Tussen de kramen is het druk geweest Hoe U het ook bekijkt, wij zijn goedkoper! „Hulp aan gebrekkigen" hielp vele malen American Sporthal! Schoonmaakartikelen WINTERS Agenda voor Velsen Een greep uit onze JlaascoiCectie Velsens Cultureel leven in de komende week KENNEMERLAAN 1 Visserij -varia Havenberichten Lap Polak gingen met eerste prijs standwerkersconcours schoot Ook voor Terrasvogels gaat sportdag houden Bij L. MEYER Alle Watervliet-teams in het veld VRIJDAG 1 APRIL 1955 13 EERSTE MARKTDAG EEN SUCCES De Jump won met klein verschil van loodsen Nederland-België per televisie in Gemeentelijk ontspanningslokaal Waterloo ontmoet Velsen Grotere activiteit echter geboden Handwerk-tentoonstelling in Watervliet-school Harmoniekapel „De Eendracht" naar concoursen Eerste lustrumfeest vrouwenbond NW IJmuiden Het basketball bij „Velsen" WB speelt vriendschappelijk Lezing over paedagogiek voor NCVB-leden Wegpuzzle in „De Gilden" wordt nog ingewikkelder Stormvogels vriend schappelijk tegen Alkmaar BIJ HET SCHEIDEN VAN DE 1JMUIDENSE MARKT heeft mevrouw Kraak, die al jaren met hoedenbeugels de boer opgaat, haar collega-standwerker R. Schalkwijk mogen nazeggen, dat het een bovenste-beste markt is geweest, die eerste in IJmuiden. Móói publiek en goeie eerdienst; wat wil men nog meer na een eerste ochtend, die nog wat traineerde ook vanwege allerlei officiële franje aan de hoed van Mercurius? Op de modeshow van diezelfde dag, waar mee de tien Kennemerlaanzaken Paasbest voor de dag kwamen, werden er al een paar hoedenbeugels gedragen - niet door de mannequins overigens; van de Schalkwijkse dassenhouders was dit moeilijker te constateren omdat er zo weinig mannen onder het publiek waren. De heilwens, die burgemeester mr. M. M. Kwint het nieuwe instituut om negen uur in zijn openingsspeech meegaf, is uitgekomen: de instelling van de markt is deze eerste dag althans vele malen als een wijs besluit van het ge meentebestuur geprezen. Het moet natuurlijk allemaal nog wat wennen op de nieuwe steentjes van het marktplein en onder de blinkend-nieuwe kraampjes, maar de gezelligheid was er en menig middenstander in de directe omge ving heeft tevreden naar zijn winkelbel geluisterd, die opvallend veel vaker klan ten aankondigde dan andere Donderdag ochtenden. De receptie, waarmee in Kennemerhof deze eerste IJmuidense weekmarkt iet of wat gevierd zou worden, viel inmiddels compleet te water: in een koud zaaltje hebben de genodigden elkaar een poosje vriendelijk aangekeken om daarna de heel wat gezelliger stemming tussen de zich hevig werende standwerkers maar weer op te zoeken. Van twee wethouders weten wij zeker, dat zij zich onder de cliëntèle van de heren Van Keeken en Schalkwijk schaarden de andere edelachtbaren hebben ongetwij feld minstens een genoeglijke herinnering overgehouden aan de sterke verhalen, die door zwemmers, stand- en hoogwerkers zijn afgestoken om een uniek partijtje „on geregeld" te slijten. Het concours Het standwerkersconcours, waarvoor de gemeente drie prijzen in de vorm van waardebonnen had uitgeloofd, heeft niet alleen vroedschap en genodigden menige glimlach bezorgd, want de zeventien deel nemende tongriem-virtuozen kregen al gauw een brede kring luisteraars rond hun negotie en zelfs de jury heeft lang moeten puzzelen, voor zij het eminente tweespan Louis Lap en