Zwitsaletten Sport in het kort Mary Kok verbeter de Nederlands record 400 meter vrije slag MAAK ER GEEN PUZZLE VAN. ZEG WAT U BEDOELT! Ongeveer 26 mille subsidie van NOC en regering voor athleten J. P. Hauserbeker voor 't IJ; HPC werd derde Amerikaanse sigarettentabak Jaarvergadering KNAU Ir. A. Paulen weer tot voorzitter gekozen Geiler leidt na de voorlaatste ronde Minister Beyen reikte hoge decoraties uit aan BIB-autoriteiten MAANDAG 14 MAART 1955 5 Kennemerland won met groot verschil van Noorderkwartier Boksen Duitser Hecht dient protest in bij boksunie V riendschappelijke oetbal wedstrij den Heringa Wathrich Plannen tot opvoering van athletiek-prestaties Van Rooyen won de zilveren maple leaf Motorsport Drie Duitse coureurs vestigen 51 records KOORTSIG, RILLERIG Laros na elfde ronde alleen aan de leiding Om de Russische schaaktitel Kerkelijk Nieuws A utomobilisme Equipe Ray-Harrocks won Britse rallye U rijdt gezwind door weer en wind Biljarten De Kleine winnaar van „Scandia Coupe" Auto-ongeluk bij Amsterdam, bestuurder zwaar gewond Het Hilversiimse zwemstertje Mary Kok heeft de recordjacht, die zij enkele maan den geleden heeft ingezet Zaterdagavond tijdens de wedstrijden om de John P. Hauserbeker in het Sportfondsenbad-Oost in Amsterdam vervolgd. Nu sneuvelde het Nederlands record op de 400 meter vrije slag, dat met een tijd van 5 min. 14.9 seconden op naam van Geertje Wielema stond. Niet minder dan vijf seconden bleef Mary Kok beneden het oude record en stelde het met een tijd van 5 min. 9.9 zo scherp, dat voorlopig alleen zij nog voor verbetering van deze tijd In aanmerking komt. Mary Kok startte in de laatste serie van het nummer, dat door de grote inschrijving het vervelendste van de avond dreigde te worden. Natuurlijk, Mary Kok behoorde tot de favorieten en daarom verwonderde het niemand, dat zij na 25 meter al een kleine voorsprong had. In een hoog tempo ging de Hilversumse door. Na 100 meter wezen de chronometers 1 min. 9.0 sec. aan, een tijd waarvoor geen sprintster zich be hoeft te schamen en een tijd bovendien, die in 1948 ruim voldoende was om uitgezon den te worden naar de Olympische Spelen. De 200 meter gingen in 2 min. 30 sec. Geertje Wielema deed over deze afstand vroeger drie seconden langer. De derde honderd meter werden in precies 1 min. 20 sec. afgelegd en de totaaltijd kwam daarmee op 3 min. 50 sec. Toen werd het voor een ieder duidelijk, dat het oude re cord gebroken zou worden. Nadat Mary Kok voor de laatste maal het keerpunt had genomen, schoot zij plot seling als een snoek naar voren. Na 375 meter bleek zij nog reserves te bezetten voor een eindsprint, die niemand voor mo gelijk had gehouden. In 17.2 sec. legde de Hilversumse de laatste baan af. De klokken van de officiële tijdwaarne- mers wezen 5 min. 9.9 sec., 5 min. 9.9 sec. en 5 min. 10 sec. aan. Mary Kok had als voorbereiding Zater dagochtend twee kilometer en Zaterdag middag vier kilometer getraind. Ver achter Mary Kok finishten haar clubgenootjes Tine van Brenk en Lenie de Nijs in de toch behoorlijke tijden van 5 min. 19.7 en 5 min. 20.8, maar daarvoor had niemand oog meer. Met deze recordverbetering had Mary Kok alle glans weggenomen van enkele te voren geleverde uitstekende prestaties. Zo bleef De