Premier Eden reorganiseert zijn kabinet met melk meer mans Uitgaan in Haarlem tllUier Agenda voor Haarlem MacMillan krijgt Buitenland en Selwyn Lloyd Defensie Zeven portefeuilles in andere handen Manége op ,Kennemergaarde" Twee doden bij auto-ongeluk Rotterdam bestelt trams in Zwitserland Gestegen winst bij „De Spaarnestad" Waarborgfonds voor de middenstand ZATERDAG 9 APRIL 1955 Heringa Wuthrich Libye mijdt defensiepacten in het Midden-Oosten Medische wereldconferentie over radio-activiteit Kerkelijk Nieuws Marx en Lenin worden saai en dogmatisch gedoceerd Duitsers doen militaire ervaring op in de V.S. Ir. E. J. Hofstede om het leven gekomen Na 3 jaar nog geen antwoord op aanbod aan Rotterdamse fabriek bleek Bonn vergoedt tolgelden aan rijders op Berlijn Drie Vietnamese ministers bedenken zich Tulpenshow in Bennebroek (Van onze correspondent in Londen) Minister-president Sir Anthony Eden heeft zeven portefeuilles in andere handen gegeven: Harold MacMillan (61) heeft Buitenlandse Zaken gekregen; Selwyn Lloyd (50) defensie; Graaf van Home (51) is secretaris voor Gemenebest-betrek kingen; Reginald Maudling, minister van Bevoorrading; Dr Charles Hill (50) minister van P.T.T.; Dr T. D. Galbraith (6-3) minister van Staat voor het Schotse departement en Sir Edward Bovle, economisch secretaris van Financiën. De ge middelde leeftijd binnen het kabinet is van ruim 58 op ruim 55 jaar gekomen. De 61-jarige MacMillan is een van de top-figuren uit de conservatieve partij. Hij heeft zijn sporen verdiend als minister voor de woningbouw, die Groot-Brittan- nië jaarlijks de 300.000 wonnigen gaf wel ke hij had beloofd. Bij de vorige rege ringswijzigingen in het najaar, die voor uitliepen op Sir Winston's aftreden, werd MacMillan minister van Defensie. Zijn ambtsperiode was toen te kort voor de sprong naar Buitenlandse Zaken, Mac Millan bezit evenwel belangrijke interna tionale ervaring. In de oorlog is hij drie jaar residerend minister voor Noord-West Afrika geweest. In het conservatieve za kenkabinet van 1945, dat maar enkele maanden bestond, was hij minister voor Luchtvaart. Ook is hij onder-minister voor Koloniën geweest. Met zijn zware snor is MacMillan het type van de ouderwetse garde-officier, die hij in de eerste wereldoorlog geweest is. Op het slagveld werd hij driemaal ge wond. Hij heeft gestudeerd in Eton en Ox ford. Hij is een sterke persoonlijkheid, die over een goede dosis humor beschikt. On danks zijn woningbouw-record is hij nog geen nationale figuur, zoals Sir Anthony, maar een echte partijman met een sterke neiging naar het sentimentele. Hij zal tijd nodig hebben om zich tot een aanvaardbare minister van Buitenlandse Zaken te ontwikkelen. MacMillan bezit een grote werkkracht. De verwachting is die de conservatieven behaald hebben in het bijzonder die in het industriële Noorden van Engeland heeft in het conservatieve kamp goede hoop gewekt voor de algemene verkiezingen. De Labourpartij heeft verklaard bij de graafschapsverkiezingen 159 zetels verlo ren te hebben. De conservatieven verkla ren 174 zetels gewonnen te hebben en volgens hen verloor Labour 165 zetels (ruim veertien percent). Bij de graaf schapsverkiezingen in 1952 bedroeg de winst voor Labour ruim 400 zetels. Molotov feliciteert (United Press) De Russische minis ter van Buitenlandse Zaken Molotov, heeft Sir Anthony een telegrafische ge lukwens gezonden. De inhoud van het te legram werd afgedrukt in de Sovjetbla den en ook door radio-Moskou verspreid. Deze luidde: „Nu gij uw werkzaamheden als eerste minister zijt begonnen, verzoek ik u bij deze gelegenheid mijn felicitaties en beste wensen te aanvaarden". Sir An thony heeft president Eisenhower, Dulles en Molotov telegrafisch bedankt