Abraham Polak de eerste prijs toekende. ADVERTENTIE V2 pond Naftaline schubben of kogels 0,35 Mooie emaille Steelpan 2,35 Dienblad papier maché van 5,10 voor 1,48 Fluitketels inh. 2 liter 1,98 Plastic Bekers 0,19 Melkemmertjes 1,98 Zeemlappen reeds vanaf 0,50 Extra aanbieding pracht kwaliteit Zeemlappen 3,75 2,98 Keukenuitzetten alleen prima mer ken, meer dan 36 soorten uit voorraad le\erbaar, reeds vanaf 69,40 Wasmachines Miele, Glasbeek, Edy enz. van 178.00 af. Met onze Sneldroogmachines in 3 minuten Uw was strijkdroog 198.— Bij aankoop van de Edy sneldroog- machine geven wij voor uw stok oude wringer tijdelijk25,— VOOR DE BETERE HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Telefoon 5853 IJMOND-ZEGELS! Alle nieuwtjes in onze branche van de Jaarbeurs. VRIJDAG 1 ArRIL IJMUIDEN Ver. „IJmuidens Bloei", 20 uur, hötel Augusta, ledenvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Thalia, 20 uur, „Muiterij op de Caine". Rex, geen opgave ontvangen. ZATERDAG 2 APRIL IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Muiterij op de Caine". Rex, geen opgave ontvangen. „Kunst en Vriendschap", 20 uur, Patro naatsgebouw, toneelavond. Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. Daar vlogen de vonken dan ook af: hor loges, die bijna uitsluitend uit robijnen bestonden alsmede verrekijkers met hand geslepen lenzen („omgekeerd kun je de deurwaarder een heel eind weg houden") maakten mede dank zij de begeleidende aanprijzingen van vele kijkers kopers. De tweede prijs ging niet naar het radde praatmachien Henk v. d. Poel, wiens cho coladerepen en andere snoeperijen met een vaart de stand afvlogen, ook al omdat de „smoes" zo gul klonk, maar naar Piet Wester in vulpennen. Een schoon en gaaf verhaal had Piet Wester opgebouwd rond zijn artikel, dat dan ook grif aftrek vond en de derde prijs werd gedeeld door de dassenhouder-demonstrateur R. Schalk wijk („het heertje,meneer, zelfs en de fluitist Gerard Klein, bedaagde handelaar in snerpende tongfluitjes, waarmee de jeugd ongetwijfeld de komende dagen heel wat opschudding zal verwekken, want er zijn verscheidene van eigenaar verwis seld deze ochtend. Blaren Met deze bekroningen wilde niet gezegd zijn, dat de overige standwerkers niét op dreef waren, want een ras-kletser als Van Keeken, die uit een lap een konijn pro beerde te toveren bij wijze van aanloop tot het „uitdelen van enige souvenirs na mens mijn fabriek" kon er ook wat mee, Jongkind met zijn groentensnijder heeft evenzeer zijn klanten de blaren op het ge laat gepraat, om van de artisten met goo- chelkaarten, bretels en ijzerwaren (Henk Kanes, wiens „handel" ditkeer uit gereed schap bestond kon de jury niet mee-krij- gen omdat hij zich wel eens wat over de schreef praatte) maar te zwijgen De prijswinnaars hebben in „Ken nemerhof" onder een stevig glas en een snedig woord de prijzen in ont vangst genomen. Inmiddels was de markt der kramen op volle toeren gekomen; tegen elven was er al geen doorkomen meer aan en ook hier zijn redelijke tot goede zaken gedaan in bloemen en interlock, in vis en karpetten. De Volksbond tegen Drankmisbruik heeft daar terloops van mee-geprofiteerd in zijn koffie-tent en om in de lijn te blijven als de volgende week een betonnen optrek je verrezen zal zijn waar aan een andere menselijke nooddruft voldaan kan worden, is deze