Met vijf dominostenen onderwijst een Amerikaan bedrijfsveiligheid Tot heil van werker en bedrijf Veretiigi ngsvaria Agenda voor Veisen De helft van de ongevallen zou voorkomen kunnen worden Honkbalclub „Rooswijk" gaat starten uit de IJmond Beverwijk Paasvoetbal in Beverwijk Castrictim Heemskerk Uitslagen schoolvoetbal- wedstrijden 7 Nederlandse coasters worden in Duitsland gebouwd „Favorieten-fantasie" van „De Velno's" Invitatie-tournooi op Watervliet TYBB de eerste tegenstander „Hercules" heeft een tennisafdeling Spel met het noodlot bij „Havenkwartier" Blijdschap en humor voor middenstanders Met „The Dio's" naar Mars Zaterdag Emmabloemcollecte Contactavond Beverwijkse scheidsrechters Bloembol lenkwekers komen bijeen Viskweek in het aquarium Puzzlcrit van de G.M.G. Bekend Castricummer overleden Burgerlijke Stand Kapel voor zeelieden te Rotterdam Scheepvaart HET KLEINE GEZELSCHAP dat gistermiddag: de Amerikaan A. R. Lateiner in de conferentiezaal van „Prinsenhof", gelegen in het hart van het Koogovencomplex aan het woord heeft gehoord, zal gemerkt hebben, dat veiligheid in de industrie een vak, zo geen wetenschap is. Een wetenschap, die zich weliswaar beweegt om een aantal ongrijpbare grootheden als de physieke en psychische gesteldheid van de werker, om zijn huiselijke omstandigheden en andere ..imponderabilia", maar die dan toch door de moderne onderzoeker benaderd wordt op een manier, waarvan zowel de werkgever als de werknemer wijzer kunnen worden. De organisatie van de cursus over „bestrijding van bedrijfsongevallen", waarvan deze mr. Lateiner de de eerste verhandeling gaf, berust bij het Nederlands Instituut voor Efficiency en het auditorium in „Prinsenhof" bestond uit leidinggevend kader uit het hele be drijf. De cursus zal tot en met Zaterdag elke ochtend en elke middag twee uur vergen en in dit tijdsbestek hoopt mr. Lateiner, docent aan het City College te New York zijn gehoor te hebben doordrongen van de mcnselijk-sociale en econo mische voordelen die voortvloeien uit een zo groot mogelijke veiligheid. Opdat de verschillende leidinggevende personeelsleden der K.N.H.S. het geleerde kunnen overdragen op opzichters en bazen, opdat „het aantal ongevallen tot de helft ge coupeerd kan worden" zoals de heer Lateiner het in een (zeer aanvaardbare) theorie stelde. De docent besprak zijn onderwerp met het gemak van degeen, die er volledig in doorkneed is en hij kwam daarbij niet aandragen met dorre statistieken en cijfer materiaal, maar met.... dominostenen en een denkbeeldige roeiboot, om zijn weten schap met zoveel mogelijke kracht op de cursisten over te dragen. Hij wilde hen duidelijk maken, hoe een veiligheidsprogramma voor een bedrijf op te stellen en uit te voeren is en hoe later het geleerde over te brengen is aan de genen, die het tot aller welzijn moeten hanteren. „E zit meer achter, dan direct opvalt", vertelde de docent, wiens verblijf bij Hoog ovens werd voorafgegaan door vele be zoeken aan industrialiserende landen. „Men zou de opstelling dezer veiligheid programma's kunnen vergelijken met het klaarmaken van het diner in de keuken: de gast aan tafel weet weinig van de moeite, die er achter de schermen aan zijn goede maaltijd voorafging". Verdriet en schade Uitgaande van een volkomen gegist cij- Jer van 20.000 bedrijfsongevallen per jaar de allerkleinsten, zonder enig letsel, meegerekend zocht hij naar een oplos sing om het menselijk verdriet en de eco nomische nadelen daaraan verbonden uit te kunnen schakelen. „De fabriek sluiten is het even doeltreffende als onmogelijke antwoord, het naar-beneden-drukken is een oplossing, die reëler is". Gunstiger en ongunstiget De cijfers hebben uitgewezen, dat in Nederland ongeveer 48 op elke millioen man-uren verloren gaan door bedrijfson gevallen en