Dames Deux Pieces evenwicht Golden Fiction De blauwe Gomboom Verrassende overwinning van Animo Ready op OBZB: 5-3 Clowntje Rick Organisatorisch weekeinde van KNGV Russische waterpoloërs wonnen opnieuw Drie zesjarigen in de Tin-prijs Antilopen-reserves kampioen in 2de klasse FANTASTISCH DINSDAG 5 APRIL 1955 7 DE KORFBALCOMPETITIE HVGB 3 kampioen in de derde klasse heren Interessant basketball- tournooi op 16 April Zwemmen Mary Kok en Aty Voorbij zwemmen in Stoop's bad Holland Sport in tournooi om Europa-beker IJmuiden blijft leiden in de vierde klasse Meer voetbalclubs zien van betaling af Nu met 4-3 in Arnhem Bokser na gevecht in ziekenhuis overleden A utomobilisme Alkmaar-Bagdad v.v. in veertien dagen Voor de kinderen Op het komt het aan Courses in Hilversum De basketballcompetitie BAKKERs BEHANG FEUILLETON Door Dorothy Quentin 9) De Haarlemse korfbalresultaten waren niet ongunstig: Animo Ready boekte een ver dienstelijke 5-3 zege op O.B.Z.B., Oosterkwartier en Aurora speelden gelijk: 2-2, Watervliet won met 5-2 van Sport Vereent en Haarlem 2 versloeg Z.K.V. 3 met 9-0. Nederlagen van Haarlem en Nieuw Flora respectievelijk tegen Groen Geel (9-4) en B.E.P. (4-3) waren minder prettig en voorts werd Watervliet 2 door Z.K.C. 2 verrast: laatstgenoemd twaalftal won met 5-4. Een met twee invallers spelend Animo Ready heeft kans gezien om met 5-3 van OBZB in Amsterdam te winnen. Het was een aardige, vlotte wedstrijd, waarin de Haarlemmers door Kruyff en Van Andel met 2-0 voorkwamen. Zelfs vergrootte me vrouw Sterk nog voor de rust de voor sprong tot 3-1. Na de rust scoorde Animo Ready weer het eerst: 4-1. OBZB kwam daarna in de meer derheid en liep tot 4-3 in. Doch mevrouw Van Alphen redde bij deze stand de situa tie: zij bracht de eindstand op 5-3. De stand is: Landlust 10 17 O. B. Z. B. 12 10 D. E. D. 11 15 Animo Ready 10 8 D. T. V. 11 14 D. V. D. 11 8 Olympia 10 12 Vogel 11 1 Excelsior >10 11 Onsportief In de wedstrijd HaarlemGroen Geel werd er door beide ploegen voor de rust een aantrekkelijke en sportieve strijd ge streden. Groen Geel, een uitstekend tech nisch spelend twaalftal, kwam door Engels en Van der Kaar met 2-0 voor. Klasen verkleinde de achterstand (2-1) en vlak daarna had Groen Geel wederom succes (3-1). Op fraaie wijze verraste daarna Klasen zijn verdediger, zodat bij de rust Haarlem met 3-2 achterstond. Na twee op vrij onsportieve wijze gescoorde doelpun ten van Groen Geel in de tweede helft ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. Groen Geel verdiende de zege, doch de 9-4 uit slag is wel zeer geflatteerd. Daar ZKV met 2-0 van DDV won, staat Haarlem wederom op de onderste plaats. S. V. K. 11 22 Oosterkw. 12 9 Aurora 12 14 D. D. V. 9 5 A'dam Zuid 10 12 Z. K. V. 9 4 Grorni Geel 9 11 Haarlem 10 4 Swift 10 11 Sportief BEP en Nieuw Flora speelden een zeer sportieve wedstrijd. De 4-3 uitslag in het voordeel van BEP, is wellicht iets teveel. Nieuw Flora had wel een gelijk spel ver diend. Voor de Haarlemmers scoorden Ree dijk, Holleman en Böke. Sport Vereent nam in de wedstrijd tegen Watervliet door C. Otte de leiding, doch bij rust waren de rollen omgekeerd. Water vliet had toen een 2-1 voorsprong, die in de tweede helft door doelpunten van Hart man, Kluft en Berghuys tot 5-1 werd ver groot! Tenslctte had Sport Vereent door C. Otte ook het laatste woord (5-2). Watervliet 13 22 K.V.H. 11 1" Fortuna 11 19 Victoria 10 7 Z. K. C. 10 15 Nieuw Flora 11 6 B. E. P. 12 11 Sport Vereent 12 6 Oosterpark 12 11 O. K. V. 6 1 In de reserve derde klasse won Haarlem 2 met 9-0 van ZKV 3: in deze zege hadden J. Reyns en J. Korporaal, die elk twee doelpunten scoorden, een groot aandeel. Een door invallers(sters) verzwakt Watervliet 2 stond vrij snel met 3-0 tegen ZKC 2 achter en verloor tenslotte met 5-4. De stand is: B. E. P. 2 9 13 Koog Zaand. 