Een millioen voor opruiming van Velsens krotwoningen "Suomigaat zevende sportuitwisseling tegemoet en krijgt zelf ook gasten Brederodeschool krijgt kleuterschool, turnveld, schooltuinen en speeltuin „Politiële actie" op de smalle ijzers Visserij-varia Smits bouwbedrijf wil 50 huizen optrekken IJsvries wil dépendance aan Bik en Arnoldkade Nieuwe zeesleper voor Smit Co. W atervlie t-sin telbaan krijgt verlichting 4 Uit de tot f8.7 millioen aangegroeide algemene reserve Afbraak van bouwval nodig Zendingsfilm-avond trok veel belangstelling Twee panden in de Conradstraat voor de industrialisatie Stuk Meervlietstraat uit de circulatie -^erlï'ke stand Velsen Ingewikkelde breuk voor het vakonderwijs bij het LO De groeit uit haar kleren Goede kansen voor De Jong en Laros VOLGEND JAAR EEN IJSBAAN IN „NOORD'' Kijk Uit IV kampioen én derde klasser Grondverkoop voor huizen in Driehuis Vier nieuwe huizen voor Haagse bouwer DONDERDAG 3 MAART 1955 B. en W. stellen voor, aan de bestemming van de algemene reserve uitbreiding te geven door te bepalen, dat een bedrag van 1.000.000.bestemd zal zijn voor krotopruiming. Bij raadsbesluit van 13 April 1954 werd betreffende de reserve besloten, dat: a. van de „saldi-reserve" een zodanig bedrag naar de algemene reserve wordt overgeboekt, dat op de eerstgenoemde re serve 1.000.000.beschikbaar blijft; b. uit de algemene reserve zullen wor den gedekt: 1. de bouw- en inrichtings kosten van het nieuwe raadhuis; 2. de kosten van sanering van oud-IJmuiden, voor zoveel de rest der reserve per 1 Ja nuari 1954 betreft. Per 1 Januari 1954 bedroeg de algemene reserve 7.205.331,99, welk bedrag is be stemd voor de onder 1 en 2 genoemde doeleinden. In de raadsvergadering van 26 Januari werd door B. en W. toegezegd, dat zou worden bezien of het bedrag voor krotop ruiming uit de reserve verhoogd moet worden. Aannemende dat de dienst 1954 een batig saldo te zien zal geven van 1.200.000.—, zijnde het bedrag van de Premie-woningen aan de Linnaeus- en de Zwaanstraat De N.V. Smits Bouwbedrijf N.V. te Be verwijk heeft Velsens gemeentebestuur verzocht aan haar te verkopen terreinen, ter oppervlakte van respectievelijk onge veer 4180 en 4300 m2, aan de Linnaeus- straat en de Zwaanstraat te IJmuiden. De N.V. heeft het voornemen om op deze gronden een 50-tal premie-woningen te bouwen. De verkoopsprijs is bij de goedgekeurde prijzenkaart voor het plan Duin wijk vast gesteld op onderscheidenlijk f 13,en f 9,50 per m2. Met deze prijzen kan de ver zoekster zich verenigen. De N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries te IJmuiden heeft het Velsense gemeente bestuur verzocht, aan haar te verkopen een perceel grond groot 237 m'. De geboden prijs van f 15,per m2 achten B. en W. aanvaardbaar en zij stel len de raad voor, tot de verlangde ver koop tegen de gemelde prijs en onder de gebruikelijke voorwaarden over te gaan. Op het perceel bevindt zich een bouw vallige opstal, gemerkt Bik en Arnoldkade nrs 8rd, 9 en 9rd, welke djent te worden afgebroken. Het daarvan deel uitmakende pand, gemerkt Bik en Arnoldkade nr 9, wordt verhuurd als werplaats aan een wa genmaker. B. en W. hebben deze huurder gewaarschuwd, dat hij dit pand binnen afzienbare tijd zal moeten verlaten en hem in overweging gegeven zijn werk plaats zo spoedig mogelijk in een ander pand onder te brengen. Zodra zulks is geschied, zal tot afbraak van de opstal worden overgegaan. Daarna zal de overdracht van het gemelde