Bonn verwacht Russische pogingen tot contact Butler gaf rooskleurig beeld van de economische situatie Weerbericht Inkomstenbelasting lager ondanks inflatiegevaar Haarlems Dagblad Moskou dringt aan op spoedig overleg over Oostenrijk „Oostenrijk als voorbeeld" Einde der Londense krantenstaking Twee militairen bij oefeningen omgekomen Thee weer goedkoper Conservatieve stembusoverwinning bezegeld Aardverschuiving kost 500 Javanen het leven Westen acht vooroverleg wenselijk Bandoeng gaat over tot besloten vergaderingen Het woord is aan Matiging verzocht aan president Eisenhower Kans op wat regen Vandaag valt beslissing Middenweg Op korte termijn Beraad over Formosa uitgesteld Amerikaanse liberalen bezorgd over toestand rond Formosa Dollars voor uitbreiding van Japans strijdmacht Weerrapport Vredesconferentie in Oslo van 48 deskundigen 69e JAARGANG No 239 Kennemerlaan 186, Ij muiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 53S9, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 20 APRIL 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 86 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 0,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Iluijsman Luxemburg verheugt zich in de geboorte zoon, die Henri is gedoopt. Gelukkig van een prins. Zaterdag schonk prinses Josephine Charlotte het leven aan een lachend kijkt de prinses naar haar zoon. Prins Jean en het prinsesje Marie-Astrid zien evenzeer vol blijde belangstelling toe. BONN (van de ANP-correspondent) Een verklaring van de Moskouse omroep, dat Duitsland aanzienlijke nationale winst zou kunnen boeken door het Oostenrijkse voorbeeld te volgen, heeft in Bonn de op vatting bevestigd, dat de Sovjet-Unie in de Oostenrijkse kwestie slechts heeft toege geven om in de bondsrepubliek een nieuwe golf van verzet tegen de aansluiting bij de NAVO te ontketenen. Berichten uit Berlijn spreken van pogingen van de Russische diplomatie om straks een rechtstreeks con tact met de bondsregering tot stand te brengen, teneinde op deze wijze een ver wezenlijking van de Parijse verdragen te bemoeilijken. Volgens deze berichten hebben de Russi sche autoriteiten in Berlijn in de afgelopen dagen nieuwe instructies aan de regering van Oost-Duitsland doen toekomen. Het heet dat zij er prijs op stellen, dat bij de lopende propaganda voor de vorming van een strijdmacht in Oost-Duitsland nadruk zal worden gelegd op het voorlopige karak ter van deze bewapening. Kennelijk willen de Russen vermijden, dat een al te straffe bewapeningscampagne in Oost-Duitsland hun lokroep aan het adres der Westelijke Duitsers alle geloofwaardigheid zou ont nemen. In Bonn heeft de Bondsregering nog eens opnieuw duidelijk gemaakt, dat zij niet wenst af te wijken van de weg, die zij tot dusverre gevolgd heeft. Kern van de re pliek der bondsregering op de Russische geste is, dat een nieuwe situatie pas zal kunnen ontstaan, wanneer een einde ge maakt zou kunnen worden aan de bewa peningswedloop tussen' de beide machts- (Van onze correspondent in Londen) De staking bU de Londense dagbladen is nagenoeg voorbij. Verwacht wordt dat een massa-vergadering van stakers vandaag het gisteravond tussen partijen bereikte compromis zal aanvaarden. Dit zou beteke nen dat de arbeid in Fleet Street nog in de loop van de dag zou worden hervat, zo dat de bladen morgen zullen kunnen ver schijnen. Beide kampen in het conflict hebben water in hun wijn gedaan. De vakbonden zijn bereid de stakers weer aan het werk te zetten op basis van het oorspronkelijke loonvoorstel der werkgevers, een wekelijk se verhoging van gemiddeld 5.dat in Januari werd gedaan en door een aantal groepen was aanvaard. De stakers hadden een verhoging van 29.geëist omdat ze dan pas de waarde van hun vooroorlogse loon zouden hebben bereikt. De werkgevers, die aanvankelijk voet bij stuk hielden, zijn thans bereid tot een verdere verhoging, waarover binnen acht weken nieuwe onderhandelingen zul