Oranje-team stuitte op fel verzet tegen het Deens amateurelftal: 1-1 FOUTEN Sparta rukte op in "afd B; Vitesse wacht nog op eerste zege Fa. B. ENGELENBERG Optimisme bleek ongegrond Opstellen van crack Wilkes geen succes „Ik hoop nog eens een kans te krijgen Inhaaldag KNVB-competitie 3 Te laag tempo Wilkes Vierkant Nederlands bondselftal tegen Djurgarden A cht erst end Fantasie en variatie Kuys en Van der Hart kregen „KNVB-konijn" Weer gelijk Bewijs bleef uit Holland Sport naar Londen Faas Wilkes: De uitslagen OFFICIËLE VERKOOF SIKKENS TAKKEN Schouten en Bak bij centrale training Onenigheid over bouw van wielerbaan in Melbourne MAANDAG 14 MAART 1955 Van onze sportredacteur) Wtf hebben de afgelopen jaren na inter landwedstrijden heel wat verklaringen moeten geven voor nederlagen van het Nederlands voetbalelftal. In de meeste gevallen duidden die verklaringen op het falen van spelers van een linie in het elftal soms ook van het falen van het gehele elftal. Vrijwel steeds was de slotconclusie dat het moeilijk veren plukken was van een kikker, waarmede gezegd wilde zijn, dat het een heksen toer was om uit de goed willende, maar weinig capabele groep topvoetballers in Nederland een elftal samen te stellen dat een winnend elftal kon zijn. Sinds gisteren liggen de kaarten anders. Weer heeft een Nederlands elftal niet ge wonnen. Maar ditmaal kon onze critiek niet gaan in de richting van spelers, die niet voldeden en die het povere resultaat op hun geweten hebben. Niemand faalde en wij zijn na de match tegen Denemar ken niet alleen van mening, dat dit het sterkste Nederlands elftal is, maar ook een elftal dat kan winnen. Er zijn echter fouten gemaakt. Kostbare fouten. De belangrijkste oorzaak van het teleur stellende resultaat achten wij de druk, waaronder het team moest spelen. De druk, ontstaan door de gedachte dat dit team móest winnen. Er waren echter meer oorzaken. En wel in de eerste plaats het feit dat het Ne derlands elftal geen ogenblik een poging aanwendde om de Denen een tempo op te leggen dat op den duur tot de ineen storting van het elftal zou móeten leiden. Want hoe kon het gebeuren dat het Deens elftal vooral in de eerste helft gevaarlijke aanvallen kon opbouwen en even later met een soms tot zeven man versterkte verdediging verweer kon bie den aan het combinatiespel van de Ne derlanders? Alleen door het feit dat Jen sen en Olesen de kanthalfs de kans kregen om op tijd zowel de achterhoede als de voorhoede steun te verlenen. Was er een tempoverhoging door de Ne derlanders tot staod gebracht en had men het korte combinatiespel vervangen door een samenspelen met lange passes, de Deense verdediging zou op den duur uiteen gespeeld zijn en had het hoofd wel in de knieën móeten leggen. Maar het gebeurde niet. Lenstra. De Harder, Timmermans, Dillen en Wilkes bleven met peuterig spel in zeer laag tempo opereren en gaven daarmede de Denen kans een kaart uit te spelen, die gemakkelijk afgetroefd had kunnen worden. Het veld was zwaar, maar toch niet zo zwaar om een dergelijk armzalig laag tempo te onderhouden. Een belangrijke oorzaak dat niet het ge wenste resultaat werd bereikt vonden wij voorts het spel van de veel geprezen en speciaal uit Spanje overgekomen Wilkes. Het speltype van de zes jaar in het buiten land vertoevende Nederlander lag zijn mede-voorwaartsen niet. Hij toonde wel vele malen zijn grote capaciteiten, maar hij volhardde ook in veel te lang en te kort combineren. In de gevallen dat hij schietkansen kreeg na soms voortreffelijk individueel spel, trok hij opnieuw tegenstanders naar zich toe, lokte wederom een duel uit, of hij tikte de bal weer door. Maar steeds naar een aanvaller, die een minder gunstige schietkans had en dus op zijn beurt weer een korte pass teruggaf. Wilkes remde als spelverdeler het in de oefenwedstrijd