„Strandfeest" bracht Eechtrop geducht in vastenavondstemming Totaal 200.000 dollars voor ex perimenten op staal-walsgebied „Een eigen huissleutel" als jubileumstuk St. Caecilia" concerteerde Noorse kerkzangers MAANDAG 21 FEBRUARI 1955 7 Gezamenlijk onderzoek in de zes „KSG'Manden Nationale damdag te Sneek Voorjaarsvvandeltochtcn van de N.W.B. Tanker „Kabylia" van stapel gelopen „Frans Eisen" bij VJC te gast Competitie-uitslagen UTLV Oude IJmuider trawler- schipper overleden D.O.S. zet beste beentje voor Veerdienst Enkhuizen- Staveren gestremd Militaire oefenterreinen op de Waddeneilanden? Brand in ruim van de „Grootekerk" Scheepvaart De Iloge Autoriteit van de Europese ko len- en staalgemeenschap heeft besloten 200.000 E.B.U.-eenheden (dollars) uit te trekken ter ondersteuning van proefnemin gen op het gebied van het walsen van staal. Deze proefnemingen, van belang voor de staalnijverheid, zullen de eerste zijn in het kader van het technische onderzoek, dat door de hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal kan wor den bevorderd. •Het artikel van het verdrag, dat op dit technische onderzoek betrekking heeft, is Het is kenmerkend voor het vroegere répertoire van wijlen Cor Ruys, dat men ve le van de door hem in ons land uit Enge land geïmporteerde blijspelen herhaaldelijk b\j het amateurtoneel terugziet Welk ver schijnsel als het certificaat kan worden be schouwd voor zijn juiste kijk op de smaak van het uitgaande pubiek. En ofschoon het bijspel „Een eigen huissleutel" door Arthur "Watkyn pas na zijn overlijden door „Het Vrije Toneel" werd opgevoerd, bewees deze "keuze dat men het genre heeft willen pro longeren. Want ook deze comedie is een van de vele vermakelijke niemendalletjes, waarbij eigenlijk van een intrige geen spra ke is, doch die alleen een aaneenschakeling van kluchtige situaties bieden. Van de drie bedrijven speelt het grootste gedeelte zich ai in een miniem flatje van de jonggehuw den Anne en Tony, die hier nauwelijks vol doende ruimte kunnen vinden om hun met zorg vergaarde meubilair een pasend plaatsje te verschaffen. En met dit simpele idee als uitgangspunt heeft de auteur een blijspel samengesteld, waarin parodie en nonsens elkaar afwisselen met amusante en dikwijls originele dialogen. Maar hier door wordt spelers en regisseur dan ook een plezierige gelegenheid geboden een bonte reeks amusante typeringen op de planken te brengen, waarin zij hun vrolijke fantasie geheel kunnen uitleven. Deze comedie was door de Toneelvereni ging „Tavido" uitverkoren als jubileumstuk bij haar vijfentwintigjarig bestaan, dat zij m*t drie opvoeringen van dit stuk heeft ge vierd: Donderdagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te IJmui- den-Oost, Vrijdag en Zaterdag in het Ken- nemer Theater te Beverwijk. En ieder de zer avonden betekende een groot lachsuc ces, dat voor deze uitstekend verzorgde op voeringen een volkomen verdiende tegen prestatie vormde. Want regisseur A. H. Holtslag had met zijn spelers een waarlijk voorbeeldig tempo bereikt, waardoor deze voorstellingen een luchtig-speelse trant verkregen, de enige stijl die de charme van een dergelijke comedie kan doen uitkomen. Tot dit vrolijke resultaat hebben zonder enige uitzondering alle spelers een niet ge ring aandeel bijgedragen, al naar gelang de omvang van de rol hun dit veroorloofde. Zo liet W. van Oyen een zonderling man netje van het afbetalingsmagazyn over het toneel dartelen, stelde G. Weyers zich borg voor een kostelijk-dove loodgieter en teken den Th. Holtslag en opnieuw G. Weyers (in een doublure) voor de twee dwaze verhui zers. Hierdoor konden wij ons weer eens overtuigen van de vele mogelijkheden, die dikwijls in schijnbaar onbelangrijke rollen verborgen kunnen zijn. Niet minder amu sant was mevrouw N. Velthuys in haar ver bluffende typering van de eeuwige werk ster. De vrolijkheid concentreerde zich ove