perceel aan de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJs vries kunnen plaats hebben. De zendingscommissie van de Gerefor meerde kerk in IJmuiden had Woensdag een filmavond georganiseerd in de Ichthus- kerk in IJmuiden. De kerk was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter de heer D. Visser heette de aanwezigen welkom en sprak zijn blijdschap over de grote be langstelling uit. Daarna kreeg drs. A. Pos, oud-docent aan de Theologische School in Djokjakarta het woord. Hij wekte de aan wezigen op zich nog meer in te spannen voor de zendingsarbeid. De kleurenfilm „Kleurenspel der tro pen" gaf verschillende natuuropnamen van Indonesië te zien, alsmede van levens gewoonten en gebruiken van de bevolking. Een overvloed van kleurrijke beelden op Sumatra, Java, Celebes en Soemba gaf een uitstekend idee van de sfeer waarin wordt geleefd en gewerkt. De tweede film „Frontlinie Oost" was van geheel ander type. De film begint met enige opnamen op een Zondagmorgen in Nederland, waar schijnbaar rustig wordt geleefd. Een aantal volgende beelden laat zien dat er nochtans in Nederland veel onrust heerst, evenals in het ogenschijnlijk rustige Indonesië. Want door die streken loopt de zoge naamde frontlinie Oost. Daar is de strijd om de ziel van het volk aan de gang. Hoe de zending die strijd voert werd in tref fende beelden op het doek gebracht. De film besloot met dringend appèl op het thuisfront om mee te vechten, een appèl dat zijn hoogtepunt vindt in de mas sale koorzang: „God roept ons broeders tot de daad!" In de pauze tussen de films werden zen dingsliederen door middel van orgelspel ten gehore gebracht, die door de heer Jac. de Vlugt met de trompet werden begeleid. In de middaguren werd de film „Kleu renspel der tropen" voor de jeugd ge draaid in het gebouw voor Christelijke Belangen in IJmuiden. Aan de gemeente Velsen is te koop aan geboden de panden Conradstraat nos. 18 en 18rd te IJmuiden, voor een prijs van f 8500,—. In het wederopbouwplan C (Oud-IJmui den) is de grond bestemd voor industriële doeleinden en ter stimulering van deze bestemming achten B. en W. de aankoop in het belang van de gemeente. De over eengekomen prijs is voorts redelijk. Net komt het college gewenst voor, de verhuur van het benedengedeelte van het pand voorshands te continueren voor f 40 per maand en het bovengedeelte, dat leeg staat, als kantoor of bedrijfsruimte te ver huren voor f 41,per maand. verhoogde belastinguitkering over 1953 en 1954, dat verantwoord wordt in de dienst 1954 en waarop in de begroting voor die dienst niet kon worden gerekend, zal de algemene reserve, hierboven bedoeld, bij het sluiten van de dienst 1954, na bijschrij ving van rente, bedragen 8.700.723.94. L. Smit Co's Internationale Sleep dienst te Rotterdam heeft aan J. K. Smit's Scheepswerven en Machinefabriek N.V. te Kinderdijk opdracht gegeven tot de bouw van een zeesleepboot met een vermogen van 3700 pk, die de naam Clyde zal dragen. Na de Zwarte Zee wordt dit de krachtigste zeesleper in de vloot van L. Smit Co. De hoofdafmetingen, aldus „Dagblad Scheepvaart", zijn: lengte tussen lood lijnen 51 m, breedte op dek 10.80 m en holte 5.45 m. De voortstuwingsinstallatie zal bestaan uit twee enkelwerkende vier- tact MAN-dieselmotoren met druk vulling, die via flexibele hydroflex koppelingen sa men één schroefas aandrijven. Door de ruimte die voor de accommo datie beschikbaar is en de moderne wijze van verwarming, ventilatie