10 Geboden voor het wonen In de moestuin Wel 'n beetje duur, maar reuze-lekker Bonus-aandelen belastbaar behalve uit agio-reserve if j Een lakentje en een sloopje Trommelkoek Eigen smaak - eerlijk - behagelijk mooie dingen - niet beneden de maat - kleuren - ruimte - licht - sociaal - bewust Strand - nieuwigheden ONZE TUIN EN KAMERPLANTEN WANNEER VRIJDAG 15 APRIL 1955 9 DIT MAKEN WE ZELF TZZSZZZZZZZZ&Z* Gedroogde zuidvruchten in verschillende gerechten Effecten- en Geldmarkt er om gaat Twee voortvluchtigen sloegen met een gestolen auto over de kop C. O E R L E M A N S Niet ongezien ermee de keukenkast in! Nederlanders onderschei den door Zweedse koning Twee jaar geëist tegen zakkenrolster <V oor decv rouw 1. Woon naar Uw eigen smaak.Kleed uw woning niet in confectie. Doe niet domweg na, wat anderen doen. Geef uw huis een eigen gezicht, een eigen karakter. Eigen smaak en eigen opvat tingen moet u tot uitdrukking brengen in de aankleding van uw woning. U moet er uzelf in terugvinden, iedere keer dat u er binnenkomt. Dat kan al leen als u er met liefde en aandacht uw persoonlijkheid in neergelegd hebt. 2. Woon eerlijk. Woon niet tussen de leugens van de kitsch en het bedrog van de kwasie-weelderigheid. Al het nèt-echte is in wezen onecht. Alle na- maak-antiek en namaak-rijkdom is van een valsheid, die u in uw meest-eigene omgeving niet toe moet laten. Alleen wat waarlijk zuiver is van vorm en kleur en sfeer kan u telkens opnieuw even blij maken en steun geven. 3. Woon behagelijk. De voorwerpen, waartussen u woont mogen u niet koud laten. Ergens hebben zij tot taak om u te koesteren in hun veilige beslotenheid. Het zijn geen dode dingen, maar zij moeten u aanspreken in uw behoefte aan warmte en gezelligheid en comfort. 4. Woon lussen mooie dingen. Het is niet voldoende, dat uw meubelen, uw vloeren en uw wanden nuttigheid en behagelijkheid vertegenwoordigen. Zij moeten u ook in schoonheid dienen. Lelijkheid ziet u al genoeg om u heen. Het is geen frase, dat u altijd opnieuw vreugde beleeft aan wat waarlijk mooi is. Laat uw woning dan een eiland van schoonheid zijn in de zee van het lelijke. 5. Woon niet beneden uw maat. Ver zorg uw woning, opdat deze u kan ver zorgen. Een verwaarloosd en veron achtzaamd huis verwaarloost en ver onachtzaamt u. Wat kunt u verwachten te ontvangen van een woonomgeving, waaraan ge niets gegeven hebt? 6. Woon tussen kleuren. Kleurloos- he d is vreugdeloosheid. Wij hebben in de wooncultuur achtereenvolgens de donkerte van onze grootouders, het beige van onze ouders en het terra van onze tijd gezien. Er zijn twee millioen kleur nuances, die we nog niet gebruikt heb ben en waar we nu aarzelend mee be ginnen. Kies kleuren, die uw persoon lijke voorkeur hebben en neem nooit een kleur, die u niet werkelijk mooi vindt. Vermijd bontheid en neem van felle, harde kleuren slechts kleine op pervlakten, maar wees niet te bang om uw eigen smaak in uw woning ook in kleuren tot uitdrukking te brengen. 7. Woon in de ruimte. Zet niet te veel neer en hang niet te veel op. Maak het niet kaal, maar maak het vooral niet te vol. De ruimte tussen uw meu belen is net zo belangrijk voor een be haaglijk wonen als die goede meubelen zelf. De ongebroken vlakken van pla fond en muren en gordijnwanden geven uw ogen rust. Enkele werkelijk mooie, zinvolle wandversieringen en een enkel gaaf en rank stuk op de hoek van een schoorsteenmantel accentueren de ruim te. De helft van de vloeroppervlakte moet vrij blijven. Vooral in kleine ka mers geen massieve en kolossale meu bels, maar doorzichtige zitjes, die de ruimtewerking versterken. 