ORCAM KEUKENUITZETTEN Verenigi ngsvaria „Met onderzoek naar klachten over nieuwe huizen is geen schade gedaan" Agenda voor Velsen Meer dan 36 soorten WINTERS Havenberiehten Casiricum wil huisvuil in Heemskerk ophalen Brand in vismeelfabriek „De Toekomst" Vijfhonderd speeltuin kinderen genoten van film DOUWE EGBERTS uit de IJmond Beverwijk Heemskerk N.Ph.O. speelt voor de C.C.B. 7 Katholiek raadslid stelde vragen „Schiet dan toch" Schoolmelkvoorziening uit impasse Winst en verlies bij De Pion 8 Broei vermoedelijk oorzaak Zes wedstrijden bij de heren Ouderavond van ir. L. P. Krijgerschool Wielrenners in onderlinge competitie Volksonderwijs op excursie naar tunnelbouw Trekkers boorden en bespraken Matthaeus Passion Brits-Indische trainer bij „Eechtrop" Sociëteitsavond van forensen „Jongeren tonen te weinig interesse in bondswerk" Feestavond van „Volksonderwijs" Kees Hana bii de Maters-familie Mooi resultaat voor Zonnestraal V.V.D. gaat ageren tegen uitbreidingsplan Warande Schoolvoetbal in Paasvacantie Met vocale medewerking Licht programma voor 15 April MAANDAG 14 MAART 1955 Door het lid van de Castricumse ge meenteraad de heer N. Stiemer (KVP) zijn per brief de volgende vragen aan het college van B. en W. gesteld: 1. Is het Burgemeester en Wethouders van Castricum bekend, dat in de loop van de maand Februari 1955 in deze gemeen te op last van het Ministerie van Weder opbouw en Volkshuisvesting te 's Graven- hage, door ambtenaren van deze dienst, in bijzijn van twee leden van de raad, te weten de heren Bollen en Velthuizen, op nieuw een onderzoek is ingesteld in ver band met klachten van bewoners van de door de heer Biesterbos gebouwde huizen; 2. In geval van bevestiging kunnen Bur gemeester en Wethouders dan mededelen of door deze leden van de raad, wie het overigens vrij staat zich tot Zijne Excel lentie de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting te wenden, het aanzien van de raad dezer gemeente niet ernstig wordt geschaad omdat hierdoor de indruk wordt gewekt alsof de raad niet onaan tastbaar is en de belangen der bevolking niet worden gediend; 3. Zijn Burgemeester en Wethouders, indien het antwoord op de eerste vraag bevestigend luidt, bereid de leden van deze raad mede te delen hoe de uitslag van dit tweede, op het hoogste niveau ge houden onderzoek is; 4. Is het Burgemeester en Wethouders bekend dat deze leden van de raad boven dien hebben gebruik gemaakt van een persoon, die als particulier een onderzoek heeft ingesteld en daartoe met een dezer leden van de raad vele bewoners van huizen van de heer Biesterbos heeft be zocht en deze een technisch rapport hier over zou vervaardigen; 5. Is het Burgemeester en Wethouders bekend, dat deze particulier die dit tech nisch rapport, ten behoeve van deze he ren raadsleden, moest vervaardigen, door de politie is gearresteerd bij een poging tot chantage van de heer Biesterbos en de laatstgenoemde hiervan onmiddellijk aan gifte heeft gedaan; 6. Kunnen Burgemeester en Wethouders de raad tenslotte mededelen wat zij in de toekomst denken te doen om aan deze pactijken, buiten de raad om, een einde te maken? Antwoord van B. en W. Het antwoord van het college van B. en W. luidt als volgt: 1. Ja, blijkens brief van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting dd. 19 Januari 1955, zou naar aanleiding van klachten van de heren Bollen en Velthui zen, een onderzoek vanwege dat ministerie plaats hebben. Deze brief is door ons voor kennisgeving aangenomen; 2. Het aanzien van de raad is door de handelwijze van deze heren naar onze me ning niet geschaad, daar de