Tussen Santpoort en de Egmonden steekt men de bollenstreek naar de kroon KANTOORMEUBELEN RONS ON Aanstekers yuXo de half zware shag! Onderzoek in de IJmond van opbouw-orgaan vraagt uit Velsens kassen f 12.000 bijdrage Agenda voor Velsen Kennemer l Lantaarn DOUWE EGBERTS Havenberichten De bollen bloeien straks ook in „de Noord99 Kleur en sfeer langs kleine wegen ^speciale melange van de beste fT lichte en pittige tabakken! Van groot belang voor visie op maatschappelijke ontwikkeling CHR. VISMAN Stormvogels ontvangt MW Fa. R. DE BOER Op drie punten één-richtingverkeer De elftallen van „Noord" voor Maandag Huiseigenaar tot verbeteringen gemaand door de gemeente Sleeën en sleetje ZATERDAG 9 APRIL 1955 DE LENTE MOGE DAN haar festijnen vooral tentoon spreiden aan de duinvoet tussen Leiaen en Haarlem, de tweede bollenstreek van West-Nederland doet in luister wei nig onder voor haar grote zuster in Zuid-Kennemerland: is het ginds vooral het wijde kleurengamma, dat de geestgron den siert, tusen Santpoort en de Egmonden, maar ook Noor delijker nog liggen de vakken met tulpen, narcissen en al gauw ook de hyacinten dit jaar als felkleurige verfstre ken tussen het groen, daar zijn ook de kleine wegen te vin den waar geen benzinedamp en motorgeronk de sfeer ver storen en daar lijkt de natuur meer eenheid te hebben willen vormen tussen voor- en achtergrond, tussen bloem en beemd. Over een goede week, wanneer het weer tenminste niet gaat tegenwerken, staan daar de narcissen in volle luister te kijk' met de tulpen op hun hielen, de hyacinten er weer vlak achteraan als zacht-paarse slotaccoorden van een, dit jaar als zeer hevig, verwacht bollenseizoen. Alles komt namelijk tegelijk, voorspellen de kwekers, vanwege de lange winter en het redelijke voorjaarsbegin. En er zijn er onder, die al met Pasen gasten verwachten tussen de crocussen en de vroege tulpen. De knusheid der velden, zo vaak te genieten langs de duinrand. Nog niet veel Speurend naar kleurige bloemen in de bollencentra van Beverwijk, „Hofland" en de omgeving van de Bankalaan, krijgt men voorlopig nog een ietwat naargeestig beeld voor ogen. De verwachting, met Pasen vol op in de bloemen te zitten, komt niet uit en het ziet er naar uit, dat alleen hier en daar een hoekje crocussen in volle bloei is, terwijl heel misschien een enkele vroege narcis zijn kopje boven het winterdek uit steekt. Normaal bloeien de vroege narcissen, zo als de Helio's, de Golden Harvest, de Cali fornia en de Magnifecence eind Maart, maar door het koude weer kwamen ze niet uit. Het wordt nu wel half April,-dat er volop narcissen zullen zijn, alhoewel er gisteren (Goede Vrijdag) enige petieterige bosjes aan de veiling werden gebracht. Het uitlopen der bloemen heeft een ge middelde vertraging van twee a drie we ken, waardoor bij voorbeeld de tulpen in vele gevallen nog onder het winterdek (stro) liggen. De late tulpen en de witte trosnarcissen („cheer en fullness") zullen vermoedelijk begin Mei gaan bloeien, mogelijk echter nog later. Tegenvaller De tuinders bezien dit alles met een schuin oog en verwachten dat de bollen- export dit jaar zal tegen vallen, mede in verband met de slechte uitkomsten van de „broeiers" in de afgelopen winter. Een andere factor, die de tuinders nog even in spanning houdt, is het gas-gevaar, waarvan thans nog weinig merkbaar is, daar de tulpen slechts een handbreedte boven de grond staan en de „gaslaag", naar verluidt, op ongeveer tien centimeter van de grond af blijft hangen. Zo gauw de tul pen groter worden, bestaat het gevaar, dat ze met het gas in aanraking komen en ver welken. Het zonnige weer zal goed moeten door zetten, anders zullen de Beverwijkse kwe kers er een zware dobber aan hebben. Tevergeefs zoekt men ook naar hyacin ten, die komen helemaal niet boven de grond. Dat is echter geen wonder, want ze waren niet geplant: de hyacintenteelt be staat niet meer in Beverwijk. Na de onderbreking van de stad Haar lem begint het bollenfestijn opnieuw bij ADVERTENTIE in staal en