VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE1 foto's aan huis Hollywood Kennemers nam revanche op Rapiditas; HFC speelde gelijk Nijverheidsschool boekte niet minder dan vijf overwinningen GLASPLATEN Foto Goede dag voor DEM Oud-halchef Heykoop ten grave gedragen Afscheid bij VGZ in hartelijke sfeer Schoolvoetbal in Velsen AJC-ers vierden Pasen in de IJmond Tijdverlies bij de ponten Trouwfoto's DINSDAG 12 APRIL 1955 9 VOETBAL IN KENNEMERLAND JVijk aan Zee Velsen Na meer dan halve eeuw ging P. Smit met pensioen Verkochte schepen Wachten, wachten, wachten Op Paasmaandag werd de overtocht hevig gestremd „Mevrouw Warrens bedrijf" bij de Rederijkers „Veilig Verkeer" kiest bestuur Scheepvaart lnstallatie nieuwe inspecteur Collecte autotocht Ouden van Dagen Fotobureau CHR. PIETERSE In West 2 A hebben de beide koplopers, Spartaan en 't Gooi, zich kunnen hand haven. Het waren wel geen overdonderen de overwinningen, welke zij respectievelijk op Zeeburgia (2—0) en UW (0—1) be haalden, maar de zo fel begeerde punten w aren toch maar weer binnen. HFC behaalde tegen KFC een kostbaar punt en De Kennemers deden het nog beter door tegen Rapiditas volledig revanche te nemen voor de in Weesp geleden neder laag. In 2 B verspeelde RCH weliswaar een puntje tegen Hollandia, maar de Haar lemmers hebben met een wedstrijd minder gespeeld toch altijd nog twee winstpunten meer dan HRC* Volendam klopte ZFC, staat er relatief beter voor dan de HRC'ers en vormt dus een groter gevaar voor de Haarlemmers. De wedstrijd Beverwijk HRC vond geen doorgang. Geluk voor Zaandijk In de derde klasse A behaalde Zaandijk, zoals verwacht kon worden, een vier-één overwinning op GVO. Bovendien hadden de Zaandijkers het geluk, dat WSV, welke club nog altijd een ernstige bedreiging voor hen vormde, op eigen terrein door Zilvermeeuwen werd verslagen (twee-één) VVB behoefde Zaterdag wegens terrein- afkeuring niet naar GVO en tegen ZVV leden de Breesapers een drie-twee neder laag. Dan deden de Vitessenaren het tegen deze Zaanse club het beter: zij wonnen met niet minder dan drie-nul. Het was voor DEM op Tweede Paasdag een goede dag, want Schoten verspeelde een puntje tegen Velsen, met welke club toch altijd rekening moet worden gehou den, en CSV verloor voor de tweede keer van QSC. De Castricummers verspeelden door een en ander hun tweede plaats. In de onder ste regionen klopte RKAFC met één-nul KW, zodat het onderaan weer geducht gaan spannen. Misstap In 4 E werd het OFC-terrein afgekeurd, zodat Waterloo een reis naar Oostzaan be spaard werd. EHS beging een kleine misstap tegen DJK en dit kon de Haarlemmers later nog wel eens berouwen, want De Germaan, dat ook nu weer won, heeft met 2 wedstrijden minder gespeeld 3 verliespunten minder. Zaandijk 15—26 Alkm. Boys 15—15 WFC 15—20 Alc. Victrix 17—15 WSV 13—19 QSC 15—14 Purmersteyn 1418 OSV 14—12 VVB 15—18 KW 16—12 Vitesse 15—15 RKAFC 16—12 Zilverm. 15—14 4 E ZW 15—13 EHS 16—23 GVO 13—12 De Germaan 14—22 HSV 18— 9 Nautilus 13—16 Terrasvogels 15— 7 DJK 14—16 Kinheim 15— 7 Bl'daal 15—15 3 B WMS 15—15 DEM 16—23 Gold Star 15—14 Schoten 15—18 NAS 15—13 CSV 15—t17 Waterloo 15—13 Wijk a. Zee 16—17 HEDW 14—12 Velsen 16—16 OFC 12—11 ADO 15—15 DCO 14— 2 *n een meer spannende dan fraaie wed strijd heeft Wijk aan Zee in Alkmaar een puntje kunnen bemachtigen bij de Boys. Het was vooral in de eerste helft een span nende strijd, waarin de bezoekers aanvan kelijk een licht veldoverwicht demon streerden. Door F. van der Mey kreeg Wijk aan Zee vrij spoedig een voorsprong, maar van dat ogenblik af begon de thuisclub zich te roeren. Het gelukte de Boys nog voor de pauze gelijk te maken, zodat met één één gedraaid kon worden. De Boys hadden in de tweede helft aan vankelijk het beste van het spel en het doel van Wijk aan Zee kwam onder hoge druk te staan. Het duurde dan ook niet lang of de Boys brachten hun meerderheid in een goed doelpunt tot uitdrukking. Wijk aan Zee herstelde zich echter en vocht weer dapper terug. De aanvallen kregen een gevaarlijk karakter en het ge lukte J. van der Mey bij een daarvan de gelijkmaker te scoren (twee-twee). In de spannende strijd om de overwin ning gaven de ploegen elkaar niets toe en