In Woubrugge stoof de Willem Beukelsz" te water JONHSON'S PRIDE WAS LILO EDELOLIE „Pirodée" WINTERS MEMERLAAN 1 Kort en bondig Mevrouw Liènesch doopte Nederlands eerste onderzoekingstrawler Expositie van 700 Bauer-Stumpff Beverwijk „En toen kwam Oma" bij V.V.IJ. Castricum DONDERDAG 14 APRIL 1955 11 5* Bij „Felison" Visforum bij „DIJV" Maten van de V.O. 2 KNA brengt „Comedie om geld Laatste contactavond „Beverwijk" Problematische kwestie in het bollenvak Schaakclub „Weenink" achter de borden „Potasch en Perlemoer op vacantie" Nieuws van De Pion IJmuidense knaap derde in landelijke pianowedstrijd Gymnastiekvereniging DOS smeedt zomerplannen Scheepvaart KENNELIJK WAT OVERROMPELD door de situatie, waardoor haar op het laatste moment de hele naam ontschoot, heeft mevrouw A. Ch. Th. Lienesch gisteren op de kleine Woubrugse werf „De Dageraad" Nederlands eerste „rege ringstrawler" gedoopt en te water gelaten de Willem Beukelsz. Zij kon echter makkelijk „afkijken", want de naam van deze nieuwe aanwinst voor het nationale en internationale visserijonderzoek ter zee stond in kloeke letters op de stuur boordsboeg geschilderd. De ruim 35 meter lange, uitermate schcrp-gebouwde trawler heeft na de uiteenbarstende fles champagne tegen zijn boeg te hebben gevoeld, met een nijdige vaart het water opgezocht, zodat degenen, die aan de overkant van de Wetering het beste deel van het uitzicht meenden te hebben, ijlings moesten retireren, om niet met natte voeten thuis te komen. Met de vlaggen in top op werf en schip, een erepodium langszij en een toef rose anjers voor de doopster is het feest van de tewaterlating verlopen in de sfeer van al die vele andere schepen, die hem voorgingen: blij en met instem mende blikken van de mannen die het schip bouwden. Winnie Boot, het dochtertje van de Da- geraad-directeur, heeft de anjers over handigd en haar vader heeft mevrouw Lienesch het bijltje aangereikt, waarmee de laatste beletselen konden worden weg genomen en toen het ranke schip eenmaal voor de wal was teruggetrokken, leek de doopceremonie afgelopen te zijn. De vele genodigden, onder wie zich na mens de minister de secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, mr. Th. J. Bonner man bevond, alsmede drs. D. J. van Dijk, directeur-voorzitter van het Bedrijfschap voor Visserij-producten, vertegenwoordi gers van Scheepvaartinspectie en Rijks- schependienst, de bemanning van de kot ter Antoni van Leeuwenhoek, die tot nu toe het onderzoek onderdak verschafte en natuurlijk schipper Nico Pronk, die het nieuwe schip zal overnemen, hebben zich echter nog enige tijd in ,,'t Oude Raedhuys" opgehouden, waar onder meer de heer Boot het woord voerde. De dertiende Hij probeerde de vraag te beantwoorden, waarom er op de dertiende niet een schip te water gelaten zou kunnen worden, zo lang op elke dertiende van elke maand mensenkinderen geboren worden, die toch ook gelukkig worden. Daar haakte ir. G. J. Lienesch, de directeur der Visserijen, prompt op aan, nadat hy de heer Boot be dankt had voor een persoonlijk geschenk, dat zijn echtgenote en hem tot in lengte van dagen zal herinneren aan deze zonnige dertiende April en hij meende, zonder te willen vooruit lopen op hetgeen er onge twijfeld bij de proefvaart nog gezegd zal worden, dat het schip alvast alle goede voortekenen heeft laten zien door op im posante wijze te water te stuwen. Ir. Lienesch prees de „Willem Beukelsz" als een product van de firma Boot, die al zoveel goeds heeft gebouwd voor de vis serij („met een grote V") en herinnerde er aan, hoe bijvoorbeeld vele kotters hier in Woubrugge zijn geschapen, zodat welis waar dit „kind van Boot" een ander model heeft gekregen, maar niettemin de beste voorwaarden voor een geslaagde vaart mee heeft. Voorts wees de heer Lienesch er