Maarse overwon zijn concurrenten in Heerenveen op alle afstanden 1 IJL. s- F Mary Kok zwom in IJmuiden naar nieuw Europees record ENTOSORBINE 25 Februari t/m 6 Maart motorrijwielen, scooters, bromfietsen, rijwielen, enz. De nationale lange baan kampioenschappen Lissenaar Van 't Oever op de tweede plaats Rusland en Canada leiden na drie ronden Bakker uit Zaandam snel op 160 meter Sunderland versloeg Newcastle met 2-1 HPC verbeterde Nederlands record 4 x 100 meter vrije slag met 0.4 sec. 3 Om de ijshockey-titel Nederland versloeg België Schaatsen in Spaarndam Om de damtitel van Nederland Nederlandse tafeltennis ploeg geformeerd De Engelse league Bij de opening van het Velserbad Tine de Vries nationaal kampioen korte baan Vriendschappelijke voetbalwedstrijden MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 RAI ADVERTENTIE Open: 10-17 u. en 19-22 u. Lootste dog: sluiting 18 u. Entree f. 2.- (incl. bel.) AMSTERDAM 35* TENTOONSTELLING „Ik heb mij er op ingesteld de titel te behalen door een overwinning op drie afstanden", vertelde Gerard Maarse Zaterdagavond reeds, nadat hij de tijd van Broekman en die van Jeen van den Berg op de 5.000 meter na een uit puttende race had verbeterd. Dat de nieuwe kampioen van Nederland win naar zou worden op de 500 en 1500 meter kon worden verwacht, gezien de sprintcapaciteiten, waarover hij beschikt en het goede Scandinavisch- Rus sische seizoen, dat hij achter de rug heeft, maar dat deze 25-jarige inwoner van Aalsmeer ook de 5.000 meter en 10.000 meter won, kon men gevoeglijk dé verrassing van het nationale kampioenschap in Heerenveen noemen. Volkomen leeg gereden' was hij op de 5000 meter over de finish gegaan. Maar hij kon met voldoening terugzien op een rit, waarvoor hij een tijd van 9 min. 6.3 sec. had laten noteren, een halve seconde sneller dan Broekman en 0.3 sec. beter dan de Elfsteaenwinnaar Jeen van den Berg. Tot officiële recordverbeteringen is Maarse niet gekomen. Of het zou het re cord van Hooftman op de 500 meter moe ten zijn van 46.6 sec. in 1933 gemaakt. Maar Maarse reed het vorig seizoen in Kralingen deze afstand reeds in 45.9 sec., een tijd, die nog steeds niet door de KNSB als record is erkend, zodat zijn 46.1, nu in Heerenveen gemaakt, wellicht in de toe komst toch nog als een nieuw Nederlands record zal worden geboekstaafd. Datzelfde gold voor de 1500 meter op Zondag, waar bij hij 2 min. 28.4 sec. liet afdrukken en daarmede ruim beneden het officiële re cord van Jan Langendijk (2 min. 31 sec. Rotterdam 1947) bleef, maar boven het officieuse record van Van der Voort met 2 min. 24.7 sec. De 500 meter Reeds in de vierde rit was de 500 meter beslist. Maarse reed tegen de Heeren- vener Dijkstra. Met een tijd van 46.1 sec. ging hij het eerst over de streep na een rit, waarin hij waarschijnlijk zijn beste prestatie op een Nederlandse baan van 45.9 verbeterd zou hebben, indien hij niet de laatste buitenbocht zou hebben geloot. Juist daar waar de wind zo fel tegen was. Geen van de andere rijders kon hem ernstig bedreigen. Zelfs Van der Voort niet, die door de starter te vroeg was weg geschoten, en die nog altijd 0.7 sec. boven de tijd van Maarse bleef. Broekman, sterk favoriet voor de titel, bewees weer, dat de korte afstand voor hem alleen een schade post in seconden betekent, die hij op de overige afstanden teniet zou moeten doen. Met 49.4 sec. liep hij een