len beginnen met de vertegenwoordigers van alle vakbonden. De grief was dat de bond van machinepersoneel en de electri- ciens-unie buiten de vroegere loonbespre- kingen waren gehouden. De nieuwe loonregeling zal dan binnen drie maanden tot stand moeten komen; het uiteindelijk bereikte tarief zal in elk ge val van 30 Juni af gelden. Er hebben zich op het laatste ogenblik nog moeilijkheden voorgedaan met de ty pografen, die aanvankelijk het oorspron kelijke aanbod hadden geaccepteerd, maar later een nieuwe eis indienden voor een extraverhoging van 6.Men hoopt hier omtrent vandaag overeenstemming te be reiken. Het is zo goed als zeker dat de prijs van de goedkoopste bladen zal stijgen van an derhalve penny tot 2 pence (van 7,5 tot 10 cent). De 20-iarige soldaat van de genietroe pen J. Schoonenwolf uit Amsterdam is Dinsdagmiddag op de stormbaan van de Lunettenkazerne te Vught dodelijk ver ongelukt. Bij een van de oefeningen, het springen van een hindernis, kwam hij zo ongelukkig terecht, dat hij een nek wei-vel brak. S. overleed vrijwel onmiddellijk. De soldaat J. Wiendels van het in de Willem de Zwijger-kazerne te Wezep ge legerde eerste L. K. geniebataljon is Dinsdag tijdens een oefening, die werd gehouden ou het water van het Koeluch- tergat, gelegen onder de gemeente Kam pen, in het water gevallen en verdronken. Soldaat Wiendels bevond zich op een van de vletten en is door nog onverklaarbare reden van de vlet gevallen. Hij kwam er onder. De pogingen hem er onder vandaan te krijgen waren vergeefs. Geruime tijd is men bezig geweest met dreggen. Zowel de politie te water uit Kampen als de mare chaussee waren bij het dreggen aanwezig. Ook bootjes van particulieren namen aan het reddingswerk deel. Het gelukte einde lijk het stoffelijk overschot boven te halen. Soldaat T. J. W. Wiendels was afkomstig uit Didam en was 20 jaar oud. Naar in vakkringen vernomen wordt, zijn de theeprijzen voor de consument met ingang van heden verder verlaagd, en wel met 6 tot 10 cent per pakje van 100 gram. De theesoort van f 1.15 per 100 gram wordt nu f 1.08, en die van f 0.98 wordt t 0.88. De vorige verlaging van de thee- prijs was op 17 Maart. De vermindering bedroeg toen 6 tot 12 cent per pakje van 100 gram- Van onze correspondent in Londen) De Britse minister van Financiën Richard Butler, heeft de te verwachten con servatieve stembusoverwinning, waaraan vrijwel niemand twijfelt, bezegeld met zijn vierde begroting sinds de Tories aan de macht kwamen. Ondanks de drei gende moeilijkheden, waarop de Britse buitenlandse handel stuit, gaf Butler een rooskleurig beeld van de economische situatie, waarover de gewezen Labour- minister, Hugh Gaitskell, hem vandaag ongetwijfeld zal aanvallen. De oppositie verwijt Butler dat hij een verkiezings-budget heeft ingediend, om weifelende kiezers naar de conservatieven over te halen. Het is moeilijk uit te maken of Butler een minder optimistisch geluid zou heb ben laten horen en minder belastingen zou hebben verlaagd, indien er geen ver kiezingen op handen waren. Al dreigt het getij te keren, de algemene economi sche toestand is in wezen kerngezond. De welvaart is groter dan in jaren het geval is geweest. Weer klinkt, evenals bij Butler's vorige begrotingen, het verwijt dat hij de welge- stelden nieuwe voordelen heeft bezorgd ten koste van de economisch zwakkere groepen die gebaat zouden zijn geweest bij een drastische vermindering van de indi recte belastingen. De aankoop-belasting, die op honderden artikelen drukt is alleen verzacht voor katoenen goederen en ande re niet wollen textiel om de industrie van Lancashire, die met exportmoeilijkheden kampt, tegemoet te komen. Butler had een geraamd overschot van 282 millioen pond sterling te verdelen. De helft hiervan geeft hii de belastingbeta lers terug. Het standaard-tarief der in komstenbelasting wordt verlaagd. Hiervan zullen voornamelijk de hogere inkomens profiteren aangezien het tarief progres