Vreng op de 100 meter vrije slag zonder strijd geleverd te hebben weer ruim beneden de minuut met een tijd van 58.5 sec. Op de tweede plaats eindigde Geurtsen, die in de voorlaatste serie met groot vertoon van macht in 59.5 sec. was geëindigd. Goede tijden Ook op de 100 meter rugslag werden door de heren goede tijden genoteerd. Win naar Korteweg bleef met 1 min. 7.2 sec. slechts 0.1 sec. boven zijn Nederlandse re cord. De tweede aankomende Swijghuisen van 't IJ, verbeterde zijn beste persoonlijke prestatie met 0.1 sec. en kwam nu tot 1 min. 8 sec. De Hauserbeker ging voor een jaar naar 't IJ dat in Dikstaal, Wiering en Swijghui sen zulke sterke troeven had, dat niemand reeds bij het begin van de wedstrijden aan de -zege van de Amsterdammers twijfelde. In de eindstand had 't IJ dan ook een voor sprong van niet minder dan 25 y2 P"t op de winnaar van het vorige jaar: Neptunus uit Amersfoort. In de waterpolowedstrijd tussen H.Z. en P.C. en de rest van Nederland zegevierden de geroutineerde Hagenaars, die vijf goals scoorden door Smol (2), Korevaar (2) en Drost. Daartegenover stonden drie doel- ADVERTENTIE punten van de rest door Mosterd (2) en Van Dorp. Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden: 200 meter schoolslag dames: 1. Ria Kroon (Robben) 3.02.2, 2. en 3. Ada den Haan (Gooi) en Jopie Spoor (DWR) 3.02.3. 100 meter vlinderslag heren: 1. Wiering ('t IJ) 1.11.7, 2. Evertse (Neptunus, Amers foort) 1.12.0, 3. Van Rooy (Aegir) 1.12.1. 4 maal 25 meter wisselslag persoonlijk heren: 1. Dikstaal ft IJ) 1.09.1, 2. Korte weg (AZC) 1.09.4, 3. Demuth (Zwemlust) 1.10.5. 5 maal 50 meter vrije slag estafette heren: 1. 't IJ 2.19.7, 2. HPC 2.19.9, 3. D A. W. 2.20.7. Eindstand J. P. Hauserbeker: 1. 't IJ (Amsterdam) 39 pnt., 2. Neptunus (Amers foort) 13 y2 Pnt, 3. H. P. C. (Heemstede) 13 pnt. Fanny Blankers-Koen rijkt de Hauserbeker uit aan de voorzitter van de zwemvereni ging Het IJ. de heer Schopmjin, omringd door de winnende ploeg. De tafeltennisploeg Kennemerland is er in geslaagd, zich op bijzonder fraaie wijze te revancheren voor de overigens zeer kleine nederlaag die vorig jaar tegen Noordhollands Noorderkwartier werd ge leden. Ditmaal werd in Alkmaar met de overtuigende cijfers 39-33 gewonnen. In de eerste ronde, waarin zoals gebrui kelijk de lagere teams uitkwamen, ging de strijd volkomen gelijk op, zodat met de stand 18-18 de hogere teams aan de beurt kwamen. In dit tweede gedeelte van deze ontmoeting werd duidelijk, dat de gasten wel sterker waren. Dit bleek vooral bij de dames. Corrie Schuyt en Anneke Lahey waren met drie overwinningen ongenaak baar, waarna Nan Simon met een zege de stand op zeven-twee bracht. Ook de over gangsklassen deden het prima. Sleper, Van der Dries en invaller Klabou wonnen elk tweemaal, maar konden van de zeer sterke Visser niet winnen. Ook in de eerste klasse werd een fraaie overwinning behaald, die voor een belangrijk deel te danken was aan Weenink en De Loor, die elk tweemaal wonnen. Het vijfde punt werd door Guus Wolters gescoord. De tweedeklassers deden het niet zo best en kregen de enige nederlaag in de tweede helft te incasseren. Honschoten, Deus en Hart lieten het elk bij één overwinning. In de eerste helft werden de volgende individuele en