voor hun gelukwensen. Van de drie antwoordtele- ADVERTENTIE NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Publicatie Nedorlonds Zulvelbureou, 's Grovenhage daarom dat hij op den duur wel zal slagen. Hoewel de 50-jarige Selwyn Lloyd een uitstekende onder-minister van Buiten landse Zaken is geweest en een buitenge- I grammen was dat voor Eisenhower het meen krachtige indruk maakte bij zijn op- langst en dat voor Molotov het kortst, treden als Brits vertegenwoordiger bij de ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlwee Haarlem Tel <K 2500) 11928 ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIESRANDERS UNO, kwam hij niet voor Sir Anthony's opvolging in aanmerking wegens zijn te korte staat van dienst als verantwoordelijk minister. Pas vorig jaar werd hij hoofd van een ministerie: Bevoorrading. Deze functie was een goede voorbereiding voor de belangrijke post van minister van De fensie, die Selwyn Lloyd thans heeft ge kregen. In de oorlog was hij brigadier bij de generale staf van het Tweede Britse leger. Van beroep is hij advocaat. Hij kwam in 1945 voor het eerst in het parle ment en is dank zij zijn scherpzinnigheid snel opgeklommen. Verkiezingen toch in Mei? De verwachting was dat Sir Anthony pas na de verkiezingen zijn kabinet ingrij pend zou wijzigen. Er zijn nu geruchten dat de regering voorlopig van verkiezin gen wil afzien. De algemene indruk blijft echter dat de verkiezingen einde Mei of begin Juni zullen worden gehouden. Sir Anthony zal hierover dezer dagen moeten beslissen, nadat liij als leider van de con servatieve partij zal zijn geïnstalleerd. (Reuter) De Labourpartij heeft bij de verkiezingen in 62 graafschappen in Engeland en Wales aanzienlijke verlie zen geleden. In vijf graafschappen verloor Labour haar meerderheid. Volgens de laatste uitslagen behouden de socialisten hun meerderheid in zeven raden. De winst INBOEDELVEILING 26/27 APRIL 1955 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst ZATERDAG 9 APRIL Stadsschouwburg: „Ik kom als een dief", toneelgroep Theater, 8 uur. Vleeshal: Bien venido, Lis Companeros, 8.30 uur. Minerva: „Kampioen op sokken", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Emiel en zijn detectives", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bongo de beer", alle leeft., 2.30 uur; „Een gevaarvolle op dracht", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De rode schoentjes", alle leeft., 2, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „De gravin gaat barrevoets", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Bijzondere avondopen stelling; verlichting met kaarsen: elke avond van 20—22.30 uur. ZONDAG 10 APRIL Stadsschouwburg: „Ik kom als een dief" toneelgroep „Theater", 8 uur. Vleeshal: Bien- venido, Los Companeros. 8.30 uur. Grote Kerk: Paasvroegdienst, ds. J. Brondsgeest, 6 uur; bijzondere Paasdienst, ds. G. Snijders, met uitvoering Paascantate, 19 uur; Gebouw Bethel, Voorhelmstraat: ds. A. van Gent, 10 uur. Zuiderkapel: Joh. v. Oostveen, 10 uur, ds. J. Visser, 5 uur, Minerva: „Kampioen op sokken", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het wonderlijke leven van Wil lem Parel", alle leeft., 2. 4.30, 7 en 9.15 uur Palace: „Emil en zijn detectives", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bongo de beer", leeft., 2 en 4.15 uur; „Een gevaarvolle op dracht", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeft., 2, 4,15. 7 en 9.15 uur. „De zondares van Parijs", 18 jaar, 23.30 uur. Studio: „De vloot op stelten", alle leeft., 10.30 uur; „De rode schoentjes", alle leeft., 1.45, 4.15. 