VERBOUWING HOEDEN ELZER'S Luidspreker! TOT PASEN ONTVANGT li BIJ AL UW AANKOPEN ONZE WAARDEVOLLE GOBELINPUNTEN loulenteelv Voor doen valse aangifte voor omzetbelasting 8 maanden opgelegd Herenmodehuis ONGESCHOOLDE FABRIEKSARBEIDERS Plaats 'n kerko De erkende vakverbonden zijn alle tegen staking Dulles moet rekenschap afleggen Toestand in Saigon uiterst précair Golf van aanslagen op Cyprus Italiaanse Accordeons PLASTI COLOR Blouses VOOR GRATIS GOBELIN- EN SMYRNAKLEEDJES VRIJDAG 1 APRIL 1955 12 „Overheid moet altijd op personeel kunnen rekenen" Beperkte classificatie van heffing bij Rijnland Eervol ontslag „Het mag niet in Delft, we gaan naar Rotterdam" Ruïne van Herodes' paleis ontdekt Examens Uitspraken Haarlemse rechtbank Nieuwe vluchtelingen- program van stapel Amerika en de rassen- scheidingskwestie Oost-Duitsers in de rij voor levensmiddelen Sovjet-strijdmacht kleiner dan die der NAVO-landen Over publicatie van de Jalta-documenten Alle Kikoejoe's moeten Oeganda verlaten Noodtoestand afgekondigd voor Algerië China trekt troepen uit Noord-Korea terug Enosisin actie Bulgaarse cellist koos vrijheid in Parijs TIMMER'S MUZIEKHANDEL Heeft de hoed die U zoekt Met PLAST1COLOR kunt U het nu ook en hoe! verf Verbondsvoorzitter van de K.A.B., de heer Middelhuis, zei dat de K.A.B. iedere destructieve actie afwijst en dat het haars inziens overheidsdienaren niet past te sta ken. Hoewel de K.A.B. begrip heeft voor de moeilijkheden van de bescheiden groep van Amsterdamse betrokkenen, die in de K.A.B. zijn georganiseerd, wenst zij zich op het ogenblik van elke actie te distanciëren en geeft zij het advies aan het werk te blijven. De van het N.V.V. deel uitmakende Alge mene Bond van Ambtenaren, waarbij een groot deel van het Amsterdamse gemeente- personeel is aangesloten, wijst de staking af, uit overweging dat een bona fide orga nisatie, die overleg met de overheid wil voeren, zich onmogelijk achter een wilde staking kan stellen zo deelde het bestuur van deze bond mede. Achter deze staking ziet de A.B.V.A. agi tatie van C.P.N, en E.V.C. Het secretariaat van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel afdeling Amster dam deelt mede: Met betrekking tot de in Amsterdam ontstane staking onder het trampersoneel en het personeel van water leiding en reiniging, richt het hoofdbestuur van de Katholieke Bond van Overheids personeel zich tot al zijn leden te Amster dam werkzaam bij de onderscheiden ge meentelijke diensten met de dringende op roep allen zonder uitzondering en volledig hun werkzaamheden te blijven verrichten. De weg die door het actiecomité is inge- De Verenigde Vergadering van Rijnland, die in Leiden is gehouden, heeft kennis ge nomen van een voorstel tot wijziging van het reglement met betrekking tot de om slag. De belasting van Rijnland op de on gebouwde eigendommen wordt tot dusver alleen naar de maatstaf van de oppervlak te geheven. Het voorstel is nu, een beperk te classificatie in te voeren, aldus, dat die gronden die zonder bemaling op Rijnlands boezem lozen ofwel daarmede gemeen lig gen hoger zullen kunnen worden aangesla gen dan de gronden die door polderkaden beschermd en door eigen opvoerwerktuigen bemalen worden. Dit voorstel is aangehou den. Een wijziging van de keur of politiever ordening is vastgesteld ter betere bescher ming van de werken op het strand te Kat wijk alsmede voor een aparte onderhouds regeling der boezemwateren in de Zand- sloot onder Voorhout en omgeving. De vergadering heeft goedgevonden, dat een technoloog speciaal wegens de afvalwa terzuivering in dienst wordt genomen. Voorts is een studietoelagen-verordening voor het personeel van Rijnland vastge steld. Mededelingen zijn gedaan over de voor boezem van Rijnlands gemaal bij Gouda, waar verzakkingen zijn geconstateerd. Voor het herstel hiervan is deze voorboezem geheel drooggezet: men hoopt dat dit werk niet te lang zal duren, zodat binnenkort weer ten volle van de Goudse werken, voor uitmaling en voor inlating van water, zal kunnen worden geprofiteerd. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Januari 1956 op grond van de nieuwe Notariswet, die de leeftijdsgrens op 70 jaar stelt, eervol ontslag verleend uit hun ambt aan 92 notarissen. Onder hen zijn de heren G. F. M. Roozen te Haarlem, W. A. Dolleman te Velsen en D. Lodder te Hillegom. Festival van bedrijf smuziekverenigingen De Federatie van Bedrijfsmuziekvereni- gingen in Nederland zou dit jaar haar mu ziekfestival geven in Delft en had de orga nisatie daarvan opgedragen aan de harmo niekapel van de N.V. „Koninklijke Neder landse Gist- en Spiritusfabriek" en N.V. „Oliefabrieken Calvé Delft" te Delft. Er was reeds een programma samengesteld, dat ook een stertocht naar de markt be vatte, waar alle corpsen zouden conserte- ren. 's Avonds zou de Philips-harmonie uit Eindhoven een taptoe op de markt geven. Het feest kan echter niet doorgaan omdat het gemeentebestuur van Delft toestem ming heeft geweigerd, aangezien het festi val op een Zondag zou worden gehouden. Welke Zondag dit zou zijn was nog niet vastgesteld. Het gemeentebestuur is niet zozeer bevreesd, dat de kerkdiensten ge stoord zullen worden, want daarmee was voldoende rekening gehouden doch is bang dat bij inwilliging van het verzoek meer verzoeken zullen volgen en het politie apparaat extra-dienst zal moeten doen op Zondagen. Het gemeentebestuur had nog geadviseerd het festival te houden op He melvaartsdag of Tweede Pinksterdag, maar dit bleek niet mogelijk. Het festival kan al leen op een Zondag worden gehouden. Het zal nu vermoedelijk in Rotterdam worden gehouden, althans wanneer het gemeente bestuur daar het concerteren op Zondag middag en -avond wil toestaan. Israëlische oudheidkundigen hebben op het terrein van het oude Joodse fort Masa- da, op de Westelijke oever van de Dode Zee, de ruïne van het paleis van koning Herodes, die ten tijde van de geboorte van Christus over de Joden heerste, ontdekt. De expeditie, die in samenwerking met het Israëlische leger opgravingen doet, had eerst het „slangenpad" gevonden, waarvan in de geschriften van Flavius Josephus, een Joodse schrijver uit de eerste eeuw, wordt gesproken. Volgens deze geschied schrijver, die beschouwd wordt als een autoriteit op het gebied van de Joodse oudheid, was het „slangenpad" een van de wegen die leiden naar het fort Masada, dat boven op een rots ligt. In dit fort pleegden in de eerste eeuw talrijke Joden zelfmoord, die zich niet aan de Romeinen wilden over geven. Herodes had, volgens Flavius Jo sephus, Masada tot een fort gemaakt. slagen, wordt door het hoofdbestuur als een ongeoorloofd middel veroordeeld. Het verbondsbestuur van het C.N.V. is tot de volgende conclusie gekomen. „Een belangrijk deel van de grieven van het Amsterdamse gemeentepersoneel.met name voor zover die betrekking hebben op het salarispeil van de laagst bezoldigden, acht het C.N.V. juist. Het staat te dezen aanzien geheel achter de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, die ook thans nog de regeringsvoorstellen afwijst. De strijd voor een verandering van het regeringsstandpunt mag echter niet ge voerd worden door middel van staking, langzaam-aan-acties en dergelijke. Niet alleen, omdat langs deze weg geen ver betering is te verwachten, maar vooral om dat de overheid ook als werkgeefster over heid blijft en onder alle omstandigheden op haar ambtenaren moet kunnen rekenen. Tilburg. Geslaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen: I. Tan Tilburg. C. C -de, Den Bosch. J. Martens. Cuyk. H. Roodhaert, Tilburg, J. Leeters, Den Bosch. G. Denuisse. Vught, W. Hart, Eind hoven (met lof). Doctoraal examen sociale wetenschappen: J. Jansen, Grave, C. Raming, Tilburg; candidaatsexamen sociale weten schappen: mej. A. T. Tjon a Pauw, Tilburg Amsterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie P. Blokland te Goudriaan (cum laudc); voor het doctoraal examen scheikunde W. Grolle en G. H. van Breevoort te Amsterdam; voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde J. Pieters, Laren (N.H.), B. J. Mulder, Nieu we Pekela, K. A. Dekker, Haarlem en R. Visser, hoofddorp. Groningen. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde: J. van Leeuwen. Lei den, H. A. J. Lemmink, Losser, H. C. Schreu- der. Haarlem, J. van der Maas, Oud-Gastel. G. W Speelman. Enschedé, J. W. Zwart. Leeuwarden, H. Wesseling, "'er Apel, M. Klok, Emmen. K. Brink, Hooger Smilde, K. Boer. Opwierde. Voor het artsexamen 1ste gedeelte: mej. E. J. van den Boogaard, Gro ningen, H. Blouw, Assen. Bevorderd tot arts: R. Drenth, M. E. Noordhoek en J. T. Pan ders, allen te Groningen. Delft. Gepromoveerd tot doctor in de tech nische wetenschap ir. J. A. Meijs. De Haarlemse rechtbank heeft gisteren de drieënzestigjarige A. A. van L. van beroep confectiefabrikant, wonende te Zandvoort, veroordeeld tot een gevange nisstraf van acht maanden. Hem was ten laste gelegd het doen van valse aangiften voor de Omzetbelasting in de periode van Mei 1952 tot December 1953. Hierdoor heeft hij in totaal 89.000 gulden te weinig aan omzetbelasting betaald. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie een ge vangenisstraf van een jaar geëist met be vel tot onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank beval de gevangenneming. In middels was een verzoek ingediend de pre ventieve hechtenis op te heffen, waarbij de verdachte bereid was een cautie te storten. De rechtbank heeft dit verzoek afgewezen. Ook had de tweeënvijftigjarige boekhou der van de fabrikant J. van H. uit Amstel veen zich te verantwoorden,wegens mede plichtigheid; hij had de formulieren mede- ondertekend. De eis luidde een gevangenis straf van drie maanden en het vonnis een straf van vier maanden. Inbraken te Heemstede Overeenkomstig de eis van de officier van Justitie heeft de Haarlemse rechtbank de zevenenveertigjarige kellner G. P. J. S. uit Amsterdam veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie jaar wegens een aantal inbraken in December in Heemstede ge pleegd. De buit bestond uit geld en siera den. S. heeft reeds achttien jaar in gevan genissen doorgebracht. Ambulance-chauffeur veroordeeld De drieëndertigjarige chauffeur P. F. S uit Lisse, die er van verdacht werd dat hij op 16 Mei 1954 op het kruispunt van de Delftweg en Loosduinerweg-Noord geen gevolg had gegeven aan het bevel van een opperwachtmeester der rijkspolitie met zijn ambulance-wagen te stoppen op een ogen blik, dat een groep wandelaars de weg overstak, werd door de Haarlemse recht bank in hoger beroep veroordeeld tot een geldboete van 25, subsidiair 15 dagen hechtenis, een hechtenisstraf van een week en intrekking van het rijbewijs gedurende een half jaar De chauffeur zou met de voorkant van de auto de agent een duwtje hebben gegeven om deze aan te manen op te schieten, omdat zich in de wagen een in levensgevaar verkerende zieke bevond. De eis was geweest een hechtenisstraf van drie weken en intrekking van het rijbewijs gedurende drie jaar. Mr. A. W. Hellema is voornemens behoep van cassatie bij de Hoge Raad aan te teke nen. Koopvrouw verdacht van heling De rechtbank veroordeelde een vijf tig - De economische en sociale raad der UNO heeft Donderdag de Hoge Commissaris voor de vluchtelingen, mr. G. J. van Heu- ven Goedhart, gemachtigd te beginnen met de tenuitvoerlegging van een nieuw pro gramma, dat bedoeld is om het vluchte lingenvraagstuk voorgoed op te lossen. Met veertien tegen twee stemmen (Sovjet- -Unie en Tsjecho-Slowakije) en twee ont houdingen, ping de raad accoord met de instelling van een commissie met uitvoe rende en adviserende bevoegdheden, die de Hoge Commissaris bij zijn werk moet hel pen. Het nieuwe programma beoogt de 83.000 vluchtelingen, die nog in kampen in Euro pa leven, een vak te leren of hun finan cieel te