team-resultaten geboekt: derde klasse: twee overwinningen voor Idzinga en Weber, een voor Gerners (uit slag: 4-5). Vierde klasse: twee overwinnin gen voor Cassee, een voor Janmaat (uit slag: 6-3). Jeugd: drie overwinningen voor invaller Montanus, een voor Schoof (uit slag: 5-4). Tweede dames-team: drie over winningen voor L. van der Putten, twee voor T. Vasen en een voor R. Franssen. De Duitse bokser Hecht, die Vrijdag avond zijn Europees kampioenschap in het halfzwaargewicht door een technische knock out-nederlaag aan zijn landgenoot Höpner kwijtraakte, zal bij de Europese Boksunie een protest tegen de gang van zaken bij dit titelgevecht indienen. Hecht is van mening, dat de scheidsrechter Otto Nispel voor enkele te laag geplaatste sto ten, openbare waarschuwingen aan Höp ner had dienen te geven en aat Nispel ook de kopstoot, die Hecht's wenkbrauwbles sure tot gevolg had, had moeten bestraffen. De partij werd na de tweede ronde op advies van de ringarts, nadat deze Hecht's ■wond had onderzocht, gestaakt en Höpner werd tot winnaar uitgeroepen. ADVERTENTIE Evenmin als *n winkelier kan raden, welk merk shag U wilt, evenmin weet hij, welk vloei U wenst. Zèg welk vloei U hebben wilt en noem het merk met naam. Vergeet niet, dat 'n paar centen aan vloei voor heel wat geld aan shag bederven kunnen! Vraag daarom het3x betere Mascotte-vloei. Dan pas komt Uw shag écht aan zijn trek. De uitslagen van de vriendschappelijke voetbalwedstrijden luiden: Den Haag. ADO—De Volewijckers 1—3 Eindhoven: PSV—Elinkwijk6—4 ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Technische vergadering KNAU De technische vergadering van de KNAU werd dit jaar in Rotterdam gehouden. Uit het overzicht, dat de heer Van der Lee in zijn openingswoord had verwerkt, kwam de achterstand van onze athleten ten opzichte van de buitenlandse prestaties nog eens sterk tot uitdrukking. De plannen tot opvoering der prestaties zijn echter vrij concreet en bestaan onder meer uit het in volledige dienst nemen van een coach, de heer J. R. Grootewal uit Zeist, die, in samenwerking met club- coaches de training van Olympische candi- daten ter hand moet nemen. Bovendien wil men overgaan tot het oprichten van diverse trainingscentra en het houden van trai ningsbijeenkomsten met instructiefilms, zoals in het buitenland geschiedt. Voorts werd er een voorstel aangenomen om de A-klasse-athleten opnieuw te klassi- ficeren, en wel aan de hand van hun pres taties, geleverd in 1953 en 1954. Dit komt neer op degradatie van vele A-klassers. De nationale kampioenschappen werden de laatste jaren vaak tot onbelangrijke wedstrijden gedegradeerd door de inschrij vingen van vele zwakkere athleten. De eisen tot deelneming aan deze kampioen schappen zullen scherper worden gesteld, zodat deze tweedaagse wedstrijden in de toekomst tot één dag zullen worden terug gebracht. Eventuele recordverbeteringen van junio ren, gevestigd bij interland-jeugdwedstrij den zullen in het vervolg als nationale records worden gehomologeerd. Dit was tot dusverre onmogelijk, omdat de leeftijds grens in sommige landen hoger ligt dan in Nederland en omdat jeugdrecords, geves tigd in wedstrijden waaraan door seniores wordt deelgenomen, niet werden erkend. Voor de achtste maal heeft de