Debat over Gezondheidswet geschorst Weerbericht Kamermeerderheid komt op voor het particulier initiatief „Ratificatie Parijse accoord mag niet wachten op anderen Ministerieel antwoord Het woord is aan Belgische ambassadeur gaat Nederland verlaten Zweden voor de kwestie der atoombewapening Oud zeer bij inspectie op ontwapening Kamer in conflict met minister Suurhoff Extra-inkomsten niet korten op overheids- pensioen Amerikaans vertoog bij de Egyptische regering Piloot van neergestorte straaljager omgekomen Premier Erlander acht de vraag nog niet urgent Geen inmenging in binnenlandse aangelegenheden, zegt Pravda Tweede Kamer wenst: Autobusongeluk in Korea kost 38 mensen het leven Darul Islam bende actief op de Molukkcn Beschuldigingen over en weer in het Midden-Oosten Overleg van de Grote Drie voor Juli verwacht Toestand prinses Beatrix Twintig Hirosjima-meisjes voor behandeling naar V.S. Felle scheldpartij in de Italiaanse Senaat Weerrapport 69e JAARGANG No 206 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), MéèrVlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Adinin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 10 MAART 1955 IJmuider Courant v e l s e r Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 53 L'itgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Genietroepen zijn druk bezig met het slechten van de uit 1875 daterende versterkingen rond het Muiderslot. Bulldozers slopen de oude vestinggordels en ruimen de fortificaties op. Men poogt hiermee een vrijer uitzicht op het slot te Muiden te scheppen. 's GRAVENHAGE (A.N.P.) De rege ring is van mening dat met de behande ling van het wetsontwerp tot goedkeuring van de Parijse accoorden in de Staten- Generaal niet moet worden gewacht, tot dat deze goedkeuring zowel in Frankrijk als in Duitsland door alle hiervoor nood zakelijke organen is gegeven, zoals in het voorlopig verslag over dit wetsontwerp van verschillende zijden was gesuggereerd. Indien de Tweede Kamer met de behan deling van het wetsontwerp zou wachten tot de ratificatieprocedures in Frankrijk en Duitsland geheel zijn voltooid, zou dit naar het oordeel der regering betekenen, dat Nederland de inwerkingtreding der accoorden niet onbelangrijk zou vertragen. Dit wordt in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over bedoeld wets ontwerp meegedeeld. Een van de zeer grote voordelen van de West-Europese Unie vindt de regering de nauwere binding met Engeland. Nu een maal op defensiegebied de oorspronke lijk bedoelde supranationale oplossing niet mogelijk bleek, is het volgens haar ver standige politiek er naar te streven de sa menwerking op dat gebied in niet-supra- nationaal verband zo innig mogelijk te maken. Vandaar de grote aarzeling bij de regering om de West-Europese Unie te maken tot het kader, waarin een verdere Europese „integratie" in supranationale vorm zou moeten worden nagestreefd. Acht de regering het ongewenst op bepaal de gebieden supranationale vormen van sa menwerking voor enkele der deelnemers in te bouwen in het kader van de niet-supra- nationale samenwerking tussen allen, zij blijft, met name op economisch gebied naar een veel inniger samenwerking in DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Cicero De Belgische ambassadeur, de heer E. Graeffe, die ook deken is van het corps diplomatique in Den Haag, zal op 31 Maart ons land verlaten. Hij bereikt daags te voren de 65-jarige leeftijd en legt dan zijn ambt neer. Zijn opvolger, als hoofd van de Belgische diplomatieke missie, is nog niet bekend. Wel worden al geruime tijd een aantal namen genoemd, zoals die van baron F. van der Straten-Waillet, oud-minister van Buitenlandse Handel en thans gezant van België te Buenos Aires, en die van de heer Remy Baert, voormalige handels- raad van de Belgische ambassade in Den Haag, uitstekend kenner van de