raad zeer te- OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOCOLOOOOOOOuG Riep de televisie-tribune Vele Velsense voetballiefhebbers waren Zondagmiddag met hoopvol gestemde zielen naar het Cultureel Centrum geto gen, om daar via het televisie-scherm weer eens even een klinkende Neder landse voetbalzege te gaan zien. Dat dit enigszins anders uitgepakt is doet aan het slagen van de uitzending, die onder auspiciën stond van de Algemeen Culturele raad Velsen in samenwerking met de afdeling lJmuiden van de Vara i niets af. In twee zalen, beide van tele- S visie-apparaat voorzien, is daar luid- d ruchtig met de verrichtingen van de 22 voetballers medegeleefd en toen de Ne- recht vertrouwen heeft gesteld in het rap port van de hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting in de provincie Noordholland; 3. De uitslag van het onderzoek door de minister is ons nog niet bekend. Zodra deze uitslag aan ons wordt medegedeeld, zullen wij deze ter kennis van de raad brengen; 4. Officieel is ons hierover niets bekend, doch wij hebben dit ook bij geruchte ver nomen; 5. Ook hier is ons officieel niets van be kend. De burgemeester, hoofd van de plaatselijke politie, kan hierover geen me dedelingen doen. 6. Hieraan denken wij niets doen. De raadsagenda De agenda, die de raad Dinsdag te be handelen krijgt omvat in totaal 19 punten en onder andere de behandeling van het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de verordening op de heffing en invorde ring van begraafrechten voor de alge mene begraafplaats „Onderlangs". Tevens hebben de raadsleden voorstel len ontvangen tot de verkoop van grond aan de Gereformeerde Kerk; aan de heer J. Res en de Erven D. Ineke; tot toewijzing van grond aan de heer N. C. Steeman en tot verhuur van grond aan de heer J. Doekes. De vergadering begint om half acht. De schoolmelkvoorziening in Castri cum gaat nog steeds niet naar wens. Ook in vorige vergaderingen van de gemeente raad is dit onderwerp reeds uitvoerig be sproken en B. en W. doen thans opnieuw mededelingen over de voorziening. Naar het zich laat aanzien zullen de moeilijk heden waarschijnlijk uit de weg geruimd worden. Door de prijsverhoging kost de melk thans 36 cent per liter. Met de gevraagde subsidie van 1 cent per liter en de sub sidie van 1 cent per liter van het Cen traal schoolmelkcomité, zou dus de ouder bijdrage 34 cent bedragen. De Bedrijf schap voor Zuivel vangt echter de verho ging van de melkprijs op, waardoor de ouderbijdrage op 31 cent per liter zou ko men. Na een bespreking tussen Vrouwen organisaties en melkslijters kwam men overeen, een gedeelte van de winstmarge, zijnde twee cent, te laten vervallen, doch de melkslijters stelden de voorwaarde, dat de kinderen de door de slijters verkochte bonnen op school inleveren, de onderwij zers hiervan aantekening houden en aan de hand van de ingeleverde bonnen op gave te doen van de benodigde hoeveel heid melk. Tegen deze regeling heeft het onderwijzend personeel bezwaren naar voren gebracht en de door hen aangevoer de motieven komen B. en W. uit onder- wijs-oogpunt verklaarbaar voor. Nu zal getracht worden om, hetzij via vrouwenorganisaties, hetzij door iemand aan te wijzen (gedacht wordt aan eeft ge- pensionneerde) de bonnen aan de ouders te verkopen, zodat de slijters wat dit be treft uitgeschakeld kunnen worden. De ouderbijdrage kan dan met 2 cent per liter verlaagd worden, terwijl diegene die de bonnen ophalen zal, een vergoeding van 2 cent per liter zal ontvangen, daar de winstmarge van de slijter 4 cent per liter bedraagt. Door deze regeling kan de