Bleyle Joh. Meyer en Zoon SCHIPPER VANMORGEN IN IDE VISUAL EN OP ZEE Jersey collectie Zangersavond te Hillegom Velseti Beverwijk 9 Gouden jubileum „Zingt den Heer Winkelpersoneel wil óók feestvieren Tweeduizend gulden uit de mouw geschud VVB won vriendschappelijk van Ripperda zes-één Regenbroek stond op eigen benen Ouderavond Adm. van Kinsbergengroep Heerlijke Franse film- comedie voor de CGB Auto-verkeer in Wijker- meerpolder beschadigt de wegen Bekers voor kampioenen op brommer en motor Scheepvaart „Les Extrêmes se touchent" f 19.: BEKWAME JASSEN- EN OVERHEMDENPERSSTERS MAANDAG 4 APRIL 1955 De zan.gersavonden, die door de Konink lijke Bond van Christelijke Zang- en Ora toriumverenigingen van tijd tot tijd geor ganiseerd worden kunnen voor de ontwik keling van de koorzangbeoefening in Chris telijke en in muzikaal-artistieke zin van grote betekenis zijn. Op die avonden im mers onderwerpen de optredende koren zich aan het oordeel van een deskundige adviseur en verder kunnen deze ensembles zich met elkaar meten voor wat hetreft het gehalte der uitvoeringen en de keuze der vertolkte werken. In dit opzicht is de zan gersavond, die Zaterdagavond door de Ring Aalsmeer van deze bond in de con certzaal van Treslong" te Hillegom was belegd, weer bijzonder leerzaam geweest. Het vijftigjarige Hillegomse gemengde koor „Zingt den Heer" was de gastvrouwe van zeven zusterverenigingen. De Ring- voorzitter, de heer E. T. de Boer uit Haar lem, sprak een openingswoord, waarbij hij in gebed voorging, een gedeelte uit de Bijbel las en voorts wees op de speciale taak, die de Christelijke koren hebben. Hij verwelkomde de adviseur Piet Halsema en bracht de ontvangende vereniging „Zingt den Heer" de eelukwensen van het hoofd bestuur over. Voordat de koren zich afzon derlijk lieten horen, verenigden zij zich voor het gezamenlijk zingen van 't Bonds lied en van een Lofzang van J. Nauta op het podium. De uitvoering, die een frisse inleiding van deze koorzang-demonstratie werd, stond onder directie van Piet Halse ma. Bij ontstentenis van de eigen dirigent nam Piet Halsema ook de leiding op zich van „Zingt den Heer" bij de vertolking van het mooie koor ..Wie lieblich sind deine Wohnungen" uit „Ein deutsches Requiem" van Joh. Brahms. Terwille van een gunsti ger klankverhouding mocht men „Zingt den Heer" een groter aantal mannenstemmen toewensen dan waarover het nu kon be schikken. Maar toch maakte de zang wel een bevredigende indruk voor wat betreft voordracht en klankgehalte, met uitzonde ring van een wat scherp uitvallen van de sopranen tegen het slot. Een mooie keuze overigens! Het „Goede Herder"-Kerkkoor uit IJmui- den zong vrij verdienstelijk twee werkjes. Door groter rhythmische souplesse en minder metrische nadrukkelijkheid en meer aandacht voor de klankverhouding der stemgroepen zouden de uitvoeringen aan gehalte gewonnen hebben. Het kleine koor „Hosanna in Excelsis" uit Rijk. dirigent W. Hennink, kwam met een lied van Vulpius. dat wel wat geest driftiger had kunnen klinken. Het koor moet oppassen voor te open klank. Bii be scheiden dynamische ontplooiing, zoals in „Tenebrae factae sunt" van H. Altink was de klank het meest welluidend. „De Lofstem" uit Badhoevedom ver raste door een werkelijk mooie koorklank, vooral met Mozart's „Ave verum". Met d't beroemde werkje bereikte de dirigent T. Peelen ook een goede uitdrukking. Het ver bleekte „Des Heren Huis" viel na de schone muziek van Mozart