rigens geheei op het levendig gespeelde jonge paar mejuffrouw T. Bruijns en R. Velthuys, die met aanstekelijk brio de jeug dige voortvarendheid in dit milieu voor hun rekening namen. Als geheel dus een voortreffelijke blij spelvertoning, waarmee „Tavido" het be wijs heeft geleverd gedurende de achter ons liggende vijfentwintig jaar niet voor niets haar routine te hebben opgedaan. JAN VAN DAM Op Zaterdag 26 Februari zal in Sneek een nationale damdag worden gehouden. De organisatie-commissie kon al 200 dam mers hiervoor inschrijven. In de eregroep spelen mee Wim Huisman, P. Bergsma, B. Dukel, Ph. Ham en de sterkste Friese en Groningse dammeesters. De N.W.B. (afdeling Noordholland) opent Zaterdag 5 en Zondag 6 Maart het wandelseizoen met vooriaarspropaganda- wandeltochten in verschillende plaatsen in de provincie, waaronder ook IJmuiden. Voor Beverwijk en IJmuiden is de start vastgesteld in hótel „Kennemerhof" te IJmuiden; de vertrekuren zijn Zaterdag 1415 uur en Zondag 1012.30 uur. artikel 55, waarin wordt gezegd, dat de hoge autoriteit „verplicht is het technische en economische onderzoek met betrekking tot de productie en de ontwikkeling van het verbruik van kolen en staal" aan te moedigen. De middelen van deze activi teit moeten uit de gelden, waarover de hoge autoriteit beschikt, worden verstrekt. Het programma voor deze proefnemingen, waarmee een begin van uitvoering kan worden gemaakt (na de raadpleging van het raadgevend comité en nadat een een stemmig advies van de raad van ministers zal zijn verkregen) heeft betrekking op twee staalfabrieken, twaalf walserijen, vijftien laboratoria en twee centra voor research, welke alle gelegen zijn in de zes landen van de gemeenschap. De resultaten van de proefnemingen zul len worden gepubliceerd, zodat alle walse rijen binnen de gemeenschap met de opge dane ondervindingen haar voordeel kun nen doen. Bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij N.V. te Rotterdam is het enkel- schroef stoomturbinetankschip „Kabylia", in aanbouw voor de Koninklijke-Shell- groep, gedoopt en te water gelaten. Van de 22 hier te lande voor de Konin- klijke-Shell bestelde tankschepen, waar van de R.D.M. er vier in opdracht kreeg, is de „Kabylia" het derde door haar te water gelaten schip. De laatste ven deze vier, de „Kara" wordt tegen het einde van dit jaar afgeleverd. Het tankschip heeft een lengte van 169.38 meter bij een breedte van 21.11 meter met een draagvermogen van 18.100 ton. De snelheid zal 14.5 Engelse zeemijl bedragen. De „Kabylia" krijgt 55 opva renden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Een zo langzamerhand traditie geworden feest i3 Zaterdagavond in hótel „Sonnevanck" gehouden dor de leden van de Bever- wijkse hockeyclub „Eech trop". Elk jaar tracht „Eechtrop" tijdens het len gen der dagen haar leden een of andere fuif aan te bieden, die de zomerse stemming er alvast ver vroegd in moet brengen. Zaterdagavond werd er een „strandfeest-binnens huis" gehouden, dat aan vankelijk een „zeemans- feest" had moeten worden, maar gezien de beperkte mogelijkheden voor de deel nemende dames (zoals een der bestuursleden opmerk te) zag men daar maar van af. Het strandfeest bleek be ter te kunnen en best te sla gen. Niet alleen „Hollandse badgasten" namen er aan deel, maar ook piraten wa ren aanwezig evenals de overige aanwezigen gemas kerd zodat hun gelaats trekken angstvallig verbor gen bleven. Matrozen, een badman, strandpolitie, meis je met echte zure bommen, enkele dagjes-mensen en enige geraffineerde „vamps" luisterden het geheel ge ducht op en deze hele bonte schare zong en danste om de babybox heen, die in het midden van de zaal wa3 neergezet en waarin ballei der Faroek, alias A. Brem- mers (volgens de aankon diging op deze omheining) was gevonden en gedepo neerd, zijnde een kind tus sen de één en tachtig jaar. Geestige kleding-vondsten werden aan het