in de stand kwam dan ook geen verande ring meer. Velsen heeft ln de ontmoeting tegen Schoten de winst laten glippen, want in de eerste helft was de thuisclub overwe gend sterker en had zeker een vier-nul voorsprong kunnen hebben indien men van de talrijke kansen een beter gebruik had gemaakt. De thuisclub speelde een vlotte partij en Schoten kwam er nauwelijks aan te pas. Vooral het goede spel van linksbinnen Van der Heyden viel te roemen maar zijn mede spelers verzuimden van de door hem gebo den kansen gebruik te maken. Bovendien verdedigde de Haarlemse de fensie heel goed. Eindelijk moest de Schoten-doelman zwichten toen een schot van Donker door een der achterspelers van richting werd veranderd en de bal daardoor in doel vloog. Rust: een-nul. In de tweede helft waren de partijen be ter tegen elkaar opgewassen. Schoten begon met een fel offensief, dat resulteerde in een doelpunt van Geurts en hierna kwam de thuisclub weer meer in de aanval. In de stand van deze aardige wedstrijd kwam echter geen verandering meer. Zaterdagmorgen is het stoffelijk over schot van oud-halchef J. D. Heykoop op de Westerbegraafplaats in IJmuiden ter aarde besteld. Zeer velen, waarbij burge meester mr. M. M. Kwint, mr. J. R. van Eerde, directeur van het Staatsvissersha- venbedrijf, de tegenwoordige halchef de heer J. H. Vos, de heren Groen en Schaap, als vertegenwoordigers van de afslagers, havenmeester J. Kuyper en de voorzitter en secretaris van de redersvereniging de heren J. C. Pronk en M. Meyboom bewezen de overledene de laatste eer. Het bestuur van de IJmuidense Vishandel Vereniging werd vertegenwoordigd door de heren P. Krab, W. Doevendans en J. Osendorp. Een schat van bloemen dekte de baar. Aan de groeve werd niet gesproken, maar de oudste zoon van de verscheidene zegde de aanwezigen dank voor de betoonde be langstelling. Als een der zeer oude getrouwen bij de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. heeft Zaterdagmorgen de heer P. Smit, magazijn bediende, die meer dan eenenvijftig jaar aan dit bedrijf was verbonden,' wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen. Dit afscheid is met veel hartelijkheid ge paard gegaan een hartelijkheid, die zo wel van de zijde der directie als van de afdeling aan de dag is gelegd Tijdens de ontvangst op het directie kantoor'door de heer J H. Smidt van Gel der. procuratiehouder, is met dankbaar heid gewaagd van de langdurige trouw en plichtsbetrachting van de heer Smit, wiens loopbaan in de afgelopen halve eeuw nog eens onder de loupe werd genomen: hoe hij als loopjongen van dertien jaar in de papierfabriek (de formaatafdeling) kwam en als gevolg van een ernstig ongeluk de laatste twintig jaar in de magazijnen een taak vond. De heer Smidt van Gelder heeft de heer Smit hartelijk dank gezegd voor zijn dien sten en als blijk van erkentelijkheid het fraaie herinneringsbord van de vennoot schap overhandigd. De chef van het centraal magazijn, de heer J. C. C. Slot, betuigde evenzeer zijn dank voor het werk van de scheidende werker, die na 51 jaren met voldoening op deze halve eeuw kon terugzien. Hij overhandigde namens de afdeling een geschenk voor persoonlijk gebruik. Als collega die veel van de scheidende heer Smit heeft geleerd, sprak de heer C. A. Hoeben een persoonlijk woord ten af scheid onder aanbieding van een vulpen. Tenslotte was het de heer H. Andrea, die met een hartelijke toespraak en goede wen sen voor de toekomst de oude, trouwe wer ker namens het jubileumfonds een ge schenk onder enveloppe overhondigde De 500 brt metende kustvaarder „Dok laan", gebouwd in 1951 en in eigendom bij de N.V. „Hannah" te Rotterdam, is ver kocht aan de rederij Sauber te Hamburg. Het zal onder de naam „Mica Sauber" in de vaart worden gebracht. De heer H. Kajuiter te Groningen ver kocht de 196 brt. metende kustvaarder „Zwerver" gebouwd in 1929, aan de heer K. Wildeboer te Delfzijl, die het schip on der dezelfde naam in de vaart zal bren gen. Het was Zaterdagmorgen reeds vroeg aantreden voor de schoolvoetballers, want om negen uur waren de eerste wedstrijden reeds vastgesteld. Ditmaal werkte het weer niet zo mee als op de beide voorafgaande wedstrijddagen, maar dit belette de jongens