10°fc korting Agenda voor Velsen Duisternis ontsteekt voortaan in Velsen zelf het licht Herdenking en uitvoering in Rex De kou maakt propaan door het gas noodzakelijk P.S.V. 1 werd kampioen in eerste klasse heren In de vroege morgen weer avondverlichting !Rex JAea'ec De heer C. H. v. d. Aart in het zilver bü VGZ Swier, Postma en v. d. Berg aan de kop Hulpsluismeester M. van Loo kwart eeuw in dienst STAND 64 EN 68 Castricum Ovaties voor Georgette Hagedoorn VRIJDAG 4 MAART 1955 7 Van hulparbeider tot magazijn-administrateur R.K. markthandelaren boos over verdeling standplaatsen IJmuiden Dertig jaren „Olympia" Bedrijven binden strijd aan met „Sportief Gasbedrijf heeft nu echter de zaak stevig in de hand VOLLEYBAL IN DE IJMOND Vloerenbedrijf EDELHOUT Burgerlijke stand Beverwijk St. Joseph-parochianen naar Stille Omgang Wouw van 71 jaar beroofd DE VELSENSE STRAATVERLICHTING groeit met de stad mee en past zich geleide lijk verder aan de moderne ideeën over openbare lichtpunten aan: de TL-armaturen verdringen steeds meer de traditionele gloeilampen en op de snelverkeerswegen ver schijnt regelmatig natriumlicht aan nieuwe, hoge masten. Over de goede eigenschap pen zijn de geleerden het nu zo langzamerhand wel eens, al flatteert het de avond wandelaars niet bepaald. Kan men deze ontwikkeling tot de normale bemoeiingen van een nutsbedrijf rekenen, belangwekkender wordt het, als het licht zelf gaat meewerken aan de ontsteking van de straatverlichting en dus ook aan het doven zodra de zon deze taak weer overneemt. Tot nu toe werd Velsens verlichting namelijk ingeschakeld door een tweetal contröleklokken, die op het tijdstip van zonsonder gang en zonsopgang de lampen deden ontbranden, maar zich daarbij niets aantrokken van een extra-donkere dag of een opvallend zonnige morgen: de verlichting liep synchroon aan het verschijnen van de zon en wanneer er eens overdag een zware donderbui kwam opzetten, zodat de schemering ook dan wel wat verlichting zou kunnen gebruiken, tikten de klokken „domweg" door tot het moment, waarop zij Dank zij een nieuwe installatie wordt dit binnenkort anders, want een seleniumcel volgens het principe, dat in de belichtings meters voor de fotografie en in de befaamde „electronische ogen" bekendheid heeft ver worven, zal binnenkort naar behoefte het licht op straat doen aangaan. Deze cel er komt er écn voor Velsen bezuiden het kanaal op het terrein van Gas en Water en Velsen-Noord krügt de tweede op een mast op het transformatorhuisje aan de Ladder- beekstraat is afgesteld op een bepaalde lichtsterkte en schakelt de relais in, zodra deze lichtsterkte niet meer gehaald wordt, om des morgens de verlichting uit te scha kelen zodra het zonlicht de hulp van de mens overbodig maakt. Zelfs wellicht zuiniger Men verwacht hiervan niet alleen een geringe bezuiniging, vooral op heldere da gen, maar vooral een zeer gevoelige ont steking der straatverlichting, volledig af gestemd op de behoefte. En als straks ook overdag de lichten aangaan, heeft de sele niumcel het op haar geweten, tenzij er contrólewerk wordt verricht. Inmiddels gaan Gas en Water samen met het PEN door met de uitbreiding der straatverlichting. Zoals al eerder uitvoerig verteld is, kwam onlangs de natriumver- lichting van het Pontplein tot de Corvers- laan klaar en de gemeente gaat deze rij van natriumlampen nu ook doortrekken tot de