Nederlands B-team bleef met 3-1 voor tegen Djurgarden Witte tanden Friese adem De zwarte spin Hard duel met goed veldspel Londen wil Saarkwestie niet op de spits laten drijven Clowntje Rick De Olympische Spelen in Melbourne West-Duitse socialisten stellen voor constitutioneel hof te raadplegen Hoest Uw Kind...7 SIROOP Dr. Schürmann over handigt geloofsbrieven 5 Wielrennen Australiërs wonnen zesdaagse in Parijs Automobilisme Gatsonides heeft al straf- punten in Wales Boksen Macias is kampioen De Haarlemse basketball teams voor Maandag Waterpoloprogramma Sport in 't kort Voor de kinderen J)e clubs voor het betaalde voetbal FEUILLETON door Mark Cross „Europese Canadezen" versloegen Polen met 7-4 Russische waterpoloploeg naar Amsterdam? Waterpolo Meeuwen 2-Haarlem bij 2-3 stand gestaakt Blücher blijft Adenauers vice-kanselier Nam II stelt beperking van troepenmacht voor DONDERDAG 10 MAART 1955 (Van onze sportredacteur) Het enige nadeel van het Nederlands voetbalelftal, zoals dat op het ogenblik is samen gesteld, is en wie heeft er geen oog voor dat de leeftijd van enkele spelers aan de hoge kant is. En wel zo hoog, dat het in de lijn der verwachtingen ligt dat zij niet meer zo heel lang in topvorm zullen blijven. Het is dus zaak ook al omdat ziekte of blessures spelers tijdelijk kunnen uitschakelen dat het nationaal voetbalteam een keur van capabele reserves krijgt. Welnu, wij hebben gisteren bij de wedstrijd van het Nederlands B-elftal tegen de Zweedse topclub Djurgarden op het Vitesse-terrein in Arnhem gezien dat ook op de reservelijst enkele namen van spelers kunnen worden geplaatst met de aantekening dat zij in het oog gehouden dienen te worden. Een verschijnsel, dat na de misère van de laatste jaren niet anders dan verheugend genoemd kan worden door degenen, die uitzien naar betere resul taten van de vertegenwoordigende voetbalploegen en een verhoging van het nationaal voetbalpeil. De Australiërs Mockridge, Arnold, Pat terson hebben de 32ste zesdaagse van Pa rijs gewonnen. Zij verzamelden 437 punten en hadden een ronde voorsprong op de Nederlandse ploeg Schulte-Peters-Derksen (559 punten). De verdere uitslag luidde: 3. op twee ronden: Severyns-De Paepe-Van Dacle (België) 508 pnt. 4. op drie ronden: Van Est-Wagtmans-Haan (Ned.) 129 pnt. 5. op vijf ronden: Poblet-Bover-Timoner (Sp.) 160 pnt. 6. op negen ronden: Senfftleben- Forlini-Godeau (Fr.) 760 pnt. 7. op 10 ron den: Pasquier-Gérardin-Surbatis (Fr.) 408 pnt. 8. Nielden-Müller (Denem.) 325 pnt. 9. op elf ronden: Koblet-Von Bueren-Platt- ner (Zwits.) 836 pnt. 10. op twaalf ronden: Robic-Diot-Caput (Fr.) 357- pnt. 11. op achttien ronden: Ockers-Van Steenbergen- Gosselin (België) 708 pnt. De overige ploegen volgden op twintig of meer ronden. Het landenklassement luidde: 1. Neder land 6 pnt. 2. internationale groep 9 pnt. 3. België 14 pnt. 4. Frankrijk A 18 pnt. 5. Frankrijk C 21 pnt. 6. Frankrijk B 23 pnt. „Nieuwe formule een succes" „De 32ste zesdaagse van Parijs, waarbij een geheel nieuwe formule werd toegepast, is een doorslaand succes geworden. Dit evenement is tot onze volle tevredenheid verlopen en wij zijn zeker van plan in 1956 op de ingeslagen weg voort te gaan.'' Dit verklaarde de heer Mouton, directeur van het Velodrome d'Hiver, bij het einde van de zesdaagse. „Het vormen van ploegen van drie man en van nationale ploegen heeft een snel lere en voor het publiek meer aantrekke lijke wedstrijd mogelijk gemaakt", zo ver volgde hij. „Èr zijn dit keer ook veel meer toeschouwers geweest dan in de twee voor afgaande jaren." Het organisatiecomité voor de Spelen van 1956 heeft voor elk van de zestien Olympische takken van sport een brochure uitgegeven, waarin tal van bijzonderheden staan vermeld over de organisatie, het wedstrijdprogramma, het tijdrooster enzo voort. Het athletiekprogram omvat 22 num mers voor heren en 8 voor dames en strekt zich over 8 dagen uit. Het tijdrooster is zodanig opgemaakt dat bijvoorbeeld een loper zowel aan de 5000 en de 10.000 meter als aan de Marathon