IJmuidense weekmarkt de kinder kwaaltjes gauw genoeg voorbij om uit te groeien tot een vast bestanddeel van het Velsense leven. Op 17 April bestaat de sportvereniging „Terrasvogels" 15 jaar. Men is van plan dit te herdenken door het organiseren van een sportdag, waarop zoveel mogelijk aan alle sporten die in de gemeente Velsen beoefend worden, deelgenomen kan worden. „Het moet", zo zegt het bestuur van „Terras vogels", „een feestelijke manifestatie wor den van ons gemeentelijk sportleven, waaraan zoveel mogelijk inwoners moeten deelnemen. Om dit doel te bereiken, dient de toegangs prijs zo laag mogelijk te worden gesteld". Aangezien echter de kas der vereniging niet toelaat een en ander uitsluitend uit eigen middelen te bekostigen, doet men een beroep op de financiële medewerking van hen, die met de plannen van „Terrasvogels" instemmen. Men kan van zijn sympathie blijk geven door zijn gave te storten op post rekening 646801 ten name van de penning meester der vereniging, Kerkerinklaan 18, Santpoort. Geeft men liever zijn bijdrage af onder enveloppe, dan zal men deze aan. ge noemd adres gaarne in ontvangst nemen. Door onderstaande heren wordt het stre ven van „Terrasvogels" warm aanbevolen: H. de Boer, Wethouder van Onderwijs, G. J. Bremerkamp, hoofd Jan Campertschool, notaris W. A. Dolleman, Ph. J. Haselager, arts, D. R. Mansholt, arts, dr. G. W. Pott Hofstede, directeur Gem. Geneesk. en Ge zondheidsdienst, T. Stelma. arts, C. Stolk, oud-voorzitter „Terrasvogels", A. Tabernal, lid v. d. gemeenteraad. R. Verbeek, lid v. d. gemeenteraad en J. P. Weyberg, commissaris van politie. Op uitnodiging van de „Loodsensociëteit" speelde de bridgeclub „De Jump" Maan dagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de club van die naam. Na een geanimeerd bod- en spelverloop wist „De Jump" een kleine overwinning te behalen, namelijk twee gewonnen, een ge lijk en een verloren. Bij monde van de heer Muis werd „De Jump" uitgenodigd om medio Mei een returnmatch te komen spelen in de Loodsensociëteit. Afdeling A van „De Jump" speelde die zelfde avond voor de clubcompetitie, waar van de uitslag werd: 1. De JongMaarle- veld 30Vi p.; 2. mevrouw PrinsJonker 29; 3. PorckPrins 26 4. MainzWittebrood 26Vt; 5. v. d. Visv. d. Steen 20; 6. v. d. BergAmsing 19; 7. Boenderv. d. Wint 1614. Een viertallenmatch tussen de heren KramerHannema, BanninkVeldman en Schadiv. d. Kuil, FloorBroeren werd door eerstgenoemde gewonnen met 4427 m.p. Het plan van de samenwerkende bestu ren van de speeltuinverenigingen „Schul pen" en „De Meerweiden" om belangstel lende voetballiefhebbers de interlandwed strijd NederlandBelgië op het televisie scherm te laten volgen, schijnt in te slaan. Zondagmiddag wordt hiertoe in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat gelegenheid gegeven. Er zijn al vele aanvragen gekomen voor de zaal, die ongeveer honderdvijftig gasten kan herbergen Naar wij vernemen heeft ook de R.K. In stuif „St. Joseph" het plan om een dergelijke televisie-uitzending in het verenigingsge bouw aan de Banjaertstraat voor haar le den te houden. „Waterloo" speelt Zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen R.K.S.V. „Vel sen" cp het Velsenterrein. De wedstrijd begint om 16 uur. Waterloo komt uit met: W. Kok, J. Bu- ding en S. Zwart; B. Smits. J. Schaap en L. N. Schaap; J. de