3 4 4 Haarlem 2 8 11 Z. K. C. 2 6 4 Groen Geel 3 8 11 Roda 3 5 3 Watervliet 2 10 10 Z. K. V. 3 6 0 II. K. R. In de H.K.B. legde Animo Ready in de tweede klasse der jeugdcompetitie beslag op de kampioenstitel door een 5-0 zege op Aurora b. De waterpolocompetitie Nu het einde van de winter waterpolo competitie nadert beginnen de kampioenen naar voren te komen. In de eerste klasse dames is het geen verrassing dat DUT on geslagen de eindstreep heeft bereikt. IIVGB 3 legde beslag op de titel in de derde klasse heren. In de vierde klasse heren is er span ning in de slryd om de titel gekomen, nu IIZV Zaterdagavond het hoofd heeft moeten buigen in de wedstrijd tegen VZV 2. In de ontmoeting Haarlem—DWT versche nen beide ploegen met invalsters. Ondanks het feit, dat Haarlem het zonder Elly Höls- ken moest stellen, hebben de speelsters het DWT niet gemakkelijk gemaakt. Een straf- worp genomen door Paula van Bruggen werd door Len Hölsken goed gestopt, het was echter uitstel van executie, want na enig over en weer spelen in de DWT-voorhoede schoot Afra van Assema in. Wederom werd te zwaar spelen door de Haarlem-verdediging met een strafworp afgestraft en Paula van Bruggen bracht de DWT-voorsprong op tweenul. Een overtreding in de DWT-verdediging had tot gevolg, dat een speelster de kant op ging. Pas in de tweede helft van de wedstrijd kwam Haarlem met de verkregen speelstersmeerderheid goed in de aanval, waarna Marianna var, Lelyveld inschoot. Na dat Afra van Assema en Do Turkenburg de DWT-voorsprong op viereen hadden ge bracht klonk het eindsignaal. De stand van de eerste klasse dames is: DWT DWR HVGB Haarlem 8 8 0 0 16 44— 3 6 3 1 2 7 18—12 6 2 0 4 4 12—30 6 1 1 4 3 7—21 6 1 0 5 2 10—25 In de eerste klasse van de jeugdcompe titie eindigde Oosterkwartier aHaarlem a onbeslist (2-2), zodat een beslissingswed strijd wel zal volgen. Oosterkwartier a, dat nog tegen DSV a moet spelen, zal zich daar niet laten verrassen. Selectiewedstrijden In de selectiewedstrijden in Amsterdam behaalde Zuid-Holland het beste resultaat. Het won in de finale met twee-één van Noordholland. De andere uitslagen waren: NoordhollandJeugd-twaalftal 7-2, Zuid- HollandN.O.Z.-combinatie 7-1. Verlie- zersronde: N.O.Z.-combinatieJeugd- twaalftal 6-4. De Kennemer Turnkring hield in samen werking met de turnkring Noordhollands Zuiderkwartier (Haarlemmermeer en om streken) op het C.I.O.S. in Overveen een organisatorisch weekeinde. Tijdens dit weekeinde zijn nu eens geen turntechnische problemen aan de orde ge steld, doch daarentegen problemen van organisatorische aard, zodat deze bijeen komst dan ook in hoofdzaak werd bijge woond door bestuursleden en toekomstige bestuursleden van de aangesloten vereni gingen en de beide turnkringen. Zaterdagavond sprak de heer L. Looy, lid van het bondsbestuur van het K.N.G.V., die het verenigingsleven aan de hand der wet behandelde. Zondagochtend sprak de heer L. Trouw, voorzitter van de financiële commissie van het K.N.G.V. over de organisatorische en financiële verhouding lid-vereniging, turn kring-Verbond, waarbij spreker vooral memoreerde de moeilijkheden, die in vele verenigingen bestaan om voor de vervul ling van de verschillende bestuursfuncties de hiervoor meest-geschikte personen te vinden. Vooral van hen, die de jeugdgroe pen onder hun leiding krijgen, wordt, wil len de leden dezer groepen aan de vereni ging verbonden blijven, naast organisatie vermogen een zekere mate van paedago- gische kennis verwacht. Een