overyweg in de Wijkerstraatweg, dus tot de Beverwijkse gemeentegrens. ADVERTENTIE „Rex draagt de krorm ennr heeld en tnon" VRIJDAG t.m. MAANDAG elke avond 8 uur DOCTOR IN THE HOUSE Een comedie die al uw kwalen geneest! ZONDAGMIDDAG 3 uur De spannende kleurenfilm 60 ZADELS VOOR DE MARINE met Richard Widmark Voor de heer C. H. van der Aart van de administratie van het centraal magazijn bij Van Gelder is het Donderdag een pret tige dag geworden wegens de waardering van vele zijden, die hij ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig jubileum aan dit bedrijf mocht ontvangen. De jubilaris, die vergezeld was van echt genote, kinderen en ouders, werd op het directiekantoor in tegenwoordigheid van de heer J. C. C. Slot, chef magazijn, har telijk toegesproken door de heer J. H. Smidt van Gelder, procuratiehouder. Hij had veel waardering voor het feit, dat de heer v. d. Aart als jonge arbeider in de houtstoffabriek begonnen is en vervolgens werd overgeplaatst naar de formaatafdeling en de papierexpeditie, maar zich sedert de laatste jaren mocht rekenen tot de admini stratiestaf van het centraal magazijn, tot welke functie hij zich door ijver en plichts betrachting heeft opgewerkt. De erkente lijkheid vond stoffelijke vorm in de aan bieding van een enveloppe. Mevr. v. d. Aart ontving de foto in lijst van haar man. Evenmin ontbrak een schriftelijke gelukwens van de hoofddirec tie. Ir. J. Tromp, directeur, gaf evenzeer blijk van zijn belangstelling. In gebouw „Concordia"onderging de jubilaris, omringd door verschillende af delingschefs en personeel van het magazijn een hartelijke huldiging. De heer Slot herinnerde aan een aardig voorval uit de begintijd van de jubilaris, waardoor zijn huidig jubileum (destijds) aan een zijden draad heeft gehangen. Hij prees zich als chef echter gelukkig de heer v. d. Aart thans hartelijk te kunnen dan ken voor zijn medewerking en steun en de getoonde hoedanigheden bij de reorganisa tie van het magazijn en de administratie. Als verzorger van de goederenontvangst aan het bedrijf noemde de chef de jubila ris een belangrijke figuur, die alles uit stekend regelt. Namens het beambtencorps werd een electrisch scheerapparaat in étui aange boden. Mevr. v. d. Aart ontving een prach tige plant. Een leuke noot was, dat de jubilaris in het kader van zijn dagelijkse taak een „magazijnbon" voor ontvangst te tekenen kreeg. Voor het magazijnpersoneel vertolkte de heer C. Hoeben de gevoelens van waar dering voor de prettige samenwerking en de zeer goede verstandhouding, waarbij sigaren werden aangeboden en opnieuw aan de echtgenote van de jubilaris een plant werd overhandigd. Op geheel ander terrein begaf zich de heer H. Andrea, die namens het jubileum- fonds complimenteerde. Hij belichtte het werk van de jubilaris in de vakbeweging, zijn menselijke hoedanigheden en zijn ijveren in verenigingswerkzaamheden. Een mooie schemerlamp en een fleurige atten tie vormden de geschenken. In zyn woning aan de Smidt van Gelder straat, waar behalve een mand met fleurige bloemen van de directie vele Flora's kin deren de feestvreugde verhoogden, mocht de familie Van der Aart nog vele persoon lijke gelukwensen in ontvangst nemen. Men beseft daarbij volledig, dat de Wij- kelstraatweg bij het in gebruik nemen van de tunnel een goed deel van zijn belang rijkheid verliest, maar niettemin is het verkeer op deze