G. Jordens bouwde zijn laatste modelsehip! de „Neeltje Jacoba' mmn Beverwijk-Hollandia en DEM OS V vragen de aandacht JEUK 'T SILVER STOEPKE 99 Voorname getuige in zaak-Jungschlager overleden grieven aan de redactie Voetbal in Kennemerland Grote zorg over de re gering als werkgeefster Ziektekostenregeling gemeentepersoneel 13 Kindje verkouden? 1 iio Mohammed Hatta bezocht Pertjetakan Kehajoran Gymnastiekuitvoering door leerlingen van de Christelijke ULO-scholen ARKA-motie aan minister Scheepvaart Betaling abonnementsgeld per giro VRIJDAG 25 MAART 1955 e- ztfn gt lij NA ACHT JAAR is de heer G. Jordens er weer mee begonnen: hij heeft in zijn woning aan de Veiserduinweg 23 in IJ muiden-Oost in zeven maanden een model-schip gebouwd en gisteravond van stapel laten lopen in een zee van groene en witte watten. „Ik kreeg een gril", zegt hij en levendig gaat hij verder: „Ik kreeg nou weer eens een gril en ik dacht, kom Jordens, dacht ik, maak een schip". Ja, een schip, maar dan ook werkelijk een model-schip, waar een ieder naar kan komen kijken en waarvan al die kijkers zullen zeggen: „Er mankeert niets aan, zelfs het pluche op de tafel van de kapiteinshut is hetzelfde als op het echte schip. Van September af heeft de heer Jordens aan zijn nieuwbouw gewerkt, een achtenveertig centimeter lang model van de ljmuidense redding boot „Neeltje Jacoba". Geheel uit het hoofd heeft hij de romp gesneden, de mastjes geplaatst, de brug gebouwd en al de lijntjes gespannen. Bijna elke dag liep hij er voor naar de Vissershaven om de Neeltjete zien en in zij dachten te prenten. Mensen die er van wisten die werkelijk wisten, dat weer was begonnen zeiden dan: „Kijk, daar gaat Jordens, die stapt weer naar de kop van de Vissershaven. Hij bouwt een schip". Op de „Neeltje" zagen ze hem ook bijna elke ochtend. Schipper Jaap van der Meulen had toestemming gegeven, dat Jordens aan boord zoveel mocht rondkijken als hij wilde. En Jordens keek, schatte, tekende wat met een stompje potlood op een half ver scheurd briefkaartje en stapte na een paar minuten weer op. Thuisgekomen zette hij zich 's avonds aan de vervaardiging van de onderdelen, die hij op de „Neeltje" nauwkeurig had geobserveerd. STUURMAN COR KOPER van de red dingboot is op bezoek geweest. Hij vond het een „Neeltje", net zoals ze is. „Af en toe, maar bijna elke dag, kwam Jordens aandrukken bij ons", zei Cor. „Het is een prachtbootje." „Ja," zegt Jordens, „het is nu bij Jordens de afdeling reddingboten. Overal waar ik kwam hielpen ze me, daar wat verf, daar een kettinkje. Ze denken ook: hij is een oude Dreeser." Van iepen hout sneed hij de romp van het schip. Hij heeft dat brok hout opgejut, want kopen doet hij niet veel. „Met een paar sigaren doe je een hoop," is zijn devies. Iedere dag, van September af, wandelde hij naar de Neeltje. Uit het hoofd maakte hij het scheepje, het moest maar kloppen, en het wonder is nu, dat het precies klopt. Er is geen tekening bij geweest of het moeten die kaartjes zijn. ,,'t Is Chinees, je kunt het toch niet lezen," zegt hij. „Dat gooi ik er op met m'n potlood. En dan bepaal ik iets." De statievlag van de K.N.Z.H.R.M. is er het laatst opgegaan. Met het kroontje heeft hij geen moeite gehad: Willem II sigaren bandjes geven kroontjes van de juiste maat. Ge moet het maar weten. Hij heeft het tule kleedje van zijn vrouw, waar de radio op staat, moeten slopen en er een gat in geknipt. Nu hangt dat stukje tu.e als springnet op de „Neeltje". En lachend toont hij je het gat in het kleed onder de radio. „De dop van de fluitketel was er ook bijna geweest,'zegt hij. „De helft er van was precies de stuurkap van de „Neeltje". Maar even later had ik een ander idee. Nu zit die dop er nog op." En de koperen knopjes op de bolders? Hij gebruikte dop pen van afgedankte batterijen. Met kraal tjes en dingetjes uit de naaidoos bereikte hij heel wat. Sinjewel heeft er een kast bij gemaakt en nu blijft de „Neeltje" in de kamer staan, bij de „Roode Zee" en de foto's van tal van andere schepen. „Hij gaat het arsenaal in," zegt Jordens. „Het zal de laatste wel zijn, die ik heb gemaakt; de