Somber „Voorsprong met waterstofbom slechts een kwestie van tijd" Veiligheidsraad behandelt morgen Gaza-incident Weerbericht Sovjet-Unie wijst pater Bissonnette uit Eisenhower: „Iedere conclusie is een speculatie" President weerhield Sir Winston van een conferentie met Malenkov Het wordt toch A voorjaar Westen vreest verlies van Cambodja Het woord is aan Palestijns-Egyptische spanning Arabische vluchtelingen gaan tot geweld over Twee Sovjet-ministers aan de kant gezet Dulles overlegt met Tsjang Kai Tsjek ff O k- 1 1 69e JAARGANG No 200 DONDERDAG 3 MAART 1955 299e JAARGANG No 47 Représaille voor gedwongen vertrek van exarch Boris A f keuring „Democraten"eisen aansluiting bij India en Birma Staatsboerderijen en mijnbouw onbevredigend geleid Ministerie van Oorlog ziec af van plan in oude vorm Formosa Weer rapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295- Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET BETOOG dat Winston Churchill Dinsdag in het Lagerhuis gehouden heeft, als opening van het debat over defensie, wekt geen hoopvolle indruk. Het herinnert in zijn argumentatie, hoe logisch die ook moge klinken, voortdurend aan de mo tieven die vóór de beide wereldoorlogen werden aangevoerd om bewapening te verklaren en duidelijk te maken, waarom geen overeenstemming te bereiken was. Het verschil dat, bij vergelijking met die vroegere perioden, op grote verandering duidt is de uitvinding en fabricage van de kern-physische wapens: atoom- en wa terstofbommen, waarmee een derde we reldoorlog de vernietiging van al wat leeft op Aarde waarschijnlijk zou maken. Zelfs de nu weer voortgezette proef-explosies met deze wapens leveren kennelijk reeds gevaar op. Dit geldt dan vooral de huive ringwekkende waterstofbom. Churchill heeft Dinsdag bevestigd dat ook Engeland deze bom is gaan aanmaken. Het zal dus vroeger of later ook tot proefnemingen willen overgaan. De redenen waarom Engeland hiertoe is overgegaan heeft hij uiteengezet. Zij komen er in het kort op neer, dat het in geval van oorlog zijn eigen doelen wil kunnen uitkiezen en dat het bezit van de bom groter politieke in vloed op Amerika meebrengt. Overigens is hij overtuigd van de overweldigende su prematie van Amerika over de Sovjet- Unie ten aanzien van de ontwikkeling der atoomwapens. Daarmee levert hij dus een vierkante tegenspraak van de onlangs door de Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov afgelegde verklaring, waar in die beweerde dat de Sovjet-Unie een voorsprong had verworven. Het lijkt zeer waarschijnlijk dat Molotov alleen maar heeft opgesneden, want de Amerikanen zijn eerder begonnen en het Westen be schikt ongetwijfeld over veel groter tech nische ervaring en middelen. Maar ook als men dit inziet en aanvaardt blijft de toestand somber, waarin een bewapenings wedstrijd met dergelijke middelen wordt voortgezet. Het Russische voorstel, om al leen de atoomwapens af te schaffen is door het Westen afgewezen omdat ten aanzien van de andere machtsmiddelen de Russen ver in de meerderheid zijn. Het beschouwt de Westelijke superioriteit in atoomwapens nog steeds als de factor, die de tegenstander van de aanval weerhoudt. Churchill r()emt het feit, dat Amerika de enige mogendheid is, die in een paar uur tijd een waterstofbom op de aller grootste schaal kan maken, de geruststel ling voor het ogenblik. Hij heeft dit ogen blik wat optimistischer toegelicht door te zeggen, dat hij in de eerstvolgende drie of vier jaar geen wereldoorlog verwacht en dat in tien jaar tijds de wereld wel licht de vruchten zal plukken van de af schrikwekkende functie van de waterstof bom. Dat wil zeggen: ook hij voert dus aan dat het gruwelijkste aller wapenen een aanvaller zal weerhouden, ook hij hoopt op het waarborgen van vrede door vrees. Als een man van zulke onbetwist baar grote begaafdheden als Churchill dit zegt zullen velen het als een geruststelling aanvaarden. Maar het feit dat iemand grote gaven bezit sluit niet uit dat hij zich ten aanzien van dergelijke problemen deerlijk kan