VANMORGEN IN DE VISHAL LEN OP ZEE Veren igingsva ria Havenberichten ALS ZELFROLLER 'N ZWARE PIJP ROKEN? Oud-W ethouder N. Passchier ten grave gedragen Attractieve badminton-demonstratie Velsense athleten in Augustus wellicht naar Holden Betere brandweer beloningen Licht amusement bij „Advendo" uit de LJmond Spanning rond kampioenschap Finalisten zullen spoedig bekend zijn 5 Grote belangstelling uit Beverwijks bevolking lÉËI Filmlokaal bij Emmaschool Leuke kinderoperette in het Patronaatsgebouw Voorlichtingsavond over emigratie IJmond Volleybal „Onder Ons" klaverjaste tegen „Arsenal" Demonstratieavond van padvinders Broertjes on de vierde plaats in Vlaardingen Clubkampioenschappen beginnen half April Sport in 't kort Kampioenschap van Haarlem Volleyballhond heeft thans 17.000 leden Tsjechische ijshockeyers weer op vrije voeten MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 Vüf trawlers binnen Vüf trawlers, negentien loggers en zes kotters waren vanrjiörgen aan de IJmui- dense afslag. Er 'waren ondermeer 1000 kisten schelvis, 'do piepers, 535 kabeljauw en gul, 1485 koolvis, 90 makreel, 90 haring, 450 wijting,, t>oo schol, 300 diversen. De trawler „Batavia" (van 14 Febr.) voerde aan 100 stuks stijve kabeljauwen en 10'jo kisten vis, waarvan 330 schelvis en piepers, 230 kabeljauw en gul, 110 pie- pecó dicht, 240 zwarte koolvis, 40 open wij ting, 60 dichte wijting, 40 makreel, 15 haring, 20 stokkebit en 5 platvis. De traw ler „Bergen" (van 15 Febr.) was er met 30 stuks stijve kabeljauwen en 1035 kisten vis, waarvan 360 schelvis en piepers, 100 blanke koolvis en gul, 20 wijting, 25 ma kreel, 30 haring, 500 zwarte koolvis; de „Vios I" IJM 24 (van 15 Febr.) met 100 kleine kistjes haring, 25 stuks stijve kabel jauwen en 1090 kisten vis, waarvan 170 schelvis en piepers, 675 zwarte koolvis, 120 open wijting, 25 dichte wijting, 70 gul en blanke koolvis, 20 makreel en 10 haring; de „Bloemendaal" (van 15 Febr.) met 1300 stuks ijskabeljauwen, 465 stuks stijve ka beljauwen en 130 kisten vis, waarvan 85 schelvis en pieper, 15 radio, 15 diversen en 15 stokkebit. De „Claesje" (van 21 Febr.), die van een afgebroken reis binnen was. voerde aan 150 stuks ijskabeljauwen, 130 stuks stijve kabeljauwen en 5 kisten diver sen. Van, de logger- en kottervloot stonden er 1000 kisten schol, 50 tarbot, 300 diversen en \yaren er voorts 26.000 kg tongen, 500 stulos ijs- en 2500 stuks stijve kabeljauwen. Voor de export Kabeljauw ging voor export weg. Rijen liepen op van 58 naar 76 en kisten van 68 tot 74. Grote schelvis zette in op 46, maar zakte later tot 38. Grootmid del schelvis zakte in prijs van 45 tot 36. Met de scholprijs bleef het ongeveer het zelfde als vorige week. Grote schol deed 24 tot 27, middel 28 tot 35, zetschol 52 tot 55 en schol I 48 tot 53. De tong was duur voor de tijd van het jaar: Grote tong 2.30 tot 2.25, grootmiddel 2.45, kleinmiddel 2.60 tot 2.70. Tong I liep op van 2.80 naar 3 en tong 2 van 2.80 naar 3. Het binnenland in Haring deed vandaag 26 tot 28 en makreel 44 tot 47. De kleine soorten schelvis werden zeer goed betaald. Braad was duur en haalde 36 tot 40, pennen zakten van 47 naar 37 en kleinmiddel schelvis van 48 naar 38. Schol 2 haalde S 33 tot 40 en drietjes 24 tot 28. Grote gul deed 40 tot 36, middel 38 tot 32 en torgullen 21 tot 25. Wijting ging weg voor 30 tot 32. Nieuwe afslag Den Helder krijgt een nieuwe visafslag. Het Harssens-eiland wordt door middel van een dam met het vasteland verbonden en op deze dam in de nabijheid van de aanlegsteiger van de Texelse boot wordt de nieuwe hal opgetrokken. De oude vis afslag aan de haven moet worden afge broken voor de aanleg van een brug naar de nieuwe haven. Binnengekomen IJM 24 Vios, 16 Bergen, 71 Bloemendaal, 14 Annie, 94, 22; KW 75 Doggersbank, 17 Arie Nico, 6 Vertrouwen, 28 Verwachting. 