ogen worden slechter. En dit was een gril, hè* DEZE ZES EN zestigjarige IJmuidenaar, klein van stuk maar vief en kaarsrecht, heeft al heel wat sleepboten en trawlers gebouwd: zestien in totaal, en daarbij nog wat beugsloepen. Zijn eerste was de „Ca melia"Hij had er een schetsje van ge maakt en er bij gedacht: „die zal ik op zee maken, aan boord van de trawler." Hij voer toen bij Piet van der Kuil Pietje van der Kuil z'n grootvader, weet je wel en van hem mocht hij het model in de kast van de schippershut zetten. Matroos Jordens heeft de „Camelia" afgebouwd en reder Olie was de koper. Hij kreeg er niet veel geld voor, maar wel zijn hele zee uitrusting. De trawler „Marie Richardson", „Als ik Je daar breedvoerig over moet ver tellen, zal je raar opkijken," zegt hij. „Me neer Snijders had je hier vroeger, die was directeur van het Staatsvissershavenbedrijf. Ik heb toen bij het vijftigjarig bestaan van IJmuiden school C helpen inrichten en net ten opgehangen in die school. De minister van Verkeer en Waterstaat kwam er op bezoek en heeft daarbij de „Zaanstroom 7" en de „Roode Zee" van Jordens bekeken. Neef Piet Alders heeft er bij op wacht ge staan en goed gehoord, hoe de minister die twee modellen als de mooiste roemde. Me neer Snijders was er ook en van hem kreeg Jordens een pluim. „Je had de mooiste in zending," zei Snijders. „Nou meneer", heeft Jordens toen gezegd, „als ik nog 's zo ver kom, dan ik 's iets maken dat u aan gaat. Een reddingboot bijvoorbeeld. Die zal ik het Staatsvissershavenbedrijf dan ca deau geven.-' Jarenlang is hij van plan geweest, die reddingboot te bouwen, maar het moest '54 worden, eer hij er aan begon. Nu is de „Neeltje" er en heeft men gezegd: „Die moet je cadeau geven aan het Staatsvis- sersha venbedrij f Maar daar denkt Jordens niet meer over. W. N. DJAKARTA (PIA/AFP) Een van de belangrijkste getuigen in het proces-Jung- schlager, John van Hulst, oud-sergeant van de inlichtingendienst van het K.N.I.L., is in een ziekenhuis aan een gezwel gestor ven, aldus verneemt AFP. Hulst, die er van beschuldigd werd, als verbindingsman te zijn opgetreden tussen de commandan ten van het „schimmenleger" in de bergen van West-Java en hun agenten te Djakar ta, werd meer dan een jaar geleden op een getuigenis van Willem Manoch gearres teerd. Woensdag is op de helling van de Tang- koeban Prahoe, ten Noorden van Ban doeng, een onderzoek ingesteld ter verifi catie van de beëdigde verklaring van Ma noch, die heeft gezegd, dat wapens voor de opstandelingen op deze plaats uit de lucht waren neergelaten. De vijfde zitting in de zaak Jungschla- ger, had nogal een rumoerig verloop. Ge tuige Manoch kon niet op de zitting ver schijnen, aangezien een dag tevoren een kind van hem was overleden. Ook getuige Tomasoa was verhinderd. De aanklager wilde daarom een nieuwe getuige, Baden, horen, doch de verdediging maakte hier tegen bezwaren. De getuigen worden zo door elkaar gehaald, dat de verdediging niet de gelegenheid heeft zich grondig voor te bereiden op de te stellen vragen, zo zei mr. Bouman. De openbare aanklager, mr. Sunarjo overhandigde daarop een verklaring van getuige Kolk, die zich thans wegens een zenuwziekte in de zenuwinrichting Grogol bevindt. De verdedigster, mr Nani Razak, opperde daartegen ernstige bezwaren. Mr Bouman zegt, dat het geval Kolk het afschuwelijkste is, dat hij ooit gezien heeft. Mr Bouman leest daarop passages voor uit brieven van Kolk, die hij in Februari 1954 schreef: „Mijn hele leven heb ik alles, wat naar geweld leek, gehaat. Ik droeg nooit een wapen, ondanks het grote gevaar. En nu deze verschrikkelijke beschuldiging". „Bij mijn aankomst in Bandung heb ik een verschrikkelijk pak slaag gehad, omdat ik niet wilde bekennen. In hemelsnaam, wat bekennen? Het zijn immers allemaal leu gens. Mijn body kan evenwel dergelijke folteringen niet hebben en als dit afknup- pelen herhaald wordt, zal ik eronder door gaan. Ik leef dan ook voortdurend in nachtmerries, want dit had ik van geen beschaafde Indonesiërs verwacht". ADVERTENTIE Verkort weergegeven) Stichting 1940-1945—N.F.R. De heer Spoor heeft