achterstand van ruim 3 punten op Maarse op, terwijl in de rangschikking na de 500 meter zeven rijders onder wie titelverdediger Van 't Oever en verder De Graaff en Pa ping voor hem stonden. De 5000 meter In de eerste serie op de 5.000 meter startten Huiskes en Charisius. Huiskes kwam rond in 9 min. 25 sec., een tijd waarop de andere rijders wel konden steunen. Broekman kwam in de baan met Bak ker. Na een goede start gleed Broekman in een gelijkmatig tempo over de baan. Over de 3.000 meter noteerde hij 5 min. 26 sec., waarmede hij al tien sec. beneden de tijd van Huiskes was gekomen. In de totaaltijd van 9 min. 6.8 sec. gleed hij door de finish. Met ruim 18 sec. was hij binnen de tijd van Huiskes gebleven. Toch gaf zijn rit geen voldoening. Hij hield zich aan zijn schema zonder zich moeite te geven daar beneden te komen. Hij reed vrijwel zonder animo en dat, ter wijl hU toch een flinke puntenachterstand in het klassement had in te halen. Van den Berg was de eerste, die de aan val inzette. Hij reed tegen Van der Voort. Na 3.000 meter lag hij nog maar 1 sec. achter op de overeenkomstige tijd van Broekman en in de volgende ronden had hij de achterstand in een voorsprong om gezet. Met een korte slag werkte hij zich vooruit. Technisch verre de mindere van Broekman, maar zo effectief, dat hij steeds meer seconden won. Toen hij over de eindstreep ging stroom de het publiek op hem af. Men begreep dat zijn tijd snel moest zijn en toen deze bekend werd gemaakt, 9 min. 6.6 sec., kende de geestdrift van de Friezen geen grenzen meer. Zijn supporters tilden hem op de schouders. Zij zagen hem reeds als winnaar van de 5.000 meter, maar ver gaten daarbij dat de beste Nederlandse sprinter nog aan de beurt was en deze ook met de gedachte rondliep om Broek man aan te vallen. Met ronden van 43 sec. reed Maarse de 3.000 meter in 5 min. 22 sec., vier sec. binnen de tijd#van Broekman. Toen kwam echter de reactie. Zijn tijd over de voor laatste ronde steeg en toen de bel geluid werd voor de laatste 400 meter en hij nog 3.1 sec. voorsprong had op de overeen komstige tijd van Van den Berg, had hij zich reeds zo leeg gereden, dat hij uit geput over de baan kroop. Zo verloor hij van de veilig gewaande voorsprong in de laatste 400 meter 2.8 sec. Maar met een restant winst van 0.3 sec. ging hij over, de eindstreep: 9 min. 6.3 sec. Met de derde plaats achter Maarse en Van den Berg op de 5.000 meter moest Broekman zich tevreden stellen. Dit drietal bleef beneden de 9 min. 7 sec., een ruim verschil met de overige deelnemers, van wie Van 't Oever nog de beste was met 9 min. 12.5 sec. In het klassement na de eerste dag stond Maarse aan de kop met 100.730 punten, gevolgd door Van 't Oever, die bijna twee punten achter lag, Paping en De Graaff. Broekman stond met 104.080 punten op de vijfde plaats, met een achterstand dus van 3.35 punten or Maarse. Maarse kampioen De weersomstandigheden waren op de tweede dag nog gunstiger dan Zaterdag. Uit de aard der zaak ging alle belangstel ling uit naar de serie tussen Maarse en Van der Voort op de 1500 meter. Maar vóór dit tweetal had De Graaff in een uitstekende rit reeds een tijd genoteerd van 2 min. 30.8 sec., waarmede hij 0.2 sec. beneden het officiële Nederlandse record van Jan Langendijk bleef. Maarse en Van der Voort hadden veel houvast aan deze prestatie van De Graaff. De Westlander kwam aan de start met