Haringvissers kunnen emigreren naar Nieuw Schotland in Canada Optocht, demonstratie en twee concerten Broodslijters ver. „Kennemerland" bestaat 19 April twintig jaar va Duel in tweede klasse heren eindigde in zege voor VGV 2 Wat Britse vissers er van denken Katwijkse reder N. Parlevliet ontving verzoek om belangstelling te peilen Sportbond bleef gelijk met VCK Beverwijk Wijk aan Zee ZATERDAG 16 APRIL 1955 10 Voorjaarsdrive wordt ditmaal „bevrijdingsdrive" IJMOND-VOLLEYBAL Bijeenkomst in IJmuidens „Flora" IJMUIDENS VLAGGETJESDAG: Concert van de Velser Accordeon Vereniging iimv Uitvoering „Vox Humana" Burgerlijke Stand Velsen Reddingsbrigade komt geld te kort OP VERZOEK VAN DE CANADESE Visserijmaatschappij „Mercury Fisheries Ltd." te Halifax in Nieuw Schotland, heeft de directeur van de Katwijkse rederij „Rijnstroom", de heer N. Parlevliet, onderzocht in hoeverre er belangstelling onder de Nederlandse haringvissers bestaat om naar Canada te emigreren en van Halifax uit werkzaam te zijn op de driftervloot van de jonge „Mercury Fisheries Ltd.". Inmiddels heeft de heer Parlevliet rapport uitgebracht aan de directeur van deze maatschappij, mr. J. Odde, en daarin meegedeeld dat een aantal van dertig Nederlandse vissers zeker bereid zal worden gevonden een nieuw bestaan in Canada op te bouwen. De heer Parlevliet heeft hoewel spe ciaal haringvissers werden gevraagd, dus mannen, die het vissen met de vleet gewend zijn ook gedacht aan de IJsselmeervissers, voor wie dit een mooie ge legenheid zou zijn om een nieuwe toekomst op te bouwen. Op het het naar Canada verzonden rapport heeft de heer Parlevliet tot nu toe nog geen antwoord ontvangen. Toch zal het ongetwijfeld velen interesseren hoe de visserij er aan de Canadese Oostkust bijstaat en wat de Engelse vissers uit Lowestoft, die er al een half jaar vissen, van de toekomstmogelijkheden zeggen. Zoals in onze rubriek „Vanmorgen in de vishal en op zee" van Donderdag al werd gemeld, vist de „Mercury Fisheries Ltd." in de wateren aan de Canadese Oostkust voor Nieuw Schotland en in de Zuidelijke St. Laurensbaai met drie driftertrawlers, aangekocht in Lowestoft en bemand met Engelse haringdrifter-vissers. Vertegen woordigers van deze maatschappij kwamen begin vorig jaar naar Engeland om twee drifters aan te kopen. Van „Colby Fishing Co." werd de 41 ton metende „Acorn" overgenomen en tot schipper werd be noemd Ivan Downs. De tweede drifter- trawler, de „Boston Swift" werd aange kocht bij de Boston Deep Sea Fishing Co. Ltd., waarvan mr. A. M. Suddaby directeur is .Tot schipper van de „Boston Swift" werd William Sutherland benoemd. Het tweetal drifters vertrok op 24 September van vorig jaar uit Lowestoft en stoomde via de Shetland-eilanden naar Halifax. Experimenteel werk IN EEN interview met het Engelse vis serijblad „Fishing News" heeft directeur J. Odde van de „Mercury Fisheries Ltd." toentertijd meegedeeld: „Er wordt tot op heden (September 1954, red. IJ.C.) geen haringvisserij op grote schaal uitgeoefend uit een haven in de buurt van of in Nieuw Schotland. Met de twee drifters „Acorn" en „Boston Swift" wordt dit de eerste poging door de „Mercury Fisheries Ltd." om met steun van het provinciaal bestuur van Nieuw Schotland, die haringvisserij leven in te blazen." In October was de heer Odde weer in Engeland en werd een derde drifter traw ler overgenomen. Dit was de 52 ton meten de „Advisable", die eigendom was van Gilbert en Co. te Lowestoft. Schipper op deze drifter werd