Gooise Athletiekclub op de Hilversumse hei achter het sportpark de veldloop om de zilveren maple leaf gehouden. De Leidenaar Van Rooyen won ditmaal deze loop, waaraan door 75 athleten in de seniorklassen werd deelgenomen. Hij noteerde over het par cours, dat een lengte van ongeveer 5000 meter had, de tijd van 13 min. 14,8 sec. De D-klasser Jaegers van V.I.F. (Hilversum) leverde een zeer goede prestatie door als tweede, op ongeveer 100 meter achter de winnaar te finishen. De verenigingsprijs ging naar Holland uit Leiden. De Duitse coureurs Noll, Hillebrand en Schneider, die elkaar om het uur aflossen, hebben op de baan van Monthlery een aantal wereldrecords verbeterd. Zij stel den Vrijdag twaalf wereldrecords scherper en Zaterdag lieten zij niet minder dan 39 Met ■fifibSSP taten, welke nieuwe wereldrecords be- records sneuvelen. Met de 500 cc BMW zijspan kwam men tot de volgende resul- tekenen in de klassen tot 500, tot 750 en tot 1200 cc: 5 uur: gem. uursnelheid 156.555 km; 500 mijl: gem. uursnelheid 156.650 km; 6 uur: gem. uursnelheid 156.100 km: 7 uur: gem. uursnelheid 150.940 km; 1000 km: gem. uursnelheid 155.090 km; 8 uur: gem. uur snelheid 154.240 km; 9 uur: gem. uursnel heid 153.500 km; 10 uur: gem. uursnelheid 152.299 km: 1000 mijl: gem. uursnelheid 151.57 km; 11 uur: gem. uursnelheid 151.73 km; 12 uur: gem uursnelhcid 150.58 km; 2000 km: gem. uursnelheid 149.31 km; 3000 km: gem. uursnelheid 145.310 km: 2000 mijl: gem. uursnelheid 144.660 km; 24 uur: gem. uursnelheid 144.330 km. Het Nederlands Olympisch Comité heeft de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie laten weten besloten te hebben om haar voor 1955 en 1956 een belangrijke subsidie te verlenen. Hieraan is evenwel de voor waarde verbonden, dat de KNAU zelf ook een extra bijdrage in haar trainings- en wedstrijdfonds zal zorgen. Ofschoon men het toegekende bedrag en het bedrag van de vermoedelijk te ver wachten overheidssubsidie op de in Rotter dam gehouden jaarlijkse algemene verga dering van de KNAU niet mocht noemen, zullen de beide subsidies tezamen waar schijnlijk een bedrag van ongeveer 26.000 gulden vormen. Volgens de begroting zal het „opbouwplan" een uitgave van circa 33.000 vragen. Om aan de wensen van het NOC tege moet te komen, heeft de algemene verga dering van de KNAU zonder enkele tegen stem besloten om gedurende twee jaar een „bijzondere heffing" van 25 cent per lid te laten betalen. Na de openingsrede door de waarnemend voorzitter, de heer W. Dijkstra, werd er tijdens deze jaarvergadering overgegaan tot uitreiking van diverse ere-prijzen. De KNAU-beker werd overhandigd aan de lange afstandloper Janus van der Zande uit Halsteren voor zijn goede prestaties in bin nen- en buitenland. De Albert Spreebeker kreeg mejuffrouw P. Zwier (Zaandam) en mevrouw Xenia StadtDe Jong werd het ere-kruis opgespeld voor haar benoeming tot lid van verdienste van de KNAU, een onderscheiding welke deze Haagse ex- athlete onlangs is verleend. De monumentale Thompson-beker zou ADVERTENTIE verjaag dat lome griepgevoel met: 'n "Z.W/TSALpreparaat/ Om de damtitel De resultaten van de partijen, gespeeld in de elfde ronde van het tournooi om het per soonlijk damkampioenschap van Nederland waren: KinnegenBom 0—2; Verhoeven