erkend, dat de verzorging van de nagelaten betrekkingen en de overleven de verzetsslachtoffers aan de Stichting 1940-1945 is toevertrouwd. Accoord! De winst van de handel, waarvoor de N.F.R. de viering van de bevrijdingsdag 5 Mei gebruikt: sluitzegels, boeken, tegels, rijmprent, bevrijdingsnummer, is, zegt de heer Spoor, bestemd voor het sociale fonds van de N.F.R., waaruit slachtoffers van het verzet, die later in moeilijkheden gekomen zijn, dus niet door het verzet, want anders kunnen zjj bjj de Stichting 1940- 1945 terecht naar vermogen worden ge holpen. Maar zo hebben de kopers van al deze handelswaren het niet uit de publicaties kunnen lezen. Die hebben gedacht, dat alles voor de Stichting 1940-1945 bestemd was. In de schrifturen, die daarvoor uitgaan van de N.F.R. (wij citeren letterlijk) staat: „welke hulp wordt verleend aan oud-ver zetsmensen en nagelaten betrekkingen en steun aan hen is ook uw ereplicht". Uit de brief, die aan adspirant-adverteer- ders voor de Bevrijdingskrant van de N.F.R. is uitgegaan, staat: „U gelieve hier in een manifestatie te zien van uw natio nale gevoelens en van wie zovelen het slachtoffer werden. De baten van dit num mer komen ten goede aan deze slachtof fers of hun nabestaanden". De N.F.R. heeft niet de taak om de na gelaten betrekkingen en de werkelijke slachtoffers door het verzet te verzorgen en dóórvoor hebben velen in den lande de aangeboden artikelen gekocht, waardoor zij er dus op rekenen, dat de winsten uitslui tend voor dit doel besteed worden. En dit kan alléén geschieden als deze winsten in de kas van de Stichting 1940-1945 terecht komen. Tegen de misleiding werd inderdaad door de Stichting 1940-1945 gewaarschuwd. De heer Spoor is een invloedrijk man in de N.F.R. en kan alsnog bij het bestuur via alle afdelingen van het district Haarlem er op aandringen, nu men opgemelde redac ties heeft gebruikt, de gelden te brengen waar deze behoren. Voor het andere doel mag de herdenking van de 5e Mei-viering zeker niet worden uitgebuit. K. J. VAN KAMPEN, Secretaris Expogé. (Discussie gesloten. Red.) De werker bij zijn werkstuk. de PG 392, was een van de mooiste sche pen, die hij bouwde. In de stores heeft die trawler tentoongestaan met draaiende mo tor en al. Frans Ernst heeft dit schip ge kocht. Jordens heeft in zijn leven al veel aan modelbouw gedaan. Hij komt van Maas sluis, waar twee dokters, Tibout en Ver meulen, een model van hem kochten. In Tilburg staat een trawler, en in Leeuwar den in de viswinkel van meneer Uitzinger is de „Zaanstroom 7" met de borden bui ten, te vinden. De ^leepboot „Roode Zee" staat nog bij hem in de kamer. Hij heeft de directie van Smit 29 jaar geleden geschre ven, dat er een model van de sleper bij hem klaar stond. De directie zond een mannetje, maar toen deze op het punt stond het schip mee te nemen, zei de heer Jordens, dat die „Roode Zee" het huis niet uitging. Nu staat hij er nog na 29 jaar. Toch vond de directie het een mooi aan bod van die oude Maassluizenaar en ze konden het zich voorstellen; ze zonden hem een boek: L. Smit en Co s Internatio nale Sleepdienst, waar Jordens nu nog steeds in kijkt. In het boek staan twee ge tuigschriften van kapiteins voor verricht bergings- en sleepwerk. Die twee kapiteins waren oude schoolvrienden van Jordens. Hij heeft beide getuigschriften laten ver talen en die liggen nu netjes opgevouwen in het boek. JORDENS IS GEBOREN in de visserij. Zijn vader had een botter en op zijn tien de jaar ging de jonge Gerrit al mee naar zee. Twee gebeurtenissen hebben daarna zijn levensloop bepaald. In het eerste trad op „de mijn", in het tweede kwam „de politie" voor. Na twintig jaar is hij van de visserij aan de wal gebleven, want het mijnengevaar was in die dagen groot op de Noordzee. Bij de trawler „Union", waarop hij voer, ontplofte een mijn, maar alle op varenden kwamen behouden thuis. Hij heeft er nu nog echt spijt van de visserij indertijd gedag te hebben moeten zeggen. „Maar", zegt hij er bij, „mijn vak was op de botter varen en niet op de trawler." Na de mijnontploffing is hij tien jaar visboer geweest en nu drijft hii al