William Gowen en de bemanning werd aangeworven door mr. H. R. Colby van de „Colby Fish Selling Co." Op 20 October 1954 vertrok de „Ad visable" via de Azoren naar Canada. Niet voor trawlvisserij VORIGE MAAND is een gedeelte van de drie bemanningen, waarvan alle leden een contract met „Mercury Fisheries Ltd" voor de tijd van een half jaar hadden afge sloten, met verlof teruggekeerd in Enge land. Hierbij waren onder meer schipper William Gowen van de „Advisable" en schipper Ivan Downs van de drifter „Acorn". Om enige tijd bij hun familie door te brengen waren zij overgekomen naar Lowestoft. De meesten van hen waren vastbesloten om weer terug te keren naar Nieuw Schotland. Een verslaggever van „Fishing News" heeft in Maart beide schippers gesproken en vertelt hiervan: „Na enige maanden visserij in de Canadese wateren zijn schip per William Gowen en Ivan Downs met enige anderen opvarenden van de drie drifters, die vorig jaar naar Nieuw Schot land vertrokken teruggekeerd in Enge land. Zij vertelden over hun ervaringen en verwachtingen voor Engelse visserslieden in Canada, een land waar een matroos ruim 20 pond 212.50) per week verdient, maar waar een glasbier 7 sh. 10 d. 4, kost." Schipper Billy Gowen vertelde dat de ervaringen in die vijf maanden hadden ge leerd, dat kleine schepen, zoals drifter trawlers in feite niet geschikt waren voor de trawlvisserij van Nieuw Schotlandse havens uit. De visprijs van verse vis was laag en grote vangsten waren noodzakelijk om de reizen rendabel te maken. Toen te laat De visserij op verse vis was echter niet de voornaamste bedoeling van het experi ment. Het ging om de haring. De opzet was om met de drie schepen een begin te maken met de haringvisserij in die wate ren. De mening van schipper Gowen was, dat de vooruitzichten voor een winstgevend haring-vleet visserij-bedrijf zeer goed waren. Het vissen op de haring bij Nieuw Schotland en in de Zuidelijke Sint Laurens baai begint in April. Toen de drie drifters uit Lowestoft aan kwamen in Halifax was het al bijna winter en was men te laat om op de haringjacht te gaan. Om de tijd te overbruggen hebben bloeiende trawlvisserij-industrie in Cana da, zei schipper Downs, is, dat er geen gemakkelijk bereikbare markt is. De over bevolkte delen van Canada liggen honder den mijlen van de oostkust verwijderd. Het voornaamste afzetgebied wordt dan ook gevormd door de Verenigde Staten. Goede vooruitzichten ER WAREN geen marktafslagen zoals in Engeland, vertelden de schippers verder. De vis werd direct naar de fabrieken ver voerd, gefileerd en bevroren. Waren de schippers dus ten aanzien van de trawlvisserij op verse vis tamelijk pessi mistisch gestemd, over de haringvisserij gaven zij als hun mening te kennen, dat, ofschoon er in de wintermaanden eigen lijk geen haringvisserij was (behalve een beetje vlak onder de kust), zij veronder stelden. dat met ervaren bemanningen van Engelse of Schotse drifters de vooruitzich ten goed waren. De voornaamste markt voor haring zouden ook de Verenigde Sta ten zijn, waar haring gemarineerd in blik jes zeer populair is. Goed verzorfid DE DRIE drifters liggen thans te West Dublin, ongeveer tachtig mijl verwijderd van Halifax, waar zij voor het nieuwe haringseizoen worden klaar gemaakt. Tal van leden van de bemanningen, die in Engeland verblijven voelden er veel voor om terug te keren naar Nieuw Schotland. Deze maand zouden nieuwe contracten worden getekend. Zowel schipper Gowen als Downs verklaarden tot slot