februari zijn de volgende voorwerpen gevonden. Inlichtingen te ver krijgen aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4. uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en 16 tot 17 uur, met uitzondering van Zaterdagmiddag (Telefonisch geen inlichtingen). Shawl, halsketting, autoped, das, baret, want, jack, muts. jongensrijwiel, zak met bloem, handschoen, rozenkrans, slede hals doek, portemoniaie, biljet var f 1, paar handschoenen, meetlat, sleutel, kettinkje, paar kousen (nylon), paar wanten, fietssleu- teltje, rookfilters, vulpen, oorbel, zadeldek, rok, schoolétui, boodschappenmandje. fiets pomp, insigne '(K.N.G.V.), vulpotlood, ball point, nummerplaat, 5 biljetten van f 1, luierbroekje, witte wol en breipennen, cape, paar klompen. ADVERTENTIE Kennemerlaan 83 - Tel. 4053 - IJmuiden De afdeling Velsen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (N.C.V.B.) zal Donderdag 24 Februari in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat haar feestelijke jaarvergadering houden. Vrijdagavond zal in de consistorie van de Gereformeerde Kerk aan de Konings weg de Vrouwen-Wereldgebedsdag worden gevierd. Het R.K. fanfarecorps „St. Caecilia" te Heemskerk heeft Vrijdagavond in het Marquette-theater een uitvoering gegeven, waarvoor de belangstelling zo groot was, dat de zaal nauwelijks alle bezoekers kon bevatten. De voorzitter de heer Jac. Rozing deelde mede dat sinds korte tijd een tamboer corps is opgericht en de leden hiervan gaven voor de aanvang van het concert blijk van hun kunnen, waarbij de presta ties niet slecht waren te noemen. Aan het concert werd medewerking ver leend door de R.K. gemengde zangvereni ging „Da Pacem" uit Santpoort, waarvan de heer Lou Tervoort eveneens directeur is. Voorts werkte nog mede de tenor Henk Marcker. Het orkest begon met de mars „Lynwood" van J. Ordhume en voorts werden nog werken gespeeld van Arthur Ney, Georges Bizet en Gerard Boedijn. In het „Ave Maria" van F. Schubert traden als solist op de orkestenleden Jac. Steen, saxophoon-sopraan en S. Bos, orgel. De tenor Henk Marcker had veel succes met liederen van R. Schumann, Carl Löwe, Benjamin Britten en F. Léhar. De zangvereniging „Da Pacem" liet zich horen met enige mooie liederen van J. Handl, W. A. Mozart en G. Gounod. Ook prijkte het welhaast onvermijde lijke „Slavenkoor uit Nabuco" van G. Ver di op het programma en ook hiermee boekten de zangers veel succes. Al met al een uitvoering waarmee „St. Caecilia" tevreden mag zijn. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Wilhelmina A., d. van J. Hut ter en M. Zijl; Cornelis A. P., z. van H. Molenaar en C. van Duivenvoorde; Fran- ciscus A. M.. z. van P. J. Huneker en H. A. van der Lem; Cornelis N., z. van N. Th. Heesterbeek en Th. M. Dam. GEHUWD: P. Theissling en A. C. van der Aar; N. J. A. Schuit en P. v. d. Werf; J. Metselaar en C. M. Sinnige. Intenting tegen pokken In de St. Jozef-ziekeninrichting te Heemskerk wordt op Woensdag 2 Maart de gelegenheid gegeven om zich kosteloos te laten inenten tegen pokken. Agenda voor Heemskerk Zaterdag en Zondag 20 uur „Kinderen der liefde". Zondag 14.30 en 16.30 uur „Kim". cocooococoxooonc -^DCCOCOOOOOOOOOO Op het Velsense politiebureau heeft men gisteren wel even verbaasd geke- ken, toen de oude Mandemaker, de oudste bewoner van het woonwagen- kamp bij de tunnelbouwput, daar on- 8 onbevangen binnenstapte. Met een grote doos onder de arm. Het bleek, dat de doos de oogst van vier jaren nauw- gezet sparen verborg: een klomp zilver- 8 papier van eerbiedwaardige afmetin- 8 gen, die Mandemaker bij stukjes en s beetjes bijeen had gegaard en die hij nu even kwam. afdragen voor het Blin- dengeleidehondenfonds. De politie heeft i de doos dankbaar in ontvangst genomen3 al is zij nu niet direct het adres, waar men zulke zaken regelt, maar voor deze spontane geste werd het hoofdbureau voor één kort moment tot inzamelings- centrum gepromoveerd. 