op, dat de internationale samenwerking op het gebied der visserii-research nog wijde per spectieven kan openen en hij toonde zich dankbaar voor de generositeit, waarmee Amerika uit de Marshall-gelden heeft bij gedragen aan de verwezenlijking van deze „Wi'lem Beukelsz" (totale kosten ongeveer 650.000), die straks als de V.O. 2 zijn beste diensten aan het laboratoriumwerk ter zee zal geven. De heer P. A. de Boer lauwerde de werf- directie namens de visserij-inspectie, die het schip gaat rederen en bemannen: „dit is een goed schip" en hij herinnerde aan de buitengewoon prettige samenwerking, die er tussen Den Haag en Woubr"«*fe is gegroeid tijdens de bouw van de V.O. 2. Het zal inmiddels nog ettelijke maan den duren waarschijnlijk tot October- November eer de nieuwe trawler als drijvend laboratorium in de vaart komt, In de serie tentoonstellingen „Amster damse Joffers" bij „Felison", vereniging ter bevordering van beeldende kunsten in de gemeente Velsen wordt van 16 April tot 1 Mei een tentoonstelling van werken van mevrouw Jo Bauer-Stumpff gehou den. De opening van deze expositie zal plaats vinden op Zaterdag 16 April 1955 des middags om 3.30 uur. De tentoonstel ling in de expositieruimte aan de Heide- straat te IJmuiden-Oost zal geopend zijn op Woensdag, Zaterdag en Zondag van 1417 uur en op overige dagen van 19 21 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen f 0.25 per persoon, voor kin deren f 0.10. Een ontmoeting met de schilderes Jo Bauer-Stumpff is een belevenis. De be zoeker realiseert zich niet een vrouw voor zich te zien die 22 Maart 1873 in Amster dam werd geboren, als zij enthousiast ver telt van vroeger, haar meisjestijd, de aca demie met prof. Allebé, haar afschuw voor parties, waar de wet van haar vader: „il faut payer pour sa présence" nagekomen moest worden. Twee grote werken van haar op deze tentoonstelling geven een overtuigend be wijs van de groote van haar kunstenaars schap. De stille voornaamheid van deze doeken waarin de zuiver persoonlijke re latie tussen haar en haar onderwerp tot uitdrukking komt, getuigt van een warme menselijkheid. Er bestaat een innige relatie tussen kunstenares en object waardoor bijv. een plant iets menselijks krijgt en niet uitsluitend als een schoonheidsobject fungeert. Kort samengevat: een boeiende vrouw met boeiend werk. De Kennemer hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" houdt op Donderdag 21 April in het Statenhuis een praatavond, waarbij onder meer het visforum zal op treden dat wordt gevormd uit leden van verschillende verenigingen, onder andere van ,,'t Karpertje" en van „Luctor et Emcr- go" uit Alkmaar. want niet alleen moet de dieselelectrische voortstuwing, te leveren door Van der Leun in Sliedrecht, nog worden ingebouwd, maar bovendien zal met de grootst mogelijke zorg de wetenschappelijke kant van het vaartuig moeten worden ingericht in de vorm van het laboratorium en de speciale toerusting voor technologische en biologi sche proeven. Reeds eerder hebben wij uit voerig aandacht besteed aan deze aspecten van de „Willem Beukelsz", zodat daar niet nader op behoeft te worden ingegaan. Het nieuwe onderzoekingsvaartuig na de tewaterlating. Het in opdracht van de regering in aan bouw zijnde visserij-onderzoekingsvaar tuig Willem Beukelsz" dat gistermid dag van de scheepswerf „De Dageraad, i v.h. N.V. Wed. J. Boot" in Woubrugge te water gleed, zal de verouderde kotter „Antoni van Leeuwenhoek" vervangen. De technische gegevens zijn: lengte over alles 35.05 m., lengte tussen de loodlij nen 30.60 m., breedte 7.20 m., holte 3.70 m. Dieselelectrische voortstuwing door 2 generatorsets, bestaande uit MWM- diesels van 187 pk, (1500 omwentelingen j per min.) met Dornloff generator 97 kilowatt, opgebouwde opwekker van 18 kilowatt (gelijkstroom), schroefmotor Dornloff 174 kilowatt (350 volt 1500 om wentelingen per min.), reductietand- i wielkast Lohlmann 6.75 1. Een hulp- j set MWM diesel 62 pk., 1500 toeren, ge nerator Dornloff 1300 kilowatt 1500 toe ren. Voorts een havenset van 16 kilo-] watt. Electrische winch Van d. dessen 70 pk. Iiandhydraulisch stuurwerk Van d. Giessen. Het schip kan alleen over stuurboord j vissen en is voorzien van een klein vis- ruim (3 keeën lang) en bestemd voor trawl-drijfnet-biologische (plankton) visserij. Voorts is het uitgerust met een hydro-1 fooninstallatie voor zeewater, idem voor j warm, zoet water. Accommodatie voori 17 man (inclusief wetenschappelijke'', staf). Brandstoftank: 33 ton, watertankj 14 ton, smeerolietank 3 ton. Op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 April geeft de Beverwijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" in het Kennemer Theater een opvoering van het toneelspel „Comedie on geld" van A. Bromet. Na de voorstelling is er bal onder leiding van Dick Heemskerk. De sportvereniging „Beverwijk" heeft Woensdag in het clubhuis café Langendijk de laatste contactavond voor leden en do nateurs in dit seizoen gehouden. Ook nu bestond hiervoor weer een grote belangstelling. In de pauze werd de uitslag van de kla- verjascompetitie bekend gemaakt en hier uit bleek dat de heer J. Brasser de hier voor beschikbaar gestelde wisselbeker af moest staan aan de heer J. Wassink, die met 27.220 punten op de eerste plaats ein digde: 2. H. Duiveman, 27.220 pnt.; 3. me vrouw Winands; 4. A. Bruins, 26.676 pnt.; 5. J. Ketting. 26.487 pnt. De prijzen wer den met een toepasselijk woord uitgereikt door de voorzitter de heer N. Grapendaal. De avond werd op gezellige wijze door gebracht met kienen en sjoelen, zodat de tijd omvloog. Broeien of niet De hoofdassistent van de Rijkstuinbouw- consulent in Lisse, de heer A. de Zoete, heeft Woensdagavond voor de leden der Beverwijkse Tuinbouwstudieclub de vraag pogen te beantwoorden of het broeien van tulpen rendabel is. De heer De Zoete kwam met een kost prijsberekening aan, die gebaseerd was op kwekerijen uit Rijnsburg. Hier komen de kosten op ongeveer 4 cent per tulp en als de bloembollen nu dus rond de 5 cent per stuk liggen, moet de kweker al een gulden de 10 stuks krijgen wil hii er iets aan over houden. Er werd ruimschoots van gedachten ge wisseld, waarbij wel bleek dat bij broeien de basis moet worden gevormd door eerste kwaliteit plantmateriaal. In de onderlinge competitie van de Be verwijkse schaakclub „Weenink" werden deze week de volgende resultaten behaald: Afd. I: Koomen-Meyer jr. 10; v. 't Hoff- Slings afg.; Tervoort-Jimmink 10; De Koter-Alders 01; v. Vuuren-Bakker YtYi\ Piet-Siebers V*Y', Duisenberg- Nijman 10. Afd. II: Versseveld-Hoog- vorst afg.; Boonstra-v. Leeuwen 10; De Vries- Duinmeyer 10; R. Meyer-Verdult 0—1. MARKTBERICHT 13 April Spinazie 23—48; waspeen 21—52; prei 48—78; witlof 20—56; rabarber 32—79; peen 5—14; uien 7—15. Indien hierin enige verdienste school, zou de toneelclub van de Voetbal Vereni ging „IJmuiden" zich erop kunnen be roemen dit jaar de eerste te zijn geweest, die het winterseizoen heeft afgesloten. Dit geschiedde Woensdagavond in het Patro naatsgebouw met de opvoering van het pittige Engelse blijspel „En toen kwam Oma" door H. F. Maltby en Freddy Wynne. De vermakelijke intrige berust op de onverwachte komst van oma Spencer uit Australië, die de familie Hartley Merrick door een enigszins verlate brief wordt aangekondigd. Ofschoon de herinneringen aan deze oude dame in de loop der jaren volkomen zijn vervaagd, worden toch alle voorbereidingen getroffen om haar waar dig te ontvangen. De familie voorziet zich van een grote voorraad pap, kussens en versterkende middelen en overweegt zelfs een vergeten