Agenda voor Velsen NCVB-leden maakten kennis met het werk van hun mannen VZV maakt goede kans op de tweede klasse-titel Verlovingsringen Havenbe richten Visserij-varia „Jubileum is meestal de eerste keer Goud-bergingstoren naar de Staalhaven B.B. richt zich tot de arbeiders Volledig programma voor IJmond-handballers Ook 5 Mei-extraatje voor Velsens bejaarden Beverwijk 4 „Renate Leonhardt" Arbeider sloeg van auto Burgerlijke stand Velsen P. DE GROOT Echter niet voor alle noodwet-mensen CHU hield haar jaarvergadering Voor jonge hersens Ons nieuwe weekraadsel Keukenbrandje aan Munnikenweide Rus kreeg tros in schroef Vierde aardbeien schaaktournooi op 18 en 19 Juni Filmavond voor oud-verzetslieden Beverwijkse AJC-ers krijgen bezoek Kleurenpracht van Zuid-Afrika DONDERDAG 10 MAART 1955 99 Het bestuur van de afdeling Vel sen van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft de gelukkige gedachte gehad om r\jn leden in de gelegenheid te stellen een» wat nader kennis te maken met het fabrieksleven van de mannen, speciaal van hen. die werkzaam ztyn aan het Hoogovenbedryf en de neven- bedrijven. waarover hoofdingenieur W. Bakker, bedrijfsdirecteur van de MEKOG, een inleiding hield. Mevrouw Schouten, die voor de eerste maal na het aftreden van mej. A. Mulders de vergadering leidde, liet de bijeenkomst beginnen met het zingen van psalm 138 1, waarna zij een beschouwing hield over psalm 107 19. Ir. Bakker moest de aanwezigen teleur stellen voorzover zij hadden verwacht de nieuwe Hoogovenfilm te kunnen zien. Dit its niet mogelijk omdat „Uit vuur en vlam" op 36 mm. is opgenomen en dus alleen op bioscoopprojectoren kan worden gedraaid. Wel kon echter de voorlaatste zwart-witte Hoogovenfilm worden vertoond. Ir. Bakker heeft de dames in kennis ge bracht met de omstandigheden, waaronder door de mannen in de fabrieken wordt ge werkt, waarvan de vrouwen vaak de won derlijkste gedachten hebben. Voor vele vrou wen is een jubileum immers vaak de eerste kennismaking met het fabrieksterrein waar over zfl vaak zwartgallige ideeën koeste ren omdat zij buiten het leven van de man aan het bedrijf staan. Dit is in de winkel en boerenstand anders; hier wordt het ge zinsleven aan het bedrfif gekoppeld. Vol gens de heer Bakker valt één ding speciaal mee; er wordt niet zoveel ruzie gemaakt onder de fabrieksmensen als men wel eens wil doen geloven. Hjj merkte op. dat er met zorg aan wordt gewerkt om de fabrieks- samenleving aanvaardbaar en prettig te maken; vooral in de laatste jaren. Dit is ook één van de redenen waarom gebroken is met de oude gewoonte bazen aan te stel len alleen op grond van vakbekwaamheid. Er wordt thans naar uitgezien, dat een baas niet alleen vakbekwaam is, doch te vens en vooral in staat is om op eerlijke en rechtvaardige wijze leiding te kunnen ge ven. De heer Bakker noemde in dit verband de beste baas degene van wie men niet merkt dat hij baas of opzichter is. Boven dien worden bazen thans via voorlichting voor hun taak gevormd waarby wordt uit gegaan van de democratische regel de ar beider allereerst als mens te zien en te res pecteren. Bij eventuele mindere arbeidsprestaties van een man zal evenzeer een regel de oorzaak hiervan worden gezocht, aan gezien vaker is gebleken, dat gezinsmoei lijkheden of andere kwesties een belangrij ke rol kunnen spelen. Men probeert, ook al w egens de te verwachten betere onderlinge samenwerking, het teamwerk te bevorde ren en daaraan welbewust te werken, hoe wel men pas staat aan het begin van deze activiteiten, die