zo productief gebleken Nederlandse aanvals- spel en schoot dus in dit opzicht ernstig tekort als spelverdeler en als aanvals leider. Laten we nog een oorzaak noemen: de tactiek. Wilkes speelde veelal teruggetrok ken en dus bleven Timmermans en Len stra voor. Het gevolg was een tekort aan Nederlanders op het middenveld, waar van de Denen handig en dankbaar profi teerden door Schaap en Van Schijndel van het kastje naar de muur te sturen in het vierkant LundbergBirkeland (de teruggetrokken binnenspelers) Olesen Jensen (de kanthalfs). Zo kon het gebeu ren dat een van deze Denen soms zelfs bijgestaan door één van de backs tien tallen meters met de bal konden lopen zonder op noemenswaardige tegenstand te stuiten. Hetgeen niet zelden bijzonder ge vaarlijke momenten voor het Nederlandse doel opleverde. Over de spelers kunnen we kort zijn. Zij voldeden. De Munck kreeg weinig te doen. Kuys en Wiersma kweten zich goed van hun taak. Van der Hart was ongetwijfeld de beste verdediger. Vooral zijn voortref felijk plaatsen viel op. Schaap en Van Schijndel werkten hard en voldeden zon der meer, ook al was hun taak dubbel zwaar doordat er niemand uit de voorhoe de terugkwam. In de aanvalslinie werd Dillen te weinig in het spel betrokken, waardoor hij on voldoende zijn kunnen kon tonen. Het bin- nentrio TimmersmansWilkesLenstra kwam door reeds genoemde oorzaken niet tot doeltreffend spel en De Harder tenslot te na zestien jaar terug in het Oranje- hemd wisselde zeer goede met enkele minder goede momenten af. Alles bijeen een wedstrijd om lering uit te trekken. De Denen speelden per slot van rekening goed voetbal, ook al had Nederland dan moeten winnen. Het algehele herstel zal nog moeten komen. Daar rekenen we de volgende keer dan maar op. Tegen de Belgen op 3 April! De keuzecommissie van de KNVB heeft het bondselftal, dat Woensdag 16 Maart in Groningen tegen de Zweedse ploeg Djur garden speelt, als volgt samengesteld: Doel: Van der Land (HBS); achter: Wiersma (Donar) en Mesman (Amster dam); midden: Schaap ('t Gooi) (aanvoer der), Van der Hart (Fortuna) en Klaas- sens (VW); voor: Pitters (DWS), Roosen burg (Sneek), Cor van der Gijp (Emma), Lenstra (Herenveen) en Van Geel (SW). Reserves: Roffel (GVAV), Buist (GVAV), de Linde (Leeuwarden), De Jong (Veendam) en Walburg (Veendarn). ADVERTENTIE 91 (Van onze sportredacteur) EEN SCHRIL FLUITCONCERT van duizenden op de tribunes van het Olympisch stadion klonk de spelers van het Neder lands elftal in de oren toen zij Zondagmiddag met gebogen hoofden uit de grote zandbak naar de kleedkamers liepen. Een teleurgesteld publiek, dat gekomen was om te zien hoe een elftal, waarin vijf ex-professionals en één nog steeds gevierde prof, het geheel uit amateurs bestaand Deens nationaal team kansloos zou verslaan, gaf daarmee op wel zeer onsportieve wijze uiting aan zijn gevoel van teleurstelling en ongenoegen over het schamele één-één gelijk spel. Het publiek had willen jubelen en juichen omdat het resultaat van de wedstrijd tegen de Denen gewis en zeker de eerste vrucht zou worden aan de boom van successen, die nog niet zo lang geleden was geplant. Maar het werd geen vrucht althans geen rijpe. En zo werd dat één-één resultaat, waarmede iedereen een jaar geleden dik Dat het Deens elftal voorwaar geen willoos slachtoffer zou worden van het zo veel en zo hoog geprezen Nederlandse team, bleek al spoedig nadat scheidsrech ter Lucien van Nuffel de aftrap blies op het voorheen zo fraaie grastapijt van het stadion, dat nu veel weg had van een kaal- gebrand stuk heideveld. Nauwelijks waren Wilkes, Lenstra en Dillen een keer ver in het Deense straf schopgebied doorgedrongen, of de maat schappelijk veelzijdig begaafde Deense captain Lundberg gaf met enkele verre, maar haarscherpe passes het sein tot de aanval op de Nederlandse