vergissen. Menigeen zal de stelling vrede-door-vrees op grond van menselijke ondervinding, in de ruimste zin: op grond van de historie niet kunnen aanvaarden. Dat is al gebleken en dat geldt ook voor mij. Wel heeft Churchill erkend „dat de beste defensie algehele ontwapening zou zijn," maar hij betwijfelt de bereidheid van de communistische machthebbers om een practisch systeem van internationale in spectie te aanvaarden. Dat hebben zij in derdaad al jarenlang afgewezen, maar het zou kunnen veranderen. Churchill gelooft, zegt hij, nog altijd in het persoonlijk con tact. En de Britse regering is bereid de mogelijkheid van een vier mogendheden- conferentie te overwegen als eerst de Parijse accoorden zullen zijn geratificeerd. Ja, dat is bekend. De mogelijkheden van het persoonlijk contact, ter voorbereiding van zulk een bijeenkomst-op-grote-schaal, lijken nog altijd aantrekkelijk. Men zou willen dat men de zekerheid had, dat alle mogelijkheden werden beproefd, afgezien van prestiges en diplomatieke gebruiken. Omdat er zo geweldig veel op het spel staat: meer dan ooit tevoren, veel meer zelfs dan in de twee wereldoorlogen, die achter ons liggen, al op het spel is gezet. Het is bijna twee jaar geleden (Mei 1953) dat Chur chill in een juichend Lagerhuis dat per soonlijk contact aankondigde. R. P. MOSKOU/WASHINGTON (Reuter/A.F. P./U.P.) Pater George Bissonnette, de officieel geaccrediteerde aalmoezenier in Moskou voor de Amerikaanse Rooms-Ka- tholieken, heeft aanzegging gekregen bin nen vier dagen het grondgebied van de Sovjet-Unie te verlaten. De uitwijzing werd in Westelijke kringen reeds verwacht omdat de Verenigde Staten geweigerd heb ben de verblijfsvergunning van mgr. Boris, exarch van het Moskouse patriarchaat voor Noord- en Zuid-Amerika te verlengen. Mgr. Boris heeft New York op 1 Maart verlaten. De 33-jarige pater Bissonnette vah de orde der Assumptionisten was sinds Januari 1953 in Moskou. Eigenlijk was hij aalmoezenier voor de gehele Westelijke kolonie in de Russische hoofdstad. Vandag zal hij voor het laatst in Moskou de mis opdragen. De Amerikaanse ambassade heeft krach tig geprotesteerd tegen het besluit, dat zij in strijd acht met de overeenkomst tussen president Roosevelt en Litvinov van 1933 (Litvinov was toen Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken en de Verenigde Sta ten erkenden toen de Sovjet-Unie). De Sovjet-Unie garandeerde aan Amerikaan se onderdanen in de Sovjet-Unie godsdien stige rechten. Op de vraag of de Sovjet- Unie een ander standpunt ten aanzien van de overeenkomst van 1933 had ingenomen, luidde het antwoord van een Sovjet-func tionaris ontkennend WASHINGTON (Reuter/AFP) President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat het de vraag is hoe lang de Verenigde Staten hun voorsprong op de Sovjet-Unie op het terrein van de waterstofwapens kunnen behouden. Hij zeide dit in antwoord op verzoeken om commentaar op Sir Winston Churcnills rede van Dinsdag in het Britse Lagerhuis. Over Sir Winstons verklaring, dat het Westerse overwicht met de waterstofbom de Sovjet-Unie er van zal weerhouden in de komende drie of vier jaar een grote oorlog te begin nen, zeide de president, dat iedere conclusie op dit gebied niet meer dan een speculatie is. Volgens de president komt er een tijd, waarin een voorsprong in clergelijke wapens niet veel betekenis meer heeft voor de behoeften van een lana. Indien een land genoeg wapens van een bepaalde soort zal hebben, is het de vraag of het belangrijk is er veel meer van te hebben, aldus Eisenhower. (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering heeft in het defensie- debat in het Lagerhuis een gemakkelijke overwinning behaald. Een socialistische motie van afkeuring werd met 303 tegen 196 stemmen verworpen als gevolg van een revolte in de Labour-fractie, waar vijftig leden zich van stemming onthielden omdat zü gekant zijn tegen het vervaardi gen van H-bommen door Groot-Brittannië. Sir Winston greep op dramatische wijze in het debat in toen Aneurin Bevan ver