Thalia' Problemen P. Krab gehuldigd op druk bezochte receptie Agenda voor Velsen Havenberichten Velsens Cultureel leven in de komende week m 0 m m m m m m m m ülü m m s P H m 0 B M m m a Visserij-varia J Tlex Hheatec Gezant van de visserij Zevende lustrum van V.V. „Kinheim" IJmuidens havens voor de RUAZ T. Postma damkampioen van groot-IJmuiden VRIJDAG 15 APRIL 1955 13 Cabaret in „Heliomare" Reportages voor de zieken Drie DCIJ-ers gaan om de Kennemer damtitel spelen Yeendam bij Stormvogels (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) m J78Ü? ffl g. s§ HHi 1^1 „Vriendenkring" in „De Rattenval'' Drie „IJmond '-teams in het veld IN EEN VAN DE ZALEN van het Cultureel Gebouw heeft het Nederlandse visserij bedrijf gistermiddag grote hulde bereid aan de heer P. Krab bij diens vijf en twintig jarig jubileum als administrateur thans ook voorzitter in dienst van de Neder landse Zeevisgroothandel Vereniging voorheen de IJmuider Vishandelvereniging IJmuiden. Bloemen en geschenken van visserij-organisaties, rederijen, groothande laren, werknemersbonden en arbeiders uit de visballen sierden de tafels in de Van Hijswijkzaal, die tussen drie en vijf uur vertegenwoordigers van alle takken van het visserijbedrijf tussen de muren kreeg. Als eerste heeft op deze receptie de heer J. C. Pronk, voorzitter van de Vereniging van Reders van Vissersvaartuigen te IJmuiden gesproken. Hij sprak over de grilligheid van de visserij, in welk bedrijf de heer Krab al tal van jaren werkzaam is en waarin ook hij tot de ontdekking zal zijn gekomen dat het een attractief, maar weinig lucratief bedrijf is. „Onze wegen die van de reders en groothandelaren", aldus de heer Pronk, „gaan vaak parallel, maar ook soms tegen elkaar in". Hij hoopte evenwel ook in de komende jaren op een prettige samenwerking. In zijn antwoord zei de heer Krab het zeer prettig te vinden op deze receptie de Redersvereniging vertegenwoordigd te zien door de heren Pronk en M. Meijboom, daar deze geste uitgaat van een organisatie die precies tegengestelde belangen heeft met die waarvan de heer Krab voorzitter administrateur is. De heer Krab vond het zeer verheugend, dat de heer Pronk zijn waardering had uitgesproken voor het werk en beleid van de Nederlandse Zee- visgroothandelvereniging. „Het valt niet altijd mee het juiste midden in onze ver enigingen te vinden'' had de heer Pronk gezegd en hier op antwoordde de jubilaris dat een juist begrip voor elkanders stand punt al een flink stuk in de goede richting is. Vooral de laatste tijd had de heer Krab dit juiste begrip bij het bestuur van de Redersvereniging ondervonden. Centrale Bond Namens de Centrale Bond van Arbeiders in het Transportbedrijf kwam de heer J. Hartman naar voren. „De verhouding tus sen de werknemers en de vakbeweging en Uw vereniging is voor de oorlog niet al te best geweest. Na de oorlog is die niet al te innige houding echter omgezet in een plezierige samenwerking," aldus de heer Hartman. Hij trok de lijn van tegengestel de belangen tussen Redersvereniging en Zeevisgroothandelvereniging door tot op het terrein van de arbeidsvoorwaarden voor de visknechten, waarop de hande laren de kosten ook zo laag mogelijk willen houden. „We zijn het vaak niet eens," ging de heer Hartman verder, om daarna de hoop uit te spreken dat het overleg nog meer zal worden verstevigd en zal uitgroeien Hij bracht tot besluit van zijn toespraak de gelukwensen over van 't Hoofdbestuur van de Centrale Bond, van