Vrijdagavond voorjaarskermis - voor een goed doel - op „Watervliet" VZV speelde gelijk tegen HVGB Jan Campertschool en de Willem de Zwijgerschool zegevierden Agenda voor Velsen Visserij-varia Havenberichten Sportveld wordt amusementsterrein, maar verloochent zijn taak niet geheel Felle wedstrijd in het Velserbad Teraardebestelling G. Rapis Meifeest in Rex en Heerenduinen Nijverheids-scholieren gingen op het laatste moment ten onder Het nieuwe puntenraadsel Voor jonge hersens Lange raadsagenda voor Dinsdagavond 9 Optochtrepetitie „De betekenis van de vijfde Mei" Burgerlijke Stand Velsen Ponten onder hoogspanning Voortuinen aan Schulpweg geofferd aan verkeer „Concordia" met „Het wit.e schaap van de familie" „Tavido" met „Engelen zonder vleugels" „Jan van Dommelen" brengt „Claudia" Paasvoetbal uitgerold Wethouderlijke arbitrage Zes huizen geveild IJmond-onderzoek en gemeentelijke wasserij Liever geen speeltuin Geruime tijd geleden hebben de bestuur- deren van de bij „Kennemerstaten" aange sloten jeugd- en sportverenigingen de hoof den bijeengestoken om ten behoeve van al gemeen jeugdwerk van „Kennemerstaten" iets bijzonders op touw te zetten om der wille van de kas. Er is een voorjaarsfestival, een lichte kermis, uitgekomen, die op „Wa tervliet" gehouden zal worden en daar een flink deel van de opstallen en van het speelveld van dit sportcomplex in beslag zal nemen. Er komen een zweefmolen en een kinder fietsmolen, gnaar ook een grabbelton, boeg sprietlopen, speerwerpen, ballen gooien, schiettent, rad van avontuur en verschei dene gelegenheden, waar dorstige kelen lafenis en hongerige magen vulling kunnen vinden onder andere een patate frite- kraam. Zelfs is er gedacht aan een filmzaal (met doorlopende voorstellingen), een overdekte dansvloer in het jeugdhonk, een theeschen- kerij op het clubhuisterras en prins Ali Toekang Soelap zal de toekomst haarfij-n voorspellen. Sportdemonstratie Het voorjaarsfestival zal Vrijdagavond om half acht officieel worden geopend, waarbij de burgemeesters van Velsen en- Beverwijk zijn uitgenodigd en vele instan ties, die interesse hebben voor het werk van „Kennemerstaten". Onmiddellijk na deze opening wordt om 8 uur bij kunstlicht een grote sportdemon stratie gehouden met mèdewerking van S.S.H. met vrije oefeningen van turnen door meisjes; Suomi met conditietraining; V.V.B. met voetbal door welpen; S.S.H. met tafelspringen door heren; IJmond met zevenhandbal en Watervliet met korfbal. De bedoeling is deze demonstraties Zon dagmiddag om half vijf te herhalen. Zij willen een indruk geven van hetgeen door de jeugd- en sportafdelingen van „Kenne merstaten" wordt gepresteerd. Met het oog hierop is er Voorts nog een kleine tentoon stelling in het jeugdhonk aan de Noorder laan, waar verschillende door de jeugd vervaardigde voorwerpen kunnen worden bekeken. Tussen al deze bedrijven door wil men door verlotingen de kas van het jeugdwerk ook nog eens stijven. De zaken zijn geopend Vrijdagavond van 7 tot 11 uur. Zaterdag en Zondag van 4 tot 11 uur. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc In de aankondiging van de optocht- 'r repetitie (Kennemer Lantaarn van gis- 8 teren) is abusievelijk als aanvangsuur genoemd 8 uur. Dit had moeten zijn 7 y (19) uur, des avonds in de Abelenstraat,' waar dus groep 19 wordt verwacht. Volgende week Dinsdag 19 April komen, nu wel om 8 uur, de groepen 1, 2, 3, 4 en 5 aan de beurt. •xnooocwooocxxjoooooooocxxjooooooooadoooooooooocciocccccc*» Voor de gemeenschap Velsen van het Humanistisch Verbond houdt mr. B. W. Stomps uit Haarlem een lezing over „De betekenis van de vijfde Mei". De lezing wordt Zondagmorgen 17 April gehouden in het Cultureel Gebouw aan het Moer- bergplantsoen. GEBOREN: M. EichhornZijp, z., Kenne- merlaan 153, IJmuiden; E. van TrijpJansen, d., Vechtstraat 