wel erg af. Het gemengde koor „Hoofddorp" kwam onder leiding van J. Silvis met een tamelijk soepel gezongen Psalm 133 van L. Bour geois niet kwaad voor de dag. „Hoe blinkt ge o, morgenster" van Nicloai werd voor de sopranen te hoog opgezet. De alten gin gen onwillekeurig domineren. Het koorwerkje „Holland" (door het Gereformeerd Jeugdkoor uit Haarlem ge zongen) leed door on'ogische fermates na vrijwel niedere zin. Het klonk daardoor verbrokkeld. De afwerking van de noten figuren had nauwkeuriger gekund. Veel beter was het frisse Jagersliedje, waarmee de dirigent H. Sandorp Jr. een verdiend succes behaalde. Al waren de uitvoeringen van het dub- belkwartet „Hoofddorp" onder leiding van 9 Joh. Silvis nogal stroef van ontwikkeling, om de vrij goede klankkwaliteit kon men er waardering voor hebben. Ook de keuze (onder meer „Was mejn Gott will" van J. S. Bach) viel te loven. De dirigent H. Sondorp Sr. bracht met het Gereformeerd Evangelisch Zangkoor „Jubilate Deo" uit Haarlem od deze avond van overheersend muzikaal conservatisme eindelijk twee een wat nieuwere muziek- geest ademende comnosities: het „Evan gelie-motet" van Willem Mudde en „Win- De Nederlandse Katholieke Bond van Administratief, Verkopend- en Verzeke- ringspersoneel „Sint Franciscus van Assi- sie" en de Nederlandse Christelijke Be- ambtenbond hebben zich tot de centrale werkgeversorganisaties in de détailhandel gewend met dringend verzoek, alle invloed aan te wenden, opdat door sluiting van de winkels op 30 April en 5 Mei a.s. ook het winkelpersoneel in de gelegenheid wordt gesteld die dagen met de overige Neder landse bevolking te vieren. Waar het merendeel der Nederlandse arbeidende bevolking, ingevolge het door de Stichting van den Arbeid gegeven advies ook op Zaterdag 30 April de gehele dag vrij zal zijn, menen de genoemde organisaties, dat in elk geval een sluiting der winkels op 30 April na de middag mogelijk is. Extra vrijaf bij de N.S. Na overleg tussen de directie van de N.S. en de personeelsraad is besloten aan het gehele spoorwegpersoneel, voor zover de dienst dit toelaat, op 30 April en 5 Mei vrijaf te geven zonder korting op het reglementair verlof. terstilte" van A. Kousemaker op een tekst van Guido Gezelle. De uitvoeringen waren zeer behoorlijk. De klankkwaliteit kan nog verbeterd worden, evenals de nuan cering. De vertolking van „O, Heer, geef steun" werd overtuigend door goede klank en intensieve voordracht. Tenslotte kwamen de gezamenlijke koren onder leiding van Piet Halsema prima uit voeringen van composities van Kousema ker en van Bach geven. Vooral het „Lied der Opstanding" klonk bijzonder fris.Voor- waar een schone bekroning van de koor zang. De avond was begonnen met het zingen door alle aanwezigen van Psalm 146. Gezang 112 kwam aan het eind in wissel zang, waarna voorzitter A. Clay van „Zing den Heer" een geestdriftige slottoespraak hield en een gebed uitsprak. P. ZWAANSWIJK. Een zeer ontstelde IJmuidenaar waar- schuwde Zondagochtend na kerktijd de Velsense politie: te zijnen nadele was liefst f2000 ontvreemd. Bij thuiskomst j uit de kerk zou de man zijn geld, veilig opgeborgen in een portefeuille, die hij in een binnenzak van een leren mouw- j vest had gestoken, uit het vest halen, maar de binnenzak was leeg. De recher- che stelde met bekwame spoed een onderzoek in, zocht nog eens goed en j j zonder zenuwen en de portefeuille met j het geld kwam uit de mouw te voor- schijn, waar. de