ongevalletjes, cijfers, die elders beter, in weer andere landen ongunstiger liggen. Turkije bijvoorbeeld verliest er 68 op elke millioen, maar in de meest-glad- lopende Amerikaanse staalfabrieken komt men tot het verbijsterende cijfer van 3,8 per millioen. Er zijn dus mogelijkheden om het eijfer te drukken en om dit te be reiken had de heer Lateiner een theore tisch spelletje opgebouwd, waaraan de do minostenen te pas kwamen. Gróte stenen dan met opschriften op de zijkanten. Voor hij ze opzette, becijferde hij echter de indirecte kosten van elk be drijfsongeval (door stagnatie, schade aan de installatie, opleiding van vervangers etc.) op viermaal de directe kosten van een ongeval (dokter, ongevalsverzekering etc.). Terwijl dat dan nog aan de lage kant geschat is, want veel ongevallen in een bedrijf werken door tot in het verlies van de reputatie van een bepaald bedrijf toe een grote Amerikaanse telefoon maatschappij adverteerde haar veiligheid niet voor niets in grote opmaak! Onveiligheid Een ongeluk, hoe klein ook, moet een oorzaak hebben. Het is vaak aanleiding tot letsel en deze beide samenhangende fac toren: het ongeluk en het letsel werden gesymboliseerd door twee dominostenen achter elkaar. De oorzaak van het onge luk en dus van het letsel kan gezocht wor den in een „onvoorziene gebeurtenis". Dat kan dan zijn een onveilige handeling, on veilige omstandigheden of beide. (Hij liet in dit verband de derde mogelijkheid van bovennatuurlijke oorzaken, of zoals de Amerikaan het scherp zegt „Acts of God" even buiten beschouwing, omdat daar toch niets tegen te doen" is, en ook omdat 99 percent van de bedrijfsongevallen door een onveilige handeling of een onveilige situ atie worden veroorzaakt). Vijf dominostenen Doorredenerend kan de vraag gesteld worden, waaruit die verkeerde handeling of -situatie ontstaat. Dat kan zijn een ver keerde houding jegens het werk, of ver waarlozing der voorschriften, maar het komt ook veelvuldig voor, dat goedwillen- den ongeluken veroorzaken. Meestal als gevolg van een physieke of psychische druk. Maar ook werken nog andere men selijke omstandigheden mee, die deels in het gezin, deels op het werk zelf te vin den zijn. Er stonden nu vijf dominostenen voor de docent op tafel: het letsel, het ongeluk, de onveilige handeling of -omstandigheid, de persoonlijke gesteldheid en de „achter- grond"-moeilijkheden thuis dus of in de fabriek, welke de instelling van de wer ker beïnvloeden. Het letsel staat aan het eind van een kettingreactiedie op gang komt, zo dra één dominosteen gaat kantelen, maar tvanneer men één der tussenlig gende stenen tussen het rijtje uithaalt, vallen de laatste niet en ontstaat er dus geen ongeval. De „steen" waarover de mens de meeste controle kan uit oefenen is die met het opschrift: „on veilige handelingen en situaties". Haal deze uit het rijtje en de kettingreactie stopt vóór „ongeluk" en „letsel". En de roeiboot Het is niet doenlijk elk risico weg te nemen: tenslotte ontmoet de mens in zijn ganse leven een zekere mate van gevaar, niettemin kan vijftig percent van de on gevallen wel worden voorkomen door de genen, die het dichtst bij de bedreigde plek staan. De heer Lateiner kwam in dit verband met een verhaaltje van een jongen in een roeiboot, die stuurloos op een waterval afdrijft. Aan de kant staan zijn vader en zijn oom angstig toe te zien, maar de een doet niets omdat de ander verondersteld wordt een hand uit te steken. Zodat de jongen van de waterval rolt en een te voorkomen ongeluk toch is ge beurd. Zo gaat het vaak in de maatschappij ook: men ziet het ongeluk aankomen, maar omdat er zovele instanties over waken, laat de een voor de ander na, om hulp te bieden. Of, in de praktijk des levens: de veiligheidsman, de voorman-opzichter, de arbeider zelf, de directie, de