en sanitaire in richting, zullen de bemanningsverblijven aaa hoge eisen voldoen en mooier worden dan op de meeste sleepboten mogelijk is. Het schip zal worden uitgerust met hos pitaal, grote conversatie- en rooksalon en luxe accommodatie. Naast de normale na vigatiemiddelen, zoals draadloze telegrafie en telefonie, richtingzoeker, echolood en radar, zal het schip ook worden voorzien van de specifieke apparatuur welke ber- gingsboten hebben, nl. brandblusmiddelen, waterkanonnen en bergingspompen. De oplevering zal in het laatste kwartaal van 1956 plaats hebben. Ter verbetering van de verkeerssituatie on de Parkweg nabij de samenkomst van deze weg met de Rijksweg te Velsen ach ten B. en W. van Velsen het noodzakelijk, dat een gedeelte van de Meervlietstraat j aan het openbaar verkeer wordt onttrok ken. De wegkruising MeervlietstraatPark weg zal dan worden opgeheven, wat het verkeer ter plaatse overzichtelijker en daardoor veiliger zal maken. Ten gerieve van de voetgangers en» spe ciaal van de bewoners van de woningen, staande aan het Zuidelijk deel van de Meer vlietstraat is het echter gewenst het trot toir aan de Westzijde van het aan het open baar verkeer te onttrekken weggedeelte te handhaven. GEBOREN: A. van VlietWartenhorst, d., Sluiseiland 66. IJmuiden: W. Riemsma Zorge, d., Rijnstraat 175, IJmuiden; T. Jonge- jeugdvan Breugel. d., Alexander Bellstraat 46, IJmuiden: G. KlaverTuijn, d.. P. J. Trolstraweg 16. IJmuiden; P. van Leeuwen Frings. d.. van Dalenlaan 14. Santpoort; A. GijzenVerhoef, z., Grahamstraat 60. IJmui den; J. J. BurgerMol, d., Neptunusstraat 40, IJmuiden; K. J. van Kampen—Bakker nes. 7., Alex. Bellstraat 51. IJmuiden; C. J. M. OudendijkVendel, z„ Curacaostraat 57, Santpoort: M. LangendijkSlotemaker. d., Bornstraat 20, Velsen-N.; G. Stiksma—Wei denaar, d.. Rembrandtlaan 7, IJmuiden; H. F. Braszde Lange, d., de Noostraat 34, IJmuiden; B. F. L. BoomSchetapii, z.. Ka naalstraat 208. IJmuiden; C. M. Bruijns— Kneppers, z„ Casembrootstraat 19, IJmuiden; E. BlinkhofHandgraaf. d.. Celsiusstraat 26, IJmuiden: E. O. de BaasBos, z., Radar straat 38, IJmuiden; C. van BatumStrik. z„ Bomstraat 12. Velsen-N.; J. C. van Haastert Koewé, z„ P. Gabrielstraat 90. 's Graven- hage; J. van der Steende Valk, z., De la Reijstraat 11 rd, IJmuiden. OVERLEDEN: D. Krui.iff, 68 j„ echtgenoot van T. A. G. W. Visser. Brederoodsewge 96. Santpoort; J. van der Plas, 70 j„ echtgenoot van A. J. M. Erenst, de Genestetlaan 7, Drie huis; W. M. van Croonenborg. 84 j., weduw naar van M. van Eijk, van Galenstraat 24. IJmuiden: M. S. van der Maat. 30 j., echt genote van O. Zonneveld, Voorweg 398, Heemskerk; A. Doeve, 76 j., weduwe van R. Heijmans, J. T. Cremerlaan 12, Santpoort. Het aantal wekelijkse lesuren geduren de welke in 1955 vakonderwijs "wordt gege ven aan de openbare lagere scholen is bij raadsbesluit van 22 Februari vastgesteld op 1 1/3. Daar met ingang van 1 Februari 1955 aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs een vakonderwijzeres in de nut tige handwerken is aangesteld voor 21 les uren per week, dient het getal wekelijkse lesuren, als eerder bedoeld, bepaald te wor den op 1 43/66. En gaat aanbouwen De N.V. handel en industriemaatschap pij „H.I.M." te Haarlem heeft de gemeente Velsen verzocht, aan haar te verkopen een strook grond ter grootte van ongeveer 595 m2, deel uitmakende van een perceel, gren zende aan de Zuidzijde van het fabrieks terrein van de genoemde N.V. aan