8. Woon in het licht. Overdag bent u afhankelijk van uw ramen en van de stand van de zon. Vang al het licht, dat u vangen kunt, verspreid het tot in de verste hoeken en sluit de zon niet te gauw buiten. Uw open overgordijnen behoren naast de ramen te hangen en niet half er voor. Uw vitrage, die een nuttige functie heeft in het zeven, ver spreiden en beter verdelen van het in vallende licht door weerkaatsing, moet niet in diepe plooien hangen en niet het hele raam bedekken. En als u de zon moet weren, neem dan liefst Vene tian blinds, jalouzieën van smalle alu- miniumstroken, die het licht vrij door laten en goed verdelen en het uitzicht niet belemmeren. Zorg ook 's avonds voor licht tot in alle hoeken van de kamer waar u zit. Geef het witte plafond en de lichte wanden een taak bij het weerkaatsen van een op zichzelf niet te sterke al gemene verlichting, die toch de vol ledige ruimte-indruk handhaaft. En geef extra licht op de plaatsen,waar u werkt, leest en handwerkt. 9. Woon sociaal. Sicios is het Griekse woord voor makker. Uw levensgezel of -gezellin, uw kinderen, uw familie en vrienden zijn soorten van makkers, tegenover wie u verplichtingen hebt, óók in uw stijl van wonen. Als u een gezin hebt, moet ieder lid gelukkig kun nen leven in uw woning. Vaders stoel- met-gemakken, moeders handwerk- hoekje, het huiswerkplekje van de scho lier en de speelhoek van het kind gaan vóór het theoretische ideaal van uw individuele smaak. En de gastvrijheid van uw woning begint direct achter de voordeur, concentreert zich op de pret tig zittende stoelen in uw kamers, maar strekt zich ook uit tot het met liefde en aandacht ingerichte logeerkamertje. 10. Woon bewust. Alle klakkeloos heid gaat ten koste van uw eigen levens vreugde. Iedere bewust aangebrachte verbetering in uw woning geeft grote voldoening. Blijf altijd oog houden voor mogelijke verbeteringen en vernieuwin gen. Wen nooit zo aan u.w omgeving, dat u de tekortkomingen niet meer ziet. Maak er integendeel uw hobby van om altijd door uw woning mooier, doel matiger en behagelijker in te richten. Dan wordt u duizendvoudig beloond. R. A. KUIN. Een prachtige uitgaansjurk voor jonge meisjes: de rok wervelt uit in honderd plooien en het model geeft een bizonder jeugdig accent. Lakens en slopen worden over het al gemeen klaar gekocht, maar voor zo'n stelletje voor de wieg maken we nog wel eeens een uitzondering. „Tem,eer, als we het cadeau willen geven en het met wat borduursel extra mooi willen maken. We bespreken daarom vandaag het patroon en een volgend keer de versiering. Aan onze stofberekening zien we dat er 175 cm. fijne katoen voor nodig is. Daar knippen we eerst 116 cm. af voor het lakentje en twee maal 5 cm. voor het strookje. Voor het sloopje tekenen we eerst een patroon volgens voorbeeld: dus een rechthoek tekenen van 33 bij 44 cm., de breedte door midden delen, van af de linker en rechter bovenhoek schuin 9 cm. meten, op de linker en rechter ver ticale lijn van onderen af 4 cm. en daar- Nu het strand weer gaat lokken we doelen natuurlijk op die ene zomerse dag die we tegoed hebben kunnen we niet nalaten een paar bekoorlijke beelden te tonen van de nieuwste bad- mode. Hiernaast een allerliefst strand- ensemble, bestaande uit twee delen: shorts en jakje met capuchon, die ge dragen worden naar gelang de weersge steldheid. Kleur: Helrood. Hieronder een geel zonnepakje met een „poncho"; een driehoek, waarin de zakken zijn ver borgen, vormt een vondst op zichzelf. De „poncho" is met witte zijde ge voerd. na 3 cm. afzetten en hiervandaan een ronde lijn trekken tot het midden. Nu gaan we eens kijken hoe we de onder en de bovenkant moeten knippen. De bovenkant wordt lang: C. B. A. (voor de voorkant) plus A en twee maal B met een inslag, het stukje B wordt dub bel en hierin komen vier knoopsgaten. In centimeters wordt dat: A, B, C is 33 cm. A, B, B plus inslag is 11 cm., dus samen 44 cm. De onderkant wordt lang: C plus tweemaal B, dus 33 7 is 26 cm. voor C, en twee maal B plus inslag is 7 cm., dus samen 33 cm. Bij het lakentje stikken we aan de ene kant een smal zoompje en aan de andere kant een zoom van drie cm. breed. Bij het sloopje stikken we eerst aan beide delen de stukken B dubbel, stikken een zoompje in het strookje en rimpelen dit. We leggen het strookje tussen de delen van het sloopje en stik ken het zo dicht dat de delen B op el kaar vallen. Vroeger lieten we dan het kortste stuk boven komen, tegenwoor dig doen we het meestal andersom, dus de lange kant boven om inscheuren te voorkomen, als het kussentje erin ge daan wordt. Voor de knoopsgaten de zoom in 5 gelijke delen verdelen en tot slot de knopen aan zetten L. C. B. Trommelkoek. 