Benelux vraagstukken, thans gezant van België te Athene. De Franse ambassadeur, de heer Jean- Paul Garnier, die in December 1940 als zodanig werd benoemd, volgt de heer Graeffe op als deken van het corps diplo matique. STOCKHOLM (A.F.P.) De kwestie der atoomwapens heeft Woensdag het debat over de buitenlandse politiek in het Zweed se parlement overheerst. De leider van de liberale partij, Ohlin, leverde critiek op het zwijgen van de regering over deze kwestie. Volgens hem moet Zweden, nu de grote mogendheden zich meer en meer met atoomwapens bezig houden, ook de mid delen zoeken waarmee het beste de vrede kan worden bewaard. De leider der con servatieven, Hjalmarsson, eiste aanschaf fing van atoomwapens voor de Zweedse strijdkrachten, „tenzij wij ons in veiligheid kunnen brengen op planeet „Neutralia" Premeir Erlander verklaarde, dat nog slechts drie landen atoomwapens bezitten en dat het dus voor Zweden moeilijk is reeds nu te besluiten tot bewapening met atoomwapens. LONDEN (Reuter) Het orgaan van de Russische communistische partij „Prav da" verklaart, dat de Sovjet-Unie ontwa pening wenst onder toezicht van een con- tróle-orgaan, dat niet het recht zal hebben zich te mengen in binnenlandse aange legenheden van andere landen. Wel zal het orgaan het recht hebben „op perma nente basis inspecties uit te voeren naar alles wat noodzakelijk is ter verzekering van de naleving door alle landen van de overeenkomst tot verbod van wapens voor massavernietiging en voor beperking van de bewapening", aldus de „Pravda". In diplomatieke kringen in Londen, waar de Verenigde Staten, Canada, Groot-Brit - tannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie, on der auspiciën van de UNO over ontwape ning beraadslagen, meent men, dat deze Russische voorstellen in feite niet afwij ken van vroegere, die het Westen reeds verworpen heeft. Waarnemers geloven, dat het bericht in de „Pravda" overeen komt met de voornaamste voorstellen die Andrej Gromyko, de Russische onder minister van Buitenlandse Zaken, op de geheime Londense conferentie heeft ge daan. De besprekingen die Woensdag anderhalf uur duurden worden morgen voortgezet. De Pravda schreef dat het tot dusverre onmogelijk gebleken is overeenstemming te bereiken door de „koppige tegenstand" van het Westen. De Russen hadden her haaldelijk voorstellen ingediend die de onvoorwaardelijke uitbanning van atoom wapens beoogden- Doordat in de Tweede Kamer de aanhangers Van het particulier initiatief niet terugdeinsden voor dreigementen van achter de regeringstafel, maar voet bij stuk hielden, is er gistermiddag een ernstig conflict ontstaan tussen een meerder heid van de Kamer en minister Suurhoff. Dat gebeurde bij de behandeling van de nieuwe Gezondheidswet, waarvan de strekking is door overleg de samen werking te bevorderen tussen de overheid en de particuliere organisaties op het gebied van de gezondheidszorg. Nadat met de steun van de K.V.P., V.V.D., A.R., C.H.U. en K.N.P. een wijzi gingsvoorstel was aangenomen met de bepaling dat in het nieuwe top-orgaan, de centrale raad voor de volksgézondheid, ten minste de helft van de leden ver tegenwoordigers moeten zijn van het particulier initiatief, gaf minister Suurhoff gevolg aan zijn dreigement en verzocht hij schorsing van de beraadslaging, opdat hij zich kan beraden wat hem verder te doen staat met het wetsontwerp. Het komt zelden voor, dat een minister door de houding van de Kamer schorsing van de beraadslaging vraagt. Het conflict is hoog gelopen, ofschoon het verschil van opvatting tussen minister Suurhoff en de meerderheid van de Kamer over de taken van de Overheid en de particuliere organisaties op het gebied van de gezond heidszorg zeer gering is. Het top-orgaan ter bevordering van de samenwerking tussen Overheid en particu liere organisaties en voor het uitbrengen van adviezen aan