klaarde dat Sir Winston met de Russen wilde confereren, maar dat de Verenigde Staten hem niet lieten gaan. Sir Winston stond op en zeide dat hij toen Malenkov aan de macht kwam in 1953 bereid was naar Washington te gaan om president Eisenhower te overtuigen van de noodzakelijkheid van een drie mo- gendheden-bespreking aan de top. Hij werd echter plotseling ziek, waardoor hij licha melijk niet in staat was de reis te onder nemen. Ik moest er van af zien en het was niet mogelijk de president tot andere ge dachten te brengen. Toen Sir Winston dit zeide streek hij onhandig over de linker zijde van zijn lichaam van knie tot schou der en liet daarop volgen: Dat was de re den, waarom ik niet kon gaan. De Labour-oppositie stemde niet in ge sloten eenheid tegen het defensiebeleid. Een groot aantal socialisten onthield zich van stemming omdat zij bezwaar maakten tegen de uitdrukkelijke aanvaarding van de H-bom in de oppositie-motie, die de re gering in gebreke stelde. Voor de regering was het een lichtpunt dat Labour de bom inderdaad als afschrikwekkend middel om een aggressor af te schrikken accepteert, waardoor kracht wordt bijgezet aan haar politiek van de gèbalde vuist. Het schaarse aantal pacifisten op de La- bourbanken diende een afzonderlijk amen dement op de motie van afkeuring in, dat zich tegen de vervaardiging van Britse H- bommen uitsprak. Uit de onthoudingen bij de stemming bleek dat dit standpunt grote aanhang had. Tijdens het debat maakte de vroegere Labour-minister van Oorlog John Strachey diepe indruk toen hij zeide weinig ver trouwen te bezitten in de zogenaamde adempauze van drie jaar, omdat het Wes ten al zo vaak de militaire prestaties van de Russen heeft onderschat. Hij vindt het defensieplan een verouderd allegaartje, in plaats van een logisch gecoördineerd plan in de nieuwe situatie. Hij acht een super modern wapenarsenaal, gesteund door be trekkelijk kleine mobiele strijdkrachten de oplossing. Hierbij kan nog worden op gemerkt dat in Londen reeds het denkbeeld wordt gepropageerd tot algehele samen smelting van de drie strijdkrachten, leger, vloot en luchtmacht, onder een gemeen schappelijk opperbevel van admiraal Mount Batten. Selwyn Lloyd, de minister van militaire bevoorrading, poogde in een fel betoog de beschuldiging te weerleggen dat Groot- Brittannië weerloos zou zijn. Het tegendeel is het geval. Met een overvloed van techni sche bijzonderheden stelde hij bepaalde productiemoeilijkheden in het licht. Attlee verklaarde nog dat er in een vol gende oorlog geen overwinnaar zal zijn. Op de een of andere manier moeten de lei ders van de grote mogendheden een con ferentie beleggen om de leiders van de Sovjet-Unie er van te overtuigen dat in hun eigen belang de vrede dient te worden bewaard. Ook volgens Attlee was het be zit van de H-bom het beste middel om een oorlog te voorkomen. (Reuter) President Eisenhower ver klaarde in Washington nog dat de expedi tie van de ijsbreker „Atka" in het Zuid poolgebied niets te maken heeft met de ontwikkeling van atoom- en waterstof wapens, zoals in sommige berichten is ge zegd. Het enige doel van de expeditie is het verzamelen van gegevens voor een grootscheepse bestudering van de geophy- sica van het Zuidpoolgebied. Op de vraag of hij van plan is de nieuwe Russische minister van Defensie maar schalk Zjoekov uit te nodigen, antwoordde Eisenhower, dat hij op het ogenblik geen uitnodiging zal verzenden met het oog op de internationale toestand. De president zou de zaak in gedachten houden en met zijn adviseurs bespreken. Ralph Camphney, de Canadese minister van Defensie heefe in het Lagerhuis te Ot tawa op een schriftelijke vraag geen aan wijzing willen geven of Canada wel of geen atoomwapens bezit. Canada heeft er geen belang bij een dergelijke inlichting aan buitenlandse mogendheden te geven, aldus voegde de minister er aan toe. De eerste defensie-adviseur van de NAVO, Sir John Hodsoll, heeft te Lissabon als zijn „vaste overtuiging" uitgesproken, t dat voldoende opgeleid personeel voor de