helpen bij het handeldrijven, opdat de betrokkenen of in het maatschappelijk leven van de landen, waar zij nu in kam pen wonen, worden opgenomen, of in an dere landen worden toegelaten, waar zij nu worden geweigerd. Zoals bekend is het programma vorig jaar door de algemene vergadering der UNO goedgekeurd. Zuidelijke staten in verzet tegen gelijkstelling op de scholen Op 11 April zal het Amerikaanse Opper ste Gerechtshof een begin maken met de behandeling van de vraag hoe en wanneer het besluit om de rassenscheiding op de openbare scholen af te schaffen van kracht zal worden. Het hof besloot in eerste aan leg hiertoe op 17 Mei 1954, waarna de be langhebbende staten verzocht werd, sug gesties in te dienen. Een aantal Zuidelijke staten heeft hierop gereageerd met antwoorden, die in hoofd zaak neerkomen op het verzoek om een on gelimiteerde overgangsperiode voor af schaffing der „kleurgrens". Anderzijds heeft het nationale genootschap voor de bevordering van de belangen van kleurlin gen erop aangedrongen het besluit zo spoe dig mogelijk van kracht te doen worden en uiterlijk in de herfst van 1956. In vijf Zuidelijke staten Alabama, Georgia, Louisiana, Mississippi en Zuid-Ca- rolina zijn de leidende groepen voorne mens particuliere scholen te stichten als er geen ander middel is om aan een gerechte lijke gelijkstelling van blanken en kleurlin gen te ontkomen. Daarentegen is in enkele „grensstaten" reeds een begin gemaakt met invoering van het integratie-stelsel. jarige Haarlemse koopvrouw, verdacht van heling van een verrekijker tot een ge vangenisstraf van drie maanden; zij had ontkend de verrekijker te hebben gekocht. Gratis in auto gereden Tot een gevangenisstraf van zes maan den en voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering met een proeftijd van drie jaar veroordeelde de rechtbank de vijfendertigjarige L. van der K. uit Haarlem, wegens oplichting. Hij had per auto enige ritten gemaakt, o.a. van Rot terdam naar Eindhoven en van Amsterdam naar Eindhoven, maar betaling was niet geschied. Bedrieglijke bankbreuk De Haarlemse rechtbank veroordeelde een Haarlemse schilder, verdacht van be drieglijke bankbreuk tot een gevangenis straf van vier maanden. BERLIJN (Reuter) In het Oost-Duit se blad „National Zeitung" is Donderdag verklaard, dat als gevolg van „ophitsing van de Westelijke propaganda" de bevol king in Oost-Duitsland voor levensmidde lenwinkels in de rij moet staan. In som mige districten worden per persoon slechts acht lucifers verkocht. Er is ook minder suikerwerk en er wordt donkerder meel gebruikt voor verscheidene soorten brood, aldus het blad. De regering heeft bekendgemaakt, dat een geregelde levensmiddelenvoorziening verzekerd is, doch dat sommige bestaande tekorten worden verergerd door hamste ren en „paniekkopen". Radio-Moskou: Radio-Moskou heeft Woensdag omge roepen dat de sterkte van de strijdkrach ten van de Sovjet-Unie numeriek minder is dan de helft van die van de NAVO- landen. De in het Westen geldende op vatting, dat de militaire kracht van de Sovjet-Unie die van de NAVO-landen verre overtreft is volgens Radio-Moskou „dwaas gepraat tot eenvoudigen van geest" omdat „de ontwapening van de Sovjet- Unie na de tweede wereldoorlog heeft ge leid tot vermindering van de sterkte der Sovjet-Russische strijdkrachten tot min der dan de helft van die van de NAVO- landen". WASHINGTON (United Press) De Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen heeft met algemene stem men besloten, van de minister van Buiten landse Zaten Dulles een uitleg te vragen van de omstandigheden die hebben ge leid tot de publicatie van de Jalta-docu menten. Voorzitter Walter F. George zei dat aan Dulles zal worden verzocht, met de com missie in besloten bijeenkomst te vergade ren na het congressionele Paasreces ten einde informeel de Jalta-documenten te bespreken. George zei dat de bespreking niet' een onderzoek zou zijn, maar hij