niettemin de laatste jaren al merkbare resultaten hebben opgeleverd. IJmond het bedrjjfsapostolaat gesticht. Een soortgelijke activiteit gaat sedert enkele jaren uit van de protestantse kerken, niet alleen in onze omgeving, maar ook in an dere plaatsen, onder andere Arnhem. Hier kent men de Stichting „Evangelie en Indu strie in de IJmond", die voorstaat evenzeer voorlichtend te werken in de problemen van het Christen-zijn in de fabrieken en werk plaatsen, waarbij tot nu toe de methode van het groepsgesprek in de afdelingen wordt toegepast om op deze wijze Christelijke cellen te vormen De heer Bakker was er van overtuigd, dat hier grote mogelijkheden liggen voor een hernieuwde vormgeving van het Christendom. De met grote aandacht gevolgde inlei ding, waarvoor de presidente de heer Bak ker dank bracht, gaf aanleiding tot enige vragen, die zowel de theorie van de inlei ding als de praktijkervaringen betroffen. Na de pauze werd de Hoogovenfilm van Ftudi Hornecker vertoond. De bergingstoren van de Coöperatieve Bergingsvereniging „Renate Leonhardt", die thans te Zaandam ligt en waarmee men deze zomer hei goud wil bergen uit het bU de Haaksgronden dwars van Den Helder gezonken stoomschip „Renate Leonhardt" komt zeer binnenkort naar IJmuiden. De Rijkswaterstaat heeft thans toestem ming gegeven de bergingstoren door het Noordzeekanaal en via de sluizen naar de IJmuidense haven te slepen. Voor de ber ging wordt de toren dan klaar gemaakt in de Staalhaven. Vanmorgen vroeg was men aan de Zuid zijde van de Staalhaven bezig een auto met staalplakken te laden. Toen de wagen even vooruit reed, verloor de arbeider van de Havenstichting J. P. uit Koog aan de Zaan, die er op stond, het evenwicht en viel ach terover. Hij kreeg letsel aan het hoofd en een pijnlijke borst waarvoor hij voorlopig ter observatie in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk is opgenomen. Candidaatsexamen De heer J. F. M. Bindels, Tussenbeeks- weg 60 te IJmuiden. heeft op 2 Maart aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam zijn candidaats-examen in de wis- en natuurkunde gedaan. GEBOREN: H. C. der JeuHonig. z„ Gijzenveltplantsoen 33, IJmuiden; A. M. Ver gouw—Kroone, z.. Eendrachtstraat 13, Vel sen-Noord; A. Aardenburg—Roorda. d.. Pres. Steijnstraat 43 rd, IJmuiden; H. Steigstra— Morriën, d., Gijzenveltpkmtsoen 63. IJmui den; M. P. van Velzen—Mulder, z.. Meidoorn straat 2. IJmuiden. OVERLEDEN: J. Schik, 57 j„ echtgenoot van A. Broekhuizen, Kortenaerstraat 13. IJmuiden; R. Nobel. 56 j., echtgenoot van J. C. Nieting. de Genestetlaan 12. Driehuis; R. Veldman, 91 j.. weduwe van W. Oldenburg, de Ruijtersstraat 115, IJmuiden; T. van Kleef, 85 j.. echtgenote van K. Rem. Meervlietstraat 56. Velsen; H. Baas. 77 j„ echtgenoot van E. M. Bilder, Torricellistraat 50, IJmuiden. De Velsense Commissie Bevordering Be scherming Bevolking werkt deze winter met een gerichte propaganda, waarvoor ook gebruik wordt gemaakt van de mede werking der drie grote vakcentrales. Deze hebben landelijk hun steun aan de actie gegéven en in practisch alle organisatie bladen zijn artikelen over de Bescherming Bevolking verschenen. Dit geschiedde ech ter landelijk. Als eerste vakcentrale in de gemeente Velsen heeft zich thans de K.A.B. achter deze nieuwe actie gezet. De Katholieke Arbeiders Beweging zal in een schrijven haar morele steun aan de wervings-actie tot uitdrukking brengen. Dit betekent, dat de vrijwilligers, die namens de B.B. op huisbezoek gaan, daar nu ook zullen kun nen aantonen, dat plaatselijk de