zich eniger mate oriënteren in de paedagogiek met de daaraan verbonden financiële offers kan van iemand, die deze functies uit liefheb berij en uit liefde voor de vereniging ver vult, niet geëist worden en daardoor kun nen er misstanden in een vereniging ont staan, in die zin, dat de grootste aandacht geschonken wordt aan een meestal kleine groep van volwassenen, waarmede spor tieve eer te behalen is. Dit probleem werd Zondagmiddag uit voerig behandeld door de heer H. F. Kok, lid van de paedagogische commissie van het K.N.G.V. in zijn causerie: „In en om de vereniging". Deze interessante lezingen werden door de circa vijftig aanwezigen met grote aan dacht gevolgd en de talrijke vragen, die aan de inleiders werden gesteld, waren van zodanig gehalte, dat ook hieruit bleek, dat dit weekeinde ten volle aan de ver wachtingen heeft voldaan. Zo zeer zelfs, dat verzocht werd, een dergelijk weekeinde tot een jaarlijks terugkerende gebeurtenis te maken. Evenals verleden jaar bestaat er voor het basketballtournooi van de Haarlemse vereni gingen Sportclub Haarlem en The White Stars grote belangstelling en vele teams schreven voor dit invitatietournooi in. Helaas moesten enkele prominente Amster damse verenigingen door competitie-moei lijkheden de uitnodiging afslaan, doch de organiserende verenigingen zijn er in ge slaagd waardige vervangers te vinden, zodat thans op Zaterdag 16 April in het Haarlemse Krelagehuis aan de Leidsevaart de volgende verenigingen in het veld verschijnen: Thor (Amsterdam): Te Werve (Den Haag); The Arrows (Rotterdam); SSD (Delft); An tilopen; IHJ; White Stars en Sportclub Haarlem (allen Haarlem). De volgende poule-indeling is hiervoor gemaakt: Dames: The Arrows (Rotterdam); Te Werve (Den Haag); SC Haarlem, White Stars (Haarlem). Heren A: The Arrows (Rotterdam); SSD (Delft); IHJ (Haarlem); SC Haarlem. Heren B: Thor (Amsterdam); Te Werve (Den Haag); Antilopen (Haarlem); White Stars (Haarlem). Woensdagavond worden in Stoop's bad door zwemclub Haarlem zwemwedstrijden gehouden waaraan, door de deelname van de jeugdploeg van de Club Natation Barce lona. een internationaal cachet wordt gege ven. Een serie zeer aantrekkelijke wedstrij den wordt gezwommen, waaraan onder meer wordt deelgenomen naast de CNB bij de herenwedstrijden door de dames Tinny van Brenk, Mary Kok ën Aty Voorbij, allen van „De Robben" uit Hilversum. Ook bekende zwemmers en zwemsters uit Haarlem doen mee. Op uitnodiging van het Franse sportblad l'Equipe zijn in Parijs vertegenwoordigers van diverse sterke Europese voetbalclubs tezamen gekomen om het reglement vast te stellen van het tournooi om het Europees clubkampioenschap. Besloten werd om het eerste Europese clubkampioenschap volgens bekersysteem te spelen. Het tournooi zal volgend seizoen beginnen. Zestien clubs zullen deelnemen. Alle ontmoetingen, met uitzondering van de finale, bestaan uit een thuis- en een uitwedstrijd. Bij een gelijk aantal punten beslist het doelgemiddelde. De ontvangende club krijgt de recette. De reis- en verblijfkosten van het bezoe kende elftal zal de ontvangende ploeg die nen te betalen. Voor de achtste finales in de periode van 1 Augustus tot 31 October zullen de volgen de wedstrijden worden gespeeld: Chelsea (Groot-Brittannië)-Djurgarden (Zweden); Real Madrid-Servette (Zwitser land); Partizan Belgrado-Sporting Club (Portugal); Rot Weiss Essen-Hibernian (Schotland); Honved (Hongarije)-Ander- lecht (België); Stade de Reims (Frankrijk)- Bold Klub Kopenhagen; Rapid Wenen- Holland Sport; F. C. Milan-F. C. Saarbrü- cken.. Zaterdagvoetbal In de Zaterdagmiddagcompetitie van de KNVB kon het grote programma vrijwel in zijn