de bedoeling zijn huid zo duur mogelijk te verkopen. Maar Maarse, fel gebeten op de derde zege, die hem definitief het kam pioenschap zou brengen, nam onmiddellijk het initiatief, liet 30.6 sec. voor de eerste 300 meter noteren, 38.4 voor de daarop volgende ronde en 38.9 voor de voorlaatste 400 meter. In deze ronde moest Van der Voort hem laten gaan. Met een goede eindspurt en een tijd van 40.5 over de laatste ronde (Van der Voort 42.6) kwam Maarse met 2 min. 28.4 door de finish. Een tijd, die alleen nog door Broekman zou kunnen worden verbeterd. Maar Boekman had Zaterdagavond 38.3 koorts en de lichte griep was de volgende dag nog geenszins gezakt. Met 2 min. 34.4 sec. bleef hij ver boven de tijd van Maarse. De zevende plaats op deze afstand was zijn deel. Broekman viel uit De toestand van Broekman was zodanig, dat Schenk de hulp van een arts inriep, die zou kunnen beoordelen of hij zou mo gen starten voor de 10.000 meter. De arts constateerde een temperatuur van 39 gra den, verbood Broekman verder deel te nemen en gaf hem het advies om de eerst volgende dagen in bed te blijven. Daarmede stegen de kansen van Maarse om ook de laatste afstand, de 10.000 meter, te winnen, hetgeen hij overigens helemaal niet behoefde te doen, want zijn titel was zeker. Mits hij, volgens de reglementen, de 10.000 meter maar uitreed. De tijd kwam er in dit geval minder op aan. Vah der Voort startte evenmin en als zwaarste concurrenten voor dit nummer bleven over Van 't Oever en Van den Berg. De Graaf was in de eerste serie begonnen met een tijd van 18 min. 55 sec., maar Van 't Oever haalde in de derde serie bij na 20 seconden daarvan af, na een fel ge- Maarse in zijn duel met Van den Berg op de 10.000 meter. De snelste lange baanrijders in Nederland op het erepodium. vecht tegen Hopman. Iedereen verwachtte dat Van den Berg in zijn strijd met Maarse wel beneden de tijd van Van 't Oever zou blijven. Maarse was, zoals hij ons later vertelde, aan de start verschenen met de bedoeling Van den Berg te blijven volgen. Maar de grotere glijtechniek'van Maarse won het van de kortere slag van de Fries en toen Maarse tevergeefs had gewacht op de aan val van zijn tegenstander en via de luid spreker vernam dat hij één tot twee se conden binnen de tijd van Van 't Oever lag, greep hij zijn kans om de zege op de laatste afstand te grijpen. Na een spannend duel tussen Maarse en het horloge slaagde de nieuwe Nederlandse kampioen erin 1.3 sec. te blijven beneden de tijd van Van 't Oever. Voor hem werd 18 min. 34 sec. afgedrukt, voor Van den Berg 18 min. 40 sec. Opmerkelijk waren de prestaties van Huiskes en Charisius, de enigen, die in het eindklassement voorkomen, maar niet aan de ijstraining en aan' de wedstrijden in het buitenland hebben deelgenomen. De veteranen op de titehvedstrijden wa ren goed vertegenwoordigd, want De Ja ger jr. die 45 jaar oud is en de Jager sr. die bijna 50 jaar is, deden een poging om zich tussen de jongeren te handhaven. Evenals Buyen die 15 jaar geleden reeds de nationale titel had veroverd. Het eindklassement luidde: 1. Maarse 205.897 punten; 2. Van 't Oever 209.082 punten; 3. De Graaff 210.697 punten; 4. Paping 211.167 punten; 5. Van den Berg 211.760 punten; 6. .Charisius 216.333 punten. Toen Zondagavond drie ronden in de wereldkampioenschappen ijshockey ge speeld waren, stonden de favorieten Cana da en Rusland zonder