eind van de pret beloond met een klein prijsje, maar voor het zo per was en de kaarsen in de flessen waren vernieuwd, werden de strandgasten uit genodigd om een modeshow mee te maken. Alle tentoon gestelde costuums waren dames-kledingstukken en varieerden van badmantels via avondjurken tot aan het meest geraffineerde „Riviè- ra-badpak". Het kenmer kende verschil tussen een dergelijk badpak en eentje k la „mode Wijk aan Zee" was duidelijk waarneem baar. Helaas waren de man nequins echter allen manne tjes. Aan het eind van dit zot te feest werd een Can-Can- dans gegeven, geïnspireerd op de beroemde „Moulin Rouge", waarbjj het ensem ble „El Pilon" onder leiding van G. Bonekamp zijn zeer gewaardeerde medewerking verleende, hetgeen het trou wens de gehele avond had gedaan. 99 Voor de ditmaal gegeven uitvoering van de Rooms Katholieke Harmonievereniging „Sint Caecilia" die Zaterdagavond in „Concordia" door een flink aantal belang stellenden werd bijgewoond had direc teur Lou Tervoort een in populaire trant gehouden programma samengesteld. Num mers als „Perzische markt" van Ketelbey, de wals „Lotusbloemen", de ouverture „Schoppenvrouw" van Franz van Suppé en een tweetal bekende marsen lieten zich vlot blazen en prettig beluisteren. Meer inspanning en nauwlettendheid van de zij de der executanten vergden drie van de vier delen uit „Rosamunde" van Schubert, namelijk de balletmuziek en de tussenspe len, waarbij het in het bijzonder voor blaasinstrumenten er op aankwam de lichte toets, die deze bevallige muziek ken merkt te bewaren. „Sint Caecilia" is onder Tervoorts cor recte leiding wederom ter dege vooruit gegaan. Vooral het samenspel en het op volgen van de aanwijzingen van de diri gent zijn sterk verbeterd. Dit viel onmid dellijk op in de vertolking van Von Suppé's ouverture, die Tervoort van de juiste ac centen voorzag, welke alle tip-top verzorgd geblazen werden. Ook de diminuendi en de crescendi werden door de leden der kapel muzikaal en minutieus in acht geno men. Het fluitklarinet-duet mocht gehoord worden. In Schuberts muziek viel het spel van de solo-klarinettist te loven, alsmede dat van de basblazers, hoewel de koper instrumenten over het algemeen iets te „dik" klonken. Het subtiele evenwicht tus sen hout en koper in „Rosamunde" is even wel voor blaasorkesten steeds een probleem geweest. Tervoort komt lof toe voor de muzikale voordracht, die „Sint Caecilia" van deze muziek gaf, al bleven er nog wensen wat de stemming van het hoge koper en de techniek van de hoboïst in het solowerk betrof. „De Perzische markt" was een goede les in het lange noten blazen en het beoefenen van het staccatospel, dat de orkestleden dan ook naarstig bestudeerd bleken te heb ben. .Lotusbloemen" de bekende Duit se wals genoot eveneens een pakkende uitvoering in gezellig danstempo, waarbij het hoge en het lage koper een stevig maar welluidend woordje meespraken. De toneelgoep „Intima" uit Amsterdam, onder regie van P. Dam, heeft na de pauze een vlotte vertoning gegeven van „De Vluchtelinge", een spannend en navrant spel in drie bedrijven van C. van der Lin- gen. A. J. VAN DER WEIJDEN Hopeloos lege zaal bemoeilijkt voortbestaan De Februari-avond van de Velser Jazz So ciety van Vrijdag mag, althans wat de mu zikale prestaties betreft, alleszins geslaagd genoemd worden. Niet in de laatste plaats was dit te danken aan het quartet Frans Ei sen, dat zich spontaan bereid had verklaard het als gastorkest aangekondigde, doch op het laatste moment verhinderde Flimax Quartet te komen vervangen. Het eerste deel van de avond werd zoals gebruikelijk door het huisorkest „The Blue Star Jazzfnen" verzorgd. Er mankeerde nog wel eens iets aan de afwerking, maar daar zal het ontbreken van trompettist Koene en het nog niet ingespeeld zijn van de nieuwe trombonist Herwath wel enigszins debet aan zijn geweest. Hierna was het de beurt van het gast