hout. Vraagt geheel vrijblijvend alle gewenste inlichMngen. Korte levertijd. KANTOORMACHINEHANDEL Wük aan Zeeërweg 4 - IJmuiden - Tel. 4619 ZATERDAG 9 APRII. IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Een meisje om te stelen". Rex, 20 uur, „Magnificent Obsession" Groninger Ver. „Moushörn", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, to neelavond. ZONDAG 10 APRIL IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Cassidy is opstandig"; 19 en 21.15 u., „Een meisje om te stelen". Rex, 15 uur, „Hyena's van het rotsge bergte" 20 uur, „Magnificent Obsession". MAANDAG 11 APRIL IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Tarzan's vlucht"; 19 en 21.15 uur, „De zwarte parel". Rex, 15 uur, „Hyena's van het rotsge bergte" 20 uur, „Magnificent Obsession". DINSDAG 12 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur „De zwarte parel". Pleter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Santpoort. Anton Nijssen liet er twee vel den extra voor aanleggen, omkeren eigen lijk uit de geestgrond, waarvan er één aan de Hagelingerweg al vol gladiolen is ge plant en het andere voor een goede 4 hec tare beplant zal worden met tulpen. Dan is het even uit met de kleur tot over het Noordzeekanaal en voorbij Beverwijk, waar menig kwekershart benauwd klopt vanwege de gassen, die bij Zuidwesten wind als een blauwe mist over de landen trekt, neerslaand uit de talloze schoorste nen aan de Zuidelijke kim. Men stookt er zwavelarme olie, maar nietteminde kweker ziet de eerste verschijnselen al weer komen in een brede kring rond de industrieën. De bar lange winter 19541S55 heeft ook benoorden het Noordzeekanaal niet nagelaten zijn stempel op ae groei van de Hare majesteit de tulp te velde staande bolgewassen te drukken. Wanneer het mooie weer van de laatste dagen een of twee weken eerder was in gezet, dan had 't er voor de komende Paas dagen wat de bloembollenvelden betreft, veel rooskleuriger uitgezien. Nu zal men zich tijdens de feestdagen moeten „behel pen" met een akkertje crocussen, al is het niet denkbeeldig dat dit mooie bloempje net zijn beste tijd heeft gehad. Over een week narcissen in Heemskerk Heemskerk maakt op de late bollentijd geen uitzondering. Hier en daar staan de crocussen in volle bloei, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Overigens is hier in bloembollenkringen de verwachting niet ongegrond dat de narcissen over een week ruimschoots in bloei zijn te zien, mits het mooie weer aanhoudt. Ook in Castricum staan de vroege soor ten narcissen in knop, maar toch is men in vakkringen de mening toegedaan dat het nog wel veertien dagen kan duren voordat er meer te zien is. Omstreeks dezelfde tijd verwacht men het ontluiken van de tulpen en hyacinthen, al valt het op, dat nog niet alle kwekers het stro, dat de bollen in de winter voor vorst vrijwaart, van de akker hebben gehaald. „Veertien dagen geleden dachten we óók dat de lente haar intrede had gedaan, maar een week geleden leek het er op dat de winter nog eens zou beginnen", vertel de men ons, als „excuus'' voor het nog aan wezige stro. In het bloembollencentrum boven het Noordzeekanaal, het dorpje Limmen, ste ken de tulpen schuchter hun groen kopje pas een paar centimeter boven de grond. „Er is practisch nog niets te zien", ver telde de heer M. Blokker ons, de bekende firmant van de fa. Van 't Hof en Blokker, en van de waarheid dezer woorden konden wij ons overtuigen. „De narcissen moesten al in bloei staan, maar tot nu toe hebben zij het niet verder kunnen brengen dan de knop. Ik verwacht dat er eind April meer, zo niet alles te zien zal zijn. Naar alle waarschijnlijkheid zal de Nederlandse Vereniging tot bevordering van de verede ling van Sierteeltgewassen (Neversie), Za terdag 30 April haar jaarlijkse bijeenkomst in ons dorp houden. Noodgedwongen is dit dezelfde datum als de opening van de ten toonstelling Keukenhof, maar het is nu eenmaal zo: alles bloeit tegelijk, zowel hier als in de Zuid", deelde de heer Blokker ons verder mede, de