van het interview dat zij en hun bemanningen door de rederij goed waren verzorgd en dat zij de Canadese bevolking en schippers zeer vriendelijk en behulpzaam vonden. Canada zoekt haring EEN RAPPORT van de Canadese Vis- serij-onderzoekingsraad over de haring visserij bij Nieuw Schotland, dat vorige maand is verschenen, geeft ook nog enige interessante bijzonderheden voor even tuele emigranten naar dit gebied. Met be trekking tot het succes van de haring visserij in de Zuidelijke St. Laurensbaai en bij Nieuw Schotland verklaart het rap port: „De ontdekking dat gedurende de zomermaanden volle haring gevangen kan worden met vleetnetten of speciale trawl- netten in dit gebied heeft de interesse van enkele reders opgewekt. Men is van plan de pogingen te concentreren in de ge bieden rond Nieuw Schotland waar wei nig extensief werk tot dusverre heeft ge faald om gedurende de zomer de haring in winstgevende hoeveelheden buit te maken. Nieuwe soorten Onderzoekingstochten hebben twee nieuwe soorten haring in de buurt van Nieuw Schotland opgeleverd. De haring werd gevangen in de baai van St. Laurens en was 1520 cm groot. Bij Charlotte- town werd voorts veel haring van 13 cm lengte gevangen. Deze haring was te klein om te conserveren. Tijdens onderzoekingsreizen heeft men ook gebruik gemaakt van Zweedse Phan tom en Larsson trawlnetten. Met wisselend succe? werd har.ng gevangen. In één trek werden veertien manden haring scheep ge haald, maar zeven andere trekken lever den in totaal slechts 1 mand haring op. Ook kwam het twee maal voor, dat, met het echolood enorme scholen haring wer den aangeboord. Toen de trawlnetten wer den scheep gehaald, scheurden de netten van de grote vangsten. De trawlvisserij op haring bij Nieuw Schotland zou, aldus het rapport, ook succesvol kunnen zijn, als de netten maar sterk genoeg waren en toch zo konden worden gemaakt, dat ze licht genoeg waren om scheep te halen. Meer schepen, meer vo k Tot besluit van dit overzicht kunnen we berichten, dat de „Mercury Fisheries Ltd" deze week in tal van Engelse bladen ad vertenties heeft geplaatst, waarin perso neel voor het Canadese walbedrijf van de visserijmaatschappij te Halifax worden gevraagd. Meisjes die de haring moeten bewerken en mannen, die het vak van kuiper verstaan, wordt emigratie naar Ca nada aangeboden. Voorts heeft een vertegenwoordiger van de maatschappij deze week te Lowestoft verklaard, dat het de bedoeling is extra visserij-personeel naar Halifax te laten overkomen om, wanneer dat nodig mocht zijn, voldoende vissers aan boord van de Het ligt in het voornemen van „De Jump" om op 9 Mei het feit te herdenken dat Nederland tien jaar geleden werd be vrijd. Het bestuur van „De Jump" organi seert hiervoor een zogenaamde „Bevrij dingsdrive," die zal worden gehouden in het „Cultureel Centrum". De stand die Woensdag in de wedstrijden werd bereikt, luidt: Groep A: 1. Mainz—Wittebrood 53p.; 2. mevrouw PrinsJonker 49 p.; 3. v. d. BergAmsing 4514 p.; 4. mevrouw Kül- manv. Amerongen 43 p.; 5. mevrouw v. AmerongenLaman 41^ p.; 6. Boender v. d. Wint 35 p.; 7. PrinsPorck 34'/» p.; 8. WeyMaarleveld 34 p. Groep B: 1. Echtpaar Rem 481/» p.; 2. v. d. BurgKramer 39 '4 p.; 3. Floor Broeren 36'/ï p.; 4. Schadev. d. Kuil 36 p.; 5. mevrouw Bloemv. Loo 3514 p.; 6. ReyendamSi val 35 p.: 7. dames Elzerman Rolloos 33 p.; 8. mevrouw Hamers Veldman 32Vi p.; 9. WestraHannema 27'/» p. De belangrijke volleybal-ontmoeting tussen de beide koplopers in de tweede klasse