de Wij- kermeerweg te Velsen (Noord). B. en W. stellen de raad voor, te beslui ten tot verkoop van de bovengemelde grondstrook voor een prijs, berekend naar 6.per m2, en onder de gebruikelijke voorwaarden. Om de damtitel De Jong en Laros behouden uitstekende kansen op de eerste plaats in het tournooi om de damtitel. Er zijn nog vijf ronden te spelen. De kampioen van Kennemerland, De Jong, staat aan de kop met 12 punten uit acht par tijen. Keiler heeft 10 punten en Laros heeft 7 gespeeld en 9 pnt. Wim de Jong ontmoet nog: Beeke, Van Dijk, Verhoeven en An- sems. Keiler speelt nog met De Graag. Haas donk, Bom en Bergsma. Laros komt nog uit tegen Noorman, Beeke. Bergsma, De Graag. Verhoeven. Zaterdag 5 en Zondag 6 Maart wordt de wedstrijd voortgezet. Dan ontmoeten elkaar, Bergsma—Van Dijk. Noorman—Laros. Keiler De Graag. AnsemsHaasdonk, BomVer hoeven. BeekeKinnegin. Met de 10e ronde: AnsemsNoorman. Bom Dergsma, BeekeDe Jong, Verhoeven Laros, Haasdonk—De Graag. Wedstrijd BelgiëNederland In Antwernen wordt Zondag 13 Maart de jaarlijkse ontmoeting BelgiëNederland ge speeld. Daar verschillende provinciale kam pioenen in het Nederlands team uitkomen, is de 12e ronde van de wedstrijd om de na tionale damtitel van 13 Maart verschoven naar 20 Maart. De Franse dichter en staatsman Paul Claudel is met groot ceremonieel ten grave gedragen. Onze foto geeft een beeld vóór de uitvaartdienst, welke in de Notre Dame te Parijs gehouden werd. Men ziet hier de leden van de Republikeinse Garde de wacht houden bij de katafalk, welke wordt bedekt met de tricolore. iaJ PrUzen van Woensdag. Heilbot 3,40— 2.30; gr. tong 2.68—2,28; grm. tong 3,50—2,70; kim. tong 4,10—3,30; kl. tong I 3,90—3,10; kl. tong II 3,60—2,80; tarbot I 2,702,15, per kg. Tarbot II 106—100; tarbot III 96; tarbot IV 94—78; tongschar 98—94; kl. tongschar 65—62: schartong 4238; gr. schol 2617; grm. schol 30—15; kim. schol 57—29; kl. schol I 57—30; kl. schol II 4726; schar 3828; bot 2621; v. haring 22,5019,50; makreel 40—37; gr. schelvis 4131; grm. schelvis 4134; kim. schelvis 42—35; kl. schelvis I 41—34; kl. schelvis II 4227; wijting 3722; gr. gul 40—30; midd. gul 35—28; kl. gul 30—23; kl. haai 21; ham 10092; kl. wolf 40—35; poon tjes 2517; kl. koolvis zw. 1613; kl. koolvis wit 3027, per 50 kf 60; gr. koolvis zw. Gr. kabelpauw 162- 1730; gr. koolvis wit 6660; gr. leng 7161; gr. wolf 80—70, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 70 kisten tong en tarbot, 12 kisten heilbot, 17 kisten tong schar en schartong, 470 kisten schol, 54 kisten schar, 57 kisten bot, 370 kisten haring, 90 kisten makreel, 810 kisten schelvis, 400 kisten wijting, 660 kisten kabeljauw en gul, 30 kisten leng, 1 kist haai, 5 kisten ham, 33 kisten wolf, 31 kisten poon, 1260 kisten kool vis, 30 kisten diversen. Totaal 4400 kisten. VTSSERIJBERICHT SCHEVENINGEN 's GRAVENHAGE. 2 Maart. Met verse haring waren aan de markt de kotters SCH 16 en SCH 71 met f910. Tijdens de Woensdagavond in het Sportpaviljoen „Watervliet" gehouden vergade ring van de Kennemer Staten Atletiekvereniging „Suomi", is aller belangstelling gewekt voor de uitbreiding van de internationale sportuitwisseling, die al zoveel vrienden buiten de landsgrenzen heeft opgeleverd. De voorzitter, de heer H. J. Klaver, herinnerde aan het verscheiden van de grote Suomi-vriend-beschermheer en nestor van de Nederlandse sporten, de heer W. J. H. (Pim) Mulierè Hij hoopte, dat de jongste Suomi-leden zouden