Sportoolberts Sportpantalons Ph. de Koning Veren igi ngsva ria Tv Stormvogels bleef Alkmaar met één-nul de baas in oefenwedstrijd Zilveren CSV danig in de bloemen gezet Agenda voor Velsen Havenberichten T elevisie-experiment geslaagd Keurmeester N. Molenaar ten grave gedragen Ontspanningsavonden voor Velsens bejaarden Wethouder Aschoff voor CH-jongeren Bewondering voor aanpak van Castricumse sportzaken uit de IJmond Vaarplicht-beloning en onvolledige lijsten „Suomi" vestigde nieuw clubrecord 8 Vel sen won van Waterloo met 2-1 Ruim 120 Paaspakketten voor bejaarden Inenting tegen diphterie Damreunie AJG weekeind in „Assumburg" Hengelaars achter de kaarten C. Niesten veroverde het lange-afstand- kampioenschap „Onder Ons" hield een Paasklaverjasdrive Verdiende zege van IEV op Concordia: vier-twee MAANDAG 4 APRIL 1955 De voor beide partijen nuttige oefenwed strijd tussen Stormvogels en Alkmaar ein digde in een een-nul overwinning voor de thuisclub. Deze zege werd op een ietwat fortuinlijke wijze verkregen, daar het doel punt, dat de wedstrijd in Stormvogels' voordeel besliste ontstond, toen spil Kui per de bal hard tegen Van der Steen aan schoot, waarna het leder in het doel ver dween. Door beide partijen werd in het veld vaak aardig spel vertoond. Het opbouwen de werk werd aan Stormvogels' kant het meest door Snoeks jr, Freriks en Tol voor hun rekening genomen; bij de Alkmaarders onderscheidden Michel, Toom Smit en rechtshalf Stelling zich in dit opzicht. Wat de twee clubs echter gemeen had den, was het gebrek aan stootkracht. Zo dra waren de aanvalsquintetten in het strafschopgebied der tegenpartijen gearri veerd, of men bleek in de regel geen raad meer met de bal te weten, zodat aan de ene kant Van den Oever-Snoeks sr.-Post en aan de andere zijde Ramakers-Kuiper- Kabel de situatie vrij gemakkelijk de baas konden blijven. Toch beleefden beide doelen een aantal moeilijke ogenblikken, doch de verdedigers van de respectieve heiligdommen, De Graaf van Stormvogels en Kramer van Alkmaar, bleken voor hun taak berekend enhad- De „experimentele" televisie-middag van de voetbalwedstrijd NederlandBelgië, die de besturen van de samenwerkende speel tuinverenigingen „Schulpen" en „de Meer- weiden" Zondagmiddag in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat belegden, is een eeslaagde proef geworden. De heer M. J. Marcus, voorzit ter, begroette voor de aanvang van de uit zending ruim zestig belangstellenden. Hij hoopte bij belangrijke gebeurtenissen deze proef te kunnen herhalen. Er stond een fraai grootbeeld-toestel op gesteld, dat een helder en ongestoord beeld overbracht. Het initiatief van de speeltuin- besturen was op zeer korte termijn over genomen door de R.K. Instuif „St. Joseph", die in haar verenigingsgebouw aan de Ban- jaertstraat eveneens gelegenheid gaf de interlandwedstrijd per televisie te volgen. Hier was de belangstelling echter iets minder. Ook de VARA-leden Het is langzamerhand bij de afdeling IJmuiden van de V.A.R.A. in samenwer king met „Alcura" een gewoonte geworden, van de interlandwedstrijden een televisie uitzending te organiseren, waarbij een vrij groot aantal toeschouwers een plaatsje kan vinden. Ook Zondag hebben twee volle zalen in het Cultureel Centrum met spanning de verrichtingen van de Nederlanders gade geslagen en gezien het commentaar is de uitzending (mede natuurlijk door de over winning) zeer in de smaak gevallen. Dat het gebouw stevig in elkaar zit bleek wel bij het doelpunt van Dillen, toen de aan wezigen. even probeerden het gejuich in het stadion te overstemmen. Al met al is duidelijk gebleken dat dit soort uitzendingen ook in de toekomst veel aftrek zal vinden. Zaterdag speelden Velsen en Waterloo een vriendschappelijke wedstrijd. De derde klassers, die enkele jonge spelers