Ansems 11; HaasdonkKeiler 02; De GraagNoorman 11; LarosBergsma 11. De partij tussen Van Dijk en De Jong ging wegens ziekte van De Jong niet door. Laros. IJmuiden De Jong, Haarlem Keiler, Amsterdam Haasdonk, Den Haag Van Dijk Wageningen Kinnegin, Den Haag Bom. Den Haag Beeke, Weesp Ansems, Amsterdam Bergsma, Wartena De Graag, Heusden Verhoeven, Deventer Noorman, Groningen De twaalfde ronde wordt op Zaterdag 19 Maart en de dertiende (laatste) ronde op Zaterdag 26 Maart gehouden. De partij Van DijkDe Jong zal. indien laatstgenoemde dan hersteld is, Vrijdag 18 Maart worden gespeeld. 10 5 4 1 14 9 4 5 0 13 10 3 7 0 13 10 3 4 3 10 9 2 6 1 10 10 2 6 2 10 10 2 6 2 10 10 1 8 1 10 11 1 8 2 10 10 1 7 2 9 10 1 6 3 8 10 2 4 4 8 11 0 5 6 5 dit jaar, volgens een besluit van het be stuur, niet worden toegekend, aldus de voorzitter. Hij was er op dat moment nog volkomen onkundig van, dat zijn mede bestuurders onderling besloten hadden deze beker aan hemzelf toe te kennen voor het vele en moeilijke werk, dat hij onder abnormale omstandigheden zo voortreffelijk had verricht. Door het vertrek van de voor zitter, ir. A. Paulen, en het overlijden van de vice-voorzitter J. B. Wesseling had de heer Dijkstra de vacature namelijk plotse ling moeten vervullen. In het bestuur kwamen enkele wijzigin gen. Ir. A. Paulen werd na zijn terugkeer uit Korea zij acclamatie tot voorzitter ge kozen, en als nieuwe commissarissen wer den de heren A. G. Glas (Amsterdam) en F. Jutte (Den Haag) gekozen. In Moskou is het tournooi om het Rus sische schaakkampioenschap voortgezet met het spelen van de partijen uit de acht tiende en voorlaatste ronde. Na deze partijen stond Geiler bovenaan de ranglijst met 12 punten, gevolgd door Smyslov en Botwinnik, elk met 11V» punt. Op de derde plaats staat Spassky met 11 punten. Deze ronde trok buitengewoon veel be langstelling. Een der belangrijkste ontmoe tingen was die tussen Smyslov en Ilivitsky. Smyslov was kennelijk van plan het spel ingewikkeld te maken teneinde een over winning te forceren en zich daardoor van de leiding in het klassement te verzekeren. Maar zijn tegenstander verdedigde zich verwoed. Het spel trad in een kritiek sta dium na de twintigste zet van zwart toen Smyslov de middenpionnen afruilde. Ili- vitski offerde zijn koningin voor een toren en een loper en noodzaakte hierdoor de witte koning zijn veilige positie te verlaten. Spoedig ontstonden nieuwe verwikkelin gen en Smyslov werd gedwongen een to ren te offeren om zijn koningin te redden. Het spel werd verdaagd in een stelling, waarin Smyslov voor de moeilijke taak stond een afdoende verdediging te vinden tegen talrijke dreigingen. Na voortzetting van de partij won Ilivitsky. Gelier viel krachtig aan in zijn partij tegen Mikenas en verkreeg een positioneel voordeel nadat hij gebruik had gemaakt van de zwakke opstelling van een zwarte toren. Mikenas zag zich bij de 24ste zet tot opgeven gedwongen. De overige uitslagen luiden: GeilerMi kenas 10, SpasskyKocchnoy 10, Fur- manFlohr 10, KahnTsjerbakov V2 y2, PetrosianAntoshin y2J/2, Kotov Keres y2'/2, BotwinnikLisitsin '/2x/z> AverbachBorisenko >/21/2, Simagin Taimanov 01 en SmyslovIlivitsky 01. Dammen Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Bruchem-Kerkwijk J. R. Cuperus te Doornspijk. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Delft: H. C. v. d. Ent te Wer kendam en M. C. Roos te Zwijndrecht. Geref. Gemeenten Bedankt voor Wageningen H. v. Gilst te Dirksland. De Britse équipe Ray-Harrocks heeft met een Standard 10 de Rallye van Groot- Brittannië, meetellend voor het Europees kampioenschap groot toerisme, gewonnen. Met 258.1 punten eindigden Ray en Har- rocks bovenaan in het algemeen klasse ment. De tweede en derde plaats waren ook voor Britse teams. Rumsey en Roberts werden met Triumph tweede en Richard son en Heathcote met Standard derde. Sheila van Damm en mevrouw Hall. winnaressen van de Coupe des Dames in de laatste Rallye de MonteCarlo, kwamen bij de dames zegevierend uit de strijd. Slechts 158 van de 238 gestarte deel- ng« do ec J 3200 kilometer lange route de strijd moe- 8 ge nemers haalden de finish in Hastings. Alle overigen hadden, voornamelijk door de slechte toestand der wegen onderweg op de ten staken. Onder de uitvallers bevonden zich de Europese kampioen groot toerisme de Duitser Schlüter en onze landgenoot Maus Gatsonides. Naar aanleiding van het feit dat de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel 25 jaar geleden haar werkzaamheden aanving, zijn aan enige leden van de directie dezer bank Nederlandse onderscheidingen toege kend, welke Zaterdagmiddag door minister mr. J. W. Beyen te Bazel zijn uitgereikt. De directeur-generaal der Bank, Roger Auboin (Frankrijk) is benoemd tot groot officier in de orde van Oranje Nassau; de directeur en economisch adviseur der bank, dr. Per Jacobsson (Zweden) is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau, de directeur en de leider van de bankafdeling der bank, de heer Marcel baron van Zeeland (België) is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. WALES WON VAN IERLAND. Wales heeft de rugbywedstrijd tegen Ierland met 21 tegen 3 punten gewonnen. ADVERTENTIE CAMPBELL SNELLER DAN 150 MIJL PER UUR. Donald Campbell heeft tijdens proeven met zijn motorboot „Blue Bird", die door een straalmotor wordt voortgestuwd, een snelheid gehaald van meer dan 150 mijl (ruim 240 km.) per uur. Hij wil in Juni een aanval doen op het wereldsnelheidsrecord voor motorboten dat op 285.6 km. per uur staat PATTY VERSLOEG NIELSEN. Een in Roubaix gehouden internationaal tennis- tournooi heeft de volgende resultaten in de finales opgeleverd: heren enkelspel: Patty (V.Sj versloeg Nielsen Denemarken) 61. 63. 62; dames enkelspel: mejuffrouw Chatrier (Frankrijk) verslo< mejuffrouw Mercellis (België) 36. 63, 60; heren dubbelspel: Patty en Nielsen versloegen Bernard en Haillet (Frankrijk) 4—6, 6—1, 6—1, 14—12. ENGELSE DAMES STERKER DAN WALES. Voor veertigduizend toeschou wers heeft het Engelse dames hockeyelftal in het Wembley-stadion met zeseen van Wales gewonnen. Met de rust had Engeland reeds met drienul de leiding. STERCKX WON RONDE VAN HASPEN- GOUW. De Belg Sterckx heeft de rijwiel ronde van Haspengouw voor profs gewon nen. Hij noteerde een tijd van 6 uur 7 min. over de 221 kilometer. Zijn landgenoten De Wachter en Anthonius werden in dezelfde tijd tweede en derde. Twee Nederlanders bevonden zich bij de 71 deelnemers: Roks en Van Breenen. Beiden eindigden in een grote groep ex aequo op