sief is. De minimum-grens waaronder men be lastingvrij is, wordt aanzienlijk verhoogd. Er zijn nu 2.4 millioen personen, die vrij gesteld zijn van belasting. Een belangrijke steun voor de middengroepen, die worste len met "hoge opvoedingskosten, is de gro tere kinderaftrek. Butler heeft in zijn vrijgevigheid de middenweg gevolgd, zodat hem niet ge makkelijk omkoperij van de kiezers kan worden verweten. Hij liet de zware belas ting op benzine, alcoholica en tabak on aangetast. gezien de grote fiscale beteke nis van deze artikelen, die tevens een be langrijk deel van de overtollige koop kracht afromen. Het inflatiegcvaar is al lerminst denkbeeldig. Enkele maanden ge leden loste Butler een waarschuwings schot door de verhoging van het bankdis- conto en beperking van het afbetalings systeem. De grote vraag op de binnenland se markt brengt de export in het gedrang. Het gevolg is een ongunstige betalings balans, door de steeds grotere en duurdere importen van grondstoffen. Verhoging van de steenkooiproductie is dringend gewenst, want hoewel Engeland op steenkolen is ge bouwd, moet men deze voor schaarse dollars invoeren. Er zit nogal wat tegenstrijdigs in een begroting, die geld vrijmaakt voor het publiek, met Butler's vrome wens dat men het extra'tje gebruiken zal om zoveel mogelijk te sparen op een ogenblik van dreigende inflatie. Butler wil niets van onnodige restricties en controles weten. Als het de mensen aan de top goed gaat, gaat het iedereen goed, is zijn filosofie. Butler is echter tevens een man met een sociaal geweten. Vandaar dat hij de sociale voorzieningen voortdurend heeft verbeterd en daarvoor ook een be langrijk gedeelte van het overschot ge bruikt. De grote grief van de steeds stijgende prijzen blijft bestaan. Een grief, die Labour ten volle zal uitbuiten. Butler heeft zijn antw.oord klaar: de prijzen zijn gestegen, maar de lonen zijn in verhouding nog meer gestegen. De begroting laat het brandende econo mische probleem van dit ogenblik de export-crisis vrijwel onberoerd. Op in directe wijze wil Butler deze verhelpen door belastingconcessies, die vooral als een aansporing tot harder werken bedoeld zijn. Ook doelmatiger inrichting en betere lei ding van de industrie is volgens Butler dringend nodig. Op korte termijn is dit een goede be groting, zo luidt de algemene opinie, maar op lange termijn beschouwen velen But ler's gedragslijn met het oog op de econo mische positie ver onvoldoende. Hij ver trouwt dat zijn politiek de productie verder zal doen stijgen en dat de export evenredig of zelfs in sterkere mate omhoog zal gaan. De vermindering van de goud- en dollar reserve acht Butler blijkbaar niet alar merend. Een reserve, zo redeneert Butler waarschijnlijk, dient om een stoot op te vangen. Zolang de deviezen-voorraad niet al te hard slinkt en gehoopt wordt dat dit slechts een tijdelijk verschijnsel is vervult zij deze functie. Tenslotte heeft Butler de meevaller dat de moderne defensie minder gaat kosten. DJAKARTA (P.I.A.) Volgens inlich tingen van het gouverneurskantoor voor Midden-Java zijn in de desa Pakasiran, in het regentschap Bondowoso (Midden- Java), op 17 April 500 dorpelingen levend begraven als gevolg van een aardverschui ving, die dit dorpje teisterde. Na een storm in Februari waren de dor pelingen reeds gewaarschuwd voor een dreigende aardverschuiving. De aarde van twee heuvels, waartegen het dorpje was gebouwd, stortte omlaag, terwijl de meeste bewoners sliepen. Slechts twee overleven den werden aangetroffen. Zesenveertig huizen werden bedolven onder een laag van ongeveer vijf meter aarde en stenen. Tot dusver werden slechts vier lijken ge borgen. De omwonenden vrezen, dat het niet mogelijk zal blijken meer slachtoffers te bergen. Autoriteiten uit Semarang heb ben een onderzoek ingesteld. De burgemeester van Kerkwerve, de heer S. Francke, heeft Dinsdagmorgen een chèque van 2.200.000 franc, dat is ongeveer f22.000. ontvangen