hadden opgesteld, wonnen met 2-1. De winkelvereniging „Wijkeroog" zal morgen per bulletin bekend maken, dat 122 bejaarden, die, geholpen door velen, vierhonderd tot vijfhonderd zegels inlever den, een Paaspakket zal worden uitge reikt. Dit betekent, dat de slagers 122 rollades tot een totaal gewicht van bijna 100 kilo vlees gaan bereiden; de bakkers evenveel Paasbroden gaan bakken, er 2440 verse eieren zullen worden uitgereikt en 122 zakken koek hun weg naar de oudjes zul len vinden. den een paar maal doelmansgeluk. De Graaf eenmaal, toen de bal hem reeds ge passeerd was na een kopbal van Toom Smit en Van den Oever's hoofd een doel punt voorkwam en Kramer zelfs tot twee maal toe, namelijk eerst toen de lat een vliegend schot van de als altijd zeer ac tieve, maar wel wat nonchalant schietende Van der Meer keerde en daarna toen spil Kuiper na een elegante zweefduik de bal - ook al weer na een schot van Van der Meer - met het hoofd het veld weer inzond. Zeer vele vrienden en bekenden hebben de heer N. Molenaar, in leven keurmeester bij de Vleeskeuringsdienst in Velsen, Za terdagmiddag vergezeld op zijn laatste tocht naar de algemene begraafplaats „Duinrust" te Beverwijk. Aan de groeve sprak als eerste de heer L. J. Kas, hoofd van de Vleeskeurings dienst. „Toen wij voorbereidingen troffen voor het afscheid van de heer Molenaar bij de dienst, had niemand kunnen ver moeden, dat dit afscheid zo heel anders uit zou vallen", aldus spreker. „Wij had den de heer Molenaar nog zo graag vele jaren willen behouden en kunnen dit ver lies alleen maar aanvaarden in de weten schap, dat Hij die uiteindelijk bepaalt, wanneer er afscheid moet worden ge nomen, hem tot zich geroepen heeft". De heer Kas karakteriseerde de overledene als een zeer goed vakman, die in alle op zichten zijn plicht vervulde en wel op een wijze, die aller bewondering afdwong. Na op de eenvoud van de overledene gewezen te hebben nam spreker persoon lijk afscheid van de heer Molenaar, die gedurende twintig jaar zijn naaste mede werker is geweest, een verhouding die, niet alleen op het ambtelijke, maar vooral op het innerlijke berustte. Namens de Beverwijkse schaakclub „Weenink" nam hierna de heer J. C. Muyen het woord. Deze schetste de oud wedstrijdleider van deze vereniging als een rechtschapen mens, die moeilijkheden veelal met een kwinkslag wist op te los sen. De heer Muyen besloot met erop te wijzen dat de heer Molenaar blijvend een plaats zal open laten in de schaakclub. De heer G. Poel sprak hierna nog na mens de gezamenlijke slagers uit de ge meente Velsen. Hij herinnerde eraan dat de overledene indertijd de keuringsdienst ondanks veler tegenwerking in zeer korte tijd populair heeft gemaakt. De heer Poel voegde hier nog een persoonlijk woord aan toe. De plechtigheid werd besloten met ge bed, hierin voorgegaan door ds. Huisman. Een zwager van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Binnenkort zal de Velsense gemeente lijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst wederom gelegenheid geven voor kosteloze inenting tegen diphtherie. Het is overbodig kinderen, die in de laatste drie jaren zijn ingeënt, nu reeds weer te laten inenten. In een der zalen van het hoofdbureau van politie te Amsterdam zal de Noord hollandse Dambond een dam-reunie hou den op Hemelvaartsdag (19 Mei). Er zullen die dag kwartet-westrijden worden georganiseerd. Het aantal deelne mers zal rond de 1000 dammers zijn. De subcommissie voor het sociaal cultu reel ontspanningswerk voor bejaarden in Velsen houdt in de komende weken vier ontspanningsavonden. Medewerking aan deze avonden zal worden verleend door het Beverwijkse Accordeon Gezelschap, de „Sivemazo's" met medewerking van H. van Steenvoorden en het gezelschap „Die Rooi- roks." IJmuiden-Oost „De Sivemazo's (Sinjewel—Vermande Zonen) verzorgen het programma op de avond voor de bejaarden in IJmuiden-Oost, die Vrijdag 15 April wordt gehouden in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. De humorist-conférencier H. van Steen voorden zal aan dit programma medewer king verlenen. IJmuiden Het bekende en herboren gezelschap „Die Rooiroks" heeft aangeboden ook de Velsen se bejaarden eens te laten genieten van zijn programma. Uiteraard heeft de commissie voor het sociaal-cultureel ontspannings werk dit aanbod gaarne aanvaard. Op Woensdag 27 April wordt in het ge bouw voor Christelijke Belangen te IJmui den een programma van accordeonmuziek, cowboy-songs, vrolijke voordrachten, ban- jomuziek en schetsjes ten tonele gevoerd. Velsen-Noord Te Velsen-Noord zal voor de bejaarden op Donderdag 14 April in het Sint Jozef huis het bekende Beverwijkse Accordeon Gezelschap optreden. Tevens zal het jeugd orkest van deze vereniging enige nummers ten beste geven en zullen jeugdige solisten van het orkest enige soli spelen. Santpoort Op Woensdag 13 April treedt het Bever wijkse Accordeon Gezelschap te Santpoort voor de bejaarden op. Deze avond wordt gehouden in „De Weijman" aan de Hoofd straat te Santpoort. Vrijdagavond sprak voor de Christelijk Historische Jongerengroep, afdeling IJmui den, de wethouder van financiën der gemeente Velsen, de heer J. C. Aschoff, over datgene, wat van gemeentewege ge schiedt. Na gewezen te hebben op de gunstige financiële positie van de gemeente, vertelde spreker op vlotte wijze hoe de gelden ver deeld worden, waarbij in het bijzonder ge wezen werd op de hoge uitgaven voor cul turele doeleinden. Ook de steun aan het jeugdwerk werd door de heer Aschoff met nadruk gestipu leerd. „Nooit mogen we het grote belang van een goede jeugdvorming uit het oog verliezen: de jeugd immers is het die in de toekomst de plaats der ouderen zal in nemen." Dat mede door de gunstige financiële positie ook aan de verfraaiing van de ge meente aandacht kon worden geschonken, gaf zeker reden tot voldoening, zei de heer Aschoff, die ook de plantsoenen in zijn por tefeuille heeft. Een vergelijking met grote steden, waarin de mensen in grote blokken van steen wonen, drong zich op. Hierbij steekt Velsen zeker gunstig af, meende spreker. Tot slot wees wethouder Aschoff nog op het gevaar, dat schuilt in een te grote op eenhoping van mensen. „De mens dreigt hierbij in de massa verloren te gaan. Daar tegen moeten we zeker als Christen waken." Daarom zei spreker gaarne te zul len steunen, alles wat de verheffing van de mens zal bevorderen, zowel in sociaal als in financiële zin. De Castricumse sportvereniging CSV is Zaterdag in de grote zaal van hotel Borst de viering van het vijfentwintigjarig bestaan begonnen met een druk bezochte recep tie, daarop tal van prominente figuren uit de sportwereld acte de présence gaven, van alle kanten heeft men zijn bewondering geuit voor de wijze en het élan waarmee het CSV-bestuur na de laatste wereldoorlog de verenigingszaken aanpakte, een be wondering, die zich niet alleen in woorden uitdrukte: op het podium stonden tien tallen bouquetten en bloemstukken, welke daar eveneens van getuigden. ADVERTENTIE 59.50 en hoger 49.50 in moderne dessins en prima coupe Herenmodes en Confectie O/I KENNEMERLAAN ^4 De bezetter had in de laatste oorlogs jaren de terreinen van CSV aan de Zee weg dermate toegetakeld, dat er van de eens zo mooie velden niet veel meer over was. Met de voorzitter, de heer P. L. Duinker, aan het hoofd, toog het bestuur aan het werk en het resultaat is geweest, dat de CSV-terreinen herrezen en thans in kwaliteit met die van een eerste klasse club kunnen wedijveren. Oud-voetballer De eerste die in de met groen versierde zaal het woord verkreeg was Castricums wethouder, de heer