man, die reeds ver scheidene jaren voorzitter is van de Ne versie. Voorts vernamen wij dat de tradi tionele mozaïekenwedstrijd, welke op vreemdelingen een grote aantrekkings kracht uitoefent, eveneens op 30 April zal vallen. Evenals in bovengenoemde plaatsen gaat het voor de bloei ook in de Egmonden op eind April aan. In het pittoreske bad plaatsje Eginond aan Zee spraken wij de heer J. G. Baltus, wonende aan de Heeren- weg, die ons overigens weinig meer kon zeggen. Er is in deze contreien een enkel akkertje crocussen te zien. Hoe het ook zij, liefhebbers van bloemen en speciaal bloeiende bollenvelden zullen nog even geduld moeten hebben. Uiteraard opent het late bollenseizoen hoopvolle perspectieven voor Koninginnedag 1955, want dan is het in „Noord" hoogseizoen op bollengebied. Het wedstrijdprogramma voor tweede Paas dag ziet er als volgt uit: Stormvogels 1MVV 1, 14.30 uur, terrein Schoonenberg; Ripperda 2Stormvogels 5, 9.45; Stormvogels 7Zv.meeuwen 6, 10 00 uur, terrein Schoonenberg; Stormvogels 8Zv. meeuwen 7, 10.00 uur, terrein Schoonenberg. Stormvogels 1 komt uit met: N. A. de Graaf; D. v. d. Oever en C. Post; Fr. Venus, H. J. Snoeks en J. Tol; J. Luppens, B. Freriks, G. v- d. Meer. J. P. Snoeks en L. J. v. d. Steen. Reserves: H. Keuris, P. Heilig, R. Luitjes. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 60—62 Santpoort veiliger geworden Voor de Vluchthavenstraat is éénrich- tingverkeer ingevoerd, evenals voor de Middenduinerweg van de Burgemeester Enschedélaan af en voor het verlengde van de Kerkweg van de Terrasweg tot de Vluchtbovenstraat. Van de Hoofdstraat kan het verkeer thans de Vluchthovenstraat inrijden en zo de Middenduinerweg en de Kerkweg bereiken. Dit is een belangrijke stap naar grotere veiligheid in het dorp Santpoort. Uit de Vluchthovenstraat ko mend naar de Hoofdstraat toe heeft men immers links noch rechts uitzicht op het verkeer dat door de Moofdstraat komt. Aan deze gevaarlijke toestand, die reeds ettelijke ongevallen opleverde, is nu door het éénrichtingverker een einde gemaakt. ZVV-WB (te Zaandam. 14.30 uur): WB: A. Nieuwenhuys; K. Kil en P. Blee- ker; F. Bruinzeel, A. Both en J. Kersber gen; G. Steinvoort, F. Boevink, F. Kooi- mans, J. v. d. Linde en C. Luntz. IEVBSM (op „Schonenberg", 12 uur): IEV: H. Alkemade; A. Leering en J. Met ten: W. van Rixel, G. van Berneveld en J. Dekker: H. Boot, W. Buur, J. Posthuma, A. de Roos en H. Duin. In de raad van 18 Januari werd om ad vies in handen van B. en W. gesteld een brief van de heer A. H. K. Postma te Bloe- mendaal, waarbij voorziening wordt ge vaagd inzake het aanbrengen van enkele verbeteringen aan de woning Burge meester Enschedélaan 19 in Santpoort. In een bespreking, die hier over met de huiseigenaar heeft plaats gehad, voerde deze aan, dat bij de woning indertijd geen schuur werd gebouwd en dat de thans aan- weizige (bouwvallige) schuur door een vorige bewoner is gezet. Aan de hand'van de bouwtekening is echter aangetoond, dat deze bewering onjuist was. De heer Postma heeft daarop de toezegging gedaan, dat de schuur vernieuwd zal worden. Over het herstel van het balconhek boven de keuken, werd met de eigenaar een voor hem bevredigende oplossing be reikt. Hoewel de noodzaak van de onder punt drie van de aanschrijving omschreven ver plichting tot het opnieuw doen opmetselen van de schoorsteen door de heer Postma werd erkend, gaf hij er de voorkeur aan, de uitvoering daarvan uit te stellen. Zijn aandacht werd er toen op gevestigd, dat hij verplicht is, zich te houden aan de in de aanschrijving gestelde termijn, en dat hij 'bovendien aansprakelijk kan worden ge steld voor ongelukken. Ook ten aanzien van een nieuw op te metselen schoorsteen heeft hij toegezegd, zich aan dit punt van de gemeentelijke omschrijving te zullen houden. Grondverkoop aan de Molenveltlaan De heer H. M. Koning te Santpoort heeft verzocht aan hem of zijn nader te noemen meester of lasthebber te verkopen een aan de Molenveltlaan te Santpoort gelegen perceel bouwterrein van