de regering zou in de nieuwre Gezondheidswet zijn de centrale raad. Omtrent de samenstelling van die centrale raad, die 35 leden zou tellen, bepaalt het wetsontwerp dat de vertegen woordigers van particuliere organisaties, tezamen met die van provincies en gemeenten, de meerderheid zullen vormen. Bovendien heeft, minister Suurhoff in de Memorie van Toelichting verklaard, dat die bepaling is opgenomen omdat het de bedoeling is te voorkomen, dat de invloed van de vertegenwoordigers van de rijks overheid te zeer zou overwegen. Minister: „Uiting van wantrouwen' Maar dat neemt volgens de meerderheid van de Kamer niet weg dat de tekst van het wetsontwerp niet uitsluit dat de ver tegenwoordigers van de particuliere orga nisaties in de minderheid zullen zijn tegenover die van het Rijk, plus die van de provincies en de gemeenten. Vandaar de indiening van een wijzigingsvoorstel, om in de wet vast te leggen dat tenminste de helft van de leden van de centrale raad moet bestaan uit vertgeenwoordigers van de particuliere organisaties (dus niet de helft samen met vertegenwoordigers van provincies en gemeenten). Minister Suurhoff zag daarin echter een poging de invloed van de Overheid terug te dringen. Hij beschouwde het ook als een uiting van wantrouwen in het werk van de deskundigen van de Overheid. Het wetsontwerp, zo zei hij, is het resul taat van vier jaar studie van een commissie van deskundigen, waarin ook het particu lier initiatief ruim was vertegenwoordigd. Die commissie is tot een zeker evenwicht gekomen, dat men nu wil verschuiven. „Ik mag die uiting van wantrouwen niet voor mijn rekening nemen," aldus de minister. „Ik vraag mij af of het dan niet beter is dat er geen wettelijke regeling komt. Er worden tegenstellingen opge roepen, die er niet behoren te zijn. Ik zal schorsing van de beraadslaging verzoeken bij aanneming van het amendement." Oppositie wenst evenwicht De minister meende bij de aanhangers van het particulier initiatief ook de neiging op te merken de Overheid van het terrein van de volksgezondheid te willen terug dringen, omdat zij in de centrale raad „ten minste" de helft van de zetels willen doen bezetten door vertegenwoordigers van particuliere organisaties. Minister Suurhoff Maar dr. Mol (KVP) zette uiteen dat „ten minste" alleen in het wijzigingsvoor stel is opgenomen om moeilijkheden te ontgaan bij een oneven aantal leden. Met een gelijk aantal leden kan men genoegen nemen. Het wijzigingsvoorstel beoogt het scheppen van evenwicht dat vertrouwen schept. De particuliere organisaties zijn door subsidies financieel reeds afhankelijk van het Rijk en het kweekt wantrouwen als zij in de centrale raad ook in de min derheid zouden zijn. „Het is een principiële kwestie, die voor ons zo belangrijk is, dat intrekking van het wetsontwerp voor ons geen beletsel is het wijzigingsvoorstel te handhaven," zei d r. M o 1. „De minister heeft in de Memorie van Toelichting verklaard niet te wensen dat de invloed van de rijksoverheid over weegt. Maar als wij de gelijkheid opeisen, dan zegt de minister „neen" en dreigt hij met intrekking van het wetsontwerp." Op de spits gedreven Minister Suurhoff sprak er zijn ontstemming over uit, dat dr. Mol, die zitting heeft gehad in de studiecommissie van deskundigen ter voorbereiding van het wetsontwerp en het advies daarvan mede heeft ondertekend, zich nu heeft losgemaakt van het advies en het evenwicht in de centrale raad wil verschuiven. D r. Mol: „U kunt de Kamer toch niet binden aan een advies?" Minister Suurhoff: „Het particu lier initiatief heeft vier jaar lang in de studie-commissie gelegenheid gehad te zeggen wat het wil. Nu wil men plotseling het evenwicht verschuiven. Ik heb daar tegen overwegend bezwaar." Met 47 tegen 26 stemmen aanvaardde de Kamer echter het wijzigingsvoorstel. Voor stemden K.V.P., V.V.D., A.R., C.H.U. en