orkest. Het meest viel - naast de technische vaardigheid - de grote musiceervreugde van deze stuk voor stuk gerenommeerde musici op. Een Arie Merkt (drs., ex-Dutch Swing College) en een Rob Pauwels (gitaar, ex- Trio Pia Beek) gaan toch al heel wat jaren mee in de muziekwereld en het is ongeloof lijk, hoe zij voor „doodgespeelde" nummers als o.a. „Tea for Two" en „All the things you are" telkens weer nieuwe ideeën vin den. Toch moet ons van het hart, dat een tenor-saxofonist in een dergelijke kleine be zetting beter op zijn plaats lijkt als solis tisch medolie-instrument dan een guitaar. al wordt hij, zoals deze avond, dan op nog zo n muzikale en virtuoze wijze bespeeld. Het beste nummer van hun optreden was naar onze smaak „I remember April" met Hans van Rossum als guitarist. Dynamiek en me lodische accenten vulden elkaar in dit num mer zeer goed aan. Bassist Ruud Jacobs kon ons Borge Ring niet doen vergeten, maar maakte niettemin een uitstekende indruk. Voor de pauze viel verder nog een zeer goed swingende moderne Jam-Session te be luisteren met als uitblinkers drummer Merkt en de bekende Haarlemse tenor saxofonist Enno Spaanderman. Zij speelden o.a. „Pennies from Heaven" en „Blowing the Blues". De avond werd besloten met een optreden van „The Blue Star Jazzmen", die enige oude favorieten van stad hadden gehaald, van welke „When the Saints go marchin' in" natuurlijk het gewone succes behaalde. Tenslotte valt nog te vermelden, dat het aantal bezoekers van deze avond weer eens dermate beneden peil was, dat penning meester Schipper zelfs gedwongen was van het podium af met de in de gauwigheid uit gerekende forse verliescijfers in de hand de zoveelste opwekking tot de afwezige leden moest uitspreken om toch vooral te komen, daarbij de hulp van de wel aanwezigen in roepend. M. V. De bridgeclub UTD speelde in de onder linge competitie met het volgende resultaat: Groep A: 1. Klinkenberg—Groen 57.14 pet.; 2. Snel en echtg. 56.34 pet.; 3. Prins en echtg. 53.96 pet.; 4. Schoen—Koelemey 53.17 pet.; 5. Rob en echtg. 49.20 pet.; 6. Westerop— Berkhout 48.41 pet.; 7. Pieterse—Kuipers 46.82 pet.; 8. JansenKorver 34.92 pet. Groep B: 1. en 2. mevr. Muis—Van Burk en mevr. SlaatsBöhm 57.73 percent; 3. mevr. VerhorstGrentzius 53.17 pet.; 4. Mul ler—Van Olst 50 pet.; 5. Bakker en echtg. 48.11 pet.; 6. dames Schoen—Koelemey 47.61 pet.; 7. Warger en echtg. 44.44 pet.; 8. dames KorverKlinkenberg 38.88 pet. In de tweede helft van Februari is er een kleine groep Noren in Nederland om in verschillende kerken en zalen muziek- en zangavonden te houden. Deze groep be staat uit verschillende Sangbroderneaf komstig uit Lutherse staats- en andere Noorse kerken en verleent haar medewer king in deze kerken alsook in fabriekshal len en op evangelische congressen. Enkele jaren geleden zongen zij ook in ons land en maakten een tournée door Duitsland De tournée, die thans door Nederland wordt gemaakt, staat onder auspiciën van „Hel brandpunt" te Doorn in samenwerking met de „Jong Europa voor Christus"-Centrale. Woensdagavond aanstaande zullen de Noren in de Goede Herder Kerk een uit voering geven, waarop bekende interkerke lijke sprekers het woord zullen voeren, na melijk de heer J. Kist uit Doorn. ds. A. H. van Gent uit Wormerveer en de Canadese predikant rev. G. Brucks. De groep Noorse zangers staat onder lei ding van Enok Wangberg, een bekende in terkerkelijke evangelist, die in Lapland, waar hij woont, met zijn rendierslede de al- lernoordelijkste provincies bezoekt en daar een zeer geziene persoon is. Hij studeerde aan de Oslo-Universiteit en is ook een ver dienstelijk schilder, die vooral portretstu dies van Lappen maakte en als weinig an deren dit volk kent en lief heeft. Onder deze mensen brengt hij het Evangelie en gaat met bijbels en Christelijke lectuur van het ene Lappen-tentenkamp naar het an dere. De muzikale leider is Walfred