kerkganger haar had ingestoken inplaats van in de binnenzak De Zondagmorgen is door WB ge bruikt voor een nuttige oefenwedstrijd tegen de derde klasser Ripperda uit Haar lem. De gasten hadden in deze vriend schappelijke en sportief gespeelde strijd enige invallers, zodat zij aan offensieve kracht hadden ingeboet. Dit was dan ook wel te bemerken. VVB was de gehele wedstrijd onbetwist de meerdere, hoewel de doelpunten, die deze kracht uitdrukten, pas in de tweede speelhelft kwamen. De Ripperda-aanval probeerde nu en dan een uitval te ondernemen, maar kwam meestal niet verder dan de WB-achter- hoede, die vooral na de rust ver opdrong. VVB opende al spoedig na het begin de score uit een uitstekende hoekschop van Luntz, die zelf later met een prachtig, als voorzet bedoeld, slot verrassend doel puntte (20). Toen Ripperda na ruim een half uur een uitval deed en een hoekschop kreeg toegewezen, beoordeelde doelman Nieuwenhuys de bal verkeerd (21). Direct na de hervatting was het alles VVB wat de klok sloeg. Er kwamen op geregelde tijden doelpunten van de thuis club, die met betere combinaties zeker nog meer had kunnen bereiken. Na tien mi nuten schoot Bruinzeel onberispelijk een strafschop in. Steinvoort scoorde na een kwartier en midvoor Both loste na een half uur van grote afstand een verrassend schot, dat doel trof (51). Hoewel vele kansen verloren gingen, maakte Luntz twee minuten voor het einde via de legger het halve dozijn doelpunten voor WB vol (6—1). De volgende gevonden voorwerpen zijn van 25 Maart tot 1 April in Velsen binnen gebracht. Inlichtingen zijn te krijgen aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uit zondering van Zaterdagmiddag. Telefonisch worden geen inlichtingen verstrekt. Sleutel, vaseline-spuit, jongenspet, sport schoen, regenbroek, handschoen, shawl, want, brief, parapluie. médaille, cape. por- temonnaie, vulpotlood, zwembroekje en handdoek, werkjasje, étui met 22 cent, tasje, biljet van f 1, badmuts, vulpen, boodschap pentas. vergrootglas, fietspomp, hond, kous, muts, luchtpistool, padvindersriem, autoped, fietsje (driewieler), paar wanten, ballpoint, springtouw, paar schoenen, armband, bos sleutels, briefopener, kolenschep, oorbel. In het Ned. Herv. verenigingsgebouw aan de Schans heeft Zaterdag een ouderavond plaats gehad van de Beverwijkse padvin- dersgroep „Admiraal Van Kinsbergen". De ze avond, die zich in een grote belangstel ling mocht verheugen, werd geopend door oubaas M. v. d. Lindt. Deze herinnerde aan de geslaagde acties die op touw werden ge zet om de kampeerspullen uit te breiden. Vooral de gehouden oliebollen-actie had voel succes en het resultaat van dit alles is dat de jongens dit jaar in nieuwe tenten zullen kamperen. Oubaas v. d. Lindt sprak woorden van dank aan het adres van me vrouw en Roel Docter uit Heemskerk en als blijk van erkentelijkheid voor het vele werk dat dezen hebben gedaan ontvingen zij een geschenk. De avond is verder door gebracht in de padvinderssfeer, zodat het gebruikelijke vlaghjjsen niet ontbrak. Hier bij brachten de welpen een groet aan Akela E. Roozemaal. De Commisie Cultureel Beverwijk houdt op Donderdagavond 14 April de sluitings avond van het seizoen. Voor Beverwijk zal de premtère worden gegeven van de koste lijke Franse filmcomedie „De vacantie van meneer Hulot" met Jacques Tati in de hoofdrol. In de jaarvergadering der stemgerechtig de ingelanden van de Wükermeerpolder is van vele