invalidestoel van de zolder naar beneden te halen. Tot de algemene verbazing blijkt het verwachte oude da metje evenwel een bijzonder charmante vrouw te zijn, die als een tweede Mistin- guette over een 'enorme vitaliteit be schikt, daarbij een goede mop weet te waarderen en aan whiskey verre de voor keur geeft boven warme melk. Geen won der dat zij de mannelijke familieleden binnen het kwartier volkomen onder haar bekoring heeft gebracht, tot grote erger nis van hun autoritaire echtgenoten en verloofde, die oma spoedig weer in Austra lië terug wensen. Zij gaat evenwel onver stoorbaar verder met het uitdelen van lessen, die zij uit haar rijke ervaring put en wijst daarbij de heren de juiste weg om zich weer van het respect hunner echtgenoten te kunnen verzekeren. Als klap op de vuurpijl blijkt oma dan ten slotte in het geheel geen bloedverwante te zijn, maar de schrijfster van het veelbe sproken boek „De kunst om te leven", vooruitgezonden om de komst van de ech te oma Spencer aan te kondigen. Dat zij de in haar boek gepropageerde levens kunst zelf voorbeeldig beheerst, bemerkt men overtuigend door de manier, waarop de enige verstokte vrijgezel uit het gezel schap reddeloos onder haar invloed wordt gebracht, zodat de drie gelukkig herenigde paren aan het slot met een niet minder stralend vierde zijn vermeerderd. Een volkomen pretentieloos blijspelletje dus, maar dat door de dikwijls geestige dialoog en de aardige verwikkelingen bij een vlotte opvoering een volledige over winning op het publiek kan inhouden. Over het algemeen zijn de spelers van V.V.IJ. er onder regie van de heer A. H. Holtslag wel in geslaagd aan de voor waarden te voldoen. Vooral toen de ver meende oma eenmaal als een tornado was binnengestormd, hadden de spelers het pleit gewonnen en was de lach dikwijls niet meer van de lucht. De inzet van het stuk tussen Mary en Dennis had het ergste doen vrezen, door mat spel en onverstaan baarheid. Met de komst van J. Guijt, die een vlotte en beweeglijke zij het dan ook soms wat geforceerde Basil speelde, trad direct een gelukkige verbetering in. Toch was het meeste succes voor mevrouw Smit als de gewaande oma Spencer, die wellicht in raffinement enigszins te kort schoot, doch overigens deze uiterst dank bare rol naar behoren vertolkte. De da mes Guijt en De Kort hebben zich even eens genoeglijk bij de sfeer van het blij spel aangepast. Van de heren wist J. van De nieuwe verbinding over het Noordzeekanaal via een Bailybrug bij de Zuidersluis te IJmuiden nadert snel haar vol tooïing. Een kijkje op de brug. Voor de leden van de Velser Kunst kring „Voor allen" heeft het gezelschap Johan Kaart gisteravond in het Rex- theater de eerste van de twee voorstellin gen verzorgd van „Potasch en Perle moer op vacantie". Bij de première voor Nederland, die indertijd te Haarlem is ge geven hebben wij reeds het'nodige over stuk en spel geschreven, zeggend, dat deze tweede „Potasch" het bij de eerste niet kan halen ,maar toch wel zoveel grappige situaties bevat, dat men zich een tijd lang amuseert. Johan Kaart en Bos kamp schitteren weer als compagnons, die elkaar het leven zuur maken. Ditmaal ontmoetten zij elkaar op vacantie, geheel tegen hun plannen in. Bepaald vriendelijk springen ze niet met elkaar om, hetgeen een vloed van witzen en grollen ten ge volge heeft, waarvoor zij beurtelings als lijdend voorwerp fungeren. Het publiek kan daar nog wel vermaak in scheppen, al is het niet dadelijk hoogstaand kunst genot, zeker niet wat de toneeltechnische waarde van het vervolg betreft, dat men op het oorspronkelijk patroon heeft uitge dacht. Enfin, we hebben er het onze al over gezegd. Het Velsense publiek heeft er zich nu mee kunnen confronteren. Fr. De onderlinge wedstrijden van de Castri- cumse schaakclub De Pion