de afdeling IJmuiden en van de arbeiders geplaatst op de A-lijst. De heer Krab stelde de sympathieke woorden van de heer Hartman zeer op prijs. „Nu zegt men het met bloemen, het is wel eens anders geweest," meende hij. De heer Krab hoopte nog jaren lang met de Bond samen te werken tot behoud van de rust in de hal en het bedrijf. Gemeentebestuur Voor het Velsense gemeentebestuur sprak burgemeester mr. M. M. Kwint: „Waar ik ook kom, ik zie vaak de figuur van Krab," begon mr. Kwint, „Kijk, denk ik dan, daar gaat de gezant van de visserij, de man, die altijd bij de weg is voor IJmuiden, waar het hart van de gemeente Velsen klopt." Mr. Kwint herinnerde aan het werk van de heer Krab voor „IJmui- dens Bloei" en had voorts aangename her inneringen aan de samenwerking met de heer Krab bij het 75-jarig bestaan van IJmuiden. „Het wel en wee van het gebied, dat door de vishandel wordt bestreken heeft Uw volle belangstelling," sprak de heer Krab in zijn antwoord. Hij dankte de bur gemeester, die met de wethouder J. C. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Vrijdag 8 uur. Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 uur Dana Andrews - Jeanne Crain David Farrar in een boeiend avontuur in kleuren DUEL IN DE JUNGLE Meeslepende belevenissen in de fasci nerende wildernis van Centr.-Afrika. Toegang 14 jaar Maandag, Dinsdag en Woensdag, 8 uur HET ZWAARD DER SARACENEN Een spannend en kleurig schouwspel! Zondagmiddag 3 uur: DE ZOON VAN ROBIN HOOD Donderdag a.s. wegens de nog steeds vele verzoeken nog éénmaal in speciale vertoning SILVANA MANGANO in ANNA VRIJDAG 15 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Duel in de Jungle". Rex, 20 uur: „Het wonderlijke leven van Willem Parel". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. Ontspanning bejaarden, 20 uur: Patro naatsgebouw, „De Sivemazo's". Velser Jazz Society, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. Vlaggetjesdagcomité, 20 uur. Cultureel Gebouw, vergadering. ZATERDAG 16 APRIL IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Duel in de Jungle". Rex, 20 uur: „Het wonderlijke leven van Willem Parel". „Felison", 15.30 uur: expositiezaal Hei destraat, opening expositie van werken van Jo Bauer-Stumpff. Daarna geopend tot 17 uur. Pieter Vermeulen-museum: als Vrijdag. VELSEN-NOORD: Toneelver.. „Concordia", 20 uur. ge bouw Concordia: Uitvoering. SANTPOORT Toncelver. Jan van Dommelen, 20 uur: zaal Zomerlust: Uitvoering. Aschoff en de gemeentesecretaris, de heer J. Veenstra, ter receptie was, voor de ook thans bij zijn jubileum betoonde belang stelling. Voorts hebben op deze middag gespro ken de onder-voorzitter van de Visfedera- tie, de heer Reichart, en de heer J. N. Osendarp namens de Nederlandse Zeevis groothandelvereniging. Van de vereniging ontving de heer Krab een fors radiotoestel met pick-up. Laatste spreker was de voor zitter-directeur van het Bedrijfschap voor Visserij Producten, drs. D. J. van Dijk, die met dankbaarheid terugdacht aan de tijden, waarin de jubilaris zijn medewer king verleende bij het geven van adviezen en inlichtingen; vooral voor de export zaken. Aan het begin van deze maand, de vierde April, was het vijfendertig jaar geleden, dat de voetbalvereniging „Kinheim" werd opgericht als opvolgster van de oude Kin- heim-club, die vóór 1918 ter ziele ging. De Kinheimers vierden hun koperen be- staansfeest na een zeer voorspoedige voet balcarrière als tweede klasser van de KN VB. Reeds in 1926 behaalde