ongeveer 290 m2, berekend naar f 10,75 per m2. B. en W. stellen de raad voor, tot deze verkoop te besluiten. ADVERTENTIE ZOALS WIJ ONLANGS AL HEBBEN KUNNEN AANKONDIGEN, zal zeer binnen kort het sociologisch onderzoek in de IJmond een aanvang nemen, waarin de betrok ken gemeenten in dit geweest hun medewerking zullen moeten verlenen aan de daar toe in het leven geroepen (adviserende) Stichting Noord Holland voor Maatschappe lijk Werk, gevestigd te Haarlem. Reeds eerder heeft Velsens raad een voorstel goedgekeurd om in deze gemeente een rapport te laten samenstellen over de plaat selijke economische en demografische aspecten, zulks door het N.E.I., het Nederlands Economisch Instituut van de Economische Hogeschool in Rotterdam. Thans is de voordracht gepubliceerd om de Stichting Noordholland over 1955 12.000 subsidie te verlenen voor het Velsense aandeel in dit veelomvattende onderzoek. Hiertoe zal mettertijd een commissie uit vooraanstaande personen uit deze woongemeenschap worden geïnstalleerd, welke commissie de specifiek-plaatselijke problemen uit het sociologische vlak kent en verstaat en met haar kennis de Stichting van zeer grote steun kan zün. De totale kosten van een rapport over de IJmond zijn 50.000, waarvan het rijk 20.000.voor zün rekening zal nemen en de industrieën 10.000. Het restant wordt ponds-ponds-gewüs bijgedragen door de betrokken gemeenten. In de voordracht, die deze aanpak van dit uitermate belangrijke werk begeleidt, zeggen Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen onder meer het volgende: Het bestuur van de Stichting Noordhol land voor Maatschappelijk Werk (Opbouw- orgaan Noordholland) heeft zich tot de gemeentebesturen in dit gewest gewend, met het verzoek, haar werk daadwerkelijk te steunen, door haar uit de gemeente-kas een jaarlijks subsidie te verlenen van 3 cent per hoofd der bevolking. Het zal de leden van de gemeenteraad bekend zijn, dat in de provincie Noordhol land, in navolging van hetgeen in de an dere provinciën is geschied, in 1952 een op- bouworgaan werd opgericht. Sociaal-C ultureel In het algemeen kan worden gezegd, dat zij de bevordering van de sociaal-culturele belangen in de provincie tot doel heeft. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door het uitbrengen van adviezen, gebaseerd op wetenschappelijke (sociologische) onder zoekingen, en door het stimuleren en co- ordineren van al het maatschappelijke werk, hetzij dit uitgaat van kerkelijke en particuliere instellingen, dan wel van de overheid. Een eigen uitvoerende taak zal de stichting niet hebben, aangezien deze uitsluitend aan de genoemde instellingen en de overheid blijft voorbehouden. B. en W. achten het een verheugende gebeurtenis, dat ook in Noordholland als laatste in de rij der provinciën een op- bouworgaan is tot stand gekomen en me nen, dat de Stichting, gezien de veelheid en verscheidenheid van de maatschappe lijke problemen in onze provincie, de ge vraagde medewerking niet mag worden onthouden. Industrialisatie en ontwikkeling Een speciale taak. welke de Stichting heeft aanvaard, betreft het onderzoek naar de sociale problemen in het gebied van de IJmond. Een dergelijke omvangrijke on derzoeking kan zij uiteraard niet uit haar gewone middelen financieren. Daarom heeft zij zich mede tot de betrokken ge meenten gewend met het verzoek, in de kosten van dit soeiaal-wetensehappelijke onderzoek bü te dragen. Dit onderzoek zal, wat deze gemeente aangaat, er op gericht zijn om de maat schappelijke problemen, die een gevolg zijn van de industriële ontwikkeling van Vel sen, op te sporen. Naast de vraagstukken van de assimilatie van de nieuwe beroeps bevolking zal aandacht worden geschonken aan de invloed, welke de wederopbouw op de maatschappelijke toestanden in deze gemeente heeft gehad. Een en ander zal worden bezien in ver- K nippers Er hangen dan nog wel jute zakken over maar officieel hebben de spoorwegovergangen in Zeeweg en Groeneweg dan toch hun rode knipperlichten. Deze extra-beveiliging van de