niet de zaken energiek aan te pakken; bij de ontmoeting Clara Sternschool Adolf van Nassauschool zelfs wel eens al te energiek, zodat de scheidsrechter meer dan eens de fluit moest hanteren. Zaterdag zijn 150 „trekvogels" van de AJC uit de provincie Noordholland naar Beverwijk en IJmuiden gekomen, om ge zamenlijk het Paasfeest te vieren. In de bovenzaal van het veilinggebouw 't Centrum heeft de burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, de jeugd toegesproken, waarbij hij er op wees, dat Beverwijk in feite de bakermat was van Holland: een plaats met heel veel historie, welke nu bezig is een grote industrieplaats te wor den. De burgemeester sprak de hoop uit dat de gasten zouden genieten van het natuurschoon, dat er vele vriendschaps banden zouden worden aangeknoopt en dat het een geslaagd feest mocht worden. Na dat de jeugd zich wat had verfrist werd een bont programma afgewerkt, waarin zang en dans de hoofdschotel vormden. Nadat de gasten Zondags bij de pleeg ouders waren afgehaald vertrok de stoet naar de sportterreinen bij Tussenwijk, om zich te meten in verschillende spelen. Jammer kon door het slechte weer na de middag van de in uitzicht gestelde wed strijden niets komen en heeft men zich vermaakt in het Jeugdhonk van Kennerher Staten. Tegen acht uur kwam men weer bijeen bij de Zeewijkschool voor een fak keloptocht. Na een tocht door de gemeente werd deze ontbonden op het parkeer terrein, waar D. Borger, gewestelijk lei der uit Zaandam, een sluitingswoord sprak. De Tweede Paasdag heeft men zich on ledig gehouden met een „zoektocht" in de duinen, waarmee veel pret werd beleefd. Dankbaar gestemd over het mooie vriendschapsfeest, vertrokken de gasten om 5 uur weer naar hun woonplaatsen, om weer met frisse moed aan de dagelijkse taak te beginnen. Schouw Burgemeester en Wethouders van Bever- Wijk maken bekend, dat de schouw inge volge artikel 235 der politieverordening zal Worden gedreven op 21 April. Voor de Nijverheidsschool was het Za terdag een goede dag. Zij kwam met vier ploegen in het veld en alle elftallen won nen. Het vijfde elftal versloeg met twee één de Kohnstamschool en legde daardoor beslag op het kampioenschap van de ver liezersronde van Afdeling D. Het eerste elftal won enigszins fortuinlijk van de Willem de Zwijgerschool, die ongetwijfeld beter voetbal liet zien, doch welker doel man een doelpunt cadeau gaf. HBS IWillebrordus ULO (Beverwijk) eindigde in een gelijk spel (drie-drie). De beslissing door strafschoppen eindig de in het voordeel der Beverwijkers. Ook hun tweede elftal bracht het tot een straf- schoppenbeslissing, doch nu zegevierde de tegenpartij, de Openbare ULO uit Bever wijk. In de C-afdeling schakelde het tweede elftal van HBS de St. Joannes ULO defi- De Paas-vcrkeersdrukte bij de ponten bereikte Maandag ondanks het vrij gure weer en als direct gevolg van de sport wedstrijden in Alkmaar een hoogtepunt, dat in maanden niet is voorgekomen. Er voeren gisteren maar drie ponten en al in de loop van de morgen toen een lange file van wachtende auto's zich aan de Zuidkant uitstrekte tot „Beeckensteyn" kon al worden voorspeld, dat het 's mid dags op de W ijkerstraat weg ook weer mis zou gaan. Inderdaad vulde zich tegen vier uur het Noordelijke pontplein met wach tende auto's, die tegen zes uur bijna reik ten tot aan de overweg naar Beverwijk. De staart van de file bleef zich daarna tot half acht uitstrekken tot de Duinvliet- straat. Vele automobilisten keerden uit de file terug om een andere weg over het kanaal te zoeken en anderen die meenden om via de KoningswegCorverslaan meer naar voren te kunnen dringen, vonden daar op de hoek een agent die de heren terugverwees naar de rij helemaal ach teraan dan. Na achten reikte de rij auto's nóg tot voorbij het Stratingsplantsoen. In deze periode werd een wachttijd van langer dan een uur genoteerd, hoewel het pontpersoneel de overtochten zo vlot mo gelijk deed verlopen. Pas om tien uur was de verkeersrust weergekeerd. Deze tweede Paasdag heeft een voor proefje gegeven van hetgeen te wachten staat als het inderdaad eens mooi weer gaat worden in een weekeinde zolang de nieuwe afvoerweg over de sluizen nog niet gereed is. Toen