Olsen, die enkele jaren geleden nog speelde in het or kest van de oceaanstomer „Stavanger- fjord", maar na ztfn bekering deze positie prijs gaf. Mils Hartford, die de accordeon bespeelt, is de vocale solist. De cellist is Einar Sjolie, die in verschillende Noorse orkesten speelde. De saxofonist is Werner Brosstad, terwijl Harry Wulff de guitaar bespeelt, voordien een bekend jazz-mede- werker. Onder voorzitter Arthur Harder Wanneer de „Neder- landsche Reedersver- eeniging", die deze maand haar gouden jubileum viert en waarbij alle vijftig Nederlandse scheep vaartmaatschappijen voor de grote vaart aangesloten zijn, vol trots beweert: „Wij zijn de vrachtvaar ders van de gehele wereld", dan is daar mee inderdaad niets teveel gezegd. In de jaren 1951, 1952 en 1953 liep respec tievelijk 21.558, 31.075 en 37.822 maal een Nederlands zeeschip een vreemde haven binnen. Bovenstaande, door Neptunus en Amphi- trite geflankeerde wereldkaart, wordt in de komende weken onder het motto Nederlandse scheep vaartlijnen omspan nen de wereld", door de jubilerende Ree- dersvereeniging ver spreid. - »-t - ressorteren nog Johannes Loken en Otto Darjes. Al deze mannen werken in het dagelijks leven in fabriek of op kantoor, maar beste den al hun vrije tijd aan muziek en zang in dienst van het Evangelie. Hun patroons geven voor deze tournee door Nederland extra verlof. In de nacht van Zaterdag op Zondag is in de Prins Hendrik Stichting op 75-jarige leeftijd overleden de oud-trawlerschipper Huig Plug. Ruim een halve eeuw heeft Plug op bom, snik, logger en trawler op zee doorge bracht. In de dertiger jaren was Plug schip per op de grootste V.E.M.-trawIers. Ih Noordwyk géboren, maakte hij rond de eeuwwisseling deel uit van dé Noord- wijkse roei-reddingboot. Een der moei lijkste tochten was die op 30 Januari van het jaar 1905 bij stranding van het s.s. „Alba". Deze ramp had tussen Noordwijk en Zandvoort plaats. Na de mislukte pogingen van de Zand- voortse reddingboot werd de hulp van de Noordwijkse roeireddingboot ingeroepen. Huig Plug maakte als matroos de tocht mee en slaagde er in 12 leden van de be manning behouden aan wal te brengen. De Nederlandse regering zowel als de Noord- en Zuidhollandse Reddingmaat schappij verleenden Plug en de overige roeiers een onderscheiding. Ook van de zijde van de Alba werden zij beloond. Naar wij vernemen wordt het stoffelijk overschot van Plug Donderdag in IJmui den ter aarde besteld. De Castricumse gymnastiekvereniging Door Oefening Sterk gaat haar naam in al le opzichten eer aandoen. Men wil althans proberen uit de leden een keurploeg samen te stellen en gezien het feit, dat het leden tal met reuzesprongen omhoog gaat in twee weken tijds kon de secretaris 20 nieu we leden inschrijven is het niet denkbeel dig dat de keurploeg er komt. Ook zal men trachten de rythmische afdeling te perfec tioneren door naast een gedegen oefenstof een uitgebreide selectie toe te passen. De voorwaarden hiertoe zijn eveneens aanwe zig; de dames maakten, toen zjj op de laat ste uitvoering debuteerden, immers al een uitstekende indruk. Wegens ijsgang zal van heden 12.45 uur af de veerdienst EnkhuizenStaveren op nieuw zijn gestremd. Er bestaan plannen op de waddeneilan den Vlieland, Terschelling en Ameland oefenterreinen in te richten ten behoeve van schietoefeningen voor tanks en vlieg tuigen. Mochten deze plannen doorgaan, dan zal een aantal tanks op de eilanden gestationneerd worden. Op deze wijze hoopt men althans gedeeltelijk te voorzien in het gebrek aan oefenterreinen voor het tank- en voor het luchtwapen. Het Nederlandse vrachtschip „Groote kerk," 7647 ton, heeft Zondag radiografisch gemeld dat brand was uitgebroken in iuim I. De „Grootekerk" bevond zich toen op ongeveer 150 kilometer ten Zuid-Westen van het eiland Porquerolles, op korte af stand van Toulon gelegen. Uit de berichten van boord viel op te maken dat