5ococoo3DOocoooco3c>occooooKaxoco30c«occcooocroc<>~xooo Alle voor Zondag 20 Februari door de KNVB vastgestelde wedstrijden voor het amateurvoetbal (2e. 3e en 4e cn reserve klassen) zijn in verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Omtrent het door gaan van de voor de eerste klasse vastge stelde wedstrijden zal vandaag een beslissing worden genomen. Beeld van winterse pracht in het Vondelpark te Amsterdam. „Wij zijn niet bang" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag) Ter geruststelling van de aarthangers van het duo Laurel en £ardy, heeft Ameri- i een film geprodu ceerd waarin de twee komedianten Dean Martin en Jerry Le wis laten zien hoe hen de grapjes past. Wel, die is hen op het lijf gemaakt Jerry Lewis beschikt over een gezicht dat hem ongeveer twee maten te groot is en waarmee dus aller vreemdste grimassen gemaakt kunnen wor den. Wat zij in „Wij zijn niet bang" sa men met Lizabet.i Scott beleven, komt zoveel overeen met alle als dolle en dwa - ze kluchten geannon ceerde films uit Hollywood en omvat zo veel valluiken, levende beelden en grie zelige scènes dat het ondoenlijk is om in kort bestek hiervan een sluitend over zicht te geven. Wel zouden wij willen op merken dat een groot gedeelte van de grappigheid op rekening komt te staan van de angst die de beide komieken, niet tegenstaande de titel, voortdurend verge zelt. Bovendien krijgt men twee maal Carmen Miranda te zien en tegen het eind de gezichten van Bob Hope en Bing Cros by, die echter niet kunnen verhinderen dat de film een climax-loos einde be schoren is. H.L.L. „Meisjes van de grote stad" (T h a I i a, Maandag tot en met Woensdag). Deze film poogt een antwoord te geven op de vraag hoe de jeugd tot misdaad komt: de intrige omspint een klein aantal jonge mensen, dat zich wil losrukken uit de ar moe van een bepaalde New Yorkse ach terbuurt. De camera volgt nauwkeurig de bewegingen van de uiteenlopende types, die het grove aehterafstraatie bevolken, waarvan de een niet langer achter een broeken pers wil wijlen en de andere een JÊt Dean Martin, Jerry Lewis en Lizabeth Scott doorzoeken betoverd kasteel in de film „Wij zijn niet bang". een Bonnen Met gramschap geladen heeft een bekeurde inwoner van de ze stad mij een epistel gezon den, waarin hij het hart lucht over de „razzia", waarmee de politie hem en anderen in de koude avond van Donderdag heeft opgescheept. Zijn achter lichtje brandde niet en hij joerd met grote voortvarend heid (met 61 anderen) van een bedrukt papiertje voorzien, dat hem mettertijd geld gaat kosten. Voor we verder gaan: de po litie had het óók koud. Maar goed: hy vindt het flauw en misseiyk en naar. Waarom toch, lieve lezer: ndór zou het pas worden, wan neer gij zonder uitstralend achterlicht maar met sterk- stralende pijnen ten ziekenhui- ze werd vervoerd. Dat achter lichtje is uw enige bakentje op een donkere weg en het is be slist geen overbodig instru- ment, al zouden de lichtjesfa brikanten nu eindelijk wel eens naar een betrouwbaar fabri kaat kunnen gaan speuren. Overigens: men heeft die Donderdagavond voorwaar soe pelheid toegepast, als door de sneeuw het drijfwieltje der dy namo slipte.. Maar het Neder landse nihilisme op de weg is een internationaal bekend euvel en daar moet iets aan gedaan worden, wil de natio nale ramp van het snel stygend dodencijfer op de weg gedrukt worden. Voor het overige: de politie komt nog terug met een „zet" als deze, dus laat thans uw