kruisingen tussen spoor en weg zijn daar niet gebouwd om de mensheid op haastige ogen blikken in het harnas te jagen, zoals wel eens verondersteld wordt, maar veeleer om haar leden te vrijwaren voor zwaar lichamelijk letsel en andere doodsoorzaken. Tien seconden voor de bo men gaan zakken, begint het geknipper en dan moet er ge stopt worden, ook al zou er nog een mogelijkheid zijn, om rap onder de hellende bomen door te schieten. Wie het niet doet, maakt kans op een fraaie bekeuring wie het wèl doet moet de mogelijkheid onder ogen zien, dat een achterligger op hem vliegt, zoals laatst al op de Zeeweg: een auto remde knarsend en een bakfiets kon nog maar net uithalen. De bakfietser had ongelijk. Maar even later had de automan weer ongelijk, toen hg alweer optrok terwijl het licht nog knipperde. Eerst licht uit, dan pas rijden. Spijkers Er zijn ruim voldoende spij kers op 't asfalt van de De Noo- boulevard te vinden voor twee riante fietspaden aldaar. Het zijn wel geen officiële fietspa- den met trottoirbanden en te geltjes ~,maar de door de spij kers afgescheiden strook asfalt is toch bedoeld om door wiel rijders te worden gebruikt. En daarom is het aanstote lijk te zien, hoe vele auto's er altijd wel op dat „fietspad" staan. Het lijkt me echter be ter, deze vehikelen ten behoeve van de fietsersgezondheid net naast de spijkers te doen wach ten. Dom gepraat Het nauwe slop, dat Velsen in zijn viaducten tussen Sta- 'ionsweg en De Noostraat „rijk'' is, lijkt nauwelijks een ge schikte plaats om de stand der gewassen of die van het atoom onderzoek aan een diepzinnige beschouwing te onderwerpen, maar daar waren gistermor gen toch twee knapen van Tante Pos op dat enge stukje gevaarlijke straat uitvoerig mee bezig. Reeds hadden enige automo bilisten zich langs hen en de hun vergezellende bakfiets ge drongen, daarbij aanvechtin gen onderdrukkend om door het open raampje eens lekker te zeggen waar het op stond, toen het onvermijdelijke ge beurde: van de ene kant kwam een auto en van de andere óók, een moeder fietste daar met een kindje achterop tussen in, de PTT-ers betoogden rustig in de knel tussen een der auto's voort en ziet: de moeder kwam in de knel tussen een der auto's en de trottoirband. Het kind duikelde uit het zitje en ook moeder viel voor de auto, die gelukkig niet hard reed en on middellijk stil stond. De twee jonge lieden zijn met beschaamde petten en hun bak fiets afgetrokken, een spoor van oprechte verwensingen uit diverse kelen achterlatend. Moeder en kind maken het in middels in Beverwijk wèl dank u. Het moge dan waar zijn, dat een fors klimmend percentage onzer medeburgers in zeer kostbare automobielen naar de brie venbus gaat, het is ook waar dat een niet minder belangrijk aantal zich pecunia causa ophoudt tussen de vier versleten wieltjes van tot auto getransformeerde conservenblikken, welke zich steunend en rokend over de openbare weg pogen voort te bewegen. Het zg verre van mij deze bestuurders hun plezier ten be drage van een paar honderd gulden te misgunnen, maar sinds ik Vrijdag op de pont een tweetal manmensen in een uitermate oud coupé'tje zag discussiëren en vervolgens aan het stuurrad peuteren, is de schrik mij voor deze aloude beestjes nogmaals om het hart geslagen. Want wat deden deze man nen? Zij spraken tot elkander achter de dichte ruitjes van hun voituur, waarna de één niet alleen de werkbrauwen. maar ook het stuurrad alsmede de aanhangende stuurkolom optrok. Zij zijn daarna bezorgd van de pont gereden en ik heb er verder niets meer in de ge mengde berichten over gelezen. Nu staat d i t oude auto'tje niet alleen in zjjn kommervolle omstandigheden, want zo rijden er duizenden stuk voor stuk gevaren op de weg. Zou het niet goed zijn daar wat meer aandacht aan te be steden Oude automobieltjes hebben vaak ettelijke kwaal tjes, die ingewikkelde ongeluk ken kunnen veroorzaken en in- beslagnemen is beter dan ge nezen, meen ik. LAMPENIER band met de geaardheid van de oorspron kelijke bevolking. De gevolgen van