vijfentwintig jaar zijn oude-netten-handel. Aan de haven kocht hij kapotte netten van schip pers op, repareerde die, samen met de vrouw thuis en verkocht ze weer aan boe ren om over de hooischelven te leggen. Op het laatst van die vijfentwintigjarige pe riode kwam toen het gezag uit de hal, de IJmuidense politie van het Staatsvissers havenbedrijf, die hem verbood voortaan in de hal te komen en er zijn handeltje in oude netten te drijven. Op zijn leeftijd wil de Jordens echter nog graag iets omhanden hebben. Hij is naar de directeur van het Staatsvissershavenbedrijf gegaan, maar die zei ook: „Nee. ze kunnen ook wel met ga ren en band in de hallen komen." WAAROM HIJ NU na die zestien traw lers en slepers de „Neeltje" heeft gemaakt? Dan rug, keel en borstje Inwrjjven met Drukkerij bij Djakarta onder directie van Joh. Enschedé Gisteren bracht de vice-president van de Republiek Indonesia, drs. Moh. Hatta. een werkbezoek aan de Pertjetakan Kebajoran N.V., gevestigd te Kebajoran, Djakarta, in welke drukkerij de bankbiljetten en post zegels voor Indonesië zullen worden ver vaardigd. Het bedrijf, waarvan de opdracht voor de bouw twee jaar geleden werd ver leend, is thans zover voltooid dat met de productie een aanvang kon worden ge maakt. Ingevolge de in 1952 tussen de Indone sische staat en Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. te Haarlem ge sloten overeenkomst, is laatstgenoemde Vennootschap belast met de directie van het nieuwe bedrijf. De officiële opening za* ova* eakele maanden plaatevinden De voetballers staan ditmaal by de weer goden wel heel erg slecht aangeschreven. En ook Zondag is het weer afwachten. Het kan een interessante voetbaldag worden met EdeKennemers, BeverwijkHollan- dia, PurmersteynVVB, DEMOSV en QSC—CSV. Beverwijk ontvangt dus Hollandia, van welke club in Hoorn met 10 gewonnen werd. Zo op het oog geen prestatie van formaat, maar men gaat deze kleine zege anders bekijken wanneer men weet, dat Hollandia op eigen terrein vrijwat mans is. In uitwedstrijden echter presteren de Hoorn- se voetballers heel wat minder en daarom geloven we wel een Beverwjjk-overwinning te kunnen voorspellen. In groten getale waren Donderdagavond de ouders van de leerlingen van de Ko ningin Wilhelminaschool, de Prinses Irene- school en de Louise de Colignyschool naar de concertzaal getogen om te kijken naar de vorderingen van hun kinderen op gym- nastiekgebied. Aan deze uitvoering zullen zij zeer zeker met genoegen terugdenken, omdat vrijwel ieder nummer het aanzien ten volle waard was. In de turnzaal van de Koningin Wilhel minaschool blijkt een goede wind te waaien, want ook de vrije oefening van de meisjes 2e klasse, de bewegingsvormen van de meisjes 4e klasse, het dubbelboksprin- gen van de jongens 4e klasse, het aardige nummer met de klimpalen door de jongens 2e klasse en de korte vrije oefening van de jongens 4e klasse, waarin enige vormen van grondgymnastiek waren verwerkt, mo gen met ere genoemd worden. De Louise de Colignyschool verzorgde één afzonderlijk nummer t.w. een knots oefening door de meisjes. De jongens van deze scholen lieten tezamen met de jongens van de Prinses Ireneschool oefeningen aan lange banken zien welke nummers spe ciaal door het grote aantal imponeerden. De jongens van de Prinses Ireneschool demonstreerden ook het dubbel-boksprin- gen, zij het met eenvoudiger sprongen dan de jongens van de Koningin Wilhelmina school. Hun werken op de lange mat kon ons niet geheel bekoren omdat nogal eens mislukkingen voorkwamen. De meisjes van de Prinses Ireneschool verzorgden verder nog 3 afzonderlijke nummers. De 2e klas liet een vlotte vrije oefening zien, waarin aardige opstellings verplaatsingen waren verwerkt. Op een wals van Chopin kwam de 3e klasse met een rhythmische oefening welke goed werd uitgevoerd. Hoewel men op een Slavische Dans van Dvorak eerder een „dans" had verwacht, althans een oefening met „tem perament", werd de op deze muziek samen gestelde rhythmische oefening (met rusti ge bewegingen en enige verplaatsingen) zeer correct uitgevoerd en daar gaat het toch maar om. Een bijzonder