Boer, J. vain Sikkele rus, J. v. d. Steen, G. Post en L. J. v. d. Kuyl. Op Schiphol arriveerde Woensdagavond een vliegtuig met vijftien Grieken uit Budapest op doorreis naar Canada. De Grieken, voor het merendeel bestaande uit kinderen, die tijdens de verwarring van de na-oorlogse jaren in Griekenland zijn zoekgeraakt, zullen in Canada na een lange scheiding hun ouders weerzien...! De stichting „IIulp aan gebrekkigen" hield gisteravond in het Cultureel Cen trum in IJmuiden, onder praesidium van dr. G. A. M. Hunfeld een bijeenkomst met de kernbesturen, waarop onder meer de activiteiten voor het nieuwe jaar werden besproken. Uit het jaarverslag bleek dat de actie van de wijkbesturen om vijftig gezinnen per week te bezoeken en te trachten deze als donateurs te werven, niet helemaal geslaagd is wegens tijdgebrek. Toch heeft de stichting in het jaar 1954 al hier en daar kunnen helpen. Zo wer den vijf lieden aan een gehoorapparaat ge holpen, een aan een fiets, een aan een in validewagentje. Wat ook heel belangrijk is, twee asthmapatiënten werden naar Klu- terhöhle uitgezonden. Helaas, moesten ADVERTENTIE Tropical Damesmantelpakjes 109,75 Tropical Multicollar Herencostuums 114,75 Poplin Herenregenjassen met regenpijpen., 57,50 Poplin Damesregenmantels met rok 54,50 Zijden Damesregenmantels waterproof 69,50 Sportcqlberts vanaf 42,50 Kamgaren Pantalons vanaf 24,50 ■STEMT TEVPfTgJ Aparte collectie Herenmode-artikelen Veranderingen worden GRATIS verricht. Alle zegels worden in betaling aangenomen. Zeeweg 256, Tel. 6502, IJmuiden-Oost GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 2 April tot en met Zaterdag 9 April. ZATERDAG 2 APRIL IJMUIDEN „Kunst en Vriendschap", 20 uur, Patro naatsgebouw, toneelavond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, geopend van 9.3012 en 14 16.30 uur. MAANDAG 4 en VRIJDAG 8 APRIL IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. DINSDAG 5, WOENSDAG 6 en DONDERDAG 7 APRIL IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. ZATERDAG 9 APRIL IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als vorige week Zaterdag. Groninger Ver. „Mous Hörn", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, toneelavond. BIOSCOPEN Thalia, Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zon dag 19 en 21.15 uur, Maandag 20 uur, „Muiterij op de Caine" Zondag 15 uur en Woensdag 14 uur, „De dolle avontu ren van Donald Duck" Dinsdag en Woensdag, 20 uur, „De tyran van Cali- fornië" Donderdag 20 uur „Paula". Rex, geen opgave ontvangen. De oudercommissie van de openbare lagere Watervlietschool heeft voor Maan dag 4 April in het schoolgebouw een bij zondere ouderavond uitgeschreven. Tijdens deze avond zullen de ouders het werk van de leerlingen kunnen bezichtigen op het gebied van tekenen, handenarbeid en handwerken. Het betreft het werk van de leerlingen uit alle leerjaren. Aan de bezichtiging gaat een korte, belangrijke lezing vooraf door de heer J. Harders uit Amsterdam over: „Een nieuw leervak in de lagere school". De harmoniekapel der Koninklijke Pa pierfabriek ,De Eendracht", dirigent de heer Ber Joosen, heeft het voornemen om in Juni deel te nemen aan twee concoursen onder auspiciën van de Koninklijke Neder landse Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen. „De Eendracht" gaat op 11 Juni naar het concours te