150 gr. bloem, 3/4 dl melk, 1 ei, 10 gr. gist, 30 gr. marg., 50 gr. krenten en rozijnen, zout. Krenten en rozijnen goed wassen en uit laten lekken. Van de overige bestand delen op de gewone wijze een gistbeslag maken en hieraan de krenten toevoegen. Een warme puddingvorm inboteren en met bloem bestrooien (ev. mèt paneer meel) en hierin het gistbeslag doen. De vorm mag maar voor 1/3 deel gevuld zijn daar het deeg er anders uit rijst. De vorm goed sluiten en in warm water laten rijzen (ongeveer 1 uur). Daarna de pudding „au bain Marie" gaar ko ken. Kooktijd plm. 2 uur. Als de pud ding goed gaar is laat hij makkelijk los uit de vorm. De pudding storten op een stenen schotel en geven met boter en suiker of met stroopsaus. Abusievelijk ontbrak bij de foto, die Dor.derdag 7 April m de rubriek Voor de Vrouw het artikel „Schilderen van aardewerk" illustreerde de volgende benaming: Foto Lohr. Het kweken van groenten in eigen tuin is een plezierig werkje; er kan steeds vers geoogst worden en dat is speciaal met het oog op de bladgroen ten niet te versmaden. De lange aan houdende winter heeft het werk ver schoven en men is nog steeds aan de late kant en dit is ook het geval met de werkzaamheden in de moestuin. De verloren gegane tijd kan men nu echter snel inhalen en als men de midden- vroege aardappelen nog niet gepoot heeft moet men dat nu toch zo spoedig mogelijk doen. U weet het: aardappelen mogen beslist niet geplant worden op Pofmais uit eigen tuin. (Foto Turkenburg). een plaats waar ze verleden jaar of eerverleden jaar ook al groeiden. Dit geldt niet alleen voor beroepstuinders doch ook in zover het slechts enkele rijtjes betreft. Pofmais kan ook in eigen tuin ge kweekt worden; die kan men nu al wel zaaien en de vroege bladgroenten die nu boven de grond komen vragen al weer om een lichte overbemesting en vergeet dan vooral niet wat van de bekende tuin- en gazonmest te strooien. Wanneer men normaal be mest heeft kan men nu volstaan met slechts een geringe hoeveel heid. Raapstelen is een bladgroente die hier in het westen van ons land niet zo veel gekweekt wordt; in Gelderland ziet men dat gerecht veel meer. Nu kan men zaaien en dat doet men dan op een zonnig bedje. Vergeet niet wat radijs te zaaien; het is een delica tesse vóór het ont bijt en uw kinde ren zullen er straks ook van smullen. G. KROMDIJK Het gebruik van gedroogde Zuid vruchten is in ons land tamelijk klein wat ook wel begrijpelijk is daar ze vrij duur zijn. Maar het zou toch jammer zijn ze niet af en toe eens bij de maal tijden in te lassen, want ze zijn toch ook wel erg smakelijk. We kunnen ze dan uitsluitend in de vorm van com pote geven, maar ze kunnen natuurlijk ook heel goed bij puddingen e.d. ver werkt worden. We hebben dan minder nodig. De meesten van U zullen waar schijnlijk de vruchten koken nadat ze een nacht zijn geweekt. Maar U moet ze ook eens 2 dagen en nachten weken met wat suiker en ze dan niet koken. Het vocht waarin de vruchten geweekt zijn wordt dan alleen met wat aardap pelmeel bijgebonden en over de vruch ten gegoten. Op deze manier klaarge maakt zijn de vruchten minder zuur en smakelijker. Abrikozenmoespudding. 200 gr. ge droogde abrikozen, 3 dl water, (samen plm een halve liter moes), 100 gr. sui ker, 7 blaadjes gelatine. De gewassen en geweekte abriko zen zeer zacht koken en hierin de ge weekte gelatine oplossen. De massa zeven (liefst door een haren zeef) en de suiker erin oplossen. Begint de pud dingmassa dik te worden dan moet ze worden overgedaan in een pudding vorm die met koud water is omge spoeld. De pudding verder stijf laten worden, keren, en geven met vanille saus of met stijfgeklopte slagroom. Abrikozen met gebakken beschuit en vanillevla. 