gaan beseffen, wat deze grote figuur voor Suomi en de sport heeft betekend. Voor de toekomst richtte hij het oog op het bescherm heerschap van de heer W. J. H. Graaf van Limburg Stirum jr. (Pim III), die Suomi evenzeer een warm hart toedraagt. Ten aanzien van bestuur en trainers eijn verschillende mutaties voorgekomen. Dank werd gebracht aan de heer J. v. d. Heide, die wegens vertrek naar elders zijn functie neerlegde en aan de heer B. J. Wolters, die Aan de gemeente Velsen zijn te koop aangeboden voor een bedrag van 17.000 in totaal de percelen grond met de zich daarop bevindende schuur, gelegen nabij de Vinkenbaan te Santpoort. De eigendom van deze percelen is voor de gemeente van belang in verband met de uitbreiding van de Brederodeschool en de te bouwen openbare kleuterschool, als mede voor het maken van een schoolturn- veld, eventuele schoolwerktuinen. en een speelgelegenheid voor kinderen. Het gebied, waarin de gemelde percelen zijn gelegen, is niet opgenomen in een uit breidingsplan in onderdelen. Het ligt wel in de bedoeling de beoogde bestemmingen in het uitbreidingsplan voor Santpoort Zuid duidelijk aan te geven. Zulks zal eveneens geschieden bij een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gedeelte van de gemeente ten Zuiden van het Noordzeekanaal, welke herziening aan hangig zal worden gemaakt zodra de lig ging van de geprojecteerde rijkswegen vaststaat. De gronden worden thans gebruikt voor tuinbouw en bloembollencultuur en zijn als zodanig verpacht tot 1 November 1955, tegen een pachtsom van 350,per jaar. Inmiddels is echter een nieuwe pachtover eenkomst tot stand gekomen,waarbij de pachtsom is verhoogd tot 450,per jaar. Deze overeenkomst is aan de Grondkamer ter goedkeuring toegezonden. De zich in de schuur bevindende stellingen zijn eigen dom van de pachter. Naar de mening van B. en W. beslaat er geen bezwaar tegen, om de pachter tot 1 November 1961 het gebruik van de grond te laten voortzetten. De gemeente dient echter de mogelijkheid te hebben om daar- In panische angst vluchten twee vrouwen in een straat van Maitland. (Nieuw Zuid Wales) voor het water, dat een inderhaast opgeworpen dijk van zandzakken heeft doorbroken en nu de straat instroomt. na over de grond te beschikken, ten einde in de nabijheid van het dan inmiddels tot stand gekomen scholen-complex de be stemmingen te kunnen verwezenlijken. Knappe zege op Santpoort II Na enige jaren tevergeefs r -obeerd te heb ben Je 8e klasse te bereiken is bet thans het vierde tiental van de schaakclub K(jk Uit gelukt dit te bewerkstelligen, door haar grootste rivaal Santpoort II met 64 te kloppen. Door dit resultaat is het Kijk Uit tiental niet alleen kampioen van haar afde ling, maar tevens promoveert het tiental naar een hogere afdeling. Voor beide tientallen, zowel Kijk Uit als Santpoort was het de match van het jaar, daar beide na vier wedstrijden nog ongesla gen waren. Tenslotte gelukte het Kijk Uit IV haar tegenstander met 64 er onder te houden. De Wolf aan het eerste bord stond lange tijd goed, tot in het middenspel zijn tegen stander een listig valletje opzette, wat de Kijk Uit speler een stuk kostte en een ver loren stelling, waarna hii zich gewonnen gaf. Beter deed Heidenreich het voor Kijk Uit, daar hij eveneens in het middenspel zijn tegenstander voor onoverkomelijke moeilijk heden plaatste, welke deze niet vermocht op te lossen en daardoor de stand weer gelijk maakte. Hölschcr was door gedegen