compliment moet gemaakt worden aan de meisjes voor de zeer ver zorgde kleding. Hoewel de kleding van de jongens ook wel gelijk was, kon dit niet van hun beenbekleding en schoeisel gezegd worden. Aan de heren W. G. Kruithof en H. P. Beekelaar die deze uitvoering hebben voorbereid en die op een goed geslaagde avond kunnen terugzien, de tip, ook aan de gelijkheid in turnschoentjes aandacht te n inf r bj^ volgeodA uitvoeringen. De Kennemers trekt naar Ede. Deze Ve- luwse club scheen zich aanvankelijk in haar nieuwe omgeving nog al thuis te gevoelen, vooral wanneer ze op eigen terrein speelde Spartaan leed o.a. een 10 nederlaag maar de latere prestaties waren van die aard, dat de Gelderse club thans in de on derste regionen huist. We geven De Kenne mers dan ook een goede kans op beide pun ten. In 3A speelt Vitesse op eigen terrein te gen GVO. Deze clubs zullen elkaar niet zo veel in kracht ontlopen, zodat we het maar op een gelijk spel houden. Kinheini bewaart aan zijn uitreis naar Zilvermeeuwen nog altijd aangename her inneringen. De Velsenaren wonnen in Zaan dam met 20. Mogelijk is dit een stimu lans om ook ditmaal van de Zaanlanders te winnen. VVB aanvaardt de reis naar Purmerend om daar Purmersteyn partij te geven, van welke club de Breesapers op eigen terrein met 53 verloren. We zien ditmaal een ge lijk spel in het verschiet. De Terrasvogels zullen het tegen WSV al evenmin gemakkelijk hebben, want de Wormers hebben uit 10 wedstrijden 15 pun- ADVERTENTIE is erger dan pijn. Met krabben verdubbelt U de prikkel. DÉBRALINE stilt de jeuk en is daar door een ware uitkomst. ten behaald. Een lichtpuntje voor de Sant poorters moge echter het feit zijn, dat de WSV'ers hun 5 verliespunten in him 6 uit wedstrijden boekten. Dat de DEM'ers, die Zondag OSV op be zoek krijgen, met wraakgevoelens bezield zijn, zal een ieder begrijpen, die weet, dat de Beverwijkers destijds in de Oostzaanse klei met niet minder dan 61 het onder spit dolven. Het zal de DEM'ers moeite ge noeg kosten om zich op eigen terrein te re habiliteren. Ook ADO loopt, nu Schoten op bezoek komt, met revanche-plannen rond, zulks vanwege de in Haarlem geleden 3—2 ne derlaag. We geven de op eigen terrein toch zo ongenaakbare Heemskerkers een goede kans om aan hun voornemen gevolg te ge ven. CSV moet, wil het zijn goede kansen op de bovenste plaats behouden, van QSC win nen en we achten de Castricummers daar toe zeer wel in staat. Wyk aan Zee ontvangt RKAFC en daar de badmensen in Alkmaar reeds met 64 wonnen, menen we ook thans weer op een overwinning van de thuisclub te mogen rekenen. Voor 4E is o.m. De GermaanWaterloo vastgesteld. We kunnen ons voorstellen, dat de IJmuidenaren niet helemaal gerust op de uitslag zijn, zulks omdat ze op eigen terrein met 37 de punten aan de Amster dammers moesten laten. TerrasvogelsWSV. De thuisclub komt als volgt uit: Akkerman Sr.; Akkerman Jr., Cardol; v. d. Ley, Disselköter, Prevost: Timmer, Pelleman, Röbken, Van Vuuren, Goedhart. Circa 600 R.K. ambtenaren hebben Woensdagavond in Krasnapolsky te Am sterdam een buitengewone algemene leden vergadering van de ARKA (Algemene Rooms Katholieke Ambtenaren Vereni ging) bijgewoond, die zoals de voorzit ter in zijn openingswoord mededeelde met spoed belegd was, nadat het afbreken van het georganiseerd overleg over de sa larisverhoging voor het overheidspersoneel op 18 Maart bekend geworden was. „Het gaat niet om het salarisbeleid al leen", aldus de voorzitter, mr. G. Boot, die in het dagelijks leven voorzitter van de Raad van Arbeid te Haarlem is. „maar om onze gehele rechtspositie, waarvoor de regering niet de zorg blijkt te hebben, die een goed werkgever betaamt. Zij heeft haar zorgen bij het behoud van de arbeids- vrede meer uitgestrekt tot de werknemers in het private bedrijf, dan tot haar eigen werknemers". De vergadering nam aan het eind der bijeenkomst bij acclamatie een motie aan die aan de regering, de KVP en de R.K Centrale wordt gezonden. In deze motie wordt geconstateerd, dat „bij de regering geen geneigdheid bestaat om afdoende ver betering der salarissen tot stand te bren gen, waardoor