bochtige weg tot dat tijd stip zo druk, dat de beste verlichting nau welijks goed genoeg is. Vervolgens is er sinds een paar dagen veran dering gekomen in de nachtverlichting, die voorheen tot aan zonsopgang dienst deed, zeer ten ongerieve van de continuarbeiders en andere vroege werkers. Hoewel de kos ten nogal in de papieren lopen, heeft de overheid gemeend, mede na aandrang uit de raad, de avondverlichting, die te mid dernacht voor ongeveer de helft gedoofd Tijdens de Donderdagavond gehouden jaarvergadering der R.K. vereniging van markt-, straat- en rivierhandelaren in Be verwijk was men tén zeerste teleurgesteld om niet te zeggen boos over de verdeling der standplaatsen op de IJmuider week markt. De organisaties zijn voordien wel geraadpleegd, werd daar meegedeeld, maar bij het verdelen der plaatsen heeft men de organisaties weer niet om advies gevraagd. Men heeft nog een bijeenkomst met de andere organisaties over dit vraagstuk en men hoopt een gunstiger resultaat te ver krijgen bij het verdelen van enige over gebleven plaatsen. In het bestuur werd in een vacature de heer C. van der Berg ge kozen. Uit de jaarverslagen kwam naar voren dat de vereniging een druk jaar heeft gehad en dat men vele malen be sprekingen heeft gevoerd met diverse in stanties voor een betere regeling van het marktwezen. De marktmeester deelde ons mede, dat het gemeentebestuur van Velsen de stand plaatsen verdeelt en dat B. en W. in laatste instantie de verdeling in handen houden. wordt, des morgens om vijf uur weer te moeten ontsteken. Meer en meer T.L. De overige uitbreidingen en modernise ringen betreffen, naar de directeur van het bedrijf voor Gas en Water, de heer J. de Klerk ons meedeelde, de verdere toe passing van TL-buizen, die onder meer nu ook op het plein voor het Rex-theater zul len worden toegepast in de vorm van een randverlichting. De vernieuwde verlichting zal worden doorgetrokken tot het Brinio- plein, waarbij men gebruik maakt van de nieuwe, schuin aan een hoge paal bevestig de armaturen, beschermd door perspex- kappen. Men gaat voorts in de nieuwbouw ook over op de T.L.-verlichting, zelfs in straten, die minder druk zijn. Het was, om precies te zijn, op 8 Januari 1925 dat in IJmuiden de gymnastiek- en athletiekvereniging „Olympia" werd opgericht. Dit gebeurde niet zo maar in een opwelling om eens wat mensen bij elkaar te trommelen die tijdens een wekelijks clubavondje ook eens wat aan spierbeweging zouden doen: deze oprichtin werd geborert uit het feit dat de heer Chr. F. Smit, die werkzaam was op een kantoor in IJmuiden en in zijn vrije tijd studeerde voor M.O. lichamelijke oefening, al een jaar lang les gaf aan een aantal gymnasten in de oude school aan het Willemsplein in IJmuiden. In een jaar tijd groeide het clubje aan tot 300 enthousiasten en toen werd het tijd om aan de oprichting van een vereniging te gaan denken. De gewraakte plaats bij Gaza in Egypte, waarop 28 Februari het incident tussen Iraelische en Egyptische troepen plaats vond. Een verwoest militair kamp met op de voorgrond een uitgebran de jeep zijn de getuigen van de strijd, die Israel's verhouding tot Egypte in het middelpunt van de belangstelling bracht. Er werd aan de toenmalige wethouder van Onderwijs de beschikking gevraagd over het gemeentelijk gymnastieklokaal in die school voor drie avonden per week. De wethouder had daar echter