71, IJmuiden; A. H. van Keu lenBakker, d., de Noostraat 48, IJmuiden; H. J BrusselHomburg, d., Pres. Steyn- straat 70, IJmuiden; H. de JagerRomeijn. d„ Bloemstraat 67, IJmuiden; H. W. de Gier -Sweers, z., Curacaostraat 26, Santpoort; L. Broersvan der Plas, d„ Hofdijklaan 70, Driehuis; M. de GrootBakker, z.. Grote Hout- of Koningsweg 60, Velsen-N.; T. A. M. VliegendhartHettfleisch van Ehrenhelm, d-, Paramaribostraat 10, Santpoort; A. Tim merman—Post, z., Huvgensstraat 35, IJmui den; E. C. SneekesRutte, z., P. C. Hooft - laan 1, Driehuis; B. MolBoer, d., Ratels straat 12, IJmuiden. OVERLEDEN: G. Prinsen, 79 j„ echtgenote van H. van Wezel, Oelerweg 179, Hengelo; W. Geerts. 76 j., weduwe van G. Schaapman. Kerkerinklaan 68. Santpoort; G. Rapis, 71 j., Hagelingerweg 56, Santpoort; G. H. S. Elfrink, 74 j„ echtgenoot van G. W. Koenjer, Brederoodseweg 101, Santpoort. De Paasmaandag, die voor het ver- keer over de ponten zoveel narigheid heeft opgeleverd, kreeg Woensdagmid- - dag en -avond een staartje. En toen wa- c ren er nog wel vier in de vaart. Omstreeks 3 uur gistermiddag liep het Noordelijke pontplein al weer vol met auto's, waaronder vele grote vrachtwa- gens met aanhangwagen. Een uur later strekte de file zich al weer uit tot ver 8 over de Wijkerstraatweg en daarna stond de rij van voertuigen gedurende 8 ruim anderhalf uur afwisselend tot het Stratingplantsoen of de Smidt van Gel- v derstraat. Pas om 8 uur was dè toestand 8 zodanig, dat de wachtenden slechts één pont hoefden over te slaan. Opnieuw werden er wachttijden van ruim een half uur tot drie kwartier ge- noteerd. ooooooooocxjooooocoooooooooooooooooooooooooooooöoooooqooo Met de verandering van het wegen-plan op „De Gilden" en in verband met de nieu we verkeersafvoerweg over het sluizen- complex is Dinsdagmorgen een begin ge maakt met het verwijderen der voortuinen behorend bij de woningen aan de Zuid zijde van de Schulpweg (van de hoek Gil- denlaan-Schulpweg tot de spoorwegover gang van Beverwijk). Dit werk gebeurt erg rap: de hagen wor den of zijn inmiddels al verwijderd en van de stenen tuinmuurtjes is ook al niets meer te zien. De trottoirbanden voor de aanleg van trottoirs zijn al aangekomen, zodat binnen afzienbare tijd de Schulpweg ver keerstechnisch een hele verbetering zal hebben ondergaan. Vandaag zullen de houten palen van het bovengrondse lichtnet worden weggehaald om plaats te maken voor een ondergrondse kabel. Op verscheidene plaatsen zal de wegbreedte door deze werkzaamheden met ongeveer twee meter toenemen. Geen en kele voortuin wordt gespaard zij wor den of geheel weggenomen of gecoupeerd. Bij de spooroverweg in de Velserweg In het Velserbad is gisteravond de be langrijke waterpolo-wedstrijd VZV IHV GB II gespeeld. Het is een gelijk spel (55) geworden. De beide zeventallen verschenen in de volgende opstelling in het water: VZV: doel: Bouman, achter: Schoone, v. d. Vegte en Hamers, voor: Elzerman, Swier en Mossel. HVGB: doel: Ludding, achter: Maassen, Koops en Bongertman, voor: Boon, de Wilde en Halsema. De eerste aanval was voor HVGB, maar zij werd afgeslagen, de bal belandde bij Elzerman, die zich rustig vrij zwom en met een hard schot VZV de leidipg gaf. De Haarlemmers kwamen hierna wat meer in de aanval, maar hun schoten wa ren niet zuiver en belandden over en naast het doel. Toen Schoone een vrije worp tegen zich kreeg, benutte Halsema deze kans met een drukbal (11). HVGB werd sterker, waarbij Halsema opviel door goed opstellen en vrij zwem men. In deze periode werden Mossel en Bongertman wegens ongeoorloofd spel uit het water gestuurd de Haarlemmers namen de leiding door een verre boogbal van Maassen. Aan de andere kant trachtte Mossel een doelpunt te forceren door aanvallen van de keeper wat echter niets werd. Het is toen zelfs 13 geweest door toedoen van Boon," die