de nood in veel ambtena- rengezinnen tot ongekende hoogte is ge stegen, grote ongerustheid wordt ver wekt en grote ontevredenheid groeit bij alle overheidsdienaren, zeer tot schade van het landsbelang". De vergadering spreekt tenslotte de mi nister haar ontevredenheid uit over de wijze, waarop de regering als werkgeefster de belangen behartigt van haar personeel en voorts haar volle vertrouwen in het be leid van het hoofdbestuur der ARKA. ADVERTENTIE KLEINE B 1MB AM PENDULES vanaf 45.50 Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 - Haarlem De kleine zaak met de grootste keuze Aagtedijk, 24 te New Orleans verwacht. Alcyone, 23 v. Santos n. Rro Grande do Sul. Aiioth, 32 te Santos. Alnati, 23 450 m. N.t.O. Las Palmas. Aalsdijk, 24 v. Rotterdam n. Londen. Adinda, 23 te Singapore. Amor, 24 Rotterdam verwacht. Amstelland, 23 te Recite. Bawean, 24 te Los Angeles. Bonaire, 23 1030 m. W.ZW. Madeira. Boschfontein. 24 te Bremen. Boskoop, 23 v. Trinidad n. Curagao. Breda, 23 v. Cristobal n. Curagao. Bennekom, 24 te Trinidad. Bloemfontein, 25 te Kaapstad. Caitex Utrecht, 24 v. Sldon n. Rotterdam. Charis, 23 v. Pto Plata n. Baltimore. Cronenburgh, 22 v. Bilbao n. IJmuiden. Caitex Leiden, 24 185 m. Z.ZW. Ouesant. Celebes, 25 te Priok. Corilla, 26 Curagao verwacht. Dongedijk, pass. 23 Azoren n. Curagao. Duivendijk, 19 te Portland Oreg. Duivendrecht, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Drente, 24 dwars Djeddah n. Suez. Delftland, 23 te Pto Alegre. Eemdijk, 24 voor Hoek v. Hólland verw. n. R'dam Eendracht, verm. 24 v. Istanboel n. Constantza Esso Den Haag. pass. 25 Kp. Bon n. Sldon. Elmir.a. 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Enggano, 24 v. Port Said n. Rotterdam. Eos, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Erinna, 24 te Bangkok. Esso Amsterdam, pass. 24 Ouessant n. Sldon. Friesland (SSM), pass 23 Finisterre n. Huelva. Garoet, 24 te Suez. Groote Kerk, pass. 23 ten Z. v. Socotra n. Penang Guineekust, 23 v. Pte Noire n. Luanda. Gaasterkerk, 24 v. Melbourne n. Adelaide. Groote Beer, 25 te Halifax. Hathor, 24 te Rotterdam. Hector, 24 te Beyrouth. Heemskerk, 23 620 m. O. Albany. Hermes, 23 v. Port au Prince n. Europa. Hera, 24 te Amsterdam. Hydra, 23 te Amsterdam. Hilversum, 24 170 m. W. Runsal Jebel. Ivoorkust. 23 v. Dakar n. Le Havre. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 te Aden. Kertosono. 24 te Las Palmas. Krebsia, 23 v. Buenos Aires n. Curagao. Kota Gede, pass. 23 Malta n. Barcelona. Kalydon, 21 te Curagao. Kota Agoeng, 24 v. Hollandia n. Soerabaja. Lawak. 22 te Mombasa Leuvekerk. 21 v. d. rede te Madras. Laagkerk, 25 te Calcutta. Langkoeas, verm. 28 v. Dieddah n. Djibouti Lemsterkerk, 24 dwars Hoek v. Holland naar Kopenhagen Laertes, pas. 25 Guardaufi n. Aden. Loosdrecht, 24 v. Bremen n. Antwerpen. Lekkerkerk. pass. 24 Perim n. Aden. Leopoldskerk, 24 v. Port Said n. Suez. Lindekerk, 24 v. Koewait n. Abadan. Luna. 23 v. Izmir n. Istanboel. Maasdam. 23 v. New York n. Rotterdam. Malea,, 21 te Bombay. Mariekerk, 23 te Beira. Markelo, 20 te Sillioth. Marpessa, 20 te Yokohama. Meerkerk, 24 te Genua. Modjokerto, 21 te Semarang. Myonia, 22 v. Adelaide n. Fremantle. Merwede, pass. 23 Vlissingen n. Houston. Maas, 24 pass. Kp. St. Vincent n. Oran. Macoma, 25 Stanlow verwacht. Macuba, 20 te Pladju. Madoera, 25 te Belawan. Malvina, 24 v. Balikpapan n. Singapore. Mapia, pass. 24 Finisterre n. Marseille. Marisa. 27 Madras verwacht. Marpessa. 22 Kawasaki n. Hongkong. Mataram. 25 te Cheribon. Mentor, 24 te Oranjestad. Metula, 23 Singapore verwacht. Murena, 24 v. Singapore n. Kobe. Nieuw Amsterdam, 24 te Tripoli. Noordam. 23 520 m. NW. Fayai. Oranjestad .pass. 23 Flores n. Trinidad Ouwerkerk. 23 te Rotterdam. Noordam. 24 560 m. W.NW. Fayal. Ondir.a. 23 te Singapore. Oranjefontein. 24 800 m. NW. Walvisbaai. Pieter S. 23 v. Rotterdam n Bristol. Prins Casimir. 23 te Rotterdam. Prins Fred. Willem. 