voertuigen vakkundig na kijken. MOCHT IK ulieden Woensdag ietwat dromerig kond doen van de rulle sneeuw, die Velsens wereldje in de watten had gepakt, thans moet het me van het hart, dat het dromerige er af raakt Het wordt zelfs vervelend. Niet dat ik om met de jongen Elias te spreken de jongens van De Bilt hiermee tot onmid dellijke invoering van de lente denk te kunnen bewegen, maar heel misschien kunnen de opmerkingen, die uit diverse Velsense gewesten worden afgevuurd toch tot lering strekken van de overheden wier taak het is en moet zijn ons, onbeschermden, voor doodvallen te behoeden. Want, mgne vrinden, het mo ge onomstotelijk vast staan, dat de reinigaards steeds met grote hardnekkigheid op hun ne zandautornobieler. zijn ge klommen zodra de eerste pluis jes zich aardewaarts repten, evenmin moge vergeten wor den, dat in de Rivierenwijk enige mensen wonen, die elke morgen bezorgd de straat op gaan, na de notaris te hebben opgebeld alsmede de ongeval lenverzekering, nademaal dit best eens hun laatste reis zou kunnen worden. Men zou het met enige kracht zo kunnen stellen: „En gléd meneer welke uitroep dan meestal te gen de dokter wordt gepleegd, zodat het te laat is. Nu kunnen de reinigaards voornoemd niet alles onder een dikke laag zand en pekel be delven ik weet het maar zou er niet ergens een oplos sing te vinden zlin, de bewo ners van onontwikkelde gebie den in Velsens gemeenschap een kleine handreiking te verschaf fen en hun te vrijwaren van zwaar lichamelijk letsel? Toe. strijkt eens over uw welne- mend hart, voogden van zand en met smart verbeide stroefe- nis, anders blijft het droefenis. Gij zult my zeggen, dat ik een naar mannetje ben, indien ik u zeg, dat ik verre van te vreden ben over de trottoirs in het villapark Velserbeek, waar óók al mensen wonen en ko men. Want, zo goed over het algemeen elders door bezige huisvrouwen en -mannen de trottoirs worden geruimd (ook niet overal, maar hier en daar toch wel), zo griezelig slecht gebeurt het ln Velsens elite- wyk. Daar strompelen melk boeren en groenteventers, post bodes en bakkers omzichtig over qsrugjes en als dan de melk wat laat is, zegt mevrouw nog dreigend: „Zeg melkboer Een meneer uit de IJssel- straat is er zelfs bitter over geworden in een brief, die de zwoegers op spiegelgladde trot toirs in bescherming neemt. Zou het te veel gevraagd zijn, Velserbekers, uw leven iet of wat te beteren en straks even een zogenaamde schop of bezem ter hand te nemen of de aslade te ledigen boven het jjs- tydperk? Dat ge bed&nkt zyt, zult ge kunnen vermoeden. Om den brode Hot wordt nu wel een ang stig leven voor de vooglen des velds sneeuw, als maar sneeuw en af en toe van die stevige vriesnachten Met dank jegens de goede gevers kan weliswaar vermeld worden, dat er door Velsens burgery dageiyks een brood of 812 over de weg en in de tui nen wordt gezwiept, maar wie op de felheid let, waarmee het gedierte op deze broden aan vliegt, zal het met mij eens zijn, dat het nóg maar een druppel op de gloeiende plaat van de teisterende honger is. Wat me vrouw Van Tuyll in haar „Wa terland" aan gedekte tafels voorzet, is eveneens een durend feest voor het oog en de vo gelmaag, maar ook met deze massa-voedering is nog niet al het gerommel in de magen ge stild. Koop eens een brood, liefst een van de vorige dag, van de bakker en voer dat helemaal op. Koop eens wat zaad by de handel en strooi dat uit. Want het gaat ngpen by onze vrind jes en als het zo doorgaat, komt er een fikse slachting on der de fluiters, die nu haast alleen op óns mensen zijn aan gewezen. LAMPENIER bontjas prefereert boven een ordinaire re gencape. Het onderwerp is niet nieuw, de uitbeelding echter