uitermate op dreef was. Koops veroorzaakte een strafschot, dat door v. d. Vegte onberispelijk werd benut (23) en de strijd werd steeds heviger: de zenuwen gingen kennelijk meepraten. Na de rust vergrootte Koops met een zuiver schot de voorsprong tot 24. Maar na goed samenspel tussen Elzerman en Swier werd het weer 34 de Haarlem mers waren steeds iets sneller en ze zateh duidelijk meer op de bal. Koops en Swier maakten het elkaar in middels zo lastig bij een vrije worp van v. d. Vegte, dat zij beiden het water wer den uitgestuurd. De spanning werd nu steeds groter. Een doelpunt van De Wilde werd wegens staan afgekeurd, maar spoe dig kwam dezelfde speler terug, nu met succes. VZV besefte dat er iets gedaan moest worden, wilde men de nederlaag ontgaan. De Velsenaren kwamen steeds meer in de aanval en door toedoen van Swier werd het 45 na vrij opzwemmen. Uit een scheidsrechterbal belandde de bal na enig overspelen bij Hamers, die er met een keihard schot 55 van maakte. De spanning werd nu ondragelijk, ter wijl de supporters hun favorieten luid aanmoedigden. Een doelpunt van Halse ma werd afgekeurd daar de scheidsrech ter reeds het einde had gefloten. VZV moet nog tegen Nereus II uit Zaan dam, welke ploeg de laatste plaats in neemt. HVGB moet nog tegen DWR I en Ne reus II. Winnen VZV en HVGB beide hun laat ste wedstrijden en eindigen zij dus gelijk dan is een beslissingswedstrijd noodzake lijk. Velen waren gisteren naar de Santpoort- se begraafplaats „De Biezen" gekomen, om daar de teraardebestelling bij te wonen van de heer G. Rapis. De overledene was een eenvoudig cforpsgenoot, doch bij hon derden ingezetenen bekend. Tal van jaren is hij o.m. de gewaardeerde secretaris van het fanfare-korps „Wilhelmina" geweest, dat hem thans met omfloerst vaandel naar zijn laatste rustplaats geleidde en aan de groeve koralen speelde. Namens het korps nam directeur Jan Groot afscheid van de oud-secretaris. Ds. Tersteeg sprak hierna in zeer waar derende zin over de overledene, om te ein digen met het „Onze Vader". De toneelvereniging „Concordia" te Vel- sen-Noord geeft op Zaterdag 16 April in het gebouw Concordia te Velsen een op voering van het toneelspel „Het witte schaap van de familie". De Velsense Federatie van de Partij van de Arbeid, het NVV, de BBIJ en de VARA houdt de diverse samenkomsten van het Meifeest dit jaar op Maandag 2 Mei in de Heerenduinen en het Rex Theater. Voor de cchtendbijeenkomst zal men optrekken naar de Heerenduinen, ingang Paulus Pot terstraat. Aan deze bijeenkomst zal mede werking worden verleend door de AJC, de Sportbond en de Kleine Stem. De kinderen gaan 's middags om twee uur in optocht van het Marktplein naar het Rex Theater, waar een kindervoorstelling zal worden gegeven. 's Middags om drie uur wordt in de kleine zaal van het Rex Theater de wij dingsbijeenkomst gehouden. Spreker is dr. P. L. Schoonveld, predikant der Neder lands Hervormde Kerk te Leiden. Er zal onder meer declamatie en muziek zijn. Op de avondvergadering wordt in het Rex Theater de „1 Mei Revue" (van J. Nij- deken) opgevoerd. Medewerking hieraan verlenen Palvu, de Volksstem, de Sport bond, de Nieuwe Koers, de AJC en me vrouw De Man. Spreker is mr. A. de Roos, wethouder te Amsterdam. Door de bijzon dere omstandigheden, waaronder het Mei feest thans wordt gevierd, heeft het Vel sense Meicomité besloten geen demonstra tie te organiseren. De toneelclub „Tavido" van de vereni ging „De Gieteling" geeft op Dinsdag 19 April in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost, op Woensdag 20 April en Donderdag 21 April in het Kennemer Theater te Beverwijk een toneeluitvoering van „Engelen zonder vleugels". De Oostenrijkse kanselier, Julius Raab (rechts), in Moskou naast de Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov,terwijl een militaire band de