hebben in hotel Meijer twee verrassende uitslagen opgele verd. Allereerst was daar de nederlaag die kampioenspretendernt C. Bennes tegen P. Hoekstra leed en ook de sterke P. Holtes liet een veer: hij verloor van Th. de Smalen. In afdeling b nam D. Keetbaas tegen H. Niemeijer geen halve maatregelen en won overtuigend. De heren J. v. d. Bey en P. Oudshoorn speelde remise. P. Menke be haalde in afdeling c zowaar een overwinning op J. Kors, J. Mittendorf versloeg P. Kerst ens. RECTIFICATIE. In hetgeen de beeldhouwer Mari An- driessen Dinsdag in ons blad schreef over de overleden bronsgieter Binder, is een technische fout geslopen. Door het wegval len van een regel stond er niet meer: „Niet alleen verliezen zij (de Nederlandse beeld houwers) in hem een uitermate kundig en bekwaam vakman, maar ook een waar achtig vriend." ADVERTENTIE Werkemmers 2.69 - 2-89 N'atuursponsen 0.75 - 0.95 - 1.45 Viscosespons, grote maat 0-49 Kastpapier, wit en gekleurd, v.a. 0.27 VY'itpasta, per kg 0.80 Zeemlappen, enorme sortering, 0.50 - 0.79 - 1.65 - 1.85 - 1.98 - 2.98 3.50 - 3-95 - 4.25 - 4.95 - 5-25 - 6.95 7.95 - 12.50 Keukenstoelen 11.75 - 13-50 Keukentafels met en zonder la- denkast 12.35 - 13.75 - 15.25 33.00 - 37.50 - 56.00 - 58.20 - 62.65 Pedaalemmers 10.50 - 11.50 - 13.50 - 18.50 Medicijnkastjes, vanaf 5-85 Trappen, stevig en glad afgewerkt, per trede 1.70 Stofblikken 0.68 - 1-35 - 1.70 Nest pannen, 5 stuks 19.90 Plastic wasbakken, onverwoest baar 5.35 Wasmachines, in alle prijzen, v.a. 178 Wringers, vanaf 39.50 Sneldroogmachines 189-50 Keukenuitzetten, alle bekende merken, vanaf 69.40 voor f(jne meubelen, piano's, auto's enz. insmeren even laten drogen afvegen resultaat: een beschermend laagje een prachtige glans Porseleinen diepe borden 35 cent speciaal voor Old Finish-meubelen per flacon 1.25 het enige feilloze middel tegen houtworm per flacon 1.75 Zuivere terpentijnwas per jampot1.35 VOOR DE BETERE HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Telefoon 5853 IJMOND-ZEGELS 1 De 14-jarige Rob de Groot leerling aan de R.H.B.S. in Velsen, wonende in de Hom burgstraat 56 in IJmuiden werd als derde geplaatst bij de te Arnhem gehouden lan delijke pianowedstrijd op 12 April. Drie duizend kinderen tussen 6 en 14 jaar na men hieraan deel. Rob heeft drie jaren pianoles van mej. Lies Dekker in IJmui den. Hij bracht de Impromptu in As van Schubert ten gehore en verwierf hiermee een enveloppe met 50 en een waardebon van 10 voor muziek. Rob was danig in zijn schik toen hem het kaartje met „3e prijs, effectief beste" werd overhandigd. Hij is van plan rustig zijn hobby te blij ven beoefenen en wanneer hij de H.B.S. met goed gevolg heeft doorlopen zal hij zich helemaal aan de muze wijden. Tosca- nini is zijn afgod en hij wenst niets liever dan, zij het dan van verre, zijn voetsporen te drukken. Het is een weg waarop ijzeren wil en doorzettingsvermogen een grote rol spelen, maar Rob is er vast van overtuigd dat hij zijn ideaal zal bereiken. Openluchtdemonstratie in Juni •Het gaat de Castricumse gymnastiekver eniging Door Oefening Sterk de laatste jaren alleszins voor de wind. Het ledental neemt gestadig toe en bedraagt nu 260 en in verband daarmede heeft het bestuur zich genood zaakt gezien het aantal lesuren opnieuw uit te breiden. Dit vernamen de leden op de Dinsdag in hotel Borst gehouden jaarverga dering bij monde van de voorzitter, de heer G. Ronk. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Hoopman, gaf eveneens het leden tal weer en de penningmeesteresse, mevrouw HemstedeGorter, gewaagde van een batig saldo. Men hoopt de jaarlijkse onderlinge wed strijden dit keer in Juni te houden en in de zelfde maand zal meti een openlucht demonstratie geven. Voor de kleuters staat een kleuterdag op het programma en de' leraar, de heer G. Visser, zal een groep dames en heren tot voorturnster of voortur ner opleiden. Al met al zijn het besluiten, die aantonen, dat DOS er uitstekend voorstaat. BINNENLAND Een tiental bedrijfsleiders uit de Am sterdamse diamantindustrie, die lid waren, van de Algemene Nederlandse Diamantbe- werkersbond (A.N.D.B.) hebben hun lid maatschap schriftelijk opgezegd, omdat zij zich niet met het beleid van het bestuur kun nen verenigen. Meer dan zestig leden van de vakbewe ging in Nederland zullen deelnemer, aan studiereizen, georganiseerd door de UNESCO, naar West-Duitsland. Oostenrijk, Zwitser land, Frankrijk. België of Denemarken. Leden van het Christelijk Nationaal Vakver bond zullen naar Königswinter reizen, leden van de Nederlandse Christelijke Grafische Bedrijfsbond gaan naar Wenen, Olten (Zwit serland), Parijs en Brussel. Leden van „Mer- curius" reizen naar Kopenhagen en leden van de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoerspersoneel ..St. Raphael" gaan naar Wenen. Nederlandse vakbonden zullen gastvrijheid verlenen aan Oostenrijkse land arbeiders. Duitse buschauffeurs, Deense treinconducteurs en Zwitserse drukkers. Zeilers op de I.oosdrechtse Plassen heb ben het stoffelijk overschot aangetroffen van de heer A H. D. van T. Deze te Breukelen wonende student werd sedert 28 Februari vermist. Die dag was hij van huis gegaan om op de plassen te gaan schaatsen. Hij is, naar nu is gebleken, door het ijs gezakt en ver dronken. Op de fundamenten van de op 15 Oc tober 1954 geheel verwoeste veembedrijven „Czaar Peter" en „Nederland" te Zaandam zullen twee nieuwe veemloodsen worden geplaatst. De directie van het veembedrijf heeft hiervoor opdracht gegeven aan een. Zaandams bouwbedrijf. De oppervlakte, 2100 m.2. blijft hetzelfde, doch de nieuwe loodsen zullen gelijkvloers worden opgetrokken en geen verdiepingen krijgen zoals de verbrande vemen hadden. net m.s. „Sibajak" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd wordt Zaterdag te Rot terdam verwacht. Behalve 170 burger-passa giers zijn er 757 militaire passagiers aan boord, leden van de Koninklijke Landmacht met hun gezinnen, die in Nieuw Guinea hebben gediend. Onder hen bevindt zich kolonel D. Huiting. commandant landmacht Nieuw Guinea. De ontscheping der passagiers zal Zaterdagmorgen te Rotterdam ge schieden. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Andries, z. van W. H. A. Oudshoorn en A. Guichelaar: Catharina Geertruida Divera, d. van C. Zegwaard en D. Nibbering. ONDERTROUWD: P. L. Scheerman, wo nende te Castricum en P. E. Veerman, wo nende te 's Gravenhage; P. C. Peel en A. M. de Zeeuw, beiden wonende te Castricum. GEHUWD: C. Kraakman, wonende te Be verwijk en D. M. Brandjes, wonende te Cas tricum. OVERLEDEN: Marie Helena Antonia Kommers, 43 j., wonende te Amsterdam; Gerrit Veldt, 71 j., geh. met G. Beentjes, wo nende te Castricum. der Zwan zich nog te onderscheiden met zijn vermakelijk-gemoedelijke pantoffel held. En dan mag de dames geen compli ment worden onthouden voor haar fraaie avondtoiletten, waarbij de tamelijk ouder wetse smokings der heren enigszins on gunstig moesten afsteken. Maar dit mocht de pret niet drukken, zoals dat heet. Het publiek heeft zich met dit aardige blijspel kostelijk vermaakt. JAN VAN DAM WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Alamak, 13 te Rotterdam. Alhena, 12 100 m. O. Natal. Alioth, 12 te Montevideo. Alnati, 12 v. Montevideo n. Buenos Aires. Aatsum, 12 Muscat gepass n. Bahrein. Alblasserdijk, 12 v. Galveston n. New Orleans Amsteldijk, 12 v. Los Angeles n. Rotterdam. Arendskerk, 12 te Casablanca. Argos, 12 v. Livomo n. Burriana. Appingedijk. l te Rio de Janeiro. Agatha 12 v. Pladju n. Soerabaja Alkaid, 13 Finisterre gepass n. Las Palmas. Amor, 13 Gibraltar gepass n. Algiers. Amsteibrug, 13 Scilly's gepass. n. Amsterdam. Amsteldiep, 13 te Safaga. Amsteliand, 13 v. Las Palmas n. Amsterdam. Annenlkerk, 14 te Singapore. Artemis, pass. 13 Azoren n. Trinidad. Bintang, 12 v. Amsterdam n. Biak. Bacchus, 12 v. Rotterdam n. Bremen* Bennekom, 13 v. Callao n. Moliendo. Bolssevain. 