de ergste drukte eenmaal voorbij was, heeft de politie haar vermoeiende taak nog niet kunnen neerleggen, want tot na middernacht is het Noordelijk pont plein „bezet" geweest. Opvallend was, dat in de ochtend van Paasmaandag tussen 10 en 12 uur de zaken op het Zuidelijk pontplein uitermate chao tisch verliepen, doordat er geen politie toezicht was. De automobilisten stormden in gesloten gelederen op de pontklep toe en pas nadat er om politie-assistentie ge vraagd was, ging het er weer wat geregeld nitief uit. Het tweede elftal van de Creutz- bergschool verloor op het nippertje van de Nijverheidsschool 3, doch een pleister op de wonde was, dat het eerste elftal zich met drie-twee tegenover de Papiervak- mensen kon handhaven. In de D-afdeling verloor de St. Adalbert- school met niet minder dan elf-nul van Nijverheidsschool. De Clara Sternschool, oorspronkelijk als out-sider aangemerkt, bracht het door een een-nul zege op de Adolf van Nassauschool tot de demi-finale. De Jan Campertschool schakelde reso luut de St. Franciscusschool uit (71) en heeft thans een doelgemiddelde van 262. De Jan Ligthartschool speelde voor de derde keer gelijk, doch zegevierde ook nu weer in de strafschoppenbeslissing. De gedétailleerde uitslagen waren: Afdeling B (Eerste ronde): Papiervak schoolCreutzbergschool 23; Nijver heidsschoolW. de Zwijgerschool 21; HBSWillibrordusschool 3—3 (Willibror- dusschool wint). In deze afdeling was de Duinwijkschool voor de eerste ronde vrij geloot. Afdeling C (Tweede ronde, winnaars): Nijverheidsschool 2W. de Zwijgerschool 2 31; Willibrordusschool 2Openbare ULO 3—3 (ULO wint). Afdeling C (Tweede ronde, verliezers): Nijverheidsschool 3Creutzbergschool 2 4—3: HBS 2—St. Joannes ULO 2—1. Afdeling D (Derde ronde, winnaars): Nijverheidsschool 4St. Adalbertschool 110. Willem de Zwijgerschool 3 vrijge loot. Afdeling D (Finale verliezers): Kohn stamschoolNijverheidsschool 5 12. Afdeling E (Derde ronde, winnaars): Clara SternschoolAdolf v. Nassauschool 10; Jan CampertschoolSt. Franciscus school 71. Afdeling E (Derde ronde, verliezers): St. LiduinaschoolH. Hartschool 31; Jan LigthartschoolMarnixschool 11 (Jan Ligthartschool wint). In de vertaling van mevrouw J. A. Simons-Mees geeft de Rederijkerskamer „Kennemerland" Donderdagavond in het Kennemer Theater in Beverwijk een op voering van „Mrs. Warrens Profession" van G. B. Shaw. Dit werk is een van de eerste drama tische stukken van Shaw. Men zou nu en dan bezwaren kunnen opperer. tegen het geestelijk klimaat waarin de handelingen verlopen, maar men zal tegelijk moeten toegeven, dat de personen stuk voor stuk ongemeen geloofwaardig en levensecht zijn. Shaw poogt met dit stuk aan te tonen dat het rijkworden door anderen, op welke manier dan ook uit te buiten, in wezen niet veel verschilt van de wijze, waarop het door en door immorele bedrijf van mevr. Warren zijn besmette vruchten af werpt, zo zegt de regisseur van dit ge zelschap. Jacques Ringel. De onlangs opgerichte afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer telt nu al 35 leden. Tijdens een Donderdag 14 April in zaal Nijman te houden bijeenkomst zal een bestuur worden gekozen. Vier trawlers Vier trawlers de „Herman", „Bata via", „Bergen" en SCH. 117 „Onder neming 3" en 73 loggers en kotters wa ren vanmorgen aan de IJmuidense afslag. De totale aanvoer van deze vloot bestond uit 900 kisten schelvis en piepers, 240 ka beljauw en gul, 475 koolvis, 1100 makreel, 500 wijting, 850 haring, 150 kabeljauw, 50.000 kg tongen, 900 schol en 1800 stuks kabeljauwen. De „Herman" (van 31 Maart) voerde aan 1250 kisten vis, waarvan 600 grote makreel, 60 kleine makreel, 370 haring, 60 wijting, 50 gul en kabeljauw, 60 zwarte koolvis, 50 schelvis en piepers, 200 kleine kistjes haring; de „Batavia" (van 30 Maart) was er met 800 kisten vis, waar van 150 schelvis en piepers, 150 makreel, 160 koolvis, 150 kabeljauw, 60 wijting, 130 haring, 20 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen; de „Bergen" (van 29 Maart) met 1010 kisten vis, waarvan 350 schelvis en piepers, 100 kabeljauw, gul en blanke koolvis, 80 zwarte koolvis, 20 wijting, 230 makreel, 200 haring, 10 kleine makreel, 20 stokkebit, 100 kleine kistjes