men de situatie meester was en geen assistentie behoefde. Men acht het mogelijk dat de „Grootekerk" wegens d% brand Marseille zal binnenlopen, hoewel deze haven niet in de reisroute van de „Grootekerk" is opge nomen. Prins Carnaval heeft Zondag zijn intocht gedaan in zijn residentie Oeteldonk ('s-Hertogenbosch). Hij kwam na het middaguur, zodat de fanfares luide konden schallen. Men ziet hem hier op het bordes van het Bossche stadhuis in gezelschap van burgemeester mr. R. J. M. Loeff,-die hem de sleutels van de stad overhandigde. Op de voorgrond de narren „gezeten op paarden". Aalsum, 19 te Rotterdam. Alchiba, 16 v. San Lorenzo n. Villa Constitucio:) Alnati, 18 340 m. Z. St. Vincent. Altair, 18 v San Francisco do Sul n. Santos. Andijk, 19 te Vera Cruz verwacht. Averdijk, 19 te Antweroen. Aardijk, pass 18 Vlissingen n. New Orleans. Akkrumdijk, 19 voor de Hoek v. Holland verw. raar Rotterdam. Algenib, 18 v. Rio Grande n. Pto Alegro. Abbedijk, 19 v Boston n. Philadelphia. Abbekerk. 19 v. Hongkong n. Singapore. Adinda, 20 te Pladju. Agamemnon, 19 v Paramaribo n. Curagao. Akkrumdijk, 19 te Rotterdam. Alamak, nacht 19-20 te Vizagapatam. Albireo, pass. 19 Madeira n. Goynia. Alcyone. 20 te Rotterdam. Alderamin, 19 v. Rangoon n. Chalna. Alhena,, 20 220 m. Z. St. Vincent. Alloth, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati, pass. 19 Kp. Verd. eil n. Las Palmas. Alpherat, 19 v. Santos n. Buenos Aires. Amerskerk, 20 te Antwerpen. Amstelbrug, 20 v. Otaru n. Vancouver. Amstelland. 20 te Montevideo. Antonia. 20 v. Pladju n. TJilatJap. Appingedijk, 19 v. Montevideo n. Santos. Arendskeric, 21 v. Shanghai te Yokohama. Armilla. 21 te Saigon. Amedijk, 21 Mobile verwacht. - - Artemis, 20 te Cristobal. Banka, 19 te Vizagapatam Bintang, pass. 19 Guardaful n. Suez. Bali. 23 Rjibouti verwacht. Ba we an, 20 te Singapore. Bloemfontein, pass. 19 Dakar n. Kaapstad. Blommersdijk, 20 te Genua RjifiV.r>rijiV| 22 Philadelphia verw B op a ire, 13 noo m ZW Fayal. Borneo, paSs. 19 Aden n. Damman. Boschföntëïrt. 20 *00 m'. Z. ten W. Kp. Guardaful Boskoop, 19 450 m. W.ZW. Lands End. Britsum, nacht 20-21 te La Guaira verw. Caltex Nederland. 18 te Rotterdam. Coryda, pass. 18 Martinique n. Rotterdam. Caltex Pernis. 20 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 20 «5 m. NO. Ouessant. Charta, 20 150 m. NW. Wellington. Demand, pass. 19 Ouessant n. Las Palmas. Delft. 20 v, Cristobal n. Curagao. Drente, 20 v Tj. Priok n Singapore. Dordrecht, 18 v. Rotterdam n. Port Arthur. Dalerdijk, 17 te Los Angeles. Elizabeth b, 19 v. Antw. n. Corpus Christi. Eos. 20 v. Istanboel n. Constanza. Farmsurn, 18 Azoren gepass. n. Golf van Mexico Friesland (KRL), 20 te Colombo. Groote Kerk. pass. 19 Gibraltar n. Genua. Gouwe. 19 v. Dakar. Graveland, 20 te Recife. Guineekust. 20 v. Hamburg n. Amsterdam. Helder, 19 te Antwerpen. Hydra. 18 v. San Felix n. Trinidad. Heelsum, pass. 19 Vlissingen n. Hamilton. Hathor, 21 te Saloniki. Helder, 20 te Port qf Spain. Hermes, 21 te Punta Arenas. Hoogkerk. 20 te Koapstad Hydra, 19 te Port of Spain. Jagersfontein. 20 te East London. Joh. v. Oldenbarnevelt. pass. 20 Kp. de Gata n. Amsterdam. Jupiter, 20 te Rotterdam. Karimata, 19 v. Belawan n. Colombo. Kertosono, 19 v.Port of Spain n. Kaapstad. Kota Baroe. 21 te Soerabaja. Laurenskerk, 19 teBombay. Laagkerk. 20 te Karachi, l^ertes. 20 v. Makassar n. Rejang. Langkoeas. 21 v. Charleston te Newport News. Lawak. 20 te Lorenzo Marquez. I<eersum, 19 v. Mobile n. Fernandina. I.eto, 20 te Huil. Leuvekerk, 20 v. Colombo n. Madras. Lindekerk, 20 te Ummsaid. Loenerkerk, 20 te Port Said. Lombok. 21 te Baltimore. l.oppersum. 20 v. Dagenham n. Melilla. Maasdam 18 v. Kingston n. New York. Maasland, 19 te Santos verwacht. Manoeran, 17 .v. Por Swettenham n. Soerabaja. Marken. 19 Finisterre n. Newcastle on Tyne. Muiderkerk, 19 te Rotterdam. Maashaven. 