puntenverlies aan de kop. Canada rekende Zondagavond met Polen af. maar de titelhouders, de Russen, bleven bij door de Tsjechen te verslaan. De grote ontmoeting CanadaRusland wordt pas in de laatste ronde, Zondag 6 Maart, gespeeld. De Canadezen behoefden zich niet erg in te spannen om Polen de baas te blijven. Evenals de vorige wedstrijden van de Ca nadezen, was de ontmoeting met Polen nogal ru-w. Tijdens deze wedstrijd ontstond er een vechtpartij, waarbij de Canadees Conway een van zijn tegenstanders te lijf ging. Con way werd voor zeven minuten naar het strafbankje gezonden. Canada won ten slotte toch nog vrij gemakkelijk met achi- nul. De overwinning van Rusland op Tsjecho- slowakije (4-0) kwam tot stand door het betere combinatiespel en de grote snelheid. Nederland is er in geslaagd om in de eerste wedstrijd van het B-tournooi België met zes-drie te verslaan. Aanvankelijk speelden beide ploegen in een hoog tempo. De wedstrijd was nog geen twee minuten oud of Lock passeerde de Belgische doel man Heirmann en bezorgde Nederland de leiding. Pas in de twintigste minuut zag de Belg De Delarge zijn kans schoon. Van der Molen, de Nederlandse doelman, werd kansloos verslagen (één-één). De tweede periode verschilde niet van de voorafgaan de. Ook nu nam Loek het eerste doelpunt voor zijn rekening. Van der Molen, die niet vrij was van zenuwen, reageerde verkeerd op een hard en ver schot van Noterman (twee-twee). België nam in de laatste speeltijd door Briels een drie-twee voorsprong. Niet ont moedigd vochten de Nederlanders echter Begunstigd door een feestelijke zon heb ben gistermiddag op het terrein van de jubilerende ijsclub „Nova Zembla" in Spaarndam 28 Noordhollandse schaatsen rijders zich met elkaar gemeten op de korte baan. Van half twee tot zes uur duurde de wedstrijd, die van de zijde van het publiek grote belangstelling genoot. Rinus Bakker uit Zaandam veroverde de eerste prijs met een gemiddelde van 15.8 sec. over de 160 meter. J. Trompetter uit Wieringen werd tweede. De derde beloning ging naar Th. Janmaat uit Nederhorst-Den Berg met 16.3. G. J. Mol uit Wormer sloot de rü met 16.10. Na afloop reikte voorzitter G. Polder man in café Van der Putten aan de West- kolk de prijzen uit. De winnaars ontvingen respectievelijk 100, 60, 40 en 15; de K.N.S.B. schonk elk van hen een médaille. Alles in Spaarndam was zoals het hoort op een Hollands ijsfeest.Er stond een koek- en-zopie, waar men van alles kon krijgen. Ook de schaatsensüjperij ontbrak niet. Die huisde in een keet aan de ingang van het terrein, waar Jan van Geem Sr. in de loop van de dag heel wat schaatsen onder han den heeft gehad, die bot waren of waar van het bandje was geknapt. om de gelijkmaker en het gelukte Feenstra om de stand op drie-drie te brengen. Onze landgenoten kwamen nu pas op dreef. Schwencke ondernam een solorush en deze werd met een doelpunt bekroond. Buis wilde zich ook niet onbetuigd laten. Hij kreeg de zwarte schijf te pakken en tussen vele benen door werkte hij de puck achter Heirmann. Even voor het einde maakte Schwencke het halve dozijn vol (zes-drie). De overige uitslagen luiden: A-tournooi: CanadaTsjechoslowakije 5-3, RuslandZweden 2-1, PolenDuits land 5-4, AmerikaFinland 8-1, Amerika Duitsland 6-3. B-tournooi: OostenrijkJoegoslavië 3-2. De Jong nog steeds op de eerste plaats De uitslagen van dit weekeinde in de 7e en 8e ronde gespeelde partijen van het tour- nooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland luiden: 7e ronde: Noorman—De Jong 0—2; Keiler —Van Dijk 1—1; AnsemsLaros 0—2; Bom De Graag 1—1; Beeke—Haasdonk 1—1; KinnegenVerhoeven 11. 