arbeidsin spectie: zij allen waken op de één of an dere wijze over de veiligheid in het be drijf, maar als de nood aan de man komt, gebeurt er niets, voor het te laat is. Wanneer de „oom" in fabriekstaal de opzichter, voorman of baas echter op het juiste moment ingrijpt, kan de helft van de ongevallen voorkomen worden, hoewel natuurlijk onmiddellijk in het oog moet worden gehouden, dat dit ook geen wet van Meden en Perzen is. Op deze theorie gaat de heer Lateiner deze week voortborduren en hij kan voor zeker rekenen op een geboeid gehoor, dat zich met deze wijze van doceren geen mo ment hoeft te vervelen. De scheepswerven in het Noorden van ons land hebben het op het ogenblik erg druk. Er zijn verscheidene coasters in aan bouw of besteld. De reders, die nieuwbouw- plannen hebben zijn dan ook genoodzaakt hun schepen elders te bestellen, willen ze hun plannen zo gauw mogelijk verweze- lijken. Zo hebben de heren R. Fekkes te Delfzijl en gebr. Van der Schoop te Harlingen dezer dagen een kustvaarder besteld bij scheepswerf Martin Jansen te Leer (Duits land). Beide coasters krijgen een draag vermogen van 560 ton. Verwacht wordt dat deze werf te Leer nog meer Neder landse opdrachten zal krijgen. Het Kennemer Staten dansorkest „The Velno's" komt op Donderdag 21 April in het Luxor Theater met een programma onder de titel „Favorieten-fantasie". Als gasten treden op Jan Oradi, imitator en het mondaccordeon trio „The Snap shots". De algehele leiding heeft Barend Kuhfus. In het vooruitzicht van het competitie- begin in de Kon. Ned. Honkbalbond heeft de honkbalclub „Rooswijk" voorbereidin gen gemaakt om de komende weken te gebruiken voor het spelen van vriend schappelijke oefenwedstrijden. De eerste van deze wedstrijden is vast gesteld voor Zaterdag, 16 April tegen de eerste klasser TYBB, die op „Watervliet" wordt gespeeld. Voor een tweede wed strijd is contact gezocht met HCK I; HCK dat normaal genoemd moet worden. Maar 3 is voor een oefening uitgenodigd tegen Rooswijk 2, welke ploeg misschien ook nog tegen Terrasvogels zal spelen. Voor de derde en vierde Rooswijk teams staat een selectiewedstrijd op het programma. Van de damesteams zal het eerste Roos- wijk-negental hoogst waarschijnlijk op 29 April een wedstrijd op „Watervliet" spe len tegen de eersteklasser Pinguins en dan is het mogelijk, dat HCK 3 naar „Water vliet" komt voor Rooswijk-dames 2. Op 8 Mei wordt door de Rooswijk- dames een softbal-invitatietournooi op „Watervliet" gehouden, waarvoor vijftien verenigingen zijn uitgenodigd. Reeds heb ben zeven clubs uit Haarlem en Amster dam toegezegd deel te nemen. Inmiddels is de afdeling bekend, waarin het eerste Rooswijk-herenteam de komen de competitie zal spelen. De Rooswijk 1-honkballers komen uit in de overgangsklasse B van de KNHB met The Catchers, DWS, SC Haarlem, Nep- tunus, RFC, Schoten 2 en VVGA 2. Het voorlopig programma is: 30 April: RFCRooswijk; 7 Mei: RooswijkScho ten 2; 15 Mei: VVGA 2Rooswijk: 21 Mei: RooswijkSC Haarlem en 28 Mei: Nep- tunusRooswijk. WOENSDAG 13 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De zwarte parel". WIJ, 20 uur: Patronaatsgebouw, toneel uitvoering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 14—16.30 uur. Velscr Kunstkring „voor Allen", 20 uur: Rex Johan Kaart. SANTPOORT Ontspanning bejaarden, 20 uur: „De Weijman",Beverwijks Accordeon Ge zelschap. DONDERDAG 14 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De Forsyte Sage". Pieter Vermeulenmuseum. als Woensdag. Velser Kunstkring „Voor Allen", als Woensdag. VELSEN 5 Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder van Openbare Werken. VELSEN-NOORD Ontspanning bejaarden, 20 uur: Sint Jo zefhuis, Beverwijks Accordeon Gezel schap. De Beverwijkse Christelijke Sportver eniging „Hercules" is dezer dagen overge gaan