Kinheim het kampioenschap van de Haarlemse Voetbal Bond om over te gaan naar de vierde klas se KNVB. In 1928 volgde promotie naar de derde klasse en na twee jaar waren de geel-zwarten tot de tweede klasse doorge drongen. Deze prachtige prestatie werd ge volgd door een ernstige inzinking, die Kin heim in 1936 weer deed degraderen naar de derde klasse. Sedertdien ls Kinheim a! de verdere jaren tot nu toe in deze derde klasse gebleven met wisselende resultaten. Het beste werd in het seizoen 1946-1947 geboekt m«t het derde klasse-kampioen schap. „Alkmaarse Boys" was de tegen stander voor de promotie-d-.^'-adatie wed strijden. In de beslissingswedstrijd, die in het Heemsteedse Sportpark werd gespeeld, wist Alkmaarse Boys zich echter met een 2-0 overwinning in de tweede klasse te handhaven. Hoewel Kinheim in de laatste competi tiejaren met moeite zich in de derde klasse heeft weten te handhaven, blijft er toch gegronde hoop. dat met hard werken door bestuur en spelers de oudste club van Vel- sen-Noord zal blijven meetellen. Aan de zevende lustrumviering wordt geen officieel tintje gegeven. De leden ech ter zullen op Zaterdag 14 Mei in gebouw ..Concordia" een gezellige reünie hebben en voor de jeugdleden, adspiranten en wel pen. wordt op Zaterdag 21 Mei een feest middag voorbereid in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat. Men is echter voornemens om over vijf jaar het veertigjarig bestaan met grote luister te vieren. Op Koninginnedag zal in het Wijk aan Zeese sanatorium „Heliomare" optreden het IJmond-cabaret. Medewerking ver lenen de zangeres Joke Rutten. „De Bina- to's" met Spaanse liedjes en Piet de Reu ver, piano. De leiding berust bij de con ferencier en zanger Nico Out. Zondag, 17 April zal in de uitzending van de Radio Uitzending Antonius Zieken huis (RVAZ) te IJmuiden een program ma over de havens in het algemeen wor den uitgezonden. Het.is samengesteld met de volledige medewerking van het Loods wezen en het Staatsvissershavenbedrijf, waardoor de reportagedienst in staat was enige interessante reportages te maken, die in dit programma zullen worden ver werkt. Het programma draagt als titel: „IJmuiden; havens en havenwerken van wereldformaat!" De twee en veertig jarige T. Postma uit de Trompstraat te IJmuiden is er opnieuw in geslaagd een belangrijk succes aan zijn dammersloopbaan toe te voegen. Na een spannende en bepaald zenuwslopende par tij is het Postma gelukt een overwinning op voorzitter K. de Jong te behalen. Door deze uitslag is Postma damkampioen van groot-IJmuiden voor 1955. In een fraai opgezette vè-banque partij miste de DCY-voorzitter een prachtkans om Postma. wiens stelling geheel naar de bordranden werd verdreven, te kloppen. De Jong maakte op het moment, dat de winst voor het grijpen lag een blunder, verloor een stuk en later na -vier en een half uur spelen de hele partij. Tommy Postma 7 3 4 0 10 H. Swier 7 3 3 1 9 P. v. d. Berg 7 2 4 1 8 Ir. Krijgsman 7 3 1 3 7 Leen Vooys 7 2 2 3 6 Wim van Wort 7 2 2 3 6 J. van Straten 7 1 3 3 5 K. de Jong 7 1 2 4 4 Om de Kennemer damtitel De eerste ronde van de eindstrijd om het damkampioenschap van Kennemerland zal op 20 April in het clublokaal van dam club 't Oosten te Haarlem-Oost beginnen. Dan spelen tegen elkaar: Dukel (DCY) Postma (DCY), H. Swier (DCY)—Wil- lemse (St. Bavo) en Abe de Jong (Oosten) H. v. Berk (Oosten). De eerste drie aankomenden uit deze finale zullen meedingen naar het kam pioenschap van Noordholland. Het