geheel worden afgewerkt en de Haar lemse clubs hebben zich over het algemeen verdienstelijk geweerd. IJmuiden behield de leiding in de vierde klasse. Kennemerland kwam in de derde klasse tegen De Geuzen niet verder dan een gelijk spel. Nadat de rust met dubbelblank was in gegaan nam Kennemerland door Leonhard de leiding, maar Verburg scoorde spoedig de gelijkmaker en in deze eeneen stand kwam geen verandering meer. Bij de vierde klassers heeft IJmuiden de overwinningreeks voortgezet. Bij PVF op bezoek namen de IJmuidenaren voor de rust door Van der Plas de leiding, maar Jansen deed de pauze met gelijke stand (11) in gaan. In detweede helft scoorden Van der Plas en Langbroek elk een doelpunt voor IJmui den waardoor met drieeen de zege veilig was. SIZO heeft zich tegen Telefonia kunnen heretellen. Het nam voor de rust de leiding door De Gier en pas kort voor het einde konden Schotman en Buis de score tot drie —nul opvoeren. Zand voortmeeuwen deed weer goed werk. Het forceerde tegen CJW een gelijkspel. Na een puntloze eerste helft nam de Zandvoortse club door Ellenkamp de leiding, maar de linksbinnen der gasten maakte de achterstand van rijn club on gedaan. De ranglijstjes luiden thans: Derde klasse: Vierde klasse: TJsselm.vog. 14 26 IJmuiden 15 22 Huizen 14 21 SIZO 14 19 Spakenburg 13 15 CJW 14 18 Zuidvogels 14 15 PVWA 14 17 K'land 14 13 Desto 14 14 AMVJ 13 11 Z.vr.meeuw. 15 14 SNL 13 11 UPTTS 10 13 SSVU 14 10 Telefonia 14 8 OSO 14 8 Kromhout 12 6 Geuzen 15 8 PVF 12 3 In de afdeling Haarlem heeft SVJ de grote strijd tegen Kinheim met viereen gewon nen, nadat de rust met nulnul was inge gaan. Met drie punten voorsprong op Kin heim en nog drie wedstrijden voor de boeg. kan het kampioenschap SVJ practisch niet meer ontgaan. DEM uit Beverwijk, TSC uit Oosterhout, Dierense Boys, Alliance uit Roosendaal en Boxtel hebben zich teruggetrokken van het betaalde voetbal. Ook Sportclub Emma uit Treebeek heeft zich teruggetrokken, maar onder leiding van de burgemeester van Hoensbroek wordt onderhandeld over fusie tussen Emma en Hoensbroek. Komt die tot stand, dan zal de combinatie in de betalende sectie uitkomen. Het Nederlands waterpolo-zevental is er niet in geslaagd in het tweede treffen met de Russische waterpoloploeg revanche te nemen voor de Zaterdagavond geleden 6-4 nederlaag. Opnieuw moesten onze landge noten hun meerderen in de Russen erken nen: 4-3. Bijlsma en de zijnen hadden een uit stekende start. Zij speelden onbevangen en traden de Kussen met élan en strijdlust tegemoet. Tweemaal liepen zij hun achterstand in en ondanks het feit, dat met de pauze de Russen opnieuw op winst stonden (3-2) was er nog alles mogelijk. Maar na de hervatting vlotte het niet meer in de Nederlandse ploeg. De combi naties, die in de eerste helft vaak met grote vlotheid werden opgezet, liepen stroef, er werd weer erbarmelijk slecht geplaatst en de eenheid was ver te zoeken. Ook de aanvalsspits was weg, omdat Korevaar met een inzinking te kampen kreeg, die hij voor het laatste fluitsignaal nog niet te boven was. De Russen gingen toen eveneens weinig georganiseerd meer te werk en van hun flitsende attaques was niets meer terug te vinden. Hun spel was gedrukter. Met dat al verdienden de Russen de zege echter wel. De bokser Sawyerr uit Accra, een van de voornaamste candidaten voor het wel- tergewicht-kampioenschap van de Afri kaanse Goudkust, is in een ziekenhuis in Kamasi overleden. Hij verloor het bewust zijn in de dertiende van een op vijftien ronden vastgesteld gevecht, dat Donderdag in Kumasi om de titel werd gehouden. Zijn tegenstander en de winnaar van het duel was Janney uit Kamasi. Tijdens