N. Veldt, sprekende namens het gemeentebestuur. De heer Veldt haalde herinneringen op uit de tijd, toen hij nog secretaris was van de RKSV „Vitesse '22" en zelf als actief voetballer gaarne tegen CSV speelde. „Ik bewaar aan deze wedstrijden de meest prettige herin neringen", zei de wethouder en tenslotte sprak hij de wens uit dat CSV het volgend jaar in een hogere KNVB-afdeling mocht uitkomen. De voorzitter van de afdeling Noordhol land van de KNVB, de heer G. Sougee, zeide groot respect te hebben voor het werk van het bestuur, werk, dat volgens hem wel eens wordt onderschat. „Ik durf te verklaren, dat CSV bij ons, de KNVB- afdeling Noordholland, boven aan de lijst staat, omdat zij heeft bewezen haar taak te verstaan". De heer Sougee richtte spe ciaal het woord tot de secretaris van de jubilerende vereniging, de heer J. Peijs. „Gij hebt 25 jaren lang het secretariaat waargenomen. Zij, die met voetbal te ma ken hebben, weten wat dit betekent. Ik ben u zeer erkentelijk voor uw werk en het verheugt mij, u de zilveren speld op de borst te mogen spelden". Nadat het klate rend applaus was verstomd, overhandigde de heer Sougee aan de heer Duinker een enveloppe met inhoud onder het uitspre ken van de volgende woorden: „ik hoop, dat de samenwerking KNVB-CSV nog tot in lengte van jaren mag blijven bestaan". Het dankwoord van de heer Peijs was kort maar krachtig: „Ik geef u de verze kering dat wij op dezelfde weg voortgaan". Namens het KNVB-bondsbestuur, als voorzitter van de VV „Schoten" en in zijn functie van competitieleider der KNVB, voerde de heer A. Geurts het woord. „Speciaal ten opzichte van de jeugd heb ben wij een taak te verrichten. Ik hoop, dat u op dezelfde, goede weg blijft voort gaan". Het cadeau van het bondsbestuur be stond uit een plaquette. De vice-voorzitter van de RKSV „DEM", de heer J. de Wit, noemde de wedstrij den tegen CSV „pittig" doch altijd spor tief en deze spreker sprak de hoop uit dat het CSV mocht zijn dat mét DEM zou promoveren, hetgeen de heer Duinker deed opmerken: „U verkoopt de huid voor dat de beer geschoten is, maar toch ben ik blij dat het contact met DEM altijd van prettige aard is geweest". „Ontvangt u onze eenvoudige, maar wei gemeente felicitaties", zeide de voorzitter van de RKSV „Vitesse '22", de heer H. Hoogervorst, en de voorzitter van de RK SV „Limmen", de heer P. J. Pepping, roemde de bekende prettige samenwerking in het Wijkertorentournooi. Een shirt De voorzitter van de RKSV „Wijk aan Zee", de heer W. J. Kroon, zeide dat CSV kon rekenen op stevige wedstrijden tegen zijn club. Het cadeau van Wijk aan Zee bestond uit een shirt voor een adspirant CSV-er, omdat men bloemen te verganke lijk had gevonden. „Als een van uw jong ste spelers dit shirt aan heeft hoop ik dat u zult zeggen: daar lopen de bloemen van Wijk aan Zee". Hetgeen de heer Duinker toezegde. Deze foto van het interieur van de eerste door atoomkracht voortgedreven Ameri kaanse duikboot „Nautilus" is door het Amerikaanse departement van defensie vrijgegeven. De proefvaarten met de „Nautilus" blijken tot volle tevredenheid te zijn verlopen. MAANDAG 4 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Muiterij op de Caine". Rex, 20 uur, „Brood, liefde en fantasie". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30—12 en 1416.30 uur. Nutêbubliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. DINSDAG 5 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Tyran van Califomië". Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. Voor alle afdelingen van de AJC uit Noordholland is in het Heemskerkse slot „Assumburg" een weekeindbijeenkomst gehouden waar is gesproken over het pro bleem der Westerse Defensie. Over dit onderwerp sprak Zaterdag de heer II. van Hulst, redacteur buitenland van een groot dagblad, die het vraagstuk van verschillende kanten benaderde. Een verhelderende discussie volgde hierna. De achtergrond van de Westerse ver dediging werd Zondagmorgen behandeld door de heer M. J. Hille, wethouder van Zaandam. Zondagmiddag trad de voordrachts kunstenaar Cor Breed op met het bekende werk „Peer Gijnt". De hierbij behorende muziek werd door middel van gramofoon- platen ten gehore gebracht. Ter versterking van het contact tussen de leden heeft de Beverwijkse hengel - sportvereniging „De IJzeren Voorn" Zater dag in het Statenhuis een klaverjaswed- strijd gehouden. De voornaamste uitslagen waren: 1. Brakenhof 5194 pnt.; 2. W. Duin jr. 5152 pnt.; 3. C. v. d. Wal 5086 pnt.; 4. v. Essen 5020 pnt.; 5. mevr. v. d. Wel 4928 pnt.; 6. Veenstra 4910 pnt.; 7. v. Veen 4895 pnt.; 8. Veens 4872 pnt.; 9. Monné 4866 pnt. Zondagmorgen hebben de leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland het jaarlijkse lange afstandskampioenschao verreden. De uitslag was: A en B-klasse, 110 km.; 1. C. Niesten, 3 uur 12 min .en 15 sec.; 2. Fr. Stroomer; 3. L. Grapendaal. C-klasse, 66 km.: 1. H. v. Duin, in 2 uur 8 min. en 35 sec.; 2. F. Klardie; 3. J. v. d. Bos; 4. A. Lute; 5. H. Komen; 6. K. Hut- tinga; 7. L. Paap. Junioren, 33 km., 1. O. Hendriksen, 1 uur 29 min. en 25 sec.; 2. C. Lute; 3. J. Oldenburg; 4. T. Hulcher; 5. v. d. Put; 6. C. Niessink. De Beverwijkse klaverjasvereniging „On der Ons" heeft klaverjasdrive gehouden welke in de volgende uitslag eindigde: 1. J. Bleeker 1624; 2. J. v. d. Plas 1578; 3. B. Zoontjes 1564; 4. C. Martens 1440; 5. E. Toffoli 1294; 6. C. v. d. Ham 1218; 7. J. v. Wilgenburg 1068; 8. C. Dijkman 1020; 9. R. v. Leeuwen 929; 10. D. v. As 906. Het zal in scheepvaartkringen wel algemeen bekend zijn, dat degenen, die in de oorlog naar behoren en zonder onder breking aan hun vaarplicht hebben vol daan, van hun zestigste jaar recht hebben op de zogenaamde- vaarplichtbeloning ad 150 per jaar. Aan de hand van de uit de oorlog be schikbare gegevens zijn alle namen bekend van personen, die ter visserij, koopvaardij of op welk schip ook de Nederlandse zaak dienden en dus recht hebben op bovenge noemde uitkering. Het kan echter zijn dat deze lijsten door bepaalde omstandigheden niet volledig zijn. De Directeur-Generaal voor de Scheep vaart heeft verzocht nogmaals bekendheid te geven aan de beschikking van de minis ter van Verkeer en Waterstaat van 26 Januari 1954, waarin wordt bepaald, dat een ieder die meent ten onrechte niet op de lijst van rechthebbenden voor te komen hiervan mededeling kan en moet doen. De bedoelde lijsten liggen ter inzage op de kantoren van de Koopvaardij-stichting te Amsterdam, Groningen en Rotterdam. Zondagmiddag heeft een damesploeg van „Suomi" deelgenomen aan in Den Haag gehouden estafette-wedstrijden op het „Te Werve"-terrein, die ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de athletiek- vereniging „De Zwaluwen" waren georga niseerd. Suomi werd vijfde in de zes series, die er werden gelopen, met een gemiddelde tijd van 2 min. 0,2 sec., hetgeen een nieuw clubrecord betekende. 150 m.: I. Waasdorp; 100 m.: T. Hommes; 80 m.: E. v. d. Ploeg; 60 m.: G. v. d. Linde; 150 m. R. Cornelissen; 100 m.: R. Grapen daal; 80 m.: C. v. d. Wel; 60 m.: E. v. d. Werf. Er werd door twaalf ploegen aan deze estafette deelgenomen en het was een prima parcours. In de 15 km-wedstrijd werd L. Lieves van Suomi eerste in de C-klasse. Hij ves tigde met 59 min. 54,8 sec. eveneens een nieuw clubrecord. De heer J. Bethlem, sprekende namens de VV „Zaandijk", zeide de naam CSV al tijd met ere gehoord te hebben, en over handigde een enveloppe met inhoud met de woorden:: ,Het is weinig, maar uit een goed hart". Voorts haalde de oud-secretaris van CSV, de heer W. Grijzen, herinneringen op uit de tijd van 25 jaar terug, toen de club reeds bestond waar weinig activi teit ontplooide. Eerst toen de heer Peijs het secretariaat overnam en door de stuw kracht van de toenmalige voorzitter, de heer Dijkhuizen, thans erelid, ging het beter. Het hoofd van de Centrale Openbare Lagere School, de heer G. Jansen, zeide bewondering te hebben voor de manier waarop het bestuur zijn opvoedende taak vervult. „Wij zijn blij met CSV en er be staat een prettige samenwerking tussen C.O.L.