19 v. Santos n. Montevideo. Madoera, 20 te Basrah. Maureen. 19 v. Genua n. Bombay. Mentor, 20 te Georgetown. Molenkerk. pass 20 Vlissingen n. Antwerpen. Myonia, 20 v. Balikpapan n. Fremantle. Nestor, 19 Oranjestad verw. Nieuw Amsterdam, 20 te Havana. Noordam. pass. 20 Startpoint n. New York. Ondina, 19 te Fao. Orion, 18 v. Izmir n. Ceuta. Oberon, 19 te Port of Spain. Overijsel, 19 v Genua n. Port Said. Ondina, 20 v. Fao n. Pladju. Oostkerk. 20 te Djibouti. Oranjestad, 19 v. La Guaira n. Trinidad. Pema, 18 te Trinidad. Pieter S, 20 te Rotterdam verwacht. Phrontis, 20 v. Port Said n. Amsterdam. Pieter S, 19 te Rotterdam. Plagiola, 19 te Punta Cardon. Poseidon, 20 te Aruba. Prins Alexander. 20 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, pass. 20 Kp. St. Vincent. Prins Fred. Willem, 20 te Rotterdam. Prins Joh. W Friso. 20 v. Hamburg n. R'dam. Prins Philips Willem. 19 te Dakar. Radja. 20 te Napels. Rempar.g. 20 v. TJ. Priok n. Semarang. Ridderkerk, 20 te Dar es Salaam. Rita. 21 te Port Swettenham. Rijndam, 19 v. Halifax n. New York. Rijnkerk. 18 te Hamburg. Samarinda. 16 te Portland Oreg. Sawega. 15 te Priok. Sirrah, 19 te Durban. Straat Makassar 16 v. Fort Aleza n. Kaapstad Sarpedon, 19 te Hamburg. Sibaiak, 19 670 m. W.t.N. Cocos eil. Sarangan. 20 te Djibouti. Saroena, 20 v. Bangkok n. Pladju Sc*ien>endrecht. 21 te R'o de Janeiro. Schouten, 19 v. Singapore n. Seychellen. Sheratan. 21 te Port Said. Sibaiak, 20 420 m. W.ZW. Cocos eil. Singkep. pass. 20 Gibraltar n. Le Havre. Stad Alkmaar 20 270 m. Z.ZW. Las Palmas- Stad Arnhem 10 90 m. W. Fernando. Stad Breda. pass. 20 G'braltar n. Marseille. Stad Leiden. 19 v. Dakar n. Amsterdam. Stad Maassluis. 20 te Narvik. stad Maastricht. 1" v- G*nus n. Bona. Stad Rotterdam. 20 te Monrovia. Straat Banka. 21 te Brisbane Straat Mnzambiaue. 20 te Osaka. Straat Soenda, 18 v. Mauritius n. Belawan. Sunetta, 22 Mena el Ahmadi verw. Tiba, pass. 18 Fern. Noronha n. Antw. W. Alton Jones, pass. 20 Gibraltarn. Philadelphia Van Waerwijck. 21 te Singapore. Waal, 20 te Rotterdam. Waterland, pass. 20 Ouessant n. St. Vincent. Waterman, pass. 20 Northwest Cape n. Soerabaja Westerdam. 19 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys. 20 1 20 m. W. Sabang." Willemstad, 19 60 m. Ouessant. IJsel, 18 te Alexandrië. Zorxiewijk, 19 te Palermo. Zeeland (SSM), 20 op de Tyne. Zuiderkruis, pass. 19 Kp. Bianco n. Las Palmas. Zijpenberg, 19 v. Ceuta n. Palermo. Schepen met passagiers, repatriërende!! en emlgrerenden Aldabi, verm 21 v. Buenos Aires n. Rotterdam Alhena, 28 Rio de Janeiro verwacht. Alnati, 25 Antw., 28 Rotterdam verw. Bloemfontein, 2 Maart Kaapstad verw. Bonaire, 1 Maart Plymouth verw. Boschfontein, 17 v. Mombasa n. Aden. Cottica. 27 Barbados verwacht. Groote Beer, verm. 25 v. Rotterdam n. Hallfax Indrapoera, verm. 26 v. Rotterdam n. TJ. Priok. Jagersfontein, verni. 20 v Durban n. Amstredam Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 v. Priok te Amsterdam verwacht. Maasdam, cruise 22 New York verwacht. Nieuw Amsterdam, cruise 20 Havana, 23 N»w York verwacht. Noordam. 19 v. Rotterdam o. New York. Oranje, 23 Southampton. 24 A'dam verw. Oranjefontein, verm. 10 Maart v. Amsterdam n. Durban. Oranjestad. 21 Trinidad, 22 Barbados verw. Rijndam, 19 Halifax, 21 New York verw. Sibajak, 24 Fremantle. 2 Maart Melbourne veiw. Waterman, 23 v. Fremantle te Soerabaja verw. Westerdam, 19 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys. 21 Belawan 22 Singapore, 24 TJ. Priok verwacht. Willemstad; 3 Maart Trinidad verw. Zuiderkruis, 20- Las Palmas, 24 Southampton, 25 Amsterdam verwacht,. KLEINE VAART Arcturus, 3 Maart Las Palmas verw. Alcetas, 19 v. Aarhus n. Odense. Atlas. 