23 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje 20 te Halifax. Prins Maurits. pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen CCOOOOOOCCOOOOOOX50 üYywftffyyoooooOQOOO U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 6.50, post- abonnés f7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE B. en W. van Heemskerk doen de ge meenteraad het voorstel, om het verleden jaar Februari genomen besluit tot toe treding tot een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Haarlem inzake ziektekostenvoorziening voor de ambte naren in te trekken en nu een dergelijke regeling aan te gaan met de gemeente Alkmaar. Prins Philips Willem, pass. 24 Las Palmas n»ar Dakar. Rempang, 23 v. Port Said n. Genua. Roepat, 24 te Londen. Rondo, 23 v. Barcelona n. Amsterdam. Rljnkerk, 23 te Kaapstad. Riouw, 25 Colombo verwacht. Roggeveen, 24 v. Soerabaja n. Makassar. Rotula, 25 Port Said verw. Sarangan, 23 v. Boston n. New York. Stad Arnhem, 24 te Dakar. Stad Maassluis, 23 v. Narvik n. Cardiff. Stad Rotterdam, 24 v. Roterdam n. Narvik Stad Vlaardingen, 23 te Vlaardingen. Stad Lelden, 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Soestdijk. 23 te Mobile Sommelsdijk, pass. 24 Sabang n. Belawan. Salariga, 24 200 m. W. Sabang. Stanvac Ogan. 24 te Snugeigerong. Statue of Liberty, pass 24 Algiers n. Port Sa^l Straat Soenda, 25 te Yokohama. Telamoti, 24 te Curagao. Tiba, 24 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Titus. 23 te Beyrouth. Tjisadane, 22 te Nagoya. Tjitjalengka, 21 te Lor Marquez. Taria, pass. 24 ten N- Algiers 30 R'dam verw. Tibia, 24 100 m. O. Kp. de Gata 30 Rotterdam verwacht. Trompenberg, 24 te Le Havre. Utrecht, 23 te Bahrein. Van Waerwijck, 20 te Yokohama. Van Llnschoten. pass. 24 Las Palmas n. Le Havre Van Noort, pass. 24 Socotra n. Bombay. W. Alton Jones, 23 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Willem Ruys, 24 te Rotterdam. Westerdam. 23 700 m. NW.t.W. Fayal. Willemstad. 23 v. Barbados n. Engeland. Waterman. 24 Hoek v. Holland verw. n. R'dam. Waal, pass. 24 ten N. Malta n. Algiers. Wonorato, verm. 27 v. Calcutta n. Singapore. Wteldrecht, pass. 24 Gibraltar n. Nynashamn. IJsel, 24 v. Rotterdam te Hamburg. Zeeland (SSM), 24 v. Blyth n. Londen. KLEINE VAART Antje, 24 v. Harlmgen te Rotterdam. Arctic. 23 v. Rotterdam n. Londen. Anna b. 24 v. Fowey n. Port Lyautey. Anenoldus G, 23 v. Teignmouth n. Amsterdam Arnoudspolder, verm. 25 v. R'dam n. Lissabon. Adm. Courbet, pass. 23 Vlissingen n. Belfast. Aeneas, 23 v. IJmuiden te Amstredam. Amstelborg, 23 v. Amsterdam n. Heroen. Amstelstroom. 23 v. Amsterdam n. Portsmouth. Algarve, pass. 24 Vlissingen n. Waterford. Astra, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Auriga G, pass. 23 Vlissingen n. Hesingborg. Amigo. verm. 24 v. Kjoge n. Hamburg. Bianca. 29 Bergen verwacht. Brouwersgracht. 23 v. Abo te Amsterdam. Badzo, 23 v. Rotterdam n. Londen. Barcelona, 23 v. Par te Rotterdam. Betty Anne S. 23 v. Swansea te Rotterdam. Birmingham, 23 v. Kingsiynn te Rotterdam. Bab T, 23 v. St. Nazaire n. Bordeaux. Batavier III, pass. 23 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Beekbergen, 24 v. Requejada n. Gent. Bernisse, 23 15 m. ZW Kp. Palos. Binnenhaven. 24 v. Mostaganem te Cork verw Blue Boy, 24 v. Huil te Antwerpen. Bree Helle, verm. 26 v. Londen n. Rotterdam. Bebox, pass. 23 Vissingen n. Gent- Brem. pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Crescendo. 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Casablanca, 23 85 m. Z. Ouessant. Catharina, 23 v. Aalesund te Hamburg. Coolhaven, pas6. 23 Kp. Vilano n. Cork. Coolsingel, 23 v. Antwi n. Bublin. Coete, 23 te Zaandam. Castor, 24 v. Kxmouth te Rotterdam. Doklaan, 23 v. Liverpool te Port Talbot. Donata. 23 v. IJmuiden n. Denemarken. Deneb, 23 v. Londen te Duinkerken. Deni. 24 v. Antw. n. Bremen. Deo Duce, 23 v. Rouaar. n. Malmö. De Ruyter, 23 te Gent. DUigentia, 24 v. Shoreham te Thamesfcaven. Duiveland, 24 v. d. Tyne te Hamburg. Eemstroom. 23 v. IJmuiden n. Huil. Emke, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Eyo S, 23 v. Vlaardingen n. Randers. Eemsborg, 23 v. Haugesund te Rotterdam. Eibergen. 24 nog te Liverpool. Erkalin, 23 v. Rotterdam te Zaandam. Eben Haëzer, 23 v. d. Tyne te Grangemouth. Ftducia. 