yeste. Voorals nog echter bezworen Van der Hart, Wiers ma en Kuys allen nog wat onwennig manoeuvrerend in het mulle zandhet gevaar en zetten tegenaanvallen op. Ongevaarlijke tegenaanvallen nog, want Wilkes moest nog wat wennen aan zijn niet Spaanse huurlieden en bovendien ook aan zijn speciale bewaker Broegger, die hem bij de minste of geringste gelegenheid tot een duel uitdaagde. Van een gevaar lijk schot was dan ook nog geen sprake. Dat komt nog wel, dachten de zestigdui zend Nederlanders op de tribunes. Straks wordt het geschut in stelling gebracht en dan kunnen de Denen wel inpakken. Nu mocht bij de Nederlanders de wens de vader van de gedachte zijn, bij de Denen niet minder. En ziedaar. In de ne gende minuut gebeurde plotseling dat gene wat niemand voor mogelijk had ge houden. Ja, aan welke mogelijkheid vrij wel niemand had gedacht. Denemarken nam een voorsprong. Slim en snel combinerend trokken Christensen en Birkeland door de Neder landse achterhoede, waarna de Deense linksbinnen een schot loste, dat zonder meer doel trof. Buitenspel, gebaarden Van der Hart en De Munck hij had geen hand uitgestoken naar het schot maar Van Nuffel wees gedecideerd (en terecht) naar de middenstip. Een mooie stimulans voor de Neder landers om de zaken wat harder aan te pakken. Maar in plaats van het tempo te verhogen en het korte aanvalsspel in de breedte te vervangen door lange diepte- passes, lieten de Oranjemannen de hoop in de harten van de Denen vastere vorm aannemen. En weer kwamen de Denen voor het Ne derlandse doel. De rappe linksbuiten Jens Hansen loste een strak schot van zeker dertig meter dat De Munck veel moeite opleverde en even later vloog de bal na een schot van Christensen net over. Waar bleef de superioriteit van de favorieten? Die kwam na twintig minuten. Wilkes trok zich steeds verder terug naar het middenveld en ondernam vandaar keer op keer dribbles naar het strafschopgebied. Voortreffelijke aanvallen waren er soms het gevolg van, maar en dat was erger de afwerking liet te wensen. Het kwam zelden tot een afronding van een aanval doordat op het laatste moment de te korte passes juist te onnauwkeurig bleken en Amdisen. Larsen, Broegger, Jensen of Olesen dus al maar met verre, harde trappen schoon schip konden maken. Het aanvalsspel was dus alhoewel te kort niet slecht van opzet, maar het schot ontbrak. En dat zo bleek spoedig kon niet zonder gevolgen blijven. De ze kerheid verdween de Denen gingen steeds fanatieker tegenstand bieden en hun tegenaanvallen mochten dan niet zo tal rijk zijn, gevaarlijk waren zij zeker. Vooral doordat de Denen beter begrepen dat in een zandbak als die in het stadion de bal niet recht kón rollen en zij die dus veelal door de lucht speelden en daarbij veel gevoel voor fantasie en variatie toonden. Toch bleef Nederland een overwicht be houden. Het leverde een drietal corners op en enkele niet gevaarlijke schoten van Wilkes. Lenstra en Dillen, maar de pro ductiviteit bleef zoek. Het werd dan ook steeds stiller op de tribunes, waar men in zijn nopjes zou zijn geweest, juist door die vaste overtuiging op een redelijk resultaat en door die zeer hoog gespannen ver wachtingen gebaseerd op het gepresteerde tijdens de oefen wedstrijden tegen alleszins capabele tegenstanders gezien als een smadelijke nederlaag. Smadelijker eigenlijk dan zovele in de serie, die de amateur-elftallen van de laatste jaren tegen hun buitenlandse tegenstanders leden. De generale repetitie had reden tot groot optimisme voor de premiere gegeven, maar die viel bar tegen. De druk, ontstaan doordat men wist met dit elftal te móeten winnen, was een te zware last geworden, terwijl juist de tegenstander moed putte uit de gedachte dat niemand iets van hem verwachtte nu het een wedstrijd betrof van ex-profs en betaalde spelers tegen