wedstrijdprogramma van „Storm vogels" ziet cr voor Zondag als volgt uit: Stormvogels 1Veendam 1, 2.30 uur, ter rein Schoonenberg; Stormvogels 2HFC 2, 12.30 uur, terrein Schoonenberg; Storm vogels 3HBC 2, 12.30 uur, terrein Schoo nenberg; RCH 4Stormvogels 4, 9.45 uur; Stormvogels 5DCO 2, 10 uur, terrein Schoonenberg; Geel Wit 3Stormvogels 7, 12 uur; Stormvogels 8VSV 7, 10 uur, terrein Schoonenberg. Stormvogels 1 komt uit met N. A. de Graaf; D. v. d. Oever en C. Post; Fr. Venus, H. J. Snoeks en J. Tol; J. Luppens, B. Fre- riks, G. v. d. Meer, J. P. Snoeks en L. J. v. d. Steen. Donderdag 14 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Poseidon van Hamburg. Marianne van Hamburg. Gunda van Ips wich Paraat van Colchester. Rijnstroom van Londen. Hirondelle van Londen. Angea van Yarmouth. Bestevaer van Huil. Westerdok van Londen. Eemstroom van Hull. Notos v. Spezia. Twee Gebroeders van Hamburg. Bullfinch van Londen. Arcturus van Rotter dam. Berkelstroom van Londen. Vertrokken zijn: Ilias naar Rotterdam. El- bing II naar Zeebrugge. J. Duncan naar Swansea. Lijnbaansgracht naar Londen. Peter Star naar Londen. Hunzeborg naar Aarhus. Westersingel naar Waterford. Hiron delle naar Harlingen. Ciudad de Cabara- manga naar Le Havre. Wokingham naar Antwerpen. Willemstad naar Dover. Wikla naar Helsinki. Frieda naar Malmö. Calumet naar Hamburg. Bestevaer naar Rotterdam. Globe naar Le Havre. Boreas naar Rotter dam. Sandettie naar Delfzijl. Flevo naar Rotterdam. Bevrijdingsdag nadert en allerwege is men druk doende zich voor een grootse viering gereed te maken. Duizenden vlag getjes worden in een Amsterdamse fabriek vervaardigd om aanstonds fleur aan het feest te geven. Een kijkje in de fabriek. Het ziet er maar chaotisch uit. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het A.genda-bureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 16 April tot en met Zaterdag 23 April. ZATERDAG 16 APRIL IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 15.30 uur, expositiezaal Hei destraat, opening expositie van werken van Jo BauerStumpff; daarna geopend tot 17 uur. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, „Zomerlust", toneeluitvoering. VELSEN-NOORD Toneelver. „Concordia", 20 uur, gebouw Concordia, uitvoering. ZONDAG 17 APRIL IJMUIDEN „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei destraat, expositie van schilderijen van Jo BauerStumpff. Humanistisch Verbond, 10.30 uur, Cultu reel Gebouw, lezing door mr. B. W. Stomps: „De betekenis van de vijfde Mei". MAANDAG 18 APRIL IJMUIDEN Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum. als Zaterdag. „Felison", 1921 uur, als Zondag. DINSDAG 19 APRIL IJMUIDEN IJmuider Harmonie, 20 uur, Rex, con cert. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Tavido", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge bouw, toneeluitvoering. „Felison", 1921 uur, als Zondag. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, „Zomerlust", uitvoering. Gem. Zangver. „Vox Humana", 20 uur, Ned. Herv. Kapel, Santpoort, concert m.m.v. Chr. Dameskoor. od de honderd velden De leek vraagt zich meermalen af, of nu dammen het in moeilijkheid van schaken wint of andersom. In 1937 hebben tien dammeesters met het Euwe-Aljechin comité eens over deze vraag van gedachten gewisseld en de conclusie werd, zoals iedereen wel had kunnen bevroeden: beide spelen zijn edel en geestverheffend. Verder doet het er niet toe, zo zei men, of er vijf uren „geestesarbeid" worden