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „De gravin gaat barrevoets", 18 jaar, 1.45, ,4.15, 6.45 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Bijzondere avondopen stelling; verlichting met kaarsen: elke avond van 20—22.30 uur. MAANDAG 11 APRIL Stadsschouwburg: „Het uur der verruk king", Haagse Comedie, 8 uur. Vleeshal: Bienvenido, Los Companeros, 8.30 uur. Zui derkapel: Ed. W. Pera, 10 uur. Minerva: „Kampioen op sokken", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „La vie des grands etangs", alle leeft.. 11 uur; „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeft., 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Emiel en zijn detecti ves", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bongo de beer", alle leeft., 2 en 4.15 uur; „Een gevaarvolle ondracht", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Lido: „La Bohème", 14 jaar, 11 uur; „Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De vloot op stelten", alle leeft., 10.30 uur; „De rode schoentjes", alle leeft.., 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „De gravin gaat barrevoets", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Bijzondere avondopen stelling; verlichting met kaarsen: elke avond van 20—22.30 uur. DINSDAG 12 APRIL Minerva Theater: „Potasch en Perlemoer in textiel", Toneelgroep Johan Kaart, 8.15 uur. Vleeshal: Bienvenido, Los Com paneros, 8.30 uur. Rembrandt: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeft., 2.30 en 8 uur. Palace: „Emiel en zijn detectives", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bon go de beer", alle leeft., 2.30 uur;- „Een ge vaarvolle opdracht", 14 jaar, 8 uur. Lido: „Het wonderlijke leven vain Willem Parel", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De rode schoentjes", alle leeft., 2, 6.45 en 9.15 uur. „De vloot op stelten", alle leeft., 10.30 en 4.15 uur. Luxor: „De gravin gaat barre voets", 18 jaar, 2, 6.45 en 9.15 uur. Frans Halsm»seum: Bijzondere avondopen stelling; verlichting met kaarsen: elke avond van 20—22.30 uur. TRIPOLIS (Reuter) De Libyse re gering ziet geen reden, waarom zij tot het Turks-Iraakse verdrag zou toetreden, zo heeft premier Moestapha Ben Halim in het parlement te Tripolis verklaard. Sprekend over het voorgestelde Arabische defensie verdrag zeide de eerste-minister, dat Libye niet aan de hieruit voortvloeiende mili taire verplichtingen kan voldoen en er daarom de voorkeur aan geeft, met het toetreden tot dit pact te wachten tot „een geschikt tijdstip". Volgens politieke krin gen te Damascus zijn de kansen, dat het defensieverdrag tussen Egypte, Syrië en Saoedi-Arabië tot stand komt geringer dan ooit. TOKIO (United Press) Een medische wereldconferentie over radio-activiteit zal van 23 Mei tot 6 Juni in Japan worden gehouden teneinde te komen tot een uit wisseling van gegevens over de invloed van atoomontploffingen op de mens, zijn voed sel en de weersgesteldheid. Meer dan hon derd Japanse geleerden en twintig geleer den uit andere landen zullen eerst in Tokio bijeenkomen en vervolgens naar Osaka gaan. Ook de beide steden Hirosjima en Nagasaki, die door een atoombom zijn ge troffen, zullen bezocht worden. Ned. Hei*v. Kerk Beroepen te Wierden (toez.) L. Roetman te Muiden; te Wezep (Geld.) J. v. Dijk te Woubrugge. Aangenomen naar 's-Gravenhage (als pred. met bijz. werkzaamheden onder de Indische Nederlanders) G. v. Haasen, hulppred. aldaar; naar Woudsend (Fr.) (foez.) A. Meijeringh, vic. te Schonebeek, die bedankte voor Gieterveen (toez.) en voor Steggerda. Geref. Gemeenten Bedankt voor Zeist M. Blok te Rotter dam-C. Geref Kerk Aangenomen naar 's-Gravenmoer J. J. Lamme jr. te Haarlem. B. en W. van Velsen heeft een verzoek bereikt om van de gemeente te mogen huren ten behoeve van de vestiging van een manége en voor de huisvesting van de exploitant daarvan respectievelijk het