haring en 150 stuks stijve kabeljauwen en als derde trawler de SCH. 117 „Onderneming 3" (van 29 Maart) met 675 kisten vis, waar van 225 haring, 205 makreel, 75 koolvis, 135 schelvis en piepers, 35 wijting en 70 stuks stijve kabeljauwen. En nog meer Die en zeventig loggers en kotters zorg den verder voor 950 kisten schol, 200 schelvis, 150 makreel, 1500 stuks kabel jauwen, 1100 stuks ijskabeljauwen en 50.000 kg tongen. Een Deen zorgde voor wat levende kabeljauw. Deze bracht voor de kleine kabeljauw f 3.10 tot f 3.80 per stuk op en voor de grote kabeljauw f 5.20 tot f 6.50 per stuk. Voor de export wen, 37 Willem Cornells, 162 De Vier Ge zusters, 73 Maria Jacoba, 59 Floris, 23 Volharding, 127 Borneo, 168 Eendracht. Alwaki, 8 V. Victoria n. Rotterdam. Aaroijk, 9 v. Bremen n. Rotteidam. Alcyone, 9 te Bueno» Aires. Amsteiveen, 9 te Port au Prince. Aoonis. 8 v. Amstei aam n. La Uuaira en Cura?ao Averdijk, pass. 9 Vussingen n. Antwerpen. AmersKeik, 8 te Melbourne. Aimdijk, 8 te Mobile. Alblasserdijk, 8 te New Orleans. Aagtekerk, 10 v. Marseille n. Genua. Aai9dijic, 10 350 m. W. A zo ren. Aardijk, 9 ie Rotterdam. Abbekerk, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Acmaa, 12 te Tj. Priok. Akkrumdijk, 11 v. Ar.tw. n. Amsterdam. Alamak, 13 v. Genua te Rotterdam verw. Aldabi. 11 te Antweipen. Algenib, 13 Rottcidam verwacht. Alkaid, pass. 11 Casquetc n. Las Palmas. Alnati, 10 te Montevideo. Aiphacca, 10 v. Victoria n. New York. Alphard, 10 te Santos. Alpherat, 9 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Amor, 10 Ouessant gepass n. Algiers. Amsteldiep, 11 te Port Said. Annenkerk, 11 300 m. NO. Saigon. Antonia. 12 te Pladju. Arendskerk, pass. 11 Gibraltar n. Casablanca. Arkeldljk, 10 te Rotterdam. Armllla, 12 te Pladju Averdijk, 10 v. Antw. n. New York. Alchiba, 11 Hamburg verw.. Brltsum, 8 v. Vlissingen n. Galveston. Baarn. 8 v. Arica n. Callao. Bawean, 8 v. Portland Oreg n. Astoria. Bloemfontein, pass. 8 Dakar n. Las Palmas. Bonaire, 8 v. Georgetown n. Paramaribo. Beninkust, 10 v. Dakar n. Nederland. Blitar, 11 te Aden. Blommersdijk, 10 v. Marseille n. Genua. Blijdendijk, 11 te Baltimore. Borneo, 8 te Bombay. Boschfontein, 9 v. Southampton n. Las Palmas Boskoop, 9 v. Cristobal n. Pto Llmon. Breda, 10 te Rotterdam. Clavella, 8 160 m. W. Horta. Caltex Leiden. 11 Rotterdam verw. Cistula, 8 v. Rotterdam n. Le Havre. Cottica, 9 te Dover. Kabeljauw, tarbot, tongen en schollen Cronenburg h.pass. 8 Dungeness n. Onton. waren vandaag voor de export bestemd. Regels kabeljauw deden f 63 tot f 48 en kisten kabeljauw f 80 tot f 64. De grote tarbot ging weg voor f 2.50 tot f 2.60 per kg. Waren de prijzen voor kabeljauw aan de lage kant; ook de tongprijzen zakten bij de grote aanvoer. Grote tong deed f 2, grootmiddel f 1.80 tot f 1.85, halve pond jes f 2.05 tot f 2.15, tong 1 f 2.70 tot f 2.80 en tong 2 f 2.30 tot f 2.40. De goede schol was prijshoudend. Grote schol haalde f 32 tot f 25, middel 41 tot f 33, zetschol f 54 tot f 40 en schol 1 f 44 tot f 35. En voor het binnenland Schol 2 ging het binnenland in voor f 28 tot f 26 en schol 3 voor f 22 tot f 14. De grote en middel gul maakte f 22 tot f 24 en de torgullen f 17 tot f 20. Zwarte kool vis deed f 48 tot f 54, grote schelvis f 30, middel f 27, kleinmiddel f 31 tot f 26, pennen f 31 tot f 27 en braad f 23 tot f 15. Goede braad haalde dus nog een knappe prijs. Wijting ging weg voor f 11 tot f 18, makreel voor f 23 tot f 16 en haring voor f 18 tot f 12. Voor de Woensdag Vier trawlers waren vanmorgen bekend voor de Woensdagmarkt. De „Thorina" (van 31 Maart) komt met 810 kisten vis, waarvan 140 schelvis en piepers, 160 kool vis, 220 makreel, 20 kleine ntakreel, 210 haring, 40 wijting, 20 diversen, 80 kleine kistjes haring, 100 stiiks stijve kabeljau wen; de „Bloemendaal" (van 31 Maart, was nog vissende bij opgave vangst) met 380 kisten vis, waarvan 150 makreel, 20 kleine makreel, 50 schelvis en piepers, 70 koolvis, 35 haring, 5 radio, 35 diversen, 15 stokkebit en 120 stuks stijve kabeljauwen; de „Claesje" (van 31 Maart) met 900 kis ten vis, waarvan 210 schelvis en piepers gestript, 70 schelvis en piepers dicht, 50 gestripte wijting, 70 dichte wijting, 80 kabeljauw