besteed aan de damschijven of aan de schaakstukken. Daar kupnen de chauvinisten onder ons het dun weer mee doen. Wel is het opmerkelijk, dat 'nog nooit een sterveling beide spelen zo heeft beheerst, dat hij in beide tot grootse prestaties kwam. De leek is vaak geneigd te zeggen, dat schaken moeilijker is dan dammen en dat komt dan onder meer, doordat de aanvangstelling in het schaakspel, al zulke grote moeilijk heden oplevert, dat velen na een eerste kennismaking er maar van af zien. Dammen lijkt in de beginstelling nu eenmaal eenvoudiger. Maar bij iets meer studie zal alras blijken, dat in groepsverband de waarde van het spel wordt bepaald door de positie die de stukken tegenover de andere innemen èn door de mogelijkheid van hun onderlinge samenwerking. Toeval en geluk zijn tot een minimum teruggebracht en vormen geen factoren van ingrijpende betekenis. De dammer moet leren een partij te spelen „uit één stuk", met dus een bepaalde grondvorm en zo mogelijk „in lijn". De speler moet leren dat slag en combinatiespel hulpmiddelen zijn: hoe diep de valstrik ook verborgen is, nooit mag daarvoor een minder goede positiezet in het geding komen. De bloem der Nederlandse dammers heeft gespeeld om het kampioenschap van Neder land 1955. Voortreffelijk bijvoorbeeld was de manier, waarop Laros de Overijselse kam pioen Verhoeven tot overgave dwong. Het spelen van wit op de velden 27 en 29 (voor zwart 22 en 24) is bijvoorbeeld zeer gevaarlijk, omdat de tegenstander op deze „spitsen" kan combineren. Met tegenactie's als „halve hekstelling" en „opsluiting" wordt wits spelvrijheid be knot en deze partij was er dan ook een duide lijk voorbeeld van hoe Laros met een klein aantal stukken een grote groep schijven van Verhoeven onder controle hield. Daarbij hoefde Laros zelf geen risico te nemen. De onder druk spelende Verhoeven raakte de kluts kwijt en verloor. Hieronder volgt dit korte maar leerzame partijtje. 1. 32—28 16—21; 2. 37—32 11—16; 3. 41—37 6—11. In de na-oorlogse jaren is de meest ge speelde tegenzet op 32—28. 1621. Na deze inleiding kan zwart afwachten, langs welke methode wit wil tegenspelen. Roozenburg is de geestelijke vader van deze opstelling, die voor zwart zijn deugdelijkheid nu wel dui delijk heeft bewezen. 4. 34—29 19—23; 5. 28x19 14x34; 6. 40x29 18—22; 7. 35—30 1—6; 8. 30—25. Consequenter ware 3024. (Daarvoor is de 35—30 zet gespeeld). 8. - - - 21—27; 9. 25x14 10x19; 10. 32x21 17x26; 11. 3832 510. De stand na de 11e zet van zwart is als volgt: '/MM 'MM# W77m. V&77&/. Hier had wit zich van de dreigend-knel lende banden, die zwart kundig om zijn stelling snoert kunnen bevrijden. Maar bij dit afschudden van de tegenstander moet de speler ook op de hoogte zijn van de gevaren, die er dreigen. Hierin schoot de witte speler tekort Wit (aan zet) kan met alle kans op succes 32—27 spelen, waarna sluiten met 12—18 of 13—18 door damzet (met 37—32 en 29—23) wordt belet. 12. 43—38 1014; 13. 49—43 13—18; 14. 31—27 22x31. Wits 14e zet is onder deze omstandigheden beslist af te keuren. Het tegelijk spelen op de velden 27 en 29 kan alleen gevaarloos ge beuren. als wit met de volgende zet gelegen heid maakt, zich van een der velden terug te trekken. Wits remmende spelontwikkeling is oor zaak dat tot 31—27 wordt besloten. Op het moment van de 14e zet is dit in het geheel niet nodig: zowel 45—40 of 32—28 zijn sterker. 15. 36x27 813. Wat een prachtige aanvals punten vormen de twee spitsen 27 en 29 voor zwart! Laros weet hiervan dan ook meester lijk te profiteren. 