kan deelnemen. Bij het snelwandelen is voor de eerste maal de 20 kilometer op het programma gezet inplaats van de 10 kilometer. Voor de Ma rathon en de 50 kilometer snelwandelen is hetzelfde parcours aangewezen, met keer punten bij de 21e respectievelijk 25e kilo meter. Het hoogste punt van het traject ligt 80 meter boven de startplaats. Bij het turnen zullen geen aparte médail les meer worden toegekend voor de onder delen. De winnaar van de twaalfkamp krijgt dus een gouden médaille. Maar eventuele eerste plaatsen aan de afzonder lijke toestellen worden niet meer met mé dailles beloond. De minimum leeftijd voor turnsters is vastgesteld op 16 jaar. Deel neemsters van 16 tot 18 jaar zullen een medische verklaring moeten overleggen. Tot het Olympische voetbaltournooi en ook tot het hockeytournooi, worden slechts 16 ploegen toegelaten. Het voetbaltournooi wordt gespeeld volgens het bekersysteem, zodat verliezende ploegen meteen uitge schakeld zijn. In geval zich 16 ploe__ voor het hockeytournooi melden, zal i vier groepen van vier gespeeld worden. De winnaars gaan dan naar de halve finales. Het zwemprogram bestaat uit 9 num mers voor heren, 8 voor dames en het waterpolotournooi, dat in voorronden en een eindronde gespeeld wordt. De zeilwedstrijden worden gehouden in vijf klassen: 5,5 meter r-klasse, draken- klasse, starklasse, 12 meter klasse en finn- klasse (Olympia jollen). In elke klasse wor den zeven heats gezeild: de zes beste pres taties tellen voor het klassement. De wielerwegwedstrijd wordt gehouden op een parcours van 17,3 kilometer, dat 11 maal gereden moet worden. Het eerste nachtelijk traject over de be ijzelde wegen van Wales heeft heel wat slachtoffers gemaakt onder de deelnemers aan de Rallye van Groot Brittannië. Niet minder dan 50 van de 238 gestarte ploegen meldden zich te laat bij de controle te Whitney on-the-Wye, nadat ze te kampen hadden gehad met barre kou en wegen, die hier en daar op ijsbanen leken op het ge heime traject door de heuvels en valleien in de omgeving van Hay. Ook Maus Gatsonides. die met een Aston Martin meedingt naar de prijs, kreeg straf- punten. Tenminste vier wagens liepen zulke zware schade op dat voortzetting van de tocht onmogelijk werd. De rallye voert over een traject van 3218 kilometer met speciale snelheidsproeven op de circuits van Silverstone en Cadwell Park alvorens de deelnemers in Blackpool voor het eerst rust kunnen nemen. Het eindpunt ligt te Hastings dat Zaterdag 12 Maart be reikt wordt. De Mexicaanse bokser Raul Macias, bijge naamd „machtige muis", is gisteravond de omstreden bantamgewicht-wereld kampioen geworden door een in de elfde ronde be haalde technische knock out op de Siamees Chamrern Songkitrat. Dit is de titel die de National Boxing Association heeft afgenomen van de Franse bokser Robert Cohen. De California Athletic Commission is echter van mening dat deze handelwijze onjuist is en blijft Cohen erkennen. De hervatting van de basketballcompeti tie in het Krelagehuis in Haarlem belooft Maandag 14 Maart bijzonder belangrijk te worden, aangezien behalve de dames-steden- wedstrijd tegen Den Haag. bovendien nog een ontmoeting van het Haarlemse heren team tegen het Amerikaanse legerteam de Sabres 512th op het programma staat. Het volledige programma luidt: 19 uur: Junioren meisjes HOC cRCH; ZBVS Black Pirates junioren jongens: 20 uur: Dames HaarlemDen Haag; 20.15 uur: He ren HaarlemSabres 512th. De Haarlemse teams zijn als volgt samen gesteld: Dames: J. Koblens (aanv.), F. van Veen. O. de Jong (allen White Stars); J. Huigen, T. Snel. C. Kors, N. Steenkist (allen HOC M. Schrama, T. van Deursen (beiden Anti lopen) en J. V. d. Hoeden (ZBVS). Heren: J. Mansvelder (aanv.), M. Dinkel- berg (beiden Typhoons); L. de Sander, H. Resida (beiden IHJ); M. en P. Molenkamp (beiden White Stars); M. Jole, H. van Elk, J. Meenhorst (allen Black Pirates); K. Dingshoff en P. Veenenbos (beiden Anti lopen). Het Haagse damesteam verschijnt in de volgende opstelling: T. HoogendonkSchra ma (aanv.); P. Heintjes, M. den Dekker, T. Hendrix (allen Te Werve); E. Stam, D. F. Quist (beiden Argus); A. Bekink en W. Jaarsveld (beiden Propellers). Voor Zaterdagavond 12 Maart is in het Sportfondsenbad Haarlem het volgende pro gramma van competitie-wedstriiden vast gesteld: dames derde klasse: Hillegom 1 DWT 4: dames tweede klasse: HPC 1 HVGB 2; dames eerste klasse: HVGB 1— DWT 1; heren derde klasse: HPC 2—Haar lem 2; heren vijfde klasse: DWT 4Haar lem 3. In he.t Velserbad zijn dan. vastgesteld: _amès derde klasse: VZV 2DWR 2; dames tweede klasse: VZV 1—DWT 2. FRANKRIJK A—STANDARD LUIK. Het Franse A-elftal heeft de in Parijs ge speelde oefenwedstrijd tegen de Belgische ere-divisieclub Standard Luik met drietwee gewonnen. De ruststand was tweeeen. DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, gespeeld door de Engelse league, luidden: eerste divisie: Bol ton WanderersPreston North End 21; West Bromwich AlbionChelsea 24. Tweede divisie: Ipswich TownNottingham Forest 2—1. c ADVERTENTIE Verrukkelijke pepermuntsmaak COLGATE - DE MEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD Het Nederlands B-elftal versloeg gister middag op een besneeuwd veld het Zweedse Djurgarden in een alleszins aantrekkelijke, soms wat te harde wedstrijd met drie—een. Een resultaat dat bereikt werd met zeer be hoorlijk tegenspel tegen een tegenstander, die geenszins in vacantiestemming verkeer de of zich gemakkelijk liet overspelen, maar die toonde erop gebeten te zijn met goed en snel voetbal tot een zo goed mogelijk resul taat te komen. Aanvankelijk leek het er aardig op dat de Zweden in die opzet zouden slagen. In een zeer hoog tempo trokken zij met zeven spe lers ten aanval en stuurden de op het be sneeuwde veld onwennige Nederlanders van het kastje naar de muur. In de elfde minuut had dit al een doelpunt tot gevolg. Steenbergen maakte enkele meters buiten het strafschopgebied hands. Rechtshalf Ed- lund schoot de bal daarop door het muurtje van spelers zo hard tegen de deklat. dat nie mand de bal ook maar gezien zal hebben. Finnhamar kon de terugspringende bal dan ook gemakkelijk achter de verbouwereerde Feijt koppen. Een nederlaag leek wel heel waarschijnlijk toen de Zweden daarna met lange en afge meten passes in het offensief bleven en met enorm harde schoten Feijt in het doel keer op keer op de proef stelden. Hers*e Het herstel van de Nederlanders kwam echter tijdig genoeg. Zij toonden plotseling ook op het gladde veld te kunnen manoeu vreren en wat belangrijker was ook verrassend combinatiespel te kunnen uit voeren. Het tempo bleei hoog. maar het over wicht van Djurgarden verdween als sneeuw voor de zon. Na een half uur spelen werd het zowaar gelijk. Steenbergen mee ten aanval ge trokken passeerde rond het strafschopge bied vier Zweden en loste daarna een ver vaarlijk hard diagonaal schot, dat de Zweed se doelman Arvidsson niet onder controle kon krijgen, waarop Klaas Smit (Alkmaar) de bal van dichtbij zo hard in het lege doel trapte dat het leek alsof hij een afstand van vijftig meter te overbruggen had. 'Vijf minuten later was het al twee—een. Smit, Van Melis en Schouten combineerden toen door de verdediging van Djurgarden alsof daar geen alleszins vaardige achter spelers als Olsson. Petterson en Andersson stonden. Van Melis rondde uiteindelijk de voortreffelijke aanval af met een zuiver schot, dat voor Arvidsson onbereikbaar was. Drie-één De tweede helft was iets minder van kwa liteit dan de eerste, maar was het verblijf op de ijskoude tribunes toch alleszins waard. De Nederlanders vergrootten in de elfde minuut de score tot drieeen toen de Zweedse spil Andersson de bal uit een voor- Behalve Brabantia (Eindhoven), dat zich niet definitief heeft opgegeven, hebben zo als men weet alle eerste klasse voetbalclubs een verzoek bij de bond ingediend om aan het betaalde voetbal deel te nemen. Voorts hebben de volgende 34 tweedeklassers zich aangemeld. Dat zijn: Almania (Broek-Sit- tard), Baronie (Breda). Be Ouick (Zutohen), CVV (Rotterdam), DHC (Delft), DOSKO (Bergen op Zoom), Fortuna (Vlaardingen) 't Gooi (Hilversum). Gouda (Gouda), Hel mond. Helmondia. Holland (Utrecht), Ken- nemers 'Beverwijk). KFC (Koog aan de Zaan), Kimbria (Maastricht), Labor (De venter). MOC (Bergen op Zoom). Oldenzaal, Oo'sterparkers (Groningen), PEC (Zwolle), RCH (Haarlem). Roermond, Spartaan (Am sterdam), Sportclub Emma (Treebeek), UVS (Leiden), De Valk (Valkenswaard), VCS (Den Haag). Velocitas (Groningen), Volendam, WH '16 (Heerlen), Wilhelmina ('s Hertogenbosch), Wit Zwart '32 (Weert), Zeeburgia (Amsteradm) en Zwartemeer (Klazinaveen). Nadere inlichtingen ziin gevraagd door of uitstel is gegeven aan Frisia (Leeuwarden), Schijndel en TOP (Oss). Onder voorbehoud hebben zich nog de tweedeklassers Dierensche Boys (Dieren), Rh eden. TSC (Oosterhout) Tubantia (Hen gelo), Venray. WVC (Winterswijk) en ZFC (Zaandam) gemeld. Zes derde klasse voetbalclubs hebben een verzoek om aan het betaalde voetbal te mogen deelnemen ingediend. Te weten Boxtel, Hilversum. OSV (Zaandam), Sche- veningen (Den Haag), Wilhelmina (Voor burg) en Zeist. Op definitieve richtlijnen wachten de bei de Rotterdamse derde klasse verenigingen Leonidas en Overmaas. Onder voorbehouden hebben zich aangemeld DEM (Beverwijk), HMS (Utrecht) en Lugdunum (Leiden). (vertaald uit het Engels) 37) „Strawson vind ik inderdaad heel ge schikt als twééde man", antwoordde ze peinzend, „maar ik geloof niet, dat hij de leider van deze zaak kan zijn. Het geheel is zó ingenieus en knap, dat hier geen gewone misdadiger aan het werk kan zijn. Ik denk dat wannéér we uiteindelijk ontdekken, wie achter dit alles zit, we zullen uitroe pen: wie had dat kunnen denken! En als de zaak voor de rechtbank komt, zal het één van de meest sensationele zijn sinds jaren". De mannen keken elkaar aan. Ze voelde, dat ze indruk op hen had ge maakt. Everest, die haar beter kende dan de anderen en die haar gedachtengang ook beter kon volgen merkte op: „Kan het zijn, dat je al iemand op het oog hebt als zo danig, Daphne?" Ze schudde haar hoofd. „Als dat zo was,1 zet van Smit voor de voeten kopte van Van Melis, die eerst tegen Andersson aan schoot, maar de terugspringende bal ineens in de hoek knalde. Arvidsson was een fractie van een seconde te laat. De rest van de wedstrijd, waarin de twee ploegen volkomen aan elkaar gewaagd wa ren, leverde nog enkele fraaie schoten op van beide aanvalslinies, maar gescoord werd er niet meer, ook al zagen wij wel treffers. Maar daar kwam geen bal aan tepas. Waar mede wij maar willen zeggen dat de duels tussen de spelers soms wel wat al te hard verliepen voor een wedstrijd, waarvan het resultaat uiteindelijk van geen enkel be lang is. Feyt in vo/m De spelers beziende kunnen wij zeggen dat in de achterhoede vooral het oog viel op de jeugdige Feijt van Willem II. die meer dan voortreffelijk keeperswerk liet zien. Van de backs compenseerde Van Kerkum (Feijenoord) zijn tekort aan snelheid met veel te hard spel, maar Odenthal bleek zijn plaats nog alleszins waard ook al was zijn plaatsen dikwijls zeer slordig. Spil Fröhlig (Enschedé) wisselde goede met zwakke momenten af. Hij 'had het overigens lang niet gemakkelijk tegen het handige Zweedse binnentrio FinnhamarEriksson Eklund. Bak (Holland Sport) en Steenbergen (Feijenoord) vestigden andermaal de aan dacht van de keuzecommissie op zich. Vooral Steenbergen liet overduidelijk blijken dat voor hem de overgang naar het Neder lands elftal niet zo'n heel grote zou zijn. In de voorhoede konden de vleugels Schou ten (Holl. Sp).Louwers (Eindh.) en Smit (Alkm.)Clavan (Holl. Sp.) 