24 v. Maassluis te Boston verwacht. Gaasterland, 24 v. Goole te Rotterdam. Goote, 24 v. Malaga te Amsterdam. Geeststroom, pass. 23 Vlissingen n. Dublin. Harm. 23 keert terug n. Belfast. Henrica, 23 v. Dublin te Manchester. Hondsbosch, 23 v. Londen te Amsterdam. Hartel, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Haskerland, 24 v. Grangemouth te Rotterdam. Hebe Nobel, 23 v. Londen te Rotterdam. Hoe Vinces, 23 v. Rotterdam n. Grimsby. Haaksbergen, 24 v. Guernsey te Le Havre. Hast I. 23 v. Silloth n. Newport Mon. Houtman. 23 v. Rouaan te Southampton. Helvetia, 23 v. Ipswich te Brussel. Helios. 23 v. Kolding te Kopenhagen. Ida Pieter, 25 v. Poortershaven te Amsterdam Import, 23 v. Rotterdam n. Oporto, verwacht. Ingeborg, pass. 23 Holtenau n. Rotterdam. Joost, 22 te Tonnay Charente. Jell. 23 v. Goole n. Rotterdam. Jonex I, pass. 24 Vlissingen n. Londen. Julia Mary pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Keyser, 23 v. Antwerpen te Garston. Koningshaven, 23 v. Liverpool n. Rotterdam. Kolga, 24 Vlissingen n. Palnacki. Kenltra, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Liberte, 2 v. Rotterdam n. Cork. Larlx, 22 v. Goole n. Nantes. Lacra, 23 v. Amsterdam n. Antwerpen Lee miert b, 24 v. Kopenhagen te Hamburg. Lies, 23 v. Sables d'Olonne n. Bayonne. Lydia. 2 v. Londen te Rotterdam. Limfjord, pass. 23 Vlissingen n. Antw. Marcella, 2 v. Rotterdam n. Duinkerken. Muphrid N. 23 v. Rotterdam n. Sluiskil. Marcella, 24 v. Rotterdam te Duinkerken Matthew, 23 v Oscarshamn te Stockholm Merwehaven. 23 v Limerick n Rouaan Meuse, pass 23 Kiel n Stockholm Monica, pass. 23 Lizard Head n. Dublin. Mulan, 23 v. Liverpool n. Mostyn. Maria Theresia, 23 v. Grangemouth te A'dam. Marietje Bohmer, 28 v. Dakar te Duinkerker. verwacht. Marwit. 23 v. Amsterdam n. Londen. Midas. 23 v. Amsterdam n. Gdynia. Muphrid n, 24 v. Rotterdam te Sluiskil. Miobe. 23 v. Amsterdam n. Helsinki. Marjan, 24 v. Mulroy te Rochester verw. Myfem. pass. 23 Kiel n. Stockholm. Mypuck, verm. 24 v. Vestervik n. Rouaan. Marlscal Lopez, 23 v. Asuncion n. Montevideo. Merak N. 23 v. Villa Oliva n. Montevideo. Merwestad. verm. 24 v. Delfzijl n. Stockholm. Nelly G. 23 v. Tyne te Rotterdam. Nassauhaven. 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Netta. 23 v. Fecamp te Antwerpen. Noorderhaven. 23 v. Bordeaux n. Glassor.dock. Noorderlicht. 24 v. IJmuiden n. Goole. Peter Swenden. pass. 23 Vlissingen n. Antw. Poortvliet, 24 a 25 v. Amsterdam te Waterford verwacht. Pascholl, 24 v. Frederiksund te Huil. Perregaux. 23 v. Casablanca te Nantes. Pavo, 23 v. Nantes n. Bordeaux. Prins Wilhelmina. 24 v. Antw. te Rotterdam Res Nova, 23 v. d. Tyne te Rotterdam. Rose Marie, 23 v. Gothenburg n. Rotterdam. Spes. verm. 24 v. Antwerpen n. Denemarken Saba. 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Sorota, 23 v. Amsterdam n. Liverpool. Strabo, 23 v. Amsterdam n. Rotterdam. Sambre, 24 v. Rouaan n. Rotterdam. Silvretta, 23 v. Malmö n. Gothenburg. Sirius, 23 v. Londen te Duinkerken. Soemba 24 Oslo verwacht. Spoorhaven, 24 v. Safi te Marseille verwacht Spuit. 23 v. Roscoff n. Portsmouth. Statensingel, 24 v. Glassondock te Nordetiham. Stella Maris, 24 te Kopenhagen verw. Steven. 23 v. Newross n. Tonnay Charente. Swift, pass. 23 Rouaan n. Parijs. Ton S, 25 Cardiff verwacht. Theano, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Tilly, 22 v. Bayonne n. Londen. Trompertburgh, 23 v. Rotterdam te Kingslynn. Tyro, 23 v. Dublin te Waterford. Trio I. pass. 24 Vlissingen n. Gent. Taormina, 24 v. Elseneur te Hamburg verw. Union, pass. 23 Vlissingen n. Dublin. Veenenburgh, 24 v. Middlesbro te Rotterdam. Vrijburgh, 23 v. Rotterdam n- Londen. Viking, 23 v. Ellesmereport n- Rotterdam. Volharding, 23 v. Carthagena n. Rotterdam. Vrede, 24 v. Antwerpen te Vliseirgen. Walcheren. 22 v. Rouaan te Belfast. Walenburgh. 23 v. Rotterdam te Bordeaux. Wolanda, 23 v. Goole n. Bideford. Wota, pass. 23 Vlissingen n. Glasgouw. Zeehaan, 28 Algiers verwacht. SLEEPVAART Cycloop, 23 te Port Said. Noordzee, 23 schuilen te Vlissingen met ruiger Poolzee. 23 v. Sfax n. Nemour.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15