kanten de klacht geuit, dat door het drukke autoverkeer in de polder, voor namelijk langs de Kanaahveg, de wegen daar snel slecht worden. De toeneming van dit verkeer is hoofdzakelijk te wijten aan de pontverbinding bij Velsen, waardoor vele automobilisten via de polder naar Buiten huizen gaan. Men deed het voorstel om rijk en provin cie te vragen of zjj genegen zijn bij te dra gen in de onderhoudskosten. Ter vergadering werd verder de begro ting over 1955 voorgelegd, die sloot met een bedrag van f 35.770. De polderlasten waren Buiten het jaarlijks terugkerende festin van een eierendrive hield de Kennemer Mo tor Club Zaterdagavond een half uurtje ge reserveerd voor tie huldiging van de club kampioenen, die in 1954 het hoogste aantal punten behaald hadden. De beste Kennemer bromfietser was de heer T. Schipper, die daarvoor een fraaie beker en bloemen mocht ontvangen, evenals de heer G. Ver hoef, die dezelfde resultaten op de zware motor had behaald. Zij werden hartelijk toe gesproken door de vice-voorzitter van de K.M.C., de heer J. Esser. Iedereen kreeg aan het eind van de avond een paar eieren mee naar huis, hoewel de prijswinnaars na tuurlijk de meeste ontvingen. In de klaverjas-drive gingen de prijzen naar: 1. B. Kanis; 2. J. Beentjes; 3. C. Dek ker; 4. G. Massee. Hartenjagen leverde twee eerste prijzen op: J. Mol en mevr. v. d. Berg en twee tweede prijzen: mej. Fischler en mej. D. Nap. geraamd op f20.763,45 (f28 per h.a.). De secretaris de heer C. F. Smeets deelde me de, dat als opzichter van de polder is aan gesteld de heer W. P. van de Hom. Deze neemt de plaats in van de heer D. Noë, die 41 jaar als opzichter de polder diende. Men nam afscheid van hem onder aanbieding van een fraai kleurenpotlood. Vandaag grote aanvoer Van drie trawlers, 27 loggers en 23 kot ters was er vandaag flinke aanvoer. Do trawler „Haarlem" (van Maandag 21 Maart) bracht 1240 kisten vis, waarvan 630 schelvis en piepers. 240 wijting en voorts 150 kleine kistjes haring en 70 stuks kabeljauwen; de „Tzonne" (van 22 Maart) 1600 kisten vis, waarvan 700 schelvis en piepers, 200 koolvis en gul en 350 wijting en voort 220 kleine kistjes haring en 250 stuks stijve kabeljauwen en als derde de „Vikingbank" (van Vrijdag 25 Maart), die aanvoerde 780 kisten vis, waarvan 380 schelvis en piepers, 140 makreel en voorts 425 stijve kabeljauwen. De logger-en kottervloot loste 1300 kis ten schilvis, 500 makreel, 500 wijting, 1700 stuks stijve kabeljauwen, 620 stuks ijska- beljauwen, 200 gul, 42.000 kg tongen, 1200 kisten schol, 50 tongschar, 40 tarbot, 20 wolf, 265 diversen, 140 bot en schar en 80 wijting en schar. Drie voor de Dinsdag Drie trawlers de „Postboy", de „Klaas Wijker" en de „Dirkje" zijn al bekend voor de Dinsdagmarkt. De „Postboy" (van Donderdag 24 Maart) brengt 1015 kisten vis, 400 kisten dichte schelvis en piepers, 215 gestripte schelvis en piepers, 170 wij ting, 65 koolvis, 45 haring, 35 grote ma kreel. 20 kleine makreel, 15 stokkebit, 20 stuks kabeljauwen. De „Klaas Wijker" (van Vrijdag 25 Maart) is al binnen met 1020 kisten vis, waarvan 200 schelvis en piepers, 360 makreel, 100 gul en kabel jauw, 60 haring, 30 koolvis, 170 radio, 90 dichte wijting, 10 stokkebit en 50 stuks stijve kabeljauwen. Als derde komt de „Dirkje" (van Dinsdag 22 Maart) met 900 kisten vis, waarvan 205 schelvis en pie pers, 240 grote makreel, 90 kleine makreel, 60 kabeljauw en gul, 210 koolvis, 10 tarbot, 10 wolf, 70 haring, 5 poon en 40 stuks stiive kabeljauwen. Ook de KW 7 komt voor de Dinsdag- markt. Dit schip voert aan 700 kisten vis, waarvan 275 schelvis en piepers gestript, 20 schelvis en piepers dicht, 175 koolvis, 90 haring en makreel. 