volksliederen van beide landen speelt ter ere van de aankomst van Raab op het Centrale vliegveld van Moskou. (Radiografisch overgebrachte foto.) De Santpoortse toneelvereniging „Jan van Dommelen" geeft op Zaterdagavond 23 April in de toneelzaal „Zomerlust" te Sant poort een opvoering van „Claudia", een toneelspel naar het boek van Rose Fran ken. Onder kostelijk lenteweer zijn gisteren op Velsens gemeentelijke sportterreinen aan de Tolsduinerweg de eindwedstrijden van het Paasvoetbaltournooi verspeeld. Be gonnen werd met de beslissingswedstrijden van afdeling E. Voor de verliezersronde hadden zich geplaatst de Jan Ligthartschool uit IJmuiden-O. en de St. Liduinaschool uit Santpoort, terwijl zich voor de winnaarsronde hadden geklassificeerd de Jan Campertschool uit Driehuis en de Insingerschool uit IJmuiden. De eerste wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor de Jan Ligthartschool. Deze school had in de voorgaande wed strijden steeds gelijkgespeeld, zodat dit de eerste zege betekende voor de pupils van meneer Brunink. Fluitist De beslissingswedstrijd tussen de Jan Campertschool en de Insingerschool werd onder grote belangstelling gespeeld en ge leid door de wethouder van Onderwijs^ de heer H. de Boer die dat voortreffelijk deed. In de eerste helft was de Jan Campert school vrijwel voortdurend in de aanval en de knapen stonden op een gegeven mo ment met 30 voor, ondanks het kranige verzet van de kleinste speler van het veld, de linksback van de Insingerschool. Toen kreeg deze school een penalty toegekend, die echter geen doelpunt opleverde. Kort hierna werd het echter toch 31. In deze stand kwam na de rust, toen het spel meer Toen een der leiders van het Velser Paasvoetbaltournooi wethouder H. de Boer (van onderwijs en svort). vroeg, of h\j de eindstrijd in afdeling E tussen de Jan Campertschool en de lnsinger- school zou willen „fluiten" was deze 8 ambtsdrager daartoe onmiddellijk be- 8 reid. Zo verscheen dan gistermiddag de wet- 8 houder - in onberispelijk scheidsrech- 8 terstenue - op een der terreinen aan de Tolsduinerlaan. Degenen onder de vele aanwezigen, die gemeend mochten heb ben, dat de fluitsoto van de wethouder „er wel naar zou zijn", kwamen al spoe- dig tot de ontdekking, dat de heer De Boer een solo ten beste gaf, die er on getwijfeld in alle opzichten mocht zijn wat insiders echter in het geheel niet vreemd vonden, omdat zij wisten, dat hij vroeger als scheidsrechter van de HVB tal van wedstrijden gefloten heeft. iocoooocoocojooooccocoooooocxxdoooocxioooooooooooo DONDERDAG, 14 April 1955. Beste kinderen, Over enkele weken viert het jaarlijkse bloemenfeest weer hoogtij in Haarlem en -- -•-= omstreken. Dan trekken weer duizenden bezoekers naar de bollenstreek om de zullen houten schuren en schuttingen van j heerlijke voorjaarsgeuren op te snuiven en de prachtige kleuren te bewonderen. de spoorwegwoningen eveneens sneuvelen, zodat deze hoek ook heel wat ruimer wordt. Nieuwe weg Sedert enige dagen kan (en moet) het verkeer over „De Gilden" gebruik maken van de nieuw aangelegde weg, die van de Schulpweg op de hoek van de oude Gilr>n- laan halverwege de vroegere tuinen naar het Westen loont, dan afbuigt tot het hart van de oude Gildenlaan en opnieuw Wes telijk gaande uitkomt tegenover de ingang van.het „Watervliet"-sportpark. Ook dit is al een grote verbetering. Witte verkeerspalen markeren 's avonds (verlichting ontbreekt nog) de nieuwe weg. DONDERDAG 14 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De Forsyte Sage". Pieter Vermculenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur: Rex, Johan Kaart. VELSEN-NOORD Ontspanning bejaarden, 20 uur: Sint Jo zefhuis, Beverwijks Accordeon Gezel schap. VRIJDAG 15 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Duel in de Jungle". Rex, 20 