Amersfoort, uitgeschreven door de Politie-muziekvereniging „De Harmo nie" en zal op 18 Juni deelnemen aan het concours, uitgeschreven door de Konink lijke Harmonie „Excelsior" te Wormerveer. In beide concoursen komt „De Eendracht" uit in de ere-afdeling met het verplichte werk „Vier Westfriese schetsen" van Ge rard H. Boedijn en met het keuzenummer „La Forza del Destino" van G. Verdi. Woensdagavond is het vijfjarig bestaan van de Vrouwenbond N.V.V., afdeling IJmuiden, op feestelijke wijze in het Cul tureel Gebouw te IJmuiden gevierd. Verschillende leden voerden schetsjes en toneelstukjes op, die door de aanwezigen hogelijk werden gewaardeerd. De jeugdige accordeonist Dick de Graaf en twee guitaristen zorgden voor de muzi kale omlijsting. Bij de opening huldigde de voorzitster, mevrouw Scholten, enige leden, die bij de oprichting aanwezig zijn geweest. Zij sprak een opwekkingswoord tot het overschrij den van het aantal van 150 leden in 1955. Zoals wij reeds meldden worden pogingen in het werk gesteld om tot oprichting van een basketbaliafdeling te geraken bij de R.K. sportvereniging „Velsen" De plannen blijken thans wel vaste vorm aan te nemen. Dinsdagavond 5 April worden in de zaal van de St. Franciscusschool aan de Zeeweg in IJmuiden Oost namelijk de volgende demonstratiewedstrijden gespeeld: Exercitia Nijverheidsschool (Velsen) jongens; Exer citia 1Black Pirates (heren). Deze wedstrijden zullen om acht uur be ginnen. Voorlopig hebben de heren J. de Graaf; A. Hogendijk en A. Reyerse zich met de organisatie van de afdeling belast, vanaf Dinsdag 19 April zal regelmatig worden getraind. Wegens de interlandwedstrijd van aan staande Zondag heeft het eerste elftal van VVB 's morgens op „Watervliet" door gebrek aan geld enige minder drin gende gevallen worden afgewezen en enige ernstige gevallen worden aangehouden. Dat dit voor de betrokken hulpbehoeven den minder prettig is, behoeft geen betoog. Voor een patiënt met ruggegraatsverkrom- ming werd een passend hulpmiddel gevon den. Er komen zo te 'hooi en te gras nog weieens aanvragen binnen van mensen op leeftijd, die het zeer prettig zouden vin den als ze een vervoermiddel met een mo tor zouden kunnen krijgen. Het bestuur moet hier echter een grondig neen op la ten horen, omdat het voor oudere lieden een dergelijk vervoermiddel hoogst ge vaarlijk acht. Wat moet er nu op korte termijn gebeu ren zodat de hulp uitgebreid kan worden en het aantal aanvragers zoveel mogelijk kan worden tevreden gesteld? Dat is de vraag waarop dr. Hunfeld het volgend ant woord gaf. Allereerst moeten de donatie- lijsten nauwkeurig worden bijgewerkt en de gelden voor 1955 worden geïnd. Dan zullen kern- en wijkbesturen zich actief moeten gaan bezig houden met het wer ven van nieuwe donateurs. Er is jaarlijks een bedrag van f 3000 minstens nodig en hoewel de hoofdsom zal moeten komen uit donatiegelden, zal het ontbrekende door middel van verlotingen of fancy-fairs bij een gebracht moeten worden. Het is zo dat in Velsen de activiteit van de gezonden voor de gebrekkigen geens zins mag verslappen. Wie vandaag nog vrolijk rondhuppelt kan morgen met een ziekte of ongeval te kampen krijgen en na enige tijd maar wat blij zijn dat de stich ting „Hulp aan gebrekkigen" er is en daadwerkelijk hulp biedt. Het is een van de plichten van de gezonden de minder