200 gr. gedroogde abrikozen, 2 dl. water, 50 gr. suiker, 4 beschuiten, 4 lepels witte basterdsuiker en 25 gr. margarine, 3 dl melk, 12 gr. custard, 30 gr. suiker en 1 pakje vanillesuiker. Was, week en kook de abrikozen. Voeg de suiker er aan toe. Smelt de margarine in een braadpannetje, knijp de beschuiten fijn en voeg deze met de gezeefde basterdsuiker aan de marga rine toe. Laat het geheel een ogenblik zachtjes bakken, terwijl er doorge roerd wordt. Laat de massa afkoelen en zorg dat het niet een grote klont wordt, maar fijne noga-achtige krui mels. Kook een vanillevla. Doe de abri- kozenmoes in een glazen schaal en doe hierop het grootste deel van de be schuitmassa. Giet hierover heen de vla en strooi ter garnering de rest van de beschuit erover. Maak dit gerecht niet te lang voor het gebruik daar anders de beschuitmassa slap wordt. Pruimenpie. Voor het deeg: 100 gr. bloem, 50 gr. marg., een halve dl. wa ter of iets minder, 2 gr. zout. Voor het vulsel: Gestoofde gedroogde pruimen. Meer dan één Nederlandse onderneming heeft de laatste tijd aandeelhouders ver rast met de uitkering van een extra-divi dend uit de agio-reserve, nadat door een ministeriële beschikking is komen vast te staan dat zulk een uitkering voor de be trokken aandeelhouders niet onder de In komstenbelasting valt. Dit is ook volko men logisch omdat een agio-reserve niet uit de winst van het bedrijf is opgebouwd, maar is ontstaan doordat nieuwe aandelen boven 100 percent, dus boven hun nomi nale waarde werden uitgegeven. Vergroot een onderneming, welke f 1 millioen kapi taal heeft, dit met f millioen en tegen bijv. 150 percent, dan stijgt haar kapitaal tot 1>/i millioen, maar ze ontvangt nog f 1/4 millioen bovendien, dat naar een agio-reserve wordt gebracht. Wordt uit deze reserve aan de aandeelhouder een utkering gedaan in de vorm van aande len, dan wil dat alleen zeggen, dat de be staande reserve geheel of gedeeltelijk naar de kapitaalrekening wordt overgebracht. Dit is trouwens ook het geval met de z.g. bonus-uitkering, waartoe, zoals be kend, veelvuldig is overgegaan toen de fis cus een paar jaar geleden een bijzonder tarief voor de inkomstenbelasting vast stelde als een onderneming tot z.g. her kapitalisatie overging. Dit werd toen ge motiveerd door de noodzaak om familie vennootschappen „open te breken" of bij andere de verhouding tussen het nominale kapitaal en de reserves te verbeteren. Door de waardevermindering van het geld kon de waardestijging van het actief alleen in de hogere koers van de aandelen tot uit drukking komen, waaruit niet zelden on juiste conclusies werden getrokken. En ook psychologisch was het daarom ge wenst een deel van de reserves of de in geld gestegen waarde van het actief in aandelen om te zetten. Op 1 Juli 1954 is het bijzonder tarief ten I aanzien van de herkapitalisatie vervallen en het is de heer Vixseboxse onlangs in de Eerste Kamer niet gelukt de regering tot een verlenging van de fiscale faciliteiten te bewegen. De heer Vixseboxse en velen met hem zijn van mening dat de uitkering van bo nusaandelen bij de aandeelhouders niet moet worden belast. Door deze uitkering komt er immers in de vermogenspositie van de vennootschap geen verandering. Om een voorbeeld te noemen: als een maatschappij een actief heeft van f 2 mil lioen en daartegenover f 1 millioen kapi taal en f 1 millioen reserves, heeft een aandeelhouder met een aandeel van f 1000 recht op 1/1000 van het actief, i. c. dus cp een waarde van f 2000, zodat het aan deel theoretisch 200 percent waard is. ADVERTENTIE ooococoooncococcc cxorrx-jox dat Uw hoed, 't goad doet, dan is het advies dat elke heer U zal geven: Ga maar eens kijken bij ANNO *iö?6 KRUISWEG 72 HAARLEM AVrVVV) Woensdagnacht heeft om half drie zich in de