uur: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Ontspanning bejaarden, 20 uur: Patro naatsgebouw, „De Sivemazo's". Velser Jazz Society, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. De datum voor de grootste gebeurtenis van het seizoen: het bloemen-corso, is nog onzeker maar tegen het einde van deze maand of in het begin van de volgende, zal dit festijn weer honderden toeschouwers op de been brengen. En er zullen vast wel neven en nichten zijn, die met hun ouders of met elkaar op de fiets naar Hille- gom of Lisse trekken om de prachtig versierde wagens te bekijken. Aan de bouw van zo'n praalwagen gaan weken van hard werken vooraf. Eerst moet een ontwerp gemaakt worden, dat dan in gaas uitgevoerd wordt. Daarna komt pas het versieren zelf aan de beurt. Manden en manden vol hyacinten-nagels (zo heet één kelkje van de hyacinth) worden aangevoerd en de mensen die dit werk doen moeten nageltje voor nageltje in het gaas vastzetten zodat die mooie donzige oppervlakte ontstaat, die de wagens zo bewonderenswaardig maakt. Met de bloem van narcis en tulp is niet zoveel te doen, maar bij een versiering van enkele toeven zijn deze bloemen natuurlijk heel goed te gebruiken. Je kunt je voorstellen, dat het normale werk van de bloemist-arbeider ook door moet gaan zodat het versieringswerk voornamelijk in de avonduren moet gebeuren. Als je nu dit jaar in de drukke tijd een bezoek gaat brengen aan de bollenstreek, vergeet dan vooral de mozaïeken in de tuinen niet te bekijken, want die zijn ook beslist de moeite waard. TANTE ELS FELICITEERT: 8 Repelsteeltje, die vandaag jarig is, Len- tefee en Wipneusje, die allebei Zondag 3 feest gaan vieren, Rode Bes, die vol- gende week Maandag een jaar ouder s hoopt te worden en Kappie, die hetzelf- 3 de Dinsdag wenst te worden. Veel geluk en veel plezier allemaal! o00cxxxx300000000000000000000000000ccc En nu zullen we weer eens in de brie venbus duiken. Om te beginnen is hier WIELRENNER, die de Tweede Paasdag benut heeft om aan Tante Els te schrijven. Ben je nog naar het strand geweest op de fiets? Inderdaad was je rivier in Duitsland goed geraden. Buiten de Eems en de Elbe is er geen meer daar met een E., hoor! De rivier die jij bedoelt is waarschijnlijk de Oder. Dat meer in Z. Afrika had je ook verkeerd, maar verder was toch alles goed, dus je maakt heus zo'n slechte beurt niet. Dan is hier MARJANNEKE die hele leuke Paasdagen heeft gevierd bij oma. Ik kan me voorstellen, dat je in je schik was meisje, vooral met die verrassing op Zaterdagmiddag. Jammer alleen, dat je het jurkje de eerste dag met die regen niet aan kon. Met zulk weer draagt men ge woonlijk geen zomerjurken! Fijn, dat je rapport er zo netjes uitzag. Dat maakt lieve oma's maar weer vrijgevig. Wanneer is de vacantie om? HARDLOPER heeft ook veel plezier in zijn vacantie. Wat een geluk dat jullie bij dat karwei zulk mooi droog weer treffen. Was er veel te doer, aan de boot? Feliciteer je moeder van mij, als je wilt en voor alle maal een prettige dag morgen. Tot slot is hier REPELSTEELTJE, die mij alleen de oplossing van het raadsel stuurde. Krijg ik volgende week een gezel lige brief over je vacantie? Dit was het laatste briefje deze keer. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). Het nieuwe weekraadsel is dit keer niet moeilijk. Op de stippen en kruisjes vul je volgens achterstaande omschrijving woor den in en als je dat goed doet krijg je op de kruisjes twee bekende lente-woorden. x letter alphabet. x vrolijk, goedge mutst. x kleur, xxxxxxx boom-bloei. x —plaats in België. x vang-werktuig. x —letter alphabet. De oplossing van het vorige puntenraad sel is. PAASFEEST (Peru, Aden, Aken, Solo, flat, Edam. Elbe, Siak, Tana). Puntentelling: Woelwater 8; Wielrenner 9, 9; Goudoogje 8; Hardloper 9, 10; Marjan- neke 8, 9; Repelsteeltje 9, 9. verdeeld