meermalen van een hoge graad van perfectie. „De trek naar het Westen" is de film die Zondag de matinee vult. „Thérèsc, de begeerde vrouw" (R e x, Vrijdag t/m. Zondag) is een film, waar men een bittere nasmaak van over hcudt en gedurende welke men zich voortdurend afvraagt, wat de drie samenwerkende filmmaatschappijen bewogen kan hebben dit onderwerp zo te verfilmer.. De opzet was vermoedelijk een door zijn grond en geslacht tot boer en niet anders dan boer bepaald man te plaatsen naast een schoen meisje uit de grote stad. Tussen deze twee uitersten had de vonk moeten oversprin gen voor een drama van hartstochten. Dat is nergens gelukt. Nergens heeft de regis seur het litteraire gegeven filmisch kunnen verwezenlijken. Men krijgt bij de film het gevoel in een mand met rot ooft te zijn beland. Het verhaal heelt ook zoveel inconse quenties en onduidelijke typeringen, dat men het kan samenvatten met: Er valler. drie doden op grond van hartstochten en motieven, die de regisseur „achter de hand" heeft gehouden. N. Zondagmiddag komt ..De vluchteling van Alamo" in R e x op het doek. „Zij, die met liefde spelen" (Lux or, Vrijdag tot en met Zondag Van meet af aan wordt men geboeid door het gege ven uit de film „Zij die met liefde spelen", waarin een avonturier (O. W. Fischer) de hoofden van jonge meisjes op hol brengt. Maar hij toont toch karakter als hij een meisje, dat zeer ernstig ziek is geworden, niet in de steek wil laten. Men zit wel met de vraag of het de bedoeling van de jongeman is in het bezit te komen van haar geld. Hij heeft immers geen gunstig verleden achter de rug. We zullen die vraag niet beantwoorden. Er wordt knap spel geleverd en de sfeer is goed getrof fen. „Maarten Luther" (Luxor, Maandag tot en met Donderdag) De Lutherfilm wordt een „document van een geloofsbe- slissing" genoemd door de Amerikaanse Lutherse kerk in wier opdracht zij is ver vaardigd. Een comité van vertegenwoor digers van verschillende Protestantse ge zindten beveelt haar aan en zü is op Soestdijk vertoont voor de Koningin en de Prinsessen. Deze film heeft een zeldzame documentaire waarde. Kerkgeschiedkundi- gen onder wie dr. W.. J. Kooiman, Luthers hoogleraar te Amsterdam, die een boek en radiopraatjes aan de grote Hervormer heeft gewijd, staan in voor de historische juistheid. De spelers vertonen een opval lende gelijkenis met de historische figu ren en de opnamen zijn in Duitsland ge maakt. Verdwenen gebouwen zijn natuur getrouw nagebouwd of door gelijkwaar dige vervangen. Een episode uit de bloe dige boerenoorlog, waarbij geld noch kos ten waren gespaard, is opzettelijk achter wegegelaten. Nietttemin kan men de film aanbevelen als een rolprent, die voor de beste speelfilms niet onderdoet. De Engel se tekst wordt in het Duits nagesproken, hetgeen opvalt, doch niet al te hinderlijk is. In RK. kringen heeft het verontwaardi ging gewekt dat Paus Leo X en de aflaat- GEBOREN: A. H. A. Bekman—Eliveld, d., IJdijk 18. Haarlem; IJ. Bakker—Kalb, z„ Hunzestraat 2. IJmuiden; H. A. Koppe—de Lange, d„ de Sav, Lohmanlaan 21, Velsen; M. Horeman—van Wort, z., Reggestraat 24, IJmuiden; W. B. PrinsHoman, z.. Spaarne- straat 5, IJmuiden; T. M. Potjer—Vet, d., Da Costalaan 24, Driehuis; A. StokerEens- huistra, z.. Curacaostraat 60. Santpoort; M. J. Wernke—de Looff. z„ van der Helststraat 5, IJmuiden-O.; J. J. van Aalst—Visser, z., Stratingplantsoen 17. Velsen-N.; J. J. Stam Stam, d., Kerkweg 141. Santpoort. OVERLEDEN: D. Kok. 76 j.. echtgenote van W Zwier. Homburgstraat 74. IJmuiden; P. C. Nijssen. 