't opperbest met elkaar vinden. Clavan bleek bovendien zeer snel en kwam enkele malen met vervaarlijke rushes voor de dag. Van Melis was wat traag, maar voelde zijn huurlieden bijzonder verdienstelijk aan. Al met al een wedstrijd, die weer pers pectieven bood en eens te meer duidelijk onderstreepte dat het voetbal in Nederland bezig is zich te herstellen. IJshockey in Den Haag Het leek er aanvankelijk op, dat de Po len in de in Den Haag gespeelde ijshockey- wedstrijd tegen de „Europese Canadezen" een gemakkelijke zege tegemoet gingen. Doch naarmate het einde van de eerste speeltijd naderde en het samenspel tussen de spelers van de Canadees-Nederlandse combinatie beter werd, bleek duidelijk de grotere kracht van deze ploeg. Na vijf minuten was de stand 2-0 in het voordee'l van het Poolse team, doch voor de eerste periode was afgelopen, zorgden de mannen met de „maple leaf" er voor, dat deze achterstand werd omgezet in een 4-3 voorsprong. In de tweede speeltijd consolideerden zij deze voorsprong en met 6-3 ving de laatste fase van de strijd aan. Wel stonden er toen doordat Zukiwski voor vijf minuten naar de strafbank was verwezen vijf Polen tegenover 4 Canadezen op het ijs. doch desondanks slaagde de ploeg uit Warschau er niet in de numerieke meer derheid in meer dan één doelpunt uit te drukken. Nauwelijks waren de ploegen weer compleet of Cooney ontnam de gas ten elke illusie door de Poolse goalie voor de zevende maal te passeren. Mocht de reis van de Russische waterpolo ploeg naar Nederland doorgaan, dan zullen de Russen op Zaterdag 2 April in het Sport- fondsenbad-Oost in Amsterdam tegen het Nederlands zevental uitkomen. Rusland heeft zich accoord verklaard met de voor gestelde datum, maar voor wat de financiële zijde van de zaak betreft wacht men nog op een antwoord van Russische zijde. De Russen hadden de suggestie gedaan om bij een eventueel bezoek aan ons land de reiskosten voor hun rekening te nemen, doch dat bij een return-match Nederland de reis kosten voor de Nederlandse ploeg zou be talen. De KNZB heeft toen medegedeeld hierop wegens gebrek aan voldoende midde len niet te kunnen ingaan. De uitnodiging om aan een in Juni in Moskou te houden internationaal tournooi deel te nemen, heeft de KNZB van de hand moeten wijzen. Het tournooi zal. de heen- en terugreis naar de Russische hoofdstad in begrepen. ten minste tien dagen vergen en dat zou in verband met de zomercompetitie op te veel practische bezwaren stuiten. zou ik 't jullie zeggen", antwoordde ze. „Deze zaak is tè ernstig om iets te ver zwijgen. Nee, 't is niet meer dan een soort „feeling", ik heb geen vaste grond om mijn theorie op te bouwen. Laten we ons echter niet met allerlei gissingen be zig houden, maai- ons tot daden bepalen. Ik heb Scotland Yard verzocht om Men- tonleigh en zijn huishouden aan ons over te laten en c'at vonden ze goed. Als we de professor en zijn omgeving als verdachten kunnen schrappen, is dat al een stap voor uit. Masterson en Saunders hebben me gerapporteerd, dat de oude huishoudster elke avond om 8 uur naar bed gaat en dat de butler Walters elke Donderdagavond een bezoek aan het dorpscafé brengt. Deirdre Mentonleigh schijnt enige dagen naar Londen te zijn en overmorgen dat is toevallig een Donderdag zal de pro fessor een lezing houden voor een plaatse lijke wetenschappelijke vereniging. Begrij pen jullie waar ik heen wil?" „Moeten we weer eens in een huis in breken en een grondig onderzoek instel len?" zuchtte Williamson, terwijl hij haar spottend aankeek. „Geloof je, dat we iets zullen ontdekken, Daphne?" vroeg Sylvester twijfelend. „Om je de waarheid te zeggen, Alan, twijfel ik daaraan. Maar je kunt 't nu een maal nooit weten! Masterson en Saunders zullen buiten op wacht staan, terwijl wij het huis doorzoeken. We zullen dus niet verrast kunnen worden. „Hebben ze al een spoor gevonden van jo4i 22 die kerels, die een aanslag op jou deden, Daphne?" vroeg Trevitter, toen Daphne opstond ten teken, dat de bijeenkomst ge ëindigd was. „Nee, Jimmy, geen enkel spoor. Eerlijk gezegd, verwachtte ik dat ook niet. Het gebeurde allemaal zo snel en plotseling, dat vóórdat iemand besefte, wat er eigen lijk aan de hand was, zij al in de zijstraten waren verdwenen. Ik behoef je zeker niet te zeggen, dat Maynard, Rayte en ik sindsdien onze voorzorgsmaatregelen nog verdubbeld hebben. Ik wil die schurken te pakken krijgen, vóórdat ze mij neer schieten. En als het geluk een beetje mee zit, zal