K.N.P. Tegen stemden Partij van de Arbeid en de Communisten. Minister Suurhoff vroeg hierna schorsing om zich te kunnen beraden wat hem verder te doen staat met het wetsont werp. Hij kan het laten liggen, hij kan het intrekken, maar hij kan ook door overleg trachten met de Kamer alsnog tot een ver gelijk te komen. Dit laatste wordt niet waarschijnlijk geacht, want dan zou hij de zaak van zijn kant niet zo op de spits hebben gedreven. Doordat minister Suurhoff, in conflict met de Tweede Kamer, schorsing van de beraadslaging vroeg, komt de nieuwe Ge zondheidswet vooriopig niet tot stand. Gisteren werden in de Kamer ook van alle kanten bezwaren geopperd tegen een wets ontwerp om veel berperkter dan totnutoe andere inkomsten te korten op overheids- pensioenen. Als minister Beel als gevolg van de houding van de Kamer het wets ontwerp zou intrekken, zou de gunstiger regeling niet tot stand komen. Daar laat de Kamer het niet op aan komen, zodat minister Beel het wetsontwerp wel aange nomen krijgt in weerwil van de vele be zwaren. De bedoeling is dat inkomsten uit parti culiere betrekkingen niet meer worden afgetrokken van een overheidspensioen. Voorts zullen geen neven-inkomsten wor den afgetrokken van een gepensionneerde wanneer het aantal jaren van de leeftijd, vermeerderd met het aantal dienstjaren, meer dan 65 bedraagt, waarbij het aantal jaren van de leeftijd tenminste 55 moet zijn. Gepensionneerde ambtenaren van 55 jaar mogen dus naast hun pensioen ook de inkomsten behouden die zij eventueel in een overheidsbetrekking verwerven. Bijna algemeen wenste de Kamer alge hele afschaffing van de aftrek van in komsten naast het overheidspensioen, zon der de beperkende bepalingen, waardoor bepaalde groepen nog nadelig worden ge troffen. Een studie-commissie is bezig dit pro bleem te onderzoeken en in afwachting van haar advies wil de regering daarop niet vooruitlopen. Minister Beel antwoordt pas volgende week omdat vandaag eerst het televisie debat voorgaat. SEOEL (AFP) In Korea heeft zich nabij Soewon, op ongeveer 20 kilometer ten rui den van Seoel, een autobus-ongeluk voor gedaan, waarbij 38 personen om het leven zijn gekomen en zeventien personen wer den gewond. Volgens de politie is het on geluk te wijten aan onvoorzichtigheid van de chauffeur. De autobus is van een brug afgereden. In een soortgelijk ongeluk zijn Dinsdag ten Noord-Oosten van Seoel 21 personen om het leven gekomen. DJAKARTA (PIA) In Zuid-Buru (Molukken) opereert een bende van de Til (strijdorganisatie van de Darul Islam) die op ruim 500 man wordt geschat, aldus meldt de correspondent van PIA. Zij zijn bewapend met pijl en boog, speren, sabels, benevens een „brengun" en een Jungle- rifle". Beide vuurwapens bevonden zich aan boord van een gouvernementsmotorboot, die de bendeleden van het eiland Manipa hebben weggevoerd. Tijdens zuiverings operaties z(jn zes bendeleden gedood en dertig gevangengenomen. De zuiveringsac ties worden voorgezet op de eilanden Ke- lang en Manipa het onderdistrict West- Ceram, waar de :en van de bende zich moeten schuilhouden. Europa streven dan zonder supranationale organisatie mogelijk is. Zij blijft bij haar steeds ingenomen standpunt, dat econo mische en politieke integratie gelijktijdig haar beslag moeten krijgen. In de Memorie van Antwoord wordt ook nog medegedeeld, dat de Nederlandse re gering zich indertijd tijdens de besprekin gen te Londen in beginsel bereid heeft verklaard een verklaring af te leggen, dat zij van het recht tot het vervaardigen van ABC (atoom-bacteriologische en chemi sche) wapens afstand zou doen. Toen ech ter het afleggen van zulk een verklaring niet nodig Week om de besprekingen tot een goed einde te brengen, is zij daar toe niet overgegaan. Zij beschouwt de bereidverklaring thans als vervallen. In antwoord op andere vragen van Ka merleden wordt nog