heren van de afdeling IJmond der NeVoBo, VCK 3 en VGV 2 is geëindigd in een overwinning voor het laatste team. VCK 3 heeft daarmee zijn laatste wedstrijd gespeeld en zal nu de verrichtingen moeten afwachten van VGV 2, dat nog drie punten uit twee wedstrijden moet behalen om het kampioenschap in de tweede klasse te hebben veroverd. De wedstrijd had aanvankelijk een spannend verloop. Nadat VGV 2 met een tweetal smashes de score trachtte te ope- DE IN IJMCIDEN, Beverwijk en Heems kerk 25 leden tellende Broodslijters- vereniging „Kennemerland" zal volgende week Dinsdag 19 April het feit herdenken, dat ze precies twintig jaar geleden te Heemskerk werd opgericht. En niet alleen de vereniging heeft reden tot feestvieren, want tegelijkertijd zal het voor drie be stuursleden de dag zijn, waarop zij hun twintigjarig jubileum als zodanig zullen beleven. Om de vereniging en de bestuurs leden hiermee geluk te wensen is op de avond van de jubileumdag een feestavond belegd in zaal „Flora" aan de Zeeweg te IJmuiden. Deze bijeenkomst heeft tevens het karakter van een receptie, daar bonds- drifters te hebben. Inmiddels hebben vijf vissers te Lowestoft een nieuw contract getekend. Ook zij zullen de bemanningen van de drie drifters aanvullen. Onder handelingen over de aankoop van meer schepen zijn gaande. Hoewel het programma voor Vlaggetjes dag te IJmuiden op Zaterdag 21 Mei nog niet geheel vaststaat, is thans wel te mel den dat een optocht door IJmuiden zal worden gehouden, waaraan veertien ver enigingen en drie of vier muziekkorpsen zullen deelnemen en dat voorts twee con certen door plaatselijke korpsen en een gymnastiekdemonstratie door de Christe lijke Gymnastiek Vereniging „IJmuiden" zullen worden verzorgd. Voor de optocht eindpunt de Tegel- tjesmarkt hebben zich thans de volgen de deelnemers aangemeld: Zeekadetten- korps „IJmond", R.K. Sportvereniging Velsen, „Olympia", Fit te Santpoort, Chr. Gymnastiek Vereniging IJmuiden, TVIJ, de Velser Gymnastiek Vereniging, de Sportbond (met 250 man), de Visserij- school, de R.K. Gidsen, „Hercules", „Storm vogels", de Oud Katholieke Verenigingen en het Padvihdstersgilde. In totaal zullen twaalf wagens worden meegevoerd, waar bij drie van „Olympia" en drie van de Chr. Gymnastiek Vereniging „IJmuiden". TVIJ voert een of twee wagens mee en een wagen rijdt mee met de R.K. Sport vereniging Velsen, de Velser Gymnastiek vereniging, de Visserijschool en de Oud Kath. Verenigingen. Ook de „Sportbond" zal met twee wagens present zijn. Het eerste concert dat na afloop van de optocht zal worden gegeven, zal te be luisteren zijn op het Stationsplein in IJmuiden. 's Avonds wordt bij de ont steking van de verlichting op de logger- vloot aan de Tegeltjesmarkt weer gecon certeerd. De Chr. Gymnastiek Vereniging „IJmuiden" verzorgt dan een gymnastiek demonstratie. De Vlaggetjesdagcommissie uit de Ver eniging „IJmuidens Bloei" heeft voorts be sloten bij de optocht een speciale prijs toe te kennen aan de deelnemende vereni ging, die de mooiste groep vlaggen mee voert; dit om de veelheid van vlaggen te bevorderen. bestuur en zusterverenigingen zijn uitge nodigd. De Broodslijtersvereniging „Kennemer land" werd op 19 April 1935 te Heemskerk ten huize van de heer P. Lieshout, die thans nog steeds als penningmeester deel uitmaakt van het bestuur. Twaalf leden telde de vereniging aanvankelijk en in die twintig jaar groeide dit aantal uit tot vijf entwintig. Landelijk is de vereniging ge organiseerd in de