koetshuis, gemerkt Duin en Kruidberger- weg no. 77, en de woonruimte van het pand Duin en Kruidbergerweg no. 79, welke beide percelen staan op het landgoed „Kennemergaarde" te Santpoort. Het komt B. en W. voor, dat het gebruik van de te huur gevraagde percelen voor het beoogde doel geen afbreuk doet aan het aspect van deze omgeving. Op verzoek van het college heeft de huuradviescommissie in het ressort Haar lem geadviseerd de huurpdijzen voor de in huur gevraagde objecten te bepalen op: 29,25 per maand voor het koetshuis (met de daarboven gelegen en daartoe behoren de hooizolder); en 47,85 per maand voor de woonruimte van het pand Duin en Kruidbergerweg no. 79. Klacht over politieke scholing LONDEN (Reuter) Pravda, het or gaan van de Sovjet-Russische communisti sche partij, heeft aangedrongen op een „be slissende verbetering" ten aanzien van de politieke scholing van studenten. Sommige studenten zijn gewoon hun eigen belangen te stellen boven die van de staat en zij weigeren te werken op die plaatsen, waar de staat het meeste profijt van hen heeft, aldus het blad volgens radio Moskou. Hoogleraren in de sociale wetenschappen moeten er zich van bewust zijn, dat hun colleges bijzonder belangrijk zijn voor het onderwijzen van de jongeren in de idealen van het communisme. Het doceren van de leer van Marx en Lenin is vaak dogmatisch en saai, doch alle docenten moeten hun best doen om hun colleges zo interessant moge lijk te maken, aldus de Pravda. BONN (ANP) Een uit negen man be staande commissie uit de West-Duitse Bondsdag is in Washington aangekomen om studie te maken van de Amerikaanse dienstplicht wetgeving. Haar ervaringen zullen van pas komen bij het opstellen der wetten, die in de bondsrepubliek nodig zullen zijn om de bewapening uit te voe ren. De commissie omvat militaire experts der Duitse partijen onder wie de ex-veld maarschalk Von Manteuffel van de vrije democraten. Ook de afgevaardigden van de sicalistisehe oppositie maken de reis mee. Men wil voornamelijk zien hoe het burger lijk toezicht op het Amerikaanse leger door regering en parlement is geregeld. De commissie zal besprekingen voeren met de commissies van het Congres, die zich met militaire zaken bezig houden, met de lei ders van de bureaux voor dienstplicht en voor economische mobilisatie en van het bureau voor kernenergie. Voorts zullen op leidingsscholen van het Amerikaanse leger worden bezocht. De Duitsers zullen ander halve maand in de Verenigde Staten blijven. Vrijdagavond is bij een auto-ongeluk in Haren (Groningen) de 65-jarige technische adviseur van het aardgasbedrijf in Delf zijl, ir. E. J. Hofstede, om het leven ge komen. Zijn echtgenote kreeg een hersen schudding en enkele gebroken ribben. Zij is in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen opgenomen. Haar toestand was he denmorgen critiek. Een liftster, de 36-jarige mej H. L. Spoor, sociale werkster uit Delfzijl, werd zeer ernstig gewond. Zij is in het Academisch Ziekenhuis overleden. Ir. Hofstede en zijn echtgenote waren op weg van Delfzijl naar hun woonplaats Zeist. Op de rijksweg van Groningen naar Assen, in de kom van de gemeente Haren, kwam de heer Hofstede, die met vrij grote snelheid reed, in een flauwe bocht aan de linkerkant van de weg. Door een naderen de tegenligger was hij echter verplicht snel naar rechts uit te wijken. De auto begon te slingeren en botste tegen een boom. Ir. Hofstede overleed kort na het ongeluk ter plaatse. Ir. E. J. Hofstede is werkzaam geweest in Goor (Gld.), Oostburg-Zuidzande, Zut- phen, Hilversum en Amsterdam. Op 1 Januari 1941 werd ir. Hofstede be noemd tot directeur van het Gas- en Wa terleidingbedrijf te Assen. Sinds zijn pensionnering was hij in dienst van de gemeente