volwaardigen bij te staan. Om nieuwe do nateurs vast op weg te helpen: het adres van de penningmeester is L. W. Boeree, Nutssoaarbank Julianakade 4. telefoon 5654. De heer W. A. Klawer, adjunct-directeur van de A.V.O. in Amsterdam heeft op deze avond een propagandawoord gesproken. De stichting „Hulp aan gebrekkigen" heeft besloten toe te treden tot deze instelling, die ressorteert onder Sociale Zaken, maar er zal naar toe worden gewerkt dat in de toekomst de kringen, zoals Velsen, IJmui den, Santpoort, Driehuis, enz., afzonderlijk zich bij de A.V.O. zullen aansluiten. Prfjzen van Donderdag. Gr. tong 2,90; grm. tong 3,10; kim. tong 3.403.05; kl. tong 1 3,30—3.25;! kl. tong II 3,15; tarbot I 3,40 —3,00, p€r kg. Gr. schol 34; grm. schol 40; kim. schol 5638; kl. schol I 5640; kl. schol II 4529,50; schar 3825; bot 20; wijting 33, per 50 kg. Gr. kabeljauw 224140, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 44 kisten tong en tarbot, 130 kisten schol, 15 kisten schar, 2 kisten bot, 2 kisten wijting, 27 kisten ka beljauw en gul. Totaal 220 kisten. ADVERTENTIE Het is een feit slaagt U altijd!! BREESTRAAT 38 TELEF. 3534 BEVERWIJK ADVERTENTIE PROFITEERT HIERVAN! Wij geven tot en met Pasen 5 KORTING op onze 1e klas uurwerken tevens volle garantie. Alle spaarzegels worden in betaling aange nomen. Deelnemer IJmond-zegels. LANGE NIEUWSTRAAT 8 IJMUIDEN een Over enkele weken zal het Nederlands Openluchtmuseum bij Arnhem zijn poorteii weer openen. Een nieuwe aanwinst voor het museum is de nieuwe klederdrachten vleugel, waar een groot aantal nationale costumes, samengesteld uit de verzame lingen van Prinses Wilhelmina en van het Museum 'zullen worden opgesteld. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen fotograaf maakte dit plaatje in het klederdrachtendepöt van het Museum, waar Ripperda^ uit Haarlem. juist een pop in Volendams costuum naar de nieuwe vleugel wordt overgebracht. 1 De wedstrijd begint om half elf. Het komende weekeinde krijgt de korf balvereniging „Watervliet" een bezet pro gramma af te werken, aangezien alle vijf senioren-twaalftallen competitiewedstrijden moeten spelen. Nadat de vorige week Watervliet 1 we gens tereinafkeuring de wedstrijd tegen ZKC 1 zag afgelast en dus de negende ach tereenvolgende week een rustdag had, gaat het er nu op lijken, dat Zondagmiddag de thuiswedstrijd tegen Sport Vereent 1 uit Santpoort wel doorgaat. De Santpoorters zijn oude tegenstanders van Watervliet, die vermoedelijk niet de kracht kunnen opbrengen om de thuisclub van haar stuk te brengen. Doch gezien de lange rustperiode zal het toch voor Water vliet aanbevelenswaardig zijn om van het begin af flink aan te pakken om de kam pioenskans niet te missen. Zaterdagmiddag gaat Watervliet 2 op bezoek bij ZKC 2 en zal moeten oppasen om niet met een nederlaag terug te keren. De onverwacht grote nederlaag van Water vliet 3, dat nog maar één verliespunt had, zal de groen-gelen tot nadenken hebben ge stemd, nu de uitwedstrijd tegen DSV 1 in Haarlem op het programa staat. Het derde móet in staat zijn deze wedstrijd te winnen en de kampioenskans te behouden. Dit geldt tevens voor Watervliet 4 en 5, die thuis respectievelijk DSV 2 en Haarlem 4 ontvangen. Voor de adspiranten zijn vastgesteld op Zaterdagmiddag: DSV aWatervliet a en Watervliet bOosterkwartier c. De opstellingen