8e ronde: HaasdonkKinnegen 02; De Graag—Beeke 11: LarosBom 11; De Jong—Keller 11; BergsmaNoorman 11; Van DijkAnsems 11 (Vrijdag gespeeld). De stand luidt thans: 1. De Jong 12 pnt.; 2. Keiler 10 pnt.; 3. Laros 9 pnt.; 4. 5. 6. en 7. Van Dijk Kinnegen. Beeke. Ansems. allen 8 pnt.; 8, 9. 10. 11. en 12. Verhoeven. Bergs ma. Bom de Graag. Haasdonk, allen 6 pnt.; 13. Noorman 3 pnt. De keuze-commissie van de Nederlandse Tafeltennisbond heeft de ploeg samen gesteld, die zal uitkomen in de wedstrijden om de wereldkampioenschappen van 15 tot 25 April in Utrecht. Voor het dameslanden team zijn Noortje van Megen. Coby van Megen. Beb Oosterwijk en Nel Groot geko zen. Bij de heren zal het landenteam be staan uit Du Buy, Pelser, Onnes, Van Zoelen en Scheffer. In het dames enkelspel zal. behalve de speelsters, die in het landenteam zijn op gesteld. Miep Garritsen uitkomen, terwijl bij de heren voorts Coumans. Grijzenhout. Hogendoorn. Stoop en Weel aan de indivi duele wedstrijden zullen deelnemen. De paren Nora van MegenDu Buy, Coby van MegenPelser, Nel GrootOnnes, Miep GarritsenScheffer en Beb OosterwijkVan Zoelen zijn voor het gemengd dubbelspel aangewezen, terwijl voor het heren dubbel spel de combinaties De Buy—Pelser. Stoop —Onnes. Coumans—Scheffer. Hoogendoorn— Van Zoelen en Weel—Grijzenhout zijn ge formeerd en voor het damesdubbelspel de paren Coby en Noortje van Megen. Beb OosterwijkNel Groot en Miep Garritsen Tine de Zeeuw. ADVERTENTIE de enige èehte Amerikaanse sigaretlrntabak Sneeuw en vorst waren er Zaterdag oor zaak van dat in Engeland twintig wedstrij den werden afgelast en in Schotland zes. Ook aan de overzijde van het Kanaal kan het dus laat worden met de voetbalcompe titie. Meer dan zestigduizend toeschouwers trotseerden de koude om het duel in de eerste divisie tussen Newcastle United en Sunderland bij te wonen. De ontmoeting viel tegen. De beslissende goal voor Sun derland scoorde wederom Charlie Fleming. Ditmaal enkele seconden voor het einde. Sunderland staat nog maar één punt ach ter op de kampioen, Wolverhampton Wan derers. dat ook thans de leiding heeft, maar dat zelf niet speelde aangezien de uitwed strijd tegen Manchester City niet door kon gaan. Charlton, dat een wedstrijd minder ge speeld heeft dan de Wolves en Sunderland, verspeelde een mooie kanes om de achter stand in te lopen. Het verloor met drie nul van Burnley. De Londense ploegen Arsenal en Chelsea wonnen. Arsenal met drietwee van Sheffield Wednesday en Chelsea met viereen van Huddersfield. Door dit resultaat klom Chelsea naar de derde plaats boven Charlton. De uitslagen De uitslagen luidden: Eerste Divisie: Ar senalSheffield Wednesday 32, Burnley Charlton Athletic 30; Cardiff City Manchester United 30, ChelseaHud dersfield Town 41, Newcastle United Sunderland 12, Preston North End Blackpool 31. Tweede divisie: BuryDoncaster Rovers 14, Hull CityBlackburn Rovers 11, Leeds UnitedDerby County 10, MiddlesbroughSwansea Town 42. Honderden belangstellenden moesten Zondagmiddag teleurgesteld worden bij de eerste nationale zwemwedstrijden, die in de Zaterdag heropende zweminrichting „Het Velserbad" in IJmuiden-Oost door de Velser