tot de oprichting van een tennis afdeling. De voorzitter, de heer J. Hendriks heeft op een goed bezochte bijeenkomst de plan nen nader ontvouwd. Er gaven zich alvast 20 leden voor de tennisclub op en als secre taris werd de heer Jac. Blok gekozen. Er zal gespeeld worden op de tennisbaan van hotel Paasduin in Wijk aan Zee. Supporters klaverjasten De Castricumse supportersvereniging CSV was het afgelopen weekend organisa trice van een Paas-klaverjasdrive waar voor zoals gewoonlijk een grote belangstel ling bestond; er waren in hótel Borst 216 liefhebbers van deze sport bijeen. De prij zen bestonden uit eieren en Paasbroden en het duo J. Bosmevrouw Feyner werd eerste met 5557 punten. De heer en me vrouw De Leeuw plaatsten zich tweede met 5254 punten en de heer en mevrouw Kooy werden derde met 5152 punten. Voordat de drive een aanvang nam heeft de voorzitter van de supportersvereniging, de heer Chr. Pieterse in hartelijke bewoor dingen afscheid genomen van de heer J. Bruinsma, die verscheidene jaren de steun pilaar van de vereniging is geweest, en bin nenkort de gemeente gaat verlaten. De heer Bruinsma mocht een zilveren siga rettenkoker in ontvangst nemen en zijn echtgenote een bouquet. „Ons Genoegen" schoot voor het laatst Tot besluit van het seizoen heeft de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoe gen" een feestavond gehouden in hotel „Sonnevanck". Het schieten werd niet ver geten en de prijzen hiervoor bestonden uit prettige verrassingen. De uitslag was als volgt: 1. Durge 49 pnt., 2. W. Snijders 48 pnt., 3. J. Valkhoff 47 pnt., 4. P. Schelvis 47 pnt., 5. B. Dobber 47 pnt. i De Beverwijkse toneelvereniging „Ha venkwartier" geeft op Zaterdag 16 April in het Kennemer Theater een opvoering van het toneelspel van Tom Dekker „Spel met het noodlot". Filmavond K.A.V. De afdeling Heemskerk van de K.A.V. organiseert op Donderdag 14 April in het K.S.A.-gebouw een filmavond, die wordt verzorgd door de U.S.A. Information Ser vice. „Kennemerland" successen Enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben met succes deelgenomen aan de ronde van Veendam. Bij de amateurs behaalde Jan Groot de zevende en eindigde Coek-Stroomer op de elfde plaats. A. Volkers en G. Duinmeyer eindigden bij de nieuwelingen op de vijfde en zesde plaats. De Beverwijkse leden van de R.K. Mid denstandsbond komen op Donderdag 14 April in het K.S.A.-gebouw bijeen om te luisteren naar een inleiding van rector Brans over het onderwerp „Blijdschap en humor alleen voor wie beseft hoe betrek kelijk alles hier is". Het Masker-show-orkest „The Dio's" voert op Donderdag 14 April in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk een muzikale show revue op onder de titel „v/e gaan naar Mars". Zaterdag 16 April vindt in Beverwijk de jaarlijkse Emtnabloeincoliecte plaats. Tijdelijk dirigent bij „Zanglust" Zo lang de ziekte van de heer H. van Dijk voortduurt zal de heer N. Grandiek uit Hoorn optreden als dirigent van het Beverwijkse mannenkoor „Zanglust". De heer Grandiek is hier geen onbekende, daar deze ook de leiding heeft van de plaatselijke afdeling van „De Stem des Volks". De Beverwijkse scheidsrechters komen op Maandag 18 April in café „Langen- dijk" bijeen voor het houden van de jaar lijkse contactavond met hun Haarlemse collega's. De afdeling Beverwijk van de vereni ging Bloembollencultuur Houdt op Vrijdag 15 April in café „Timmer" haar jaarver gadering. Onder meer zullen hier mededelingen worden gedaan over de gasbestrijding. Voorts staat nog een bestuursverkiezing op de agenda. Zo zal moeten worden voor zien in de vacature ontstaan door het ver trek van de heer H. Heere. Lezing voor aquarianen Het kweken van aquariumvissen was het onderwern, dat voorzitter G. Vermeulen van de Beverwijkse aquarium-vereniging gisteravond in „Het Centrum" behandel de. Hij gaf om te beginnen een kort resu mé van een lezing, die de heer Takes kort geleden voor haar afdeling had gehouden, waarbij werd uitgegaan van het principe, dat het kweken een liefhebberij dient te zijn, waaraan men tijd en geduld dient op te offeren. Als een beginner wil gaan kweken, zal hij zich zoveel mogelijk dienen te beper ken: 3 of 4 soorten vis tegelijk kweken is dan nog uit den boze. De grondprincipes, die men voor een goede kweek in acht dient te houden zijn: goed schoongemaakte kweekaqua- riums (liefst 60 bij 40 bij 40, maar kleinere afmetingen zijn ook goed), gevuld met ge destilleerd- of regenwater (dit laatste dan bij voorkeur gekookt), een goede verwar ming, bakken met metalen bodem en deze met een glasplaat bedekken en een even wichtige beplanting. Heeft men aan alle hygiënische eisen voldaan, waaronder het reinigen der planten niet dient vergeten te worden, dan vormt het overbrengen van de vis van het verblijf der ouders naar de kweekafdeling een belangrijk en teer punt. Pas hier een overgangsperiode toe, ried de heer Vermeulen. De ene vis kan een directe overplaatsing van het ene soort water naar het andere verdra gen, anderen gaón onherroepelijk dood. Spreker vertelde verschillende ervarin gen, die hij zelf bij het kweken had on dervonden en liet de leden de hunne toet sen aan de algemeen geldende stelregels. Na de pauze werden diverse problemen en moeilijkheden, die de leden bij het kwe ken hadden ondervonden, bespreken. Dinsdag werd het Beverwijkse Pnac- schoolvoetbal tournooi voortgezet met de volgende wedstrijden in de winnaarsrondc: Chr. Nat. School-Julianaschool 80; Zeewij ksehool-Nooröerschool 63; St. Bavoschool-Heilig Hartschooi 23. Verliezersrcnde: C.V.O.school-Da Cesta- school 61: Ireneschool-Vondelschool 3 2; St. Josephschool-R.K. Leerschool 05. Afdeling D: Duinwijkschcoi ULO 2- R.K. ULO 3 3—1. MARKTBERICHT 32 April Spinazie 2546; waspcen 1855; witlof 37—63; raabrber 43—83; prei 54—79; peen 6—15; uien 5—18; appels 17—26. De Castricumse Motor Club heeft Tweede Paasdag een puzzlerit gehouden over een afstand van 70 km. De maximum snelheid waarmee de motorrijders mochten rijden bedroeg 36 km en er moesten vijf contro le posten worden gepasseerd. Eerste werd de Beverwijkse motorrijder, de heer J. Walgien, lid van de Kennemer Motor Club, met een totaal van 21 strafpunten. Als tweede klasseerde zich de heer J. Verhoef, eveneens uit Beverwijk, met 22 straf punten; 3. J. Koopman, Koog aan de Zaan, 24 strafpunten; 4. J. Gootjes, Koog aan de Zaan. 36 strafpunten. De voorzitter van de CMC, de heer J. Dekker, kwam als achtste binnen met 66 strafpunten en was tevens de eerste Castricummer. Hij won de wissel beker, die door de eigenaar van hotel De Harmonie, van welk hötel de start plaats vond, beschikbaar gesteld. Er zullen in totaal vier ritten worden gereden met als hoofdprijs een polshorloge van de CMC, ter waarde van honderd gulden. In de ouderdom van 71 Jaar is in zijn woning aan de Kooiweg te Castricum over leden de heer G. Veldt, die onder andere meer dan 25 jaar poldermeester van de Castr.v.uirjn -r Polder was. Ook op ander gebied heeft de overledene zich verdien stelijk gemaakt. Sinds 1940 was hij be stuurslid van de Boerenleenbank Castri cum en hij was tevens enige jaren voor zitter van de rundvee fokvereniging Duin streek-Zuid. Vooral in veehouderskringen genoot de overledene bekendheid en tal van jonge boeren heeft hij in zijn werk zaam leven met raad en daad bijgestaan. De begrafenis zal Donderdagmorgen op het RK Kerkhof plaats vinden en wordt voorafgegaan door een plechtige requiem mis in de kerk van de H. Pancratius. GEBOREN: Agatha E. J., d. van L. v. d. Kolk en C. P. Rijs; Antoinette A., d. van J. Nijman en Th. Adrichem; Machiela Th., d. van A. Huyzendveld