40 Everhard Christina, 24 Cornelis, 127 Borneo, 175 Onderneming, 76 Excelsior 3, 141 Wllie, 168 Eendracht, 85 Huiberdina Gijsbertha, 41 Aafje Jacoba, 37 Nederland 6, 39 Helena, 176 Gezina Geertrui, 123 Ro bert William, 43 Rijnmond 2, 16 Willem Cornelus. 140 Voorwaarts, 159 Java; AM 26. Nieuwe schipper De IJM 209 heeft een nieuwe schipper: A. Kuter, die van de IJM 210 komt. Schip per Buis is aan de wal gebleven voor de in aanbouw zijnde Wiron-trawler. Vertrokken IJM 202, 249, 213, 226; UK 48; B 2413 (Frans); O 132 (Belg). Wat er komt Voor de Dinsdagmarkt komt de trawler „Polderman" (van Donderdag 17 Febr.) met 805 kisten vis, waarvan 375 schelvis Onder zeer grote belangstelling van de zijde der Beverwijkse bevolking, is Zater dagmiddag oud-wethouder N. Passchier op „Duinrust" ten grave gedragen. Aan de groeve sprak als eerste burge meester mr. H. J. J. Scholtens namens ge meenteraad en bevolking. Spreker wilde namens hen zijn innige deelneming betuigen met het grote ver lies voor de nabestaanden. Het is zelfs niet bij benadering te zeg gen hoeveel de overledene in het belang van stad en bevolking heeft gedaan aldus spreker. Nagenoeg alles in de gemeente had zijn belangstelling. Zijn kennis van zaken was bewonderenswaardig en wie, als wij, vaak in de gelegenheid waren hem als spreker in de gemeenteraad of daar buiten te beluisteren stond steeds weer verbaasd over zijn brede kijk op vele pro blemen en zijn van karaktervastheid ge tuigend oordeel over moeilijke beslissingen. Beverwijk verliest in hem een van zijn grote figuren en velen zullen een echte vriend moeten missen. Na de burgemeester verzocht de heer C. Dingier namens de Vereniging van Chris telijk Nationaal Onderwijs enkele woor den aan de nagedachtenis van de over ledene te mogen wijden. Spreker memo reerde het grote Godsvertrouwen dat de heer Passchier bezat; in zijn werk voor het Christelijk Nationaal Onderwijs was hij er van overtuigd er aan mede te wer ken, om vooral de jeugd weer de weg naar God te wijzen. De heer D. Koger sprak vervolgens als lid van de Anti-Revolutionnaire kieskring Velsen en als voorzitter van het Kies district. Hij prees de overledene voor zijn gezond en klaar inzicht in alle zaken, waarmede hij te doen kreeg. Ds. Meyer las de twee eerste verzen van het 19e hoofdstuk uit het boek van de Openbaring voor en voorts zei hij namens de kerkeraad de geestelijke zijden van de veelzijdige gaven van de overledene te willen belichten. Namens de familie dankte een zoon voor do grote belangstelling. en piepers, 275 koolvis, 50 kabeljauw en gul, 25 makreel, 69 radio, 10 wijting, 20 stokkebit en 200 stuks stijve kabeljauwen. Ook de „Java" KW 159 (van 15 Febr.) is voor deze markt en voert aan: 160 kisten vis, waarvan 40 schelvis, 40 piepers, 40 wijting, 40 diversen en 400 stuks stijve kabeljauwen. Oudf.te trawlers zijn thans de „Herman'' en „Van Hattum" (van Donderdag 17 Febr.); de „Thorina" en „Eveline" (van 18 febr.) en de „Tzonne" cn „Dirkje" (van 21 Febr.). Storm Vanmorgen gold voor de districten Vi- kingbank en Fladdengronden een waar schuwing voor 2.2 W.