K.A.B. achter dit werk staat. De Commissie Be vordering Bescherming Bevolking heeft goede hoon. dat het C.N.V. en het N.V.V., die landelijk eveneens de wervings-cam- pagne steunen, dit ook plaatselijk niet achterwege zullen laten; Tijdens een vergadering van de afdeling Velsen der K.A.B. met zijn kring- en vak- bondsbesturen, heeft de heer Suermondt, promotor der B.B., meegedeeld, dat er in Velsen-Beverwijk nog ongeveer 1100 vrij willigers nodig zijn. Een met medewerking van de vakbonden gevoerde campagne, heeft het grote voordeel, dat hierdoor vrij willigers aangetrokken worden met tech nische vakkennis. Voor hen zal de oplei ding dus niet zo lang behoeven te duren. In Amsterdam wordt al enige tijd in nauwe samenwerking met de plaatselijke afdelingen der vakcentralen de wervings campagne gevoerd. Dank zij deze mede werking kon in vier maanden tijds eer toename van het aantal vrijwilligers me' niet minder dan 3500 man worden bereikt. In de gevarenkring Velsen-Beverwijk zijn zoveel vrijwilligers niet meer nodig. Maar de commissie Bevordering Bescherming Bevolking rekent er wel op, dat op deze manier een stevige bijdrage geleverd kan worden om het tekort van 1100 vrijwilli gers aanzienlijk te verkleinen. Ook de medewerking van C.N.V. en N.V.V. kan daarbij van groot nut zijn. t. -v Hanie DONDERAG, 10 Maart 1955. Beste kinderen, DAT FIETSJE, waar jullie elke dag op naar school rijdt, is eigenlijk een wonder baarlijk ding. Als je iemand uit het jaar 1750 had verteld, dat de mensen zich een dikke honderd jaar later op twee wielen zouden voortbewegen, had deze achttiende eeuwer je vermoedelijk verontwaardigd aangekeken: dat was duivelskunst. Je staat daar nooit bij stil, maar het is een wondertje, die fiets van jullie en om jullie te laten zien, hoe de mensen zich in het allereerste begin van de „fietstijd" over de weg repten nou répten heb ik hierbij twee plaatjes van velocipedes afgedrukt: verschrikkelijk moeizame vehikelen, die je echt moest beklimmen en die je een weids uitzicht over de landouwen verschaften. „Wel aardig, zo'n stukje Heerengracht in de sneeuw", zou men geneigd zijn te denken, doch de directeur van Madurodam, de heer G. G. Jungerius, bekijkt deze witte last met gemengde gevoelens; de sneeuw vormt namelijk een ernstige belem mering bij de werkzaamheden om Madurodam op de vastgestelde datum, 30 Maart, te kunnen heropenen. Activiteiten van de Kerk Waar het bedrijf zelf de sociale taken •van een verbetering der arbeidersverhou dingen probeert te bevorderen, zijn daar naast activiteiten van de kerken ontwik keld, om geestelijke steun te geven. De heer Bakker, die de vraag beantwoordde hoe het mogelijk kan zijn in deze moderne, vreemde wereld in de bedrijven Christen te zijn, wees op de grote afvalligheid door de toe nemende industrialisatie, welke veelal wordt geweten aan de tegenstelling tussen het geen de kerk predikt en dat wat in de fa brieken gebeurt. De Roomse kerk in het bisdom Haarlem, zei spreker, heeft met het doel de kerstening in het bedrijfsleven te bevorderen, daartoe in het industriegebied ADVERTENTIE GROTE SORTERING JUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 Voor de handbalvereniging „IJmond" zul len het komende weekeinde alle spelers en speelsters in het geweer komen. De eerste elftallen van de dames- en he renafdelingen ontvangen op „Watervliet" bezoek van de dames- en herenteams van AVA uit Alkmaar. Het tweede dameselftal gaat naar THB in Heemstede en het tweede IJmond-herenteam krijgt thuis een wed strijd tegen