was, geen verandering meer, zo dat de Jan Campertschool E-kampioen werd. Verliezersronde Kampioen van de verliezersronde van afdeling B werd de Willem de Zwijger- school. De in keurige „clubkleding" uit komende jongens dezer school maakten met de HBS'ers korte metten. Met de rust was de stand reeds 41, dank zij ook wel een beetje de medewer- king van de doelman der tegenpartij. Na de rust trad de HBS aanstonds sterk i aanvallend op. Ze had echter weinig geluk, j want tot tweemaal toe werd het houtwerk I gebombardeerd. Kort hierna echter werd i het 42. De HBS bleef nog even sterker, doch" toen bij een snelle ULO-uitval de Willem de Zwijgerjongens hun voorsprong vergrootten, was de zaak beslist. Het werd tenslotte 73. Mooie strijd Een der beste wedstrijden van het tour- nooi werd de eindstrijd tussen de Duin- wijkschool en de Nijverheidsschool. Aan vankelijk waren de Beverwijkers stukken sterker dan de Nijverheidsjongens en de ruststand was dan ook 31 in hun voor deel. Doch in de tweede helft kwamen laatstgenoemden fanatiek opzetten en on derging het Duinwijkdoel benauwde mo menten, zodat de meisjessupporters dezer school talloze angstgilletjes slaakten. Het werd 33 en nóg bleef de Nijverheids school aanvallen. Bij een snelle doorbraak maakte de Duinwijklinksbinnen echter,een prachtige goal (43), maar één minuut later scoorden de Nijverheidsjongens op niet minder fraaie wijze (44). En in deze stand kwam geen verande ring meer, zodat strafschoppen de beslis sing moesten brengen en hierin toonden de Duinwijkjongens zich ware meesters. De wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter Van der Lugt, was fel geweest, maar nu de beslissing gevallen was, kwamen de Nij verheidsjongens aanstonds hun tegenstan ders complimenteren. De gedétailleerde uitslagen van de vier beslissingswedstrijden waren: Afdeling E, winnaarsronde: Jan Cam pertschoolInsingerschool 31. Afdeling E, verliezersronde Jan Ligthart schoolSt. Liduinaschool 21. Afdeling B, winnaarsronde Duinwijk- schoolNijverheidsschool 44 (Duinwijk- school wint). Afdeling B, verliezersronde Willem de ZwijgerschoolHBS 73. Ten overstaan van notaris W. Boerlage te Velsen, zijn Woensdagmiddag in het vei linggebouw 't Centrum te Beverwijk een zestal huizen, staande aan de Alkznaarse- weg (nos. 207, 209, 215, 217, 219 en 221) geveild. Voor deze verkoop was zeer wei nig belangstelling en het opbieden ging traag. De veirassing kwam aan het einde, toen de heren Drost en Timmer uit Sant poort, de gehele combinatie, staande op f 10.905, afmijnden op f 1500. Voor f 12.405 werden deze heren eigenaar van deze zes percelen. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,26—2.50; gr. tong 2,14—2,10; grm. tong 2,00—1,90; kim. tong 2,54—2.24; kl. tong I 2,95—2,60; kl. tong II 2,24—2.03; tarbot I 2,40-1,95. per kg.; tong schar 8462; schartong 5335; kl. schol I 33; kl. schol II 42—13; schar 27—8; bot 11—8; v. haring 2010; makreel 2717; gr. schel vis 3522; grm. schelvis 3527; kim. schelvis 3528; kl. schelvis I 4124; kl. schelvis II 26—15; wijting 178; gr. gul 36—26; midd. gul 32—26; kl. gul 24—20; kl. wolf 43—36; poont..es 20—10.50; kl. koolvis zw. 20—10; kl. koolvis wit 2822, per kg. gr. kabeljauw 20857; gr. koolvis zw. 5944; gr. koolvis wit 8963; gr. leng 7662; gr. wolf 8671, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 103 kisten tong en tarbot, 16 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong; 55 kisten schol, 20 kisten schar, 10 kisten bot, 825 kisten haring. 975 kisten makreel; 815 kisten schelvis; 430 kisten wijting, 285 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten leng, 45 kisten wolf, 36 kisten poon, 605 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 4280 kisten. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op Dinsdag 19 April te 19.30 uur, ten gemeentehuize is de volgende agenda opgesteld: Verlenen van een subsidie voor 1955 aan de Stichting Noordholland voor Maatschap pelijk Werk en van een bijdrage in de kos ten van het onderzoek naar de sociale pro blemen in het gebied van de IJ-mond; ver lenen van een bijdrage aan het Comité ge denkteken Willem Beukelszoon en inge bruikneming van een terrein aan de speel tuinvereniging „De Moerberg" te IJmui den. Voorts komt een brief aan de orde van A. H. K. Postma te Bloemendaal, waarbij voorziening wordt gevraagd van een aanschrijving tot woningverbetering en er zijn diverse grondverkopen op de agenda te vinden. De huur van bergruimte in het gebouw van de Stichting tot oprich ting en exploitatie van gebouwen voor Sociaal-Cultureel Werk, Velsen, te IJmui den en de verhuur van het koetshuis en van woonruimte op het landgoed „Kenne- mergaarde" te Santpoort worden gevolgd door de instelling van een dienst voor het beheer van het „W. F. Visserhuis" en het verlenen van een voorschot ingevolge de Woningwet. Herziening der jaarwedde van de wethouders en het verlenen van subsi die aan de Stichting 19401945, de be schikbaarstelling van een aanvullend cre- diet voor de stichting van een wasinrich ting aan de Snelliusstraat te IJmuiden en een crediet voor het leggen van een zinker ten behoeve van de watervoorziening voor Velsen (Noord), voor uitbreiding van de straatverlichting ten behoeve van het ver keer over de sluizen, voor de aanleg van sportvelden in Velsen (N.) en voor ver bouwing en inrichting van twee lokalen in het voormalige schoolgebouw aan de Heidestraat tot gemeentelijke openbare uitleenbibliotheek vormen de financiële aangelegenheden van de avond. Een wij ziging van de verordening voor de com- missiën van toezicht op de Rijks hogere burgerschool, de visserijschool en de han delsavondschool, vaststelling van een ver ordening, regelende de bezoldiging van de concierge aan de gemeentelijke Handels avondschool de avondschool voor uitge breid lager onderwijs en de avondschool voor de middenstand en de wijziging van het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk in het jaar 1955 vakonderwijs wordt gegeven aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, worden ge volgd door de benoeming en overplaatsing van onderwijzend personeel, zoals een leraar aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te IJmuiden (O.); en een hoofdleidster aan de Watervlietkleuter- school te Velsen (N.). Een aantal bewoners van huizen, die rond het open terrein tussen Torricelli- straat en M. K. Hofstedestraat in IJmuiden staan, hebben de gemeenteraad een brief gestuurd met het verzoek dit terrein niet als speeltuin in te richten. De brief is in handen van B. en W. om advies gesteld. Woensdag 13 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Globe van Rotterdam. Minerva van Rotterdam. Delfshaven van Melilla. Frans van Ronneby. Oosterdok van Antwerpen. Palma van Rotterdam. Alja van Grangemouth. Adrian van Antwerpen, Mem non van Hamburg. Hondsbosch van Londen. Wikla van Rotterdam. Realta van Vertrokken zijn: Fry nc.a Londen. Karlov naar Antwerpen. Ciudad di Cucuta naar Bre men. Fivelborg naar Helsingborg. Rijnborg naar Bohus. Pechelbron naar Novorosk, Kaap Falga naar Rotterdam. British Bugler naar Grangemouth. Isarthal naar Kuge. North Anglia naar Vlissingen. Grebbestroom naar Hull. Corry B jaar Huil, Schie naar Para maribo. Thelma naar Rouaan. American Lawyer naar Antwerpen. Gloria naar Hel singborg. Albert Willem naar Antwerpen. Clengula naar Rotterdam. IJstroom naar Portsmouth, Margriei L naar Londen. Trito naar Rotterdam. Bouka naar Le Havre. Wiros naar Rotterdam. Frans naar Bremen. Juna naar Avonmouth. Santa Inesz naar Antwer pen. Wota naar Gothenburg. Realta naar Gothenburg.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11