amateur bokswedstrijden in Obernburg (Hessen) deed zich een tragisch ongeval voor, toen de zeventienjarige Hes- sische zwaargewicht Bopp in de tweede ronde van de wedstrijd plotseling in elkaar zakte, zonder dat hij tevoren een treffer van zijn tegenstander had gekregen. De ringarts constateerde de dood, welke blijk baar door een te grote opwinding was ver oorzaakt. De heren Bos Eyssen (Alkmaar) en De Mooy (Wassenaar) zullen op Zaterdag 9 April van het Waagplein in Alkmaar ver trekken voor een tocht naar Bagdad vice ADVERTENTIE versa, die zij in veertien dagen hopen te vol brengen. De rit zal worden gemaakt met een in 1951 gebouwde Renault 4, die reeds 130.000 klometer heeft gereden. Er zal dag en nacht worden doorgereden en daarom if de wagen met een bed uitgerust. Bovendien heeft men er een benzinetank van ruim 80 liter, alsmede een tank voor drinkwater in aangebracht. De afstand Alkmaar—Bagdad bedraagt 6000 kilometer, die men in vijf dagen zal trachten te rijden. In Bagdad zullen beide automobi listen drie dagen rusten, waarna zij de terug reis, waarvoor eveneens vijf dagen zijn uit getrokken, aanvaarden. De route ziet er in grote lijnen als volgt uit: Alkmaar, Amster dam, München, Belgrado, Thessaloniki, Istamboul, Ankara, Aleppo, Damascus, Bag dad. ADVERTENTIE Volledige collectie Prijzen 59.—, 72.—, 96.50 en hoger Als de jongens goed oppasten, kregen ze 's Zaterdags altijd een dubbeltje, en daar mochten ze iets voor kopen. Zo hadden Rick en Bunkie ook nu weer voor hun zak geld ieder een lekkere lolly gekocht. En daar sabbelden ze nu heel gezellig op. „Lekker zijn deze, hè?", vond Bunkie. „Ja", gaf Rick toe. „Deze zijn beter dan die we verleden week kochten. En je doet er langer mee ook!" Genoeglijk zogen ze op hun lekkers, en ze keken, wie het verst was met zuigen Langzamerhand werd de lekkernij op het stokje dunner. Want ja... hoe meer je op 'n lolly sabbelt, hoe dunner die wordt! Toen Bunkie's lolly bijna op was, keek hij opeens verbaasd naar het houtje. „Kijk 'es. Rick!", zei hij. „Er zit een papiertje om het houtje; wat zou dat zijn?" 5-6 Gegeven: 28 van de mooiste en rijpste tabakssoorten die zonnig Virginia oplevert. Gevraagd: een samenstel ling die het maximum aan smaak en aroma in even wicht brengt met strelende zachtheid. - Dan komt het aan op keuze en verhou ding. Dan zijn ervaring en inzicht beslissend. En het resultaat: Golden Fiction, de sigaret die van een hoog kwaliteitsstreven het meest geurige bewijs is. Een gulden genieting voor 80 cent De reeks avondcourses in Hilversum wordt vanavond vervolgd met een aantrek kelijk programma, dat als hoogtepunt zal vinden de ontmoeting tussen de drie 6- jarigen Quichotte, Qui Hollandia G en Quick Star. Dit trio is in grote vorm. het geen Quichotte en Qui Hollandia G be wezen met hun gemakkelijke overwinnin gen in Alkmaar en Quick Star met zijn fraaie prestatie op Duindigt. Het toeval wil ook dat de Tin-prijs juist voor de drie paarden de sterkste afstand is, zodat een ongemeen spannend duel te verwachten is. De snelste is Qui Hollandia G. doch deze moet daarvoor dan ook 20 m voorgift f;even. Niettemin wordt de jonge hengst och als eerste aan de finish verwacht, daar hij in deze vorm gelijk is te stellen met de allerbeste paarden in ons land. Ook in de 2800 m lange Goud-prijs zal het de bezoekers moeilijk vallen de favo riet uit het gezelschap te halen. Daar Que- rida Donum echter niet alleen betrouw baar is, doch bovendien over een grote uithouding beschikt, zal zij juist de baas kunnen blijven over Rob en Prince Maire. Het heroptreden van Perfect Heny dient te worden afgewacht, maar in vorm zal hij zi.in partij over