Nederlandse Bond van Broodslijters „Ons Belang." Voorzitter van de vereniging „Kenne merland" is de heer J. Smit te IJmuiden- Oost, die tevens secretaris is van de Lan delijke Bond. Ook hij maakt al twintig jaar deel uit van het verenigingsbestuur. Als derde jubilerend bestuurslid is de heer G. Kuilman te Beverwijk te noemen. Hij heeft in het bestuur zitting als commissaris. Secretaris van de vereniging „Kennemer land" is de heer J. Niesten te IJmuiden- Oost, die ongeveer tien jaar in het bestuur zitting heeft. De Broodslijtersvereniging „Kennemer land" is niet een van de oudst bestaande verenigingen op dit terrein in ons land, daar er ook zijn, die het veertig- of vijftig jarig jubileum al gevierd hebben. Toch heeft men gemeend het vierde lustrum te moeten vieren. Het accordeonorkest „De Klavierschippers" zal Dinsdagavond in „Flora" optreden en voorts zal de heer Vos uit Haarlem op de planken komen om de conférencer te verzorgen. De „Velser Accordeon Vereniging," diri gent Rijk Kofman, geeft op Zaterdag 23 April een concert in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden-Oost. Mede werkenden zijn Rudi Carrell's Cabaretge zelschap, de Cornico's en solisten. Frogramma slotavond toneelconcours Het programma van de slotavond van het toneelconcours van de sectie toneel van de stichting „De Velser Gemeenschap" ziet er als volgt uit: opening, muziek door de KZOS-band, nabeschouwing over het concours door mevrouw T. Hauer (toneel adviseuse in de provincie Noordholland), muziek, prijsuitreiking door de heer J. van Os van den Abeelen (voorzitter van de „Velser Gemeenschap"), pauze, opvoering van de eenacter „Ik betaal de reiskosten." Lê'w mmmmm w*.w wmmw „Duel in de jungle" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag) is een spannend avon turenverhaal uit de Afrikaanse wildernis. Het enigszins eigen aardige verhaal zou men kunnen noemen de jacht op een dode man, die men levend trachtte te vangen. Perry Henderson, een rijke nietsnut krijgt in Afrika een onge luk en verdrinkt. Henderson was hoog verzekerd bij een Amerikaanse maat schappij in Londen en dit bedrag zou worden verdubbeld als hij door een on geluk om het leven zou komen. Verze keringsagent Scott gaat naar Afrika om de doodsoorzaak te onderzoeken. Aan boord ontmoet hij Marion, de verloofde en tevens privé-secretaresse van Henderson. Samen met haar en een negerbediende 1001-nacht-romantiek, waaraan de lief hebbers van Oriëntaalse showfilms hun hart ruimschoots kunnen ophalen. Middel punt van de intrige is een fondantachtige liefde van een Perzische prinses voor een welgeschapen barbier, maar daar omheen zijn volgens beproefd recept nog allerlei extra-attracties gegroepeerd: karavanen met beeldschone vrouwen, gevechten met bloeddorstige amazonen in bikini's en tal van andere woestijnschurken. Veel om het lijf heeft het allemaal niet en dat geldt ook voor de bekoorlijke slavinnen die de achtergrond van het verhaaltje vormen. Werkelijk de moeite waard is de voor treffelijke technicolor, die de prachtige landschapsopnamen op het breedscherm ten volle recht doet ervaren. H. C. „De duivels van het Westen" (W.B.