Heelsumsrraat in Den Haag een ongeluk voorgedaan met een gestolen auto, dat, ondanks de aangerichte ravage, nog goed is afgelopen. Doordat hii met een vaart van 100 kilometer per uur reed, ver loor da bestuurder de macht over zijn stuur, met gevolg dat hij met de wagen op het trottoir kwam, een boom raak te, welke afknapte, vervolgens de gevel van het perceel Heelsumstraat 10 ramde en daarna over de kop sloeg. Een ruit van de voorkamer van het huis brak. De glasscherven kwamen terecht in enige bed jes, waarin kinderen lagen te slapen. Geen der kinderen, die uit hun slaap opge schrikt werden, werd gewond. Toen een agent van politie op de Loos- duinseweg een personenauto met grote vaart zag naderen waarvan geen licht brandde, gaf hij midden op de weg een stopteken. Hierop werd geen acht gesla gen. Hij kon nog net op tijd wegsprin gen. Met dezelfde snelheid reed de auto door, die linksaf de Heelsumstraat insloeg. Even later hoorde de agent een daverende klap.Ter plaatse gekomen zag hij de over de kop geslagen zwaar beschadigde auto. Een jongeman stond ernaast, die eerst een val se naam op gaf, maar later zei, de 18-ja- rige metselaar W. H. uit Utrecht te zijn. Hij vertelde dat er nog een vriend bij hem geweest was, die de auto bestuurd had, maar deze had ondertussen de benen ge nomen. Tijdens een verhoor is gebleken, dat de auto door het tweetal gestolen was van een afgesloten erf aan de Haag- weg te Loosduinen. Geen der twee inzit tenden van de over de kop geslagen auto had letsel opgelopen. De jeugdige metse laar, zowel als zijn vriend, een 16-jarige jongen, afkomstig uit Den Haag, werden verpleegd in het rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort. Zij hadden Paasverlof gekre gen en waren daarvan niet teruggekeerd; zij waren dus voortvluchtig. Van ditzelfde tweetal is bekend, dat zij enige tijd geleden 's nachts, van een auto uit, een steen door een ruit van een wapenwinkei aan de Denneweg gegooid hebben en samen met enige anderen uit de étalage luchtdruk pistolen gestolen hebben. ADVERTENTIE UW HAAR IS UW KROON Permanent wave is een kwestie van vertrou wen enzeer goed model knippen. Wij brengen U de nieuwste, voor ons klimaat geschikte draagbare modellen naar Uw smaak en type gevormd. Medisch gediplomeerd haarkundige Gierstraat 69 - Haarlem - Tel. 21736 18462 Keert nu de maatschappij haar reserves in aandelen uit, dan stijgt het kapitaal tot f 2 millioen en de aandeelhouder krijgt 2 aandelen van f 1000, welke elk recht heb ben op 1/2000 van het actief, dus op een waarde van f 1000, zodat het aandeel theo retisch 100 percent waard is. De beide aandelen welke hij nu heeft, vertegen woordigen 2/2000, gelijkstaande met 1/1000 van het actief, zodat ze samen weer f 2000 of 200 percent waard zijn. Noch in de vermogenspositie van de maatschappij, noch in die van de aandeel houder is dus feitelijk verandering geko men. Waarom, zo heeft de heer Vixse boxse gevraagd, beschouwt de fiscus het ontvangen aandeel, althans voor de nomi nale waarde, dan als inkomen en heft hij daarvan inkomstenbelasting De Staatsecretaris Van den Berge bleef echter het antWoord niet schuldig. Hij beschouwt ook het bonus-aandeel als een vrucht van het oorspronkelijk aandeel, ook al wordt ze in de vorm van kapitaal uitgekeerd. Want, zo zegt hij, de reserve, waaruit de bonus-uitkering geschiedt, is uit vroeger door de vennootschap behaal de winst ontstaan, het is niet-uitgekeerde, maar gereserveerde winst. Nu is in het kader van onze fiscale wetgeving wat als vrucht van het aandeel afvalt, bij de aan deelhouder belastbaar. Niet de waarde stijging van het aandeel bij verkoop van het aandeel. De z.g. speculatiewinstbela- ting, welke die waardestijging belastte, i3 opgegeven. De reserves, zo zegt de heer Van den Berge, mogen dan in het kapi taal zijn opgenomen, ze zijn oorspronke lijk vrucht van het kapitaal en dit moet ik bij de aandeelhouder belasten. Om de bil lijkheid hiervan aan