Concordia 3 uit Haarlem. De jeugd legt zich Zaterdagmiddag in het Sanders-instituut te Haarlem weer toe op zaalhandbal met de wedstrijden meisjes- adspiranten I: IJmondConcordia 2; juni oren I: Concordia 3IJmond 1 en junioren II: Rapiditas 2IJmond 2. De opstellingen van de eerste IJmond- elftallen zyn: D Dames: L. de Vlugt; L. Mossel en B. Schoon; K. Beers, L. Meyer-Konz en R. v. Buuren; T. Jak, A. Eckhardt, M. Klesser, H. Venus en J. Woudsma. Heren: J. Böhm; W. Reymer en N.N.; H. Boom, J. Wolters en J. v. Buuren; J. Mo lenaar, N.N., B. Hofman, N.N. en L. Ha genaar. Donderdag 10 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Maarten Luther". Chr. Gymnastiek Ver. „IJmuiden", 20 uur, Patronaatsgebouw, uitvoering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Vrijdag 11 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Het kind van de slop pen". Rex, 20 uur, „De ondergang van de Ti tanic". Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën. Een zekere meneer Freiherr Drais von Sauerbronn maakte in 1817 de allereerste fiets een tweewieler, die ze toen „drai- sine" noemden. Maar dat was een loopfiets de eerste trapfiets werd door meneer Mac Mullan gemaakt in 1876 stond het machien op de Parijse wereldtentoonstel ling te kijk een houten voertuig, dat er nogal grappig uitzag, want de trappers zaten aan.de achteras. Later kwam het hoge voorwiel met trappers en het kleine achterwieltje en sindsdien ging het als maar verder en harder tot in 1884 de eerste „lage" fiets verscheen. Dat woordje „fiets" is tussen haakjes vermoe delijk een samentrekking van velocipède, waar de mensen al gauw „fielesepee" van maakten. Wees overigens maar voorzichtig op je „fielesepee" en hou je aan de ver keersregels, die je allemaal Dinsdag weer onder je neus hebt gehad bij de verkeers- examens! Het is echt beter wat zorgvul diger te rijden dan vijf minuten eerder in het ziekenhuis te belanden! En na dit uitstapje op de fiets gauw naar onze brievenbus. Als eerste is van daag WOELWATER aan de beurt. Ja ik kan me voorstellen, dat je met al die ijs- pret niet veel aan mij gedacht hebt, maar je hebt echt je schade een beetje ingehaald door zo'n gezellige brief te schrijven. Heeft je broertje nu helemaal geen zin meer om rijden te leren? Dat zou jammer zijn! Wat leuk, dat je het al zo goed kan. Een tradescantia is een groene kamerplant met een heleboel kleine blaadjes. Er bestaan ook wel soorten, die rood-achtig gekleurde blaadjes hebben en met witte streepjes. Zet de plant maar op een licht en niet te zonnig plekje en geef hem tamelijk veel water. Als hij goed verzorgd wordt kan het een mooie hangplant worden, gaan zwemmen. Ik ben er ook eens geweest gaan zwemmen. Ik bij er ook eens geweest en ik vond het heel mooi geworden. MARJANNEKE heeft het ook al erg druk deze winter. Jammer dat het ijs op sommige plaatsen zo onbetrouwbaar was. Je kunt het beste op een goed onderhouden ijsbaan gaan, daar is tenminste geen kans op ongelukken. Prettig, dat moeder weer helemaal opgeknapt is. Er hebben in deze tijd zoveel mensen griep. Als de zon nu maar flink schijnen wil, dan komen we allemaal weer een beetje aan ons trek. WIELRENNER is ook al niet zo vaak op de schaats geweest door het slechte Ijs hier en daar. Je vader is heel verstandig, dat hij je verbood om op die gevaarlijke plaatsen te gaan rijden. Wat lusten de dieren in Velserbeek nu graag een boter ham van je, hè? Je kunt echt merken dat ze 's winters niet zo verwend worden als in de zomer. Je raadsel zag er keurig uit, zo