en gul, 160 koolvis, 130 ma kreel, 25 kleine makreel, 75 haring, 30 stokkebit en 50 stuks stijve kabeljauwen en de „Sumatra" (van 31 Maart) met 855 kisten vis, waarvan 150 schelvis en pie pers, 225 makreel, 100 koolvis, 75 gul en kabeljauw, 225 wijting, 50 haring, 30 di versen, 150 kleine kistjes haring en 130 stuks stijve kabeljauwen. De SCH. 27 (van 5 April, bij opgave nog vissende) brengt 430 kisten vis, waarvan 400 haring, 10 wijting, 15 kabeljauw en 100 stuks stijve kabeljauwen. Voor Donderdag Voor de Donderdagmarkt zal de trawler „Allanwater" (van 4 April) present zijn met 760 kisten vis, waarvan 390 kisten ge stripte schelvis en piepers, 60 gul en kool vis, 100 makreel, 35 stokkebit, 40 kleine kistjes haring en 200 stuks stijve kabel jauwen. Bij opgave van deze vangst was de trawler nog vissende. Oudste boten Oudste trawlers zijn thans de „Maria van Hattem" en „Gelria" (van 1 April); de „Polderman" en „Eveline" (van 2 April); de „Haarlem" (van 4 April). Vertrokken IJM 240, 202, 206, 249, 213, 239, 241, 318; UK 35, 73, 96, 46, 103, 1, 184; HD 37 Ver wachting; Z 506, 466, 439, 502, 538, 498, 475, 555; BR 13, 5, 20, 41. Binnengekomen IJM 16 Bergen, 99 Batavia, 2 Herman, 74 Martha, 75 Gorredijk, 53 Heemstede, 204 Verwachting, 45 De Hoop, 240, 22, 31, 228, 3, 272, 7, 52, 8; SCH 117 Onderneming 3; RO 2 Dolfijn, 29; AM 18, 16, 17, 26; TX 14; BU 33; Z 466. 475, 498, 60, 555, 538, 502, 409 (Belgen); E 468 (Deen); KW 45 Neptunus, 70 Nellie Marie, 161 Katwijk 3, 40 Everhard Cristina, 123 Robert Wil liam, 9 Hubertha Gerarda, 78 Excelsior 3. 85 Huiberdina Gijsbertha, 38 Bertha. 141 Willie, 95 Toenadering, 129 Bali, 57, Dina Marie, 12, 21, 133, 62, 210, 27, 34, 77, 84 Jan, 107 Jacoba, 28 Verwachting, 69 Sa- turnus, 64 Elizabeth, 166 De Gebroeders. 104 De Vrouw Dirkje, 114 Avontuur, 169 Aleida, 51 Prinses Margriet, 20 Grietje, 17 Arie Nico, 65 Willy Alida, 48 Cornells Marinus, 26 Concordia, 89 Willempje, 140 Voorwaarts, 41 Aafje Jacoba, 6 Vertrou- Zaterdag is voor het front van het Vel- sense politiecorps op het binnenplein van het hoofdbureau de nieuwbenoemde in specteur F. Asbeek Brusse geïnstalleerd in zijn nieuwe functie bij het Velsense corps. Commissaris J. P. Weijburg heeft de nieuwbenoemde hartelijk toegesproken. Het Castricumse comité „Ouden van Dagen" houdt deze week een huis aan huis collecte, van de opbrengst waarvan het jaarlijkse uitstapje van de ouden van da gen zal worden gefinancierd. Wanneer de oudjes uitgaan is nog niet bekend. 1 Caltex Delft. 11 200 m. N.NO. Flnisterre. Caltex Pernis, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Celebes, 11 te Semarang. Cleodora, 11 v. Chittagong n. Bombay. Congostroom, 11 te Antwerpen. Cottica, pass. 10 Ouessant n. Madeira. Cumulus, 10 te Rotterdam. Delfland, 10 te Montevideo. Dongedijk, 12 te Los Angeles verw. Dordrecht, 11 v. Liverpool n. Port Arthur. Dorestad, 10 dwars Casquets n. Curacao. Drente, 11 te Rotterdam. Esso Rotterdam, 13 v. Aruba te Rotterdam verw Eendracht, pass 7 Malta n. Gibraltar. Elizabeth b, 7 v. Corpus Christi te Dordrecht. Esso Den Haag, pass. 8 Vlissingen n. Sldon. Etrema, 9 v. Alesund n. Rotterdam. Elmina. pass. 8 Finisterre n. Dakar. Eos, 11 te Malta. Esso Amsterdam, 12 te Le Havre. Fellpes, 10 v. Padang n. Pladju. Friesland (KRL), 9 v. Rotterdam n. New Orleans Friesland (SSM), pass. 10 Kp. St. Vincent c. Huelva. Garoet, 9 v. Halifax n. Boston. Gooiland, 9 te Amsterdam. Gouwe. 10 v. Monrovia n. Libreville. Graveland. 11 te Rio de Janeiro. Groote Kerk, 11 v. Bangkok n. Hongkong. Haarlem, 8 v. Callao n. Mollendo. Heemskerk, 9 v. Aden n. Suez. Hathor, 11 te Beyrouth. Haulerwijk, pass. 11 Finisterre n. Hamburg. Hermes. 11 te Rotterdam. Holland, 10 te Macuze. Houtman, 12 te Osaka. Ilos, 9 v. Malta te Piraeus. Java, 10 t? Lake Charles. Japara (KRL). pass. 11 Dover n Rotterdam Joh. v. Oldenbamevelt, 12 te Melbourne. Jupiter, 9 v. Algiers n. Antwerpen. Kota Agoeng. 1! te Tj. Priok. KatelyWa, 9 v. Pta Cardon n. Rotterdam. Kalydon, 10 te San Antonio. Kota Baroe, 9 te Rotterdam. Kota Gede, 11 te Hamburg. Lekhaven, pass. 8 Kp. Finisterre n. Las Palmas Linge, 8 v. Bremen n. Dakar. Lemsterkerk, 9 v Esbierg te Rotterdam. Laagkerk, 10 v. Calcutta n. v|7agapatam. Lawak, 11 v. Port Said n. Napels. Liberty Bell, 10 te Mena el Ahmadl. Lissekerk. 