te tonen stelde hij twee ondernemingen naast elkaar. De ene, die de winst in de vorm van dividend uit keert dat dan door de fiscus als inkomen wordt belast, de andere, die geen dividend uitkeert, maar de winst naar de reserve brengt en later ten laste van die reserve een bonus-aandeel uitgeeft. Hij kan dat aandeel verkopen en heeft dan de vrucht van zijn oorspronkelijk aandeel geïncas seerd, zonder dat de fiscus daarvan zijn deel ontvangt. Nu zegt de heer Vixseboxse terecht dat als een bonus-aandeel wordt uitgekeerd, de koers van de aandelen dienovereenkom stig daalt, maar hier staat dan tegenover dat de koers voordien ook geleidelijk is gestegen, doordat het vermogen van de betrokken vennootschap toenam als ge volg van het stijgen der reserves. Naar mate de winst in een bedrijf stijgt, stijgt de waarde en doorgaans ook de koers van de aandelen. Wordt dan een deel van de winst uitgekeerd, hetzij in de vorm van een dividend, hetzij in de vorm van een aandelenbonus, dan daalt de koers dien overeenkomstig en tussen het karakter van zulk een koersdaling is er dan ook geen verschil, of nu de winstuitkering in de vorm van dividend, dan wel van aan delen geschiedt. Het komt ons dan ook voor dat de staatssecretaris, althans in het kader van de Nederlandse belastingwetge ving, een sterk standpunt inneemt. De heer Vixseboxse raakte hem echter in zijn zwakke plek toen hij er op wees dat bij een herkapitalisatie naar beneden, dus als verliezen uit kapitaal worden be streden, de fiscus zich van zijn theorie niets aantrekt. De waardevermindering is dan fiscaal niet aftrekbaar, terwijl als vervolgens weer winsten worden behaald en deze in de vorm van bonusaandelen ter compensatie van het vroegere verlies wor den uitgekeerd, de fiscus onmiddelijk zijn hand weer ophoudt. Overigens blijft de onbillijkheid bestaan, dat eenzelfde winst eerst by de vennoot schap en daarna nog eens bij de aandeel houder wordt belast en het is vooral tegen deze dubbele belasting dat de laatste tijd van verschillende kanten terecht bezwaren worden ingebracht. ADVERTENTIE AI et simpelweg vragen omMAIZENA DURYEA bent U er niet. Soms niet. Want het kan gebeuren dat U dan met iets anders thuis komt, dwars tegen Uw wensen in. En dan liggen teleurstellingen op de loer. Want 't welslagen van Uw maaltijd valt of staat met 't bindmiddel dat U voor Uw groenten, soepen en sausen gebruikt. Neem daarom nooit met minder genoegen. MAÏZENA DURYEA moet het zijn. U moet echter niet alleen DURYEA vragen, maar ook toezien dat U 't krijgt. Enwaarom zoudt U met minder tevreden zijn I De gezant van Zweden in Nederland, de heer Sven Dahlman, heeft Donderdag avond in zijn residentie aan drie Neder landers onderscheidingen uitgereikt, die hun door de Zweedse Koning werden ver leend. De consul van Zweden in Den Haag, de heer J. G. Ph. L. Looman, werd benoemd tot commandeur in de orde van Vasa. De schilder-beeldhouwer Charles Hubert Eyck, die de ramen vervaardigde in de Zweedse zeemanskerk in Rotterdam, werd benoemd tot officier in de orde van de Poolster. Dr. J. Wetsema, penningmeester van de Zweeds-Nederlandse Vereniging werd benoemd tot officier in de orde van Vasa. Een onopvallende uit Tilburg afkom stige vrouw van 49 jaar heeft voor de Amsterdamse rechtbank terecht gestaan wegens zakkenrollerij. Op 28 Februari was zij door twee rechercheurs op heterdaad betrapt, toen ze op de markt een oud vrouwtje haar portemonnaie met f 24. ontstal. Zij had van haar 11de tot haar 19de jaar in een opvoedingsgesticht doorgebracht. Op haar strafblad stonden talloze veroor delingen van 1916 af tot nu toe, alle we gens zakkenrollerij. In 1948 werd bij de inhuldigingsfeesten in Amsterdam aan de politie een internationale lijst van zak kenrollers verstrekt, waarop ook haar naam voorkwam. De officier van justitie eiste twee jaar gevangenisstraf. Op 28 April zal de recht bank vonnis wijzen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9