volhouden, jongen! Fijn, die goede cijfers op school HARD LOPER! Daar is straks je Paas-rapport weer mee gebaat. Jij boft maar, dat de dokter je veel zwemmen aangeraden heeft. Die raad zul je vast niet in de wind slaan! Ik vind het knap dat je al twee diploma's hebt en gaat het springen van de plank nu ook al beter? Ja GOUDOOGJE, wat jou betrof had het ijs nog wel een hele tijd mogen blijven, maar ik denk dat de meeste mensen een flink zonnetje overdag toch liever hebben. Dus jij bent ook al zo tevreden over het Velserbad. Zwem je al in het diepe of ben je bezig om het te leren? Tot slot is hier AKELEI, die alleen haar raadsel inzond. Wanneer krijg ik weer eens een gezellige brief van je, meisje? Je raadsel zag er keurig uit! Dit was het laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). WU vernemen, dat het College van B. en W. binnenkort de aangelegenheid van een extra uitkering, wegens de bevrijdingsdag, aan de gesteunde ouden van dagen in be handeling zal nemen. Nu Haarlem en Amsterdam min of meer op een landelijke regeling van deze materie vooruitgelopen zijn, acht Velsen het moment rijp, om eveneens incidenteel iets te ondernemen. Ons werd evenwel nadruk kelijk verklaard, dat het niet in de bedoe ling kan liggen alle gesteunden volgens de Noodwet Ouderdomsvoorziening van dit extraatje te laten profiteren, daar hiermee bepaalde verhoudingen scheefgetrokken zouden worden en de aanspraken op het overheidsbudget te zwaar zouden worden. Onder leiding van haar voorzitter de heer M. Tijl hield de afdeling Velsen van de CHU haar jaarvergadering in het Cul tureel gebouw. Na de gebruikelijke opening kwamen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde. Het eerste verslag vermeldde tal van bijzonderheden over gehouden bestuurs- en ledenverga deringen, het werk ten tijde van de gehou den Statenverkiezingen, samenwerking met de A.R. partij, en werkzaamheden in Uni everband. Het ledental vertoont een bescheiden stijging, terwijl het contact tussen raads fractie en afdeling een bevredigende vorm heeft gevonden. Het financieel ver slag weerspiegelde een gunstige toestand en sloot met een batig saldo van f 43.60. Bij de bestuursverkiezing werden twee af tredenden herkozen en als nieuw lid is de heer D. Tanis aan het bestuur toege voegd. Een uitnemende inleiding van de heer Tanis over het belastingwezen, met tal van vragen en zakelijke antwoorden, vormde het slot van de geanimeerde ver gadering. Dinsdagavond heeft het eerste team van VZV op overduidelijke wijze in het Sport- fondsenbad te Zaandam laten zien, dat het hun ernst is mee te dingen naar het kam pioenschap in de tweede klasse, door een 51 zege op het Zaandamse Nereus. Dit bleek al dadelijk na het beginsignaal. Nereus was iets vlugger bij de bal, doch De oplossing van het vorige raadsel is: „SCHAATS" (steunen, scholen, behekst, geraakt, vermaak, tinerts, winters). Puntentelling: Woelwater 9; Wielrenner 10; Hardloper 9; Akelei 10; Marjanneke 9; Goudoogje 10. Het volgende raadsel is een Aardrijks kundig puzzle. Op onderstaande kruisjes en stippen moeten plaatsnamen ingevuld worden volgens achterstaande aanduiding. Heb je het goed gedaan, dan ontstaat op de kruisjes van boven naar beneden ook een bekende plaatsnaam. xvissersplaats. xplaats aan het IJsel- meer in N.-Holland. xhoofdstad van Fries land. xstad in Z.