geen oren naar en er is heel wat gevochten, op papier zo wel als met woorden, voor de toestemming er kwam. Maar toen is 't ook bergopwaarts gegaan. Al heel gauw kwam Olympia in de publieke belangstelling en werden de uit voeringen op Koninginnedag en bij andere plaatselijke festijnen een belangrijk onder deel van het programma. De ouderen in de gemeente zullen zich ongetwijfeld de avonddemonstratie herinneren van Olym- piancn op het oude „Stormvogels"-terrein de 31ste Augustus 1928, waarbij de opmars in het schijnsel van flambouwen de sfeer verhoogde. Duizenden hebben van dit schouwspel genoten, dat aan de Havenkade begon, waar de stoet vooraf werd gegaan door een praalwagen waarop in het midden een Griekse zuil prijkte met het lichtend symbool van Olympia aan de top. Olympia heeft trouwens in de jaren voor de oorlog voortdurend aan de weg getim merd en met succes. We denken hierbij aan de wegwedstrijden en aan de vele malen dat de leden lauweren wisten te oogsten bij ontmoetingen buiten Velsen. Over dit alles heeft de voorzitter een boekdeel van kran tenknipsels bewaard. Het 10-jarig bestaan van de vereniging werd gevierd met een uitvoering en een receptie, aan het 12>/j- jarig jubileum zijn de namen Thólen en Van Lier verbonden. In 1949 werd Olympia door mejuffrouw I. Smit vertegenwoordigd op de „Lingiade" in Stockholm. Bij het zilveren jubileum werd een landelijke sportdag gehouden. En verleden jaar boekte de vereniging bij het Om de damtitel van Groot IJ muiden Tussen de titelhouder Swier en de dam mer Postma is tijdens de 4e ronde om het damkampioenschap van Groot IJmuiden een titanenstrijd gestreden. In een lang dam-eindspel eindigde de partij tenslotte in remise. Daar v. d. Berg een overwinning op Leen Vooys boekte staan de drie kampioenscandidaten nu gelijk aan de kop. Van Straten en K. de Jong besloten tot remise, waarna de stand van het tournooi is: H. Swier 6, T. Postma 6, v. d. Berg 6. ir. Krijgsman 4, L. Vooys, J. van Straten en W. v. Wort 2, K. "e Jong 1 punt. Er volgen nog drie ronden en Swier heeft wel de beste kansen omdat Postma en v. d. Berg elkaar nog ontmoeten. De twee bovensten van deze groep plaat sen zich met de twee eerst aankomenden uit de groep Haarlem en de spelers Willemse en Dukel in de finale om de damtitel van Kennemerland. Vossen heeft voorsprong by de jeugd Vijf DCIJ'ers en de Haarlemse damspeler Vossen (Oosterkwartier-Haarlem) spelen in de jeugdgroep om de damtitel van Kenne merland. In de voorlaatste ronde wisten Vossan van Zwartveld en Heime Langbroek van Jaapie de Boer te winnen. De strijd om de jeugd- titel gaat nu nog tussen Vossen (8) en Lang broek (6 punten). Voor de laatste ronde ontmoeten deze twee kamipoenscandidaten elkaar in het clublokaal van KNC. Als Vos sen remise speelt is deze jeugdkampioen van Kennemerland. Bij winstpartij van Lang broek volgt een beslissingswedstrijd. Postma en Dukel paan herkampen om de DCIJ clubtitel. Door een overwinning op voorzitter K. de Jong is het Dukel in de laatste ronde gelukt in de strijd om het clubkampioenschap van DCIJ gelyk met Postma te komen. Een be slissingsmatch van drie partijen tussen de twee spelers is noodzakelyk om de clubtitel van DCIJ. Voorzitter De Jong heeft zich pas na een zeer lang g vecht gewonnen gegeven. Maar Dukel heeft alles moeten geven om moei zaam enig houvast te krijgen op de bewe gelijke