16. 46—41 of? 3—8; 17. 41—36 14—20; 18. 44—40 19—24. Wit is belemmerd in zijn zettenkeuze, on danks het feit, dat er 15 stukken staan opgesteld De zwarte groep van 15 stukken légt de witte groep (ook van 15) haar wil op. 19. 40—34 13—19. De dreiging om in een „knijpstelling" terecht te komen doet wit besluiten tot een uitval, welke uiteindelijk toch in het ver gevorderd middenspel stuk verlies oplevert. Maar als wit de stand rustig had overwogen, kon deze met 45—40 béter voortzetten. Stand na de 19e zet van zwart is nu als volgt: vm'A -/mm. WOENSDAG 20 APRIL IJMUIDEN IJmuider Harmonie, als Dinsdag. „Looft den Heer", 1623.30 liur, Ge bouw Chr. Belangen, Tonica-bazar. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Felison" 1417 uur, als Zondag. DONDERDAG 21 APRIL IJMUIDEN „Looft den Heer" 1523.30 uur: als Woensdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Felison", 1921 uur, als Zondag. VRIJDAG 22 APRIL IJMUIDEN „Looft den Heer" 1523.30 uur, als Woensdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterda'g. „Felison", 1921 uur, als Zondag. Sectie Toneel Velser Gemeenschap, 20 uur, Nedi Herv. Jeugdgebouw: prijsuit reiking Toneelconcours. VELSEN-NOORD Vrouwenbond Partij van de Arbeid, 20 uur, zaal Van Diepenstraat: Sluitings avond. ZATERDAG 23 APRIL IJMUIDEN „Looft den Heer", 1523.30 uur, als Woensdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Felison" 1417 uur, als Zondag. Ilerv. Toneelgroep IJmuiden-Oost en „Die Rooiroks", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, ontspanningsavond. SANTPOORT Toneelver. Jan van Dommelen, 20 uur, „Zomerlust", uitvoering. BIOSCOPEN Thalia, Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zon dag 19 en 21.15 uur, „Duel in de jungle" Zondag 15 uur, „De zoon van Robin Hood" Maandag tot en met Woensdag, 20 uur, „Het zwaard van de Saracenen" Donderdag. 20 uur, „Anna". Rex, Vrijdag tot en met Maandag, 20 uur, „Het wonderlijke leven van Willem Parel". 820. 45—40 nu volgt op 9—14, 8—13, 11—17, 9—13. De uitval met 29—23. Op 20. 4540 19—23 volgt 50—44 en wit bevrijdt zich zonder stuk verlies; op 9—14 volgt 27—22 met winst. Oplossingen Het eerste vraagstuk van de oplossers- wedstrijd van April is alsvolgt: Auteur G. W. Zonneveld. Zwart: 16. 18. 19. 26, 29. 34. 35. 39 en 45. Wit: 27, 32. 36. 37. 42, 47, 48 en 50. Wit speelt en wint. 37—31. 26x28. 27—21, 16x27. 38—32. 27x38, 42x44 en het eindspel is vrij gemakkelijk gewonnen. 34—40, 44—39. 40—44, 48—43. 44x33, 43—38 en na 3540 is de vangstelling met 383227 gereed. Goede oplossingen kregen wij van J. J. Wesselius, A. Koper, C. Kramer en A. de Niet. Het derde vraagstuk van de Aprilwedstrijd 'een compositie van de Canadese auteur A. Poirier) is: Zwart: 4. 11. 12. 13. 16. 19. 23, 29 33 en 37. Wit: 15. 20. 26. 30, 32, 34, 35, 40, 41, 45 cn 50. Wit speelt en wint. M Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betraid, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2.75 2.05; gr. tong 2,26—2,12; grm. tong 2.20—2,02; kim. tong 2.64—2.40; kl. tong I 2.78—2.64; kl. tong II 2.32—2,12: tarbot I 2.40—1.75, per kg. Tongschar 72; kl. tongschar 45; schartong 3731; gr. schol 27; grm. schol 3020; kim. schol 42—27; kl. schol I 32—28; kl. schol II 27—8; schar 15—8; bot 118; v. haring 1810; makreel 27—10; gr. schelvis 5521; grm. schelvis 35—23; kim. schelvis 3624; kl. schelvis 1 3222; kl. schelvis II 238; wijting 168: gr. gul 3025; midd. gul. 32—24; kl. gul 29—9:50; kl. leng 31; kl. wolf 38—37; poontjes 17—9; kL koolvis zw. 1812; kl. koolvis wit 25—21, per 50 kg. Gr. kabeljauw 212—60; gr. koolvis zw. 49—40; gr. koolvis wit 67—63; gr. leng 66—54; gr. wolf 72—60, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 115 kisten tong en tarbot, 10 kisten heilbot, 15 kisten tongschar en schartong, 1125 kisten schol, 110 kisten schar, 25 kisten bot. 1330 kisten haring. 