Zwemvereniging gehouden werden. In het bad zelf waren de tribunes volgepropt met toeschouwers, onder wie mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, en enkele wethouders. Zij allen waren er getuige van hoe het jeugdige Robbenzwemstertje Mary Kok zonder al te veel moeite op de 100 meter vlinderslag dames in 1 minuut en 15 seconden naar een nieuw Nederlands en Europees record zwom. Het oude record stond sinds 26 Januari van dit jaar met 1 min. 15.2 eveneens op haar naam. Overigens werd wel bewezen, dat Velsen thans over een uitermate snelle baan beschikt, want even tevoren was de ploeg van HPC uit Heemstede er in geslaagd om het Nederlands record op de 4 x 100 meter vrije slag estafette heren, dat Zaterdagavond door de Heemstedenaren op 3 min. 58.8 sec. was gebracht, opnieuw te verbeteren. De tijd was nu 3 min. 58.4. Reeds direct in het eerste nummer van het uitgebreide programma werd er bij zonder aardige strijd te zien gegeven door de RDZ-zwemsters Joke de Korte en Jopie van Alphen. De drie keerpunten in deze 25 meter baan werden steeds precies te gelijk genomen, maar op de laatste twin tig meter ontwikkelde de veertienjarige Jopie van Alphen een dergelijk snelle eindsprint, dat zij een volle seconde eer der dan haar rivale aantikte en bovendien haar persoonlijk record verbeterde met niet minder dan een halve seconde. Haar tijd was 1 min. 13.1 sec. Gerrit Korteweg (AZC), die de vorige week het Nederlands record op de 100 me ter rugslag heren tot 1 min. 7.1 sec. had teruggebracht, bewees zijn goede vorm door ook nu weer een fraaie tijd te ma ken (1 min. 7.7. sec.). Swijghuysen ('t IJ) en Van der Veen (LZO) kwamen er met respectievelijk 7 min. 8.6 en 7 min. 9.2 niet aan te pas. Do Turkenburg (DWT) toonde aan, dat zij door de dames van Kring Haarlem bij na niet te evenaren is. Met 1 min. 29.6 sec. werd zij op de 100 meter schoolslag onbe dreigd eerste. Op de tweede plaats volg den met grote achterstand de HVGB- zwemsters Maaike Fuyckschot (1 min. 33.2 en Nelly de Zwart (1 min. 39.2). Twee records Hierna begaf de ploeg van HPC zich naar de startblokken om voor de tweede keer binnen 24 uur een aanval te doen op het Nederlands record op de viermaal 100 meter vrije slag estafette heren. Zaterdag avond slaagden de Heemsteedse zwem mers in het Sportfondsenbad-Oost in Am sterdam er in het oude record, dat even eens op naam van HPC stona (4 min. 4 sec.), terug te brengen tot 3 min. 58.8 sec. De zwemmers noteerden toen de vol gende tussentijden: Prins 61 sec., Geurtsen 60 sec., Bouwman 60 sec. en Tjebbe 57.8 sec. record zeker niet denkbeeldig was. Trainer Jan Stender viel van louter ze nuwachtigheid zelf haast in het water, de overige Robben-leden sprongen gillend heen en weer en de drie tijdwaarnemer^, de heren J. J. Wensing, J. Armbrust en P. Borst, hielden alleen de ogen gericht op de plaats waar Mary Kok moest aantik ken. Zonder enige tegenstand Nel Gerrit sen wag ziek en startte niet schoot de Robbenster door het water. Steeds hoger veerde zij op en met een meter of tien voorsprong op Atie Voorbij eindigde zij haar strijd tegen het horloge. De chrono meters waren op 1 min. 14.7 sec., 1 min. 15 sec. en 1 min. 15.4 sec. stil blijven staan, hetgeen een record opleverde van 1 mi nuut en 15 seconden rond. ..Ik ben helemaal niet moe", zei Mary Kok, toen z:j net uit het water kwam en dat werd wel bewezen door