schoolmelkprijs vastgesteld worden op 29 cent per liter, aldus B. en W. De Castricumse schaakclub. De Pion heeft in hotel Meijer de onderlinge competitie voortgezet. In afdeling A was de remise uitslag van P. Beekman tegen C. Bennes een sublieme prestatie van eerstgenoemde speler. Nochtans heeft Bennes in deze af deling de leiding met 1 verliespunt. J. Hol ten en P. Molenbroek volgen Bennes met ieder 1,5 verliespunt. In afdeling C heeft P. Beentjes de leiding met 8,5 punten uit negen partijen. De uitslagen zijn als volgt: Afdeling A: J Born—P. Holten 0—1; Walter Uhl—Th. de Smalen 10; J. RozingP. Molenbroek 01; C. BennesP. Beekman, remise; C. de LiefdeG. Hoetma 01. Afdeling B: J. v. d. BeyS. van Weeren, afgebroken; J. BosP. Zwart 10. Afdeling C: P. Menke J. van Dijk 01; P. KerstensJ. Nijssen 10; P. Beentjes—J. Kors 10. derlanders voor het Deense doel weer l eens te veel treuzelden, riep één der toeschouwers in de zaal hartgrondig 6 „schiet dan toch", welke goedgemeende raad de oren van Faas of Abe nooit heeft bereikt. De uitzending die onder meer werd by- gewoond door de wethouder van On- derwijs en sport, de heer H. de Boer, werd voorafgegaan door een kort ope- 3 ningswoord van de heer G. Boersma, ■p die mededeelde dat afgelopen week het aantal leden van de Vara-afdeling bo- 3 ven de 1000 was gestegen. Verder kondigde hij aan dat van de wedstrijd Nederland-België een soort- gelijke uitzending zal plaats hebben. xxxx>oooco.jCCoc)COcax*xxxoroocxxxocor*xxxxKxcocoocccocx> De raad van de gemeente Castricum, welke Dinsdagavond in openbare verga dering bijeen komt, krijgt te beslissen over de vraag of de gemeente het ophalen van huisvuil,in de gemeente Heemskerk zal kunnen verzorgen. Het ophalen zou op één dag per week kunnen geschieden. In principe bestond er bij het Castri- cums college van B. en W. tegen inwilli ging van het verzoek van het Heemskerk- se college van B. en W. geen bezwaar. De Woensdag zou voor dit ophalen bestemd kunnen worden. B. en W. hebben dit reeds aan hun collega's te Heemskerk medege deeld, op voorwaarde, dat door Heems kerk de werkelijke kosten worden ver goed. Deze kosten bedragen 3540 per jaar. B. en W. van Castricum hebben de raad geadviseerd om te besluiten op ge noemde basis tot wederopzegging in de gemeente Heemskerk het huisvuil door de roltrommelauto van Castricum te doen ophalen. Maandag 14 Maart IJMUIDEN Thalia. 20 uur, „Captain Kid and the Slave girl". Rex, 20 uur, „De ondergang van de Tita nic". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Ned. Chr. Vrouwenbond, lJmuiden-West, 20 uur. Cultureel Gebouw, lezing. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Dinsdag 15 Maart IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Captain Kid and the Slave Girl". Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. Tegen het middaguur alarmeerde een wachtsman aan de Zuidzij Zondag de Vel sense brandweer: er was brand in de op slagplaats van de N.V. Chemische fabriek „De Toekomst" aan de Industriestraat ont dekt. Aangezien het geval zich nogal ern stig liet aanzien, werd voor „uitslaande brand" gewaarschuwd en met een motor spuit en de ladderwagen was de brandweer kort daarop aanwezig. De vuurhaard bleek zich te bevinden in de op het Zuidwesten van het fabriekscom plex gelegen opslagplaats van vismeel, waar een aanzienlijke voorraad op burries lag opgeslagen. Men neemt aan, dat broei de oorzaak is geweest. Er heeft zich een zo intense hitte bij deze brand ontwikkeld, dat de buiten muur een kostbare scheur opliep; de scha de beperkte zich overigens tot een hon derdtal balen vismeel, die