Delfzijl om de overschakeling van kolengas op aardgas voor te bereiden. Met 28 stemmen voor en 12 tegen is de gemeenteraad van Rotterdam accoord ge gaan met het voorstel van B en W. om over te gaan tot het aanschaffen van 15 trammotorrijtuigen en van 14 gelede tram motorrijtuigen van Zwitsers fabrikaat. De kosten bedragen f 7.081.500. Vijf Nederlandse bedrijven en de vereni ging „Nederlands fabrikaat" hadden zich met een adres tot het college van B. en W. en de gemeenteraad van Rotterdam ge wend, waarin bezwaar gemaakt werd tegen het bestellen van de trams in het buiten land. Ook in de vergadering van de ge meenteraad waren enige sprekers, die zich afvroegen, waarom de Nederlandse indu- werd gepasseerd. De wethouder van de bedrijven, de heer H. E. van den Brule, verklaarde dat in 1946 en 1947 nieuw materiaal gekocht was, het beste wat toen bereikbaar was. Doch het heeft niet aan de gestelde eisen beant woord. In de komende acht tien jaar zul len 200 motor- en bijwagens aangeschaft moeten worden. In 1952, aldus de wethou der, heeft een Rotterdamse industrie, Al lan, een project voor een type wagen ge kregen. Gevraagd is of zij er interesse voor had. Daarop is nog geen antwoord ontvan gen. Verder zeide de wethouder, dat er naast technische bezwaren om met deze fa briek in zee te gaan ook financiële moei lijkheden waren, waarvan het jaarverslag over 1953 van deze n.v. spreekt. Volgens het jaarverslag was men tot ver in 1957 van orders voorzien, waardoor men hoopte het geleden verlies weer in te halen. „Ik had verwacht", zo vervolgde de wethouder, „dat deze fabriek moeite zou doen van ons een order te krijgen". Een Zwitserse fabri kant had zich tot een andere Nederlandse industrie Smit en Co. te Slikkerveer ge wend, voor levering der electrische instal laties van tramwagens Deze industrie deel de mede geen aanbod te kunen doen we gens drukte. Tenslotte zei de wethouder, dat men thans de order wil geven aan de Zwitserse fabriek, die bereid is alle risico's op zich te nemen. De order is slechts een aanloop, die gevolgd zal worden door een grotere bestelling „De Nederlandse industrie kan die naar zich toehalen", aldus de wethou der, „als zij op haar qui vive is en een licentie-overeenkomst met de Zwitserse firma sluit. ADVERTENTIE Gratis leuk plastic speelpopje in elke fles MUZIEK Zondag 10 April, Grote Kerk, 19 uur: Tijdens de avonddienst zal het Haarlemse Bach- ensemble onder leiding van George Robert het Paas-Oratorium van Bach uitvoeren. Maandag 11 April, Grote Markt, 15.30 uur: Gedurende een uur bespeling van het carillon van de Grote Kerk door Arie Peters, stadsbeiaardier, die men ook kan beluisteren op Vrijdag van 11.30—12.30 uur. Woensdag 13 April, Concertgebouw, 20 uur: Operaconcert door de Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap" onder leiding van Jack P. Loory. Met medewerking van de sopraan Gré Brouwenstijn, tenor Willy Wolffers en de bas Kees Kramer. De be geleiding berust bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Het programma vermeldt: Le Nozze di Figaro, Die Zauber- flöte, Tannhauser, Lohengrin, Ernani, Aïda, Rigoletto, II Trovatore, Othello en La Forza del Destino. Donderdag 14 April, Grote Kerk, 15 uur: Kosteloos toegankelijk orgelconcert door de stadsorganist George Robert, die werken speelt van Bach, Herman Nieland, Swee- linck, A. van den Kerckhoven en Hendrik Andri essen. Donderdag 14 April, Grote Markt, 21.15 uur: Taptoe door de harmoniekapel „Canita Tuba" uit Lisse. Vrijdag 15 April, Concertgebouw, 20 uur: Concert door het jeugdkoor „Inter Nos", dirigent Jan Booda en „The Colwyn Bay Girls Choir", dirigente mevrouw M. Hooson. Dagelijks, Vleeshal, 20.30 uur: Optreden van het Zuid-Amerikaanse