66 j., echtgenoot van G. Gra- pendaal. Rijksweg 311, Santpoort: C. Sijpe- stijn 76. j.. weduwe van A. Mulder, Feith- laan 14, Driehuis. ONDERTROUWD: T. W. Donkerlo. Ruyg- haverstraat 12, Haarlem en E. J. J. Bakker, van Tuijllweg 6. Velsen; M. van Ketel, Re- entenstraat 4. Schagen en A. C. de Haas, uinweg of Duivelslaan 64. Santpoort, toek. adres: Nieuwe Laagzijde 37, Schagen; J. H. van Vliet, Warmenhovenstraat 64, IJmuiden en G. van der Grijn, Bik en Arnoldkade 42, IJmuiden; C. de Weers, Willemsbeekweg 88 rd, IJmuiden-O. en D. Booij. Warmen hovenstraat 5. IJmuiden, toek. adres: Lange Nieuwstraat 266. IJmuiden; T. Post otephen- sonstraat 70, IJmuiden en C. M. Schippers, Terburgstraat 35. Santpoort; P. Vriesema, Geelvinckstraat 113, Velsen-N. en T. Noor- dijk. Geelvinckstraat 113. Velsen-N. en toek. adres: Geelvinckstraat 113. Velsen-N.; C. J. Schouten. Brusselsestraat 4. Zaandam en J. J. Droogh. Buitenhuizerweg 8. Velsen; B. J. Kraaijenbrink. Burgstraat 53. Gorin- chem en J. van den Hof. Radarstraat 146, IJmuiden, toek. adres: Wildbaan 19, Go- rinchem. GEHUWD: G. M. de Vente en H. Post, Scheldestraat 22. IJmuiden; D Zemel en A. Bruijn. Broekbergenlaan 22. Santpoort; P. van der Wal en A. K. Vuil, Sparrenstraat 14. IJmuiden-O.; M. Jungbacker en A. Go- mes: F. F Feije en M. Thörig, Terburgstraat 22. Santpoort: B. C. Schouten en M. J. H. Stegemeijer. Vosmaerstraat 36, Haarlem; H. ten Have en A. E. Stek, Zeeweg 200, IJmui- den-Oost. ADVERTENTIE „BEATRIX" maakt bij 'eder toilet een passend BRUIDSBOUQUET voor iedere beurs. Tevens dingt U mee naar een huis ter waarde van f 20-000. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: „BEATRIX" - BLOEMSIERKUNST KENNEMERLAAN 56 TELEFOON 6083 prediker Tetzel een ongunstige indruk ma ken. Ook het ooi-deel van R.K. schrijvers over die beide figuren is echter verre van vleiend. De Paus is van die zijde zelfs mede-verantwoordelijk gesteld voor het ontstaan van de Reformatie, hetgeen het eigenlijke onderwerp van de films is. A.B. Zondagmiddag vliegen ..Pijlen der Kio wa's" over het doek in L u x o r en daarna draait „Zij die met liefde spelen". „De dood vloog mee" (Kennemer- Theater), Van Vrijdag tot en met Woens dag draait hier het overwegend spannen de relaas van een vliegtocht, die op een catastrofe dreigt uit te lopen. Tn „ERBIJ" is reeds over deze naar de roman van Er- nest K Gauw vervaardigde rolprent ge schreven. Goed in zijn documentaire ge deeltes te wéinig evenwel belangrijk ge maakt door de mensen om wier lot het gaat. Deze mensen blijven in een overwe gend zakelijke sfeer zonder perspectief. De verhouding tussen de leden der be manning vormt het voornaamste, goed uit gewerkte, conflict. Fr. ..De zilveren zweep" (W.B.-theater, Vrijdag tot en met Maandag) Jess (Rory Calhoun een rasechte bewoner van Silverstone waar bij voortduring een ech te cowboysfeer heerst, krijgt van zijn vriend Race (Dale Robertson) een zilve ren zweep cadeau, als hy voor het eerst koetsier mag zijn op de grote postkoets. Met een lading goud en een lieftallige pas- sagiere gaat hij op weg: zes paarden dra ven ontzettend hard voor de postkoets uit door de prairie. Jess, die nog een jonge onbesuisde knaap is, haalt bij de grote overval van bandieten op het goud aller lei domme dingen uit met de beste bedoe lingen. Hij wordt ontslagen en dan dringt de grote les tot hem door: altyd gehoor zamen aan de bevelen. Hy krijgt een kansje als assistent-sherif en gehoorzaamt zo aan de nieuwe bevelen, dat hij zelfs zijn vriend Race neerschiet. Dan neemt alles een heerlijke keer: Jess wordt weer post koets-koetsier, hij krijgt het meisje van zijn dromen en zijn zilveren zweep terug. De film lijdt niet aan een overmaat van spanning, maar zij die van cowboy-verha len houden, behoeven zich niet te verve len

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7