uit elkaar ge haald en natgehouden moesten worden. Hierbij ontstond een verstikkende en wei nig welriekende rook. maar de brandweer wist erger te voorkomen door de branden de massa schielijk op de binnenplaats uit te spreiden. Zowel de brandweercommandant, de heer J. de Klerk als de directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, mr. J. R. v. Eerde en de directeur der aan de vismeel fabriek gelieerde rederij de VEM, ir. F. Thiel stelden zich ter plaatse op de hoogte van de blussingswerkzaamheden. ADVERTENTIE De samenwerkende besturen van de speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meerweiden" hebben met hun periodieke filmmiddagen voor de kinderen van de leden de juiste snaar getroffen. Zaterdag middag waren er voor twee voorstellingen in de gemeentelijke ontspanningszaal aan de Van Diepenstraat opnieuw bijna vijf honderd kinderen bijeen, die met intens genoegen hebben gekeken naar de beleve nissen van „Het circuskind", een Arthur Rank film, waarvan het verhaal werd vertaald door de heer Janssen van „Anivo" uit Haarlem op een wijze, die zowel de kleinere als de oudere toeschouwertjes volkomen vertrouwd maakte met de ge schiedenis. In het begin van de voorstellingen deelde de heer M. J. Marcus, voorzitter mede het voornemen te hebben om even eens in het ontspanningslokaal op 23 en 24 April voor de ouders een tweetal caba retavonden te zullen geven. De hoofdfilm, die met grote aandacht werd gevolgd, werd afgewisseld met enige geestige tekenfilms en een filmvliegtocht met een Amerikaans toestel naar Colon in Panama. IJ mond-volleybal Dinsdag- en Woensdagavond worden zo wel in de tweede als in de eerste klasse heren van de competitie in de afdeling IJmond van de NeVoBo een drietal wed strijden gespeeld. V.C.K. 3 ontmoet Waterloo 2 om de posi tie in de top te handhaven. Daarna volgt de belangrijke wedstrijd V.C.K. 5—V.G.V. 2, terwijl Sportbond 2 de rij sluit tegen S.V.IJ. 1. Woensdag treedt D.G.S. aan tegen Ken- nemers 1 met weinig kans op succes. Ver volgens de derby tussen de reserves en het kampioensteam van P.S.V. en tenslotte Waterloo 1 tegen V.G.V. 1. Tevens vindt de selectietraining plaats naar aanleiding waarvan de teams zullen worden samengesteld, die op 22 Maart zul len uitkomen tegen Den Helder. Op 15 April zullen in het Krelagehuis te Haarlem de wedstrijden plaats vinden tus sen de afdelingskampioenen om het kam pioenschap van het District VII, terwijl zo goed als zeker op 23 April de kampioenen van de districten VII, VIII en IX, zullen spelen om het kringkampioenschap in het ADVERTENTIE o a B.K., Kat, D.R.U., Fox, Anker, Berkelite, Alho, Topklasse enz. in grijs, crème, reseda, terracotta, aluminium enz. Wu' van alle delen los verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 1 IJMOND-ZEGELACTIE TEL. 5853 I Gymnasium te Velserbeek. Door de oudercommissie van de open bare lagere ir. L. P. Krijgerschool aan de Melklaan wordt voor Vrijdag een ouder avond voorbereid in het schoolgebouw. Behalve de gebruikelijke verslagen is er een bestuursverkiezing voor drie leden van de oudercomissie, van wie aftreden de dames L. v. d. Pieterman-Wormsbecker en mevr. C. L. van Wielink-Klimp, als mede de heer E. P. Heere. Alleen de laatst genoemde is herkiesbaar. Na de pauze zal door de heer F. A. Wagner van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam een voordracht worden gehouden over „De volkskunst van Indonesië" met illustraties door middel van kleurendiapositieven. Voor het begin van de ouderavond zal er van half acht tot acht uur voor de ouders gelegenheid zijn tot klassebezoek. Geslaagd