-school en CSV". „Wij hopen op een terugkeer van de jaarlijkse wedstrijd CSV-Kampeerders", was de wens van de voorzitter van de kampeervereniging „Bakkum", de heer K. de Weerd uit Amsterdam, die het een sympathieke geste had gevonden dat CSV haar clubhuis beschikbaar stelde als kampschool voor de KVB-jeugd. De secre taris-penningmeester van Egmondia, de heer J. Koeling, vroeg het CSV-bestuur gezamenlijk te trachten amateur te blij ven en de oud-voorzitter van de CSV- supportersvereniging, de heer H. Veld huizen, roemde de innige samenwerking van zijn bestuur met dat van CSV. De heer W. Schumacher, van de tafel tennisclub CSV, wier eerste team enige tijd geleden promoveerde naar de tweede klas NTVB, hoopte dat CSV binnenkort eveneens zou promoveren. Het cadeau van het bestuur der Kennemer Ijsbaan, een enveloppe met inhoud, werd met een toe passelijke speech overhandigd door haar voorzitter, de heer B. Hofman. „In uw devies: een gezonde ziel in een gezond lichaam, ligt besloten hetgeen u wilt bereiken", zeide de heer A. H. W. Beiersbergen van Henegouwen, voorzitter van de Ned. Vereniging van Forensen. Namens de leden voerde de heer A. van Kluyve het woord en hij zeide grote be wondering te hebben voor het bestuur, dat de „harteklop" van CSV is. Het cadeau van de CSV-welpen bestond uit een enveloppe met inhoud, hetwelk de heer Duinker in de hand werd gestopt door de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer A. Meijer. Tenslotte bracht de heer Duinker, die alle sprekers terstond na hun speech reeds had bedankt, nog maals zijn grote dank voor de felicitaties over. „Overigens moet ik u zeggen, dat de functie van voorzitter van CSV gemakke lijk wordt gemaakt door een secretaris als de heer J. Peijs, en een penningmeester als de heer J. de Beurs, die met de eerste- elftalspeler, Cor Boot, van de oprichting af lid zijn van CSV. Cor Boot is een spor tief voorbeeld voor alle CSV-ers. Hij is en blijft amateur in hart en nieren". Er waren bloemstukken van de suppor tersvereniging CSV, Castricumse Red- dings Brigade „De Strandlopers", Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer, RKSV Vitesse '22, Ned. Vereniging van Huis vrouwen, OVA Duinenbosch, bestuur Wijkertorentournooi, RKSV Limmen, RK SV DEM, Ned. Ver. van Forensen, Ver enigingsraad Castricum, W WB, Gym nastiekvereniging DOS, Bridgeclub Bri- cas, CSV Tafeltennis, CSV Handbal, Vol leybalclub The Smash en de Castricumse Accordeonvereniging. Temidden van het bestuur, bestaande uit de heren P. L. Duinker, voorzitter; J. Peijs, secretaris; J. de Beurs, penning meester; E. de Vries, materiaal-commis saris en de leden J. Morelis, W. v. d. Berg, J. Sprangers, Cor Boot, J. Bruins- ma, Jo Boot en F. Peijs, zat de oud-voor zitter van CSV, thans ere-lid, de heer W. Dijkhuizen. Er waren telegrammen bin nengekomen van de W Aalsmeer, OVA Duinenbosch, Alkmaarse Boys en oud- CSV-ers die zijn geëmigreerd. De sprekers op de receptie werden ingeleid door de heer H. van Elven. De ere-voorzitter, dr. P. E. M. Teen stra, was met zijn echtgenote eveneens aanwezig. Feestavond In de avonduren vond in hotel Borst een feestelijke bijeenkomst plaats. Eigen leden brachten een vrolijk programma on der de titel „CSV hup CSV", geschreven door de heer A. van Kluyve en geregis seerd door de heer H. van Elven. De jubilarissen, de