12 v. Mauritius n. Lor. Marquez. Boskoop, 12 135 m. W. Carthagena. Bloemfontein, 15 Southampton verw. Bosch fontein, 14 Las Palmas. Calllsto, l Hoek v. Holland verw. n. R'dam. Congostroom, pass. 12 Vlisslngen n. Bordeaux Caltex Leiden, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Cottica, 12 130 m. ZW. Finisterre. Caltex Delft. pass. 13 Gibraltar r. Sidon. Caltex The Hague, pass. 13 Kp. Bon n. Port Said. Chama, pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Corilla. 13 te Bathurst. Daphnis. 13 v. Trinidad n. Londen. Duivendljk, 12 te Los Angeles. Delfshaven, 13 te IJmuiden. Esso Rotterdam. 13 aan de Hoek v. Holland verwacht n. Rotterdam. Eos, 12 v. Malta n. Piraeus. Friesland (SSM), 12 te Huelva. Erinna. 13 v. Singapore n. Pladju. Esso Den Haag. pass. 13 Algiers n. Sidon. Gordias. 13 te Lissabon. Groote Beer, 12 v. Rotterdam n. Quebec. Ganymedes, 14 te Curacao. Haulerwijk, pass. 12 Ouessant n. Hamburg. Hermes, 13 te Amsterdam. Helicon. 1 te Port au Prince. Heemskerk, J3 te Suez. Hilversum, pass. 13 Ouessant n. Stockholm. Xndrapoera. 13 v. Priok n. Semarang. Joh. v. Oldenbarnevelt, 13 van Melbourne naa Sydney. Jupiter, pass. 13 Finisterre n. Antwerpen. Kieldrecht. 13 te Madras. Kota Agoeng. 13 v. Priok n. Belawan. Kota Inten. 13 te Southampton. Laagkerk, 12 te Vizagapatam. Loosdreeht. pass. 13 Gibraltar n. Marseille. Lombok. 1 te San Francisco. Lieve Vrouwekerk, 13 v. Karachi n. Bombay. T.Inge, pass. 13 Finisterre n. Dakar. Metula. 13 v. Aden n. Rotterdam. Modjokerto, 13 v. Colombo n. Aden. Molenkerk, 13 v. Suez n. DUboutl. Ondfna. 12 v. Colombo n. Fao. Oraniestad, 1 te Artiba. Oranje. 13 160 m. NW. Port Said. Peperkust, 13 v. Dakar n, Freetown. Pieter S, 12 v. Amsterdam n. Swansea. Poseidon. 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Perna, 1 v. Salonikt n. Malta. Prins Willem IV. 12 50 m. ZO t-Z. KO- Race. Prins Casimir. 13 v. Le Havre n Montreal. Prir.s Philips Willem, pass. 13 Finisterre naar Rijnland!"pass. 12 St. Paulsrock n. Las Palmas. Roebiah, 14 te Ummsaid. Salatiga, 14 te Manilla verwacht. Stad Dordrecht, 13 te Rotterdam Sarangan, 12 v. Panamakan. n. Los Angeies. Sumatra. 12 te Tj. Priok. Straat Mozambique, 1 te Kaapstad. Salawati. 13 te Hamburg. Schie. 13 v. Amsterdam n. West Indie. Slngkep, pass. 13 Finisterre n. Gcmia- Sommelsdijk, 13 v. Semarang n. Cheribon. Stad Rotterdam, nacht 1-14 Narvik verw— Statue of Liberty, pass. 13 Aden n. Suez. Taria, 12 v. d. Theems n. Rotterdam. Titus, pass. 12 Algiers n. Amsterdam. Tiberius. 12 v. Port de Paux n. Antw. TJisadar.e. 9 Yokohama n. Buenos Aires. Talisse, 13 v. Priok n. Singapore. Teucer, pass. 14 Malta n. Amsterdam. Utrecht. 13 v. Singapore n. Priok. Van Linschoten, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Woensdrecht. 1 v. Aucklan n. Lyttleton. W. Alton Jones, 13 v. Mena el Ahmadi n. Phi ladelphia. wonogiri. pass. 13 Gibraltar n. Beyrouth. Willem Ruys, pass. 12 Malta n. Port Said. -- Wieldrecht, 13 te Port Said. Wonorato. 13 v. Soerabaja n. Semarang. Zijpenberg, pass. 13 Kp. Vincent n. Melilla. KLEINE Arnoudspolder, 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Audacia, 13 v. Vesteras n. Ala. Alcetas, 12 v. Amsterdam te Kopenhagen. Arctic, 12 v. Rotterdam n. Londen. Ambiorix, 12 v. Riposto te Mostaganem. Albergen, verm. 13 v. Antwerpen n. Gdynia. Anna b. 15 v. Bona te Glasgow verw. Bergsingel. 