18 v. Rotterdam n. Gibraltar. All S, pass 19 Vlissingen n. Antwerpen. Advent, pass. 19 Brunsbtittel n. Goole. Appingedam, 18 v. Lissabon n. Antwerpen. Ary Scheffer, 19 v. Maassluis n. Portsmouth. Att S, verm. 19 v. Newross n. Swansea. Auriga, 21 e Dublin .verw. Beekbergen, 20 v. Goole te Santander verw. Böreas, 18 v. Triëest n. Venetië. Birmingham, 19 v. Rotterdam n. Kingslynn. Brem. 19 v. Antwerpen n. Lissabon. Continental, verm. 19 v. Huil n. Goole. Cool singel, verm. 19 v. Marans n. Hamburg. Ca san apas. 19 Vlissingen n. Kopenhagen. Claes Compaen. 19 v. Vlaardingen n. Esbjerg. Deni, 20 Brussel verwacht. Daje Bohmer. verm. 19 v. Valencia n. Lor.en. Driebergen. 19 v. Antwerpen te Avonmouth. Draco. 18 v. Bordeaux n. La Pallice. Daviena Goekoop. pass. 19 Vlissingen n. South ampton. Delfborg, pass. 19 Vlissingen n. Zweden. Depa. 19 v. Mlstlev te Harwich verw. Dulveland. 19 v. Harlingen n. Leith. Eljo, 18 te Newport Mon. Eibergen. 19-20 Gijon verw. Fiat, verm. 19 v. Rotterdam n. Londen. Gaasterlar.d. 19 v. Grangemouth n. Rotterdam. Harold. 19 Frederlkstad verwacht. Haskerland, 19 v. Harlingen n. Goole. Hoe Vinces, verm. 19 v Grimsby n. Rotterdam. Hoogez.and. pass 19 Vlissingen n. Antwerpen. Hast IV, 21 v. Blyth te Gweek verw. Ida Pieter. 19 v. Milfordhaven te Rotterdam. Ibis, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 18 v. Aberdeen n. Haugesund. Jura 19 v. Oostende te Rotterdam. Kemphaan, 20 v. Preston te Algiers verw. Koningshaven, verm. 19 v. Rouaan n. Casablanca Leendert b, 19 v. Rotterdam te Stanlow verw. Lyclia, verm. 19 v. Liverpool n. Glasgow. Limfjord, verm. 19 v. Kopenhagen n. R'dam. Markelo, 19 v Axel te Rotterdam. Markab N. 19 te Nantes. May Mere, 19 v. Londen te Antwerpen. Meres N, verm. 19 v. Rotterdam n. Lissabon. Mtdsland. 19 v. Rotterdam n. Grangemouth. Muphrid N, 21 v. Gdynia te Quimper verw. Mypuck, verm. 19 v. Parijs n. Rouaan. Maicella. 19 v. Londen te Vlaardingen. Matthew, 22 v. Oxelosund te Rotterdam verw. Midas, 18 v. Algiers n. Tel Tviv. Madzy. 19 v. Anwterpen te Vlissingen. Nassauhaven. 19 v. Faikenberg te Gothenburg. Nero, 18 te Lissabon n. Amsterdam. Nieuwehaven. 19 v. Hogenas te Aarhus. Nyenburgh, 19 v. Rotterdam n. Bordeaux. Niobe. 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Noorderlicht, 19 v. Amsterdam n. Cork. Nottingham. 19 v. Amsterdam n. Harlingen. Oranjepolder, 19 v. Dublin te Londonderry. Olivier v. Noort, 19 v Antwerpen n. Lissabon Pascholl, 19 v Hamburg te Liverpool verw. Perregaux, 19 v. Nantes te Bordeaux. Poortvliet. 19 v. Genua n. Bastla. Phidias, 18 v. Badiz n. Faro. Plato, 19 te Le Havre n. Hamburg. Ponza, 17 te Bordeaux. Regeja, 19 schuilen Moville n. Par. Rian. pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Spaarnestroom. 19 v. Duinkerken te Amsterdam Stella Maris, veim. 19 v. Rotterdam n. Tyne. Strijpe verm. 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Tilly, 18 v. Goole n. Bilbao. Taurus, verm. 19 v. Londen n. Middlesbro. Tagri, verm. 19 v. Rotterdam n. Liverpool. Ton S. 21 te Rotterdam verw. Tagri, 19 v. Brugge te Rotterdam. Tyro, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Timo, verm. 19 v. Londen, n. Rotterdam. Turgail, verm. 19 v. Middelharnis n. Londen. Teun. pass. 19 Vlissingen n. Cork. Venus. 19 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Veenenburgh. 19 v Middlesbro te Rotterdam Vivo, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Vlieland. 19 v Rouaan te Rotterdam. Vrouwepolder, verm. 19 v. Les Sables d'Olonne n. Bayonne. Wickenburgh. pass. 19 Oporto n. Duinkerken. Willy N. 19-20 Rott°rd=m verw. Wa'enburvh !9 v. Rotterdam n. Stockholm. Wiokenbursh. pass. 19 Finisterre n. Du'nkerken. Wlebold Bohmer, 19 v. Li Ciotat t« Valencia. SLEEPVAAKT Loire. 18 40 m. Z. Las Palmas met m.s. Noordzee. 19 te Schiedam met zuiger en ba». Oceaan, 18 v. Cuxhaven te Basrah met kraan. Oostzee, 19 v. Maassluis n. Swansea. Poolzee, 18 v. Maassluis n. Swansea. Rodezee, 18 te Priok. Tyne. 18 v. Belem n. Rotterdam met bagger molen en bak. Witte Zee, 18 40 m. Daedalus n. Chittagang m. sleep.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3