De heer E. A. de Jong uit Beverwijk slaagde te Amsterdam voor het diploma patroon-broodbakker. Niesten bleef onder de 5 kivartier De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" heeft Zondagmorgen de wintercom petitie voortgezet met een recordrit. De uitslagen waren: A-klasse, 44 km: 1. jC. Niesten in 1 uur, 14 min. en 45 seconden; 2. C. Stroomer, 1 uur, 17 min. en 5 secon den; 3. T. Beentjes in 1 uur, 17 m-n. en 30 seconden; 4. J. Groot 1 uur, 18 min. en 30 seconden; 5. C. Duinmeyer 1 uur en 24 min.; 6. N. Stuyt, 1 uur, 10 min. en 35 sec. B-klasse, 44 km: 1. A. Folkerts, 1 uur 20 min. en 45 sec.; 2. T. Braas 1 uur 20 min. en 45 sec.; 3. L. Grapendaal, 1 uur 23 min. en 5 sec. C-klas'e, 33 km: 1. H. v. d. Bos, 1 uur 3 min. en 12 sec: 2. J. Hendriks 1 uur 5 min. en 3 sec.; 3. J. v. d. Putten, 1 uur 7 min. en 54 sec.; 4. C. Weller, 1 uur 9 min. en 15 sec.; 5. J. Paap, 1 uur 10 min. en 20 sec.; 6. H. Komen, 1 uur 11 min. en 3 sec.; 7. P. Betting, 1 uur 12 min. en 2 sec.; 8. J. v. d. Kommer, 1 uur 12 min. en 38 sec.; 9. C. Rademaker 1 uur 12 min. en 29 sec. Junioren, 22 km: 1. J. Hendriks, 45 min. eri 27 sec 2. C. Oldenburg, 46 min. 45 sec.; 3. M. Put, 49 min. en 11 sec.; 4. J. Burg- meyer, 52 min. en 15 sec. De plaatselijke afdeling van Volksonder wijs zal Donderdag 17 Maart haar jaar vergadering houden in de sloidzaal van de Zeewijkschool, waarop o.a. de afgevaardig den voor de te Utrecht te houden algemene vergadering benoemd zullen worden. De afdeling is in staat gesteld om Zaterdag 9 April een excursie naar de Velser tunnel bouw mee te maken. Bach's Matthaeus Passion is Zaterdag onderwerp van bespreking geweest op een trekkerbijeenkomst in de jeugdherberg Koningsbos te Castricum. Ruim 80 trekkers luisterden naar een uiteenzetting over dit mooie werk die de heer J. Reinders, uit Castricum, gaf en vervolgens zongen de sopranen Annie de Groot en Aly Leinweber, Henny Bosma, alt, de tenor Gerard Huyer- man en de bas Leo Rommerts de jeugd- herbergvader aria's en duetten uit de Matthaeus Passie. De koorgedeelten werden via de gramofoon ten gehore gebracht. Mede door de gave pianobegeleiding van de heer Wout Meijer, werd het een hoog staande avond. Het clubblad van de Beverwijkse hockey- vereniging „Eechtrop" maakt melding van het feit dat de Beverwijkers in de komen de zomer gedurende zes Woensdagen zul- xen worden getraind door de trainer van het Nederlandse hockey-elftal, de Brits- Indiër Norris. „Patrimonium" werd in Beverwijk heropgericht Op een vergadering van het Ned. Chr. Werkliedenverbond „Patrimonium" in de Geref. Kerk aan het Moensplein werd be sloten om in Beverwijk weer een afdeling van deze christelijke instelling op sociaal terrein op te richten. Een voorlopig bestuur onder voorzitterschap van de heer A. van Rijn werd op zo breed mogelijke basis geformeerd. Op deze vergadering heeft de bondsvoor zitter de heer M. de Goede een ir.'aiding gehouden over het onderwerp „Wat is en wil Patrimonium". Spreker bracht zijn ge hoor allereerst bij de oorsprong van het werkliedenverbond; het werd in 1877 te Amsterdam in het huis Lindegracht 26 op gericht. Na de strijd van Patrimonium voor de sociale welstand der arbeidende mens te hebben geschetst, zei spreker het te be treuren, dat dit Verbond niet direct na de oorlog weer tot nieuw leven werd opge wekt. In een tijd als deze is het noodzake lijk, dat wij als Christenen elkaar kunnen ontmoeten om ons samen te kunnen bezin nen over de problematiek van deze dag, aldus de heer De Goede, waarna hij voor de heroprichting van de Beverwijkse af deling pleitte. Door