bescherming der burgerbevolking zou kun nen verwachten zijn werk bij aanvallen met atoomwapens te kunnen verrichten. Het verschil tussen een atoomoorlog en de bombardementen van de laatste oorlog was eigenlijk een verschil van omvang, zo deel de Sir John verslaggevers mede. Vele pro blemen waren gelijk. Zoals bekend heeft Koning Norodom Sihanoek van Cambodja afstand gedaan van de troon ten behoeve van zijn vader, de thans 58-jarige prins Soeramarit. Koning Sihanoek besteeg op negentienjarige leef tijd in 1941 de troon. Prins Soeramarit was vanaf die tijd de particuliere raadsman van zijn zoon de Koning. De foto toont de nieuwe Koning van Cambodja. PNOM PENH (UP/Reuter/AFP) In Westelijke kringen vreest men, dat het af treden van koning Sihanoek van Cambodja een ernstige bedreiging vormt voor de ge- alieerde politiek in Zuid-Oost-Azië daar Cambodja misschien Birma en India zal volgen in het neutrale kamp. Sihanoek werd beschouwd als een goed vriend van het Westen, die vast geloofde in de ZOAVO. De jonge konig werd door sommige par tyen, waaronder in de eerste plaats de pro- communistische democratische party, becri- tiseerd om zgn buitenlandse politiek. De koning wilde ook een direct kiesstelsel in voeren voor de aanstaande verkiezingen, hetgeen nadelig zou zgn voor dae democra tische party, die sinds jaren een onder grondse actie voert De nieuwe koning van Cambodja Noro dom Soeramarit, die thans 58 jaar is, heeft verscheidene bestuursfuncties gehad. Hg werd in 1929 minister, achtereenvolgens voor Marine, Handel en Landbouw. Toen zgn zoon Sihanoek in 1941 op 19-jarige leeftgd koning werd trad hg af als minis ter en werd diens particuliere raadsman. Soeramarit is gehuwd met prinses Kossa- man Nearirak. dochter van wglen koning Sisowath Monivong. Even voor de tweede wereldoorlog werd hem een missie naar Parijs toevertrouwd om enige moeilgkheden met het ministerie van Koloniën te regelen. De missie eindigde tot tevredenheid van beide partgen en hg werd onderscheiden met de versierselen van Commandeur van het Legioen van Eer. Het besluit van Sihanoek heeft in alle kringen in Pnom Penh beroering gewekt. Men verwachtte wel moeilijkheden met de internationale commissie van toezicht op de naleving van de wapenstilstandsvoor waarden, die van mening is, dat de hervor mingsplannen van Sihanoek in stryd zgn met de overeenkomsten van Genève, maar men had een dergelgke ontknoping niet voorzien. Sihanoek verklaarde in een radio rede, dat bepaalde politieke partgen. waar onder de democraten van Son Nooc Thanh (pinnies tgdens de Japanse bezetting) met de internationale commissie van toezicht in Cambodja, zgn werk onmogelgk hebben gemaakt. Hg zei zich terug te willen trek ken en eenvoudig als zgn onderdanen te willen leven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Bernard Sha w NEW YORK (Reuter) De Veilig heidsraad van de UNO zal Vrijdag bijeen komen ter behandeling van de Egyptische aanklacht tegen Israel met betrekking tot het grensincident dat Maandag nabij Gaza plaats had. Het aantal doden als gevolg van dit incident is gestegen tot 42. Onder de slachtoffers bevinden zich zes burgers. In een woedende uitbarsting hebben 10.000 gekwelde Arabische vluchtelingen hun boze gevoelens jegens de Uno Door hun rietbedekking en een flinke laag sneeuw steken de narcissen reeds hun kopjés op. Herauten van de lente in wintertij, vertolkers van onze verlangens naar een temperatuur, waarin zij en wij zeer veel beter kunnen gedijen. LONDEN/PARIJS Reuter/AFP/UP) - De Russische regering heeft de ministers van Kolenwinning, Zasjadko, en die van Staatsboerderijen, Kozlov, ontslagen, omdat zg hun werk onbevredigend verrichtten. De minister van Landbouw, Benediktov, krggt de Staatsboerderijen onder zijn beheer en Zademidko is benoemd tot minister van Kolenwinning. Volgens het Russische pers bureau Tass is deze regeringswgziging ge schied op voorstel van de eerste-minister, maarschalk Boelganin. Aan Zasjadko, die in Januari 1949 minis ter van Kolenwinning werd en sinds Octo