60 wijting gestript, 65 wijting dicht, 15 stokkebit, 16 ljuit en 300 stuks stijve kabeljauwen. Voor Woensdag Als eerste trawler voor de Woensdag- markt is de „Elie" (van Zaterdag 2b Maart) bekend. De trawler voert aan 670 kisten vis, waarvan 200 gestripte schelvis en piepers, 100 makreel. 150 dichte schel vis en piepers, 50 gestripte wijting, yu dichte wijting, 80 gul en blanke koolvis en kabeljauw, 10 haring, 10 stokkebit en 30 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten Oudste trawlers zijn vervolgens de SCH 153 en „Antje" (van 24 Maart); de „Vios". „Bergen" en SCH 117 (van Maanaag 2S Maart) en de „Batavia" (van Woensdag 30 Maart). Voor de export Kabeljauw, grove schelvis, schol en ton gen waren vandaag voor export bestemd. Regels kabeljauw haalden f 118 tot f 80, kisten grote kabeljauw f 126 tot f 144 en kisten kleine kabeljauw f 90 tot f 112. Gro te schelvis ging het land uit voor f 37 tot f 43 en groot middel schelvis voor f 37 tot f 41. De grote Noordschol haalde f 32, de middel f 34, de zetschol f 52 en de schol I f 53. Tongen zakten in prijs en deden voor de grote tong f 2.25, grootmiddel f 1.95 tot f 2, halve pondjes f 2.40, tong 1 f 2.90 tot f 2.80 en tong 2 f 2.40. Van haring tot wijting Binnenland kocht haring voor f 20 tot f 22, makreel voor f 25 tot f 27. De schol 2 deed f 29 en de schol 3 f 17 tot f 20 Grote gul ging van de hand voor f 40 tot f 44, middel voor f 32 tot f 38, torgullen voor f 27 tot f 31. De zwarte koolvis maakte f 50 tot f 55, kleinmiddel schelvis f 36 tot f 32, pen nen f 23 tot f 27 en braad f 17 tot f 23. Wij ting deed f14 tot f17. Vertrokken IJM20 Johannes Polderman, IJM116 Eve line; HD87 Pietertje, HD37 Verwachting; Z104 38 785 499 466 506 496 401 801; TX19 8 17 24 32 49; UK80 105 86 18 176 53 14 90. Binnengekomen IJM183 Vikingbank, IJM35 Postboy, IJM85 Klaas Wijker, IJM14 Annie, IJM53 Heemstede, 8 228 218 272 5 78 3 22 240 31; R053 Dirkje, 29; HD79 Drie Gebroeders; VL85 Bertina; SCH27 Ohdememing 2; SCH107 Scheveningen; Z38 538 499 793 555 (Belgen); BR5 50; BU33; AM26 17 16; WR34; KW155 Aric, KW43 Rijnmond 2, KW70 Nellie Marie, KW17 Arie Nico, KW23 Volharding, KW107 Jacoba, KW166 De Ge broeders, KW89 Willempje, KW51 Prinses Margriet. KW67 Noordster I, KW84 Jan, KW104 De Vrouw Dirkje, KW168 Een dracht, KW9 Hubertha Gerarda, KW69 Sa- turnus, KW52 Vrouw Anna, KW28 Ver wachting, KW161 Katwijk Drie, KW95 Toe nadering, KW74 Hette Margaretha, KW127 Borneo, KW7 De Arend, KW37 Nederland 6, KW 129 Balie, KW57 Dina Marie, 210 53 21 71 62 98 72 12 60. Abbedijk, 1 te New York. Akkrumdijk. 31 v. New York n. Antw. Alchiba, pass. 3 Kiel, 5 Gdynia verw. Algenlb. pass. l Kp. Verd. eli n. Las Palmas. Alioth, 1 te Buenos Aires. Aipherat, 1 te New York. Amor, 1 v. Bremen r. Amsterdam. Amsteidijk, 31 v. New Westminster n. Seattu. Arnedijk pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Alhena, 2 te Ilheos. Almkerk, 2 te East London. A'.nati. 1 200 m. NO. Bahia. Aagtekerk. 3 v. Rotterdam n. Leningrad. Aikaid. 