- t he a ter, Vrijdag tot en met Maandag). Gewoonte getrouw heeft W.B. voor deze week weer eens beslag weten te leggen op een „echt" stukje Wild-West, zo uit de tijd dat Indianen hun land dienden te ver dedigen tegen boze blanke indringers. Die tijden behoren al lang tot het verleden, maar om vooral niet -te vergeten hoe ge wiekst deze overigens naar men zegt nogal gemoedelijke lieden konden omgaan met pijl en boog en geweren, zijn sterke ver halen op het doek vastgelegd. Het behoeft geen betoog dat wilde achtervolgingen en bloedige gevechten de stofwolken in W.B. doen opwaaien. „Het geheim van Wildcat Kelly" wordt Zondagmiddag op het witte doek in deze bioscoop ontsluierd. „Het wonderlijke leven van Willem Pa rel" (R ex theater, Vrijdag tot en met Maandag, ook Zondagmiddag). Bii de première voor Nederland hebben wij onze mening over de laatste speelfilm van eigen bodem omstandig te kennen gegeven. Be houdens het aardige begin en het duide lijk vertoon van beheejsing der techniek vertoont de film overigens alle zwakke eigenschappen van haar gesmade voor gangsters. De inhoud, het verhaaltje, is vaak abomi nabel. De vorm, waarin Gerard Rutten die in houd goot, vertoont maar zelden een eigen kijk op de zaak. Waar de film goed is pleegt ze plagiaat. (Zo wanneer Hans Kaart een ruit aan scherven zingt en Sonneveld in zijn droom Parels begrafenis aanschouwt). Toch zal de figuur van Willem Parel nog wel zoveel populariteit genieten, dat men de film over zijn „leven" niet wil mis sen. Dat kan dan nu gebeuren. Het is en blijft echter amusement op een peil, waar mee de Nederlandse speelfilmkunst noch het publiek is gediend. Fr. de Engelsen toen met trawlnetten gevist trekt de in. Scott heeft een flauw" ifOrmAArtAn r\ r\ rt 1 /vn op een bank bij Nieuw Schotland, waar dagelijks ongeveer zestig trawlers uit Hali fax waren aan te treffen. Hierbij waren grote trawlers van het slag, dat uit Enge land vandaan naar de IJslandse wateren trekt. Moeilijke afzrt DE VOORNAAMSTE vangsten van de Engelse drifters bestonden in deze winter maanden uit kabeljauw en schelvis. De grote schelvis bracht f 0.27 per pond op en voor de kabeljauw werd gemiddeld f 0.14 betaald. Heilbot was de duurste maar zeer zeldzame vissoort, die werd be taald met f 1.50 per pond. Heek en haai komen in de Canadese wateren veelvuldig voor, zei schipper Ivan Downs vervolgens. Hiervoor was echter geen markt te vinden. De Canadezen houden niet van deze vis soorten en de enige afzet hiervoor was de vismeelfabriek, die slechts f 0.02 per pond betaalde. Schol of tong was er in de Canadese wateren niet te vinden. Een van de moei lijkheden voor het vestigen van een vermoeden dat Henderson nog leeft en dit vermoeden blijkt juist. Henderson gebruikte een list om in het bezit van het geld te komen. Om van Scott af te komen worden vele listen gebruikt, waarbij onder meer leeuwen een grote rol spelen, maar het vliegertje gaat niet op. Scott blijft in leven, redt zelfs Henderson nog en levert hem ten slotte aan de po litie over. En het avontuur zou geen avon tuur zijn als uiteindelijk Scott niet met Marion toekomstplannen ging maken. Al deze adembenemende belevenissen zijn in kleuren opgenomen, wat zeker de natuur opnamen ten goede is gekomen in deze rolprent. „Het zwaard der Saracenen" (Maandag tot en met Woensdag) is een spannend ver haal uit een woelige tijd, toen hooghartige vorsten over de toekomst van jonkvrou wen beslisten, zonder haar ook maar ergens in te raadplegen. De geschiedenis speelt zich af ten tijde van de kruistochten, toen het nog mogelijk was dat de zoon van een gewone wapensmid door zijn edelmoedig Een beeld uit de jilm „Duel in de jungle' die van Vrijdag tot en met Zondag in Thalia is te zien. gedrag hogerop kwam en tot ridder gesla gen werd. Twee edelvrouwen verbeidden met kloppend