en C. G. Burger; Gerar- dus C. H., z. van C. J. Brantjes en C. A. Hoogland; Cornelis J., z. van G. H. Zonneveld en A G. Nootebos. GEHUWD: E. Schoute en M. M. Beentje». OVERLEDEN: A. J. M. Bleyendaal, 5 jaar; Th. Blankendaal, 74 jaar; M. Bont, wed. van K. van Roon, 82 jaar. „The British Sailors Society",' een club voor zeelieden van alle nationaliteiten, is in Rotterdam uitgebreid met een kapel. Deze „Seamen's Church" is Dinsdag inge wijd met een kerkdienst, waarbij aanwezig waren de ambassadeur van Groot-Brit- tannië in Nederland, Sir Paul Mason, de consul van Groot-Brittannië, de heer H. F.vans en de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum. De kapel biedt plaats aan ongeveer 45 personen. Er is een gebrandschilderd raam met de woorden „I will make you Fishers of Men". Nadat op 9 April reeds was uitgemaakt, dat het vijfde elftal van de Nijverheids school zich kampioen van de verliezers ronde van Afdeling D mocht noemen, heb ben zich Dinsdag nog enkele kampioenen gemeld. Zo werd de Openbare ULO uit Bever wijk kampioen van de afdeling C. De ULO'ers brachten het tegen het tweede elftal van de Nijverheidsschool weliswaar niet tot een overwinning het werd een gelijkspel maar toonden zich in het strafschoppen nemen bedrevener, waarbij een woord van hulde aan hun doelman niet mag onthouden worden. Hij ging dan ook op de schouders van enthousiaste medescholieren. In dezelfde afdeling legde HBS 2 beslag op de kampioenstitel der verliezersronde. Ook hier werd een elftal van de Nijver heidsschool het slachtoffer. Willem de Zwijgerschool 3 en Nijver heidsschool 4 streden om de kampioens titel van afdeling D. Thans trokken de Nijverheidsjongens eens aan het langste eind al was het dan ook met zeer beschei den cijfers; éénnul. In de afdelingen B. en E. worden de kampioenen vandaag aangev/ezen. Voor de eindstrijd van afdeling B klassificeerden zich de Duinwijkschool, die het verzwakte elftal van de Creutzbergschool met 20 klopte en het eerste elftal van de Nijver heidsschool, dat de jongens van de Willi- brordus kansloos met 30 versloeg Kampioen der verliezersronde wordt óf de Willem de Zwijgerschooi, die met de jongens van de Papiervakschool korte metten maakte óf het eerste elftal der HBS. Tenslotte afdeling E. Door met zesnul van de Clara Steinschool te winnen plaat ste de Insingerschool zich in de finale. De andere finalist is de Jan Campertschool Deze ontmoeting zal worden geleid door de wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer. De St. Liduinaschool eiste door een 30 overwinning op de School met de Bijbel de eer voor zich op met de Jan Ligt- hartschool uit te maken, wie zich E-kam- pioen van de verliezersronde mag noemen. Uitslagen De gedétaileerde uitslagen van Dinsdag waren: Afdeling B (2de ronde winnaars) Duin wijkschoolCreutzbergschool 20, Nij verheidsschoolWillibrordusschool 30. Afdeling B (2de ronde verliezers) Pa piervakschoolWillem de Zwijgerschool 1—6. Afdeling C (finale winnaars) Nijverh.- school 2—Openbare U.L.O. 1—1 (ULO wint). Afdeling C (finale verliezers) Nijverh.- school 3—HBS 2 0—3. Afdeling D (Finale winnaars) Willem de Zwijgerschool 3Nijverh.school 4 01. Afdeling E (4de ronde winnaars) Insin gerschoolClara Sternschool 60. Afdeling E (4de ronde verliezers) School m. d. Bijbel—St. Liduinaschool 03. Op 7 April is Hr. Ms. fregat „Van Zijl" de haven van Willemstad (Curagoa) binnen gevaren, komende van de Koreaanse wateren. Het oorlogsschip werd verwelkomd door een groep Fireflies. De marinekapel blies vrolijke muziek van de wallen van fort Amsterdam, toen het schip de Annabaai binnengleed. Akkrumdijk, 11 te Rotterdam. Abtoedijik, 8 te Baltimore. Aiblasserdijk, 10 Galveston. Alderamxi, 13 Suez verwacht. Alhena. 