spel er in ge slaagd een pion ver vooruit te spelen en toen de tijd van afbreken was gekomen, kon hij door een eenvoudige combinatie een stuk winnen en daarna was het niet moeilijk meer om de partij winnen. V. d. Tuin had bij de tijdcontróle drie stukken voor twee torens en bovendien een tweetal pionnen meer. waardoor ook deze partij voor Kijk Uit gewonnen was. Deelder wist in de laatste phase van de strijd een toren buit te maken, waarna de Santpoorter het nutteloze van de strijd inzag en opgaf. V. d. Doel had lange tijd het initiatief en het zag er hoopvol uit voor de Kijk Uiter, tot een geraffineerd paardzetje van zijn tegenstander roet in het eten gooide en remise werd de uitslag. Dekker wist zich lange tijd staande te houden, tot de tijdnood hem parten speelde en de partij werd dan ook bij de tijdcontróle zonder meer door Kijk Uit opgegeven. Intussen was Blok al in het middenspel in moeilijkheden geraakt en ofschoon hij nog taai stand hield, was de partij niet meer voor hem te redden. Abspoel gebruikte veel tijd voor zijn eerste zetten en dat wreekte zich later, maar zijn tegenstander kreeg ook met het tijdnood duiveltje te kampen waardoor de Kijk Uit- veteraan op het laatste ogenblik een stuk won, maar intussen had de Santpoorter een gevaarlijke vrijpion weten te verkrijgen en dit woog tegen elkaar op en men kwam overeen de partij remise te houden. Tenslotte kree^ ook invaller Wolthuizen gelegenheid zijn kunnen te tonen en hij deed dit op schittei-ende manier, won eerst een stuk, later nog enige pionnen en hoe de Santpoort-speler zich ook verweerde, hij kon toch niet voorkomen, dat Wolthuizen met de volle buit naar IJmuiden terugkeerde. De gedétailleerde uitslag luidt: Santpoort II - Kijk Uit IV C. Pieterse—M. de Wolf 1—0 A. v. d. BronkP. Heidenreich 01 M. BusselmanT. Hölscher 01 L. Bilder Jr.—W. v. d. Tuin 0—1 L. in 't Veld—W. Deelder 0—1 J. VermeerJ. v. d. Doel Vi J. v. Duin—J. Dekker 1—0 A. SchwgitserR. Blok 10 H. HaanappelC. Abspoel Vi H. VullingH. Wolthuizen 0—1 voor het Kennemerstaten-jeugdwerk werd ingeschakeld. De praeses herinnerde voorts aan de uitstekend geslaagde sportuitwisse- lingen met Sindelfingen en Gölheim in Duitsland, waar nieuwe sportvrienden zijn gemaakt. De band met Kennemerstaten karakteriseerde de heer Klaver als van groot belang voor Suomi. Reeds nu kon hij tot voldoening van de leden mededelen, dat er voor oefening- en wedstrijdathletiek op de „Watervliet"- sintelbaan verlichting zal worden aange bracht. De tijdelijke secretaris, de heer G. v. d. Veer kon in zijn jaarverslag een geringe uitbreiding van het ledental, dat tot 197 steeg, vermelden. Hierdoor neemt Suomi in de districts-athletiekclubs de vierde plaats in (onder welk district ook Amster dam valt). Meer jongens nodig Het aantal meisjesleden mag er zijn, doch Suomi zou gebaat zijn met een toe nemend aantal jongens-junioren. Met enthousiasme werd gewaagd van de prachtige sportvacantietocht naar en de ontvangst in Sindelfingen en Gölheim. De prettige geest en de mentaliteit onder de leden zijn van prima gehalte. De wedstrijdsecretaris, de heer J. Kos ter, had de taak om de verschillende pres taties van de leden onder de aandacht te brengen in een zeer goed samengesteld rapport, dat onder meer de verbetering van vele clubrecords inhield. Voor de heer E. v. d. Werf, de trouwe peningmeester, was het een voldoening om de vergadering te kunnen verrassen met een batig saldo, terwijl bovendien de be