hart zijn terugkeer uit het Heilige Land en om de sfeer van de ro mantiek te verhogen, offerde een harem meisje haar schoonheid voor de vrijheid van de jonge ridder. Er wordt in deze kleurenfilm met élan gevochten en zoals het in een verhaal waar met zwaarden wordt omgegaan betaamt sneuvelen dege nen die niet oprecht genoeg zijn en treden de held en de heldin ongestoord in het hu welijk. „De zoon van Robin Hood", een verhaal van omstreeks het jaar 1200, wordt Zondag in de roatinée vertoond. „Willem Parel" (Luxor, Vrijdag tot en met Woensdag). Voor recensie zie „Rex" IJmuiden. „De slavinnen van Bagdad"' (Ken ne mer theater, Vrijdag tot en met Woensdag) is een gestroomlijnd stukje Het bezoek aan het Parel", welke film radiobestel- scène uit het „Wonderlijke leven van Willem de komende week zowel in Rex (IJmuiden) als in Luxor (Beverwijk) draait. nen, nam VCK 3 plotseling snel de leiding en liep tot 82 uit. Na een time-out haalde VGV 2 weer iets op, doch kon niet verhin deren, dat de eerste set op naam van de tegenstanders kwam. In de tweede set weerden zich de supporters van beide kan ten om hun teams in een spannend en ge- lijkopgaand strijdverloop aan te moedigen. VGV 2, dat nu sterker en minder nerveus speelde, sloot met winst af. In de laatste twee sets gaven de VGV'ers de toon aan en lieten de groenwitten met groot pun- tenverschil achter zich. Uitslag 31 (815, 15—11, 15—5, 15—3). Overige wedstrijden Spodtbond 2 verraste door VCK 5 een gelijk spel af te dwingen: 22 (1511, 6 15, 158, 915), hetgeen voor de VCK'ers niet nodig was geweest. In de derby SVIJ 2SVIJ 1 won het laatste team reglemen tair met 03 (015, 015, 015) wegens niet volledig opkomen van SVIJ 2. Water loo 2 kon tegen VCK 4 net niet tot een ge lijk spel komen en moest haar dan ook de eer laten: 1—3 (7—15, 3—15, 15—3, 12—15) Dit laatste team speelde eveneens tegen TVIJ en moest in een wedstrijd met hoge scores het onderspit delven. Uitslag: 31 voor TVIJ (15—0, 11—15, 15—10, 15—13). VCK 5 won ook nog reglementair van Wa terloo 2 met 3—0 (15—0, 15—0, 15—0) wegens niet opkomen van het Waterloo- team. De twee dameswedstrijden waren Waterloo 2VSV 3, welke de punten deel den: 2—2 (15—8, 12—15, 15—7, 7—15) en TVIJSVIJ, dat een reglementaire 30 winst voor de TVIJ-dames opleverde wegens niet opkomen van SVIJ. Programma Voor de komende week is het program ma als volgt vastgesteld: Dinsdag: SVIJ PSV en VSV 3—TVIJ (Tweede klasse dames); VCK 2Sportbond I (Eerste klas se heren) en Kennemers 2Waterloo 2 (Tweede klasse heren). Woensdag: VGV 2 —VCK 5, VCK 4—Waterloo 2, Kennemers 2VCK 4 (Tweede klasse heren) en Ken nemers 2VCK 2 (Eerste klasse dames). Op beide avonden komen dus nog enige aantrekkelijke wedstrijden voor. Het gemengd zangkoor „Vox Humana" geeft Dinsdag 19 April, onder leiding van de dirigent Anton de Beer, een uitvoering in de Nederlands Hervormde Kapel te Santpoort. Het Christelijk vrouwenkoor onder leiding van mevrouw J. de Koeyer verleent medewerking. GEBOREN: G. van der BurgVisser, z., Burg. Rambonnetlaan 8, IJmuiden; A. B. M. Trompten Brink, z„ Hoofdstraat 154. Sant poort; S. M. de Graaf—Heyman, d.. Jan Gij- zenkade 81, Haarlem: G. de Gier—Visser, z., Waalstraat 33, IJmuiden; A. Tol—Koks. d„ Paramaribostraat 46, Santpoort; A. H. Ber kenkampHuiskes, d., Oosterparallelstraat 7, Velsen-N.; L. Stork—Wijnschenk, z., Hof dijklaan 38, Driehuis; M. JerphanionSchrie- ver, z., Kruidbergerweg 4. Santpoort; E. RemmersDenzier, z., Wijkeroogstraat 