heren J. Peijs, J. de Beurs en Cor Boot,-werden na afloop door voorzitter P. L. Duinker gehuldigd en kre gen een gouden dasspeld. Cor Boot mocht bovendien felicitaties van zijn medespe lers in ontvangst nemen bij monde van back W. Grosze Nipper, die hem een si garetten aansteker overhandigde. De mannen van het vierde team, dat verleden week kampioen werd, zijn niet vergeten. De heer Duinker overhandigde bloemen aan aanvoerder J. Neeter, wiens echtgenote bloemen kreeg van de heer W. Grosze Nipper. Hoogtepunt van de avond was het ca deau van leden en donateurs dat de voor zitter van de supportersvereniging CSV, de heer Chr. Pieterse, de heer Duinker deed toekomen. De enveloppe met inhoud bevatte in totaal 611,80, welk geld door het CSV-bestuur zal worden gebruikt voor de aankoop van meubelen voor het clublokaal. Een plaatselijke schoenhandel deed een voetbal cadeau, een onbekende CSV-er twee van deze exemplaren en een woning inrichting twee bankjes voor de scheids- rech tershokjes. Zondagmiddag om twaalf uur nam de ere-wedstrijd CSVKFC een aanvang. De uitslag was 11 na een sportieve strijd. Tijdens de rust feliciteerde de voorzitter van KFC, de heer J. Bakker, de heer Duinker met het jubileum. Het cadeau van KFC bestond uit een vaantje in de CSV-kleuren met daarboven de kleuren van KFC. De wedstrijd werd geleid door de heer W. Stegeman. In de avonduren werd de CSV-revue opgevoerd voor de CSV-jeugd. De spreiding van de aanvoeren en de daarmee nauw verbonden afstem ming op de vraag uit de distributiesector is een probleem, dat even oud is als het bedrijf zelve en dat waarschijnlijk nog wel een paar jaar fronsende voorhoofden rond alle Nederlandse vissershavens zal ver oorzaken. Vreemd genoeg is men met dit vraag stuk in naburige landen al een heel eind op weg naar een oplossing, maar in het hyper-individualisme, waaronder de Ne derlandse visserij wordt bedreven (in menig opzicht gelukkig, in vele gevallen tot veler schade) liggen de zaken wat dit betreft nog even incidenteel en even ver buiten het vlak van het overleg als in het begin dezer eeuw. Wij weten niet, of het gezegde, dat de ene bedrijfsgenoot de ander het verlies niet eens gunt, uit de visserij stamt, maar men zou dit bijna gaan ver moeden. Het is dus een oud probleem, maar als het dan weer eens even acuut wordt, mop peren er vélen om de havens. Zoals er vorige week tallozen hebben gegromd rond de IJmuidense vissershaven, toen Maandag een flinke tongaanvoer veelbelovend, maar geheel volgens traditie de nieuwe week inzette en daarna van Dinsdag tot en met Vrijdag het tongetje een fel begeerde zeldzaamheid werd. Met het onmiddellijke gevolg van een scherp- oplopende markt, waarbij de prijzen door de bank genomen zeker een f 0,75 de klio hoger kwamen te liggen dan die van de Maandagmarkt. En dat in een week, die bekend staat om zijn stevige vraag naar fijnvis. De Duitsers weten al jaren, wat die „Karwoche" zeggen wil en ze houden er terdege rekening mee ook. Zaterdag kwam echter de tong pas goed los: 45.000 kilo's waardoor de prijzen lo gischerwijs duikelden en er een verschil in bijvoorbeeld middeltong te merken was van f 3,25 op f 2,10 de kilo. Dat de buiten landse afnemers de afgelopen week een andere markt hebben opgezocht, was niet te verwonderen en dat hierin altijd weer een gevaar schuilt voor onze exportpositie zal een ieder duidelijk zijn. Overigens: de tong stond niet alleen, want in de rondvis ging het al weinig anders toe. Woensdag wreef de handel zich in de handen, want dat was aan deze mid- denweekse markt een navoertje naar haar hart Donderdag geen kop te bekennen, maar Vrijdag plotseling twee hele trawlers met 1000 kisten schelvis. Die ochtend heeft men zich in de hal meermalen afgevraagd, waarom nu juist die twee schepen tegelijk