groting voor 1955 aller goedkeuring kreeg. Hij deed echter, evenzeer als de secretaris, een beroep op de leden om de zelfwerk zaamheid in Kennemerstatenverband niet te verwaarlozen, aangezien dit de vereni ging geld gaat kosten en aanhouden van twee oefenmeesters wel eens gevaar zou kunnen lopen. De uitreiking van de prestatieprijzen 1954 geschiedde door de heer J. Smit, voor zitter der technische commissie, die deze keer naar andere richtlijnen was te werk gegaan en behalve naar de prestatie ook heeft laten gelden het mentale gedrag van de candidaten en de verdiensten voor de vereniging. Trofeeën Bij de meisjes viel de Oom Elie-beker ten deel aan Erica v. d. Ploeg, die in Sindelfin gen met 1.55 m hoogspringen gedurende „slechts" een week Nederlands recordhoud ster was. Op de tweede plaats kwam Tiny Hommes. De Meyran-wisselbeker kwam toe aan de junior Jac. Bakker voor hoog springen 1.595 m; no. 2 werd P. Dekker. Van de dames was mej. D. Davidson, die het clubrecord vèrspringen op 5.04 bracht, de uitverkorene voor de Corry van Essen- zuiï, met als tweede mej. I. Waasdorp. De L.W.B.-beker tenslotte kwam in bezit van de senior A. Spek, die het clubreoord 5000 m in 8 min. 54.4 sec. op zijn naam bracht. J. F. Smit was tweede. De bestuursverkiezing gaf weinig moei lijkheden. Voor de aftredende mej. J. A. Blom werd als enige candidate mej. T. Blö- j tevogel gekozen; de heren G. v. d. Veer, jaar voor de Velsense athleten wordt. Totaal 4-6 GESLAAGD Voor het diploma Duitse Handelscor respondentie zijn geslaagd de heren P. Schipper en G. Bakker te Velsen-Noord. Geen spreekuur De burgemeester van Velsen houdt op Maandag 7 Maart geen spreekuur. Ten einde de heer M. J. Meuleman te Heemstede in staat te stellen, op het bouw terrein gelegen op de hoek van de Jacob Catslaan en de Marnixlaan te Driehuis, twee woningen te bouwen, is het gewenst, dat de gemeente een ter plaatse gelegen strook grond, ter oppervlakte van onge veer 60 m2, aan hem in eigendom over draagt. De verkoopsprijs daarvan bedraagt f 1.50 per m2, met welke prijs zowel het Prij- zenbureau voor Onroerende Zaken als de gegadigde zich hebben vereniga. B. en W. stellen de raad mitsdien voor, te besluiten tot verkoop van de boven bedoelde grondstrook. De heer H. J. C. Sweeris uit Den Haag heeft verzocht aan hem te verkopen ten behoeve van het bouwen van vier één- gezins woonhuizen een perceel bouwter rein ter oppervlakte van ongeveer 950 m2 deel uitmakende van de percelen gelegen aan de Paramaribostraat te Santpoort. Dit perceel heeft bij het uitbreidingsplan Santpoort-Noord (plan B) een gelijke bestemming gekregen als verzoeker daar aan wenst te geven en er is tegen inwilli ging dan ook geen bezwaar. Met de voor deze grond vastgestelde prijs van 10.75 per m2 kan verzoeker zich verenigen. secretaris en J. Koster, wedstrijdsecretaris, werden in hun tijdelijke functie bevestigd. De heren E. v. d. Werf en U. Doornbos zagen zich bij enkele candidaatstelling her kozen. De technische commissie zal opnieuw bestaan uit de heren J. Smit, J. Adelaar, J. F. Sfnit, P. Koeten en mevr. M. Klaver- Budding. De vermaarde feestcommissie „Tapise" werd ontbonden en zal gaan be staan uit de heren J. Smit, P. Koeten en J. Groen. De materialencommissie bleef met de heren U. J. Doornbos, P. Koeten en L. Lievers gehandhaafd. Ijsbaan op Watervliet Naar aanleiding van een vraag inzake het mogelijk maken voor athleten van de ijssportbeoefening, kon worden medege