-storm. Voor de ove rige districten was geen waarschuwing van kracht. En op zee: haring De trawler „Thorina", die met pech heeft te kampen gehad, vist weer en deed giste ren een trek van 100 manden haring en 15 makreel; de „Herman" trekken van 70 manden haring en 30 makreel; de „Klaas Wijker" trekken van 40 manden hoops; de „Abraham" trekken van 60 manden hoops, waarvan 20 schelvis en de IJM 14 een trek van 20 kg tong en vier manden vis. Nieuwe kotter De Urker Noordzeevloot krijgt er een kotter bijde UK 52. Dit schip krijgt de naam van „Pieter Johannes". Opdracht gever is de firma Pasterkamp te Urk. De kotter wordt voorzien van een 150 pk. Kromhout Dieselmotor. Ondanks de ijzige koude waren Vrijdag avond meer dan tachtig mensen naar het gymnasium in Velserbeek gekomen om de badminton-demonstratie bij te wonen. En dit was meer dan het bestuur had durven hopen. Velen waren er aanwezig die nog nooit met deze sport in aanraking wa ren geweest en het was te waarderen dat vooraf door de voorzitter van de Neder landse Badmintonbond, de heer L. Ver hoef uit Santpoort, een overzicht van de spelregels werd gegeven. Daarna kwamen de Deense speelsters en spelers aan bod en hun spel was van dien aard dat er een groeiend enthousias me in de rijen van de toeschouwers merk baar werd. Er is inderdaad fantastisch spel geleverd, een speL dat zelfs bij het „inslaan" van de deelnwners de vorm van een show aannam. Het resultaat van deze demonstratie is dan ook dat van verschil lende zijden de vraag tot de heer Rietveld is gekomen om nadere uiteenzetting over de mogelijkheden die dit spel biedt en, naar hij zeide is de kans groot dat de ver eniging met een behoorlijk aantal nieuwe leden zal worden uitgebreid. En dat is ten slotte de bedoeling van deze avond geweest. Wethouder J C. Aschoff, die zelf een en thousiast badmintonbeoefenaar is, woonde mede namens het gemeentebestuur de avond bij. De athletiekvereniging „Suom i", die al enige jaren achtereen sportcon- tacten met het buitenland onderhoudt en zich internationaal heeft gemeten met wedstrijden tegen Engelsen, Zweden, Oostenrijkers en vorig jaar met Duitsers, aan welke reizen de prettigste herinnerin gen bewaard blijven, heeft contact met een Deense vereniging opgenomen. Uit dit land is nu een uitnodiging ontvangen om in de eerste week van Augustus een bezoek te brengen aan de plaats Holden in de nabij heid van Kopenhagen. De rangindeling van het Velsense brand weerpersoneel, alsmede de jaarlijkse ver goedingen voor dit personeel, zijn geregeld bij raadsbesluit van 1 April 1947. Terwijl de salarissen en lonen van het gemeentepersoneel sedertdien enkele ma len zijn verhoogd, zijn de vergoedingen van het brandweerpersoneel op het peil van 1947 gehandhaafd. B. en W. achten het billijk deze ver goedingen thans eveneens te verhogen. Daarom stellen zij de.raad voor, de rang indeling en de vergoedingen als volgt vast te stellen: opperbrandmeester/commandant 750,-; hoofdbrandmeester/plv. command, f 560,-; adjunct hoofdbrandmeester f 475,-; brand meester le klasse f 400,-; brandmeester f 375,-; onderbrandmeester f 345,-; hoofd brandwacht f 315,-; brandwacht le klasse f 280,-; brandwacht 2e klasse f 250,-. De toneelvereniging „Advendo" te IJmui- den mag zich in een voortdurend toene mend aantal donateurs verheugen, waar door het bestuur besloten heeft de reeds gebruikelijke reeks van drie opvoeringen van ieder stuk voortaan met een vierde uit te breiden. Zo wordt „Rebecca" van Daphne du Maurier omstreeks half Mei in het Hervormd Jeugdhuis opgevoerd. Dit alles werd door de voorzitter met gerechtvaardigde voldoening medegedeeld aan het begin van de drie amusements avonden, waarvan de laatste Zaterdag ge geven werd. Het was licht amusement zon der enige pretentie, dat echter bijzonder op prijs werd gesteld. Dit programma be gon met het muzikale optreden van de Tiroler kapel „De Alpenroos" onder leiding van Jos Witjes, welke zich de laatste tijd tot een ensemble heeft ontwikkeld, dat zich voor dergelijke avonden bij uitstek leent. Het gevaar van eentonigheid, bij deze hoempa-muziek allerminst denkbeeldig, wist men behendig te voorkomen door het inlassen van enige humoristische variatie, waarbij de leden beurtelings als solist op treden, welke muzikale prestaties met enige show gepaard gaan. Maar hoe groot de bijval van het publiek voor deze nummers ook geweest mag zijn, het meeste succes verwierf toch het vijfjarige „Tirolerinne- tjë', dat zowaar reeds aanleg voor het jodelen demonstreerde. Verder werden dames uit de zaal met enige overreding op het toneel 'gelokt, waar zij met elkaar mochten wedijveren in het hanteren van de dirigeerstok. Hetgeen niet de ontdek king van een vrouwelijke Toscanini, doch wel uitbundige hilariteit heeft opgeleverd. Dit programma werd verder verzorgd door een zekere „Linkie Goochem" een naam, die precies in overeenstemming was met de voorstelling, die men zich van een dergelijk personage zou vormen. Het was een soort kruising tussen Peter Pech en Stoet Haspel, met als resultaat een tamelijk onbeduidende figuur, die nochtans over zijn succes tevreden mocht zijn. Een betere indruk wisten Gerry en Ferry, de zingende dwazen, achter te laten. Hun optreden be hoort tot het genre van de Wama's: Zij brengen hun liedjes vlot en zonder de charge, die zo gemakkelijk in ergerlijke overdrijving zou kunnen ontaarden. Daar bij mogen zij het zich als een verdienste aanrekenen dat hun liedjes aan eigen brein ontsproten zijn en in het amusements répertoire een zeer behoorlijk figuur slaan. Dit programma werd door Ko van der Wel vlot aan elkaar gepraat. Hij bewees ook door zijn liedjes en imitaties opnieuw een zaal vol uitgaand publiek naar zijn hand te kunnen zetten. JAN VAN DAM. Bij raadsbesluit van 29 Juni 1954 werd medewerking verleend voor uitbreiding van de bijzondere lagere Emmaschool te IJmui- den (Oost). Zoals blijkt ligt het in de be doeling van het bovengenoemd bestuur, in verband met de woonplaats der leerlingen, te Driehuis drie leslokalen te stichten als dépendance van de school. Bij de behandeling van het bouwplan door het rijksschooltoezicht is van deze zijde de wens te kennen gegeven, dat bij deze loka len direct een lokaal wordt gebouwd voor handenarbeid, hetwelk tevens gebruikt kan worden als filmlokaal. Zaterdag 26 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Waterland van Skug- sund, Anna van Esbjerg. Mapia van Ham burg. Rijnstroom van Londen. Irmengard v. Rotterdam. Rena van Aboleth. Tilly van Charlestown. Katina van Norfolk. Midgard van Swansea. Leonard van Norrköping. Medon van