deze afstand behoorlijk meeblazen. De serie-draverij is deze keer voor de mindere klasse gereserveerd, zodat een voorspelling wel zeer moeilijk wordt. In de achterhoede van dit grote veld heeft Geersen echter Rose Axworthy en de ot>- komende Queenly Bertha tot zijn beschik king en indien hij tijdens het parcours niet te veel door fouten makende paarden wordt gehinderd, zal hij de priis en premie in ontvangst kunnen nemen, vóór de keuze van T. A. v. d. Veen uit Reyland en Quali- teit S en die van Leeuwenkamp uit Siera Hanover en Quick Jimmy. Het openingsnummer is met slechts vijf paarden te matig bezet. Indien R Willem Mars ziin laatste verrichtingen repeteert, zal hij Kunnen winnen vóór Raffles en Ramsès, een trio, dat echter verrast kan worden door Sunrise, die voor het eerst sinds vele maanden weer van de partij is. Een monté-draverii besluit het program ma. Het moet al gek gaan indien de be kwame monté-rijder J. Vóórhaar, die niet minder dan uit drie paarden kan kiezen, hier niet zal kunnen winnen. Pretty Miss wordt op de tweede plaats verwacht. Het Antilopen reserve-herenteam heeft ln de tweede klasse van de Haarlemse basket ballcompetitie thans aan alle onzekerheid een einde gemaakt en door een grote en overtuigende zege tegen Schoten Giants be slag gelegd op de kampioenstitel. De wedstrijd tegen Schoten Giants lever de Antilopen geen enkele moeilijkheid, zo dat reeds bij het ingaan van de rust een veilige 236 voorsprong was genomen. Ook na de rust bleven de Antilopenspelers een grote meerderheid demonstreren en dank zij grote productiviteit van aanvoerder van Geens; Otte en Kwakkestijn werd een eind stand van 49—13 bereikt. Het Santpoortse ZBVS heeft tegen Rapi- ditas een bijzondere aantrekkelijke wed strijd gespeeld. De Rapiditasploeg nam tegen de jeugdige Santpoortenaren een 2616 voorsprong door fraaie doelpunten van Poel geest en Lazones, doch deze voorsprong bleek nog te gering. Na de rust kwam ZBVS fel opzetten en slaagde er in de achterstand weer geheel in te lopen en zelfs een voorsprong te nemen, die niet meer werd afgestaan. Het einde kwam met een kleine 41—32 zege van ZBVS. Het reserve-team van IHJ kon theoretisch nog gelijk eindigen met het Antilopen-team en het was dan ook volkomen logisch dat tegen PSVH alles op de volle winst was ingesteld. De IHJ'ers zijn in hun opzet vol komen geslaagd, want door een grote 4724 overwinning tegen de politiemannen werd de kleine kans nog behouden, hoewel dit in de reeds volgende wedstrijd ijdele hoop bleek te zijn. Door deze nederlaag vqn P.S.V.H. kan degradatie bijna niet meer worden ontlopen. In de derde klasse doet het reserve-team van Black Pirates het nog uitstekend. Ook de moeilijke wedstrijd tegen HOC 2 leverde beide winstpunten op en hoewel de zege slechts gering was (1917. betekent dit het behouden van de leiding in deze klasse. Dames: ZBVS 2—Tramvogels 1 41—8; SC Haarlem 2Antilopen 2 615. Junioren jongens: Typhoons—Black Pira tes 23—21 (na verl.). ADVERTENTIE FRANKRIJK—ZWEDEN. De voetbal wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden, welke in Parijs is gespeeld, is met tweenul door Frankrijk gewonnen. Bij rust leidden de gastheren met eennul. LANDENWEDSTRIJDEN HOCKEY. De hockeywedstrijd tussen Engeland er. België werd met drietwee door de gast heren gewonnen, nadat België met rust met tweeeen de leiding had gehad. is onze nieuwe collectie Gen. Cronjéstr. 