voor de bouw van een kleuterschool. Deze gift was afkomstig van het gemeentebestuur van Bordeaux in Frankrijk en was bedoeld als bijdrage van deze stad in het adoptieplan. LONDEN (United Press) De Weste lijke grote mogendheden zijn er mee in genomen dat de Sovjet-Unie bereid is spoedig overleg te plegen over een vredes verdrag met Oostenrijk maar volgens ge zaghebbende diplomatieke kringen achten zij het wenselijk dat eerst hun ambassa deurs in Wenen met vertegenwoordigers van de Oostenrijkse regering de nog on opgehelderde punten bespreken. Midden- Mei zouden de ministers van Buitenlandse Zaken dan het verdrag kunnen onder tekenen, na een conferentie die eind April zou beginnen. De Westelijke Grote Drie zouden hebben besloten die gedragslijn te volgen op grond van de inlichtingen die hun Hoge Com missarissen in Wenen hebben ontvangen van de Oostenrijkse regeringsdelegatie die de vorige week in Moskou heeft onder handeld. Waarnemers maken uit de Sovjet-nota van gisteren op dat de Sovjet-Unie er rekening mee houdt dat men nog verder moet onderhandelen. De Sovjet-regering heeft voorgesteld in de naaste toekomst in Wenen een bijeen komst van de vijf ministers van Buiten landse Zaken te houden met het doel een regeling te vinden voor de Oostenrijkse kwestie en een verdrag te ondertekenen. Een van de punten die opheldering be hoeft is: Welke waarborgen tegen een „Anschluss" van Oostenrijk bij Duitsland wenst Moskou? Oostenrijk heeft in Mos kou toegezegd zich buiten de internatio nale blokvorming te zullen houden en geen toestemming te zulltfn geven voor vestiging van buitenlandse militaire bases in Oostenrijk. Die toezegging wordt op gevat als een vrijwillige neutralisering van Oostenrijk. De Westelijke grote mogend heden zijn daartegen naar verluidt niet gekant. Leopold Figl, de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat de Sovjet-Unie heeft beloofd na onder tekening van een vredesverdrag Oosten rijk te zullen steunen in het streven naar lidmaatschap van de UNO. Karl Gruber, de Oostenrijkse ambassa deur te Washington heeft na afloop van een bespreking met de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Dulles ver klaard dat de Verenigde Staten bereid zijn met bekwame spoed te streven naar een staatsverdrag met Oostenrijk. Dulles' de partement heeft deze verklaring bevestigd. groeperingen. Zolang echter de spanningen tussen Oost en West blijven bestaan, acht de bondsregering, zoals zy door een woord voerder liet mededelen, de verdragen van Parijs onmisbaar om de bondsrepubliek veiligheid te bieden. De bondsregering schijnt dan ook vastbesloten om alle pogin gen, om een vertraging in de voltooiing van het Westelij'ke verdragssysteem teweeg te brengen, energiek tegen te gaan. De socialisten schijnen daarentegen in steeds sterkere mate te worden geïmpo neerd door het Oostenrijkse succes. Hun woordvoerder Erler verklaarde, dat het Westen thans zal moeten tonen of het twaalf Duitse divisies meer waard acht dan hereniging van Duitsland. Hij voegde er de waarschuwing aan toe, dat in de bonds republiek „een rampspoedige golf van na tionalisme" zou opgaan, wanneer de Duitse hereniging onmogelijk zou worden door gebrek aan toewijding der Westelijke mo gendheden. Grotewohl Otto Grotewohl, de Oost-Duitse premier, heeft Dinsdagavond in Oost-Berliin ver klaard, dat de Duitse kwestie op dezelfde basis als de Oostenrijkse kan worden op gelost. Oostenrijk zal zijn vrijheid en onafhan kelijkheid terugkrijgen, omdat het de wil bezit om in vrede te leven met alle volken, omdat het geen militaire bases op zijn grondgebied toelaat en omdat het geen ag- gressieve verklaringen aflegt of aggres- sieve daden pleegt tegen andere volken, zo zei hy. Dit alles achtte Grotewohl dan ook een voorbeeld voor het gehele Duitse volk. aldus een bericht van het officiële Oost- Duitse persbureau ADN. „Voor regeling van de Duitse kwestie is niets meer nodig dan vreedzaam overleg