voorzitter. Na een stuk winst ont stond een lan»- gerekt eindspel waarin ten slotte Dukel won. Voorts wist D. Ott van Wim Wort in de hoofdklasse te winnen. Jan Waal verloor van Nieuwenhuizen. gymnastiekfeest in Zandvoort op 4 Juli nog aanzienlijke successen. Na de oorlog is de naam gewijzigd en is het woord athletiek geschrapt. Wel jam mer, want op athletiekgebied heeft Olympia indertijd ook naam gemaakt. Zo zelfs dat bij het halve eeuwfeest van IJmuiden een wedstrijd werd georganiseerd, waaraan de beste lopers van Nederland meededen. Maar de velen die nu lid zijn leggen zich uitsluitend toe op gymnastiek. En een proeve van hun kunnen zullen zij afleggen in het eind van deze maand of in het begin van April in het Rex-theater in IJmuiden- Oost, waar het 30-jarig bestaan zal worden gevierd. Voor het zomerseizoen is een open luchtuitvoering in de pen, maar de voor bereidingen hiervoor zijn nog in het begin stadium. De uitslagen van de onderlinge competitie van deze week bij Sportief waren: Groep A I: J. JanssenJ. de Boer 02; J. Slager—J. Lichtendahl 2—0. Groep A II; P. BakkerW. Hoefakker 20; W. Post—H. Holt 0—2; K. v. d. Berg—J. Wesselius 1—1. Groep B: H Dijkhuizen—D. C. Koster 02; B. Glas—J. Hiemstra 0—2; J. Hiemstra—A. Ras 0—2. De uitslagen van de kwartetspelen: Rijkspersoneel Sportief 1. J. de BloisJ. Bakker02 2. Leo Janssen—M. Menger20 j 3. Ph. Groen—C. de Ruiter 02 4. H. Snoeks—G. Huigen 1—1 Papierfabriek Visknec'its: L T. PrinsJac. Groen 2. J. Wartenhorst—P. Westerwal 3. E. Andrea—H. Veldman 4. C. DiepgrondJ. Hogendijk 3—5 2—0 2—0 2—0 2—0 8-0 De Ijsfabrieken deden deze week niet mee. De stand in deze ontmoetingen is: Sportief met 4 punten uit 2; Papierfabriek 3 punten uit 2; Rijkspersoneel 3 punten uit 3; Ijsfabrieken 2 punten uit 2; Visknechts 0 punten uit 3 wedstrijden. Vrijdag 4 Maart komen uit: Sportief tegen Papierfabriek en Ijsfabrieken tegen Rijks personeel. Sportief, als organiserende vereniging speelt mee buiten mededinging. Door een verrassende nederlaag van V.G.V. I tegen Kennemers I is het volley balteam van de Politie Sportvereniging, dat zelf gemakkeiyk won van Waterloo I, thans kampioen in de eerste klasse heren van de afdeling IJmond der NeVoBo. Daar dit re sultaat pas later op de avond bekend werd, zal de huldiging moeten wachten tot over veertien dagen tydens de derby P.S.V. II P.S.V. L Met het damesteam Kennemers I zullen deze heren thans de eer van de afdeling IJmond moeten verdedigen op de komende kampioenswedstrijden van het district VII in het Krelagehuis te Haarlem. Sportbond IG.G.S. S0 De roodwitten konden zich in deze wed strijden gemakeiyk handhaven. De tegen stand was te gering om moeilijkheden te kunnen opleveren. Hierdoor handhaafde het Sportbondteam, dat nog enkele zware wedstrijden voor de boeg heeft, zich in de kopgroep. (156, 154, 159). Waterloo I—P.S.V. I 0—3 Waterloo, dat met invallers in het veld verscheen, moest tijdens deze strijd nog één van haar sterkste spelers missen door een fatale botsing. De strijd was en bleef een zijdig met een uiterst gemakkelijke over winning voor de politiemannen. (615, 4—15, 2—15). P.S.V. II—V.C.K. II 0—3 V.C.K. heeft ook geen halve maatregelen genomen en liet de politie-reserves ver ach ter zich. Het omgekeerde van de vorige wedstrijd was het geval. (115, 515, 9—15). Kennemers IV.G.V. 1 31 Het scheen in deze wedstrijd, die van be lang was voor wel of geen uitstel van het P.S.V.