gezegd: Het is de ministers te enenmale onmo gelijk in de thans ter goedkeuring voor liggende overeenkomsten ook maar enige passage te vinden, die de mogelijkheid zou openen tot het legeren van vreemde troepen in Nederland. Ook na de ratifi catie van de onderhavige overeenkom sten zal legering in Nederland van strijd krachten der bondgenoten niet zonder goedkeuring der regering kunnen plaats vinden. Dat de uitbreiding van de bevoegdhe den van de geallieerde opperbevelhebber in Europa, welke door de Noord-Atlanti sche Raad is vastgelegd in haar resolutie, in strijd is met de grondwet, ontkent de regering ten stelligste. CAïRO (Reuter/A.F.P./U.P.) De Amerikaanse ambassadeur in Egypte, By- roade, heeft bij het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken geprotesteerd tegen berichten in de Egyptische pers, waarin de Verenigde Staten ervan beschul digd worden, dat zij trachten de Arabische Liga schipbreuk te laten lijden en dat zij de Arabische landen willen dwingen vrede te sluiten met Israel, zo verluidt in Cairo. Egypte heeft bij de Arabische Liga en de ambassade van Libye in Cairo geprotes teerd tegen de benoeming van een Iraakse generaal tot opperbevelhebber van de strijdkrachten van Libye en het zenden van een Iraakse militaire missie naar dat land. Turkije heeft te Damascus geprotesteerd tegen de onvriendschappellijke politiek van de Syrische regering, die zich volgens Turkije door Egypte laat meeslepen. Als de omstandigheden niet beter worden, zou de Turkse regering zich wellicht verplicht zien haar houding ten aanzien van Syrië te wijzigen, zo werd hieraan toegevoegd vol gens een gezaghebbende bron. Frankrijk zal met genoegen deelnemen aan ieder verdedigingsstelsel voor het Midden-Oosten, waarvan verwacht kan worden dat het de algemene instemming zal verwerven van alle landen in dat ge bied waaronder Israel zo heeft een woordvoerder van het Quai d'Orsay mede gedeeld. Volgens de woordvoerder is er in alle betrokken hoofdsteden intensief over leg gaande om een aanvaardbare oplossing tot stand te brengen. De enige inzittende van de gistermiddag neergestorte F 84 Thunderjet-straaljager van de Koninklijke luchtmacht is omgeko men. Het was de 22-jarige reserve-ser geant-vlieger C. Rog uit Scheveningcn. PARIJS (AFP). Naar uit goede bron in de Franse hoofdstad verluidt zullen vóór Juli de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten bijeenkomen ter be spreking van een groot aantal kwesties. De plaats van de samenkomst en de juiste da tum van de conferentie zijn nog niet be kend. AFP tekent hierbij aan, dat waarschijn lijk onder meer zal worden gesproken over de algemene verkiezingen, die volgend jaar in Vietnam moeten worden gehouden volgens de bepalingen van de overeen komst van Genève. (U.P.) Een zegsman van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken zei dat de vergadering pas na de ratificatie van de Parijse accoorden door de Franse Raad der Republiek (Senaat) gehouden kan worden. De regering hoopt dat dit nog deze maand zijn beslag zal krijgen. „Iedereen wenst een dergelijke bijeenkomst". In geheel Europa is een stroming merkbaar ten gun ste van nieuwe besprekingen met de Sov jet-Unie. De ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO hebben voorlopig voor de maand Mei in Athene een bijeen komst vastgesteld. Ook daar zullen de ministers van de Grote Drie in de ge legenheid zijn voor een onderlinge be spreking. Prof. dr. J. F. Nuboer deelt met betrek king tot de toestand van H. K. H. prinses Beatrix het volgende mede: „H. K. H. prinses Beatrix heeft weer een uitstekende nacht gehad. De tempera tuur is normaal. Indien zich geen bijzon derheden voordoen, zal geen verder com muniqué worden uitgegeven". Prinses Marijke en prinses Irene hebben gisteren een bezoek gebracht aan hun zuster. Karakter zonder kennis heeft va ker tot