-Limburg. x industrie-plaats in Z.O. Drente. xplaats bij Bussum. Probeer ze eens goed te raden! Het raad sel is weer tien punten waard. TANTE ELS FELICITEERT: Goudoogje, die Zondag een dubbele feestdag gaat vieren en Muizenstaart, die Maandag de bloemetjes buiten gaat zetten. Veel geluk en veel plezier allebei! "^XX^OOOOOOOOOCXXICCOOOOOCXXXSOOCOOOCXlOOOOOOOOOCXXOOOOOCa door goed samenspel van Kwak en Mossel en vrij zwemmen van Hamers, was het eer ste schot van laatstgenoemde speler direct een treffer. Nereus ging echter niet bij de pakken neerzitten en streed stug door, maar toch kon het niet verhinderen dat reeds binnen 2 minuten speeltijd Bakker na een goede rush een boogbal in de hoek plaatste, hiermede de keeper totaal verras send (02). Het werd nu toch wel duide lijk dat de Velsenaren sterker speelden dan de Zaandammers en vooral beter plaatsten dan hun tegenspelers. Toch kwam Nereus terug met een schot van Walig, dat echter door de uitstekend spelende Bouman werd gestopt. Een prach tige kans van Visman werd hierna door Kwak beloond met een niet hard maar wel zuiver schot (30). De Nereus-zwemmers verloren hierna aan snelheid, al bleven de schoten van Walig en Kooy een gevaar voor de overwinning. Toch was het weer VZV, dat hierna aan gaf hoe een goal gemaakt moet worden en onder leiding van Hamers zagen Bakker en Mossel kans, door middel van de laatste, het vierde doelpunt te scoren. De rust ging met deze stand in. Nereus probeerde de eer nog te redden, maar nu was het Van der Vegte, die langs Koeman en Leenderts opzwom en de bal aan Mos sel presenteerde, die met een hard schot duidelijk maakte, dat VZV niet van plan was te stoppen 05. Toch wilde Nereus kennelijk niet zonder tegenpunt het water verlaten en een hard schot van Walig dat zeer goed bedoeld was, ging net over de lat. Weer Nereus terug door een vrije worp van Bakker welke door Mossel gehinderd werd naar Leenderts. En waar niemand op rekende gebeurde: met een zacht schot, echter bui ten bereik van Bouman, gelukte het Leen derts Nereus het verdiende tegenpunt te geven. Er werd hierna nog goed spel ge geven, doch de spanning was gebroken en VZV kon na het eindsignaal met voldoe ning en een 51 overwinning naar huis gaan. De stand in de tweede klasse is thans: HVGB II 5 3 2 0 8 14— 5 VZV 5 4 0 1 8 14— 8 DWR 5 1 2 2 4 11— 7 DWT 5 0 3 2 3 9—13 Nereus II 4 0 1 3 1 4—19 VZV moet nu nog thuis spelen tegen HVGB II, DWT en Nereus II, waarvan de wedstrijd tegen HVGB II op 19 Maart uiteraard de belangrijkste is. In de keuken van de familie S. aan de Munnikenweide te Beverwijk ontstond Woensdagmiddag een brandje dat werd veroorzaakt door een pan met uien, die op het gas stond over te koken. De brand weer was snel ter plaatse en had het vuur spoedig onder de knie, zodat de schade be perkt bleef. MARKTBERICHT 9 Maart Waspeen 15—44; spruiten 38—110; prei 65—109; rode kool 34—47; witlof 43—70; rabarber 3594; soepgroenten 615; boeren kool 90. Woensdag 9 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: May van Bristol. Botne van Duinkerken. Maywood van Antwerpen. American Jurist van Antwerpen. Dieter Wal- traud van Hamburg. Jacoba van Amble. Nero van La Palice. Glory van Hamburg. Ham burg van Hamburg. Muttersegen van Ko penhagen. Vliestroom van Londen. Trajanus van Rotterdam. Vertrokken zijn: Thor naar Londen. Spaar- nestroom naar Londen. Swift naar Rönne- byhamn. Fauvette n. Harlingen. Eemstroom naar Huil. Badzo naar Londen. Bellatrix n. Rotterdam. Mapia naar Antwerpen. Lucas Bols naar M'bro. Argo naar Harlingen. Nido naar Boulogne. Assian naar Amerika. Bit tern naar Rotterdam. Margriet L naar Har lingen. Het Russische vrachtbootje „Lakhta" van ongeveer 1600 ton, dat vanmorgen omstreeks