Hamburg. Karin van Noordzee. Vertrokken zijn: Alcetas naar Kopenhagen. Ksbevtenkolvsky naar Nordenhamn. Am- biorix naar Kopenhagen. Baden naar Oslo. Robert Bornhofen naar Aalborg. Plato naar Lissabon. Rosenwood naar Noordzee. Sarpe- don naar La Guaira. Stentor naar Trinidad. Rijnsburg naar Sarpsborg. Amin naar Ko penhagen. Antha naar Gothenburg. Sylvain Auro naar Tripol. Salland naar Hamburg. Depa naar Helsingborg. Dieter Waltraud n. Hamburg. Ulla naar Lidköping. Libelle naar Liverpool. Unitas naar Gothenburg. Delfinus naar Antwerpen. Erasmus naar Rotterdam. Heble naar Rotterdam. Bullfinch naar Rotter dam. Hontestroom naar Huil. Westerdok n. Londen. Zondag 27 Februari kwamen binnen: Kaap Falga van IJstad. Valga van Antwerpen. Togdö van Thameshaven. Rijnkerk van Ant werpen. Advent van Goole. Ako van Swan sea. Falcon van Londen. Bomma van Halden. Gaasterkerk van Hamburg. Niggerpalm van Rotterdam. Rema van Bremen, Da Costa v, Mariehamn. Granito van Rotterdam. Mar griet L van Londen. June van Londen. Ne- therland Coast van Newcastle. Frey van Hel- sinborg. Marinus V van Sunderland. Santa Lucia van Newcastle. Spaarnestroom van Fowey. Vertrokken zijn: Hinrich Ahrens naar Svensborg. Tilly naar Aarhus, Nero naar Le Havre. Ibis naar Kopenhagen. Rodenbeck naar Barbados. Kadijk naar Glasgow. Helder naar Porto Rico. Boskoop naar Antwerpen. Frederik A. Eilers naar Hampton Roads. ADVERTENTIE 3 fge broker» sleeplijn Mk> -f 2 mensen va'len Iop hoogspanning»- •s'iV- Dat kan, als U bij Uw shag slecht vloei krijgt. Dan gaat de smaak van Uw shag stukken achteruit. Doe Uzelf toch niet tekort, 'n Paar centen aan vloei kunnen immers voor vele dubbeltjes aan shag be derven! Kies dus niet alleen Uw shag met zorg, maar ook Uw vloei. Vraag het 3 x betere Mascotte-vloei. Dan weet U zeker, dat U alles uit Uw shag haalt, wat er aan kwaliteit in zit. In het overstromingsgebied in Nieuw Zuid-Wales hadden twee mannen zich in veiligheid gebracht op het dak van een seinhuis. Met een helicoptère zouden zij daarvan worden afgehaald. Het hefschroefvliegtuig liet een sleeplier neer, een der mannen klemde zich daaraan vast, de andere greep zijn makker bij zijn middel. Een heftige windstoot deed plotseling de kabel hevig schudden. De man aan de kabel verloor het houvast en viel, de ander in zijn val meeslepend. Van grote hoogte kwamen zij neer op een hoogspanningskabel en verongelukten beiden. De toneelclub van de Speeltuinvereniging „Heuvelwijk" had onder leiding van de heer W. Bijl ditmaal haar krachten be proefd op de bekende kinder-operette „Goudhaartje en de Troubadour", door Geertruida van Vladeracken, waarvan de resultaten Zaterdagmiddag in het Patro naatsgebouw een zaal vol kinderen tot enthousiasme en 's avonds de ouders in een vertederde bekoring hebben gebracht. En zoals bij deze vereniging gebruikelijk is, bestond hiervoor alle reden, want de op voering was uitstekend verzorgd. De eigen lijke inhoud is bij dergelijke kinderstuk ken strikt genomen niet zo belangrijk; zelfs is een enigszins ingewikkelde intrige nau welijks gewenst, want men ipoet immers ook met een grote schare prille toeschou- wertjes rekening houden, aan wier bevat tingsvermogen nog geen grote eisen ge steld mogen worden. Hoofdzaak is dus een kleurig bewegingsspel, dat de aandacht der kleinen onverflauwd gaande weet te hou den. Wat dit betreft, zijn zij bij „Heuvelwijk" weer volledig aan hun trekken gekomen. Vooral in het derde bedrijf, waar het ge- costumeerde bal bij de troubadour een overvloedige en fleurige aankleding ver kregen had. Opmerkelijk waren ook de verschillende dansjes, vooral het sierlijke menuet. De jeugdige Henny Paap, die 'dit alles met haar leerlingetjes wist te berei ken, mag een verdiend compliment niet worden onthouden. De regie had een onge dwongen en natuurlijke beweging nage streefd, waardoor de komst van de trou badour in het eerste bedrijf een plezierig en levendig schouwspel mocht opleveren. Maar ook in het verdere spelverloop heb ben dergelijke bekoorlijke tafereeltjes zich nog dikwijls herhaald, zodat het succes en de bloemen aan het slot volkomen waren verdiend. JAN VAN DAM. ,,'t Karpertje" houdt jaarvergadering De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" houdt op Donderdag 3 Maart in zaal Langendijk haar jaarvergadering. Naast de behandeling van de diverse jaar verslagen vermeldt de agenda een be stuursverkiezing. Chr. Besturenbond heeft nieuwe voorzitter Wegens gezondheidsredenen is de heer J. van Someren afgetreden als voorzitter van de Chr. Besturenbond te Beverwijk. In zijn plaats is benoemd de heer R. I. v. d. Wal. Op Donderdag 3 Maart wordt in ,,'t Cen trum" te Beverwijk door het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem een emigratie- voorlichtingsavond georganiseerd. Op deze avond zal worden gesproken over land en volk van Australië en zullen tevens enige films worden vertoond. Komende Woensdagavond zal er een nerveuze spanning heersen rond het kam pioenschap in de eerste klasse heren van de afd. IJmond van de Nederlandse Vol- leybalbond. Koploper PSV 1 komt dan in het veld tegen Waterloo 1, dat alles zal moeten geven om de onderste regionen te verlaten. De daaropvolgende pretendent VGV 1, heeft een zware strijd te leveren tegen het wispelturige Kennemers 1. De boompjes-wisselaars Sportbond 1 en VCK 2 ontmoeten DGS en PSV 2 om hun plaat sen te verdedigen. In de tweede klasse heren start VCK 4 Dinsdagavond tegen VGV 2, dat in de kop verkeert met de beide andere VCK-teams. Het jeugdteam VCK 5 ontmoet SVIJ 1 en Sportbond 2 krijgt SVIJ 2 op bezoek. TVIJ sluit de avond tegen Kennemers 2 om te proberen zijn positie te verbeteren. Zaterdagmiddag behaalde Sportbond 2 een gelijk spel (2-2) tegen VCK 4 (15-12, 15-7, 6-15, 14-16). SVIJ 2 dolf het onder spit tegen VCK 3 met 0-3 (3-15, 5-15, 8-15), terwijl TVIJ het niet kon bolwerken tegen VCK 5: 0-3 (2-15, 3-15, 11-15). De leden van de Beverwijkse klaverjas- dub „Onder Ons" zijn, vergezeld van hun dames, naar Amsterdam getrokken om een wedstrijd te spelen tegen de zustervereni ging „Arsenal" aldaar. Terwijl de vrou welijke helft van het gezelschap zich in Carré vermaakte, hebben de heren de Am sterdammers geducht partij gegeven, met als gevolg dat de tweede en de derde plaats voor de aardbeienstadbewoners waren. Hierbij bleef het niet, want ook de poe delprijs ging mee naar Beverwijk. De Beverwijkse padvindersgroep „M'hala Panzi" geeft op Zaterdag 5 Maart in ,,'t Centrum" een demonstratie-avond. Welpen, verkenners en voortrekkers zul len hier staaltjes van hun kunnen laten zien. De opbrengst van deze avond is bestemd voor versterking van de kas. De uitstekende prestaties van de kam pioen van het gewest „Noord-Westen", de heer Ch. Broertjes, in de afgelopen