188, Velsen-N.; K. Hoogendoornvan Slooten, z., Bakkerstraat 7. IJmuiden. OVERLEDEN: P. Smit. 48 j., echtgenoot van J. T. de Wildt, Voorweg 4 b. Heemskerk; C. Riedijk, 84 j., weduwnaar van A. Storm, Trompstraat 111, IJmuiden; A. Pronk, 56 j., echtgenote van G. den Heijer. Tuinderstraat 50, IJmuiden; J. Ferwerda, 88 j., weduwe van H. Boschma, Snelliusstraat 27, IJmuiden; J. Droppért, 78 j., weduwe van A. de Heer, Stenhensonplein 7. IJmuiden. ONDERTROUWD: F. G. Bok. Tussenbeeks- weg 18. IJmuiden en A. H. Kops, Tussen- beeksweg 16. IJmuiden, toek. adres: Tussen- beeksweg 16, IJmuiden: N. Rijke, Doodweg 55. Velsen-N. en G. M. Boer, Duinvlietstraat 113, Velsen-N., toek. adres: Tulpenlaan 20, Beverwijk; C. P. van den Bosch, J. P. Coen- straat 6, IJmuiden en H. Keuter, Tasman straat 9, IJmuiden, toek. adres: J. P. Coen- straat 6, IJmuiden; G. den Heijer, Linnaeus- straat 1, IJmuiden en C. J. Dienaar. Kromme Mijdrechtstraat 24. IJmuiden; A. M. Rosen- brand. Rozenstr. 374. R'dam en M. M. Duive- stein. Walravenstr. 39, Velsen-N.; C. Verweij, Botshol 25. Abcoude en G. M. J. Leeman, Trompstraat 191, IJmuiden, toek. adres: Oosterweg 4, Purmerend: G. J. van der Plas, Bik en Arnoldkade 46. I.Tmuiden en S. van der Stel. Bik en Arnoldkade 43/44. IJmui den, toek. adres: Bik en Arnoldkade 46. IJmuiden; J. van Hesselingen, Wijkerstraat- weg 163, Velsen-N. en A. Lamberts. Poel- venstraat 18. Castricum; I. Heeremans. Bui tenhaven 5, Den Helder en T. C. van Dienen, Velserbroekstraat 15, Santooort: K. J. Wol- terman. Tromnstraat 138, IJmuiden en C. M. van Kaam. Kanaalstraat 9 rd, IJmuiden, toek. adres: Kanaalstraat 9 rd. IJmuiden; P. N. van der Eng, Kon. Wilhelminastraat 7, Uitgeest en B. M. van Roon, Watervlie'straat 6, Velsen-N.: D. Grieksooor, Tussenbeeks- weg 6. IJmuiden en C. K. H. Stals. Rollands laan 42. Haarlem, toek. adres: Tussen beeks- we» 6. Hmuiden. GEHUWD: J. G. Paardekam en M. van Acker, Waalstraat 45, IJmuiden; H. A. Kra nen en A. C. Tiet. Carolinastmat 16. IJmui den; P. van Zutohen en J. P. Blokzijl, Drie- hui7erkerkweg 142. Driehuis; P. J. Veken en A. W. Jager; L. Wolzak en A. C. E. Otte, Watervlietstraat 37. Velsen-N.: B. Stek en M. de Rooij, Pres Sfeijnstraat 56, IJmuiden; G. C. Looijaard en T. Feeristra. Voor de jaarvergadering van de Wi>k aan Zeeër Reddingbrigade die in h<V.el „De Tuin>berg" werd gehouden, bestond van de zijde der leden een grote belang stelling. Vn zijn openingswoord herinrerde de voorzitter de heer H. v. d. Wal eraan dat de brigade nu reeds dertig jaar een belang rijke taak verricht. Het aantal leden ver toont een kleine vooruitgang en bedraad nu 97. Er zijn 46 adspirant-leden en 27 donateurs. Uit het jaarverslag van de heer J. Ger- tenbach bleek dat er in 1954 driehonderd hulpverleningen p^ats vonden. Het tekort dat de vereniging begin vorig jaar had, is nu met ruim tweehonderd gul den ingeloDen, maar het bedraagt nog altrd f 737,08. De penningmeester, de heer B. Blokker, sprak de dank uit aan het ge meentebestuur van Beverwijk voor het verhogen van de subsidie in 1955. De heren B. Blokker en J. Gertenbarh werden in het bestuur herkozen en inplaa+s van de heer H. Hand.graaf, die zich n>t meer herkiesbaar stelde, werd' de heer J. Schelvis benoemd. VFÏT INGBFRfCHT SD'nazie glas 43—68: soinarie koude grond 5359: rabarber 3287- rabarber kond» «mond 47; wasoeen 2363: orei 1647: witlof 26—56: knollen 8: peen 7—10; uien 6—15- soepgroenten 7—16.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10