amateurtjes en dat deed op een wijze die hem daadwerkelijk een gelijk spel, maar daar bij ook een morele overwinning opleverde. riksen aan en even later was de Deense doelman al gepasseerd maar trapte links back Larsen de bal van de doellijn af. Een voorsprong van Nederland leek onafwend baar. Maar even onafwendbaar was de strijd lust van de Denen, die bij het offensief soms acht spelers in het strafschopgebied terugtrokken. Er was geen doorkomen aan haast. Het rustsignaal van scheidsrechter Van Nuffel bracht pas opluchting. De tweede helft zou dus de beloning moeten opleveren. Maar dat deed ze niet. Want Nederland was wel weer veel meer in de aanval en had ook wel een gedegen veldoverwicht, maar het duurde allemaal te lang, het tempo bleef te laag en het schot bleef uit. Oneindig combineerden De Harder, Wilkes, Lenstra, Timmermans en Dillen. Zo lang. dat steeds weer een ver dediger in heel veel gevallen de voor treffelijke spil Broegger in kon grijpen. Tijdens de maaltijd, welke na afloop van de wedstrijd NederlandDenemarken in Amsterdam werd gehouden, heeft de voor zitter van de KNVB, ir. H. F. Hopster, het Het Deense doelpunt, gemaakt door Birkeland. De Munck protesteert voor buitenspel, terwijl (v.l.n.r.) Han sen, Wiersma, Christensen, Van der Hart, Birkeland, Hansen en Van Schijndel toekijken. woord gevoerd, waarbij hij hulde bracht aan beide ploegen voor het zeer sportieve spel, dat in het stadion des middags was gedemonstreerd. Hij overhandigde de de butanten van het Nederlands elftal Van der Hart en Kuys het symbool van hun eerste officiële landenwedstrijd, het „konijn", een insigne, waarop de spelers van het Neder lands elftal zeer gesteld zijn. De heer Hopster kondigde aan. dat voor het seizoen 1957/58 een returnwedstrijd in Kopenhagen op het programma zal komen te staan. Spreker wenste in dit gezelschap speciaal Wilkes van harte welkom. De KNVB-voorzitter noemde zijn medespelen een gunstig symptoom voor dg grote kracht en de onverbrekelijke eenheid van de hui dige bond. De Deense doelman Henriksen en de achterspeler Amdisen in hevig duel met de Nederlander Timmermans, die geen kans krijgt de voorzet van Dillen (onzicht baar) in een doelpunt om te zetten. eerst zo vrolijk aanmoedigingen had zit ten schreeuwen. Iedereen sloeg de schrik om het hart land toonde dat men niet als professional toen in de vijfendertigste minuut Birke- in Frankrijk en Italië geschoold behoeft te zijn om handig langs een verdediging te manoeuvreren met schijnbewegingen en overstapjes. Hij verscheen na een fraaie rush en de helpende voet van Christensen volkomen onverwacht alleen voor De Munck. Hij behoefde op 3 m voor de doel lijn alleen nog maar het beslissende schot te geven in het ruim zeven meter brede doel. Een zeker schijnend doelpunt. Maar Wiersma nam op het laatste moment een sprong van enkele meters en duwde de bal over de achterlijn. Even plotseling als deze aanval, kwam de bekroning van het Nederlandse over wicht. In de zesendertigste minuut schoof Dillen de bal op maat naar Timmermans, die op zijn beurt een dieptepass gaf aan Lenstra. En de Fries, die al zovele malen op een kansje had staan loeren, zag nu zijn kans schoon, passeerde de toegesnelde Amdisen en maakte daarop alleen voor Henriksen geen fout meer. „Abe, Abe", schreeuwden duizenden op gelucht. Het inspireerde niet alleen de Fries, maar het gehele Oranje-team. Het overwicht bleef en de aanvallen werden gevaarlijker. Weer kregen de Nederlanders een paar corners te nemen en met kunst en vliegwerk werden doelpunten voor komen. De ene flitsende combinatie volgde op de andere. Dillen knalde tegen Hen- Steeds moeizamer ploeterden de Oranje hemden op het langzamerhand geheel om gewoelde speelveld om het bewijs te le veren van het herstel van het Nederlandse elftal Het enige dat het