de in het laatste decennium getroffen voorzie ningen op maatschappelijk terrein zullen voorts in dit onderzoek worden betrokken. B. en W. hechten aan deze onderzoekin gen grote betekenis en zijn van oordeel, dat de uitkomsten daarvan van onschatbare waarde kunnen zijn voor het voeren van een beleid, dat zich richt op het bevorderen van een harmonische samenleving in deze gemeente. Ook de kerkelijke en particuliere instel lingen, alsmede de industrieën kunnen on getwijfeld veel nut van het onderzoek ver wachten. Het college meent voorts, dat dit onder zoek, dat l1/» a 2 jaar zal duren, een waar devol complement zal vormen van de on derzoekingen aangaande de demografische en economische ontwikkeling der gemeen te, waarvoor met het Nederlands Econo misch Instituut een overeenkomst werd aangegaan. Grondverkoop aan het PEN De directie van het PEN heeft verzocht, ten behoeve van de stichting van een trans formatorstation aan de provincie Noord holland te verkopen een stukje grond ten Noorden van de voormalige Gildenlaan te Velsen-Noord. KUSTVAARDER „DEPA" VERKOCHT De 315 b.r.t. metende kustvaarder „De- pa" van de heer D. Paap te Groningen is verkocht aan de heer J. Schokkenbroek te Groningen. Het schip zal onder de naam „Greta" in de vaart worden gebracht. MEDISCHE DIENST IN CASTRICUM In Castricum wordt de medische dienst beide Paasdagen waargenomen door arts A. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, telefoon 428. De wijk- en kraamverpleging is eerste Paasdag in handen van zuster J. de Reus, Geelvinckstraat 73, telefoon 401 en tweede Paasdag van zuster M. H. Meihuizen, Bak kummerstraat 41, telefoon 530. Donderdag 7 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Amazonas van Rotterdam. Zaanstroom van Wegehamn. Armin van Vestarvick. Waal van Rotterdam. Hirondelle van Londen. Deo Gloria van Kalmas. Wes terdok van Londen. Congostroom van Ham burg. Eemstroom van Hull. Draco van Rot terdam. Rijnstroom van Londen. Bullfinch van Londen. Twee Gebroeders van Almeria. Stad Arnhem van Dakar. Vertrokken zijn: Aencas naar Rotterdam. Vyonnax naar Duinkerken. Gordias naar Rotterdam Daniel naar Aarhus. Anna naar Sandefjord. National Fortune naar George town. Calanda naar Hamburg. Batavier naar Sarpsborg. Hirondelle naar Harlingen. Logee naar Londen. Amstelstroom naar Portsmouth. Briviba naar Gothenburg. Bellatrix naar Ronnehamn, Croonenburgh naar Onton. Ivoorkust naar Hamburg. Nieder Elbe naar Hamburg. Nero naar Le Havre. Vlietstroom naar Manchester. Loosdrecht naar Perzische Golf. Vrijdag 8 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sambre van Rotterdam. Dotterel van Rotterdam. Mecklefield van Goole. Traquair van Leith. Vlieland van Parijs. Christina van Hamburg. Dido van Istanboel. Gloria van Londen: Berkelstroom van Londen. Modena van Philadelphia. Zui derkruis van Southampton. Eddy Stone van Fowey. Bouka van Le Havre Heino van Shaving. Cetas van Hamburg. Liberty van Gothenburg. Munkfors van Halmstad. Beste- vaer van Hull. Borota van Parr. North Anglia van Hampton Roads. Vertrokken zijn: Conrad naar Stockholm. Waal naar Hamburg. Vienti naar Helsinki. Schippersgracht naar Rotterdam. Schokland naar Stockholm. Vlieland naar Ronneby. Ha- rar.berg naar Kirkenaes. Muttersegen naar Surte. Bollbeck naar Swansea. Odile R naar Goole. Cottica naar Dover. Zaanstroom naar Liverpool. Van Nessa naar Heroen. Dotte rel naar Manchester. Jelö naar Oslo. Bosch fontein naar Southampton, Vechtstroom naar Manchester. Deo Favente naar Rotterdam. Cetas had machineschade De Nederlandse coaster Cetas die van Ham burg kwam kreeg in de Duitse Bocht met machineschade te kampen. De Liberty van Gothenburg op weg naar Amsterdam, even eens een Nederlandse coaster, die in de buurt was. heeft het schip assistentie verleend en naar IJmuiden gebracht Daar werd het werk door de Triton overgenomen, die het scheepje veilig naar de nabijheid van de middensluis loodste, waar het zal worden gerepareerd

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11