welslagen geleid dan ken nis zonder karakter. TOKIO (Reuter). Twintig meisjes uit Hirosjima, die bij de ontploffing van de atoombom boven die stad in 1945 verwon dingen hebben opgelopen, zullen binnen kort worden uitgenodigd voor een medi sche behandeling in de Verenigde Staten, aldus melden Japanse bladen. Een Ameri kaanse arts zou uit een groep van vijftig meisjes er twintig uitzoeken, die voor be handeling in de Verenigde Staten in aan merking komen. Een conservatief parlementslid heeft in het Britse Lagerhuis gevraagd wat er zal gebeuren indien in Engeland een atoom- of waterstofbom per ongeluk zou ontplof fen. De minister van Binnenlandse Za ken Lloyd George zal deze vraag op 17 Maart beantwoorden. ROME (Reuter) Italiaanse linkse en rechtse senatoren hebben klappen uitge deeld tijdens de behandeling van de Parijse accoorden. De vechtpartij brak uit toen de communist Sereni de Italiaanse generaals uit de tweede wereldoorlog omschreef als „vergane lijken van het fascisme die weer tot leven worden geroepen". Neo-fascisten en monarchisten sprongen op van hun ze tels en renden naar de banken van hun op ponenten. De communisten openden onmid dellijk een tegenaanval. Provoosten stelden zich op en vingen de aanval van beide zij den op. Zaterdag dreigde een handgemeen in de Senaat uit te breken, toen dezelfde commu nist de christen-democraat veldmaarschalk Messe, bevelhebber van de Italiaanse expe ditiemacht in de Sovjet-Unie tijdens de oor log, een „moordenaar" van Italiaanse sol daten noemde. Messe schold Sereni daarop uit voor „verrader en saboteur". (UP) De Italiaanse politie heeft tien jonge leden van de neo-fascistische M.SX gearresteerd die betrokken zijn geweest bij een aanslag op het hoofdbureau van de communistische partij in Rome. Een elfde is in het ziekenhuis opgenomen. Bjj het werpen van „pamflet-bommen" werd hij zo danig gewond dat een gedeelte van een arm afgezet moest worden. In de pamfletten werd stelling genomen tegen „communis tische actie om de ratificatie van de Parij se accoorden te beletten". Rapport over Oost-Duitse concentratiekampen De West-Duitse sociaal-democratische partij heeft een document gepubliceerd over de toestanden in de Oost-Duitse concentra tiekampen sinds 1945. In het rapport wordt gezegd dat tussen 1945 en 1950 ongeveer 200.000 personen om politieke redenen in concentratiekampen werden geïnterneerd. Ongeveer de helft van dit aantal is door gebrek aan voedsel, executies, slechte be handeling en epidemieën om het leven ge komen. Bijna 35.000 personen zijn, volgen3 het rapport, in dezelfde periode overge bracht naar concentratiekampen in Rus land. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand c H ■e -5 •Oo jrc £2 ES t~ ï-c ïx S* ZS Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münehen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome sneeuw zwaar bew. nevel mist licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt nevel nevel geheel bew. zwaar bew. onbewolkt nevel half bew. geheel bew. nevel geheel bew. geheel bew. sneeuw nevel zwaar bew. NO 1 W 1 windstil ZW 1 WNW 2 NNO 4 NNO 4 ONO 8 NNO 10 NNO 10 NO 7 WNW 1 NNW 6 NNO NO ONO ONO O windstil N 4 windstil NO 5 -9 0,1 -9 0,1 -9 0 -14 0 0 0,2 2 0 -1 0,1 -3 0 0 0 -1 0 2 0 -3 0 -1 0 -1 1 1 1 1 0 1 0.6 -1 2 3 21 Neerslag laatste 24 uur. MTonooonconrYy» RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtin gen. Vannacht overwegend matige vorst. Morgenmiddag hogere tempera turen dan vandaag. 11 Maart Zon op 7.08 uur, onder 18.38 uur. Maan op 22.27 uur, onder 7.32 uur. Maanstanden 16 Maart 17.36 uur: Laatste kwartier 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 10 Maart Hoog water: 4.52 en 17.02 uur. Laag water: 0.33 en 12.55 uur. Vrijdag 11 Maart Hoog water: 5.25 en 17.37 uur. Laag water: 1.06 en 13.30 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1