dat ook wel gaan Haar vier medewerkers waren als sohooijongens, wanneer het aan kwam op een werkelijk avontuur. Ze lieten zich echter door hun enthousiasme nooit zó meeslepen, dat ze onvoorzichtig werden. Elk plan werd met grote zorg tot in de kleinste details uitgewerkt. En ze onder schatten de intelligentie van hun tegen standers nooit. Hoewel ze bereid waren een groot risico te nemen, overdreven ze het nooit en deden ze alleen dat wat van es sentieel belang was voor de zaak, welke onder handen hadden. Ze begrepen maar al te goed, dat één fout hun identiteit aan het licht zou kunnen brengen. En wan neer dat zou gebeuren, zou hun werk on mogelijk worden en zou Daplhne haar bu reau in Conduit Street moeten sluiten.... Ze wisten heel goed, wat dit voor de jonge vrouw zou betekenen! Toen ze zich de daarop volgende avond naar Berkshire begaven, zou niemand in de twee armoedig geklede mannen die in een oude auto voorthobbelden, de bekende advocaat Martin Everest en de niet min der bekende geoloog Sir Hugh William son herkend hebben, evenmin als ze in de slordige jongen, die zich in hun gezelschap bevond, de beroemde Daphne Wrayne zouden kunnen herkennen. Niemand zou ook kunnen vermoeden, dat de uiterlijk zo armoedige auto een prima motor bezat, waardoor de wagen met gemak een grote snelheid kon halen.... „Ik heb met Alan afgesproken, dat hij ons op ongeveer 500 meter van het huis ontmoet", zei Daphne, terwijl ze de auto door het drukke verkeer van Londen reed, „hij blijft dus dan in de auto, terwijl wij het huis doorzoeken. Jimmy, Master son, Saunders en Maynard zullen in de buurt op verschillende plaatsen op wacht staan, zodat wij, voor het geval er iets on voorziens mccht gebeuren, een waarschu wing zullen krijgen". „Ik durf er om te wedden, dat we niets zullen ontdekken", mompelde Williamson. „Je bent wel opgewekt!" zei Daphne met een lachje. „Denk je nu heus, dat iemand, die zulke briljante ideeën heeft, ons zo maar vlot aanwijzingen zal laten vinden?" begon hij, maar ze onderbi'ak hem: „Durf je met me te wedden: vijf tegen één?" LONDEN-PARIJS-BONN (Reuter-ANP) Sir Anthony Eden, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft het Lager huis medegedeeld, dat Britse steun in 1947 voor Franse eisen inzake het Saargebied afhankelijk waren geweest van „besluiten, die bij de uiteindelijke vredesregeling met Duitsland genomen moeten worden". In een schriftelijk antwoord op vragen van een Labour-lid zei Sir Anthony verder, dat hangende een Duits vredesverdrag, Grooi- Brittannië de Europese regeling zal steu nen die Frankrijk en West-Duitsland in October gesloten hebben, mits de Saarbe- volking deze in een referendum goedkeurt. Op een vredesconferentie zal Groot-Brit- tannië elke oplossing steunen, die aan vaardbaar zal zijn voor Frankrijk, Duits land en de Saarlanders. Sir Anthony's mening was gevraagd met het oog op de tegenstrijdige interpretaties van de Saar- overeenkomst door de Franse en de West- Duitse regering. Diplomatieke kringen in Londen zien Sir Anthony's verklaring als een erkenning dat de Britse toezeggingen in 1947 aan Frankrijk zijn achterhaald door de Frans- Duitse Saarovereenkomst van vorig jaar. In West-Duitse regeringskringen heerst voldoening over Sir Anthony's verklaring. Er is echter nog geen officieel commentaar gegeven. Van betrouwbare zijde is te Parijs ver klaard, dat de Franse regering niet veel belang hecht aan het verschil van mening over Brits-Amerikaanse waarborgen. Parijs zou de nadruk leggen op het belang van bevredigende economische betrekkingen tussen het Saargebied en Frankrijk, die de Saarlanders hun blik eerder naar Frank rijk zou doen richten dan naar West-Duits- land na een definitieve regeling. Frankrijk en het Saargebied hebben de onderhande lingen over een economische conventie, zoals voorzien in de Saarovereenkomst, te Parijs hervat. De Saarkwestie staat opnieuw in het middelpunt van politieke beraadslagingen in Bonn. De socialistische oppositie heeft een poging ingeleid om het omstreden