-kampioenschap, alsof V.G.V. met vaart en verve de ontmoeting een spoedig verleden zou toebedelen. Wat het echter aan techniek rjjk was, schoot het tekort aan enthousiasme. De aanval werd in het verloop van de volgende sets enige malen uit handen gegeven. Hiervan maakten de Kennemers gretig gebruik. V.G.V. kon zich, ondanks het ophalen van een grote achter stand in de derde set, niet meer aan het verlies onttrekken. (315, 1512, 1511, 15—11). V.C.K. 4—V.G.V. 2 2—2 o.p. V.C.K. 4 had reden tot juichen in de twee de klasse heren toen het een puntje had afgesnoept van de pretendent voor het kampioenschap ten behoeve van hun ove rige teams. Dit was één van de weinige wedstrijden in de tweede klasse, waarin aantrekkelijk spel was te zien. (515, 12 15, 15—6, 15—5). V.C.K. 5 bracht het tegen S.V.IJ. 1 tot een 30 overwinning na twee sets zware tegenstand te hebben gekregen. (151, 15 —12, 14—16, 15—3). Sportbond 2 zond S.V.IJ. 2 met een ruime 3--0 nederlaag naar huis (158, 156. 15-6). T.V.LJ werkte zich met een 31 zege op Kennemers 2 naar de middenmoot. (1511, 15—13, 7—15, 15—8). Voor de competitie worden Zaterdag de volgende ontmoetingen gespeeld: S.V.IJ. 1 V.C.K. 3 met winst voor de laatste; Sportbond 2—Waterloo voorlopig voor de roodwitten; S.V.IJ. 2—V.G.V. 2, waarbij de laatste ook geen fout mag maken. 's Avonds wordt op initiatief van de Af- delings Scheidsrechters Commissie een drie tal wedstrijden gespeeld in de Stedenont- moeting IJmondHaarlem en wel: 19.00 uur: IJmondHaarlem (dames); 20.00 uur: IJmondHaarlem (heren B); 2i.OO uur: IJmondHaarlem (heren A). Uiteraard zal er van de zijde der spelers grote belangstelling bestaan naar de ver richtingen van hun referees. Gisteren heeft hulpsluismeester M. van Loo zijn zilveren jubileum bij Rijkswa terstaat gevierd. In het kantoorgebouw aan de De Wetstraat is hij met zijn gezin in de morgenuren ontvangen door de ha venmeester de heer G. A. Man, die in een korte toespraak hem vele waarderen de woorden toevoegde. Ook sluismeester J. G. Meyer voerde hel woord. Namens collega's en personeel complimenteerde hulpsluismeester G. v. d. Wildt. De heer Man overhandigde de jubilaris een cou vert met inn oud en een deputatie uit het personeel vereerde de heer Van Loo met een kapstok en bood mevrouw een boeket aan. De heer Van Loo, die in de bezettings tijd een van de vooraanstaande verzets lieden was, begon zijn loopbaan als stuur man bij de KNSM. Toen hij overstapte naar Waterstaat heeft hij eerst in verschei dene plaatsen bruggendienst moeten ver richten, voor hij in 1935 tot havenwachter in IJmuiden werd aangesteld. Zijn benoeming tot hulpsluismeester kreeg hij in 1946. In het verenigingsleven in Velsen neemt de heer Van Loo nog steeds een belangrijke plaats in, al zijn zijn werk zaamheden van dien aard, dat hij zich van sommige functies moest distanciëren. Ook zijn functie als raadslid in Velsen heeft hij moeten opgeven om die reden. Het behoeft geen betoog dat de heer Van Loo gisteren een heel drukke dag heeft beleefd, dat hij veel welgemeende wensen in ontvangst heeft genomen en zeer vele handen heeft gedrukt. Gevonden voorwerpen Bij de Wijk aan Zeese politiepost zijn de volgende gevonden voorwerpen aange geven: leesboek, ballpoint en een grijs kinderhandschoentje. Aan komen lopen een rode poes. Elk etmaal wordt er zo'n 