en het opgeven van de Parijse accooröen." aldus Grotewohl, die voorts met nadruk wees op de noodzaak van het „organiseren van de bescherming van de (in Oost-Duits land) bereikte resultaten met het oog op het gevaar van de Parijse accoorden." BANDOENG (PIA/Reuter) De lei ders van de 29 Aziatische en Afrikaanse delegaties in Bandoeng zijn heden in een besloten vergadering van de politieke commissie bijeengekomen terwijl hun af gevaardigden hen vertegenwoordigden in de besloten bijeenkomsten van de econo mische en culturele commissies. De Pale stijnse kwestie en de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika stonden boven aan de lijst van de punten van bespreking in de politieke commissie. De conferentie zal algemene beginselen over de rechten van de mens opstellen, waarbij de UNO-verklaring over dit on derwerp de basis van bespreking zal vor men. De informele vergadering van afgevaar digden van communistisch China, de Phi- lippijnen, Thailand en de vijf Colombo- landen, over de kwestie-Formosa werd uitgesteld, daar de zitting van de politieke commissie langer duurde dan verwacht werd. Nieuw-Guinea De woordvoerder van de Indonesische delegatie heeft desgevraagd verklaard, dat de kwestie-Nieuw Guinea hoogstwaar schijnlijk in een vergadering van de dele gatieleiders ter sprake zal worden ge bracht. In de openingsredevoeringen van de delegatieleiders van Syrië en de Chi nese volksrepubliek, is de kwestie-Nieuw Guinea aangeroerd. De Syrische gedele geerde noemde Nieuw Guinea een „inte graal deel van Indonesië" en Tsjoe en Lai zei, dat Indonesië de steun van Azië en de Afrikaanse landen in deze kwestie ondervond. Volgens conferentiekringen is in de eco nomische commissie gesproken over tech nische en financiële bijstand. Men was het erover eens, dat het UNO-fonds voor eco nomische ontwikkeling (SUNFED) en de (nog op te richten) internationale finan cieringsmaatschappij van de UNO moeten worden gebruikt als voornaamste bronnen voor financiële hulp. In de culturele com missie hield de afgevaardigde van Zuid- Vietnam volgens conferentiekringen „een scherpe anti-communistische redevoering", waarin gezegd werd, dat communistische en niet-communistische cultuur niet naast elkaar kunnen bestaan. Buiten de conferentie om hebben ver- schilende landen tastbaarder resultaten be reikt. Vertegenwoordigers van China en In donesië hebben het probleem van de dub bele nationaliteit besproken. PIA vernam, dat waarschijnlijk nog deze week een over eenkomst zal worden ondertekend. De Japanse delegatie, die in het bijzon der geïnteresseerd is in de handelsmogelijk heden. spreekt buiten de conferentiezalen over de Japanse handel. Tsjoe En-Lai blijkt zich minder zorgen te maken om zijn veiligheid dan tijdens de conferentie te Genève. Toen reed hij in een kogelvrije auto van Russische makely. In Bandoeng rijdt hjj in een moderne Ameri kaanse sedan met Chinese vlag en het woord „China" op de voor- en achterbum per. Hij glimlacht en wuift als jonge Indo nesiërs zich met moeite door de politiebe waking een weg banen en samenkomen om zijn auto. PIA verneemt, dat Tsjoe En- Lai na afloop van de conferentie enige da gen de gast van president Soekamo zijn zal op het paleis Negara. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Honoré de Balzac: Wanneer er een oude vrijster in huis is, is een waakhond overbo dig. WASHINGTON (Reuter/AFP/UP) Zeven-en-veertig bekende Amerikaanse li beralen hebben er telegrafisch bij president Eisenhower op aangedrongen „onmiddellijk stappen te nemen teneinde de Verenigde Staten en de wereld te bevrijden van de huidige oorlogsdreiging in de Straat van Formosa". Zij verzoeken de president we reldkundig te maken, dat er geen Ameri kaanse stiijdkrachten zullen worden ge bruikt voor de verdediging van de Chinese kusteilanden Quemoy en Matsoe. De vereniging voor democratische actie, die de verzending van het telegram bekend maakte, deelde mede, dat onder