ADVERTENTIE Talm niet langer, grijp dadelijk in! Om kinderhoest te bestrijden is er: KIND E R - H O N I N G Voor de derde ronde van de bekercompe titie is Haarlem naar Amsterdam geweest om daar de strijd aan te binden tegen Meeuwen 2. Na tweeëneenhalve minuut spe len in de tweede helft van de wedstrijd, bij de stand drie-twee in het voordeel Haarlem, zag de scheidsrechter R, van Senus zich ge noodzaakt de wedstrijd te staken. Vooral in de eerste helft van de wedstrijd was Haarlem overwegend in de aanval, maar Jan Paanakker kon dit overwicht slechts eenmaal in een doelpunt tot uitdrukking brengen. Direct na de pauze werd de Meeuwen speler Oostveen de kant opgezonden voor een begane overtreding. Met de verkregen spelersmeerderheid scoorde Fabel het twee de Haarlem-doelpunt. Direct hierop sloegen de Amsterdammers terug en Koster en Smit hadden binnen één minuut de balans in evenwicht. Kort hiema moest de Meeu wen-speler Veldman voor de verdere duur van de wedstrijd de kant op. De verkregen spelersmeerderheid v-erd door Haarlem uit gebuit en IJzer bezorgde Haarlem wederom de leiding. Van de Boogaerde beging hierna een overtreding tegen de Haarlem-speler Bijlsma, waarop de scheidsrechter ook deze speler de kant opzond. Dit werd de Meeu wen-spelers te erg en zij staken hun mis noegen niet onder stoelen of banken, waar op de scheidsrechter verder leiding geven overbodig vond en de wedstrijd staakte. „Ik kan van jou toch geen geld aanne men", antwoordde hij grinnikend. „Je krabbelt dus terug?" „Nee...." „Weldan is de weddenschap tussen ons afgesloten". „Ben je er zó zeker van Daphne, dat je iets zult vinden?" vroeg Everest ernstig. „Nee, dat niet ,maar ik wéét dat ook de handigste midsdadigers fouten maken, en daar speculeer ik op". „Dus je gelooft werkelijk, dat hij de man is?" De stem van de advocaat klonk ongelovig. Ze glimlachte. „Daphne Wrayne, de ju riste, vindt het ternauwernood aanvaard baar", antwoordde ze. „Maar Daphne Wrayne, de vrouw, gelooft. „Dat 't zo is?" vulde Everest aan. „Wel.... je hebt in vele gevallen gelijk gekregen. Hugh, je zult je geld verlezen, wees daarop voorbereid!" Er werden geen grapjes meer gemaakt en ze waren één en al ernst, toen ze ten slotte de donkere, en onverzorgde tuin doorslopen, nadat hun te kennen was ge geven, dat alles veilig was. In enkele ogen blikken wist Williamson met grote handig heid een raam open te maken, waardoor Daphne, Everest en hij naar binnenkropen. Terwijl ze hun zaklantaarns lieten schijnen door het vertrek, dat ze binnengekomen waren en dat klaarblijkelijk de eetkamer was, merkte Everest op: „Ik blijf hier en jullie gaat aan het werk. Mocht er een waarschuwing komen van onze mensen Saar-statuut in nieuwe verwikkelingen te voeren. De fractie van de partij in de Bondsdag wil het statuut zien voorgelegd aan het constitutionele gerechtshof te Karlsruhe om het te toetsen aan de grond wet. Zij heeft daartoe contact opgenomen met de vijftig afgevaardigden der rege ringspartijen, die tegen het accoord hebben gestemd. Een uitspraak van het hof kan namelijk door een derde der afgevaardig den van de Bondsdag worden verlangd. De socialisten komen daartoe zelf twaalf stemmen tekort. In de gelederen van Ade nauer's C.D.U. vreest men, dat het de so cialisten zal gelukken voldoende steun te krijgen, doch de partij hoopt dat een toet sing van het verdrag aan de grondwet pas zal kunnen geschieden wanneer in Frank rijk de politieke beslissing over het verdrag gevallen is. De C.D.U. ziet niet in waarom het statuut in strijd met de grondwet zou zijn, aangezien naar haar opvatting hier door geen Duits gebied wordt prijsgegeven. Dr. Heinrich von Brentano, de voorzit ter van de C.D.U.