2 te Hamburg. Aaisd k. 2 bij Vlissingen n. Ar,iwerpen. Aalsum, pass. Z Suez n. Bahrein. Aardijk, 2 te Rotterdam. Abbekerk, 3 v. Casablanca n. Antwerpen. Adinda, 3 te Soerabaja. Alnatl, 2 100 m. N.t.O. Abrolhos eil. Alphacca, 2 v. Santos n. Victoria. Alwaki, 2 te Victoria. Amerskerk, 3 te Fremantle. Arhpenan, 3 te Djibouti. Amsteldiep, pass. 3 (Sardinië n. Genua. Amstelveen, 3 te San Juan Pto Rico. Annenkerk. 4 te Manilla. Appmgedtjk. nacht 2-3 te Trir.ldad. Arersdsdijk, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Arendskcrk, 3 v. Alexandrië n. Genua. Armilla, 3 v. Tj. Priok n. Pladju. Bankd, 3 op Hooghlyrivier n. Singapore. Bawean, 2 v. San Francisco n. Portland Oreg. Blitar, 3 te Bei rout Bloemfontein. 3 360 m. N.NO. St. Helena. Bonaire, 3 te Paramaribo. Boschfontein, 2 te Antwerpen. Boskoop. 3 te Barranquilla. Britsum, 1 te Antwerpen. Callistc, 31 v. Norfolk n. Rotterdam. Caitex Nederland. 1 v. Rotteidam n Stokhoin. Caltex Utrecht, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam Clavella, 1 v Rotterdam n. Curapao. Ceronla. 2 v. Bahia n. Vizagapatam. Charis. 31 v. New York n. Curacao. Caltex Utrecht. 3 te Roterdam. Chama, 3 v. Por Said n. Rotterdam. Cleodora, 3 v. Rangoon n. Calcutta. Dalerdijk, 1 te Bremen Delft, 1 v. Amsterdam n. Valparaiso. Duivendijk, l v. Tacoma n. San Francisco. Dordrecht, 1 t.h.v Dungeness n. Londen. Dongedijk, 3 te Cristobal. Drente. 3 te Marseille. Eemdljk, 1 te Lissabcc.. Eendracht, pass. 3 Bosporus n. Hamburg. Esso Amsterdam, 3 130 m. ZO Kreta. Etrema, 3 te Stavanger. Groote Kerk, 4 te Singapore. Heloer, 2 te Barranquilla. Hathor, 2 v. Gibraltar n. Alexandrië. Heelsum, 2 v. Savanna n. Le Havre. Hilversum. 2 te Suez. Hydra, 3 te Rotterdam. Ivoorkust, 2 v. Le Havre n. Amsterdam. Indrapoera, 3 te Penang. Ittersum. l v. New Orleans n. Fernandina. Japara (KRL), 3 te Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 460 m. Z. Cocos eil. Jupiter, 2 v. Kavalla n. Algiers. Karimun, 4 te TJ. Priok. Kertosono, 3 te Beira. Korovina, 2 210 m. W.t.N. Colombo. Kota Gede, 2 te Rotterdam. Loenerkerk, 2 v. Madras n. Rangoon. Leersum, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Laeites, pass. 2 Malta n. Amsterdam. Lekkerkerk, 3 v. Karachi n. Bombay. Leopoldskerk, 4 te Dubai. Leuvekerk, 3 v. Calicut n. Bombay. Liberty Bell. 3 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Loosdrecht, 2 te Rotterdam. Maashaven, 1 v. Bahia Blanca n. Rotterdam. Maasdam, 1 te Rotterdam. Mapia, 2 v. Genua n. Port Said. Metula, pass. 2 Sabang n. Rotterdam. Maas, 3 te Alexandrië. Mariekerk, 4 te Durban. Meerkerk, 2 v. Aden n. Mombasa. Markelo, pass. 2 Noordhinder n. Bremen. Maureen, pass. 2 Algiers n. Londen. Modjokerto, 3 v. Singapore n. Port S wette nil am Muiderkerk, 3 te Djibouti. Mijdrecht, 4 te New York. Myonia, 2 v. Geraldton n. Abadan. Nieuw Amsterdam. 3 te Larnaca. Oostkerk, 31 te Kobe. Oranjestad, 2 te Cruacao. Omala, 2 v. Balikpapan n. Singapore. Oranje, pass. 3 Sabang n. Colombo. Oranjefonteln. 1 te Port Elizabeth. Ovula, 3 v. Singapore, n. Bangkok. Pendrecht, 2 laat te Paulsboro. Prins Joh. Willem Friso, 2 te Duinkerken. Peperkust, pass. 1 Vlissingen n. Bordeaux. Pnns Willem III, 1 v. Rotterdam n. Bolnes. Papendrecht, 4 te Rsstanura. Perna, 2 te Berre. Pieter S, 2 te Rotterdam. Polyphemus, 5 Djeddah verwacht. Prins Joh. W. Friso. 