enige Haarlemse leden werd hierna het een en ander verteld over het werk van „Patrimonium" in deze stad, waarna men tot bovenvermeld besluit kwam. De Nederlandse Vereniging van Forensen te Castricum heeft het afgelopen weekend in hotel Komman haar eerste sociëteits avond gehouden waarmede een gebruik uit de bloeiperiode van de vereniging in ere werd hersteld. Er waren een flink aantal leden aanwezig toen de voorzitter, de heer A. H. W. Beijersbergen van Henegouwen, de leden welkom heette, leden die avond doorbrachten met biljart- en kaartspel en een genoeglijk praatje onderling. Het ligt in de bedoeling avonden als deze eenmaal per week te houden tot en met Mei. De Beverwijkse afdeling van de Katho lieke bond van industriële werknemers heeft Zondagavond in ,,'t Centrum" een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarop aan de leden die 25 of 40 jaar lid van deze organisatie zijn het bondsinsigne werd uit gereikt. De vroegere voorzitter van de afdeling, thans bondsvoorzitter, de heer H. B. Vink voerde op deze avond het woord en verge leek de tijd van thans met die van vroeger. Hij constateerde dat een grote vooruitgang voor de arbeiders is te bespeuren. Wij zijn er echter nog niet, betoogde de heer Vink, die graag zag dat ook de jeugd zich zou insnannen om het thans verkregene te be houden en uit te breiden. Spreker toonde zich sterk voorstander van de Publiekrech telijke bedrijfsorganisatie, maar bij het in stellen van de ondernemingsraden is mede werking van arbeiders nodig, die zich hier voor willen interesseren. Het trof spreker sterk dat op deze bijeenkomst alleen oude ren aanwezig waren, hij wekte daarom de leden op vooral de jongenen voor het bonds werk te animeren. Voor de ouders en de leerlingen van de openbare Wilhelminaschool te Wijk aan Zee heeft de plaatselijke afdeling van „Volksonderwijs" in „De Banjaert'' een feestavond gehouden, die uitstekend is geslaagd. De kinderen lieten op deze avond enige schoolliedjes horen, waarna nog enkele spelletjes werden gedaan. Na de pauze werden enkele films vertoond, die niet al leen de kinderen, maar ook de ouders ver mochten te boeien. Jaarvergadering VARA-afdeling De afdeling Beverwijk van de VARA houdt op Donderdag 17 Maart in de koffie kamer van 't Centrum haar jaarvergade ring. Naast de behandeling van de diverse jaarverslagen staat op de agenda de be spreking van het jaarverslag en omroep- rapport 1954 van het hoofdbestuur. Voorts zal het jaarlijkse uitstapje wor den besproken en zal de stichting „Ons Huis" verslag uitbrengen van de stand van zaken. Donderdag 24 Maart komt voor de per soneelsvereniging van de machinefabriek C. Maters te Beverwijk in de bovenzaal van sebouw 't Centrum de natuurvorser Kees Hana uit Heemstede vertellen over zijn zwerftocht door Europa's kleurigste ge bergte, de Dolomieten, waarbij het gespro ken woord zal worden toegelicht door de vertoning van kleurenfoto's. Zaterdag 12 Maart kwamen de haven van lJmuiden binnen: Curacao van Bremen, Geschwisterliebe van Hamburg. Wallonia van Rotterdam dam. Van Spilbergen van Antwerpen. Vanessa van Amble. Despo van Norfolk, Oranjestad van Hamburg. Marianne van Gothenburg. Hansa van Halmstad. Orion van Hamburg. Sinkep van Kopenhagen, Wolanda van Naskov. Argos van Venetië. Ruhr van Caen. Junrich van Houston. Lis ken van Norrköping. Maine van Le Havre. Dione van Caen. Vertrokken zijn: City of Gent naar Rot terdam. Betty Anne S naar Cork. Nero n. Rotterdam. Trajanus naar Paramaribo. J. Duncan naar Swansea. Cnracao naar Lon donderry. Kattegat naar Hamburg. Ootmar- sum naar Antwerpen. Radjah naar