zijn: Watervliet 1: dames: T. Waagmeester, P. Leyenaar, A. Verkerk, G. Kluft, J. Kluft, S. Meyer; heren: A. Wedemeyer, F. Vos, S. Hartman, J. de Boer, W. Berghuis, M. Veerbeek. Watervliet 2: dames: A. de Riet, L. Kloosterman, C. v. Zutphen, I. Waagmees ter, A. Redeker, B. Hoen; heren: A. Ver kerk, A. Redeker, A. R. Verkerk, J. v. d. Berg, A. de Vries, D. v. Ladesteyn. De afdeling Velsen van de Ned. Chris ten Vrouwenbond houdt Maandag, 4 April een lezingavond in een lokaal van de Da Costaschool aan de Noorderlaan, waarin ds. S. J. Popma uit Amsterdam zal spre ken over: „Wat gaat er om in onze oudste kinderen". Het ligt in het voornemen van de Vel sense NCVB-afdeling om op Dinsdag, 31 Mei een excursie te maken naar het Milva- kamp te Kijkduin. Aan deze excursie zijn geen kosten verbonden. De dames worden per autobus van Velsen-Noord afgehaald en er wordt 's middags een lunch aange boden. De bestratingschaos, die nog in „De Gil den" bestaat als gevolg van de riolerings- en bestratingswerkzaamheden en waarmee vrijwel iedere passant direct te maken krijgt, is groter geworden, nu Donderdag ook de oude Schulpweg moest worden af gesloten. Hier wordt nabij de spoorwegwoningen aan de Hoogoven-halte gewerkt aan een buisleiding, die onder het spoorwegtracé wordt doorgetrokken, waardoor de Schulp weg ter plaatse is opgebroken. Gisteren werd tot overmaat van ramp een verkeers bord geplaatst op de Westelijke hoek van de Gildenlaan, aangevende, dat het „ver boden is voor alle verkeer deze weg in Oostelijke richting te berijden". Gevolg hiervan was, dat vele onwetenden (omdat het bord bij kunstlicht niet direct opvalt) argeloos de Gildenlaan richting „Holland op z'n smalst" inreden niet alleen wiel rijders, maar ook automobilisten. Om echter „legaal" van de Hoogovens via de Wenckebachstraat in Beverwijk of Velsen te komen, is men verplicht óf de Grote Houtweg naar „Westerhout" te ne men óf via spooroverweg Hoogovenhalte- Stratingplantsoen-Wijkerstraatweg Bever wijk te benaderen. Het wedslrijdprogramma van Stormvo gels voor Zaterdag 2 en Zondag 3 April ziet er als volgt uit: Stormvogels IAlk maar I (Zaterdag, vriendsch.) aanvang 5 uur, terrein Schoonenberg; V.S.V. VI— Stormvogels VI, 9.45 uur, terrein V.S.V.; Haarlem VIIStormvogels VII, 9.45 uur. Stormvogels I kamt uit met: N. A. de Graaf: D. v. d. Oever en C. Post; Fr. Ve nus, H. J. Snoeks en J. Tol; J. Luppens, B. Freriks, G. v. d. Meer, J. P. Snoeks en L. J. v. d. Steen. Reserves zijn: J. Venus, P. Heilig en C. Stelling. Donderdag 31 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Calanda van Las Palmas. Sucre van Rotterdam. British Scout van Swansea. Taormina van Rotterdam. Vera- guas van Norrköping. Roelf van Kopenhagen. Noordkaap van Londen. Holdernook van Sunderland, Hondsbosch van Londen. Hiron- delle van Londen. Westerdok van Londen. Rijnstroom van Londen. Zaanstroom van Hull. Bullfinch van Londen. Fountain Abbey van Goole. Traquair van Leith. Rönskar van Norrköping. Vertrokken zijn: Congostroom naar Ham burg. Borculo naar Gent. Dieter Waltraud naar Hamburg. Eos naar Rotterdam. Keyle Queen naar Duinkerken. Lizzy naar Aarhus. Rottum naar Parfjs. Lady Mac Goan naar Zeebrugge. Anna Henny naar Rotterdam., Dorrestad naar Noordzee. Santa Ursula naar Antwerpen. Goote naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15