12 v. Recife n. Bas Palmas. Almdijk, 10 te Corpus Christi. Alwaki, pass. 12 Fein. Nöronha n. Rotterdan*. Amor, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Algiers. Amsteldijk, 9 te Los Angeles. Amstelland, 13 Las Palmas verw. Blommersdljk. 11 te Genua. Biitar, 11 v. Aden n. Damman. Bonaire, 11 v. Paramaribo n. Plymouth. Boschfontein, pass. 11 Finisterre n. Las Palm*» Boskoop, 10 v. Pto Limon n. Curagao. Bali, 13 te Soerabaja. Beninkust, pass. 12 Las Palmas n. Nederland. Billlton, 9 te Bombay. Bloemfontein, 12 140 m. W. Kp. St. Vincent. Britsum, pass. 13 Azoien n. Galveston. Cailisto, pass. 12 Llzaröhead n. Rotterdam. Caltex Delft, 12 Finisterre gepass. n. Londen. Caltex Nederland, 12 te Rotterdam. Caltex Pernis. 13 Rotterdam verw. Caltex The Hague, pass. 12 Algiers n. Port Said Caltex Utrecht, pass. 12 Kreta n. Sidon. Ceronia, 13 Vizagapatam verw. Cong os t room, 12 v. Antw. n. Bordeaux. Chama. 12 Kp. St. Vincent gepass n. R'dam. Caltex Leiden. 11 te Rotterdam. Cronenburgh. 11 te Bilbao. Cistuia, 12 te Rotterdam. Cottica, pass. 12 Finiserre n- Madeira. Cradle of Liberty. 12 te Port Said. Dalei-dijk, 11 v. Rotterdam n. San Francisco. Daphnis, 12 te Port of Spain. Dulvendijk. 7 te Port Alberni. Ktrema, 12 te Rotterdam. Eendracht, 12 v. Gibraltar n. Hamburg. Eemland, 12 v. Victoria n. Ilheos. Esso Den Haag. pass. 12 Gibraltar n. Sldon. Elmina, pass. 11 Las Palmas n. Dakar. Felipes, 13 te Pladju. Garoet. 12 v. Boston n. New York. Hector, pass. 11 ten N. Malta n. Rotterdam. Hilversum. 12 ten W.NW. van F.msterre naar Stockholm. Hestia, 12 te Londen. Japara (KRL). 12 te Rotterdam. Kieklrecht, 12 v. Colombo n. Madras. Kartmata, 10 te Amsterdam. Kertosono, 12 te Tanga. Lekhaven, nacht 11-12 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Llnge, pass. 11 Ouessant n. Dakar. Lieve Vrouwekei k. 11 te Karachi. Luna, 11 v. Herakllon n Malta. Lombok, 6 te Portland. Loppersum, 1? te Port Talbot. Laagkerk, 12 te Madras. Lawak, pass. 12 Kreta n. Napels. Limburg, 13 te Prlok. Loosdreoht, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Mar seille Markelo. pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Meerkerk. 7 rede Mombasa. Molenkerk. 12 te Poit Said. Maasland. 12 v. Las Palmas n. Amsterdam. Meliskerk, 13 te Kaapstad. Mentor, pass 12 San Miguel n. Dordt. Metula. 13 Aden verwacht. Mulderkerk, 13 te Penartg. Notos. pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Oranie. 12 te Port Said verw. Oranlestad. 11 120 m. W.t.N. Carthagena. Ootmarsum, 11 te New Orleans. Peperkust, 12 te Dakar. Phrontis, pass. 11 Maita n. Port Said. Polyaorus, 12 v. Belawan n. Colombo. Pieter S. 12 te Amsterdam. Polyphemus. 11 v. Aden n. Belawan. Prins Casimir. 12 te Le Havre. Prins Joh. W. Friso, 12 te Hamburg. Prins Maurits, pass. 11 laat Kp. Race n. Mon treal. Rempane. 12 te Hamburg. Riouw, 13 te Karachi. Roepat, pass. 12 Maita n. Port Said. Roggeveen. 13 te Osaka. Rijndam, 14 te Cobh verwacht. Stad Breda. 6 te Mombasa. Straat Mozambique, 11 Port Elizabeth naar Kaapstad. Sehie. 10 te Amsterdam. Sibajak, 16 aan de Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Stad Dordrecht. 10 te Dordrecht. Stad Vlaardingen. 12 v. Viaardingen n. Narvik. Slledrecht, pass. 11 Gibraltar n. Mena el Ahmadl Sawega, pass. 12 Malta n. Rotterdam. Sehiedijk. 12 te Liverpool. Sloterdijk, 10 te New York. Sommelsdijk, 12 v. Soerabaja n. Semarang. Telresias, pa=s. 11 Minikoy n. Djibouti. Tomori. 12 460 m. W. Sabang n. Singapore. Tibia, 12 te Rio de Janeiro. Tiberius. 11 v. Port au Prince n. Antw. TJimenteng, 11 360 m. N. Tristan da Cunha. Tabinta. 13 Assab verw. Teucer. 11 v. Port Said n. Amsterdam. 1 Westerdam, 12 te New York. Westerpolder, verm. 9 v. Oporto n. Rotterdam. Westropa. pass. 9 Vlissingen n. Aalborg. Willemstad, 10 te Amsterdam. Waterman. 