ber 1952 volwaardig lid van het centrale comité is, heeft men een groot deel van het succes toegeschreven bg het snelle herstel I van de vernielde en overstroomde mgnen van het Donbekken, nadat de Duitsers uit j het gebied waren verdreven. Zademidko I was sedert Januari 1953 zgn plaatsvervan- ger. Kozlov, sinds October 1952 candidaat-lid van het centrale comité van de communis tische party, was sinds April 1953 minister voor Staatsboerderijen. Tussen 19491953 was hij hoofd van het ministerie voor Vee teelt, dat toen bij Benediktov's ministerie van Landbouw werd gevoegd. Benediktov, die onderscheiden is met de orde van Lenin en volwaardig lid is van het centrale comi té sedert 1952, werd in April 1953 minister van Landbouw. Toen Malenkov premier v/as oefende de Prawda critiek op hem uit wegens zgn bureaucratische gezindheid en onverschilligheid jegens kaderopleiding. In Augustus 1954 verweet het centrale comité hem dat er vertragingen waren by het zen den van landbouwmachinerie naar ontgin- ningsgebieden. Tass heeft ook de einduitslagen bekend gemaakt van de verkiezingen voor de op- pt rste Sovjet van de Russische federale re publiek op 27 Februari. Van de ingeschre ven kiezers was 99.97 percent opgekomen; 99.76 percent stemde op de candidaten van het „blok van communisten en partylozen". Sl»chts 171.847 personen stemden tegen en 489 stembiljetten waren ongeldig. Woensdag bekoeld door een gebouw van de hulporganisatie van de UNO te bestor men en in brand te steken, zodat het met de grond werd gelijk gemaakt, meldt U.P. De betogers, mannen zowel als vrouwen, bestormden het voorraadgebouw van de UNO, 12 kilometer van Rafah gelegen om 6 uur in de morgen. Politieversterkingen kwamen ongeveer een uur te laat, toen alle voorraden reeds in vlammen waren opgegaan. De politie stond machteloos en was niet in staat de betogers uiteen te ja gen. Tenslotte opende zij het vuur op de wanordelijke menigte en zeker zeven van hen werden door kogels geraakt. Het op slag-gebouw bevatte voorraden voedsel en kleding voor den duur van een maand bestemd voor 33.500 vluchtelingen in dit gebied. Na de aanval werd de avondklok ingesteld. Van de zijde der politie is men overtuigd dat de Arabische vluchtelingen ten zeerste zijn teleurgesteld over het mislukken van de bemiddeling van de UNO, om hen uit hun huidige situatie te verlossen en hen te beveiligen voor aan vallen van de zijde van Israel. „De mate van wanhoop welke deze mensen thans bezielt zou kunnen worden afgemeten naar wat zich vandaag heeft afgespeeld", zo zeide een politie-functionaris. Ook in de stad Gaza werd de gehele dag heftig tegen de UNO gedemonstreerd. Langs de gehele grens van Israel staat het Arabische Legioen klaar om onmiddel- lgk in actie te komen, wanneer uit het conflict bij Gaza een ernstige toestand zou voortvloeien. Premier Nasser van Egypte heeft tijdens een spoedzitting van het kabinet verklaard dat het leger klaar staat om geweld met geweld te beantwoorden, zo wordt uit wel ingelichte bron vernomen. Waddeneilanden als oefenterrein (Van onze Haagse redacteur) Naar vernomen wordt heeft het inter departementaal overleg over het gebruik van de Waddeneilanden Vlieland en Ter schelling als militair oefenterrein tot resul taat gehad, dat de oorspronkelijke plannen van het ministerie van Oorlog niet zullen worden uitgevoerd. Wèl zou het in het voornemen liggen een gedeelte van Vlie land voor militaire oefendoeleinden te ge bruiken, met dien verstande, dat in grote mate rekening zal worden gehouden met de toeristische- en andere belangen. De besprekingen hierover zijn nog niet ge ëindigd. Gezien het grote gebrek aan geschikte oefenruimte heeft men van de zyde van het ministerie van Oorlog het plan om de twee Waddeneilanden voor oefeningen te benutten, niet volledig opgegeven. Maar, zoals gezegd, de oorspronkelijke plannen zijn, gezien de van vele kanten gerezen bezwaren, ingrijpend gewijzigd Hoewel de gehele maatschappij op onverdraagzaamheid is geba seerd is iedere vooruitgang geba seerd op