weken deed verwachten dat hij ook tijdens de wedstrijden voor het nationale kampioen schap derde klasse libre, welke Zaterdag en Zondag in Vlaardingen werden gehou den, een bijzonder goed figuur zou slaan. Helaas mocht dit niet zo zijn, aangezien de Haarlemmer zijn vorm niet kon vinden en reeds direct door twee nederlagen kansloos was. Hij moest zich uiteindelijk met de vierde plaats tevreden stellen. De volledige uitslag was: 1. J. Zwiers, Win schoten; 2. A. R. Smit. Zwolle; 3. L. M. Lensen, Leiden: 4. Ch. Broertjes. Haarlem; 5. H. Ploum, Nijswiller; 6. C. Rombouts, Om de nationale damtitel Het ziet er naar uit, dat de kampioen van Noordholland, DCIJ, voor de strijd om het clubkampioenschap van Nederland dezelfde tegenstanders in de halve finale zal ontmoe ten als in het seizoen 1954. „Ons Genoegen" van de provincie Utrecht en Excelsior uit Den Bosch zijn er beide op nieuw in geslaagd de kampioenstitel te winnen. Een verrassing is voorts, dat van het sterke district Zuid-Holland (afdeling Den Haag) DIO het Residentie Damgenootschap uit Den Haag versloeg en daar mee de kam pioenstitel won. „De Goede zet" werd in Groningen eerste. In alle districten zijn de competities ech ter nog niet ten einde. Tevens is zeer goed mogelijk, dat de twaalf provinciale kam pioenen geheel anders werden ingedeeld dan het vorig seizoen. Na de wedstrijd om het p rsoonlijk kam pioenschap van Nederland zullen half April de clubkampioenschappen van Nederland beginnen. Nationale damdag Ondanks de grote moeilijkheden van de sneeuwval rondom Sneek waren de dammers in grote getale opgekomen om deel te nemen aan de nationale damdag, welke de Snee- ker damclub Zaterdag organiseerde. In de eregroep A veroverde Huisman de eerste plaats met vier punten, na hem volg den P. Bergsma, Doornbos, bei.len drie pun ten en Korte, twee punten. In groep B behaalden Dukel en Ham bei den vier punten. Na en beslissingswedstrijd in een snel tempo legde Dukel beslag op de eerste plaats. In groep C werd de sterke J. Wagter uit Groningen met vier punten eerste. BELGIë—DUITSLAND WATERPOLO. De in Luik gespeelde waterpolowedstrijd BelgiëDuitsland is geëindigd in een 65 overwinning voor de gasten. Met de rust leidde Duitsland reeds met 32. HENNY KLOK K.O. IN FRANKRIJK. De Nederlandse vedergewicht bokser Henny Klok heeft in Chateau Thierry door knock out verloren van de Fransman Marcel Le- sage. In de twee eerste ronden ging het ge vecht vrijwel gelijk op. In de derde ronde moest de Nederlander verscheidene treffers incasseren. Hij ging neer op een harde stoot op de lever en werd uitgeteld. Reeds volgende week is te verwachten, dat de eerste finalisten in de 6trijd om het Per soonlijk Schaakkampioenschap van Haarlem bekend zullen zijn. In de hoofdklasse A gaat i'e strijd, door het falen tot dusver van J. H. Verleur (Heemstede), nog tussen P. E. Brommer (Haarlem), F. A. Spinhoven (HSG) en ir. J. J. Elzerman (HSG). De eerste twee zijn nog ongeslagen. In de B-groep is E. J. de Ree (Haarlem) reeds practisch zeker van een plaats in de eindstrijd. Hij scoorde 3 pnt. uit 3 wedstrij den. Hij wordt gevolgd door S Herfst (Rol land), met 2 pnt. uit 3. De kans is groot, dat beide genoemden de finale zullen bereiken. De uitslagen van de 2e en 3e ronde, als mede van afgebroken partijen uit de le ronde luiden: Hoofdklasse A: P. E. BrommerJ. H. Ver leur 10; N. C. de VriesP. E. Brommer 