overwicht ople verde was een groot aantal corners. Was bij de rust de cornerverhouding vijf-drie in het voordeel van Oranje, aan het einde van de wedstrijd was die twaalf-vier. Maar wat heeft men aan hoekschoppen als er geen afdoende gebruik van wordt ge maakt? Het publiek toonde zich steeds minder geïnteresseerd. Het verwekte eigenlijk nauwelijks rumoer toen Broegger een hard schot van Wilkes met de arm stopte en Van Nuffel gewoon door liet spelen. Een overwinning met een strafschop was geen overwinning. Men wilde doelpunten zien als gevolg van overrompelend voetbal. Maar dat bleef uit. Wel probeerde Wil kes het na oneindig pingelen enkele malen met schoten een keer werd een schot door de paal gekeerd maar daar bleef het toch bij. Het peuterige spel bleef een welkome prooi voor de een gunstig resul taat ruikende Denen die zich zelf evenmin van aanvallen onthielden. Aanvallen, waar bij de kleine rechtsbuiten Joergen Hansen een steeds belangrijker rol ging spelen. Het slotoffensief van Nederland leverde al evenmin iels op als de snelle uitvallen van de Denen. En dat ondanks het feit dat niet zelden Van der Hart, Kuys of Wiersma in de voorhoede gingen helpen. Het Deense defensieblok bleef ondoor- breekbaar. Zo speelden Nederland en De nemarken gelijk, maar moreel gezien be haalden de Deense amateurs ere wie ere toekomt een overwinning. Op 22 Maart zal Holland Sport een wed strijd tegen West Ham United in Londen spelen. De ontmoeting heeft bij kunstlicht plaats. „Ik kan mij voorstellen, dat het publiek teleurgesteld is over mijn spel", verklaarde Faas Wilkes ons na afloop van de wed strijd tegen Denemarken. „Ik vind het jammer voor de toeschouwers dat het zo gegaan is. Ik vind het ook jammer voor mijzelf. Het is geen verontschuldiging, maar op een goed bespeelbaar veld had dit Nederlands elftal niet alleen een over winning behaald, maar zelfs een zege met ruime cijfers". „Op dit veld en dat hebben de Denen heel goed begrepen is de verdediging altijd in het voordeel. Dus Rebben zij alles geconcentreerd op de defensie en van daaruit hebben onze tegenstanders als zij de kans kregen hun aanvallen opgebouwd. Ik zelf moet het hebben van een flitsende beweging, een plotselinge kans om te scoren en op een goed hard veld, waaraan ik nu al jaren gewend ben, komt mijn spel nu een maal beter tot ontplooiing dan op dit zware trage terrein. Dacht u soms niet, dat Lenstra en De Harder onder andere omstandigheden tot sterker spel waren ge komen? Ik hoop nog een volgende gele genheid te krijgen om te tonen wat ik in mijn mars heb, maar dan onder meer nor male omstandigheden". „Denk je aan de wedstrijd tegen België op 3 April?" „Dat hangt van de keuze-commissie af en dat hangt natuurlijk ook af van Valen cia. Zondag speel ik waarschijnlijk niet mee met Valencia, omdat de club enkele nieuwe spelers wil proberen voor de aan staande bekerwedstrijden. Trouwens, de kans is groot, dat ik dit seizoen helemaal niet meer in het elftal meespeel, want de competitie is bijna afgelopen en Valencia gaat zich nu concentreren op de beker competitie, waarbij geen buitenlandse spe lers in de ploegen kunnen worden opge steld". „Op 10 April loopt mijn contract af. Als Valencia mij nog een jaar wil houden, dan accepteer ik dat graag. En het ziet er wel naar uit, dat ik voorlopig nog niet naar Nederland terugkeer". Van het inhaalprogramma, dat de competitieleider van de KNVB voor Za terdag had vastgesteld, is weinig te recht gekomen, want door de vele afge keurde terreinen zijn er slechts zes wed strijden doorgegaan en bovendien had den deze ontmoetingen in enkele ge vallen nog betrekking op clubs, die in het geheel geen achterstand op de an dere verenigingen in hun district had den. Hoe het ook zij, Excelsior is door een kleine overwinning op Zwolse Boys (één twee) tot