verdraagzaamheid. TAIPEH (United Press) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, is vandaag per vlieg tuig uit Manilla op Formosa aangekomen. Hij zal met Amerikaanse militaire leiders en Tsjang Kai Tsjek besprekingen voeren over de gespannen toestand in het Verre Oosten. Voor hedenmiddag is er een onderhoud van vier uur tussen Dulles en Tsjang be legd. Dulles heeft Amerikaanse diplomaten medegedeeld, dat Amerika op drie fronten plus mobiele zee- en luchtstrgdkrach- ten een nieuwe aggressie van commu nistisch China zou beantwoorden. Deze drie fronten zouden zgn, Korea, Formosa, en Indo-China. Dulles zou hebben mede gedeeld, dat niet beter een aanval op China zou kunnen worden ondernomen dan vanuit drie verschillende fronten, zonder de Amerikaanse strijdkrachten te veel te concentreren en op één plaats vast te leggen. Op zijn dagelijkse persconferentie heeft president Eisenhower over Formosa ge zegd, dat de Westelijke wereld vrede in dit gebied wenst. Een verslaggever zeide tot de president, dat generaal Tsjang Kai Tsjek in een on derhoud met senator Margaret Chase had gezegd, dat hij een tegenaanval op hef Chinese vasteland voorbereidt en morele en materiële steun van de Verenigde Sta ten verwacht. De journalist vroeg de pre sident of de Verenigde Staten de Chinese nationalisten aanleiding hadden gegeven tot deze verwachting. De president ant woordde scherp, dat de Verenigde Staten geen aandeel zullen hebben in een aggres- sieve oorlog. „Dit is het beste antwoord, dat ik op deze vraag kan geven". Engeland en India hebben te Moskou nieuwe pogingen in het werk gesteld om een oplossing te vinden voor het vraagstuk Formosa. Nieuwe contacten werden ge legd met het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken ten einde een wapen stilstand in de Straat van Formosa te be werkstelligen. Oproep van Eden NIEUW DELHI (Reuter) Sir An thony Eden, de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft in Nieuw Delhi (India) de beide partijen in hèt conflict om Formosa opgeroepen een aanwijzing te geven, dat zij afzien van het gebruik van geweld. Daardoor zou het oplossen van het vraagstuk gemakkelgker worden. Groot-Brittannië tracht te komen tot een toestand, waarin regeling van de kwestie door overleg en verzoening mogelijk zal zijn, zo verklaarde de Britse minister op een persconferentie in de Indiase hoofd stad. Deze toestand zou volgens hem zeker gemakkelijker te bereiken zijn, als beide partijen in het conflict te kennen geven, dat zij bereid zijn af te zien van het ge bruik van geweld. Eden verblijft op het ogenblik in Nieuw Delhi voor besprekingen met premie» Nehroe van India. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toe stand to .5 .2 ■C« TJ o c O dj O C M 25 Helsinki licht bew. W 5 -6 0 Stockholm mist WZW 1 -6 0 Oslo zwaar bew. NO 1 -3 0 Kopenhagen geheel bew. NW 2 -1 0 Aberdeen geheel bew. Z 5 0 Dublin geheel bew. ZO 4 3 0 Londen onbewolkt NNO -1 0 Amsterdam onbewolkt O 5 -4 0 Brussel onbewolkt O 2 -3 0 Parijs onbewolkt NO 4 -2 0 Bordeaux onbewolkt windstil -3 0 Grenoble onbewolkt windstil -4 0 Nice onbewolkt NNW 5 4 0 Berlijn onbewolkt windstil -7 0 Frankfort onbewolkt windstil -6 0 München half bew. ozo 2 -10 0 Zürich half bew. NNO 3 -7 0 Genève geheel bew. NNO 2 -2 0 Locarno geheel bew. O 2 4 0 Wenen zwaar bew. w 2 -7 0 Innsbruck half bew. windstil -9 0 Rome geheel bew. NNO 5 6 0 Neerslag laatste 24 uur. oHOOOOOnOOOnr rrrcrcccco RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Weinig bewolking en droog weer. Van nacht lichte tot matige vorst en hier en daar mist Weinig wind en iets hogere middagtemperaturen. 4 Maart Zon op 7.24 uur. onder 18.25 uur. Maan op 13.40 uur, onder 5.09 uur. Maanstanden 8 Maart 16.41 uur: Volle maan 16 Maart 17.36 uur: Laatste kwartier 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 Maart Hoog water: 10.44 en 23.39 uur. Laag water: 5.42 en 18.39 uur. Vrijdag 4 Maart Hoog water: 12.25 en uur. Laag water: 7.27 en 20.25 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1