dans-showorkest „Los Companeros" met zang van Sanny Vally. TONEEL EN DANS Zaterdag 9 April, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse première van het Franse blijspel „Ik kom als een diefvan Georges de Tervagne, door de toneelgroep „Theater". De regie heeft Elise Hoomans, die ook de vertaling maakte. Voor de medespelenden, zie Zondag 10 April. Zondag 10 April, Stadsschouwburg, 20 uur: Heropvoering van „Ik kom als een dief.." van Georges de Tervagne, door de toneel groep „Theater" onder regie van Elise Hoomans. Met Hetty Beck, KarenElse Sluizer, Frans van der Lingen, John Soer en anderen. Maandag 11 April, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie voert onder, regie van Cees Laseur op „Het uur der verrukking" van Anna Bonaeci. Met Elisabeth Ander sen, Enny Meunier, Paul Steenbergen, Coen Flink en vele anderen. Maandag 11 April, Vrijzinnig Hervormde Kerk, Vestestraat 1, 16.30 uur: Hervormde jongeren voeren het Paasspel „De Dag des Heren" van M. Nijhoff op. Dinsdag 12 April, Minervatheater, 20.15 uur: „Potasch en Perlemoerin textiel", Toneelgezelschap „Johan Kaart" met Jo han Kaart en Joh. Boskamp. Woensdag 13 April, Minervatheater, 14 uur: Speciaal kindermatinée met Kindercircus Tyl Uilenspiegel. Woensdag 13 April, Stadsschouwburg, 20 uur: Abonnementsvoorstelling van „Sa- brina" van Samuel Taylor door de toneel groep „Theater" onder regie van Ko Arnoldi. De vertaling is van Nel Berg mans—Withaar, het décor is van Friso Wiegersma. Voor de medespelenden zie Donderdag 14 April. Donderdag 14 April, Stadsschouwburg, 20 uur: Abonnementsvoorstelling van „Sa- brina" van Samuel Taylor door de toneel- groep „Theater" onder regie van Ko Arnoldi. Met Mieke Verstraete, Hetty Beck, Kees Brusse, Ko Arnoldi, Joh. Wal- hain en Lies Franken. Donderdag 14 April, Minervatheater, 20.15 uur: Optreden van het Spaanse danspaar Susana Audeoud en José Udaeta. Vrijdag 15 April. Stadsschouwburg, 20 uur: „Waar de blanke topdoor het caba retgezelschap van Wim Sonneveld. Met Wim Sonneveld, Conny Stuart, Karin Lar- sen. Mieke Last, Kitty Kluppel, Joop Doderer, Frans Vasen en Piet van der Meu- len. Décor en costuums van Friso Wie gersma. Muziek: Jelle de Vries, piano en Jan Blok, guitaar. TONEEL Dagelijks, zolder Frans Halsmuseum: Voor stellingen door de werkende marionetten theaters van Don en Ly Vermeire en Feike Boschma. Avondvoorstellingen om 20 en 21.30 uur. Kindervoorstellingen tijdens de Paasvacantie om 14 en 15.30 uur. daarbui ten alleen op Woensdag en Zondag om 14 en 15.30 uur.'Op Eerste Paasdag geen voor stellingen. Huis Van Looy: Schilderijen, aquarellen en etsen van Jan Poortenaar. Geopend op werkdagen van 10—12.30 en van 13.20—17 uur, des Zondags van 1417 uur. Woonhuis Van Looy: Het voormalig woon huis van schilder-schrijver Jacobus van Looy is te bezichtigen op Donderdagen van 10—12 en van 1417 uur. Op Zondagen alleen van 1417 uur. Teylers Museum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder meer van Rembrandt, Michel Ange- lo, Claude Lorrain. Tentoonstelling (tot 15 Mei) van grafisch werk van Lucas van Leyden. Fossielen en mineralen, historische natuurkunde intstrumenten. Geopend op iedere werkdag behalve Maandag van 1117 uur en de eerste Zondag van iedere maand -an 1317 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculp turen, paramenten, kantwerk, handschrif ten en munten. Geopend op werkdagen van 1017 uur, des Zondags van 1316 uur. Schotersingel 117 a: Palestina-dioramaT (Bijbelse voorstellingen). Geopend op aanvraag. Cruquiusmuseum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromingen Februari 1953. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102: Col lages, schilderijen en beeldhouwwerken van Anni Apol, Dirk Oudes en Marijke Visser. Geopend op werkdagen van 10—17 uur. Huis met de Kogel, Spekstraat 12: Tentoon stelling van schilderijen door W. A. van der Colk. Tot en met 25 April geopend van 1018 uur, behalve 's Zondags. Opening op Zaterdag 9 April, des middags om drie uur. Kunstnijverheidshuis „Donanda", Halte straat 58, Zandvoort: Expositie van moder ne aquarellen van Hans Wallig uit Zand voort. Geopend tot 18 April. Prinses Beatrix en Prinses Irene gereed voor een skitocht in hun vacantieverblijf Galtur in Oostenrijk. Reinigt cn gootsteen, wasbak en toilet BERLIJN (AFP/Reuter) De West- Duitse regering heeft besloten, alle eige naars van West-Duitse vrachtwagens het tolgeld te vergoeden, dat zij moeten betalen voor het vervoer tussen West-Duitsland en Berlijn. Deze belasting, die de Oost-Duitse autoriteiten onlangs aanzienlijk hebben verhoogd, is tot dusver slechts vergoed aan eigenaars van vrachtauto's, die aan bederf onderhevige goederen vervoeren. De West-Duitse functionarissen voor ae internationale handel hebben van de West- Duitse regering opdracht gekregen de handelsbesprekingen met de Oost-Duitsers die wegens het verhogen van de wegenbe lasting waren afgebroken, te hervatten op voorwaarde dat eerst de tolkwestie be sproken zal worden. Naar van betrouw bare zijde verluidt, zouden de Oost-Duit sers tot dusver geen bereidheid hebben ge toond, aan deze voorwaarde te voldoen. De vier centrale middenstandsbonden hebben onder auspiciën van het directo raat-generaal voor de middenstand in het leven geroepen de stichting „Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand." Aan deze stichtiing is de uitvoering toe vertrouwd van de nieuwe credietregelin- gen, welke in de middenstandsnota zijn aangekondigd. Het betreft hier met name het hypothecaire crediet, dat ten doel heeft de zelfstandige middenstanders in staat te stellen zich te vestigen in de doorgaans dure nieuwe bedrijfspanden, en het inrichtings- crediet, dat beoogt de zelfstandige midden standers in de gelegenheid te stellen hun zaak in een nieuw pand op moderne en doelmatige wijze in te richten. De stichting heeft tevens tot taak de op richting van branche-waarborgfondsen te bevorderen en deze desgewenst admini stratieve en crediet-technische assistentie te verlenen. SAIGON Reuter/AFP) De drie Viet namese ministers van. de groep „Tinh Thanh" (licht), die premier Ngo Dinh Diem hun ontslag hadden aangeboden, hebben hun ontslagaanvrage ingetrokken. Het zijn Tran Van Do, minister van Bui tenlandse Zaken, en de ministers van Volksgezondheid en Arbeid en Jeugdzaken. De premier heeft het ontslag van Tran Van Huong, prefect van Saigon-Sjolon, aan vaard. In een villa te Saigon, waarin het hoofd kwartier van generaal Tran Van Soai, be velhebber van de Hoa Hao-secte is ge vestigd, is een bom geworpen. De generaal was afwezig toen de aanslag gepleegd werd. Ook is een handgranaat geworpen in een school te Sjolon waarin militairen van het Zuid-Vietnamese leger tijdelijk zijn ingekwartierd. Er zijn geen slacht offers gevallen. DIVERSEN Zaterdag 9 April, Frans Halsmuseum, ingang Groot Heiligland, 14 uur: Systematische gang langs de kunstschatten van het Frans Halsmuseum, voor leden van de Volks universiteit. Zaterdag 9 April, Dreefzicht, 20 uur: Feest avond van de afdeling Haarlem van de Bond voor gepasporteerd Marinepersoneel met medewerking van de cabaretgroep „De Spaamespatters", een amusements orkest en de conferencier Ko v. d. Wel. Zondag 10 April, Lidotheater, 23.30 uur: Bijzondere voorstelling van de film „De zondares van Parijs" met Simone Signoret. Zondag 10 April, Studiotheater. 