kwart voor zes de IJmuidense middensluis passeerde, had het ongeluk één der trossen in de schroef te krijgen. Het liep echter goed af. want het schip zelf heeft ae tros weer kun nen ontwarren, zodat het met geringe ver traging kon uitstomen. Pryzen van Woensdag. Heilbot 3,20 2.40; gr. tong 2,54—2,42; grm. tong 3,20—2,54; kim. tong 3,50—3,10; kl. tong I 3,40—2,85; kl. tong II 3,15—2,54; tarbot I 2,90-2,20, per kg. Tongschar 92; schartong 30: gr. schol 2420; grm. schol 3829; kim. schol 5953; kl. schol I 52—43; kl. schol II 40-21; schar 37—32; bot 18—11; v. haring 24—16; makreel 5142; gr. schelvis 66—50; grm. schelvis 6055; kim. schelvis 5647; kl. schelvis I 5648; kl. schelvis II 49—36; wijting 40—28; gr. gul 55—42; midd. gul 49—40; kl. gul 48—32; poon tjes 30—11; kl. kool vis zw. 32—20; kl. koolvis wit 42—35, per 50 kg. Gr. kabeljauw 192—90; gr. koolvis zw. 82—60; gr. koolvis wit 9678; gr. leng 90; gr. wolf 110, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 74 kisten tong en tarbot, 10 kisten heilbot, 5 kisten tong schar en schartong, 100 kisten schol, 20 kis ten schar, 40 kisten bot, 680 kisten haring, 150 kisten makreel, 475 kisten schelvis, 410 kisten wijting, 195 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 5 kisten wolf, 30 kisten poon, 420 kisten koolvis, 31 kisten diversen. Totaal 2650 kisten. Op de Woensdagavond gehouden jaarver gadering van de Beverwijkse schaakclub „Pat Mat" werd medegedeeld dat het vierde aardbeien schaaktournooi op 18 en 19 Juni wordt gehouden. De leden voelden weinig voor de contri butieverhoging van de Noord. Holl. Schaak bond, men kon zich nog met 1 cent vereni gen, mits deze verhoging op de een of andere manier de jeugd ten goede zou komen. In het bestuur kwam een wijziging, de heren P. Siebers en A. de Bruin stelden zich niet meer herkiesbaar en hun plaatsen wer den ingenomen door de heren P. Tijssen en Roodenberg. De jaarverslagen droegen ieders goedkeu ring weg. de wedstrijdleider drong er op aan mede te werken aan een vlot verloop der onderlinge competitie, zo nodig door het spelen van extra partijen. In het Kennemer Theater te Beverwijk wordt heden (Donderdaag) de film „The Seventh Cross" vertoond. De opbrengst hiervan is bestemd voor het Landelijk Sociaal Fonds van de Nationaal Federa tieve Raad van het Voormalig Verzet Ne derland. Dit fonds stelt zich ten doel de nood te lenigen van oud-verzetsmensen en hun nabestaanden. De Beverwijkse leden van de Arbeiiders- jeugdcentraie ontvangen met de Paasda gen bezoek van tweehonderd AJC'ers uit het gewest Noordholland. Dit geeft een grote drukte, daar voor elk een onderdak gevonden moet worden, waarvoor men reeds verschillende adres sen heeft verkregen. De culturele dienst van de KAB te Be verwijk organiseert Woensdag 16 Maart in de bovenzaal van veilinggebouw ..Kennemerland" een bijeenkomst, waarop de heer Jan P. Strijbos een lezing zal houden over de „kleurenpracht van Zuid- Afrika". Een geluidsfilm zal het gespro kene toelichten. Gymnastiekuitvoering S.S.S. De R.K. gymnastiekvereniging SSS te Beverwijk geeft op Woensdag 16 en Don derdag 17 Maart haar jaarlijkse uitvoerin gen in het KSA-gebouw. Op het programma staat onder meer een turndemonstratie. Humanisten Zondag weer bijeen In de o ij eenkomst der Gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond, welke Zondagmorgen 13 Maart in het Sta- tenhuis gehouden zal worden, zal de heer P. Talsma uit Amersfoort spreken over onderwerp „Mens durf te leven".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6