de kopgroep in de eerste klasse A doorgedrongen. Leeuwarden en Go Ahead deelden de punten (éénéén), met welke uitslag de Friezen het meest gebaat waren, want door dit gelijke spel beland den zij bij de eerste negen in hun afdeling. De stand is nu: Holland Sport 12 9 2 1 20 34—13 NAC 11 7 3 1 17 26—13 Amsterdam 12 5 4 3 14 26—18 Excelsior 12 5 4 3 14 18—14 MVV 12 5 3 4 13 29—20 Longa 11 5 2 4 12 27—23 Emma 8 4 2 2 10 9— 9 Roda Sport 11 4 2 5 10 18—18 Leeuwarden 10 3 3 4 9 18—12 DOS 11 4 1 6 9 18—28 Zwolse Boys 12 3 3 6 9 17—27 Go Ahead 10 1 5 4 7 10—13 Stormvogels 12 1 4 7 6 19—29 Veendam 10 1 2 7 4 14—37 In de eerste klasse B vond alleen de wedstrijd DWSSparta doorgang. De Rot terdammers profiteerden van een slechte dag van de DWS-ers door met niet min der dan drieéén te winnen. Sparta neemt nu de tweede plaats in achter Willem II met echter een behoor lijke achterstand op de leider. Door het resultaat van deze Rotterdamse overwinning zakten Fortuna, DWS en EDO een plaats op de ranglijst. De stand is nu als volgt: Willem II 11 8 2 1 18 38—16 Sparta 12 4 6 2 14 30—23 Fortuna 10 6 1 3 13 15— 9 DWS 11 5 3 3 13 16—13 EDO 11 5 3 3 13 12—13 Sittardia 9 4 2 3 10 16—12 Elinkwijk 10 4 2 4 10 21—19 SW 10 4 2 4 10 22—25 ADO 11 3 4 4 10 12—18 Heerenveen 8 3 2 3 8 26—20 Wageningen 10 3 1 6 7 11—17 Brabantia 12 2 3 7 7 16—30 Rigtersbleek 10 2 2 6 6 16—30 Heracles 9 2 1 6 5 21—27 De uitslagen van de competitiewedstrij den van de KNVB. welke Zaterdag ge- speeld werden luiden: Eerste klasse A: Zwolse BoysExcelsior12 LeeuwardenGo Ahead11 Eerste klasse B: DWS—Sparta Eerste klasse Cl. NEC—Vitesse 1—3 2—1 Eerste klasse D: BVV-AGOVV 2—1 DFC—VVV U—U - (tweeéén) en schoof door deze zege enkele plaatsen op. In deze afdeling luidt de ranglijst:. PSV 12 10 2 0 22 39—15 Rapid 11 7 3 1 17 30—11 Limburgia 10 6 2 2 14 22—12 GVAV 10 4 4 2 12 21—22 Haarlem 10 4 3 3 11 17—12 EBOH 9 4 2 3 10 18—18 Blauw Wit 10 4 2 4 10 13—11 NOAD 10 4 2 4 10 12—14 Alkmaar 10 4 1 5 9 18—20 Enschedese Boys 11 3 2 6 8 15—26 NEC 10 1 4 5 6 14—23 Feyenoord 10 2 2 6 6 15—24 Hermes DVS 11 1 4 6 6 15—24 Vitesse 10 0 3 7 3 11—28 DFC is er in de eerste klasse D in ge slaagd VW een gelijkspel af te dwingen (nulnul). Een resultaat waar behalve de Dordtenaren ook de Ajax-supporters bij zonder mee in hun schik zullen zijn. BW wees in Den Bosch AGOW terug met tweeéén. De stand in deze afdeling luidt: Ajax 12 6 5 1 17 26—10 VW 10 6 4 0 16 21— 6 Enschedé 11 6 2 3 14 23—16 HVC 11 3 7 1 13 15—10 Eindhoven 9 4 4 1 12 16— 7 BW 10 3 5 2 11 14—14 RBC 12 4 3 5 11 20—27 DFC 10 4 2 4 10 16—13 De Volewijckers 10 3 4 3 10 14—17 Graafschap 12 4 2 6 10 18—23 AGOW 9 2 2 5 6 11—21 vsv 10 1 4 5 6 11—18 Xerxes 10 0 5 5 5 5—13 Be Quick 8 1 1 6 3 6—21 In de eerste klasse C blijft Vitesse ook na Zaterdag nog op de eerste overwinning wachten. NEC toonde zich nu de sterkere Lenstra scoort de gelijkmaker. Van links naar rechts: Lenstra, Amdisen en Henriksen, die reeds verslagen op de grond ligt. ADVERTENTIE II,-lstr i.it H.nri.ni - l. i 1:v PLASTIC VERVEN in prachtige kleuren De Nederlands elftalclub wordt met twee spelers uitgebreid. De keuzecommissie heeft de Holland Sport-spelers Schouten en Bak uitgenodigd aan de eerst volgende centrale training deel te nemen. Dinsdag 15 Maart komen de spelers van de Neder lands elftal-club weer in het Olympisch Stadion tezamen om zich voor te bereiden voor de eerstvolgende ontmoeting tegen België, die voor 3 April op het programma staat. De Australische wielerbond zal geen ploeg afvaardigen naar de Olympische Spelen, die in 1956 in Melbourne worden gehouden, indien het organisatie-comité voor de spelen geen gehoor geeft aan zijn adviezen. Er was onenigheid ontstaan tussen beide organisaties over de bouw van de baan in Melbourne.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5