het feit, dat zij in het laatste nummer, de viermaal 100 meter vrije slag estafette dames, een be langrijk aandeel had in de Robben-over winning ondanks de voortdurende bedrei ging van de RDZ-ploeg. Bij de 100 meter vrije slag dames moest Geertje Wielema de meerdere erkennen in Jopie van Alphen, die met 1 min. 7.1 haar tweede overwinning behaalde op deze middag. De 72-jarige Ma Braun heeft nog steeds veel belangstelling voor de ztoemsport in Nederland. Zij was ook aanwezig bij de zwemwedstrijden in het Velserbad. Men ziet haar de jeugdige Mary Kok gelukwensen na de recordverbetering. In Velsen werd dit record nog eens met 0.4 sec. scherper gesteld en hierin had vooral Tjebbes een bijzonder belangrijk aandeel, zoals de tussentijden wel aanwij zen: Geurtsen 60.1 sec.. Prins 60.5 sec., Bouwman 60.2 sec. en Tjebbes 57.6 sec. Nau\|elijks was het gejuich over deze prestatie weggestorven of de toeschouwers kregen weer gelegenheid om zich de ke len schor te schreeuwen. Mary Kok was nameli|k bij de 100 meter vlinderslag da mes zo snel van start gegaan, dat een ver betering van haar Nederlands en Europees ADVERTENTIE WITTE tegen maag-darmstoornissen o.a. TABLETTEN diarrhee, "kater", bedorven maag. Het Friese meisje Tine de Vries uit Kor- tezwaag heeft op de baan van de Konink lijke vereniging „eD IJsclub" in Leeuwar den op overtuigende wijze beslag gelegd op het Nederlands kampioenschap korte baan (140 meter) voor dames. De drie ritten in de finale bracht zij op een totaaltijd van 45-9 sec. Ruim 4000 toeschouwers zagen vele spannende ritten der 34 deelneemsters. Ook gisteren is er vriendschappelijk ge- voetbeld. De uitslagen waren: HDVS—Holland Sport Elinkwijk't Gooi EBOHEmma ADOAjax Watergraafsmeer—Zeeburgia WVFortuna MW—Rapid 3—3 6—2 4—2 0-4 3—1 2—4 2—3 Op de 100 meter vrije slag" heren ten slotte deed Joris Tjebbes een aanval oo het Nederlands record, dat met 57.9 sec. op naam staat van Wim de Vreng. Tjebbes startte vermoeid en na twee banen was het al duidelijk, dat hij niet in zijn poging zou slagen. Het werd een tijd van 59.8 sec. en dat was net niet genoeg voor de eerste plaats, want De Vreng, die in de tweede serie startte deed er 0.1 sec. korter over. Bij de prijsuitreiking, die na elk num mer volgde, overhandigde de voorzitter van VZV, de heer J. G. Swier, Mary Kok een fraai beeldje, dat door de IJmuider Courant beschikbaar was gesteld voor de beste prestatie van de middag. De Robben- estafetteploeg ontving een prijs van de Kennemer Courant. De middag werd besloten met twee wa- terpolowedstrijöen, die het aanzien ten volle waard waren. VZV vooral liet tegen Neptunus (Zutfen) aantrekkelijke com binaties zien, Swier, Gravemaker en nog eens Swier gaven de Velser club voor de rust een drie-nul voorsprong. Na de her vatting verkleinde Uiterwijk uit een straf- worp de achterstand, maai- Hamers bracht even later de eindstand op vier-één. In de wedstrijd tussen De Meeuwen uit Amsterdam en GZC (Gouda) ging het spel aanvankelijk gelijk op. Van Feggelen scoorde voor de Amsterdammers, maar Beiderwellen maakte weer gelijk. Op nieuw hielp van Feggelen zijn club aan een voorspröng, maar ook nu weer zorgde Beiderwellen voor de gelijkmaker (twee twee). Toen vonden De Meeuwen het ech ter genoeg en Van Feggelen (2x) en Smits bezorgden hun vereniging een vijf-twee overwinning

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5