135, Haarlem, Tel. 11657 Randjes afsnijden 5 ct. per rol. Zijn gezicht stond ernstig, maar dat ver anderde toen hij begon te glimlachen. Toen deden de rimpeltjes bij zijn ooghoeken, de grappig-verbaasde uitdrukking in de grijze ogen en de licht opgterokken mondhoeken haar aan dokter Jim denken. Een jonge dokter Jim natuurlijk. Maar er was niets in hem, dat duidde op een arts. Hij scheen zichzelf van de wereld afgezonderd te heb ben met een of andere bittere herinnering in het hart om slechts nu en dan even te ontdooien, zoals bijvoorbeeld op dit ogen blik. Inderdaad ik ben Don niet, gaf hij toe en hij trok een wenkbrauw vragend om hoog. ik meende dat u een kennis van de familie was. Sally bloosde hevig. Ze had haar eerste fout gemaakt! Nerveus zei ze: O. ik ben eigenlijk eeneen vriend van Ian, en Fiona is zo vriendelijk geweest mij een tijdje te logeren te vragen. In haar verwarring had ze de zaken maar erger gemaakt. Nauwelijks was ze uitgesta meld, of ze begreep al wat hij wel moest denken. Ze was een vriendin van Ian.... een zeer speciale vriendin, want anders zou Fiona, die haar nog nooit gezien had, haar zeker niet voor een lange logeerpartij uit- nodigd hebben. De man antwoordde: O, ja, ik begrijp het. Zijn stem klonk zakelijk en het leek alsof hij plotseling alle belangstelling voor haar verloren had. Ze vroeg zich af of hij Ian misschien kende en niet goed met hem overweg kon. Kortaf voegde hij er aan toe: Ik ben Luke Daniels. Ik heb een farm naast die van de Barr's. Don had moeilijkheden met zijn wagen op de Grote Heuvel, toen ik toe vallig langs kwam, zodat ik hem gezegd heb dat ik u wel zou afhalen en meteen bougies voor hem zou meenemen. Dat is erg vriendelijk van u. Die woorden scheen ze wel, vond Sally, steeds te zeggen, de hele dag door. Iedereen was echter ook zo vriendelijk voor haar Maar Luk Daniels nam slechts de koffer van haar over en zei kortaf: Ik moest toch naar de stad. Het had dus weinig zin voor Don om tijd en benzine te verknoeien. Het is een drukke tijd van het jaar voor de boeren hier. Gaat u mee? Sally volgde hem verlegen en gehoorzaam naar de oude blauwe auto, die enkele meters verderop stond geparkeerd. Hij opende het portier voor haar en legde haar koffer op de achterbank, die reeds vol lag met pakken Neemt u maar dat kussen om op te zitten, commandeerde hij. De heuvels hier ruineren de veren. Hij draaide de wagen en verliet Thames langs de weg, welke de bus gevolgd had. Sally keek naar buiten om nog eens van het wonderlijk mooie landschap te kunnen ge nieten. Er heerste een eb-stroming in de riviermond en de roodachtig gouden avond lucht gaf de zandvlakten langs de rivier, de meertjes en de hutten bij de werf een vreemde schoonheid. En achter het zande rige moeras met het hoog opschietende on kruid lag de zee, die goud en groen ge kleurd was. Nabij de werf lagen de vis sersboten en op de dekken was het een drukte van belang. Ze varen zo dadelijk uit. Het getij is nu gunstig, zei Luke. Ze keek hem aan. Ze had niet gemerkt dat hij haar had gade geslagen en dat hij de steeds wisselende uitdrukking van verrukking op haar ex pressieve gelaat had gezien. Wat heerlijk om hier te leven!, zei ze zachtjes. Ja, het is hier anders dan in Engeland Het lijkt helemaal niet op een vissers plaatsje in Devon of Cornish, hè?, beaam de hij. Hoe wist u dat ik een Engelse ben? vroeg ze, en ze piekerde er over of hij haar armzalige vermomming al doorzien zou hebben en dus zou weten wie zij in wer kelijkheid was. Hij keek verbaasd op door de scherpe klank in haar stem en antwoordde even kortaf: Juffrouw Hudson, uw accent is volkomen Engels. En Barr heeft me trou wens verteld dat u in de West Country hebt gewoond. O, antwoordde Sally met een benepen stemmetje. De grote wagen was intussen begonnen de heuvels te beklimmen. Ze deed dwaas, zei Sally tot zichzelf, om zich bij iedere gelegenheid bloot te geven. Ze