01; F. A. Spinhoven—N. C. de Vries 10; N. C. de Vries—L. Kensen 01: L. Kcnsen P. E. Brommer 0—1; F. A. Spinhoven ir. J. J. Elzerman 1—0; J. H. Verleur—F. A. Spinhoven 01; ir. J. J. ELarmanJ. H. Verleur 10; L. Kensen—ir. J. J. Elzerman 0-1. Groep B: Tj. de Jong—E. J. de Ree 01; T.de Jong—W. de Graaff 0—1; E. J. de Ree S. Herfst 1—0; W. de Graaff—E. J. de Ree 1—0; S. Herfst—P. J. Verhoeff 1—0; P. H. Kastelein—S. Herfst 0—1; W. de Graaff—P. H. Kastelein 0—1. le klasse A: J. Stol voort—P. Wilffert 10; K. BoersmaJ. Stolvoort VsP. KloosK. Boersma 0—1; J. Ravensbergen—P. Kloos 10; B. HagenaarJ. Ravensbergen 10. Groep B: J. W. de Munck Jr.—M. Eggers- man 1—0; N. HuyboomJ. W. de Munck Jr. 01; J. v. d. Berg—F. D. Antonisse 01; M. Eggersman—J. v. d. Berg 10; F. D. Anto nisseM. Eggersman ^4"4. 2e klasse A: F. W. Barthel—G. H. Kroes VsVc, J. v. Berkel—F. W. Barthel V*4; J. v. d. SteegG. H. Kroes 1—0; A. Scheffer J. v. Berkel V»H; J. v. d. SteegA. J. A. Hendriks 1—0. Groep B: ir. B. A. GeerlingsJ. v. Schoon hoven 01; J. v. Schoonhoven—G. J. H. Nij- land 0—1; H. de JagerJ. v. Schoonhoven 1—0; J. C. Anderson—H. de Jager Vt14. 3e klasse: A. HovenkampL. Hoffland 0—1; B. Cornelissen—A. Hoverkamp 1—0; L. Hoffland—P. H. v. d. Bos 0—1; A. Hercken- rath—L. Hoffland 01; B. Cornelissen—P. H. v. d. Bos Vi—14: L. Paardekoper—P. H. v. d. Bos 0—1; A. Herckenrath—L. Paardekoper 1-O. Inrichting bondsbureau wordt overwogen Zaterdag heeft in Utrecht de Nederland se Volleyball Bond zijn bondsraadsverga- dering gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer F. van den Heu vel Rijnders. Deze constateerde een blij vende groei van de NeVoBo, die in de acht jaar van zijn bestaan op een totaal van 17.000 leden is gekomen. Deze groei is op organisatorisch terrein niet bijgehou den en met het oog hierop was het be stuursvoorstel tot de inrichting van een bondsbureau met een bezoldigd admi nistrateur het voornaamste punt van de agenda. Bovendien was er een voorstel tot verhoging van de contributie ingediend om het een en ander te kunnen financieren. Ofschoon de vergadering niet accoord ging met een contributieverhoging, werd er een commissie benoemd ter voorberei ding van de inrichting van een bonds bureau. Besloten werd het nationaal kampioen schap op 14 Mei in Utrecht te houden. In stelling van een hoofdklasse-competitie zal nog worden aangehouden. De Tsjechische regering heeft drie we ken geleden acht ijshockeyspelers, die in 1949 deel uitmaakten van de nationale ploeg, vervroegd ontslagen uit de gevan- Senis, zo heeft de ontsnapte kunstrijdster fachodska, die vorige week besloot niet naar Tsjechoslowakije terug te keren en politiek asyl te vragen, medegedeeld. De acht jongemannen werden in October 1950 tijdens een geheim proces in Praag tot gevangenisstraffen veroordeeld, omdat zij hadden geprotesteerd toen het besluit was afgekomen dat zij niet mochten deelnemen aan de wereldkampioenschappen van 1950 in Londen. De acht hockeyspelers werden in een restaurant in Praag gearresteerd na een handgemeen met de politie. Zij hadden in het restaurant een bijeenkomst belegd om te protesteren tgeen het besluit van de Tsjechische IJshockeybond hun ploeg niet af te vaardigen naar de wereldkampioen schappen. De spelers kregen straffen op gelegd variërende van zeven tot vijftien jaar.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7