12 te New York. Willem Ruys pass. 12 Kp. Bon r. Port Said. Wonosarl, 12 v Singapore n. Madras. Zaan, 9 te Schiedam. KLEINE VAART Admiraal Courbet. 12 v. Liverpool te Glasgow. Adm. De Ruyter, 12 te Runcorn. Adm. Nelson, 12 v. Stett'n te Karlstad. Advent. 12 v. Lubeck n. Whitehaven. Albersen. 12 v. Dordrecht te Antwerpen. Amigo. 12 v. Londonderry te Londen. Arnoudspolder. verm. 13 v. R'dam n. Lissabon- Auriga. 11 v. Huelva n. Kingslynn. Bab T 9 te Swansea. Batavier I. pass. 11 F'nlsterre n. Casablanca. Batavier III. pass. 12 Burlings n. Bordeaux. Boreas. 10 te Amsterdam. Beekbergen. 12 v. Rotterdam te Bayonne. Bestevaer. 11 v. Amsterdam n. Hull. Binnerhaven, 11 v. Casablanca te Valencia. Birmingham, 11 v. Roferdam te Kingslynn. Bree Helle, verm. 12 v. Rotterdam n. Londen. Crescendo. 11 v. Hamburg te Rotterdam. Casana, 11 v. Antwerpen te Kopenhagen. Catarina, 11 v. Fort William te Antwerpen. Coolbaven. pass. 11 Finisterre n. Casablanca. Corrie b. 11 v. Isle of Grain te Amsterdam. Deo Duce, 11 v. Kopenhagen te Rouaan. Domburgh, 11 v. Casablanca te Duinkerken. Dollard. 11 v. Gothenburg te Rotterdam. Diligentla, 11 v. Ipswich n. Isle of Grain. Eibergen. 11 v. Rotterdam te Aviles. Ellewoutsdiik 11 v St. Servan te Bordeaux. Fen. 11 v. Rotterdam n. Londen. Fiducia, 12 v. Maassluis n. Boston. Gruno. 12 v. Oxelosund te Rotterdam. Gaasterland, 11 v. Leith n. Kingslynn. Goote, 12 v. Barcelona te Genua verw. Haskerland, verm. 13 v. Goole n. Harlingen. Hast IV, 11 v. Caen n. Dieppe. Heemraadsingel, verm. 12 v. Avonmouth n. Car diff. Houtman, 11 v. Grangemouth te Caen. Hartel, verm. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Ilias, 9 v. Aarhus te Amsterdam. June, 11 v. Newport te Amsterdam. Kenltra, verm. 12 v. Lissabon n. Oporto. Leendert b, 12 v. Rotterdam n. Stockholm. Lucas Bols II. 12 v. Corsica te Garston verw. Marwit, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Marnella, verm. 112 v. Malmö n. Gothenburg Matthew. 11 te Londen. Marne. pass. 12 Bninsbilttel n. Vasteras. Mereurius. 11 te Delfzijl. Merwehaven. pass. 11 Finisterre n. Duinkerken. Midsland. 11 v. Grangemouth n Rotterdam. Mies. 11 bij Lands End n. Birkenhead. Mizar N. 11 v. Rio Grande n. Bahia. Monica. 11 te Preston. Muphrid N. 12 v Bremen n. Hamburg. Megrez N. 11 te Montevideo. Merwestad. 11 te Shoreham. Nieuwehaven, 12 v. Kopenhagen te Rotterdam Nassauhaven, 12 v. Rotterdam te Gothenburg verwacht. Nettie, 11 te Ayr. Nleuwland, 12 v. Rotterdam n. Leith. Phidias, 10 te Livorno n. Napels. Philetas. 11 te Catania n. Messina. Ponza, 9 v. Rotterdam n. Hamina. Plato, 8 v. Algiers n. Ban. Rapid. 11 v. Rouaan n. Rotterdam. Rijr>haven 11 v. Casablanca te Oran. Sambre. 11 v. Rouaan n. Parijs. Silvaplana, 11 v. Rotterdam te Kopenhagen. Stier.tje Mensinga, 11 v. Malta n. Boston. Strabo. 11 v. Cadiz n. Amsterdam. Stella Maris, 11 v. Rotterdam n. Gothenburg. Tilly. 9 v. Bayonne n. West Hartlepool. Texelstroom, 12 v. Liverpool te Amsterdam. Viking, 11 v. Liverpool te Rotterdam. Vlieland, 11 te Ronneby. Vivo, 11 v. Maassluis ie Londen. Vrouwepoider, 12 v. Lissabon te Antwerpen. Westpolder, 13 v. Oporto te Rotterdam verw Westereems, 11 te Walvisbaai. Walenburgh, 12 v. La Pallice te Rotterdam. SLEEPVAAET Blankenburg, pass. 11 Wight n. Rotterdam n.f-t kustvaarder. Gele Zee, pass. 9 Panteliaria n. Alexandrlë. Goeree, 11 v. Suez n. Rotterdam met twee bakken. Hudson, 11 te Antwerpen met baggermolen. Humber. 11 390 m. W.t.N. Soenda met zuiger. Noordholland, 10 270 m. W.ZW. Finisterre. Noordzee, 10 30 m NW. Kp. St. Vincent m*t zuiger. Oceaan. 11 te Maassluis. baggermolen en bak. Poolzee, pass. 11 Kp. Crues n. Lissabon met Rode Zee. pass. 10 Kp York n. F.ngeland met kruiser ..Australia'. Thames. 9 v. Einden n. Rotterdam. Witte Zee. 10 v. Singapore n. Hongkong m twee stoomschepen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3