Ham burg. Hedwig Pamabacker naar Karlshamn. Fountain Abbey naar Goole. Merwede naar Bremen. Draco naar Antwerpen. Flevo naar Le Havre Eljo naar Dundalk. Emke naar Esbjere. Hans Bornhófen naar Bremen. Suo- men Nyto naar Antwerpen. Bullfinch naar Londen. Isis naar Lysekil. Rijnstroom naar Londen. Hontestroom naar Avemouth Wes terdok naar Londen. Snurt naar Kassha. Botne naar Seaport. Stad Leiden naar Rot terdam. Strabo naar Odense, Awata Maru naar Bremen. Quintin n. Leith. Zaanstroom naar Huil. Zondag 13 Maart kwamen binnen: Dagny van Sunderland. Amstelveen van Rotter- dem. Alja van Laitrenort. Mania van Ant werpen. Lea van Delfzijl. Ali van Goole. Armin van Konenhagen. Falcon van Londen. Niobe van Helsingfors. Nether'and Coast v. Newcastle. Eemstroom van Huil. Soaarne- stroom van Londen. C"t. Ca«tello van Dor drecht. Phüetas van Kopenhagen. Vecht stroom van Manchester. Jacnhus van Kalmar. T-tstroom van Swansea. Schippersgracht van Norrköpmg. Vertrokken ziin: Wallonia naar Gothen burg. Daniel naar loonden Bennekom naar Trinidad. Pavonis van Falkenberg. Franz naar Bremen. Oberon naar Le Cuaira. Fms naar Helsinehore. Ulmbrueder W naar Ko- nenbagen. Hirrieh naar Hamburg. Nieder Saxen naar Gothenburg. Wima naar Har- lingen. De vorige week gehouden lijst- en bus collecte van het NVV tbc-fonds en „Zonne straal" heeft in Beverwijk het hoge be drag van f 2.014,18 opgebracht. Vorig jaar was dit f 1.788,75. Op de in Beverwijk gehouden jaar vergadering der WD heeft het raadslid mevr. Allan-Schilthuis naar voren ge bracht, dat zij het niet eens is met het huidige uitbreidingsplan voor de Waran de niet alleen wegens de gevolgen voor het landgoed Westerhout, waardoor het buiten als het ware op een eiland komt te liggen, maar ook voor de bewoners der Warande, die bij uitvoering van het plan aan een drukke verkeersweg komen. Ove rigens werd in deze bijeenkomst het be leid van mevr. Allan geprezen. De af tredende bestuursleden de heren ir. A. J. Allan en Joh. B. Schoos werden herkozen. Het ledental der vereniging is met een klein aantal toegenomen. Ook dit jaar zal in de Paasvacantie een voetbaltournooi voor de schooljeugd wor den gehouden. Het secretariaat van de plaatselijke commissie te BeverwijkVel- sen-Noord heeft van verschillende scho len reeds berient ontvangen dat zij deel zullen nemen. In afdeling E, waarin de gewone lagere scholen uitkomen nemen deel de beker houdster van vorig jaar de St. Jozeph jongensschool uit Velsen-Noord, de C.V.O. school, Da Costaschool eveneens uit Vel sen-Noord, de R.K. scholen uit Beverwijk en uit Wijk aan Zee. Uit Beverwijk hebben de volgende scho len ingeschreven: de Zeewijkschool, R.K. Leerschool, Noorderschool, Ireneschool en de Vondelschool. In afdeling D zullen uitkomen: het twee de elftal van de openbare ULO, het twee de en derde team van de Duinwijk ULO, het derde elftal van de RK ULO en het eerste team van de openbare VGLO. Hoewel de inschrijvingsdatum reeds voorbij is verwacht de commissie nog de inschrijving van enkele lagere scholen uit Beverwijk. Fiets onder de gevonden voorwerpen Bij de Heemskerkse politiepost zijn de volgende gevonden voorwerpen aange geven: paren bruine, gele en groen kleu rige kinderwanten, geruite shawl, heren rijwiel en bruine glacé dameshandschoe nen. ONDANKS DE TWEE meer dan rede lijke besommingen van de afgelopen week kan moeilijk staande worden gehouden, dat de Zuidzij met intens genoegen op dit tijdvak terugblikt men mete de stem ming daar af naar de doorsnee-besommin gen van zo'n J 14.000 voor tweeweekse reizen, die maar net of niet de kosten dek ten inplaats