20.000 kubieke meter propaan-lucht door het Velsense gas gemengd, maar de klachten, die verleden jaar opstaken zodra het Gasbedrijf met deze nieuwe toevoeging voor de piekdagen begon, blijven dit keer uit. Daarvoor zijn enige oorzaken aan te wijzen, die de direc teur van het bedrijf voor Gas en Water graag onder de ogen van het publiek brengt. De installatie was in het begin van 1954 ten eerste nog niet helemaal klaar, waar door de menging niet verliep zoals men het zelf graag had gewild, maar in de af gelopen zomer is deze installatie voltooid, zodat al van October af in toenemende mate propaanlucht door het gas kon wor den gemengd, waardoor de gasvoorziening tijdens de koudeperiodes onafgebroken kon worden uitgevoerd en er geen school dicht hoefde te blijven wegens gebrek aan warmte. Er blijft niettemin een kans op het zwart worden van pannen, maar daarvan moet de oorzaak dan gezocht worden in een gascomfoor, dat zijn tijd gehad heeft en waarvan de branders niet meer goed functionneren. Dit zwart-worden komt niet voor bij het gebruik van uitsluitend kooksovengas, omdat dit een veel lager ADVERTENTIE Op iedere tijdens de Beurs gegeven opdracht verlenen wij een korting van 10 (behalve op Linoleum en onder houdsartikelen). Wij geven U gaarne vrijblijvend des kundig advies bij de keuze van Uw vloerbedekking. ZIJLSTRAAT 96 - HAARLEM Telefoon 20340 koolstofgehalte heeft dan propaan-lucht en daardoor ook blauwer brandt. De kool waterstoffen, die propaan-lucht bevat, doen echter bij een oude of verkeerd af gestelde brander roetvorming ontstaan, maar met afstellenof aanschaffing van een nieuw gasstel zijn deze moeilijk heden grondig opgelost. Bovendien brandt een nieuw comfoor veel zuiniger dan een versleten stel. GEBOORTEN: Marijke J., d. van A. Stee nis er J. M. Vis; Johanna H. M.. d. van H. B. Schuijt en G. J. Hensbergen; Jacques J., z. van J. Speerstra en W. Huisman; Immeren- tia H., d. van A. H. Commandeur en I. F. Hergarden; Cornelis M. J.t z. van G. H. C. Weijers en C. M. Appelman; Maria. d. van J. J. de Vries en E. C. Kranendonk: Cornelis E. W., z. van C. E. Zwager en H. A. G. Sie- wert; Johanna A. M„ d. van J. Prijcker en H. M. A. van Beek; Anna M„ d. van H. C. Dekker en M. R. Leeuwen: Edith A. M., d. van L. Toering en A. B. Westmeijer; Johan nes C., z. van J. H. Schelvis en C. Slobbe; Wilhelmus J., z. van N. Appel en C. Pullens; Dick, z. van A. F. Inpijn en J. C. van der Steeg ONDERTROUWD: C. Heijmans en W. J. Schaap; H. J. Geerlof en J. T.. van As; N. van Roon en A. de Greef. GETROUWD: L. van der Veen en M. G. Hommes: K. J. de Vries en A. H. Doets; H. A. van der Meij en C. G. Wester; C. de Wit en M. P. Niesten; J. Pekel en H. J. Rijnders; J. J. Schelvis en A. C, Niesten. OVERLEDEN: J. Miedema. 69 j., gehuwd met J Jongstra; J. Nierop, 78 j., wedn. van B. Jungerie; H. A. Jaeeman 76 j„ gehuwd met W. N. Klaassen; C. Sprenkeling, 84 j., wed. van W. van Duijn. Samen met Santpoort en IJmuiden Een flink aantal leden van de afdeling Stille Omgang Velsen-Noord, was Donder dagavond in het St. Joseohhuis aan de Banjaerstraat bijeen ter bespreking van de jaarlijkse bedevaart naar Amsterdam, die gehouden wordt in de nacht van 12 op 13 Maart naar de St. Joseoh-kerk, bijge naamd „De Papegaai" in de Kalverstraat. De voorzitter, de heer P. Mooy Jr., deelde mede, dat met de St. Joseph-parochiancn voor de eerste maal