was echter niet gewend een rol te spelen, het stond haar zelfs helemaal niet aan en enkele ogenblikken lang voelde ze de heftige aan drang de gehele waarheid te vertellen aan de rustige, zelfverzekerde man naast haar. Ze vroeg zich af hoe hij over haar zou den ken als ze zou zeggen: Ik vluchtik vlucht voor alle afschuwelijke dingen, die ze in de kranten schrijvenIk ben weg gerend omdat ik me niet wil laten foto graferen en omdat ik een erfenis heb ge kregenIk wil de herinnering aan de dood van mijn beste vriend voor het mo ment vergeten Ze hoopte vurig dat het met het legaat gauw in orde zou komen. Want ze kon het geld natuurlijk niet weggeven voordat het werkelijk van haar was. Het zou een ge lukkig moment zijn, dacht ze, wanneer ze weer zichzelf zou kunnen zijn, wanneer niemand meer speciale aandacht aan haar zou schenken. Kent u Engeland?, vroeg ze om haar gedachten uit te bannen. Ik ben daar in de oorlog korte tijd geweest, antwoordde hij. Hierna werd praten moeilijk, daar de wagen bij het beklimmen van de steile heuvel een geweldig lawaai maakte. Het leek wel alsof ze steeds hoger stegen; de hobbelige weg slingerde zich eindeloos lang de hellingen op, en ze bleven klimmen, als maar klimmen, alsof hun bestemming de hoogste bergtop zou zijn. Plotseling bereik ten ze een plateau en daar zette Luke de wagen aan de kant van de weg. Kijkt u eens even om.Hier heeft u pas een goed vergezicht, zei hij lakoniek. Het stadje lag diep beneden hen, het leek een plattegrond. En even verder strekte zich de brede Thames Baai uit naar de open zee. De lucht gloeide nog rose na, met hier en daar zacht groen en bleek paars, alhoe wel de zon al een tijdje onder was. De avondlucht deed de pieken van de heuvels van Miranda duidelijk uitkomen. De na tuur ademde vrede en rust. De eerste vis sersboten voeren reeds langzaam het ha ventje uit. De duisternis begon zich als een mantel uit te spreiden; ze konden dui delijk de toplichten zien aan de masten van de op notendoppen gelijkende scheep jes. Sally was verrukt, perplex en ontroerd tegelijkertijd. Ze voelde zich plotseling dankbaar dat hij met haar naar het plateau was gereden, dat hij er gestopt had. Ze was blij dat hij zo zwijgzaam was. Het was niet nodig met deze man over de schoonheid rond hen heen te spreken. Ze voelde aan, zonder dat hij een woord gezegd had, dat hij van dit land hield, en misschien moest bij hem ook wel een verdriet wegslijten. Tenslotte startte hij de motor weer. We moeten verder. Mevrouw Barr zou anders denken dat u de bus gemist heeft. Ongeveer een halve mijl verder op de slingerende weg stopte hij ten tweede male. Een wit tuinhek, daj» openstond, gaf toegang tot een korte oprijlaan, welke naar een houten huis leidde, dat temidden van een rijke, jonge boomgaard oprees. We zijn erHé, Mike! Wil je even de koffer van juffrouw Hudson binnen brengen?, riep hij tot een veertienjarige jongen met roodachtig haar, die op het hek zat. Mike grinnikte en liep direct op hen toe. Zijn rechterhand stak hij uit naar Sally, zijn linker naar de koffer. Hallo, juffrouw Hudson! Vader dacht al dat u de bus gemist zou hebben. Luke, mag ik meerijden naar „The Arama"? Luke lachte en schudde het hoofd. Nee het spijt me, Mike.... maar waar zijn je manieren? Je mag vanavond toch wel thuis zijn? En hij voegde er zachter aan toe: Barry is trouwens vaa- daag niet zo goed. Kom eens een andere avond, Mike. O.K.! Mike grinnikte opgewekt naar Sally; ze leek hem best mee te vallen, niet zo senti menteel als hij verwacht had, niet zo sen timenteel als de meeste kennisjes van Ian. (Wordt vervolgd}.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7