van naar zoals al te vaak wordt gedaan naar de incidentele juich- reisjes. Zelfs een motorschip komt er echt niet voor J 14.000 bij die reisduur, hoeveel de exploitatie ook met die van een kolen boot mag verschillen. Het is overigens de Zuidzij niet alleen geweest, .die reden tot klagen zag, want als de Noordzij ƒ40 a J 50 voor een kist piepers moet neerleggen, is het daar ook geen vetpot. Dat er Don derdag een goede j 20 werd gegeven voor de dichte wijting, was een veeg tegen dat de allerbeste wijting Zaterdag was weggezakt tot J 8 een ander. Die wijting wankelde toen op de rand van de puf- schuit. welke overigens de afgelopen maan den opvallend weinig in de melk te brok ken heeft gehad; veel minder dan andere jaren wel eens te zien gaven om deze tijd. ER ZIJN een paar symptomen aan te wijzen, die het koersverloop van de ko mende dagen ongetwijfeld gaan beïnvloe den. Daar is in de eerste plaats de toene mende tong aanvoer voor Oostende, ver oorzaakt onder meer door het feit, dat de kotters ook daar de haringvisserij er aan gegeven hebben die de Nederlandse prijzen een gevoelige duw zullen geven. Zaterdag was dat al te merken, toen de tong zakte behalve de I en II en men zal hoogstwaarschijnlijk nog voorzichtiger gaan kopen, naarmate de Belgische markt meer te verwerken krijgt. De tong is niet de enige vis, waarvoor het „uitkijken" wordt: de lage eierenprijs van dit moment noopt tot aandacht voor menige vishan delaar. die zijn pondje piepers voor ƒ0.60 a J 0.70 bedreigd ziet door de „tweetjes" van dertien vijftien cent. DE GROTE IJSLANDSE kabeljauwaan- voeren in Oostende hebben ook al hun repercussies gehad zelfs Woensdag, de beste markt van de week, was de ijskabel- jauw bepaald niet duur en achteraf beke ken heeft de „Haarlem" op dat moment wel geweten, waar de mogelijkheden het gunstigst lagen. Alleen de regels stijve hielden het nog. maar Donderdag was I ook daar de aardigheid af. Grove schol i hield zich goed voor de Engelse markt maar Zaterdag liepen de kleine soorten terug: als bakwijting zakt, kan bakschol moeilijk achterblijven. WAARMEE weer eens bewezen is, hoe zeer alles onderling samenhangt in dit grillige visserijwereldje, dat zichzelf wel eens de das om doet door dit niet als zo danig te waarderen. De kwetsbaarheid van het oude „patroon" in de visserij is naar onze bescheiden mening vrij groot en zo dra er eens een nieuwtje wordt opgezet, blijkt, dat dit wel degelijk kansen biedt. lJmuiden heeft de afgelopen weken met spanning en verholen bewondering de reis van de „Medan" naar Newfoundland ge volgd en er het bewijs in gezien van het bekende spreekwoord over de wager, die vaak een winner wordt. Dinsdagavond 15 Maart heeft in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk het slotcon- cert plaats van de Commissie Cultureel Beverwyc. Op dit concert, dat om 8 uur begint, speelt het Noordhollands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Marinus Adam met medewerking van de dramatische sopraan Tineke Willemse-Steen. Het programma voor deze avond luidt: Voorspel „Lohengrin", Richard Wagner; Aria „Ecco l'or-rido campo" uit Un ballo in m.ischera, Giuseppe Verdi; La giocon- da (Urendans), A. Ponchielli; „La mama morta", aria uit Andrea Chénier, Umberto Giordano; Balletsuite „Svlvia", Leo Deli- bes; Aufforderung zum Tanz, Carl Maria von Weber; Polowetzer dansen, Alexander Borodine; Drie fragmenten uit „La dam nation de Faust", Hector Berlioz. Donderdagavond 14 April heeft in het Luxor-theater de laatste filmvoorstelling van het seizoen plaats.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3