1515 kisten makreel. 13.00 kisten schelvis, 570 kis ten wijting. 295 kisten kabeljauw en gul, 35 kisten leng. 10 kisten wolf, 50 kisten poon, 395 kisten koolvis, 50 kisten diversen. Totaal 6950 kisten. Besommingen van Donderdag. IJM 116 Eveline f19.000; IJM 10 Hattem f 18.200; IJM 21 Gelria f 17.000; 1 trawler met f 18.600; SCH 27 f4880; VL 85 f3400; KW 176 f 6090: KW 57 f 3880; KW 67 f470; KW 37 f 840; TX 33 f1580: IJM 3 f1870. IJselmeervisserij. Vorige week werd de fuikaalvisserij voortgezet en een begin ge maakt met de lijn- of beugaal visserij. De vangsten van de fuikvisserij varieerden van 25 tot 45 pond per etmaal. De prijs van deze paling was f 1,10 tot f 1.40 per pond. De voorn werd verkocht voor f 0.03 per pond. De vangsten waren hier tot 100 pond per etmaal. De spiering deed f0,18 tot f0.30 per pond. Hiervan varieerden de vangsten van 30 tot 80 pond spiering. De besomming van de fuikvisserij varieerde van f170 tot f-o0 per vaartuig Door het koude weer was de lijn- of beug- aalvisserij van weinig betekenis. Slechts enige beugvissers zijn met deze visserij be gonnen. De vangsten waren tot 15 pond per etmaal. De lijnaal die nog niet dik van stuK was, werd verkocht voor gemiddeld f 1,40 per pond. De vorige week (4 tot en met 9 Anril) werd aangevoerd: 45 pond lijnaal voor f61.46: 189 pond fuikaal voor f240.69; 2o0 pond Noordzeevis voor f34,50; 757 pond voorn voor f45,58; 390 pond spiering voor f73.86 en 2 pond zeelt voor f 0.18. De totale besomming aan de visafslag bedroeg f 4o6.27. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 10 vaartuigen op Urk aangevoerd: 377 pond lijn- of beugaal, prijs f 1.30—f 1.37; 521 pond fuikaal. prijs f 1,20—f 1.23; 100 pond spiering, prijs f 0,20f 0,21, alles per pond. ADVERTENTIE inmmP'OXWmiJCBTntMO ,Rex draaft de hoon oonr beeld en toon HEDEN t/m MAANDAG de nieuwe Nederlandse film HET WONDERLIJKE LEVEN VAN WILLEM PAREL met WIM SONNEVELD. Toegang alle leeftijden. De R.K. Toneelvereniging „Vrienden kring" uit Beverwijk geeft op Zondag 17 en Woensdag 20 April in zaal Dam een opvoering van het toneelspel „De Ratten val." Na een rustig Paasweekeinde zal de handbalvereniging „IJmond" Zondag op nieuw in het veld komen met drie senior elftallen, die de veldcompetitie gaan voorzetten. Van de damesteams ontvangt IJmond I Zondagmorgen Rapiditas uit Haarlem, het geen lang geen gemakkelijke wedstrijd zal worden. Het tweede team moet op be zoek bij Heemstede en kan hier winst be halen. Ook het tweede herenelftal speelt uit tegen Blinkert 2 aan de Zeeweg te Over- veen. Voor IJmond 2 moet deze wedstrijd niet veel moeite geven. Oe opstellingen van de dames-elftallen zijn: IJmond I: L. de Vlugt, L. Mossel en B. Schoon, K. Beers, J. Woudsma en R. v. Buuren, T. Jak, A. Eckhardt, M. Klesser, H. Venus en D. Marckelbach. IJmond 2: T. v. Duyvenbode, T. Aarden burg en L. Klaver, T. Huttinga, T. v. d. Aar en W. Huttinga, M. Nierop Groot, E. v. Asselt, T. Zuurbier, T. Grapendaal en A. v. d. Velde.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15