3 te Rotterdam. Prins Alexander, 2 te Halifax. Prins Willem IV, 2 v. Rotterdam n. Chicago. Rotula, 2 v. Aden n. Geelong. Rempang, pass. 3 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Ridderkerk, 4 te Genua. Rljnkerk, 1 v. Port Elizabeth n East London. Salatiga, 30 te Singapore. Salawati, 1 v. Port Said n. Hamburg. Ahmadi. Statue of Liberty, pass. 1 Aden n. Mena e' Straat Makassar, 30 v. Singapore n. Manilla. Schie, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Leiden, 1 v. Amsterdam n. Las Palmas. Stad Rotterdam, 1 v. Narvik n. Roterdam ot Vlaardlngen. Sallar.d, 3 te Rio Grande do Sul. Saparoea, 1 te Basrah- Scherpendrecht, 3 te Bahia. Sibajak, 3 100 m. NO. Massawah. Sirrah, 3 te Thamesiiaven. Stad Haarlem, 2 v. Vlaardingen n. Narvik. Stanvac Djirak, pass. 2 ell. Roepat n. Sungeige- roog. Straat Ball, 2 v. East London n. Durban. Stentor. 3 te Houston. Straat Mozambique, 3 te Durban. Ternate, 31 te Tj. Priok. Tara, 30 te Villa Constitucion. Titus, 1 te Iskenderun. Tamo, 2 te Rotterdam. Tarakan, 3 Colombo. Tarafcan. 2 200 m. O. Ceylon. Tawali, 2 te Mufatta. Telamon, 3 te Caracol. Tlba, pass. 3 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Tibia, 2 v. Rotterdam n. Singapore. Tomori, 2 v. Aden n. Singapore. Wieldrceht, pass. 2 Kiel Holtenau n. Fao. Waal, pass. 2 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Waterman, pass. 2 Startpoint n. Halifax. Westerdam, 2 v. Rotterdam n. New York. Willemstad, 2 350 m. ZW. Plymouth. Wonorato, 4 te Tj. Priok. Wonosotoo, 4 te Port Said. IJsel, 1 v. Rotterdam n. Oran. Zaan, 1 v. Leixoes n. Gent Zeeland (SSM), 2 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Zuiderkruis, 3 v. Las Palmas n. Southampton. Zijpenberg, pass. 2 Kp. Finisterre n. Dagenham Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 2 te Ilheos, 5 Bahia, 22 Antw. verw. Alnatl, 4 Rio de Janeiro, 6 Santos, 11 Monte video verwacht. Bloemfontein, 11 Las Palmas verwacht. Bonaire, 5 v. Amsterdam te Georgetown verw. Boskoop. 4 Pto Limon. 6 Cristobal verw. Bosehfontein, verm. 7 v. Amsterdam naar Oost- Afrika. Cottlca, verm. 8 v. Amsterdam n. Georgetown Groote Beer, 7 Southampton, 8 Rotterdam verw Indrapoera. 3 Penang. 5 Singapore, 8 Tj. Priok verwacht. Jagersfontein, verm. 5 Met v. A'dam n. Durban Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 Fremantle, 12 Melbour ne verwacht. Maasdam, 1 v. New York te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, verm. 2 v. Port Said naar Lainaca, 5 Jstanboel, 7 Athene verwacht. Noordam, 2 v. New York n. Rotterdam. Oranje, 5 Colombo, 12 Suez verwacht. Oranjefontein, 4 East London, 6 Durban verw Oranjestad, 3 Curasao 5 Aruba 9 Cristobal verw. Rijndam, 2 Halifax, 4 New York verw. Sibajak, 7 Port Said, 16 Rotterdam verw. Waterman, 1 v. Rotterdam, 9 Halifax verw. n New York. Westerdam, 2 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, veim. 7 v. Rotterdam n. Tj. Pnok wniemstad, 4 Londen, 5 Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, 6 Southampton, 7 Amsterdam verw KLEINE VAART Appingedam, 4 v. Oporto te Rotterdam verw. Atlas, 1 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Advent. 2 v. Vlaardingen te Frederiksund. Albergen, verm. 2 v. Bayonne n. Dordt. Argo. 2 v. Amsterdam n. Stockholm. Bergsingel verm. 2 v. Glasgow r. Brest. Binnenhaven, 2 v. Rouaan n. Casablanca. Boreas. 1 v. Amsterdam n. Gothenburg. Betty Anne S. 2 v. Grangemouth te Rotterdam Baltic, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Bernisse, verm. 4 v. Kingslynn n. Grangemouth Birmingham, t v. Harlingen n. Leith. Bree Helle. 3 v. Londen te Rotterdam verw. Brem, 2 te Oporto verwacht. Cools'ngel. 3 Antwerpen verwacht. Calvijn, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Europa. 