de elfde plaats. ITALIë TE STERK VOOR DUITSLAND: 248. De rugbywedstrijd tussen Italië en Duitsland, in Milaan gespeeld, eindigde in een 248 overwinning voc de Italiaanse ploeg. Bij rust leidden de Italianen met 13—3. SPAANS ELFTAL VERSLOEG GRIE KENLAND. Het Spaanse B-elftal heeft in Madrid het Griekse nationele voet balelftal verslagen met neven—een. De rust stand was drieeen. SCHOOLMEISJE VERBETERDE RECORD. Een veertienjarig schoolmeisje, Iiris Sihvonen. verbeterde het Finse record 500 meter schaatshardrijden voor dames, door een tijd te laten noteren van 48.8 sec. Het record stond met 49 sec. op naam van Eevi Hattunen. OM DE ENGELSE AMATEUR-BEKER. De voetbalfinale om de Engelse amateur beker zal gaan tussen Bishop Auckland en Hendon. In de halve eindstrijden won Bis hop Auckland met eennul van Wycombe Wanderers en Hendon versloeg Hounslow met tweeeen. IERLAND EN WALES SPEELDEN GE LIJK. De hockeywedstrijd Ierland— Wales heren is in een gelijk spel nulnul geëindigd. OLSON VERSLOEG VAUGHN. De bokser Olson, wereldkampioen middenge wicht, heeft over een gevecht van tien ron den, waarbij de titel niet op het spel stond, de titelhouder van Californië Vaughn ver slagen. BAHAMONTES WON CRITERIUM VAN MONT FARON. Het bergcriterum van de Mont Faron voor wielrenners, gehouden over een parcours van 5.6 kilometer, is ge wonnen door de Spanjaard Bahamontes. Hij noteerde een tijd van 17 min. 32.6 sec. De uitslagen van de wedstrijden, welke Zaterdagmiddag. Zaterdagavond en Zondag voor de „Scandia Coupe" gespee'd werden luiden: De Kleine.... 350 350 11 81 31.81 2 Brandjes 350 35 11 14 3.18 0 Broerse400 400 16 96 25.00 2 Dickmann.... 300 199 16 40 12.43 0 Agema 300 300 30 61 10.00 2 Niessen 250 148 30 19 7.78 0 Brandjes 350 276 28 42 9.85 0 Steffers 350 350 28 78 12.50 2 De Kleine.... 350 350 12 85 29.16 2 Mewe 250 125 12 28 10.41 0 Broerse 400 228 21 49 10.85 0 Agema 300 300 21 71 14.28 2 Steffers 350 249 14 65 17.78 0 De Kleine 350 350 14 78 15.00 2 Mewe 250 250 24 30 10.41 2 Brandjes 350 253 24 49 10.54 0 Niessen 250 250 16 43 15.62 2 Dickmann 300 158 16 87 9.87 0 Steffers 350 211 18 67 11.72 0 Broerse 400 400 18 79 22.22 2 Dickmann 300 130 12 42 10.83 0 Agema 300 300 12 138 25.00 2 Mewe 250 153 22 30 6.95 0 Steffers 350 350 22 110 15.90 2 Brandjes 350 350 9 121 38.88 2 Dickmann 300 131 9 59 17.88 0 Niessen 250 1.56 Zl 33 7.42 0 De Kleine 350 350 21 92 16.66 2 De Kleine.... 350 350 13 149 26.92 2 .Agema 300 185 13 108 14.23 0 Broerse 400 339 17 163 19.94 0 Mewe 250 250 17 53 14.70 2 De eindstand luidt: De Kleine 2450 2450 108 149 22.68 14 Agema 2100 1904 136 138 14.00 10 Niessen 1750 1514 155 61 9.77 8 Steffers 24.50 1891 133 110 14.21 6 Mewe 1750 1417 140 76 10.12 6 Brandjes 2450 1786 132 121 13.53 6 Broerse 2800 2331 145 163 16.08 4 Dickmann 2100 12 4 103 87 11.78 2 Het tournooigemiddelde was: 13.780. Zondagmorgen om half negen is een per sonenauto op de Haarlemmerweg bij Am sterdam achtereenvolgens tegen een boom, een lichtmast en nog een boom gereden. De bestuurder van de wagen, de 28-jarige F. de B. uit Amsterdam, is in zorgwekken de toestand naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. De oorzaak van het on geluk is nog onbekend.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7