kapelaan S. Schut de bedevaartgangers zal vergezellen. De Stille Omgang wordt gemaakt in combinatie met de parochies van Santpoort en IJmuiden- West. Voor continu-arbeiders bestaat ge legenheid om eventueel zich aan te sluiten bii de Beverwijkse bedevaartgangers, om gekeerd is dit ook het geval. In tegenstelling tot alle voorgaande jaren wordt de tocht in plaats van met de trein per autobus gemaakt, waarbij het vertrek van het St. Joseohhuis werd vastgesteld op 1.15 uur in de morgen van 13 Maart. De wandelaars vertrekken om half tien op Zaterdagavond: de wielrijders 's morgens om half één. De H. Mis begint te 3.45 uur. Kapelaan Schut heeft de aanwezigen de betekenis en het ontstaan van de bede vaartstocht naar aanleiding van het Mira kel van Amsterdam in 1345 toegelicht. Even na 12 uur in de nacht van Woens dag op Donderdag is een 71-jarige huis houdster op de Leidsegracht te Amsterdam beroofd. Een onbekende man gaf haar een slag op de arm, waardoor haar boodschap pentas op de grond viel. De man raapte de tas op en verdween op zijn fiets, die hij tegen een brugleuning had geplaatst. Een door enkele personen ingezette achtervol ging leverde geen succes op. In de bood schappentas zat een damestasje, inhouden de ongeveer 2500 gulden, een spaarbank boekje met een bedrag van ongeveer 3600 gulden en een postwissel voor 12.50 gulden. Geen voorrang: brokken Door het niet verlenen van voorrang kwam de Castricumse wielrijder, de heer O., Woensdagavond op de hoek Henry SchuitstraatBurgemeester Mooystraat, in botsing met de motorrijder D. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor maar wel werden beide voertuigen tamelijk be schadigd. De politie maakte proces-ver baal op. De bekende voordrachtskunstenares Geor gette Hagedoorn, heeft Donderdag in het Castricums „Corso"-theater tijdens haar optreden voor de kunstkring Elckerlyc, ware ovaties teweeg gebracht. Zij begon haar optreden met een achttal volksliedjes waarvan het alphabet van het leven een Deens lied, in de vertaling van wijlen haar echtgenoot M Nijhoff en getiteld A.B.C.D., een eerste staal was van haar su blieme voordrachtskunst. De pianist Pierre Verdonck, die Georgette Hagedoorn mees terlijk begeleidde wist zich ook hier vol ledig bij haar prachtige dictie aan te pas sen. Het grootste succes oogstte de voor drachtskunstenares met de sketch „In het museum" waarin zij vijf typen mensen op de planken zette, die op even zovele ver schillende wijze „De Gekruisigde" van Mem- lic lieten zien. Het publiek werd het applau- diseren niet moet en riep mevrouw Hage doorn drie maal terug. Na de pauze bracht Georgette Hagedoorn een internationaal cabaretprogramma dat voor haar eveneens een eclatant succes werd. VRIJDAG 4 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur. „In *t witte paard". Rex, 20 uur, „Doctor in the house". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. C.N.V. (Christelijke Besturenbond IJmui den), 20 uur. Patronaatsgebouw, film avond „Nachtwake". Xutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. ZATERDAG 5 MAART IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur. „In 't witte paard". Rex, 20 uur, „Doctor in the house". Pieter Vermeulenmuseum, als Wydag. SANTPOORT Jeugdgroepen „Het Bosvolk" en „Vrfle Vogels", 20 uur, Jeugdhuis Enschedélaan, Kinderoperette.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11