10 v. Basrah n. Hamburg. Luna, 11 te Kreta. Limburg, 11 v. Singapore n. TJ. Padang. I.utterkerk, 11 te Basrah. Mapta, 8 v. Suez n. Djeddah. Maas. 10 te Lattakia. Maasland, pass. 10 Kp. Blanco n. Las Palmas. Madoera, 11 te Tjilatjap. Manoeran, 10 v. Semarang n. Suez. Mapia, 11 te Djeddah. Mariekerk, 11 te Kaapstad. Mansa. 12 te Bombay verwacht. Markelo, verm. 13 v. Antwerpen n. Belfast. Mataram, 11 te Singapore. Modjokerto, 12 te Coiombo. Mijdrecht, 11 v. Aruba n. New York. Nestor, 9 te Paramaribo. Nieuw Amsterdam, 11 te Napels. Nigerstroom, 10 te Douala. Noordam, 11 te Rotterdam. Notos, 10 Finisterre gepass. n. Amsterdam. Omala, 11 v. Pladju n. Bangkok. Ondina, 10 te Colombo. Oostkerk, 11 te Shanghai. Ootmarsum, 8 v. Houston n. New Orleans. Oranje, pass. 11 The Brothers n. Suez. Oranjestad, 10 v. Pto Limon n. Aruba. Ouwerkerk, 11 te Antwerpen. Prins Willem v. Oranje. 8 v. Hallfax n. R dam. Papendrecht, pass. 12 Aden n. Suez. Pendreoht, 10 v. Amay Bay n. Philadelphia. Peperkust, 10 te Las Palmas. Perna, 11 v. Piraeus n. Salomkl. Polydorus, 10 te Belawan. Polyphemus, 11 te Aden. Poseidon, 10 te Bremen. Prins Alexander, 11 te Quebec. Prins Casimir, 11 v. Rotterdam n. Le Havre. Prins Fred Hendrik, 10 te Bremen. Prins Fred. Willem, 9 te Montreal. Prins Joh. Willem Friso, 11 v. Rotterdam naar Le Havre. Ridderkerk, 10 te Marseille. Rlouw, 11 v. Bombay n. Karachi. Roeblah, pass. 10 Socotra n. Ummsald. Rottl, 9 v. Panarukan n. Belawan. Ruys, 11 te Durban. Rijnland, 9 v. Recife n. Las Palmas. Stentor, 8 vroeg v. New Orleans n. Maracalbo. Stad Maastricht, 8 v. Bona n. Rotterdam. Salawati, pass. 11 Ouessant n. Hamburg. Salland, 8 v. Montevideo n. Buenos Aire». Scherpendrecht, 10 v. Recife n. Beiecv. Sohie, 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Sibajak, pass. 10 Kp. Bon. n. Rotterdam. Snrgkep, 10 v. Rotterdam n. Calcutta. Slamat, 11 te Cheribon. Sliedrecht, pass. 10 Fmisterre n. Micna el Ah» madi. Stad Maassluis, 11 te Narvik. Stad Rotterdam. 9 v. Rotterdam n. Narvik. stad Schiedam, 9 te Ernden. Statue of Lioerty, 9 v. Mena n. Suez. Stiaat Bali, 12 te Maurits verw. Suaat BanKa, 12 te Soerabaja. Straat Makassar, 12 ie Kooe. Straat boenaa, 10 v. Hrrota n. Hongkong. straat Majakka, 9 v. Maxassar n. öeiawan. Sumatra, 11 v. Pandjang n. Tj. Priok. auneita, 11 v. Townsvilie n Mxri. Tomon, pass. 9 Mmikoy n. Singapore. Taiaxar., pass. 9 Kp. Guardalui n. Suez. Tara, 9 te Bahia B.anca. TaD.an, 9 te New York. Talisse, 11 te Tj. Priok. Tana, 11 te Purlleet. 'lege.Derg, 11 v. Hongkong n. Manilla. Teinate, 9 te Singapore. Thenusto, 10 te Rotte:dam. Titus, 9 v. Mess.c.a n. Amsterdam. Tomini, 11 v. Singapore n. La Buan. Trompenberg, 9 te Antwerpen. Utrecht, 12 te Singapore. Van Waerwijck, 12 te Singapore. W. Alton Jones, 11 te Mena el Ahmadl. Waterland, 10 te Recife. Waterman. 10 te Halifax. Weitevreden, 12 te Soerabaja. Westertoren, 12 te Singapore. Willem Ruys, pass. 10 GiDraltar n. Port Said. Westland, pass. 10 Finisterre n. Rio de Janeiro Willemstad, 9 v. Bremen n. Amsterdam. Wieldiecht, pass. 10 Pantellaria n. Fao. Wonorato, 10 v. Semarang n. Soerabaja. IJsel, 10 te Tunis. Zeeland (KRL), 11 te Bandarshapur. Zijpenberg, pass. 10 Ouessant te Melilla. Schepen met passagiers, repatrlërenden en emlgrerenden Aldabi, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 23 Antw., 26 Rotterdam verw. Alnati, verm. 17 v. Santos n. Montevideo, IS Buenos Aires verwacht. Bloemfontein, 11 Las Palmas, 15 Southampton, 16 Antw., 17 Amsterdam verwacht. Bonaire, verm 7 v. Georgetown. 12 v. Parama ribo n. Amsterdam. Boschfontein, verm. 8 v. Amsterdam n. Durban n. Kaapstad. Boskoop. 3 v. Amsterdam te Cristobal vertr. eind April v. Curasao n. Amsterdam. Cottica, verm. 8 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 7 v. New York te Rotterdam. Indrapoera, 9 v. Rotterdam te Tj. Priok verw. daarna Soerabaja. Jagersfontein, vertr 5 Mei. v. Amsterdam n- Durban vla Las Palmas n. Kaapstad. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 Melbourne, 15 Sydney verwacht. Maasdam, vertr. 21 Mei v. Rotterdam n. N. York Nieuw Amsterdam. 