12 v. Qulmper n. Avonmouth. Betty, 12 v. Antwerpen te Randers. Birmingham, 12 v. Kingslynn n. d. Wear. Borculo, 13 v. Halmstad n. Skoghall. Barracuda, verm. 14 v. Rotterdam n. 0s10- Batavier I, pass. 13 Kp. Roca n. Casablanca. Batavier III, pass. 13 Finisterre n. Bordeaux. Bestevaer, verm 13 v Hull n Amsterdam Bab T, 13 v. Amsterdam te Rotterdam. Beekbergen, 13 v. Bayonne n. Requejada. Bernard John, 14 v. Alexandrië te Hamburg verwacht. Casablanca, 12 v. Southampton n. Boston. Catharina. 12 v. Antwerpen n. Burntisland. Claes Compaen, 13 te Zwijndrecht. Condor, 12 v. Rotterdam n. Poole. Cornelis Houtman, 12 v. Rotterdam te Qulmper Catharina, 13 te Vlissingen. Coolhaven, 13 v. Duinkerken te Casablanca. Globe, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Confiance, 13 v. Rotterdam te Liverpool verw. Deo Gloria, pass. 13 Vlissingen n. Fredenksund. Duiveland, 12 v. Rotterdam n. d. Tyne. Dido. 12 v. Amsterdam te Hamburg. De Ruyter, 12 v. Port Talbot te Nantes. Eibergen. 13 v. Aviles n. Bilbao. EIJo, 12 v. Ayr n. Belfast. Frans Bohmer, 16 v. Dakar te Rouaan verw. Ferocia, 12 v. Avonmouth n. Concarneau. Globe, 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Geziena Hendrika. 12 v. Swansea n. Antw. Goote, 12 te Genua. Hast IV. 12 v. Caen te Dieppe. Hartel, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Heerengracht, 12 v. Rotterdam n. Nantes. Heemraadsingel, verm. 13 v. Cardiff n. La Ro- chelle. Henrica b, verm. 14 v. Carbost n. Glasgow. Ida Pieter, 12 v. Portershaven n. Milfordhaven. Jongkind. 15 v. Fedala te Le Havre verw. Kenitra, 12 v. Lissabon n. Antwerpen. Keizersgracht, pass. 13 Vlissingen n. Oporto. Leny, 12 v. Roscoff n. Portsmouth. Mutatie, 9 v. Barry n. Nantes. Matthew, 12 v. Londen n. Grangemouth. Mejunus, verm. 13 v. Delfzijl n. Immingham. Myfem, 13 v. Rouaan te Parijs. Mynelis, 12 v. Aalborg n. Stettin. Mypuck, 13 v. Rotterdam te Nyk'oblng verw. Medea, 12 v. Antw. te Rouaan. Maymere, 13 te Antwerpen. Merak N. 13 te Rio de Janeiro. Madjoe, pass .13 Vlissingen n. Solvesborg. Mount Everest. 12 v. Roterdam n. Rostock. Marietje Bohmer, 14 te Port Etienne verw. Netta, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Noordland, 12 v. Rotterdam n. Waterford. Nijenstein, 12 v. Rotterdam n. Middlesbro. Noorderhaven. 13 v. Morlaix n. Cardiff. Netta. 13 v". Rotterdam te Antw. Nero, 9 v. Amsterdam te Le Havre. Nato. 12 v. Rotterdam n. Hayle. Oranjepolder. 13 te Alicante verwacht. Poortvliet, verm. 15 v. Stettin n. Londen. Phidias, 12 v. Livorno n. Napels. Plato, 12 v. Algiers te Bari. Perregaux. 12 v. Casablanca te Nantes. Pavo, 11 te Gljon Mussel. Ponza, 11 Kiel gepass. Hamlna. Rapid, 13 v. Rouaan te Rotterdam. Reliable, 10 v. Amsterdam te Hamburg. Roelf, 12 v. Oporto n. Lissabon. Rijnborg. 13 v. Amsterdam n. Bohus. Servus. 12 v. Wisbech n. Antwerpen. Sirius, 12 v. Duinkerken te Londen. Spora, 12 v. Bristol n. Bordeaux. Spurt, 12 v. Portsmouth te Roscoff. SW.ft, 12 v. Gothenburg n. Malmö. Senior, 12 v. Rotterdam n. Esbjerg. Spirit, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Taurus, 13 v. Londen n. Middlesbro. Theano, 13 v. Drogheda n. Belfast. Tyro, 13 v. Avonmouth n. Amsterdam. Taormina, 13 v. Struer te Nykoping. Trompenburgh, 12 v. Rotterdam n. Kingslynn. Viking, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpe... Vrijburgh, 12 v. Rotterdam n. Londen. Venus, verm. 14 v. Great Yarmouth n. Middles bro. Virgo, 13 v. Londen n. Blyth. Vivo, 1 v. Londen n. Grangemouth. Willem Barendsz, 13 v. Ceuta te Livorno. Wickenburgh, pass. 13 Dover n. Casablanca. Wlebold Bohmer, 15 v. Duinkerken te Port Lyautey verwacht. Westpolder nacht 13-14 te Rotterdam verw. Wickenburgh, 12 v. Rotterdam n. Casablanca. Zeehond, pass. 13 Vlissingen n. Londen. SLEEPVAART Blankenburg, 12 v .Nantes te Rotterdam. Gele Zee. 12 te Alexandrië. Hudson, 13 v. Vlissingen te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9