anderen mevrouw Franklin D. Roosevelt het tele gram ondertekende. T wij fel De democratische senator George, voor zitter van de senaatscommissie voor bui tenlandse betrekkingen, heeft gezegd dat hij betwijfelt of de Chinese communisten inderdaad hun luchtmacht tegenover For mosa zo hebben versterkt of dat Washing ton in het bezit is gekomen van roeer en betere inlichtingen. Hij zei dit na een lang durige commissievergadering met de mi nister van Buitenlandse Zaken Dulles. Op een persconferentie te New York heeft de secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammerskjoeld, verklaard te betwij felen of het zin heeft de kwestie-Formosa op dit ogenblik voor de UNO te brengen, omdat „andere activiteit" gaande is, waar van de resultaten eerst afgewacht moeten worden. Hammerskjoeld vertrekt vandaag naar Europa. In Londen zal hij besprekingen voeren met de nieuwe Britse minister van Buitenlandse Zaken, MacMillan en contact opnemen met de commissie van vijf-mo- gendheden die het ontwapeningsvraagstuk bespreekt. De ontwapeningsconferentie heeft haar werkzaamheden hervat. Men is na 25 Maart niet meer bijeen geweest, deels door de Paas-vacantie en deels door ziekte van de Russische afgevaardigde Malik. TOKIO (Reuter/AFP/UP) Japan heeft het program goedgekeurd krachtens hetwelk zijn strijdkrachten met 30.000 man wordpn vermeerderd. Aan het leger zullen 22.000 man, aan de marine 4000 en aan de luchtmacht eveneens 4000 man worden toe gevoegd. Na uitvoering van dit program waarvan de Verenigde Staten de kosten dragen, zullen de Japanse strijdkrachten 194.000 man tellen. De Verenigde Staten hebben ingestemd met het verlagen van Japans jaarlijkse bij drage in de bezettingskosten van Japan met 178 millioen gulden. Volgensh et vre desverdrag van San Francisco moest Japan jaarlijks 558 millioen gulden bijdragen. Dit bedrag is thans verminderd tot 380 millioen. Ten Noord-Westen van de Britse eilan den blijft de luchtdruk hoog. Dit betekent, dat in onze streken de wind overwegend uit Noordelijke richtingen waait met het gevolg, dat voortdurend koude polaire lucht wordt aangevoerd. Storingen in deze lucht stroom veroorzaken af en toe een regenge- bied, dat in de komende 24 uur ook in ons land wat regen of motregen zal veroorzaken. Daarna komen weer tijdelijke opklaringen voor. (van hedenmorgen 7 uur) OSLO (United Press) Het Noorse Nobelprijs-instituut zal 48 vooraanstaande deskundigen met het oog op het probleem van de vrede naar Oslo uitnodigen van 13 tot 21 Juni. Ook Nederland zal zijn ver tegenwoordigd. Als onderwerp voor de conferentie heeft men gekozen: De Wes terse democratieën en de wereldproblemen. weers- tc E c o u fl ■c "c z do toestand Sü £2 - ïx w at Zjs Helsinki half bew. windstil 1 0 Stockholm licht bew. OZO 1 3 0 Oslo onbewolkt NNO 2 5 0 Kopenhagen zwaar bew. WNW 7 4 0 Aberdeen zwaar bew. NNW 4 4 0 Dublin mist WNW 2 5 0 Londen onbewolkt N 3 2 Amsterdam geheel bew. N 4 4 0 Brussel geheel bew. NW 3 3 0 Parijs onbewolkt NNO 2 3 7 Bordeaux zwaar bew. ONO 5 7 0 Grenoble onbewolkt windstil 1 0 Nice licht bew. N 2 9 0 Berlijn geheel bew. WNW 4 5 0 Frankfurt zwaar bew. windstil -1 0 München onbewolkt ZW 1 -1 0 Ziirich onbewolkt NNW 1 -1 0 Genève onbewolkt windstil -1 0 Locarno half bew. O 2 6 0 Rome licht bew. ZO 2 8 1 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOCör>*j<x« umau Aimt «OOOOOOCX TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en tijdelijk enige regen. Onge veer dezelfde temperaturen als van daag. Overwegend matige wind tussen Noord-West en Noord. 21 April Zon op 5.35 uur, onder 19.48 uur. Maan op 4.36 uur, onder 18.55 uur. Maanstanden 8 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier g Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 April Hoog water: 2.41 en 15.00 uur. Laag water: 10.35 en 23.00 uur. x»o<xx»oootx»ooooooc>jtx!axiooooooooooc<x*x*xoooaxcioc5cr'"

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1