8 v. Athene lu Palermo verw. Noordam. 11 v. New York te Rotterdam verw Oranje. 12 Suez, 15 Napels. 21 Amsterdam verw. Oranjefontein, verm. 16 v. Durban n. Amsterdam Oranjestad, verm. 8 v. Pto Llmon n. Cristobal en Amsterdam. Rijndam. 7 v. New York n. Rotterdam 16 Rot terdam verwacht. Sibajak, 17 v. Australië en Singapore te Rot terdam verwacht. Waterman, 9 v. Rotterdam te Halifax 11 New York verwacht. Westerdam, 11 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys. 8 v. Southampton, 14 Port Said verw. naar Indonesië. Willemstad, verm. 14 v. Amsterdam n. Cristobal en Curagao. Zuiderkruis. 8 v. Kaapstad te Amsterdam 20 naar Wellington. KLEINE VAART A rnoudspolder, 9 v. Oporto te Rotterdam. Atlas, 9 v. Kopenhagen te Amsterdam. Ary Scheffer, 11 Liverpool verw. Beekbergen, verm. 9 v. Rotterdam n. Bayonne. Binnenhaven, 9 v. Casablanca n. Spanje. Birmingham, 9 v. Rotterdam n. Kingslynn. Brem, pass. 9 Beachyhead n. Antwerpen. Bab T, 7 v. Manchester n. Swansea. Bernard John, 13 v. Alexandrlë te Hamburg verwacht. Corrie b. 9 op de Theems. Cinderella, verm. 9 v. Duinkerken n. R'dam. Confiance, verm. 9 v. Rotterdam n. Liverpool. Dienan, pass 9 Vlissingen n. Boston. Diligentia, verm. 9 v. Kingslynn n. Thames- haven. Deo Favente, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Deo Duce, pass. 9 IJmuiden n. Rouaan. Driebergen, 9 v. Swansea te Antw. Domburgh, pass. 9 Kp. Vilano n. Rotterdam. Daje Bohmer, 11 v. Nemours te Port de Bouc Eminent, 9 v. Great Yarmouth te Middlesboro. Eisen burgh, pass. 9 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Express, verm. 10 v. Rotterdam n. Kingslynn. Ferocia, 9 v. Quimper te Avonmouth verwacht Flevo G, pass. 9 Vlissingen n. Rotterdam. Gaasterland. 9 v. Harliogcn n. Leith. Globe, verm. 9 v. Middlesboro n. Rotterdam. Hydra, pass. 9 Vlissingen n. Rotterdam. Hartel, 9 v. Hamburg te Rotterdam. Haaksbergen, 10 v. Le Boucau te West Hartlepool Haskerland, 10 v. Harllngen r. Goole. Julia Mary, 7 v. Casablanca n. Antwerpen. Joost, 5 v. Aberdeen n. Tonnay Charente. Lies, 9 dwars Beachyhead n. Avonmouth. Larix, 7 te Londen. Lucas Bols II, 12 Garston verwacht. Leendert b, 9 v. Stockholm te Rotterdam. Mulan, 9 v. Rotterdam te IJmuiden. Meres N, verm. 9 v. Rotterdam n. Z. Amerika. Midsland, 9 v. Rotterdam n. Grangemouth. Mynelis, 9 v. Goole te Norresundby verwacht. Matthew, verm. 9 v. Grangemouth n. d. Theems Mypuck, verm. 9 v. Rotterdam n. Nykoping. Marcella, verm. 9 v. Rotterdam n. Malmö. Neeltje b, verm. 11 v. Antwerpen n. Fowey. Nieuwland, pass. 9 Flamborohead n. R'dam. Nottingham, 10 v. Harlingen n. Goole. Oosterburgh, 9 v. Rotterdam n. Stockholm. Oosterdok, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Peter Swenden. pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen Plato, 8 v. Algiers n Bari. Pavo, 7 v. Londen n. Gijon Mussel. Ponto, 7 te Preston. Poortvliet, pass. 9 Brunsbüttel r. Stettin. Rema, pass. 9 Vlieland n. Rotterdam. Rema, 9 v. Bremen te Rotterdam verw. Stella Maris, 9 v. Selzaete te Rotterdam. Schippersdracht, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen Soemba, 9 v. Gothenburg te Londen verw. Statensingel, 9 v. Gent n. Rotterdam. Tilly, 8 v. Bayonne n. West Hartlepool. Viking, 9 nog te Liverpool. Virgo, verm. 9 v. Rotterdam n. Londen. Veenenburgh, 10 v. Rotterdam n. Middlesboro. Westersingel. 10 v. Port Talbot te Amsterdam. Westerpolder, verm 9 v. Oporto n. Rotterdam. Westropa, pass. 9 Vlissingen n. Aalborg. SLEEP VA ART Humber, 8 730 m. W.NW. Str. Soenda met zuiger. Noordholland, 8 150 m. NW. Kp. Finisterre. Oceaan, 8 50 m. ZW. Ouessant met zuiger en bak. Pooizee, 8 v. La Spezla met baggermolen en bak. Thames. 8 bij Ameland met tanker. Witte Zee, 8 v. Chittagong te Singapore. Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179. Santpoort Tel. K 2560—8129 In alle maten. SABELIS KERREB1JN AnthonJestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898. Door uitbreiding van onze technische staf maken wij nu ook weer bij feestjes en gelegenheden. Technische foto's. Toneel foto's, Smalfilms enz. enz. Het betere adres op foto- gebied hier ter plaatse. Lange Nieuwstraat 793 IJmuiden

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3