vermoedde wel dat Dulles zou worde*, ondervraagd. De motie de minister op te roepen werd ingediend door senator Wayne L. Morse op een besloten bijeenkomst van de com missie. George zei dat er geen officiële stemming was gehouden maar dat er geen tegenstand was geweest. George zei, dat Dulles zou worden ge vraagd naar het soort documenten dat was openbaar gemaakt en de reden van en de keuze van het tijdstip der publicatie. KAMPALA (United Press) De rege ring van Oeganda heeft vandaag een wet afgekondigd waarbjj alle Kikoejoes, Emoe's en Meroe's binnen drie maanden het land moeten hebben verlaten. De regeringsver klaring zegt, dat de Mau Mau in veel gro tere mate in Oeganda is doorgedrongen dan aanvankelijk werd aangenomen. De veiligheidsmaatregelen In Kenya hadden Oeganda toegankelijk gemaakt voor vluch telingen uit dat gebied en Kikoejoes ln Oeganda zouden hen dan ongetwijfeld hulp gaan verlenen. Alleen zij, die reeds lange tijd in Oegan da woonachtig zijn zullen mogen blijven wanneer zij de gouverneur kunnen overtui gen dat z\j nimmer tot een terreurorganisa tie zullen gaan behoren. Er hebben zich in Saigon Donderdag geen nieuwe gevechten voorgedaan, maar duizenden militairen leggen door de hele stad versterkingen en barricades aan en de toestand blijft zeer gespannen. Troepen van het nationale leger graven zich in langs de Chinesebeek, welke Saigon scheidt van de Binh Xuyenbolwerken in Cholon. Over de beek loopt een brug, die met explosieven ondermijnd is. Tweehon derd „groene baretten" van de Binh Xuyen hebben zich verschanst in het gebouw van de veiligheidsdienst, dat in de Rue Catinat naast de kathedraal in het centrum van de Europese wijk ligt. Ook dit gebouw is on dermijnd en de commando's zijn van plan het gebouw in de lucht te laten vliegen, wanneer het door de regeringstroepen zal worden bestormd. Men verwacht echter, dat het Franse leger geen gevechten in deze week zal toestaan. De stad leek gisteravond bij het invallen van het duister volkomen uitgestorven. Café's, die anders tot midder nacht open zijn, sloten hun deuren in de vooravond. Onder aanvoering van de 31-jarige ge neraal Ba Cut hebben eenheden van de Hoa Hao vandaag een aantal wachttorens en vooruitgeschoven stellingen ten Zuid- Westen van Saigon aangevallen en bezet. De opstandelingen dringen langzaam naar de hoofdstad op. Alle grote wegen naar Saigon zijn thans door de rebellen afgesloten en de aange kondigde blokkade is thans een feit ge worden. Een aantal regeringspatrouilles zou bij pogingen, de wegen vrij te houden, door de opstandelingen in hinderlagen zijn gelokt. Na SO stemmingen: PARIJS (Un. Press) De Franse Na tionale Vergadering heeft vannacht het wetsontwerp op afkondiging van de nood toestand in Algerië goedgekeurd met 379 tegen 219 stemmen. Dit houdt in dat de Franse regering het recht heeft censuur op pers en radio uit te oefenen, bioscopen, theaters en cafés te sluiten en de Algerijnen op te dragen hun wapens in te leveren. Het wetsontwerp werd ingediend op 18 Maart door de minister van Binnenlandse Zaken. Het telt 17 artikelen. Overtreders van de noodtoestand-wet riskeren maxi maal twee maanden gevangenisstraf en maximaal 200.009 francs boete. De cen- suurbepalingen zijn vervat in artikel 12. Artikel 13 opent de mogelijkheid tot op richting van militaire tribunalen. Er waren ongeveer 50 stemmingen nodig over amendementen en moties. Krachtens de wet heeft de Franse over heid het recht verdachte personen huis arrest op te leggen of hun te verbieden be paalde gebieden te betreden, huiszoekingen te verrichten na zonsondergang. De duur van de noodtoestand is zes maanden. Komt de regering eerder ten val dan vervalt de noodtoestand-wet ter zelf- der tijd. Communisten en socialisten stem den tegen. HONGKONG (Reuter) Volgens Radio- Peking is Donderdag de voorhoede van zes communistisch-Chinese divisies, die in Noord-Korea zijn gelegerd, te Antoeng aan de Chinees-Koreaanse grens aangekomen. Vorige week maakte Peking bekend dat in Maart en April zes divisies „volksvrijwil- ligers" uit Noord-Korea zouden worden teruggetrokken. NICOSIA (RTR) Verzetslieden op Cyprus hebben in de nacht van Donderdag op Vrijdag aanslagen gepleegd met „Mo- lotov-cocktails" en dynamiet op regerings gebouwen in Nicosia, Limassol en Larna- ca. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Het radiostation van Cyprus te Nicosia is door brand ernstig bescha digd. Alle aanvallen, ook een poging om bom men te gooien in een depót van het Britse leger bij Famagusta, hetgeen door wacht posten werd verhinderd, werden uitge voerd om een uur 's nachts. Bij het aanbreken van de dag heeft de politie van het eiland, dat een Britse ko lonie is, posten geplaatst bij alle rege ringsgebouwen. In de straten van de ste den patrouilleren politie-auto's en mili taire jeeps. Afgezien van relletjes in Nicosia en Li massol in December 1954 is deze golf van aanslagen de eerste massale verzetsactie op het eiland sedert 1931, toen aanhangers van de „Enosis"-beweging voor vereniging van Cyprus met Griekenland het gouver nementsgebouw in brand staken. PARIJS (United Press) Een cellist van het Bulgaarse Danstheater, dat sinds enkele weken in Parijs optreedt en nog zes voorstellingen voor de boeg heeft, de 24- jarige Anton Antonov, is van zijn groep weggelopen. Zijn ontsnapping brengt een soortgelijk geval in herinnering, dat zich eerder dit jaar afspeelde, namelijk de sprong naar de vrijheid, die de violist van een nationale Roemeense volksdansgroep ondernam door in costuum, met zijn in strument onder de arm, naar de Ameri kaanse ambassade te snellen. Antonov heeft Donderdag aan de politie in de Franse hoofdstad asyl gevraagd. Hij verklaarde, dat de leden van de groep was ingeprent zich te hoeden voor uitgeweken Bugaarse „fascisten". Hun communistische bewakers hadden de leden van het ensem ble meegenomen op excursies naar de Pa- rijse sloppen om een afschrikwekkend voorbeeld te stellen. Zijn hoop te ontsnappen was nieuw leven ingeblazen, toen Bulgaarse uitgewekenen tijdens één van de voorstellingen pamflet ten op het toneel en in de concertbak had den gestrooid, waarin op vluchten werd aangedrongen. Hij was er ten slotte in ge slaagd een paar woorden te wisselen met een der refugiés, die iedere avond in het theater aanwezig waren. Deze had hem gezegd zijn hotel te verlaten op een afge sproken tijdstip. De man had hem opge wacht, ze waren vervolgens samen wegge lopen. Er heerst enige verwarring over de naam. Bulgaarse bronnen zeggen, dat deze Antonov luidt, maar de pelitie verklaart dat hij Dimintrov heet. ZEESTRAAT 2 a Telefoon 4403 Beverwijk Specialiteit in De enige zaak ln Kennemer- land met eigen stem- en rep.- inrichting De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. Onze is gereed Door uitbreiding van onze étalageruimte, zijn wij in staat U een beter overzicht te geven van onze uitgebreide collectie Nu meer dan ooit Kennemerlaan 108-110 Een ledikontje of een tuin bank, de tafel of Uw fiets Plasticolor geeft kleur en fleur aan wat U maar wilt. Een handig boekje leert U hoe weinig moeite het kost om alles te schilderen met Plasticolor. U kunt het bij ons verkrijgen. BRUYNZEEL DEURENFABRIEK ZAANDAM heeft plaats voor een aantal Bruto loon voor 23-jarigen en ouder 58.56 per week. Leeftijd tot ongeveer 40 jaar. Reiskosten HaarlemZaandam worden vergoed. Aanmeldingen Vrijdag 1 April a s. van 7.30—9.00 uur 's avonds in Restaurant DU NORD. Rijks straatweg 56, Haarlem-N. Met de nieuwe vi pOLYNOt nding VAKKUNDIG ADVIES BIJ» Huygensstraat 15 Telefoon 6121 IJMUIDEN Alkmaarseweg 50-52 Telef 5417 (02510) BEVERWIJK Zoekt U een Hondje om te verwennen? Nieuwe modellen Nieuwe stoffen Ook ln 3/4 mouw en aangeknipte korte mouw v.a. f 12.50 tot t 31.— do ANEGA.NG 33—37 q[ BEVERWIJK Afd. Modemagazijnen

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 12