10.30 uur: Bijzondere voorstelling van de film „De vloot op stelten", met George Formby. Maandag 11 April, Lidotheater, 11 uur: Bij zondere voorstelling van de film „La Bohème" naar motieven van Puccini's opera. Maandag 11 April, Studiotheater, 10.30 uur: Bijzondere voorstelling van de film „De vloot op stelten" met George Formby. Maandag 11 April, Rembrandttheater. 11 uur: Bijzondere voorstelling van de film „La vie des grands étangs", een Hongaarse documentaire film. Donderdag 14 April, theater Monopole, Zand voort, 20 uur: Filmprogramma van stich ting ,,'t Helm" met als hoofdfilm „Wij zijn allen moordenaars" en verder „Operation Hurricane", „Images pour Debussy" en de tekenfilm „Le petit soldat". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Het interieur en de stijl kamers zijn met kaarsen verlicht van 2022.30 uur. Nieuwe opstelling van de regentenstukken van Frans Hals. Cultuur historische diorama's. Expositie van pop penhuis anno 1750 met inventaris. Het mu seum is geopend op werkdagen van 1017 uur, des Zondags van 1317; tevens des avonds van 2022.30 uur. Stadhuis: Het historische stadhuis is te be zichtigen van 917 uur, des Zaterdags van 9—12 uur. Bovendien elke Vrijdag- en Zaterdagavond van 20—22 uur, (Feeërieke kaarsenverlichting) De exploitatie van de tijdschriften en nevenuitgaven der N.V. drukkerij „De Spaarnestad" te Haarlem is in 1954, blij kens het jaarverslag, tevredenstellend verlopen. Het totale aantal abonnementen bewoog zich verder in opgaande lijn. De inkomsten uit advertenties namen opnieuw belangrijk toe. De opnieuw belangrijk ge stegen drukorders van dochteronderne mingen in België en Duitsland droegen in ruime mate bij tot de goede gang van zaken. De exploitatierekening is opgelopen van f 1.155.367 tot f 1.313.667. Er is een saldowinst gemaakt van f 727.778 (v. j. f 594.444). Hiervan wordt aan het reser vefonds toegevoegd f 72.778. Voor sta tutaire tantièmes wordt uitgetrokken f 100.000.Het dividend bedraagt op de preferente aandelen onveranderd 7 pro cent en op de gewone aandelen 15 procent (v. j. 12 procent). De kosten van verbou wing en uitbreiding groot f 91.583.en de bedragen voor vernieuwing en uitbrei ding van de inventaris ad f 1.198.223. werden geheel afgeschreven. Nieuw bedrijf in Etten Daar de bedrijfsruimte in Haarlem niet meer kan worden uitgebreid, is uitgezien naar een mogelijkheid om elders een ne- venbedrijf te stichten, dat o.a. de Belgi sche exportorders kan uitvoeren. Een ge schikte gelegenheid is gevonden in Etten bij Breda, waar een industrieterrein van circa 20.000 vierkante meter nabij de hoofdverkeersweg Breda-Antwerpen te gen een gunstige prijs is verkregen. De kosten van de te stichten drukkerij met annexen worden -begroot op maximum f 700.000.voor grond en gebouwen. De aanschaffing van machines enz. zal nog f 2.300.000.vorderen, zodat in Etten f 3.000.000.moet worden geïnvesteerd. Nader wordt bestudeerd of het mogelijk is, dit project geheel uit eigen middelen te fi nancieren. De tienduizenden enthousiaste bezoekers uit binnen- en buitenland, welke de afgelo pen jaren de Tulpenshow bij het molentje in Bennebroek bezochten hebben bewezen, dat een dergelijke tentoonstelling gewaar deerd wordt. Dit heeft de initiatiefnemer, de heer H. W. Roozen, doen besluiten om ook dit jaar weer een tulpenshow te houden. Het sortiment is verbeterd en de „étala ge" met bloembollen bevat nu meer dan driehonderd soorten tulpen, hyacinten en narcissen. Evenals vorig jaar wordt de tuin des avonds weer verlicht en de charmante Volendamse meisjes zijn er ook weer om de bezoekers alle gewenste inlichtingen te geven. Als nieuwe attractie is er een oud Hollands marktplein ingericht, waar de be zoekers behalve bloembollen ook bijvoor beeld kaas en souvenirs kunnen kopen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5