ter afslag moesten verschijnen en daarbij is meermalen het argument gehoord, dat de Allanwater toch nog maar acht dagen oud was. Dit alles is natuurlijk te ver dedigen al ware het alleen al met het gezegde, dat, als de één niet tot eenheid te bréngen is, de ander moeilijk idealist kan blijven te eigen koste maar het probleem blijft. Het hangt al jaren boven de IJmuidense vissershaven en wanneer straks een commissie naar Duitsland gaat in het kader van het Moody-fund, dan zal deze commissie ongetwijfeld weer met prachtige voorbeelden uit Bremerhaven terugkomen over hoe het daar wel kan. Zoals drs Hildebrandt het ook in zijn rap port over de Duitse visserij heeft laten doorschemeren. Inmiddels blijft alles hier bij het oude. Deze week is dan de „goede week", maar het valt te bezien, of het, in een visserijopzicht eveneens een „goede" week zal worden. Vrijdag is immers Goede Vrijdag en er zullen maar weinig huis vrouwen te vinden zijn, die dan even een visje gaan bakken, wanneer men de détail- handel zo hoort. Vandaar, dat de markt van vandaag hoogstwaarschijnlijk de beste wordt voor bijvoorbeeld de schelvisjes, ook al omdat er grote schepen vis zijn aan gekondigd. In een snelle wedstrijd op „Schonenberg" heeft IEV Zondagmiddag een verdiende overwinning behaald op Concordia, welke ploeg aanvankelijk over een hardnekkige verdediging bleek te beschikken. Na tien minuten schoot Buur uit een voorzet van Posthuma de bal strak in (10). Concor dia viel nu heftig aan en gaf de IEV-ers veel werk. Pas na ruim een half uur had Concordia succes omdat de middenvoor van een misverstand kon profiteren en de vrije schietkans gebruikte (11). IEV ging na de hervatting direct tot de aanval over met snelle combinaties, waar uit A. C. Leering na een kwartier fraai scoorde (21). IEV werd hierna in de verdediging gedrongen en vijf minuten later werd Alkemade opnieuw gepasseerd (22). De daarop volgende IEV-uitvallen waren gevaarlijk genoeg, maar pas nadat Boot de bal uit een verre uittrap bemach tigde en listig de Concordia-doelman om speelde was het drietwee. Nu werden de bezoekers steeds meer op eigen speelhelft teruggedrongen. Tien minuten voor het einde ontstond een goede IEV-aanval. De bal ging voor het Concordia-doel langs, de doelman miste en Duin zorgde voor de eindstand viertwee. Zaterdag 2 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Jan van Bergen. Alfred Parr van Lelystad. Leonard van Londen. Marwit van Londen. Panaghia van Newnort News. Dorestad van Noordzee. Ernst Blu- menfeld van Rotterdam. Vertrokken zijn: Flevo naar Londen. Argo naar Stockholm, Fridthof Nansen n. Osais- land. Sun Rose naar Georgetown. Heimat n. Hamburg. Barbara naar Falckenberg. Capt. Castello naar Stockholm. Hondsbosch naar Londen. Wieka naar Baltima. Jany naar Vlaardingen. Manto naar Hamburg. Wester dok naar Londen. Vesta naar Abö. Johannes naar Londen. Bullfinch naar Londen. Royal Arrow naar Tripolis. Traquair naar Leith. Zaanstroom naar Huil. Hontestroom naar Liverpool. Zondag 3 April kwamen binnen: Jelö van Christiansarrd. Ivoorkust van Le Havre. Paul Westers van Londen. Midas van Gdynia. Bintang van Southampton. Aristo van Caen. Vechtstroom van Hull. Windar van Londen. Ida D van Delfzijl. Margriet L van Londen. Spaamestroom van Fowey. Thor van Hel- singborg. Daniel van Oporto. Lingestroom van Londen. Oyonnask van Genua. Nether- land Coast van Newcastle. Farmsum van Antwerpen. FaVon van Londen. Svlvia van Brake. Madzing van Port Talbot. Nero van Malaga. Rerkelstroom van Fowey. Ulm- brueder V van Norrköoing. Vertrokken zijn: Port Talbot naar Attledo. Ronskar naar Rotterdam. Crusa naar Rouaan. Delfborg naar Aarhus. South Rivers naar Lissabon. Aktjo naar Ljugam. Phrontis naar Indonesië.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10