2 v. Bristol te Rotterdam. Engeja. pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. ADVERTENTIE Naast onze bekende brengen wij nu ook het alom bekend# merk in O Deux Pièces Blouses Twin-Sets en Vesten Rokken zowel sportief als gekleed Vastgestelde verkoopsprijzen. DAMES- EN HEREN MODES MAATKLEERMAKERS Kennemerlaan 36, Tel. 4453, IJmuiden Express, 2 v. Rotterdam n. Boston. Flaucia, 2 v. ivlaass.uis n. Boston. Fiafika II, 2 v. Bordeaux n. Irnnungham. Ferocia, 2 v. Rotterdam n. Ipswich. 'i Gaasteliand, 2 v. Hailingen n. Goole. Haaksbergen, 3 v. Plymouth te Boucau verw. Heemiaaosingel, 2 v. Newport te Gent verw. Hartel, veim. 2 v. Rotteiaam n. Hamburg. Henrica b, 2 v. Londonderry te Londen verw. Helvetia, 4 Oostende verwacht. Ida-D. verm. 2 v. Delfzijl n. Amsterdam. Ioa Pieter, 2 te Mllrordhaven. Ilias, 1 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Jakob Oorburg, 2 v. Newcastle te Rotterdam. Kemphaan, 2 te Waterford. Lucas Bols II, veim. 2 Propriano n. Garston. Liberte, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Leendert b, 2 v. Rotterdam te Kopenhagen. Merak 2 v. Lorient te Bayonne. Markab N. 3 Lissabon verw. Meres. 2 v. Bremerhaven te Bremen. Midsland, 2 v. Rotterdam n. Grangemouth. Mount, pass. 2 Vlissingen n. Rotterdam. Muphrid N, verm. 2 v. Newport n. Gent. Mutatie, pass. 2 Vlissingen n- Avor.mouth. Myfem, verm. 2 v. Stockholm n. Rouaan. Nassauhaven. verm. 4 v. Gothenburg n. R'dam Nettle, 2 v. Bayonne te Rotterdam. Netta. 2 te Bordeaux Noorderhaven. verm. 2 v. Rosslaren n. Swansea Noorderlicht, verm. 2 v. Cherbourg n. Gent. Nottingham. 2 v. Rotterdam n. Kingsiyr.n. Olivier v. Noort, pass. 2 Vlissingen. Poortvliet, 3 of 4 te Rotterdam verw. Rijnhaven, pa?s- 2 Ouessant n. Casablanca. Rapid, 2 v. Rotterdam n. Parijs. Reliable, 2 te Amsterdam. Spiri, 2 v. Norwich te Rotterdam. Swift, 2 v. Parijs te Rotterdam. Setas, verm. 2 v. Gothenburg n. Hamburg. Spes, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Swallow, pass. 2 Brunsbüttel n. Abo. Twente, 2 v. Newcastle te Rotterdam. Vrouwepolder, 3 v. Antw. te Lissabon verw. Veenemburgh. 2 v. Rotterdam n. Middlesbro. Viking, 2 Liverpool verwacht. Volharding, verm. 2 v. Rotterdam n. Algien. Westersingel, verm. 2 v. Wicklow n. Port Talbot Westpolder, 4 v. Rotterdam te Lissabon. Walenburgh. 2 v. Rotterdam r„ Bordeaux. Wlebold rohmer, 4 v. Carthagena te Londen verwacht. SLEEPVAART Hudson. 1 210 m. W.t.z. Kp. Vincent met bagger molen. Noordzee. 2 te Ferol met ruiger. Oceaan, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam met rui ger en bak. Pool zee, l te Mers el Kebir 2 sleepboten afge leverd. met baggermolen n. Nemours. Rode Zee, 1 70 m. NO. Brisbane met „Australia Tyne, l 60 m. NO. Ouessant met baggermolen en sleepboort. Witte Zee. l v. Chittagor.g n. Singapore. 2 „Extremen" uit onre rijk gesorteerde collectie A. De grote hoed, 'n karakteristiek voor beeld van Madame Paulette's „ligne auréole." B. Het kleine, zeer coquette en flatteuze model k la Orcel is van fijn picot stro met handwerk- garnering van fluweel en voilette. Dit model in alle modetinten. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken. - Adverteer in dit blad WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt GEVRAAGD voor de stoomtrawler „ABRAHAM" VL 77. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan: VAN TOOR S STOOMVISSCHERIJ MAATSCH. N.V. Oosthavenkade 89, Vlaardingen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3