deeld, dat Kennemerstaten voornemens is om het volgend jaar op het sportpark „Wa tervliet" een ijsbaan te exploiteren (ten minste als de natuur meehelpt). Ten aanzien van de mogelijkheid tot wedstrijdathletiek op de tiende bevrijdings dag kon het bestuur, dat een afwachtende houding aanneemt in hoeverre hiervoor eventuele verzoeken tot medewerking aan het feestprogramma zullen worden gedaan, geen definitieve toezeggingen doen. Op voorstel van het bestuur werd de verscheiden beschermheer van „Suomi", wijlen de heer Pim Muiier, posthuum tot erelid benoemd. Aan mevr. C. Heertjes- Van Essen werd wegens haar tienjarig lid maatschap het Suomi-erespeldje uitgereikt. Invitaties uit Denemarken Aan het slot van de vergadering, die een zeer geanimeerd verloop had, heeft de heer P. Grüteke, de man, die de sportuitwisse ling behartigt, medegedeeld, dat inmiddels drie uitnodigingen uit Denemarken zijn ontvangen. Hij ontvouwde een reisplan voor de tocht naar Holte, 5 km van Kopenhagen, welke tocht vermoedelijk zal worden gemaakt tussen 4 en 12 Augustus. Dit wordt de zevende sportuitwisseling van „Suomi", welke club deze zomer tegenbezoeken ont vangt uit Engeland en Sindelfingen, zodat het op internationaal gebied mede een druk HET MANVOLK van Velsens politiecorps, dat gisteren ook maar éven ge mist koci worden, heeft de gladde ijzers ondergebon den om op een spiegelend stukje ijs ergens in het duin om het hardst te gaan rijden. Dat was dan de eer ste keer, dat men de be zetter aan deze kant met een welwillende gedachte vereerde, want zonder hem en zijn weermachtsaanne mers was dit harde, maag delijk ijs daar maar niet zo maar midden in het be sneeuwde duinlandschap gekomen: het meest Weste lijke stukje tankval bleek van een prima vloer te zijn voorzien en daar is een paar uur lang met grote ijver op het horloge en om de prijzen gereden. Commissaris J. P. Wey- burg herinnerde zich ken nelijk de schaatsvreugde van verleden jaar nog, toen op een ander stukje van dit Duitse graafwerk wedstrij den in meer gemeentelijk verband werden georgani seerd en de nieuwe hoofd inspecteur W. Sepp heeft zich er van kunnen over tuigen, dat de Velsense dienaren van Hermandad heel vlot met de scnaatsen overweg kunnen. OVER EEN BAAN van ongeveer 140 meter hebben de verschillende officieren en manschappen van het corps elkaar weinig toege geven, maar tenslotte moes ten de junioren Dantuma als hun snelste rijder met de eerste prijs zien gaan strijken, Slings werd twee de en Danis derde. Van de senioren werd Albarda eer ste, Keur tweede en De Vries drie en de estafette werd gewonnen door de ploeg Van der Heide met de groep De Vries op de tweede en de ploeg Albarda op de derde plaats. Voor zover er een schoon heidsprijs beschikbaar was, viel deze glorieus ten deel aan de hoofdinspecteur voornoemd, wiens gracieu ze schuiver tijdens een ren tegen de commissaris der mate vakkundig werd uit gevoerd, dat een baanveger het hem moeilijk had kun nen verbeteren. Het publiek bestond wel iswaar uit twee hele dames van de kinderpolitie, maar niettemin is er in de korte spanne tilds, die er voor de Velsense wintersport be schikbaar was, hard en overtuigd gejuicht. IJs en weder dienende denkt men de revanchewedstrijden volgende week te houden, tenzij het in Juni nog vriest, want dan zullen er ongetwijfeld districtskam pioenschappen in het IJ- muidense duin kunnen woc* den gehouden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6