-fractie in de Bondsdag, heeft volgens AFP in een toespraak te Dus- seldorp verklaard, dat de West-Duitse regering nooit zal instemmen met een de finitieve afscheiding van het Saargebied, dat beschouwd wordt als oud Duits gebied. Dr. Adenauer heeft besloten dat de staat in de toekomst geen geldelijke ondersteu ning meer zal geven aan de Duitse Saar- bond, een vereniging van Saarlanders in West-Duitsland, wegens een actie van deze bond met aanplakbiljetten, waarop werd gezegd: „De Saar blijft Duits, weg met de separatisten." Verdere steun aan de bond kan slechts in overweging worden geno men, indien deze bond zijn agitatie waar bij de politiek van de regering grof is be lasterd, staakt. Nederlands vertegenwoordiger bij VN Dr. Carl W. A. Schürmann, de nieuwe permanente Nederlandse vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, heeft gisteren zijn geloofsbrieven overhandigd aan secretaris generaal Dag Hammarskjoeld. De heer Schürmann maakte in 1953 en 1954 deel uit van de Nederlandse delegatie bij de V.N. Hij is sedert 1940 in regeringsdienst en waa van 1948 tot 1950 ambassadeur in Thailand en van 1950'52 plaatsvervangende Hoge Commissaris in Djakarta. (Van onze correspondent in Bonn) Het staat thans vast dat vice-kanselier Franz Blücher in de West-Duitse bonds regering blijft. Het bestuur en de fractie leden van de vrije democratische partij (FDP), waartoe Blücher behoort, hebben op een vergadering onder voorzitterschap van dr. Dehler, besloten de strijd om Blücher te beëindigen en in de regerings coalitie te blijven. Bovendien werd uit drukkelijk verklaard dat men vertrouwen stelt in de partij-voorzitter"dr. Dehler en dat men het tevens eens is met de rede voering van het bondsdaglid dr. Becker op de voorlaatste dag van de debatten in de Bondsdag, waarop dr. Adenauer na derhand zo heftig gereageerd heeft. TOKIO (AFP) De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nam II, heeft in een rede op de negende zitting van de opperste volkskamer te Pjongjang voor gesteld, dat Noord- en Zuid-Korea hun strijdkrachten elk tot 100.000 man beper ken. Voorts vroeg hij de Zuid-Koreanen, al le verdragen met de Verenigde Staten op tc zeggen. Tenslotte verklaarde Nam II, dat zijn regering bereid is op een interna tionale conferentie over de eenwording van Korea te spreken. buiten, dan kan ik die opvangen en jullie doorgeven". „We zullen eerst de studeerkamer onder handen nemen", zei Daphne. „Volgens onze inlichtingen moet deze zich aan de andere kant van het huis bevinden. We zullen al zijn papieren moeten doorkijken, in de hoop iets te ontdekken". Na enkele ogenblikken van zoeken von den ze de bewuste kamer, die comfortabel was ingericht en waar een grote schrijf tafel stond, die bedolven was onder allerlei paperassen. Daphne voelde echter in de allereerste plaats aan de laden, die op slot bleken te zijn. „Hier is werk voor jou Hugh", zei ze. Een uur later hadden ze het hele huis doorzocht en keken ze elkaar enigszins hulpeloos aan. Er was geen enkele aanwij zing dat de professor iéts met de zaak te maken zou kunnen hebben. Ze stonden thans tegenover elkaar in dezelfde studeer kamer, waar ze met hun onderzoek begon nen waren. Daphne beet zenuwachtig op haar lippen en Williamson keek somber. Hij scheen het helemaal niet amusant te vinden, dat hij zijn weddenschap had ge wonnen. „Dit bewijst nog niet, dat we het mis hebben, Daph!" merkte hij op. Ze lachte enigszins bitter. „Het is heel aardig van je, Hugh, om dat te zeggen. (Wordt vervolgd) Ja, die mooie herfsttentoonstelling had veel bekijks... Iedereen was er vol bewon dering voor. Maar de kinderen hadden er ook hun uiterste beste voor gedaan! Toen de jongens met tante Liezebertha en oom Tripje voor het mooie stuk met de paddestoelen stonden, keken ze opeens verrast naar de deur. Want daar verscheen ook Pilon! „Dag jongens", lachte Pilon. „Jawel, ik kom óók eens een kijkje nemen, hoor, naar wat jullie voor elkaar gebracht hebben!" Dat vonden ze aardig. En ze toonden Pilon hun werk. Die stond er vol aandacht naar te kijken. „Mooi", zei hij bewonderend. „En weet je, jongens, waar ik opeens aan moet den ken? Aan onze paddestoelenhuisjes, waarin we vroeger woondenMaar dat waren de paddestoelen, die bij de mensen groeien, en die zijn heel wat groter!"

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9